חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Red_man כתב: 14 מאי 2022, 14:42
pelegs כתב: 14 מאי 2022, 14:21
Red Or Dead כתב: 14 מאי 2022, 14:07 למרות שאין שום הצדקה(או היגיון, או שכל) בתמונות האלו, יש סרטונים שמראים מתפרעים פלסטינים משליכים חפצים על השוטרים
זו עובדה, לא משהו ״להאמין״ בו
הנה רעיון מקורי: אולי ששוטרים ישראלים לא יתערבו בהלוויות של פלסטינים שנעשות מחוץ לשטח ישראל? ככה לא יהיו שוטרים "להתפרע" כנגדם.

כמו-כן, בתור אוהד ספורט בישראל אתה יודע כמה המשטרה נלוזה, שקרנית ואלימה. מה גורם לך לחשוב שדווקא מול פלסטינים הם פתאום נחמדים וסבבה?
1. ההלוויה כן נערכה בתוך שטחי ישראל. אם זה לא היה בשטחי ישראל אז הם לא היו מתעמתים עם שוטרים הם היו מתעמתים עם חיילים. בניגוד לאיו"ש את ירושלים מ"י כן סיפחה.
2. פיזור הפרות סדר זה תמיד נראה רע וזה תמיד אלים ולא רק בארץ אלא בכל העולם. גרתי בניו יורק בזמן ההפגנות על רצח ג'ורג' פלוייד. היה עוצר(!) על כלל העיר במהלך הלילה, ואני לא יודע איך לספר לך את זה אבל גם שם כשהשוטרים פיזרו את ההפגנות זה היה אלים.
3. משטרת ישראל רואה ערבים/חרדים/אוהדי ספורט/מפגיני בלפור וישר משחררת רסן ועדיין אין קשר לסוגיית תחום השיפוט שרשמת.
1. צודק, חשבתי משום מה שההלוויה הייתה מחוץ לירושלים.
2. לא יודע איך טיעון בזכות משטרת ישראל, אם כבר להשוות אותה למשטרות האמריקאיות בזמן התקוממיות BLM די מוציא אותה רע.
3. כאמור, ראה נקודה 1.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

תא מרבוטא כתב: 14 מאי 2022, 10:53
אדום מטלי כתב: 14 מאי 2022, 10:31
תא מרבוטא כתב: 14 מאי 2022, 09:56 מישהו יכול להזכיר שוב שם הספר שצוין בשרשןרים כאן שדן בעמדה של ראשי הישוב כלפי הערבים ?
יש הרבה ספרים ומאמרים.
אבל יותר נחמד למצוא לבד. למשל, יש אתר שנקרא פרויקט בן יהודה, שמציג המון מסמכים, גם סיפרותיים אבל גם כל מיני כתבי יד, יומנים, נאומים מכל התקופות. תבחר איזה תקופת זמן שתרצה לבדוק, ותעשה חיפוש על מילים כמו נישול, ייהוד, קולוניזציה, גאולת קרקע, טרנספר(או טראנספר), ותגלה מה הייתה התפיסה של הציונות, מראשיתה.
תודה מעניין
אבל אני עדיין אשמח לשם של הספר שציינו כאן או בשרשור המקביל. שוטטתי ללא הצלחה למצוא
לא יודע אם לזה אתה מתכוון, אבל אני כתבתי כאן על הספר "הטיהור האתני של פלסטין" של פרופסור אילן פפה. אבל הספר הזה לא דן ב'עמדה של ראשי היישוב עלפי הערבים', אלא מספר את הסיפור של, נו, הטיהור האתני של פלסטין...
מלבד התיעוד של הטיהור האתני, כתוכנית סדורה ואידאולוגיה המחייבת מהרצון להקמת מדינה י ה ו ד י ת, הוא בעיקר מפריך את המיתוס של "הפלסטינים לא קיבלו את הצעת החלוקה ופתחו במלחמה, ולכן היה הגירוש". הוא מראה איך הגירוש של הפלסטינים היה בתוכניות ובתפיסת העולם של הנהגת היישוב הרבה לפני המלחמה, ואיך המלחמה הייתה פחות או יותר תוצאה של הגירוש האתני, ולא להיפך.

אבל כאמור, הספר לא מדבר הרבה על העמדה של ראשי היישוב כלפי הערבים, אלא רק באספקט של לגיטימציה לטראנספר, וגם זה מתועד משנות ה-30 המאוחרות.
חשוב לדעת שהרעיון של נישול והפיכת האזור ליהודי, תוך התעלמות ומחיקת התושבים הילידים של האזור מתחיל עם ראשית הציונות, בתחילת המאה.
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

pelegs כתב: 14 מאי 2022, 16:16

הנה רעיון מקורי: אולי ששוטרים ישראלים לא יתערבו בהלוויות של פלסטינים שנעשות מחוץ לשטח ישראל? ככה לא יהיו שוטרים "להתפרע" כנגדם.

כמו-כן, בתור אוהד ספורט בישראל אתה יודע כמה המשטרה נלוזה, שקרנית ואלימה. מה גורם לך לחשוב שדווקא מול פלסטינים הם פתאום נחמדים וסבבה?
1. ההלוויה כן נערכה בתוך שטחי ישראל. אם זה לא היה בשטחי ישראל אז הם לא היו מתעמתים עם שוטרים הם היו מתעמתים עם חיילים. בניגוד לאיו"ש את ירושלים מ"י כן סיפחה.
ההלוויה הייתה במזרח ירושלים, לפי החוק הבין לאומי לא מדובר בשטח ישראלי ונוכחות השוטרים שם לא חוקית. בלי שום קשר שוטרים ישראלים פעילים בשטחי סי ובי בכל רחבי הגדה המערבית.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

למי שלא רוצה לראות את החרפה הלא אנושית הזו:

הפוסט קיבל לייק אחדRon.T
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

מזרח ירושלים זה הפיילוט של מדינת האפרטהייד בהתהוות. יהודים עם זכויות מלאות לעומת ערבים שסופחו בעל כורחם לישראל בלי זכות הצבעה לפרלמנט, בלי שירותים מוניציפלים, בלי תכניות בנייה, עם מתנחלים שממררים את חייהם בגיבוי של כוחות צבא ומשטרה שמתמחים בדיכוי, עם אפשרויות תעסוקה מוגבלות לעבודות כפיים וקבוצת כדורגל שמסרבת לקבל אותם לשורותיה.
שער 5 זה הלב
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אדום מטלי כתב: 14 מאי 2022, 16:54 למי שלא רוצה לראות את החרפה הלא אנושית הזו:

לשם שינוי, אני מסכים איתך. התנהלות לא מקצועית בעליל של המשטרה.
כל עוד הפרובוקציה היחידה היא קריאות מילוליות, אין שום סיבה להגרר לסיטואציה הזאת וליפול בפעם המיליון במלכודות של אשפי התעמולה הערבים.
כששמים גוף לא כ"כ חכם כמו משטרת ישראל מול התעמולנים הערבים, זה מה שיוצא.
Red_man
קיבל.ה  467 לייקים

2. פיזור הפרות סדר זה תמיד נראה רע וזה תמיד אלים ולא רק בארץ אלא בכל העולם. גרתי בניו יורק בזמן ההפגנות על רצח ג'ורג' פלוייד. היה עוצר(!) על כלל העיר במהלך הלילה, ואני לא יודע איך לספר לך את זה אבל גם שם כשהשוטרים פיזרו את ההפגנות זה היה אלים.
3. משטרת ישראל רואה ערבים/חרדים/אוהדי ספורט/מפגיני בלפור וישר משחררת רסן ועדיין אין קשר לסוגיית תחום השיפוט שרשמת.
2. לא יודע איך טיעון בזכות משטרת ישראל, אם כבר להשוות אותה למשטרות האמריקאיות בזמן התקוממיות BLM די מוציא אותה רע.
3. כאמור, ראה נקודה 1.
2. אין מה לעשות תמיד כשמצד אחד נמצאים שוטרים/חיילים במדים עם ציוד ונשק ופועלים באופן מאורגן. אל מול אנשים שהם די ההיפך מהצד השני זה תמיד יצטלם רע מאוד וזה גם בדרך כלל נגמר רע מאוד. אני לא חושב שיש מקום אחד בעולם שמשטרה פיזרה הפגנות ומישהו אמר וואו איזה יופי כמה עדינות ורגישות.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 14 מאי 2022, 17:05 כששמים גוף לא כ"כ חכם כמו משטרת ישראל מול התעמולנים הערבים, זה מה שיוצא.
תרגום למי שלא מכיר את התופעה:
תועמלנים ערבים = אנשים שנשאו ארון מתים והותקפו בפראות על ידי כוחות חמושים וממוגנים, בלי שום סיבה
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
Red_man
קיבל.ה  467 לייקים

Ron.T כתב: 14 מאי 2022, 16:41
ההלוויה הייתה במזרח ירושלים, לפי החוק הבין לאומי לא מדובר בשטח ישראלי ונוכחות השוטרים שם לא חוקית. בלי שום קשר שוטרים ישראלים פעילים בשטחי סי ובי בכל רחבי הגדה המערבית.
1.אוקיי אז נניח שנוכחות שוטרים אסורה שם. נוכחות חיילים מותרת?
2. ברגע שהממשלה סיפחה את השטח והקנתה למשטרה סמכות לפעול שם אז היא פועלת שם ומבחינת המשטרה זהו.
3. אני חושב שכולנו רואים עכשיו את "כוחו" האמיתי של המשפט הבינלאומי סביב אוקראינה. הסיבה היחידה שאוקראינה אולי תצליח להיחלץ מהמצב שהיא נקלעה אליו זה בכוחות עצמה. לא בגלל הסנקציות או בגלל איזה סיוע צבאי שהם קיבלו. אם פוטין היה מצליח באמת לכבוש את אוקראינה תוך ימים כמו שכולם חשבו בהתחלה העולם היה שוכח מזה בסוף כמו שקרה בחצי האי קרים.
4. הפלסטינים עומדים בתנאים של אמנת מונטווידאו?
5. נכון ששוטרים פועלים בשטחי B ו C. צהל לעומת זאת לא פועל בירושלים. כשהייתי חייל תפסנו קו שהיה בתוכו כפר שגבל בשועפט ממש הצד הזה של הרחוב ירושלים והצד השני איו"ש. וכשהמשטרה הייתה פועלת באיזור היינו צריכים לבוא בשביל לטפל בזריקות אבנים לעברם מהצד הפלסטיני. קרה אותו דבר בדיוק רק הפוך כשאנחנו היינו פועלים על הגבול.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

אדום מטלי כתב: 14 מאי 2022, 16:39
אדום מטלי כתב: 14 מאי 2022, 10:31

יש הרבה ספרים ומאמרים.
אבל יותר נחמד למצוא לבד. למשל, יש אתר שנקרא פרויקט בן יהודה, שמציג המון מסמכים, גם סיפרותיים אבל גם כל מיני כתבי יד, יומנים, נאומים מכל התקופות. תבחר איזה תקופת זמן שתרצה לבדוק, ותעשה חיפוש על מילים כמו נישול, ייהוד, קולוניזציה, גאולת קרקע, טרנספר(או טראנספר), ותגלה מה הייתה התפיסה של הציונות, מראשיתה.
תודה מעניין
אבל אני עדיין אשמח לשם של הספר שציינו כאן או בשרשור המקביל. שוטטתי ללא הצלחה למצוא
לא יודע אם לזה אתה מתכוון, אבל אני כתבתי כאן על הספר "הטיהור האתני של פלסטין" של פרופסור אילן פפה. אבל הספר הזה לא דן ב'עמדה של ראשי היישוב עלפי הערבים', אלא מספר את הסיפור של, נו, הטיהור האתני של פלסטין...
מלבד התיעוד של הטיהור האתני, כתוכנית סדורה ואידאולוגיה המחייבת מהרצון להקמת מדינה י ה ו ד י ת, הוא בעיקר מפריך את המיתוס של "הפלסטינים לא קיבלו את הצעת החלוקה ופתחו במלחמה, ולכן היה הגירוש". הוא מראה איך הגירוש של הפלסטינים היה בתוכניות ובתפיסת העולם של הנהגת היישוב הרבה לפני המלחמה, ואיך המלחמה הייתה פחות או יותר תוצאה של הגירוש האתני, ולא להיפך.

אבל כאמור, הספר לא מדבר הרבה על העמדה של ראשי היישוב כלפי הערבים, אלא רק באספקט של לגיטימציה לטראנספר, וגם זה מתועד משנות ה-30 המאוחרות.
חשוב לדעת שהרעיון של נישול והפיכת האזור ליהודי, תוך התעלמות ומחיקת התושבים הילידים של האזור מתחיל עם ראשית הציונות, בתחילת המאה.
תודה רבה
האמת שכרגע מצאתי ביקורת מאד חריפה על אמינותו מבחינת סקירת והצגת המידע..כולל פערים בין הגרסה העברית והאנגלית.
ומצד שני...אגב עמדת ראשי ההנהגה היהודית לערבים, משהו יותר עדכני

https://www.haaretz.co.il/news/politi/. ... -1.4158387
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Red_man כתב: 14 מאי 2022, 17:38 3. אני חושב שכולנו רואים עכשיו את "כוחו" האמיתי של המשפט הבינלאומי סביב אוקראינה. הסיבה היחידה שאוקראינה אולי תצליח להיחלץ מהמצב שהיא נקלעה אליו זה בכוחות עצמה. לא בגלל הסנקציות או בגלל איזה סיוע צבאי שהם קיבלו. אם פוטין היה מצליח באמת לכבוש את אוקראינה תוך ימים כמו שכולם חשבו בהתחלה העולם היה שוכח מזה בסוף כמו שקרה בחצי האי קרים.
סליחה על ההתערבות הלא כל כך קשורה, אבל באמת הבאת עכשיו בתור הוכחה לטענה שלך איזה סיפור דמיוני ממציאות אלטרנטיבית שהגית?

ולעניין העובדתי, להגיד שאוקראינה לא מקבלת סיוע חיוני ומכריע זה קצת סילוף של המציאות לטובת הטיעון, אם אתה שואל אותי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Red_man
קיבל.ה  467 לייקים

teknoboy כתב: 14 מאי 2022, 17:45
Red_man כתב: 14 מאי 2022, 17:38 3. אני חושב שכולנו רואים עכשיו את "כוחו" האמיתי של המשפט הבינלאומי סביב אוקראינה. הסיבה היחידה שאוקראינה אולי תצליח להיחלץ מהמצב שהיא נקלעה אליו זה בכוחות עצמה. לא בגלל הסנקציות או בגלל איזה סיוע צבאי שהם קיבלו. אם פוטין היה מצליח באמת לכבוש את אוקראינה תוך ימים כמו שכולם חשבו בהתחלה העולם היה שוכח מזה בסוף כמו שקרה בחצי האי קרים.
סליחה על ההתערבות הלא כל כך קשורה, אבל באמת הבאת עכשיו בתור הוכחה לטענה שלך איזה סיפור דמיוני ממציאות אלטרנטיבית שהגית?

ולעניין העובדתי, להגיד שאוקראינה לא מקבלת סיוע חיוני ומכריע זה קצת סילוף של המציאות לטובת הטיעון, אם אתה שואל אותי.
עכשיו? טוב שנזכרו באמת אחרי שראו שאולי אוקראינה מצליחה לשרוד את זה. בהתחלה ביידן היה עסוק בלשלוח תפילות לאוקראינים.
בסופו של יום לא נשלח חייל אחד לעזור להם. מצד שני הסנקציות שהוטלו על רוסיה לדעתי פחות אפקטיביות מהסנקציות על אירן פשוט כי רוסיה מדינה יותר חזקה ובעלת מעמד עולמי חזק יותר. אפילו אירן לא נכנעה לסנקציות שהוטלו עליה וכל זה לא גרם לה להפסיק את המרוץ לפצצה.
בכל מקרה אני לא חושב שיש פה מישהו שרואה את מועצת הביטחון מרכיבה כוח משימה ושולחת אותו לארץ.
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

Red_man כתב: 14 מאי 2022, 17:38

1.אוקיי אז נניח שנוכחות שוטרים אסורה שם. נוכחות חיילים מותרת?
2. ברגע שהממשלה סיפחה את השטח והקנתה למשטרה סמכות לפעול שם אז היא פועלת שם ומבחינת המשטרה זהו.
3. אני חושב שכולנו רואים עכשיו את "כוחו" האמיתי של המשפט הבינלאומי סביב אוקראינה. הסיבה היחידה שאוקראינה אולי תצליח להיחלץ מהמצב שהיא נקלעה אליו זה בכוחות עצמה. לא בגלל הסנקציות או בגלל איזה סיוע צבאי שהם קיבלו. אם פוטין היה מצליח באמת לכבוש את אוקראינה תוך ימים כמו שכולם חשבו בהתחלה העולם היה שוכח מזה בסוף כמו שקרה בחצי האי קרים.
4. הפלסטינים עומדים בתנאים של אמנת מונטווידאו?
5. נכון ששוטרים פועלים בשטחי B ו C. צהל לעומת זאת לא פועל בירושלים. כשהייתי חייל תפסנו קו שהיה בתוכו כפר שגבל בשועפט ממש הצד הזה של הרחוב ירושלים והצד השני איו"ש. וכשהמשטרה הייתה פועלת באיזור היינו צריכים לבוא בשביל לטפל בזריקות אבנים לעברם מהצד הפלסטיני. קרה אותו דבר בדיוק רק הפוך כשאנחנו היינו פועלים על הגבול.
נוכחות של שום גורם שישראלי שם לא אמורה להיות מותרת, ולכן ובהשראת מה שכתבת על אוקראינה, התנגדות מזויינת להם לגיטימית.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Red_man כתב: 14 מאי 2022, 17:51

עכשיו? טוב שנזכרו באמת אחרי שראו שאולי אוקראינה מצליחה לשרוד את זה. בהתחלה ביידן היה עסוק בלשלוח תפילות לאוקראינים.
בסופו של יום לא נשלח חייל אחד לעזור להם. מצד שני הסנקציות שהוטלו על רוסיה לדעתי פחות אפקטיביות מהסנקציות על אירן פשוט כי רוסיה מדינה יותר חזקה ובעלת מעמד עולמי חזק יותר. אפילו אירן לא נכנעה לסנקציות שהוטלו עליה וכל זה לא גרם לה להפסיק את המרוץ לפצצה.
בכל מקרה אני לא חושב שיש פה מישהו שרואה את מועצת הביטחון מרכיבה כוח משימה ושולחת אותו לארץ.
יפה שמהודעה שגם ככה לא קשורה לדיון הצלחת לברור את החלק הפחות חשוב ולהתייחס אליו בהרחבה :evil-grin:

נראה, אגב, שזה סוג של נטייה.
אתה כותב פה על אמנת מונטווידאו, על הסיוע המערבי לאוקראינה, על חלוקת הגזרות בין הכוחות הישראליים, בקיצור על עולם ומלואו - אבל אף מילה על הנושא, שהוא עיתונאית שנהרגה מכדור לראש ושההלוויה שלה הותקפה בפראות על ידי כוחות הבטחון.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Red_man
קיבל.ה  467 לייקים

teknoboy כתב: 14 מאי 2022, 18:03

יפה שמהודעה שגם ככה לא קשורה לדיון הצלחת לברור את החלק הפחות חשוב ולהתייחס אליו בהרחבה :evil-grin:

אתה כותב פה על אמנת מונטווידאו, על הסיוע המערבי לאוקראינה, על חלוקת הגזרות בין הכוחות הישראליים, בקיצור על עולם ומלואו - אבל אף מילה על הנושא, שהוא עיתונאית שנהרגה מכדור לראש ושההלוויה שלה הותקפה בפראות על ידי כוחות הבטחון.
1.בדיון איתך כתבתי כבר מה דעתי על המוות של הכתבת. אבל יאללה אין לי בעיה לרשום שוב שזה מוות מיותר ושאסור שזה יקרה. אם חייל ירה בה במכוון אז הוא צריך לעמוד לדין ולגמור בכלא ומחוץ ליחידה שלו. גם אם היו חילופי אש בין חמושים פלסטיניים לצהל והיא נהרגה מאש פלסטינית זה מוות עצוב ומיותר. שורה תחתונה זה מוות עצוב ומיותר הדבר היחיד שמשנה זה מי ירה בה והאם הוא עשה את זה בכוונה.
2.בעניין ההלוויה, אני לא זוכר הלוויה אחת שלא נגמרה בעימותים וזה לא משנה מי התחיל. הפעם המשטרה התחילה פעמים אחרות הם התחילו. מיותר? מאוד. מישהו הופתע? לא. יקרה שוב? בוודאות.
3. עניין התייחסות? השתדלתי לענות לך, אבל זה בסדר אף אחד פה לא באמת עונה לשני. כולם פה רק יורים את מה שהם מאמינים בו ומאשימים את הצד השני שהוא מתחמק מתשובות. לדעתי יש כבר אלפי תגובות, על פני עשרות (אולי מאות) עמודים וכמה אשכולות שונים ואני לא חושב שיש אחד שזז סנטימטר בדעתו.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Red_man כתב: 14 מאי 2022, 18:19

1.בדיון איתך כתבתי כבר מה דעתי על המוות של הכתבת. אבל יאללה אין לי בעיה לרשום שוב שזה מוות מיותר ושאסור שזה יקרה. אם חייל ירה בה במכוון אז הוא צריך לעמוד לדין ולגמור בכלא ומחוץ ליחידה שלו. גם אם היו חילופי אש בין חמושים פלסטיניים לצהל והיא נהרגה מאש פלסטינית זה מוות עצוב ומיותר. שורה תחתונה זה מוות עצוב ומיותר הדבר היחיד שמשנה זה מי ירה בה והאם הוא עשה את זה בכוונה.
2.בעניין ההלוויה, אני לא זוכר הלוויה אחת שלא נגמרה בעימותים וזה לא משנה מי התחיל. הפעם המשטרה התחילה פעמים אחרות הם התחילו. מיותר? מאוד. מישהו הופתע? לא. יקרה שוב? בוודאות.
3. עניין התייחסות? השתדלתי לענות לך, אבל זה בסדר אף אחד פה לא באמת עונה לשני. כולם פה רק יורים את מה שהם מאמינים בו ומאשימים את הצד השני שהוא מתחמק מתשובות. לדעתי יש כבר אלפי תגובות, על פני עשרות (אולי מאות) עמודים וכמה אשכולות שונים ואני לא חושב שיש אחד שזז סנטימטר בדעתו.
1. חשבתי שמשפט כמו "זה מוות מיותר ואסור שיקרה" הוא נקודת ההתחלה של הדיון כשמדברים על מוות מיותר.
אבל יותר לעניין, הניתוק שאתה עושה פה בין המוות שלה לבין כל המצב מסביב קצת מוזר בעיניי (אבל מסתדר טוב מאוד עם הנטייה לדבר ארוכות על כל נושא משיק, שתי טקטיקות שמטרתן לא לדון בפיל שבחדר).
2. לא יודע, אני אף פעם לא הייתי בהלוויה שהיו בה עימותים. לא נראה לי כל כך הגיוני לקבל את הצימוד בין הלוויות לבין מתקפות משטרתיות\אלימות באופן כללי כטבעי, או אפילו כלגיטימי.
3. זה בסדר שלא התייחסת לנקודה כזאת או אחרת. ניסיתי להדגיש משהו אחר: שאתה כן מתייחס לדברים שוליים, אבל לא לעיקר.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Red_man
קיבל.ה  467 לייקים

teknoboy כתב: 14 מאי 2022, 19:19

1. חשבתי שמשפט כמו "זה מוות מיותר ואסור שיקרה" הוא נקודת ההתחלה של הדיון כשמדברים על מוות מיותר.
אבל יותר לעניין, הניתוק שאתה עושה פה בין המוות שלה לבין כל המצב מסביב קצת מוזר בעיניי (אבל מסתדר טוב מאוד עם הנטייה לדבר ארוכות על כל נושא משיק, שתי טקטיקות שמטרתן לא לדון בפיל שבחדר).
2. לא יודע, אני אף פעם לא הייתי בהלוויה שהיו בה עימותים. לא נראה לי כל כך הגיוני לקבל את הצימוד בין הלוויות לבין מתקפות משטרתיות\אלימות באופן כללי כטבעי, או אפילו כלגיטימי.
3. זה בסדר שלא התייחסת לנקודה כזאת או אחרת. ניסיתי להדגיש משהו אחר: שאתה כן מתייחס לדברים שוליים, אבל לא לעיקר.
1. על מה עוד יש לדון לא הבנתי? הייתי בהרגשה שדי מיצינו את הנושא שזאת תקרית שלא הייתה צריכה לקרות. אני חושב שאנחנו יכולים להסכים שיש הבדל בין ירי בכוונה שזה פשוט רצח. לטעות/נקלעה בין הצדדים בעת חילופי אש.
2. הייתי בהלוויות שנגמרו בעימותים אדירים. דוגמא אחת שקרתה לי הייתה בגוש עציון ועמדנו ליד הכביש בערך קילומטר (אולי פחות) מחוץ לכפר בשביל למנוע זריקות אבנים על הכביש. בסוף ההלוויה כל המשתתפים פשוט התחילו לרדת לכיוון שלנו ולזרוק אבנים ובקבוקי תבערה לעברינו. לא ממש הייתה לנו ברירה אלא לעלות לכפר. הלוויות של מחבלים שניסו לפגוע בחברים (ירי/ניסיון דקירה/הנחת מטען) שלי מהגדוד נגמרו תמיד בעימותים. האם לגיטימי לנסות ולפגוע בחיילים ושוטרים? כן. זה סיכון מקצועי ששוטרים לוקחים על עצמם. אפשר לדון עד מחר לגבי הבחירה של חיילים להיות בסיטואציות האלה. מצד שני זה לגיטימי גם לירות חזרה ולחסל אותם.
3. מה חסר לך? תרשום אני מבטיח לא להתחמק ולענות.
4. רשמתי כבר כל כך הרבה פעמים את דעתי ולפיה לנו אין מה לחפש באיוש ועזה. הפתרון היחידי יהיה בהסכם והצעד הראשון יהיה כששני הצדדים יבינו שכולם פה בשביל להישאר ושאף אחד לא יקבל הכל.
fidel
קיבל.ה  71 לייקים

התקרית שקדמה להלוויה אירעה ביציאה מבית החולים הצרפתי ברחוב שבטי ישראל 2, לא מזרח ירושלים ולא נעליים.
תמשיכו עם הפייק מכאן.
הפוסט קיבל לייק אחדAsafasraf
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

fidel כתב: 14 מאי 2022, 20:16

התקרית שקדמה להלוויה אירעה ביציאה מבית החולים הצרפתי ברחוב שבטי ישראל 2, לא מזרח ירושלים ולא נעליים.
תמשיכו עם הפייק מכאן.
על הגבול, מעבר לקירות הבית חולים זה חול. היו יכולים לחכות שיעברו את הכביש. וכידוע מעולם לא הוחרם דגל פלסטין במזרח ירושלים ושוטרי ישראל ושאר אנשי רשויות המס והערייה נמנעים מלהכנס לשם ולגבות ארנונה למרות שהם לא מספקים שום שירותים.
fidel
קיבל.ה  71 לייקים

הכיבוש משחית, על זה אני לא אתווכח, והתנהלות המשטרה כושלת, אבל זה לא סיפור של רע מושלם ומלאכים, אז לפחות נדייק בזה שפה זה כן לגיטימי למנוע זריקת אבנים, והייתה התפרעות, בדיוק כמו שבמסגד אלאקצא נכנסים עם נעליים ואבנים לא כי זה חלק ממנהגי הרמדאן..
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Red_man כתב: 14 מאי 2022, 20:00
1. על מה עוד יש לדון לא הבנתי? הייתי בהרגשה שדי מיצינו את הנושא שזאת תקרית שלא הייתה צריכה לקרות. אני חושב שאנחנו יכולים להסכים שיש הבדל בין ירי בכוונה שזה פשוט רצח. לטעות/נקלעה בין הצדדים בעת חילופי אש.
2. הייתי בהלוויות שנגמרו בעימותים אדירים. דוגמא אחת שקרתה לי הייתה בגוש עציון ועמדנו ליד הכביש בערך קילומטר (אולי פחות) מחוץ לכפר בשביל למנוע זריקות אבנים על הכביש. בסוף ההלוויה כל המשתתפים פשוט התחילו לרדת לכיוון שלנו ולזרוק אבנים ובקבוקי תבערה לעברינו. לא ממש הייתה לנו ברירה אלא לעלות לכפר. הלוויות של מחבלים שניסו לפגוע בחברים (ירי/ניסיון דקירה/הנחת מטען) שלי מהגדוד נגמרו תמיד בעימותים. האם לגיטימי לנסות ולפגוע בחיילים ושוטרים? כן. זה סיכון מקצועי ששוטרים לוקחים על עצמם. אפשר לדון עד מחר לגבי הבחירה של חיילים להיות בסיטואציות האלה. מצד שני זה לגיטימי גם לירות חזרה ולחסל אותם.
4. רשמתי כבר כל כך הרבה פעמים את דעתי ולפיה לנו אין מה לחפש באיוש ועזה. הפתרון היחידי יהיה בהסכם והצעד הראשון יהיה כששני הצדדים יבינו שכולם פה בשביל להישאר ושאף אחד לא יקבל הכל.
1. על מה יש לדון? על הגורמים שמביאים אותך למצב הזה ועל הדרכים לצאת ממנו. אתה לא רוצה לחיות יום אחד חיים נורמליים?
2. נו, אז אם יש משהו כל כך יוצא דופן וכל כך מאפיין את ההלוויות בשטחים, אולי בכל זאת יש איזה הקשר רלוונטי שיכול לעזור לנו בפענוח התעלומה?
אני דיברתי על לוויות אמיתיות שהייתי בהן כמשתתף מן השורה, אגב.
3. התייחסות כלשהי לנושא השליטה הישראלית האלימה במיליוני אנשים נטולי זכויות, למשל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

fidel כתב: 14 מאי 2022, 21:33 הכיבוש משחית, על זה אני לא אתווכח, והתנהלות המשטרה כושלת, אבל זה לא סיפור של רע מושלם ומלאכים, אז לפחות נדייק בזה שפה זה כן לגיטימי למנוע זריקת אבנים, והייתה התפרעות, בדיוק כמו שבמסגד אלאקצא נכנסים עם נעליים ואבנים לא כי זה חלק ממנהגי הרמדאן..
אבל לא הייתה שום אלימות מצד ההלוויה עד שהותקפו על כך שהניפו דגל ששום חוק בארץ לא אוסר להניף אותו. אם שוטרים לא יפלשו לאל אקסא בניגוד לחוק אז לא יזרקו עליהם אבנים ונעליים. יש פה צד מדכא שאין לו מקום במזרח ירושלים וצד מדוכא, שחור ולבן.
Red_man
קיבל.ה  467 לייקים

teknoboy כתב: 14 מאי 2022, 21:59
1. על מה יש לדון? על הגורמים שמביאים אותך למצב הזה ועל הדרכים לצאת ממנו. אתה לא רוצה לחיות יום אחד חיים נורמליים?
2. נו, אז אם יש משהו כל כך יוצא דופן וכל כך מאפיין את ההלוויות בשטחים, אולי בכל זאת יש איזה הקשר רלוונטי שיכול לעזור לנו בפענוח התעלומה?
3. התייחסות כלשהי לנושא השליטה הישראלית האלימה במיליוני אנשים נטולי זכויות, למשל.
1 אה זה ברור, ההמצאות הישראלית באיוש. דרך לצאת ממנו? היום שבו שני הצדדים יפנימו שכולנו כאן בשביל להישאר יהיה היום שבו יהיה אפשר לעשות את הצעד הראשון לפתור את הסכסוך. אני לא חושב שמדינת כל אזרחיה היא פיתרון ריאלי במציאות שנוצרה כאן. לדעתי הפתרון היחידי שיכול להתקיים הוא שתי מדינות כשכל צד מפסיד קצת. כשיגיעו אם יגיעו יום אחד להסכם כזה יצטרכו היהודים שחיים שם והערבים שחיים כאן פשוט לקחת החלטה לאן הם הולכים. ברור אגב שזה אומר להפסיק את הסגר הימי שצהל מטיל על עזה ולעזור להם להכיל נמל מודרני ושדה תעופה. אבל כל הדברים האלה חייבים לבוא בהסכם. כיום פשוט שני הצדדים לא מוכנים לוותר על כלום וכל צד פשוט רוצה הכל. מי אשם לדעתי? כולם.
2. סתם נתתי דוגמא לפעם אחת שיותר זכורה לי היו עוד המון. בלי קשר כל שישי היינו מתעמתים איתם ולא נראה לי שאני מחדש לך בזה. הבעיה בזה שאנשים נורמליים קובעים בשישי לשחק כדורגל עם חברים, אבל במציאות הלא נורמלית שם יוצאים להפס״ד. איך פותרים את זה לדעתי? לצאת מאיוש אבל באמת לצאת משם בהסכם ששני הצדדים שלמים איתו.
3. יש ליותר מדי אנשים משני הצדדים בעמדות מפתח סיבה להמשיך במצב בדיוק כמו שהוא. למה? כסף, כוח ושליטה. אנשים בעזה ואיוש חיים בעוני מחריד (מצבם גרוע משמעותית משל ערביי ישראל). אנשים שחיים בעוני בלי גישה לחינוך יפנו לאלימות בסופו של דבר. זה קורה בכל מקום בעולם. זה למה כולנו ממשיכים באותה הדרך.
4. שאלת אם אני רוצה יום אחד לחיות פה חיים נורמליים. ברור שכן ,אבל אני חושב שמה שאני הבנתי מהשירות שלי בשטחים זה שההנהגות של שני הצדדים מרוצים מהמצב והם עושים הכל בשביל להשאיר אותו ככה. לא מעט אנשים בעמדות מפתח פשוט מתעשרים מהמצב ועד שגם פה וגם שם האזרחים יבינו את זה כלום לא ישתנה. אז אני חושב שהבעיה הכי גדולה מהשירות שלי זאת ההשלמה עם המצב וההבנה שרוב הסיכויים שהמצב הזה לא ישתנה אי פעם ושגם הנכדים של הנינים שלי יעשו מחסומים בשטחים. רק הסכם יפתור את זה ואחד שמאפשר לשני הצדדים לממש את השאיפות הלאומיות שלו והרצון להגדרה עצמית.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Red_man כתב: 14 מאי 2022, 23:04
teknoboy כתב: 14 מאי 2022, 21:59

1 אה זה ברור, ההמצאות הישראלית באיוש. דרך לצאת ממנו? היום שבו שני הצדדים יפנימו שכולנו כאן בשביל להישאר יהיה היום שבו יהיה אפשר לעשות את הצעד הראשון לפתור את הסכסוך. אני לא חושב שמדינת כל אזרחיה היא פיתרון ריאלי במציאות שנוצרה כאן. לדעתי הפתרון היחידי שיכול להתקיים הוא שתי מדינות כשכל צד מפסיד קצת. כשיגיעו אם יגיעו יום אחד להסכם כזה יצטרכו היהודים שחיים שם והערבים שחיים כאן פשוט לקחת החלטה לאן הם הולכים. ברור אגב שזה אומר להפסיק את הסגר הימי שצהל מטיל על עזה ולעזור להם להכיל נמל מודרני ושדה תעופה. אבל כל הדברים האלה חייבים לבוא בהסכם. כיום פשוט שני הצדדים לא מוכנים לוותר על כלום וכל צד פשוט רוצה הכל. מי אשם לדעתי? כולם.
2. סתם נתתי דוגמא לפעם אחת שיותר זכורה לי היו עוד המון. בלי קשר כל שישי היינו מתעמתים איתם ולא נראה לי שאני מחדש לך בזה. הבעיה בזה שאנשים נורמליים קובעים בשישי לשחק כדורגל עם חברים, אבל במציאות הלא נורמלית שם יוצאים להפס״ד. איך פותרים את זה לדעתי? לצאת מאיוש אבל באמת לצאת משם בהסכם ששני הצדדים שלמים איתו.
3. יש ליותר מדי אנשים משני הצדדים בעמדות מפתח סיבה להמשיך במצב בדיוק כמו שהוא. למה? כסף, כוח ושליטה. אנשים בעזה ואיוש חיים בעוני מחריד (מצבם גרוע משמעותית משל ערביי ישראל). אנשים שחיים בעוני בלי גישה לחינוך יפנו לאלימות בסופו של דבר. זה קורה בכל מקום בעולם. זה למה כולנו ממשיכים באותה הדרך.
4. שאלת אם אני רוצה יום אחד לחיות פה חיים נורמליים. ברור שכן ,אבל אני חושב שמה שאני הבנתי מהשירות שלי בשטחים זה שההנהגות של שני הצדדים מרוצים מהמצב והם עושים הכל בשביל להשאיר אותו ככה. לא מעט אנשים בעמדות מפתח פשוט מתעשרים מהמצב ועד שגם פה וגם שם האזרחים יבינו את זה כלום לא ישתנה. אז אני חושב שהבעיה הכי גדולה מהשירות שלי זאת ההשלמה עם המצב וההבנה שרוב הסיכויים שהמצב הזה לא ישתנה אי פעם ושגם הנכדים של הנינים שלי יעשו מחסומים בשטחים. רק הסכם יפתור את זה ואחד שמאפשר לשני הצדדים לממש את השאיפות הלאומיות שלו והרצון להגדרה עצמית.
יפה.
ואתה לא רואה איך ההרג הסתמי של העיתונאית, ההתפרעות המשטרתית בהלוויה שלה, ההצקות למשפחה שלה וכל שאר ההיבטים של הסיפור האקראי הזה משתלבים ב"הימצאות הישראלית באיו"ש"?
איך ההימצאות הזאת (מה שנקרא משטר צבאי) משתלבת בסיפור שלה ושל המוות שלה ושל ההלוויה שלה וכו' וכו'?

אגב, אתה שם לב איזה מאמץ השקעת כדי לא רק לברוח מהמילה הסמולנית "כיבוש" אלא בכלל מהבעת דעה על הנושא? כלומר הבעת דעה (גם אם כללית ומעורפלת משהו), אבל אתה עדיין לא מסוגל לקרוא לילד בשמו, ומתקשה להבין איך הוא מתקשר לאירועים שקורים בפועל (ולכן מנסה כל הזמן לנתק אותם מההקשר הרחב ולהשאיר אותם בהקשר המצומצם ביותר האפשרי).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
fidel
קיבל.ה  71 לייקים

Ron.T כתב: 14 מאי 2022, 22:25
fidel כתב: 14 מאי 2022, 21:33 הכיבוש משחית, על זה אני לא אתווכח, והתנהלות המשטרה כושלת, אבל זה לא סיפור של רע מושלם ומלאכים, אז לפחות נדייק בזה שפה זה כן לגיטימי למנוע זריקת אבנים, והייתה התפרעות, בדיוק כמו שבמסגד אלאקצא נכנסים עם נעליים ואבנים לא כי זה חלק ממנהגי הרמדאן..
אבל לא הייתה שום אלימות מצד ההלוויה עד שהותקפו על כך שהניפו דגל ששום חוק בארץ לא אוסר להניף אותו. אם שוטרים לא יפלשו לאל אקסא בניגוד לחוק אז לא יזרקו עליהם אבנים ונעליים. יש פה צד מדכא שאין לו מקום במזרח ירושלים וצד מדוכא, שחור ולבן.
זה לא שחור ולבן, זה לא מזרח ירושלים, לדעתי כמו במשט במרמרה זה לא מסע הלוויה שתוכנן לכבד את המתה..
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

Ron.T כתב:
אין ויכוח שההתנהלות של המשטרה היתה מטומטמת ברמות הכי גבוהות שיש, אבל שוב הבדיות על מסגד אל אקצא… לא נמאס לכם מהשקרים?
ד״א אם תרצה או לא, תהיה לנו נוכחות במזרח ירושלים, ונוכל לבקר בכותל כשמגנים עלינו כוחות ישראלים.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אני בטוח ב 100% שאם אניף דגל פלסטין על רכבי, שוטרים יעצרו אותי כל שני קילומטר למרות שזה חוקי.
החוק הוא לא מה שמנחה את שוטרי ישראל, ואזרחי ישראל הערבים חווים זאת על בשרם יום יום.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

תא מרבוטא כתב: 14 מאי 2022, 17:42
אדום מטלי כתב: 14 מאי 2022, 16:39

תודה מעניין

תודה רבה
האמת שכרגע מצאתי ביקורת מאד חריפה על אמינותו מבחינת סקירת והצגת המידע..כולל פערים בין הגרסה העברית והאנגלית.
ומצד שני...אגב עמדת ראשי ההנהגה היהודית לערבים, משהו יותר עדכני

https://www.haaretz.co.il/news/politi/. ... -1.4158387
גם אני ראיתי ביקורת על הספרים שלו, כשרק היכרתי אותו וניסיתי לבדוק ולהטיל ספק במחקרים שלו.

יש את הביקורת של פרופסר בני מוריס, שהוא עצמו היסטוריון מכובד, שחשף את פשעי הנכבה בעצמו וכתב ספרים על כך. מוריס, בשלב מסוים נבהל קצת מהפגיעה בסיפור הציוני, שהוא כנראה עדיין חלק ממנו, והוא לקח קצת אחורה את הגישה שלו. בכל מקרה, ההבדל המהותי בינהם הוא שמוריס חושב שהגירוש המאסיבי היה נסיבתי וניצול של המלחמה, ולא תוכנן מראש, בעוד פפה מראה היטב בספרו שזה מהלך ומדיניות מכוונת, עוד הרבה לפני המלחמה.

ביקורת נוספת שראיתי בעבר היא של אדם רז, עיתונאי-היסטוריון צעיר ב"הארץ", שהיא כאילו מאד חמורה, אבל לא אומרת שוב דבר מהותי. הוא טוען שפפה שקרן בגלל שהוא כותב שאנסו ורצחו נערה בת 12, אבל במקורות שפפה עצמו מביא כתוב שהיא הייתה בגיל 10-15, ומביא כל מיני דוגמאות איזוטריות כאלה. אין לו שום דבר שמראה משהו שמשנה באופן מהותי את מה שפפה טוען, וניכר מהכתיבה שלו שיש לו משהו אישי נגד פפה.
הבט, כל הממסד בישראל, כולל האקדמיה, מאד לא אוהבים את פפה, כי הוא חושף את הפנים המכוערות ואת הגישה הקולוניאליסטית של הציונות וישראל, כמו פה בפורום כך לא נעים להם לשמוע. הדוגמא של טנטורה היא מאלפת, כי גם שם אפילו מערכת המשפט התגייסה לסתום את הפה למאסטרנט שגילה לכולם את האמת. אילן פפה היה היחיד שתמך בו, ועכשיו כולם רואים שהם צדקו.
אגב, למאמר שכתב אדם רז בהארץ, פפה רצה להגיב, אבל עורך הארץ לא רצה לפרסם את תגובתו (כן, גם "הארץ" זה רק שמאל ציוני.

הנה כאן התגובה של פפה למאמר של אדם רז, שפורסמה באתר אחר.

מציע גם לקרוא את המאמר הזה, שמסביר למה חשוב לקרוא את הספר הזה, למרות שגם לכותב ד"ר תום פסח, יש ביקורת על הספר (בתחתית המאמר הזה מציע לקרוא את ההערה של אלי אמינוב, למי שיש עוד סבלנות)

תשפוט בעצמך מהמאמרים מי אמין, ולמי יש אינטרס להסתיר את האמת.

עצה שלי - תנסה לשים יד על הספר. אין כאן שום עניין של אמינות, אתה תראה תיעוד של סיכומי ישיבות של גופים שונים של השלטון הציוני, התכתבויות רשמיות של אישים בכירים שכולנו מכירים את שמותיהם, יומנים של הפלמ"ח, ההגנה, וכו'. הכל שם, הציטוטים הרי לא יכולים לשקר.
L.S
קיבל.ה  591 לייקים

its-sick כתב: 15 מאי 2022, 08:14 אני בטוח ב 100% שאם אניף דגל פלסטין על רכבי, שוטרים יעצרו אותי כל שני קילומטר למרות שזה חוקי.
החוק הוא לא מה שמנחה את שוטרי ישראל, ואזרחי ישראל הערבים חווים זאת על בשרם יום יום.
ואני בטוח שאם אסתובב עם דגל ישראל על הרכב שלי ליד כפר ערבי אקבל מטר אבנים במקרה הטוב ולינץ' במקרה הפחות טוב.

איזו טענה אתה מנסה להוכיח?
זו מדינת ישראל, מדינת העם היהודי, איזו סיבה יש לנו להכיל בסובלנות דגלי אויב אין אהוס?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אנחנו מדינה, הם לא. לנו יש חוקי מדינה, להם לא. אנחנו מדינה דמוקרטית, הם לא. אנחנו אמורים לשמור על החוקים של מדינה דמוקרטית, הם לא.
זה שצריך להסביר לך את זה מראה עד כמה הפאשיזם עמוק בתפיסה של כחצי מהעם פה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

L.S כתב: 15 מאי 2022, 13:27
its-sick כתב: 15 מאי 2022, 08:14 אני בטוח ב 100% שאם אניף דגל פלסטין על רכבי, שוטרים יעצרו אותי כל שני קילומטר למרות שזה חוקי.
ואני בטוח שאם אסתובב עם דגל ישראל על הרכב שלי ליד כפר ערבי אקבל מטר אבנים במקרה הטוב ולינץ' במקרה הפחות טוב.

איזו טענה אתה מנסה להוכיח?
זו מדינת ישראל, מדינת העם היהודי, איזו סיבה יש לנו להכיל בסובלנות דגלי אויב אין אהוס?
מדהים עד כמה התפיסה הדמוקרטית מקולקלת בישראל.
אני אנסה להסביר בכמה מילים, ואני בטוח שאחרים יוכלו להרחיב יותר.
נניח, חופש הביטוי:
האינטרס שלך לשמור על חופש הביטוי במדינה הוא לא רק בשביל שאחרים יוכלו להגיד מה שחשוב להם (שזה חשוב בפני עצמו כי בלי דיון אין חיים), אלא כדי שגם *אתה* תוכל להגיד את מה שחשוב לך, כי לא תוכל להבטיח שלנצח תהיה חלק מהרוב.

בגלל זה מדכא אותי לשמוע ישראלים מאוכזבים שאנחנו לא מטפלים במתנגדי משטר כמו שפוטין מתמודד איתם. אתם לא מבינים, חבורה של סתומים, שהגלגל הזה יתהפך גם עליכם יום אחד?
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

its-sick כתב:אנחנו מדינה, הם לא. לנו יש חוקי מדינה, להם לא. אנחנו מדינה דמוקרטית, הם לא. אנחנו אמורים לשמור על החוקים של מדינה דמוקרטית, הם לא.
זה שצריך להסביר לך את זה מראה עד כמה הפאשיזם עמוק בתפיסה של כחצי מהעם פה.
ואם תסתובב עם רכב שיש עליו דגל ישראל באום אל פאחם?
ד״א, יש מצב שמצעד הגאווה יכול לעבור בעיר ערבית בשטחי מדינת ישראל?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ובנתיים במדינת הטרור של ההשתקה וההפחדה:

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני לא יודע כמה פעמים צריך לחזור על זה: אין שום סימטריה בין שני המקרים. בהקשר המקומי דגל ישראל הוא סמל למדינה קולוניאליסטית בחסות אימפריאליסטית (היוש Haunter), שמבצעת טיהור אתני בקבוצה האתנית הילידית. דגל פלסטין הוא סמל של קבוצת הילידים שעוברת את הטיהור האתני.

אתם חושבים שבדרא"פ של האפרטהייד לבנים יכלו להסתובב חופשי באיזורים שחורים? לשחורים הייתה כל זכות לשנוא את סממני משטר האפרטהייד (וכמו הפלסטינים גם הם הואשמו על-ידי המשטר שהם טרוריסטים וחיות שרק רוצות להרוג לבנים). וככה זה בכל מקום עם סיטואציה דומה. היום בעולם מתחילים להבין את זה, בקרוב גם בישראל בעז"ה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הפגנה ליום הנכבה היום במלבורן, שנתנה גם כבוד אחרון לעיתונאית שנרצחה בג'נין.

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 15 מאי 2022, 14:13 ואם תסתובב עם רכב שיש עליו דגל ישראל באום אל פאחם?
מכונת הקלישאות המקומית ממשיכה בעוצמה.
מה הקשר לדיון? זה שהפלסטינים הם חברה שמרנית יותר מחלקים מהחברה היהודית בישראל אומר שאפשר וצריך לדכא אותם? שהם איכשהו "שווים פחות" מהיהודים בארץ? האם אתה אומר את אותו הדבר על החברה החרדית בישראל?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:אני לא יודע כמה פעמים צריך לחזור על זה: אין שום סימטריה בין שני המקרים. בהקשר המקומי דגל ישראל הוא סמל למדינה קולוניאליסטית בחסות אימפריאליסטית (היוש Haunter), שמבצעת טיהור אתני בקבוצה האתנית הילידית. דגל פלסטין הוא סמל של קבוצת הילידים שעוברת את הטיהור האתני.

אתם חושבים שבדרא"פ של האפרטהייד לבנים יכלו להסתובב חופשי באיזורים שחורים? לשחורים הייתה כל זכות לשנוא את סממני משטר האפרטהייד (וכמו הפלסטינים גם הם הואשמו על-ידי המשטר שהם טרוריסטים וחיות שרק רוצות להרוג לבנים). וככה זה בכל מקום עם סיטואציה דומה. היום בעולם מתחילים להבין את זה, בקרוב גם בישראל בעז"ה.
ודגל הגאווה מהו? למה אליו יגיבו באלימות? האם גם הוא סמל לטיהור אתני?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 15 מאי 2022, 14:13 ואם תסתובב עם רכב שיש עליו דגל ישראל באום אל פאחם?
מה הקשר לדיון? זה שהפלסטינים הם חברה שמרנית יותר מחלקים מהחברה היהודית בישראל אומר שאפשר וצריך לדכא אותם? שהם איכשהו "שווים פחות" מהיהודים בארץ? האם אתה אומר את אותו הדבר על החברה החרדית בישראל?
אתה מספר לכולם כאן עד כמה הצד השני מוכן לחיות כאן בשלום ואחווה.
נלך על התפיסה שלך של מדינת כל אזרחיה. האם אתה מאמין שמצעד גאווה יכול להתקיים בישוב ערבי?
החברה החרדית כבר נחפה למצעד בירושלים, למרות ההתנגדות שלה.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

יש בבינת גב'ל או נבטיה מצעדי גאווה? כי אם לא זה פשוט אסון שיצאנו מלבנון
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

Asafasraf כתב: 15 מאי 2022, 15:04
pelegs כתב:
אתה מספר לכולם כאן עד כמה הצד השני מוכן לחיות כאן בשלום ואחווה.
נלך על התפיסה שלך של מדינת כל אזרחיה. האם אתה מאמין שמצעד גאווה יכול להתקיים בישוב ערבי?
החברה החרדית כבר נחפה למצעד בירושלים, למרות ההתנגדות שלה.
מצעד הגאווה בירושלים עובר בשכונות חרדיות ?
שמעת על מצעד הגאווה בבני ברק או אלעד ?
שליחת תגובה