חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 01:13
הגלמוד מלוד כתב:
Asafasraf כתב: 13 מאי 2022, 08:15

אז עכשיו יש עוד חלק שמשלים את הפאזל- אתה, מיטלי, אלפקה ולדעתי גם הגלמוד חיים לכם בחו״ל ופשוט שופכים את תפיסת גם העדן שלכם. מדהים.
אני חי בישראל אבל זה כבר הפעם השלישית אני חושב שבאשכול שפשוט אמרת משהו עליי שהוא עובדתית שקר, בהמון ביטחון

תגיד ניסית לחפש עבודה בדובר צה"ל? נראה לי יש לך את הסקילסט.
אעדיף בכל רגע בחיים לעבוד אצל דובר צה״ל, ולא באירוגונים שאתה תומך בהם.
לא מאמין שיש בעם היהודי אדם עם שנאה כל כך גדולה לעם שלו. פשוט להקיא!
רוב העם היהודי לא חי בישראל ובוודאי לא תומך בכיבוש. אם כל העם היהודי היה חי בישראל, למפלגות המרכז שמאל היה רוב מוחלט בציבור ובכנסת. הימין בישראל אפילו לא מייצג את מייסדי הציונות או את מקימי המדינה, אלא בסך הכל מהווה גידול פרא שהשתלט על כל הערוגה.
לא לילד הזה הם פיללו.
שער 5 זה הלב
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickkruvi
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

הגלמוד מלוד כתב:
Asafasraf כתב: 13 מאי 2022, 08:15

אז עכשיו יש עוד חלק שמשלים את הפאזל- אתה, מיטלי, אלפקה ולדעתי גם הגלמוד חיים לכם בחו״ל ופשוט שופכים את תפיסת גם העדן שלכם. מדהים.
אני חי בישראל אבל זה כבר הפעם השלישית אני חושב שבאשכול שפשוט אמרת משהו עליי שהוא עובדתית שקר, בהמון ביטחון

באיזה אירגונים אני תומך אלוהים ישמור למה אתה ממשיך לשקר מתי הבעתי תמיכה ל"ארגון" כלשהו באשכול הזה

פעם רביעית שאתה פשוט משקר עליי בלי שום סיבה מה עובר עליך? אתה מוכן להיות ענייני לשנייה?

פעם ראשונה אמרת שאני לא יהודי, אחרי זה אמרת שאני לא ישראלי. עכשיו אתה אומר שאני הבאתי תמיכה ב"ארגון" באשכול הזה. למה אתה לא מסוגל להתמודד עם הדברים שאני אומר כמו שהם?

אני יהודי גאה ואין לי שום שנאה לעם היהודי ואתה לא תקבע עבורי שאזרחי ישראל = העם היהודי או שהעם היהודי = אזרחי ישראל, כי זה פשוט שקר וכזב שאתה לא מצליח לקלוט אפילו קצת את ההבדל בו.

אני פשוט אניח שאתה מישהו מאוד צעיר מתחת לגיל 18 ושלא הסבירו לך אף פעם את ההבדל בין העם היהודי לאזרחי מדינת ישראל.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 14 מאי 2022, 01:54אני פשוט אניח שאתה מישהו מאוד צעיר מתחת לגיל 18 ושלא הסבירו לך אף פעם את ההבדל בין העם היהודי לאזרחי מדינת ישראל.
הנחה מוזרה מאד, שלא הסבירו לו. כבר היית אמור להבין שגם כשמסבירים לו הוא לא מקשיב.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 01:18 אם צה״ל היה באמת כמו שאתה מתאר אותו, לא היתה לו בעיה להקריס את הבית על יושביו.
אתה צריך לראות איך צבאות אחרים פועלים במקרה דומה, ואז אולי תתחיל להבין מי הצבא ההומאני ביותר בעולם.
תביא לי צבא אחר שמחזיק מליוני אזרחים תחת דחקטטורה צבאית בשביל לסגור אותם בבנטוסטנים מבודדים ולכנוב להם את האדמות - ונוכל להתחיל לעשות השוואות.

Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 01:18 ד״א, נתפס בתחומי ישראל מחבל עם סכין.
בחקירה שלו התברר שהוא בסה״כ רצה לעזור ליהודים באזור עם חיתוך חלת השבת.
מחבל עם סכין בתחומי ישראל.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אדום נחמד כתב:אסף, אם אפשר רק להציע לנו לעזוב את הארץ אם אנחנו כל כך סובלים...
אני לא יכול ללכת לישון בלי השלמת הסרייה של הקלישאות.
תודה

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
אם תעזוב יהיה לנו פחות אוהד ביציע, וזה יהיה חבל.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

D red imperia כתב:
הגלמוד מלוד כתב: אני חי בישראל אבל זה כבר הפעם השלישית אני חושב שבאשכול שפשוט אמרת משהו עליי שהוא עובדתית שקר, בהמון ביטחון

רוב העם היהודי לא חי בישראל ובוודאי לא תומך בכיבוש. אם כל העם היהודי היה חי בישראל, למפלגות המרכז שמאל היה רוב מוחלט בציבור ובכנסת. הימין בישראל אפילו לא מייצג את מייסדי הציונות או את מקימי המדינה, אלא בסך הכל מהווה גידול פרא שהשתלט על כל הערוגה.
לא לילד הזה הם פיללו.
ואתה לא רואה את הקשר בין הדברים?
אולי משהו בבחינת ״מה שרואים מכאן לא רואים משם״?
מקימי המדינה גם לא ראו בחלומות הכי שחורים שלהם יהודים לא יוצאים מהבתים שלהם, כמו שקרה בשומר החומות.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 01:18 אם צה״ל היה באמת כמו שאתה מתאר אותו, לא היתה לו בעיה להקריס את הבית על יושביו.
אתה צריך לראות איך צבאות אחרים פועלים במקרה דומה, ואז אולי תתחיל להבין מי הצבא ההומאני ביותר בעולם.
תביא לי צבא אחר שמחזיק מליוני אזרחים תחת דחקטטורה צבאית בשביל לסגור אותם בבנטוסטנים מבודדים ולכנוב להם את האדמות - ונוכל להתחיל לעשות השוואות.

אותו ״צבא״ ממלא אחרי החלטת ממשלה.
אתה יכול לטמון את הראש בחול (כי זה פשוט יותר קל מהלתמודד עם עובדות), אבל גם אחרי הסכמי אוסלו, וגם אחרי ההתנתקות המצב החמיר, אבל למה לתת לעובדות לבלבל אותך?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

הגלמוד מלוד כתב:
הגלמוד מלוד כתב: אני חי בישראל אבל זה כבר הפעם השלישית אני חושב שבאשכול שפשוט אמרת משהו עליי שהוא עובדתית שקר, בהמון ביטחון

באיזה אירגונים אני תומך אלוהים ישמור למה אתה ממשיך לשקר מתי הבעתי תמיכה ל"ארגון" כלשהו באשכול הזה

פעם רביעית שאתה פשוט משקר עליי בלי שום סיבה מה עובר עליך? אתה מוכן להיות ענייני לשנייה?

פעם ראשונה אמרת שאני לא יהודי, אחרי זה אמרת שאני לא ישראלי. עכשיו אתה אומר שאני הבאתי תמיכה ב"ארגון" באשכול הזה. למה אתה לא מסוגל להתמודד עם הדברים שאני אומר כמו שהם?

אני יהודי גאה ואין לי שום שנאה לעם היהודי ואתה לא תקבע עבורי שאזרחי ישראל = העם היהודי או שהעם היהודי = אזרחי ישראל, כי זה פשוט שקר וכזב שאתה לא מצליח לקלוט אפילו קצת את ההבדל בו.

אני פשוט אניח שאתה מישהו מאוד צעיר מתחת לגיל 18 ושלא הסבירו לך אף פעם את ההבדל בין העם היהודי לאזרחי מדינת ישראל.
שלחת אותי לדובר צה״ל, קיבלת תשובה לכך.
אוי לו לעם היהודי אם אתה ״יהודי גאה״.
אתה חי בעולם מדומין שבו אויב של ישראל מעוניין לחיות איתה באחווה ושלום.
הבאתי את העובדה שהיו פרעות לפני הציונות, לא זכיתי למענה.
הבאתי את הסכמי אוסלו וההתנתקות, התחלתם להתפתל בפרשנויות שלא מדובר בהסכם ובלה בלה בלה…
אזרחי ישראל הם לא העם היהודי בלבד, אבל בהנחה ואתה אחד כזה, הדעות שלך לדעתי הן לא פחות מגיס חמישי, ואם יתממשו אז בודאות גבוהה לא תהיה כאן מדינה יהודית, והמשפחה שלי תהיה בסכנה הרבה יותר גדולה.
כשתחליט לצאת מהעולם שאתה חי בו, ותכיר במציאות אולי אז תבין שאם זה הבטחון של המשפחה שלי או של האויבים שלי, אני אבחר באופציה הראשונה.
להנחתך, אני מעל גיל 40, ואת רוב חיי העברתי בעיר מעורבת, שבה אתה לא יכול לטעון שהערבים ״תחת כיבוש״ או דיכוי כלשהו.
אין לי את הכוח לנסות ולהסביר לך איך נראים חיים כאלה, עם אנשים שחלקם הלא קטן עברייני פרוטקשן, סוחרי סמים ואלופים בבניה בלתי חוקית וחדירה לשטחים שלא שלהם.
ההשתוללות בכבישי העיר, תוך נהיגה פרועה ומסוכנת עם מוזיקה בקולי קולות, ההערות לנערות יהודיות ותקיפת בן הזוג שלהם. שנמשיך…?
אל תטיף לאנשים שחוו וחווים את החיים איתם באופן יומיומי. את הניתוק של אלה שחיים בחו״ל אני עוד מבין, את הניתוק וההכחשה של המציאות מאלה שחיים כאן אני לא אבין לעולם.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב:
pelegs כתב:

אותו ״צבא״ ממלא אחרי החלטת ממשלה.
אתה יכול לטמון את הראש בחול (כי זה פשוט יותר קל מהלתמודד עם עובדות), אבל גם אחרי הסכמי אוסלו, וגם אחרי ההתנתקות המצב החמיר, אבל למה לתת לעובדות לבלבל אותך?
העובדה שהצבא ממלא את פקודות הממשלה רק מבדיל את מדינת האפרטהייד שאנחנו ממדינות צבא פרופר סטייל אפריקה.
לא מרנין במיוחד

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 08:15
D red imperia כתב:

לא לילד הזה הם פיללו.
מקימי המדינה גם לא ראו בחלומות הכי שחורים שלהם יהודים לא יוצאים מהבתים שלהם, כמו שקרה בשומר החומות.
ערבים פחדו לצאת מבתיהם גם הם. הם גם ידעו היטב שהמשטרה לא תסייע להם בעת צרה. הכל הרי התחיל מרצח מוסא חסונה שטוייח בהוראה מלמעלה.
אתה ושכמותך לא מייצגים את מרבית העם היהודי, לכן אל לך להתיימר לדבר בשמו או לדרג יהודים אחרים. עם כל הכבוד, אני לא חושב שאלברט איינשטיין, שטפן צוייג וחנה ארנדט יתהפכו בקברם רק כי אסף אסרף סבור שהם היו יפי נפש ששנאו את עמם.
שער 5 זה הלב
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Red Or Dead כתב: 12 מאי 2022, 11:36
תא מרבוטא כתב: 12 מאי 2022, 08:15
Asafasraf כתב: 12 מאי 2022, 07:18
ומה היה אמור הסכם אוסלו לעשות? מה עשתה ההתנתקות?
1. אוסלו היה אמור להיות הסכם ביניים. רןאים איך השליטה בשטח של הרשות, לא מפנים אף יישוב (בניגוד לשקרים שהופצו אחכ על ידי כל מיני גורמי ימין כולל פייגלין שטען שבאוסלו עקרו ישובים) ומתקדמים. היה לו תאריך תפוגה ב1999 אז היו אמורים להתקדם להסכמי קבע. מה שקרה זה גם ערפאת שנתן לשטח בסוף 2000 לבעור במסגרת המומ עם ברק (ותודה לאריק שרון שנתן לו עילה במתנה), אבל גם אחרי מותו ב2004 היה נוח מאד לא לקדם שומדבר עם אבו מאזן כי ככה כאילו יש שליטה עצמית לפלסתינים אבל בפועל זה גטו.
2. ההתנתקות היתה טעות לא כי גוש קטיף פונה, אלא כי היא היתה נסיגה שנעשתה מול חמאס. וככה במקום לחזק את הגורמים המתונים בעזה ובגדה, נתנו פרס לחמאס בדמות נסיגה חד צדדית. זה שירת את חמאס מסיבות ברורות וזה שירת את הימין שטען שממשיכים לירות עלינו והם רק רוצים ברעתנו (לא מפתיע. זה חמאס). האינטרס בימין הקשה זה שחמאס יהיה הגוף המרכזי בעזה. ככה חלילה לא יהיו גורמים יותר מתונים שחלילה נאלץ לקיים מולם דיאלוג. זו גם אחת הסיבות להשטחה ולסילוף לגבי אוסלו. את הפיגועים הגדולים בשנות אוסלו עד למהומות אוקטובר 2000 עשה חמאס. לא אשף. הכי קל היה לומר שנתנו לפלסתינים ניהול עצמי והם התנפלו עלינו. רק שבזמן שהמשטרה הפלסתינית עבדה בתיאום עם כוחות הביטחון שלנו, חמאס הוציא פיגועים . אז לומר שהפלסתינים התנפלו עלינו כולם אחרי שנתנו להם את יריחו ועזה, זה בערך כמו לומר שנוער הגבעות מייצג את ישראל.
חמאס השתלט על עזה ב2007, ההתנתקות הייתה ב2005.
האם זה תרחיש מופרך שבמידה ותצא מאיו״ש, חמאס ישתלט גם שם? לטעמי ממש לא. אז מה תקבל? עוד מדינת טרור בגבול הרבה יותר פרוץ?
אגב, גם היון, אם נקח את ג׳נין כדוגמה, לרשות אין שום יכולת לסכל טרור שמגיע משם.
הטעות לא הייתה ההתנתקות אלא ההנחה שברגע שתצא, ״הגורמים המתונים״ הם אלו שישלטו. המחשבה הזו התגלתה כנאיבית ולא עמדה במבחן המציאות.
אגב, אני אומר את זה בתור אחד שחושב שבסופו של דבר הפתרון הריאלי היחיד הינו מדינה לצד מדינה, אבל גם מבין שבעת הנוכחית אין לכך שום היתכנות ודרושים המון המון צעדים קטנים בין הצדדים בשביל בכלל להגיד את צמד המילים ״תהליך מדיני״.

בינתיים בעולם האמיתי,
הרשות הפלסטינית מסרבת לשתף את ישראל בחקירת המוות של שירין אבו עקאלה
הפתולוג הפלסטיני אומר כי ״לא ניתן לקבוע מי ירה בה״
כולנו מבינים מה זה ככל הנראה אומר
חמאס זכה ברוב בבחירות שם כבר בינואר 2006 בין היתר להערכתי בגלל ששייכו את ההתנתקות לו, וכבר קודם היה כוח מרכזי שלחם ופיגע מהרצועה. 2007 הוא השלים את ההשתלטות לא פתח בה.
אם נצא מיו"ש בהסכם זה לא אמור לקרות, ואם זה יקרה ניכנס לשם עם הרבה יותר לגיטימציה בינלאומית. יצאנו מעזה ב1993 וזה לא מנע בצוק איתן להכנס לרצועה גם אם חלקית.
והדןגמא על העיתונאית מוכיחה לשיטתך שהם שקרנים ולשיטתי שהם חושדים, בצדק , שגורמים מישראל ישבשו ראיות
נערך לאחרונה על ידי תא מרבוטא ב 14 מאי 2022, 09:57, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

מישהו יכול להזכיר שוב שם הספר שצוין בשרשןרים כאן שדן בעמדה של ראשי הישוב כלפי הערבים ?
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 08:31
הגלמוד מלוד כתב:

הבאתי את הסכמי אוסלו וההתנתקות, התחלתם להתפתל בפרשנויות שלא מדובר בהסכם ובלה בלה בלה…
אזרחי ישראל הם לא העם היהודי בלבד, אבל בהנחה ואתה אחד כזה, הדעות שלך לדעתי הן לא פחות מגיס חמישי, ואם יתממשו אז בודאות גבוהה לא תהיה כאן מדינה יהודית, והמשפחה שלי תהיה בסכנה הרבה יותר גדולה.
כשתחליט לצאת מהעולם שאתה חי בו, ותכיר במציאות אולי אז תבין שאם זה הבטחון של המשפחה שלי או של האויבים שלי, אני אבחר באופציה הראשונה.
להנחתך, אני מעל גיל 40, ואת רוב חיי העברתי בעיר מעורבת, שבה אתה לא יכול לטעון שהערבים ״תחת כיבוש״ או דיכוי כלשהו.
אין לי את הכוח לנסות ולהסביר לך איך נראים חיים כאלה, עם אנשים שחלקם הלא קטן עברייני פרוטקשן, סוחרי סמים ואלופים בבניה בלתי חוקית וחדירה לשטחים שלא שלהם.
ההשתוללות בכבישי העיר, תוך נהיגה פרועה ומסוכנת עם מוזיקה בקולי קולות, ההערות לנערות יהודיות ותקיפת בן הזוג שלהם. שנמשיך…?
אל תטיף לאנשים שחוו וחווים את החיים איתם באופן יומיומי. את הניתוק של אלה שחיים בחו״ל אני עוד מבין, את הניתוק וההכחשה של המציאות מאלה שחיים כאן אני לא אבין לעולם.
אתה מודע לכך שאתה נמצא בפורום אוהדי הפועל תל אביב? שחלק ניכר מאיתנו גרים - בהווה או בעבר - בתל אביב שגם היא עיר מעורבת, ועדיין השקפת העולם שלנו שונה משלך ב-180 מעלות?
שער 5 זה הלב
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

D red imperia כתב:
D red imperia כתב: רוב העם היהודי לא חי בישראל ובוודאי לא תומך בכיבוש. אם כל העם היהודי היה חי בישראל, למפלגות המרכז שמאל היה רוב מוחלט בציבור ובכנסת. הימין בישראל אפילו לא מייצג את מייסדי הציונות או את מקימי המדינה, אלא בסך הכל מהווה גידול פרא שהשתלט על כל הערוגה.
לא לילד הזה הם פיללו.
ערבים פחדו לצאת מבתיהם גם הם. הם גם ידעו היטב שהמשטרה לא תסייע להם בעת צרה. הכל הרי התחיל מרצח מוסא חסונה שטוייח בהוראה מלמעלה.
אתה ושכמותך לא מייצגים את מרבית העם היהודי, לכן אל לך להתיימר לדבר בשמו או לדרג יהודים אחרים. עם כל הכבוד, אני לא חושב שאלברט איינשטיין, שטפן צוייג וחנה ארנדט יתהפכו בקברם רק כי אסף אסרף סבור שהם היו יפי נפש ששנאו את עמם.
״רצח מוסא חסונה״
יש כאלה שרואים את זה קצת אחרת:

https://presspectiva.org.il/%D7%90%D7%9 ... %A0%D7%94/

אתה תספר שגם הוא הגיע עם סוכריות לכיוון היהודים, ואלה הפאשיסטים יודונאצים ירו לו כדור בראש.
תיכף תספר שאת ההפגנה הראשונה בלוד יזמו היהודים…
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תמיד אלו שבעד אפליית הציבור הפלסטיני ופגיעה בתעסוקתו מעזים להתלונן על שיש שם יותר פשיעה.
חוסר הבנה ברמת בית ספר יסודי.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

D red imperia כתב:
הגלמוד מלוד כתב: באיזה אירגונים אני תומך אלוהים ישמור למה אתה ממשיך לשקר מתי הבעתי תמיכה ל"ארגון" כלשהו באשכול הזה

אתה מודע לכך שאתה נמצא בפורום אוהדי הפועל תל אביב? שחלק ניכר מאיתנו גרים - בהווה או בעבר - בתל אביב שגם היא עיר מעורבת, ועדיין השקפת העולם שלנו שונה משלך ב-180 מעלות?
תל אביב מאוד שונה מרמלה/ לוד/ עכו, כי יש בה אזורים שלמים שבהם לא מתגוררים תושבים ערבים (מרכז וצפון העיר), לכן אין לתושבים שם חשיפה אליהם.
תעשה סיור/ תגור ברמלה לכמה ימים ואח״כ תדבר איתי.
אני יודע שהבת שלי לא תוכל להסתובב בחופשיות בעיר כזו.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

its-sick כתב:תמיד אלו שבעד אפליית הציבור הפלסטיני ופגיעה בתעסוקתו מעזים להתלונן על שיש שם יותר פשיעה.
צודק. בערים המעורבות מונעים מערבים תעסוקה. לכל דבר רע שיציגו חכם מול הפרצוף כעובדה, אתם תמצאו סיבה הזויה. פשוט פתאטי.
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 10:09
D red imperia כתב:

״רצח מוסא חסונה״

אתה תספר שגם הוא הגיע עם סוכריות לכיוון היהודים, ואלה הפאשיסטים יודונאצים ירו לו כדור בראש.
מי שלא מבין שנתניהו זמם להבעיר את השטח לאחר שלא הצליח להרכיב ממשלה על-מנת לסכל שת"פ עם המפלגות הערביות שיוריד אותו מהשלטון - יש לי מכונית משומשת במצב טוב למכור לו.
שער 5 זה הלב
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

תא מרבוטא כתב: 14 מאי 2022, 09:56 מישהו יכול להזכיר שוב שם הספר שצוין בשרשןרים כאן שדן בעמדה של ראשי הישוב כלפי הערבים ?
יש הרבה ספרים ומאמרים.
אבל יותר נחמד למצוא לבד. למשל, יש אתר שנקרא פרויקט בן יהודה, שמציג המון מסמכים, גם סיפרותיים אבל גם כל מיני כתבי יד, יומנים, נאומים מכל התקופות. תבחר איזה תקופת זמן שתרצה לבדוק, ותעשה חיפוש על מילים כמו נישול, ייהוד, קולוניזציה, גאולת קרקע, טרנספר(או טראנספר), ותגלה מה הייתה התפיסה של הציונות, מראשיתה.
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 10:18
D red imperia כתב:

תל אביב מאוד שונה מרמלה/ לוד/ עכו, כי יש בה אזורים שלמים שבהם לא מתגוררים תושבים ערבים (מרכז וצפון העיר), לכן אין לתושבים שם חשיפה אליהם.
לא תודה. אבל כדאי שתכיר בזה שלא רק "האלימות הגנטית שטבועה בערבים" מובילה לפרחחות ופשיעה אלא גם חינוך לקוי, מחסור בתנאים ותשתיות ובעיקר תחושות קיפוח והיעדר תקווה.
נערך לאחרונה על ידי D red imperia ב 14 מאי 2022, 10:39, נערך פעם 1 בסך הכל.
שער 5 זה הלב
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 10:20
its-sick כתב:תמיד אלו שבעד אפליית הציבור הפלסטיני ופגיעה בתעסוקתו מעזים להתלונן על שיש שם יותר פשיעה.
צודק. בערים המעורבות מונעים מערבים תעסוקה. לכל דבר רע שיציגו חכם מול הפרצוף כעובדה, אתם תמצאו סיבה הזויה. פשוט פתאטי.
האם לדעתך יש תופעה מקבילה לכך בעולם? למשל, בערים "מעורבות" בארצות הברית, האם יש יותר פשיעה וכליאה של אוכלוסייה ממוצא אפריקני? האם באוסטרליה יש הרבה יותר פשיעה וכליאה של תושבים ממוצא ילידי? האם אפילו בישראל הייתה יותר פשיעה של יוצאי ארצות צפון אפריקה? אתיופיה?
אם התשובה היא כן, האם אתה יכול לראות קשר בין התופעות? האם אתה יכול לחשוב על עוד סיבות לכך חוץ מאשר צימאון לדם ואיסלם?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

D red imperia כתב:
Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 10:09
D red imperia כתב: ערבים פחדו לצאת מבתיהם גם הם. הם גם ידעו היטב שהמשטרה לא תסייע להם בעת צרה. הכל הרי התחיל מרצח מוסא חסונה שטוייח בהוראה מלמעלה.
״רצח מוסא חסונה״

מי שלא מבין שנתניהו זמם להבעיר את השטח לאחר שלא הצליח להרכיב ממשלה על-מנת לסכל שת"פ עם המפלגות הערביות שיוריד אותו מהשלטון - יש לי מכונית משומשת במצב טוב למכור לו.
שנתניהו יילך קיבינימאט, ועדיין זו פרשנות שלך לדברים, וכמו שידוע היא לא בבחינת דברי אלוהים חיים.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

D red imperia כתב:
Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 10:18
D red imperia כתב: אתה מודע לכך שאתה נמצא בפורום אוהדי הפועל תל אביב? שחלק ניכר מאיתנו גרים - בהווה או בעבר - בתל אביב שגם היא עיר מעורבת, ועדיין השקפת העולם שלנו שונה משלך ב-180 מעלות?
לא תודה. אבל כדאי שתכיר בזה שלא רק "האלימות הגנטית שטבועה בערבים" מובילה לפרחחות ופשיעה אלא גם חינוך לקוי, מחסור בתנאים ותשתיות ובעיקר תחושות קיפוח והיעדר תקווה.
למה ״לא תודה״? יש לך חשש למה שתיחשף אליו?
על איזה חינוך לקוי אתה מדבר? ברמלה בתי הספר מעורבים ואין בעיה לתושבים הערבים להירשם, ועדיין הדור הצעיר שלהם בוחר בפשע, סמים ופרוטקשן (ואני שם בצד את הבניה הבלתי חוקית). בנוסף, יש להם (לפי מה שזכור לי) אפלייה מתקנת בהרשמה ללימודים אקדמאיים, והם עדיין יבחרו (לא כולם) בדרך הרעה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

שום סיקור בתיקשורת הפח. את היהודים זה לא מעניין.

תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

אדום מטלי כתב: 14 מאי 2022, 10:31
תא מרבוטא כתב: 14 מאי 2022, 09:56 מישהו יכול להזכיר שוב שם הספר שצוין בשרשןרים כאן שדן בעמדה של ראשי הישוב כלפי הערבים ?
יש הרבה ספרים ומאמרים.
אבל יותר נחמד למצוא לבד. למשל, יש אתר שנקרא פרויקט בן יהודה, שמציג המון מסמכים, גם סיפרותיים אבל גם כל מיני כתבי יד, יומנים, נאומים מכל התקופות. תבחר איזה תקופת זמן שתרצה לבדוק, ותעשה חיפוש על מילים כמו נישול, ייהוד, קולוניזציה, גאולת קרקע, טרנספר(או טראנספר), ותגלה מה הייתה התפיסה של הציונות, מראשיתה.
תודה מעניין
אבל אני עדיין אשמח לשם של הספר שציינו כאן או בשרשור המקביל. שוטטתי ללא הצלחה למצוא
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אדום מטלי כתב:
האם לדעתך יש תופעה מקבילה לכך בעולם? למשל, בערים "מעורבות" בארצות הברית, האם יש יותר פשיעה וכליאה של אוכלוסייה ממוצא אפריקני? האם באוסטרליה יש הרבה יותר פשיעה וכליאה של תושבים ממוצא ילידי? האם אפילו בישראל הייתה יותר פשיעה של יוצאי ארצות צפון אפריקה? אתיופיה?
אם התשובה היא כן, האם אתה יכול לראות קשר בין התופעות? האם אתה יכול לחשוב על עוד סיבות לכך חוץ מאשר צימאון לדם ואיסלם?
כבודו מוכן להסביר לי בבקשה היכן יש אפליה כלפי הערבים בערים המעורבות, במקום לעשות השוואות עם מדינות ששונות מאוד במהות שלהן מאיתנו (מדינת כלל אזרחיה מול מדינה יהודית)
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 08:17 אותו ״צבא״ ממלא אחרי החלטת ממשלה.
מצד אחד אם הצבא לא יכול לבחור שום פעולה והוא רק ממלא אחר הוראות הממשלה - אז איזו משמעות בכלל יש לקלישאה שהוא "המוסרי בעולם"? מצד שני, אם לצבא יש בחירה, והבחירה היא לא לסרב למפעל ההתנחלויות ודיכוי הפלסטינים - אז בהחלט מדובר בצבא בלתי-מוסרי. תחליט איזו אופציה אתה מעדיף.

לגבי הסכמי אוסלו וההתנתקות - קראת את מה שכתבתי לך בנושא? קראת את המאמר של "מאבק סוציאליסטי" שקישרתי אליו? או שכרגיל התעלמת ממה שכתבתי ואתה פשוט חוזר שוב ושוב על אותן הקלישאות?
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אתה מוכן להגיד לי באיזו מדינה דמוקרטית לצבא יש אפשרות ללכת נגד הממשלה?
אם הייתי מצליח לפתוח את הלינק ששלחת (עובד עם הנייד), הייתי קורא. בכל מקרה, מוזמן לראות ולקרוא על ההצהרות של עראפת באותה תקופה. הן קצת שונות מהסיפורים שאתה מספר לעצמך (ולנו) כאן.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 11:33 אתה מוכן להגיד לי באיזו מדינה דמוקרטית לצבא יש אפשרות ללכת נגד הממשלה?
מה הקשר למדינות דמוקרטיות? אנחנו מדברים על מדינה שמחזיקה מיליונים תחת משטר צבאי, ועוד מיליונים מאזרחיה נתונים לדיכוי על רקע אתני. איזה דמוקרטיה בראש שלך.

אגב, במדינות דומות (דוגמאות בולטות וקרובות: טורקיה, במידה מסוימת מצריים) הצבא בהחלט הולך נגד הממשלה, ואפילו מחליף אותה כשבא לו (שלא יובן לא נכון, אני לא חושב שזה יקרה בישראל, ובטח שלא רוצה שזה יקרה).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

למי שנפל\הולך ליפול בפח של הטענה "לא סתם הרבצנו לנושאי הארון, ניסינו להגיע לזורקי אבנים", להלן אחד מ"זורקי האבנים".
כמו שרואים בבירור בסרטון, הוא לא זרק שום דבר אלא נפנף בדגל, ובמקסימום העבירה הכי גדולה שלו זה שהוא ניסה להגן על נושאי הארון מפני השוטרים שכבר היו בדרך להסתער עליהם.
כלומר משטרת ישראל\מערכת הביטחון\המדינה שלכם שוב משקרת לכם ומנהלת נגדכם לוחמה פסיכולוגית.

עריכה: עכשיו ראיתי שהתירוץ הרשמי לטירוף הזה הוא ש"לפני מסע ההלוויה, מתפרעים הסתתרו מאחורי נושאי הארון" או משהו דומה.
אז שני דברים. מי שמאמין לזה, יש לי גשר מעולה יד שנייה במצב טוב למכור לו. ודבר שני, מי שזה נראה לו כמו הצדקה למה שנעשה שם, צריך או השתלת מוסר או השתלת מוח, ודחוף.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםkruviאדום מטלי
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

למרות שאין שום הצדקה(או היגיון, או שכל) בתמונות האלו, יש סרטונים שמראים מתפרעים פלסטינים משליכים חפצים על השוטרים
זו עובדה, לא משהו ״להאמין״ בו
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Red Or Dead כתב: 14 מאי 2022, 14:07 למרות שאין שום הצדקה(או היגיון, או שכל) בתמונות האלו, יש סרטונים שמראים מתפרעים פלסטינים משליכים חפצים על השוטרים
יש סרטונים של עוד מקרים מלבד אלה שמופרכים בשרשור שהבאתי?
אפשר בבקשה לינק?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 11:33 1. אתה מוכן להגיד לי באיזו מדינה דמוקרטית לצבא יש אפשרות ללכת נגד הממשלה?
2. אם הייתי מצליח לפתוח את הלינק ששלחת (עובד עם הנייד), הייתי קורא. בכל מקרה, מוזמן לראות ולקרוא על ההצהרות של עראפת באותה תקופה. הן קצת שונות מהסיפורים שאתה מספר לעצמך (ולנו) כאן.
1. אז אם לדעתך הצבא לא יכול להחליט על כלום, אז אפשר לקבוע שהוא "הכי מוסרי בעולם"? איזו מן משמעות יש להצהרה הזו בכלל?
2. אז לא קראת את מה שצירפתי, אבל אתה כבר יודע מה רשום בו. מרשים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Red Or Dead כתב: 14 מאי 2022, 14:07 למרות שאין שום הצדקה(או היגיון, או שכל) בתמונות האלו, יש סרטונים שמראים מתפרעים פלסטינים משליכים חפצים על השוטרים
הנה רעיון מקורי: אולי ששוטרים ישראלים לא יתערבו בהלוויות של פלסטינים שנעשות מחוץ לשטח ישראל? ככה לא יהיו שוטרים "להתפרע" כנגדם.

כמו-כן, בתור אוהד ספורט בישראל אתה יודע כמה המשטרה נלוזה, שקרנית ואלימה. מה גורם לך לחשוב שדווקא מול פלסטינים הם פתאום נחמדים וסבבה?
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

יש סרטונים שרצים בטוויטר, של השלכת חפצים לעבר השוטרים טרם המכות, לא בעיה למצוא
בכל מקרה אין לי שום כוונה לגבות את התנהגות המשטרה, שהיא גם מאוד מטופשת וגם מוגזמת
לגבי למה שוטרים ישראלים מתערבים בהלוויות פלסטינים? כי לצערי אנחנו לא חיים בעולם אוטופי בו אין סיכוי שאירועים כאלו יתפתחו לכדי מהומות ופגיעה בישראלים
מה לעשות
נגמר הנוער
קיבל.ה  211 לייקים

Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 10:55
אדום מטלי כתב:
כבודו מוכן להסביר לי בבקשה היכן יש אפליה כלפי הערבים בערים המעורבות, במקום לעשות השוואות עם מדינות ששונות מאוד במהות שלהן מאיתנו (מדינת כלל אזרחיה מול מדינה יהודית)
סירוב של קבלנים ואנשיים פרטיים למכור דירות לערבים, אי מתן היתרי בניה, היעדר תשתיות בשכונות ערביות (לעומת שאר השכונות), בטוח שגם בתקצוב בתי הספר יהיה הבדל. חסר? ואני מדבר על רמלה ולוד (בלוד זה הרבה יותר קיצוני מרמלה). נשמע שגם אתה מתגורר באזור אז מאוד מפתיע אותי שאתה לא מכיר את התופעות האלה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Red Or Dead כתב: 14 מאי 2022, 14:36 יש סרטונים שרצים בטוויטר, של השלכת חפצים לעבר השוטרים טרם המכות, לא בעיה למצוא
נכון, וכבר שיתפתי שרשור שבו מראים שהסרטונים האלה או מטושטשים מדי בשביל לראות מה קורה (הבחור שם מביא סרטונים שבהם רואים בבירור, ומסנכרן אותם ביחד) או ערוכים בצורה מגמתית ביותר.
לכן שאלתי אם יש לך אחרים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Red_man
קיבל.ה  467 לייקים

pelegs כתב: 14 מאי 2022, 14:21
הנה רעיון מקורי: אולי ששוטרים ישראלים לא יתערבו בהלוויות של פלסטינים שנעשות מחוץ לשטח ישראל? ככה לא יהיו שוטרים "להתפרע" כנגדם.

כמו-כן, בתור אוהד ספורט בישראל אתה יודע כמה המשטרה נלוזה, שקרנית ואלימה. מה גורם לך לחשוב שדווקא מול פלסטינים הם פתאום נחמדים וסבבה?
1. ההלוויה כן נערכה בתוך שטחי ישראל. אם זה לא היה בשטחי ישראל אז הם לא היו מתעמתים עם שוטרים הם היו מתעמתים עם חיילים. בניגוד לאיו"ש את ירושלים מ"י כן סיפחה.
2. פיזור הפרות סדר זה תמיד נראה רע וזה תמיד אלים ולא רק בארץ אלא בכל העולם. גרתי בניו יורק בזמן ההפגנות על רצח ג'ורג' פלוייד. היה עוצר(!) על כלל העיר במהלך הלילה, ואני לא יודע איך לספר לך את זה אבל גם שם כשהשוטרים פיזרו את ההפגנות זה היה אלים.
3. משטרת ישראל רואה ערבים/חרדים/אוהדי ספורט/מפגיני בלפור וישר משחררת רסן ועדיין אין קשר לסוגיית תחום השיפוט שרשמת.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Asafasraf כתב: 14 מאי 2022, 10:55
אדום מטלי כתב:
אתה שואל את זה ברצינות, או שזו ציניות?
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Red Or Dead כתב: 14 מאי 2022, 14:36 יש סרטונים שרצים בטוויטר, של השלכת חפצים לעבר השוטרים טרם המכות, לא בעיה למצוא
בכל מקרה אין לי שום כוונה לגבות את התנהגות המשטרה, שהיא גם מאוד מטופשת וגם מוגזמת
לגבי למה שוטרים ישראלים מתערבים בהלוויות פלסטינים? כי לצערי אנחנו לא חיים בעולם אוטופי בו אין סיכוי שאירועים כאלו יתפתחו לכדי מהומות ופגיעה בישראלים
מה לעשות
איך בדיוק התערבות משטרתית עוזרת במקרה כזה? זה רק מלבה את הרוחות.
שליחת תגובה