חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
רק הפועל
קיבל.ה  1468 לייקים

דיי מפתיע שהחלאה הצליח להגיע עד ליפו בדרך כלל מחבלים מסוגו רוצים רק לרצוח כמה שיותר ואין להם פחד למות ובאמת מפתיע שבדרך ליפו לא ניסה לרצוח אזרחים נוספים
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

באיזה גיל הפכת להיות כזה טרחן ומעיק?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

benaim כתב: 08 אפריל 2022, 19:24 באיזה גיל הפכת להיות כזה טרחן ומעיק?
לא הלוק הכי טוב, הקטע הזה של מעבר לפסים אישיים לגמרי במקום התמודדות עם הדברים שנכתבו\צוטטו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  328 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 08 אפריל 2022, 16:05
תא מרבוטא כתב: 08 אפריל 2022, 14:01
Giovanni Giorgio כתב: 08 אפריל 2022, 11:13

חד משמעית
אני פשוט מאמין יותר ביכולת שלנו להתשלט על הקיצוניים שבתוכנו מאשר שבצד השני
באשכול הזה ממש, תיעןד של קיצונים כאלו הוביל להתעלמות או לשבח. וזה בפורום שבו לפי אשכול מקביל מרצ אמורה לנהל את הממשלה. וחוצמזה כמו שרשמו, המתנחל האלים לא צריך הרבה פעמים לזלוג לירי או לדקירה. מספיק לחמם גזרה קצת כדי שהצבא יעשה את זה עבורו בשם הביטחון.
לדעתי ברגע שנעשה איזשהו הסכם שלום/הסדרת יחסים עם הפלסטינאים הם פחות ינסו לתקוף אותנו מה שיוביל לירידת מד השנאה כלפיהם בקרב הישראלים מה שבסופו של דבר יוביל לדה-לגיטימציה לפעולות אלימות ופוגעניות מצד המתנחלים ו/או הצבא
זוהי רק דעתי כמובן ובמציאות כזאת הרבה יותר קל לרסן את עצמינו
הבעיה היא שהשיח הוא ממש לא באיזור של שלום ולצערנו כל אירוע כזה רק מרחיק אותו
לא טענתי שרק הם מרחיקים את השלום אבל ללא ספק גם הם
אתה הרבה יותר אופטימי ממני. 1. אתה מניח שנעשה הסדר איתם (אף ממשלה כרגע שתקום לא תציע לפלסתינים משהו שיתקרב להצעה שתתקבל על ידם, ולא רק בגלל שחלקם רוצים מעל ומעבר, אלא כי מה שיסכימו מטעמנו לתת יהיה הצעה מעליבה) 2. יש כאן שדרה שלמה של פוליטיקאים ואנשי צבא שבפועל מתפרנסים ומתקדמים מקיומו של סכסוך בטחוני. (גם בצד השני...למען הסר ספק מבלי לפגוע בזכויות וכיוב וכו)
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

מסכים לגמריי עם חיים הר זהב. הסכסוך הזה לא יכול להמשך לנצח. אף ילד לא צריך לגדול למציאות בה הצבא נכנס לביתו באישון ליל, זה דפוק בכל כך הרבה מובנים.

הבעיה היא שהוכח ששום דבר לא יספק אותם מלבד ביטול הישות שנקראת מדינת ישראל וזה משהו שלא מתקבל על הדעת.
ברק הבין זאת, לבני הבינה הזאת ואולמרט גם כן הבין זאת.

צריך להסתכם לכל היותר בהחלת ריבונות ישראלית בשטח c והענקת אוטונומיה ערבית מפורזת בשטחי a/b ללא נוכחות ישראלית.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מן הסתם אני לא מסכים עם ההערכה שלך של המציאות, אבל בוא נבדוק את הרעיון שלך: הסתכלת לאחרונה על מפת הגדה המערבית? אם לא - הנה (וכאן יש מפה אינטראקטיבית של בצלם).

למה לעזאזל שהפלסטינים יסכימו לשטח מפורז שעשוי ממספר רב של שטחים שמופרדים זה מזה בשטחים שיסופחו לישראל (שטחי C)? זו לא דרך לייצר עצמאות מדינית, זה במקרה הטוב בית כלא פתוח.
וזה גם מגביל אותם לכ-30% משטח הגדה, שהיא בעצמה כ-21% משטח פלסטין המנדטורית, עד 22% בשקלול רצועת עזה. בעצם מה שאתה מסכים לתת להם זה פחות מ-7% מהשטח שהיה באחזקה פלסטינית ערב הנכבה, מוקפים באויב ללא רציפות טריטוריאלית, כשכל השטחים שהם מקבלים הם נחותים מבחינה אסטרטגית, ולא ברור בכלל כמה יש להם גישה למשאבים. צריך להיות משוגע כדי להסכים לזה.

(ערכתי את ההודעה המקורית כי בקריאה שניה היא יצאה מתנשאת ממש)
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

תשמע, אם כבר התחלנו לייבא פטנטים מדרום אפריקה ובהצלחה לא קטנה, למה להסתפק באחד?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אוקיי. אשאל אותך שאלה אחרת.
למה הפלסטינים לא הסכימו לקבל קרוב ל97% משטחי יו"ש המספר הזדמנויות?
ובאיזו מציאות אתה חי בה אתה חושב שיהודים וערבים באמת יכולים לחיות יחד ב'פלסטין המנטורית' (חח, בוא.. אם הרומאים היו קוראים לארץ ישראל נרניה, שאריות האימפריה העותמאנית היו קוראים לעצמם היום נרניים)? קיימים פערי תרבות כל כך עמוקים בינינו.

מצד אחד צריך להכיר בעובדה שהפיקציה הפלסטינית לא תעלם מחיינו ביום בהיר אחד, אבל מצד שני, אל תגזים בקרדיט שאתה מעוניין לתת להם.

שמתי לב שערכת בפעם השלישית:
אסטרטגית - כל עוד לא יהוו איום על בטחון מדינת ישראל, אין למדינת ישראל או אזרחיה מה לחפש שם.
משאבים - בטוח שניתן יהיה לפתור זאת באמצעות מדינת ישראל והקהילה הבינלאומית.
נערך לאחרונה על ידי benaim ב 09 אפריל 2022, 01:30, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 09 אפריל 2022, 01:26 תשמע, אם כבר התחלנו לייבא פטנטים מדרום אפריקה ובהצלחה לא קטנה, למה להסתפק באחד?

איכשהו לא לכולם ברור שמדובר הלכה למעשה בבנטוסטנים, ובכניעה פלסטינית מוחלטת לטיהור האתני שישראל מבצעת בהם.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 09 אפריל 2022, 01:28 אוקיי. אשאל אותך שאלה אחרת.
ובאיזו מציאות אתה חי בה אתה חושב שיהודים וערבים באמת יכולים לחיות יחד ב'פלסטין המנטורית' (חח, בוא.. אם הרומאים היו קוראים לארץ ישראל נרניה, שאריות האימפריה העותמאנית היו קוראים לעצמם היום נרניים)?
אני מבטיח לענות לך לשתי השאלות הנ"ל (אפילו שלוש אם אתה מתעקש על השאלה ההיסטורית של השם "פלסטין"), אבל אתה צריך לענות לי קודם כל על השאלה הזו.
אני מוותר על שאר השאלות/נקודות שהעלתי באשכול הזה ובאשכול המקביל שנותרו ללא מענה מהצד שלך.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

pelegs כתב: 09 אפריל 2022, 01:28 איכשהו לא לכולם ברור שמדובר הלכה למעשה בבנטוסטנים, ובכניעה פלסטינית מוחלטת לטיהור האתני שישראל מבצעת בהם.
הטיהור האתני הגרוע בהיסטוריה, לא ככה?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 09 אפריל 2022, 01:30 הטיהור האתני הגרוע בהיסטוריה, לא ככה?
דווקא בתוך הקו הירוק מדובר באחד המוצלחים, לצד מה שהאמריקאים והקנדים עשו לאינדיאנים והתורכים עשו לארמנים. גם בגדה מדובר בהצלחה מסחררת אם התוכנית שלך תתממש.
אתה לא במקרה חי תחת ההנחה ש"טיהור אתני" משמעו ש-0% מאוכלוסית הקורבן נשארת בשטח? כי אם כן, יש לך הרבה מאד היסטוריה ללמוד.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

pelegs כתב: 09 אפריל 2022, 01:28
teknoboy כתב: 09 אפריל 2022, 01:26 תשמע, אם כבר התחלנו לייבא פטנטים מדרום אפריקה ובהצלחה לא קטנה, למה להסתפק באחד?

איכשהו לא לכולם ברור שמדובר הלכה למעשה בבנטוסטנים, ובכניעה פלסטינית מוחלטת לטיהור האתני שישראל מבצעת בהם.
נראה לי שלא מעט מאלה שמבינים די מרוצים מהרעיון.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  826 לייקים

דיברו פה על הרמאדן -

תא מרבוטא
קיבל.ה  328 לייקים

D&3 כתב: 09 אפריל 2022, 08:41 דיברו פה על הרמאדן -

מעניין- מה המקור לנתונים? חיפשתי בצורה ראשונית לא מצאתי.
בלי קשר, ולמרות שאני מוכן לקבל את הטענה (בכפוף למקור כלשהו ), זה מתאמי. כלומר זה לא אומר שהרמדאן גורם לעלייה בפיגועים אלא שזו התקופה בה יש עליה. הגורמים לזה - מדובר בשאלה. אגב לפי מקור ראשון (לא ממש עיתון של עוכרים) 1) זה די ספציפי לישראל 2) זה לא קשור לדברות הקוראן https://www.makorrishon.co.il/opinion/474017/
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

benaim כתב:
pelegs כתב: 09 אפריל 2022, 01:28 איכשהו לא לכולם ברור שמדובר הלכה למעשה בבנטוסטנים, ובכניעה פלסטינית מוחלטת לטיהור האתני שישראל מבצעת בהם.
ההצלחה של הטיהור האתני נעוצה בעובדה שמאפשרים לישראל לבצע אותו
כן, הוא איטי, ולפעמים מתקדם בכיוון ההפוך, אבל לאורך 73 שנות ישראל ו55 שנות כיבוש, הכיוון די ברור.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

אוי לא עידן דה ארץ הגיע לפה זה יותר גרוע מדגלי ישראל ביציע
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אדום נחמד כתב: 09 אפריל 2022, 09:08
benaim כתב:
כן, הוא איטי, ולפעמים מתקדם בכיוון ההפוך, אבל לאורך 73 שנות ישראל ו55 שנות כיבוש, הכיוון די ברור.

אה.
מי היה מאמין שטיהור אתני רק יתרום לילודה גבוהה וצמיחת האוכלוסייה הערבית בכל שטחי ארץ ישראל.
הפוך להקפה.
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  144 לייקים

תא מרבוטא כתב: 09 אפריל 2022, 08:59

בלי קשר, ולמרות שאני מוכן לקבל את הטענה (בכפוף למקור כלשהו ), זה מתאמי. כלומר זה לא אומר שהרמדאן גורם לעלייה בפיגועים אלא שזו התקופה בה יש עליה. הגורמים לזה - מדובר בשאלה. אגב לפי מקור ראשון (לא ממש עיתון של עוכרים) 1) זה די ספציפי לישראל 2) זה לא קשור לדברות הקוראן https://www.makorrishon.co.il/opinion/474017/
איך אתה מציע להכניס את הנתונים האלה למחקר ניסויי?
אולי בכלל הסיבתיות הפוכה ואלה מעשי רצח שמבשרים את בואו של הרמדאן.

בפוסט הוא פירסם את המקור לנתונים.
ואחלה שזה קורה רק בישראל. אז תוקפן החיצוני של התוצאות חלש וניתן להכיל אותו רק על האוכלוסיה עליה נבדק; אוכלוסיית הפלשטינאים, ולא למשל על אוכלוסיית האינדונזים. תודה.
מזכיר לי סטודנטים עצלנים שלא מצליחים לבקר מחקר תמיד מציעים "יש לבדוק האם הממצא תקף באופן חוצה תרבויות, ממליץ לבדוק אל שבט נידח באפריקה".
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
תא מרבוטא
קיבל.ה  328 לייקים

תתאבד כבר כתב: 09 אפריל 2022, 12:05
תא מרבוטא כתב: 09 אפריל 2022, 08:59

איך אתה מציע להכניס את הנתונים האלה למחקר ניסויי?
אולי בכלל הסיבתיות הפוכה ואלה מעשי רצח שמבשרים את בואו של הרמדאן.

בפוסט הוא פירסם את המקור לנתונים.
ואחלה שזה קורה רק בישראל. אז תוקפן החיצוני של התוצאות חלש וניתן להכיל אותו רק על האוכלוסיה עליה נבדק; אוכלוסיית הפלשטינאים, ולא למשל על אוכלוסיית האינדונזים. תודה.
מזכיר לי סטודנטים עצלנים שלא מצליחים לבקר מחקר תמיד מציעים "יש לבדוק האם הממצא תקף באופן חוצה תרבויות, ממליץ לבדוק אל שבט נידח באפריקה".
לא נכנסתי לפוסט כי אין לי טוויטר, אבל העיקר להתנפל. בכל מקרה העובדה שזה ממוקד בישראל מזמינה הבנה ומחקר למה זה קורה בישראל. איך מזה הגעת לטענת עצלנות אוניברסיטאית שהיא אד הומינם כלפיי במקום להגיב עניינית, זה אשאיר לך לומר.
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  685 לייקים

benaim כתב:

הכיבוש קיים 73 שנים, תכלס

אני לא חושב הכפרים שגורשו מתל אביב או חדרה פחות נחשבים, בטח לא בעיינהם

זאת בדיוק הנקודה שמעסיקה אותי, מה זה בעצם הכיבוש? למה כל הזמן מדברים רק על יהודה ושומרון? מישהו בצד השני החליט את זה? אנחנו החלטנו את זה?
הרי לפני גלי העלייה היו פה כ5 אלף יהודים ובעיקר בירושלים וצפת, איך יתר ישראל זה לגיטימי אבל יהודה ושומרון זה כיבוש?
long live the zapta
הפוסט קיבל לייק אחדbenaim
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  144 לייקים

יתר ישראל מסופחת והאזרחים הערבים בה הם אזרחים ישראלים שווי זכויות. ביהודה שומרון הם נתינים ומי שאחראי עליהם זה המושל הצבאי. תועיל ישראל ותספח את יהודה ושומרון או תסיר את המכשול יתאפשר לאוכלוסיה המקומית להקים מדינה עם גבולות מוגדרים ובחירות וכו' וכו' - ממש מדינה. כרגע היא לא עושה לא את זה ולא את זה. מכאן ההבדל בין פתח תקווה לבין אריאל.

לא נכנסתי לפוסט כי אין לי טוויטר, אבל העיקר להתנפל. בכל מקרה העובדה שזה ממוקד בישראל מזמינה הבנה ומחקר למה זה קורה בישראל. איך מזה הגעת לטענת עצלנות אוניברסיטאית שהיא אד הומינם כלפיי במקום להגיב עניינית, זה אשאיר לך לומר.
כתבתי שלהגיד על מחקר או סתם נתונים שצריך לבדוק אותם בסביבה אחרת מזכיר לי עצלנות אוניברסיטאית (אימצתי). לא קראתי לך עצלן ולא שום דבר. אנחנו לא מכירים, למה ואיך אעשה לך אד הומינם?

הנה המקור
https://www.jewishvirtuallibrary.org/co ... -in-israel
הוא צירף בתגובה הראשונה את הדטא מסודרת לניתוח, אבל זה גוגל דוקס ואני לא יודע לשתף

*לא מופרך מצדי להניח שיש לך טוויטר כשאתה מגיב ללינק מטוויטר

זה הצד השני אגב
לא ברור אם הסתמך על אותם נתונים
נערך לאחרונה על ידי תתאבד כבר ב 09 אפריל 2022, 13:12, נערך 4 פעמים בסך הכל.
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 09 אפריל 2022, 12:49
benaim כתב:

הכיבוש קיים 73 שנים, תכלס

זאת בדיוק הנקודה שמעסיקה אותי, מה זה בעצם הכיבוש? למה כל הזמן מדברים רק על יהודה ושומרון? מישהו בצד השני החליט את זה? אנחנו החלטנו את זה?
הרי לפני גלי העלייה היו פה כ5 אלף יהודים ובעיקר בירושלים וצפת, איך יתר ישראל זה לגיטימי אבל יהודה ושומרון זה כיבוש?
צודק. לכן כל השיח על גבולות 1967 לא רלוונטי מהזווית הפלשתינית וגם לא מזו של פלגס שבעד מדינת כל אזרחיה.
נערך לאחרונה על ידי benaim ב 09 אפריל 2022, 13:04, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 09 אפריל 2022, 12:49 הכיבוש קיים 73 שנים, תכלס

בגדול אתה צודק - הכיבוש בגדה והמצור על הרצועה הם המשך ישיר של הליך ההשתלטות על אדמות ע"י התנועה הציונית. מי שמתנגד לכיבוש אבל תומך ברעיון הציוני של אתנוקרטיה יהודית מפספס לגמרי את התמונה הגדולה.

אבל עדיין יש הבדל מהותי בין הגדה, הרצועה ופנים ישראל: נומינלית, לפלסטינים בתוך שטחי ישראל יש זכויות אזרח. מאז סיום הממשל הצבאי בספטמבר 66' הם לא חיים את היום-יום תחת דיקטטורה צבאית. הם יכולים לנוע באופן חופשי (כמעט) בכל תחום הקו הירוק, לצאת מהמדינה ולחזור אליה, לקבל סיוע כלכלי מהמדינה וכו'. המצב שלהם עגום ושקול לאזרחים סוג ב', המדינה שלהם רואה בהם לכל היותר אזרחים נסבלים אם הם מתנהגים טוב בעיניה, והמצב הכללי די חרא בממוצע. אבל עדיין מצבם טוב יותר מאחיהם שגרים בגדה המערבית תחת דיקטטורה צבאית ישירה, מתקיימים בהפרדה חוקית (נשפטים במערכת הצבאית ולא האזרחית), חווים סגרים, מחסומים, השפלות יום-יומיות והרבה מאד מוות סביבם. והמצב של אחיהם ברצועת עזה גרוע עוד יותר.

אז למרות שמדובר בנגזרות של אותה האידיאולוגיה ואותה התנהלות, יש הבדל גדול בין הכיבוש בגדה והמצור על הרצועה מצד אחד, והסיטואציה בתוך הקו הירוק מצד שני.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  484 לייקים

סוף סוף חלחלה ההבנה, גם לימין וגם לשמאל, שצריך להתחיל לדבר על 1948.
שער 5 זה הלב
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

benaim כתב:
benaim כתב: הטיהור האתני הגרוע בהיסטוריה, לא ככה?

אה.
מי היה מאמין שטיהור אתני רק יתרום לילודה גבוהה וצמיחת האוכלוסייה הערבית בכל שטחי ארץ ישראל.
הפוך להקפה.
נו מה. מההה.

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

pelegs כתב: 09 אפריל 2022, 01:30
benaim כתב: 09 אפריל 2022, 01:28 אוקיי. אשאל אותך שאלה אחרת.
ובאיזו מציאות אתה חי בה אתה חושב שיהודים וערבים באמת יכולים לחיות יחד ב'פלסטין המנטורית' (חח, בוא.. אם הרומאים היו קוראים לארץ ישראל נרניה, שאריות האימפריה העותמאנית היו קוראים לעצמם היום נרניים)?
אני מבטיח לענות לך לשתי השאלות הנ"ל (אפילו שלוש אם אתה מתעקש על השאלה ההיסטורית של השם "פלסטין"), אבל אתה צריך לענות לי קודם כל על השאלה הזו.
אני מוותר על שאר השאלות/נקודות שהעלתי באשכול הזה ובאשכול המקביל שנותרו ללא מענה מהצד שלך.
אני עדיין מחכה לתשובה, אם אתה מעוניין בדיון בנושא.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

איזו שאלה?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

benaim כתב: 09 אפריל 2022, 15:26 איזו שאלה?
אני מנחש שזאת השאלה שעליה "ענית" "תשובה" שמתחילה במילים "אני אשאל אותך שאלה אחרת".
ואני מנחש שהיא נמצאת ממש מעל התגובה הנ"ל (אפשר להגיע אליה בלחיצה על החץ שבראש הציטוט).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  328 לייקים

תתאבד כבר כתב: 09 אפריל 2022, 13:01 יתר ישראל מסופחת והאזרחים הערבים בה הם אזרחים ישראלים שווי זכויות. ביהודה שומרון הם נתינים ומי שאחראי עליהם זה המושל הצבאי. תועיל ישראל ותספח את יהודה ושומרון או תסיר את המכשול יתאפשר לאוכלוסיה המקומית להקים מדינה עם גבולות מוגדרים ובחירות וכו' וכו' - ממש מדינה. כרגע היא לא עושה לא את זה ולא את זה. מכאן ההבדל בין פתח תקווה לבין אריאל.

כתבתי שלהגיד על מחקר או סתם נתונים שצריך לבדוק אותם בסביבה אחרת מזכיר לי עצלנות אוניברסיטאית (אימצתי). לא קראתי לך עצלן ולא שום דבר. אנחנו לא מכירים, למה ואיך אעשה לך אד הומינם?

הנה המקור
https://www.jewishvirtuallibrary.org/co ... -in-israel
הוא צירף בתגובה הראשונה את הדטא מסודרת לניתוח, אבל זה גוגל דוקס ואני לא יודע לשתף

*לא מופרך מצדי להניח שיש לך טוויטר כשאתה מגיב ללינק מטוויטר

זה הצד השני אגב
לא ברור אם הסתמך על אותם נתונים
תודה על הקישור
בקישור עצמו אגב אין פילוח אז כנראה זה בגוגל דוקס, ואם אכן כך הוא עשה חתיכת עבודה מקיפה, כי רמאדאן למיטב ידיעתי זז כל שנה. כאמור זה אומר שיש מתאם חיובי בין עלייה בטרור והצום. לגבי הסיבה שזה גובר אז דורשת בדיקה נוספת- האם ברמאדאן יש יותר צעירים חסרי תעסוקה שמחפשים לפרוק עצבים? שידורים חדשותיים שמתסיסים? הקלה בבדיקות הבטחוניות? התגרות מצד מתנחלים? שילוב? לא יודע
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

teknoboy כתב: 09 אפריל 2022, 15:34
אני מנחש שזאת השאלה שעליה "ענית" "תשובה" שמתחילה במילים "אני אשאל אותך שאלה אחרת".
ואני מנחש שהיא נמצאת ממש מעל התגובה הנ"ל (אפשר להגיע אליה בלחיצה על החץ שבראש הציטוט).
אז עניתי בהודעה המקורית שהספקתי לערוך דקה לאחר מכן.
הפלסטינים חולמים בהקיץ ומפנטזים על ישות עצמאית from the river to the sea, בלי יהודים כמובן. זו הסיבה שאף אחד מהצד השני לא הסכים לתכנית החלוקה או לחלופין להצעות אוסלו והלאה שהיו מאוד נדיבות לנוכח ההיסטוריה.

לכן -
מבחינה אסטרטגית אין שום סיבה לדאגה כל עוד לא יהוו איום על מדינת ישראל ומבחינת משאבים, יימצא הפתרון בעזרת מדינת ישראל והקהילה הבינל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 09 אפריל 2022, 16:33
teknoboy כתב: 09 אפריל 2022, 15:34
אז עניתי בהודעה המקורית שהספקתי לערוך דקה לאחר מכן.
הפלסטינים חולמים בהקיץ ומפנטזים על ישות עצמאית from the river to the sea, בלי יהודים כמובן. זו הסיבה שאף אחד מהצד השני לא הסכים לתכנית החלוקה או לחלופין להצעות אוסלו והלאה שהיו מאוד נדיבות לנוכח ההיסטוריה.

לכן -
מבחינה אסטרטגית אין שום סיבה לדאגה כל עוד לא יהוו איום על מדינת ישראל ומבחינת משאבים, יימצא הפתרון בעזרת מדינת ישראל והקהילה הבינל.
אין לי כוח לדיונים מעגליים. כתבתי לך למה זה לא יישים ובאופן מוצדק לחלוטין הפלסטינים ימשיכו להתנגד להצעה ההזויה הזו. עוד לא ענית לי למה אתה מצפה מהם לשבת בחיבוק ידיים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 09 אפריל 2022, 16:33 אז עניתי בהודעה המקורית שהספקתי לערוך דקה לאחר מכן.

לכן -

אין לי כוח לדיונים מעגליים. כתבתי לך למה זה לא יישים ובאופן מוצדק לחלוטין הפלסטינים ימשיכו להתנגד להצעה ההזויה הזו. עוד לא ענית לי למה אתה מצפה מהם לשבת בחיבוק ידיים ואיך בדיוק ה"פתרון" הזה יעבוד.
אם צריך, אני אחדד את השאלה: מבחינה אסטרטגית עדיין יהיה איום על אזרחים ישראלים, כי כאמור הפלסטינים ימשיכו להתנגד מתוך הבנטוסטנים. המאבק ימשיך, ישראל "תאלץ" להיכנס שוב ושוב לבנטוסטנים כדי לדכא את ההתקוממיות. איך בדיוק זה פותר את הבעיה שאתה עצמך תיארת? תזכורת:
benaim כתב: 09 אפריל 2022, 01:01 הסכסוך הזה לא יכול להמשך לנצח. אף ילד לא צריך לגדול למציאות בה הצבא נכנס לביתו באישון ליל, זה דפוק בכל כך הרבה מובנים.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

לאור עמדתי הדי ברורה שטוענת שלפלסטינים אין שום זכות על האדמה הזאת והלאום שלהם הוא פיקטיבי, הם צריכים להודות על ההזדמנות לקבל אוטונומיה בשטחי a/b.
לשמחתי, הם היו מספיק טיפשים לסרב להצעות נדיבות מאוד של 97% משטחי יו"ש במספר רב של הזדמנויות ועוזר לי להוכיח את העובדה שהם לא רוצים שלום אלא את ארץ ישראל ללא יהודים.

אפרופו הצעה הזויה, מדובר בדבר הרבה פחות הזוי ממדינת כל אזרחיה אליה אתה חותר.
נערך לאחרונה על ידי benaim ב 09 אפריל 2022, 17:03, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 09 אפריל 2022, 17:01 לאור עמדתי הדי ברורה שטוענת שלפלסטינים אין שום זכות על האדמה הזאת והלאום שלהם הוא פיקטיבי, הם צריכים להודות על ההזדמנות לקבל אוטונומיה בשטחי a/b.
לשמחתי, הם היו מספיק טיפשים לסרב להצעות נדיבות מאוד של 97% משטחי יו"ש במספר רב של הזדמנויות ועוזר לי להוכיח את העובדה שהם לא רוצים שלום אלא את ארץ ישראל ללא יהודים.
אוקי, אני אנסה בפעם אחרונה: איך הפתרון שלך מבטיח שלא יהיה יותר מאבק? אתה באמת ובתמים מאמין שהפלסטינים יסתפקו בבנטוסטנים בגדה, וצה"ל לעולם לא יצטרך לפעול צבאית בתוכם?
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

גם אני וגם אתה מבינים שהמאבק הזה לא יסתיים כל עוד מדינת ישראל לא תחדל מלהתקיים או לחלופין הערבים מיו"ש יגורשו לירדן, כי צד אחד מוכן לעשות ויתורים ולנדב שטחים בעוד שהצד השני לא מפספס הזדמנות לפספס הזדמנות.

ברור לך איזו אופציה אני לא מוכן לקבל מבין השתיים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אז התשובה שלך לבעיה שהעלת כאן:
benaim כתב: 09 אפריל 2022, 01:01 מסכים לגמריי עם חיים הר זהב. הסכסוך הזה לא יכול להמשך לנצח. אף ילד לא צריך לגדול למציאות בה הצבא נכנס לביתו באישון ליל, זה דפוק בכל כך הרבה מובנים.
היא בעצם "אין מה לעשות, לנצח נחיה על חרבנו (או שאיכשהו צד אחד יעלם)"? בחיי שאני לא מבין למה לקח לך כל-כל הרבה זמן להודות בזה.

benaim כתב: 09 אפריל 2022, 17:05 גם אני וגם אתה מבינים שהמאבק הזה לא יסתיים כל עוד מדינת ישראל לא תחדל מלהתקיים
ממש לא, מדינת ישראל יכולה להמשיך להתקיים כמדינה שאינה אתנוקרטיה. כל הניסיון הפוליטי שלי מראה שהרוב המוחלט של הפלסטינים יסתפקו בזה (חלקם אפילו יסתפקו בפחות מזה - במדינה פלסטינית עצמאית לצד ישראל כאתנוקרטיה).
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

pelegs כתב: 09 אפריל 2022, 17:13 אז התשובה שלך לבעיה שהעלת כאן:
benaim כתב: 09 אפריל 2022, 01:01 מסכים לגמריי עם חיים הר זהב. הסכסוך הזה לא יכול להמשך לנצח. אף ילד לא צריך לגדול למציאות בה הצבא נכנס לביתו באישון ליל, זה דפוק בכל כך הרבה מובנים.
היא בעצם "אין מה לעשות, לנצח נחיה על חרבנו (או שאיכשהו צד אחד יעלם)"? בחיי שאני לא מבין למה לקח לך כל-כל הרבה זמן להודות בזה.

benaim כתב: 09 אפריל 2022, 17:05 גם אני וגם אתה מבינים שהמאבק הזה לא יסתיים כל עוד מדינת ישראל לא תחדל מלהתקיים
ממש לא, מדינת ישראל יכולה להמשיך להתקיים כמדינה שאינה אתנוקרטיה. כל הניסיון הפוליטי שלי מראה שהרוב המוחלט של הפלסטינים יסתפקו בזה (חלקם אפילו יסתפקו בפחות מזה - במדינה פלסטינית עצמאית לצד ישראל כאתנוקרטיה).
מאז ומתמיד טענתי שהפתרון לא נעוץ בקווי 67 או אפילו קווי 48. הטריגר לסכסוך הוא המצאות יהודים בארץ ישראל, זו גם הסיבה לכך שהם טבחו בנו בחברון ובירושלים בשנת 1929.
גם לי לא טובה הנוכחות שלהם כאן, אני חושב שיש בינינו תהומות תרבותיים עמוקים מאוד וכולנו היינו שמחים אילולא היו כאן (מרשה לעצמי לדבר בשם שני הצדדים).

אצא מהפנטזיה הרגעית שהייתה לי ואודה בכך שההמצאות שלהם כאן היא עובדה מוגמרת ואי אפשר להתעלם ממנה. כמו שאמרתי, אף ילד לא צריך לגדול כשחיילים פורצים לביתו באישון לילה.

מדינת ישראל צריכה להמשיך להתקיים כמדינה יהודית ודמוקרטית, ראינו היטב מה קרה ויקרה ליהודים ללא בית לאומי.
שליחת תגובה