חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
El dudernio
קיבל.ה  1269 לייקים

benaim כתב: 04 מרץ 2022, 00:12
pelegs כתב: 03 מרץ 2022, 23:57
benaim כתב: 03 מרץ 2022, 22:30
תאוות הדם ושנאת יהודים מושרשת כ"כ עמוק בקרב האוכלוסייה הערבית ביהודה ושומרון שאפילו אזרח תמים בעל חזות יהודית הוא קורבן אופציונלי.
כן נו, האדם השחור הוא בבסיסו פראי, ברברי ושפל. הוא מלא בשנאה בלתי-רציונלית לאדם הלבן, ואם חלילה נשכח זאת ונאפשר לו חיים עצמאיים תרבותנו הנוצרית-מערבית תהיה בסכנה.
(כל הקולוניאליסטים אותו זבל)

:rofl:
אם זאת התגובה המטופשת שיצאה ממך, כנראה שאין לך באמת מה לענות לגופו של עניין כי גם אתה יודע היטב מה יעלה בגורלך אם חלילה תכנס לכפר ערבי ביו"ש.
השאלה היא איך משנים את זה ומה גרם לזה.

יש סיכוי, אומנם קטן, שזה קשור לכיבוש ולנכבה... אני חושב ששווה לבדוק את הנושא כדי להסיר חשש
הפוסט קיבל 4 לייקיםpelegsסומךteknoboyKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
Hapoelian
קיבל.ה  408 לייקים

benaim כתב: 03 מרץ 2022, 22:30
תאוות הדם ושנאת יהודים מושרשת כ"כ עמוק בקרב האוכלוסייה הערבית ביהודה ושומרון שאפילו אזרח תמים בעל חזות יהודית הוא קורבן אופציונלי.
כן נו, האדם השחור הוא בבסיסו פראי, ברברי ושפל. הוא מלא בשנאה בלתי-רציונלית לאדם הלבן, ואם חלילה נשכח זאת ונאפשר לו חיים עצמאיים תרבותנו הנוצרית-מערבית תהיה בסכנה.

אם זאת התגובה המטופשת שיצאה ממך, כנראה שאין לך באמת מה לענות לגופו של עניין כי גם אתה יודע היטב מה יעלה בגורלך אם חלילה תכנס לכפר ערבי ביו"ש.

עזוב אחי זה קרב אבוד מראש, כל דעה בסגנון הזה שתביעה פה תמיד ייקחו את זה לשם.
תמיד נוח להיות המתצטדק והיפה נפש שאוהב את כולם.. לך תעשה עם זה שלום.
It's 1991 and I refuse to come wack
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 04 מרץ 2022, 00:12 :rofl:
האמת היא שכשעוד גרתי בארץ יצא לי להסתובב לא מעט בכמה וכמה כפרים פלסטינים בגדה בלי להסתיר את היותי ישראלי. תתפלא לשמוע שהיחידים שאיימו על חיי היו חיילי הצבא הציוני האמיצים וכמה מתנחלים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

El dudernio כתב: 04 מרץ 2022, 00:26

יש סיכוי, אומנם קטן, שזה קשור לכיבוש ולנכבה... אני חושב ששווה לבדוק את הנושא כדי להסיר חשש
למה יהודי חברון נטבחו ב1929?
El dudernio
קיבל.ה  1269 לייקים

benaim כתב: 04 מרץ 2022, 08:32
El dudernio כתב: 04 מרץ 2022, 00:26

למה יהודי חברון נטבחו ב1929?
לשיטתם האימפריאליזם היהודי התחיל 1880 עם העליה הראשונה. ההתישבות היהודית ביפו, אומלאבס ועוד...
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אוקיי
אז תן לי להתקיל אותך עוד קצת.
מדוע יהודי חברון נטבחו ע"י הערבים בשנת 1834?
תא מרבוטא
קיבל.ה  321 לייקים

benaim כתב: 04 מרץ 2022, 08:53 אוקיי
אז תן לי להתקיל אותך עוד קצת.
מדוע יהודי חברון נטבחו ע"י הערבים בשנת 1834?
למה לדעתך?
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

הסברה שלי ברורה וצוינה מעלה. השאלה היא עד מתי תמשיכו לתרץ בזה את הכיבוש.
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

כמדומני שהסיבה העיקרית מאחורי מרד הפלאחים והפוגרומים שבאו איתו גם היא נעוצה בכיבוש, פשוט באחד אחר
El dudernio
קיבל.ה  1269 לייקים

benaim כתב: 04 מרץ 2022, 09:02 הסברה שלי ברורה וצוינה מעלה. השאלה היא עד מתי תמשיכו לתרץ בזה את הכיבוש.
האמת שאני פחות מכיר את מאורעות 1834.
מוערות תרפט אבל לחלוטין בגלל הציונות.

מבדיקה קצרה באינטרנט אבל עולה שהמרד ב 1834, להלן "מרד הפאלחים", הוא תוצר של התקוממות עממית נגד הכובש המיצרי אשר החליט להחיל חובת גיוס על המקומיים. להבנתי היהודים לא היו הסיבה להתקוממות או שהיא היתה ספציפית נגדם.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

El dudernio כתב: 04 מרץ 2022, 09:13
benaim כתב: 04 מרץ 2022, 09:02 הסברה שלי ברורה וצוינה מעלה. השאלה היא עד מתי תמשיכו לתרץ בזה את הכיבוש.

מבדיקה קצרה באינטרנט אבל עולה שהמרד ב 1834, להלן "מרד הפאלחים", הוא תוצר של התקוממות עממית נגד הכובש המיצרי אשר החליט להחיל חובת גיוס על המקומיים. להבנתי היהודים לא היו הסיבה להתקוממות או שהיא היתה ספציפית נגדם.
איפה זה כתוב?
והאם 'ציונות' היא סיבה הגיונית לרצח נשים וילדים? איך לעזאזל אתה מסוגל להצדיק דבר שכזה?
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

pelegs כתב: 04 מרץ 2022, 00:01
D&3 כתב: 03 מרץ 2022, 22:32 פלג, כמה נקודות -
1. ברמת המיקרו( ישוב בודד בלי התמונה הרחבה ) זה לא, וזה רק מקשה על הצבא כמובן, מסכים אתך.
2. ברגע שהצבא ממש נמצא בתוך האוכלוסייה הנכבשת הוא פועל ביום יום בשביל למנוע חימוש שלה, ההתנחלויות גם גורמות לצבא להיות שם, הן תוחמות את האוכלוסייה הנכבשת ומבודדות אותה ממדינות אחרת, והן מונעות רצף יישובי, מה שמקשה על פעילות כזו או אחרת.
אלוהים יודע מה היה קורה אם לא ההתנתקות, אבל שרואים את הבדל בין הרצועה לגדה קשה לבטל לגמרי את הטיעונים האלה.
3. אם הכוונה שלך זה שהצבא יתנהל בדיוק כמו עכשיו, בלי שיהיו התנחלויות, אז אתה כנראה צודק, אבל זה בא ביחד זה פאקטו. זה לא כמו השאלה של הנסיגה מלבנון.
4. סתם רציתי לציין את עניין הקולוניזציה.
5. אני לא תומך בשום צורה באכלוס אוכלוסיה יהודית בשטחים שהופקעו מסיבות ביטחוניות, וזה נורא בעיני שכלל הגופים משתפים פעולה בדבר כזה, אשמח אם מישהו יכול לצטט את כלל הכתבה.
6. אני מאוכזב ששוב בחרת בחתימה אנטגוניסטית לראות עצתי החברית.
3. זו בדיוק הכוונה שלי. כיבוש וקולוניאליזם ממש לא צריכים לבוא ביחד: ראה באמת מקרה רצועת הכיבוש בלבנון, הכיבוש האמריקאי של עירק ואפגניסטן ועוד ועוד ועוד. כשזה בא ביחד זה אומר דרשני, מה מסתתר מאחורי הכיבוש.
6. מה לעשות שכל האימפריאליסטים רעים, כל אחד בדרכו שלו. אני לא מוכן לתת צ'ק פתוח מוסרי למערב רק כי פוטין חלאת אדם.
את לבנון עזבת לגמרי, את עיראק ואפגניסטן האמריקאים עזבו לגמרי( וראינו למה זה גרם, בלי להביע דעה לכאן או לכאן ), בהתנתקות כמדומני אף לא רצה להשאיר חיילים בשטח.

אני לא חושב שרוב מי שטוען היום שההתנחלויות תורמות לביטחון עושה את זה כדי להצדיק את קיומן, זה לרוב מגיעה עם אמונה מוחלטת בצדקתן, שהתרומה לביטחון היא "בונוס", לא העיקר.

הדיון על אכזריי העולם הוא מהאשכול המקביל, אבל אני עדיין מציע לתת לרע גם גוונים שונים.
El dudernio
קיבל.ה  1269 לייקים

לא מצדיק...
קראת אותי מצדיק?

אבל כן נישול של אדמות בעזרת כוח וכסף זה דבר שגורם לתסיסה ופעולות תגמול. אם אתה רוצה להימנע מפעולות כאלה תנסה שלא יהיה על מה "לגמול" לך.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

El dudernio כתב: 04 מרץ 2022, 09:26 לא מצדיק...
קראת אותי מצדיק?

אבל כן נישול של אדמות בעזרת כוח וכסף זה דבר שגורם לתסיסה ופעולות תגמול. אם אתה רוצה להימנע מפעולות כאלה תנסה שלא יהיה על מה "לגמול" לך.
אז גם לרכוש אדמות בכסף זה לא חוקי?
אם קניתי דירה ביפו, עלי להזהר שמא אחד מתושביה הערביים ירצח אותי?
וכן, הצדקת במילותיך את הרצח. סיפקת הסבר לרצח שאין ולא יהיה לו הסבר מלבד תאוות דם.
El dudernio
קיבל.ה  1269 לייקים

benaim כתב: 04 מרץ 2022, 09:36
El dudernio כתב: 04 מרץ 2022, 09:26 לא מצדיק...
קראת אותי מצדיק?

אז גם לרכוש אדמות בכסף זה לא חוקי?
אם קניתי דירה ביפו, עלי להזהר שמא אחד מתושביה הערביים ירצח אותי?
וכן, הצדקת במילותיך את הרצח. סיפקת הסבר לרצח שאין ולא יהיה לו הסבר מלבד תאוות דם.
ממש לא הצדקתי רצח, כמו שאני לא מדציק את פעולות פוטין באוקראינה אבל חשוב לדעת מה המניעים לדברים...

דבר נוסף אתר מידה לא נחשב ל"שמאל".
מצ"ב קישור קריאת על המרד ב 1834 https://mida.org.il/2015/05/15/%D7%9E% ... A0%D7%99/
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

חשוב לציין שמאורעות תרפט הן לגמרי גם תוצר של אנטישמיות
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

D&3 כתב: 04 מרץ 2022, 09:44

חשוב לציין שמאורעות תרפט הן לגמרי גם תוצר של אנטישמיות
אבל אקיבוש...
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 04 מרץ 2022, 10:02 אבל אקיבוש...
ואו, איזה ניתוח פוליטי מקורי ומבריק.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

pelegs כתב: 04 מרץ 2022, 15:25
benaim כתב: 04 מרץ 2022, 10:02 אבל אקיבוש...
ואו, איזה ניתוח פוליטי מקורי ומבריק.
כי הניתוח האנתרופולוגי שלך לפני כן הוא בגדר נס מדעי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 04 מרץ 2022, 15:36 כי הניתוח האנתרופולוגי שלך לפני כן הוא בגדר נס מדעי
בניגוד לשלך הוא לא מניח כל מיני אמיתות אל-טבעיות על קבוצות אתניות מסוימות.
(הניתוח שלי הוא היסטורי-כלכלי, אגב. הניתוח שלך מתבסס על משהו שאפשר, בערך, לקרוא לו אנתרופולוגי)
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

הניתוח שלי הוא מתחביבי לקרוא על ההיסטוריה (אפשר להגיד שגם ההווה) העקובה מדם של האסלאם ויחסו לבני הדת היהודית. להדיוט שבך אגיד שלדעתי לא מדובר במאבק על אדמה אלא על מאבק דתי ולראיה רצח יהודים ע"י ערבים עוד בטרם החלו גלי העליה לארץ ישראל.
אבל בסדר, תמשיך להאחז בקווי 48/67. גם אני הייתי אופטימי בעברי ביחס לאפשרות לחיות בשלום עם הצד השני.
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

אני די בטוח שרוב אירועי האנטישמיות במזרח התיכון במאה ה19 בוצעו בידי ערבים נוצרים
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 04 מרץ 2022, 15:53 הניתוח שלי הוא מתחביבי לקרוא על ההיסטוריה (אפשר להגיד שגם ההווה) העקובה מדם של האסלאם ויחסו לבני הדת היהודית. להדיוט שבך אגיד שלדעתי לא מדובר במאבק על אדמה אלא על מאבק דתי ולראיה רצח יהודים ע"י ערבים עוד בטרם החלו גלי העליה לארץ ישראל.
אבל בסדר, תמשיך להאחז בקווי 48/67. גם אני הייתי אופטימי בעברי ביחס לאפשרות לחיות בשלום עם הצד השני.
אני מציע לך לקרוא על אימפריאליזם ו-settler colonialism (נקרא לזה בעברית "חברת מתיישבים"). באופן "משונה" היחס של פלסטינים ליהודים בישראל/פלסטין דומה מאד ליחס של אינדיאנים למתיישבים האמריקאים, ליחס של שחורים למתשייבים הבורים והלבנים האחרים בדרא"פ וכו'. לא אלו ולא אלו היו מוסלמים.
זה נכון שלמאבק יש אספקט דתי, אבל הוא בבסיסו מאבק לאומי כנגד אימפריאלזים וחברת מתיישבים שמבצעת טיהור אתני באוכלוסיה הילידית. אם אתה לא מאמין שזה עניין לאומי, אתה מוזמן לחזור ללימודי ההיסטוריה ולשאול את עצמך מדוע עד שנות השמונים תנועות ההתנגדות הפלסטיניות הפופולריות ביותר היו חילוניות ואפילו אתאיסטיות (החזיתות העממיות השונות), חלקן מובלות על-ידי פלסטינים נוצרים, ומה השתנה בשנות השמונים ובעיקר בתקופת מיד לפני הליך אוסלו שגרם לשיפט הפוליטי אל עבר איסלאמיזם.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

לא ראוי להתייחס במאה ה-21 לטענות שמייחסות לבני עם מסוים תכונות מסוימות (למשל: שליטה על הכסף בעולם והפצת מחלות, או לחילופין צמאון לדם).

כן ראוי לציין שיחסי היהודים והמוסלמים בפלסטין בשלהי השלטון העותומני היו דווקא טובים באופן יחסי. לא שלא היו חיכוכים, אבל הם בודאי היו טובים יותר מיחסי היהודים/נוצרים בהרבה ארצות באירופה. מה שיצר את את הקרע בין האוכלוסיות הייתה הגעת הציונים מאירופה, שיצרו חיץ מכוון ומתנשא בינם לבין הערבים (הערבים היהודים, והערבים המוסלמים).
ממליץ בעיקר על קריאת המאמר הזה, בעיקר מעמוד 7 עד 21.
וגם את הכתבה לפני שהציונות הגיעה: החיים המשותפים של יהודים ופלסטינים בארץ.
מציע לקרוא את מה שאומרים היהודים עצמם על בני קהילתם המוסלמים (וגם להיפך).

יש כאן הרבה אנשים שממשיכים להתעקש על הגותם על בסיס המידע הכוזב עליו גדלו מגיל 0, בלי לנסות אפילו להטיל ספק. אני מניח ששוב לא יקראו וינסו לבחון את המציאות, ויחזרו על אותן הצהרות שקריות גם בהמשך. הקריאה הזו כנראה לא נועדה להם.
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

"ומגיע ממש עד החטיפה והרצח של שלושת המתנחלים בשנת 2014 וההשלכות שהיו לה על תושבי הגדה."

איזה מוסר כפול דוחה של הכותב
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

pelegs כתב: 04 מרץ 2022, 16:06
benaim כתב: 04 מרץ 2022, 15:53 הניתוח שלי הוא מתחביבי לקרוא על ההיסטוריה (אפשר להגיד שגם ההווה) העקובה מדם של האסלאם ויחסו לבני הדת היהודית. להדיוט שבך אגיד שלדעתי לא מדובר במאבק על אדמה אלא על מאבק דתי ולראיה רצח יהודים ע"י ערבים עוד בטרם החלו גלי העליה לארץ ישראל.
אני מציע לך לקרוא על אימפריאליזם ו-settler colonialism (נקרא לזה בעברית "חברת מתיישבים"). באופן "משונה" היחס של פלסטינים ליהודים בישראל/פלסטין דומה מאד ליחס של אינדיאנים למתיישבים האמריקאים, ליחס של שחורים למתשייבים הבורים והלבנים האחרים בדרא"פ וכו'. לא אלו ולא אלו היו מוסלמים.
זה נכון שלמאבק יש אספקט דתי, אבל הוא בבסיסו מאבק לאומי כנגד אימפריאלזים וחברת מתיישבים שמבצעת טיהור אתני באוכלוסיה הילידית. אם אתה לא מאמין שזה עניין לאומי, אתה מוזמן לחזור ללימודי ההיסטוריה ולשאול את עצמך מדוע עד שנות השמונים תנועות ההתנגדות הפלסטיניות הפופולריות ביותר היו חילוניות ואפילו אתאיסטיות (החזיתות העממיות השונות), חלקן מובלות על-ידי פלסטינים נוצרים, ומה השתנה בשנות השמונים ובעיקר בתקופת מיד לפני הליך אוסלו שגרם לשיפט הפוליטי אל עבר איסלאמיזם.
האם לערבים תחת השלטון העותמאני בארץ ישראל הייתה המוטיבציה לפגע בעותמאנים המוסלמים? הרי לשיטתך אנחנו אימפריאליסטים.
מעריך שהאיסלאמיזציה במאה העשרים קיבלה משנה תוקף לאחר המהפכה באיראן.
בכל אופן, בראייתי, עיקר המאבק הוא דתי כי הרי אין לערביי השטחים חיבור אמיתי והיסטורי לאדמת ארץ ישראל אלא קרב עליונות מול בני הדת היהודית. אני אזרוק ניחוש פרוע ואגיד שאני בספק אם הם היו מציגים את עצמם כבני הלאום הפלסטיני בהנחה והריבון היה מוסלמי.
החיבור שלהם שווה ערך לחיבור שהיה לסבי וסבתי לאדמתם במרוקו.
תא מרבוטא
קיבל.ה  321 לייקים

benaim כתב: 03 מרץ 2022, 22:30 מסכים איתך פלג. אכן אין סימטריה.

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... AHR7sDpznd קרבן פוטנציאלי...
עוד קרבן פוטנציאלי בגלל חזות חשודה https://www.google.com/url?sa=t&source= ... GstXnBHWfh

https://eishton.wordpress.com/2012/05/3 ... acism/amp/ תאוות הדם המושרשת...
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 04 מרץ 2022, 19:50 האם לערבים תחת השלטון העותמאני בארץ ישראל הייתה המוטיבציה לפגע בעותמאנים המוסלמים?
כן - והם אפילו עשו את זה באביב 1834, ואז שוב בתקופת מלחה"ע הראשונה כחלק מהגל הפאן-ערבי הכללי.

benaim כתב: 04 מרץ 2022, 19:50 הרי לשיטתך אנחנו אימפריאליסטים.
"לשיטתי" אתם קולוניאליסטים (settler colonialist), לא אימפריאליסטים. אתם עובדים בחסות אימפריאליסטית אמריקאית.

benaim כתב: 04 מרץ 2022, 19:50 מעריך שהאיסלאמיזציה במאה העשרים קיבלה משנה תוקף לאחר המהפכה באיראן.
המהפכה באיראן היא בהחלט אחד האספקטים של האיסלמיזציה באיזור, אבל היא לא הגורם לו (אגב - אם כבר מדברים על אימפריאליזם, איראן היא דוגמה מעניינת).
בכל מקרה, זה רק מראה שהמאבק הפלסטיני היה קיים גם לפני האיסלמיזציה הזו. כפי שציינתי מקודם, המאבק הזה היה במהותו חילוני עד בערך האינתיפאדה הראשונה.

benaim כתב: 04 מרץ 2022, 19:50 בכל אופן, בראייתי, עיקר המאבק הוא דתי כי הרי אין לערביי השטחים חיבור אמיתי והיסטורי לאדמת ארץ ישראל אלא קרב עליונות מול בני הדת היהודית.
ולכן לדעתי ראייתך שגויה, כי ההיסטוריה של המאבק כאמור מראה שהוא לאומי ולא דתי במהותו (עוד ראיה לכך היא למשל המאבק הפלסטיני מול ירדן האשמית).
להגיד שאין לפלסטינים "חיבור אמיתי והיסטורי לאדמת ארץ ישראל" זה חירטוש שקצת קשה להבין אפילו איך להתחיל להתמודד איתו מרוב שהוא מנותק מהמציאות - אתה חושב שהפלסטינים פשוט הופיעו על האדמה פתאום בתחילת המאה ה-19?..
עד 1920 פחות או יותר כמות היהודים בארץ הייתה פחות מ-10%, על איזה מאבק עליונות אתה בכלל מדבר?..

benaim כתב: 04 מרץ 2022, 19:50 אני אזרוק ניחוש פרוע ואגיד שאני בספק אם הם היו מציגים את עצמם כבני הלאום הפלסטיני בהנחה והריבון היה מוסלמי.
אכן ניחוש ואכן פרוע, התגבשות הלאומיות הפלסטינית במאה ה-19 אל מול השלטון העות'מני המוסלמי די סותרת את הרעיון הזה.
בנוסף, באיזור כולו התגבשו באותה התקופה "לגמרי במקרה" כמה וכמה לאומים ערביים מתוך קבוצות שונות של אנשים שהיו בעיקרם מוסלמים, ואלו שקראו לפוליטיקה פאן-מוסלמית היו (והינם עד היום) מיעוט פוליטי בקרב קבוצות אלה.
משונה מאד שזה קרה אם הבסיס ללאומיות הפלסטינית בפרט והערבית בכלל הוא איזשהו פאן-איסלאמיזם.

benaim כתב: 04 מרץ 2022, 19:50 החיבור שלהם שווה ערך לחיבור שהיה לסבי וסבתי לאדמתם במרוקו.
אין לי מושג מי היו סביך וסבותך, אז קצת קשה לי לערוך השוואה בנושא.
הפוסט קיבל 2 לייקיםאדום מטליKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

איך לאוכלוסיה שחיה מאות שנים בטריטוריה אחת יש זיקה חזקה יותר לטריטוריה אחרת מאשר יושביה שחיים בה מדורי דורות?
שער 5 זה הלב
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

תא מרבוטא כתב: 04 מרץ 2022, 20:14

עוד קרבן פוטנציאלי בגלל חזות חשודה https://www.google.com/url?sa=t&source= ... GstXnBHWfh

זה מאוד מצער. אומנם זה עלול להשמע וואטאבאוטיזם, אבל אין מה להשוות בכלל לצד השני.
זה כמו להשוות בין אלימות הקהל של בית"ר לבין זה של הפועל כפר סבא.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ובנתיים בחברון, מתנחל מנסה לרצוח ילדים.

תא מרבוטא
קיבל.ה  321 לייקים

benaim כתב: 05 מרץ 2022, 00:35

זה מאוד מצער. אומנם זה עלול להשמע וואטאבאוטיזם, אבל אין מה להשוות בכלל לצד השני.
אני מניח שאתה מתעלם מהאלימות היומיומית בגדה היום, ומהאלימות בתקופת המחתרות.
תא מרבוטא
קיבל.ה  321 לייקים

D red imperia כתב: 04 מרץ 2022, 23:06 איך לאוכלוסיה שחיה מאות שנים בטריטוריה אחת יש זיקה חזקה יותר לטריטוריה אחרת מאשר יושביה שחיים בה מדורי דורות?
מה הכוונה דורי דורות? זה שיש כאן אנשים בני אותה דת של מי שחי כאן לפני דןרות הופך את הקשר ביניהם למשפטי משפחתי? אתה אשכרה חושב שליהודי מליטא וליהודי מהודו יש קשר משפחתי ביניהם, וביניהם ליהודי שחי כאן בתקופת בית שני? שלאנסטסיה מיכאלי שהתגיירה יש יותר זיקה וזכאות כאן מאמיל חביבי? מה השלב הבא? אם הילד שלי מתנצר או מתאסלם אז הזיקה שלו לארץ נעלמת והוא לא רשאי לחיות בה?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1628 לייקים

benaim כתב: 05 מרץ 2022, 00:35

אפשר לראות על מה אתה מסתמך כשאתה קובע שבלבם של אנשים מסוג X מושרשת תאוות דם?
הרי זה לא דבר שאומרים סתם כי נראה לנו, כמו קטע של דעה קדומה גזענית ושפלה, דברים כאלה הרי אומרים כי יש להם ביסוס.
אתה יכול לחלוק איתנו?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אין פה שום דעה קדומה גזענית או שפלה. מדובר באנשים אלימים שעל כך חונכו מינקותם. הביסוס הוא מעל מאה שנות טרור ערבי בארץ ישראל שאפילו הקיצונים שביהודים לא מצליחים לדגדג את האויב בכמות מעשי הרצח ואכזריותם.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

היום לפני
תא מרבוטא
קיבל.ה  321 לייקים

benaim כתב: 05 מרץ 2022, 10:52 אין פה שום דעה קדומה גזענית או שפלה. מדובר באנשים אלימים שעל כך חונכו מינקותם. הביסוס הוא מעל מאה שנות טרור ערבי בארץ ישראל שאפילו הקיצונים שביהודים לא מצליחים לדגדג את האויב בכמות מעשי הרצח ואכזריותם.
https://news.google.com/newspapers?id=z ... 44,2680322
עדיין לא?
https://www.nli.org.il/he/newspapers/?o ... 26page%3d1
ועכשיו?
https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%98% ... 7%A1%D7%9D
וזה?
https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%A2% ... 7%A4%D7%A8
מה לגבי זה?
https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%91% ... 7%99%D7%9F
תא מרבוטא
קיבל.ה  321 לייקים

אה וכמובן הערבים חונכו לאלימות וזה..
https://mobile.mako.co.il/news-channel2 ... ?referrer=
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

שוב, יש קיצונים אצלנו אבל הסימטריה לא קיימת. צר לי
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

תא מרבוטא כתב: 05 מרץ 2022, 09:13
D red imperia כתב: 04 מרץ 2022, 23:06 איך לאוכלוסיה שחיה מאות שנים בטריטוריה אחת יש זיקה חזקה יותר לטריטוריה אחרת מאשר יושביה שחיים בה מדורי דורות?
מה הכוונה דורי דורות? זה שיש כאן אנשים בני אותה דת של מי שחי כאן לפני דןרות הופך את הקשר ביניהם למשפטי משפחתי? אתה אשכרה חושב שליהודי מליטא וליהודי מהודו יש קשר משפחתי ביניהם, וביניהם ליהודי שחי כאן בתקופת בית שני? שלאנסטסיה מיכאלי שהתגיירה יש יותר זיקה וזכאות כאן מאמיל חביבי? מה השלב הבא? אם הילד שלי מתנצר או מתאסלם אז הזיקה שלו לארץ נעלמת והוא לא רשאי לחיות בה?
קרא שוב ותהפוך את התפקידים ;)
שער 5 זה הלב
שליחת תגובה