אשכול מגיפה רציני (לא אשכול לדיוני חיסונים בעד/נגד)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://www.kan.org.il/Item/?itemId=120402
תת-זן של אומיקרון התגלה בישראל: 20 מקרים אובחנו
תת הזן המכונה BA2 התגלה כבר במספר מדינות בעולם, בהן סין, דנמרק, קנדה וסינגפור • למדענים לא ידוע אם הוא מדבק או אלים יותר מהאומיקרון, אולם ריבוי מוטציות הקיימות בו מעורר חשש
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

יצא לי לפני שנה פלוס לראות תכנית אודותיה, ועל פועלה במסגרת המרכז הרפואי איכילוב (רבין ?) ודי התרשמתי מהאישה.
למען הסר ספק, האנטי של מה שמכונה מתנגדי חיסונים (חבל שבכלל צריך לציין זאת כעובדה), וכזו שסביר מאוד להניח הצילה חיים של הרבה מאוד חולי קורונה ועוד'.

באשכול המקביל ראיתי מספר תגובות בנדון, כולל לדבריו של פרופסור גמזו, מנכ"ל המרכז הרפואי בעבר ובהווה, ובין לבין פרוייקטור הקורונה של המדינה.
בעיקר סביב העניין של העומסים על בתי החולים ומחלקות הטיפול הנמרץ, בהקשר של הקורונה.
לא הופתעתי לגלות שהמספרים במרכס הרפואי איכילוב, ואני מאמין שגם בבתי החולים האחרים בארץ, די מסתדרים עם מה שמתרחש בשבועיים האחרונים ביבשת בה אני מתגורר.
עלייה מטאורית במספר הנדבקים, בעיקר מזן האומיקרון, אבל במקביל ירידה איטית, אבל קבועה של מספר המאושפזים והמטופלים לקורונה במחלקות הטיפול נמרץ.

התחלתי לעקוב אחרי הנתונים, מאחר ויצא לי לשמוע רופא ילדים, מאחד מבתי החולים הגדולים פה, שטען שאמנם יש גידול במספר הילדים שנמצאים אצלם עם קורנה, אבל רובם הגיעו עם סיבה אחרת לאישפוז.
אצלם היה מדובר ב- 8 ילדים מאובחנים עם קורנה, כשרק אחד הגיע עם סימפטומים.
לדבריו, הוא בדק את הנוזא עם מרכזים רפואיים נוספים באירופה, באי הבריטי ובארה"ב, והוא נחשף לנתונים דומים.
יש גידול במספר הילדים המאושפזים מקורנה בבתי החולים, אבל רובם הגיעו מסיבה אחרת לגמרי לטיפול, וללא סימפטומים לקורונה.

אני לא יודע מה זה אומר במציאות, אבל זה בוודאי נותן אור אחר לכל נושא העומסים בבתי החולים, שעליו התבססו חלק מהתזות של המומחים והדרגים הפוליטים.
איכשהו נראה שגם עניין הזריקה הרביעית קיבל פגיעה קלה בכנף, לאחר שהתפרץ לחיינו בסערה אי שם במהלך דצמבר. היום די משתיקים אותו, במיוחד לאור הברקס שהוא קיבל בשאר העולם.

אני בוודאי לא מומחה, אבל שנתיים אחרי יריית הפתיחה, שנה אחרי תחילת החיסונים, מספר ואריאנטים בדרך, ואינספור בדרכם אלינו, לא הגיע הזמן אולי לחשב מסלול מחדש.

לא למדנו משהו מכל השנתיים האחרונות ?

אוסטריה
https://covid19-dashboard.ages.at/dashb ... .html?l=en

גרמניה
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... File#/home
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אציין שני דברים -
1. בפעמים הקודמות שהיא עלתה טיעונים דומים, מיד אחרי התחילו מספרי המתים להעלות מהר מאוד.
2. מחשבים מסלול מחדש כל הזמן, זמני הבידוד מתקצרים, הכניסו בדיקות מהירות, יחסית הפסיקו עם סגרים ועם הגבלות התקהלות בחלק מהמקומות, ועוד ועוד.
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הרגע שמעתי שאבא של חבר שלי נפטר הלילה מהקורונה. אני לא יודע אם אומיקרון.
אבל המגיפה עדיין פה ועדיין הורגת.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

ממה שאני מבין, בגלל הסרת המגבלות והזלזול הכללי יש עכשיו פה מתחת לרדאר גל משמעותי נוסף של דלתא שגורם לרוב המאושפזים והבלגן, וצפוי להמשיך כך בשבועות הקרובים.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

שיוסיפו כבר לדשבןרד נתונים פר וריאנט( עד כמה שיש ).
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

הפועל כתב: 16 ינואר 2022, 11:20 ממה שאני מבין, בגלל הסרת המגבלות והזלזול הכללי יש עכשיו פה מתחת לרדאר גל משמעותי נוסף של דלתא שגורם לרוב המאושפזים והבלגן, וצפוי להמשיך כך בשבועות הקרובים.
קראתי (טוויטר, לא מוצא כרגע את המקור) שרוב המקרים בישראל כרגע הם אמנם של אומיקרון, אבל הם קלים יחסית (מה שנקרא אשפוזים "עם קורונה" ולא בגלל קורונה).
בו בזמן יש גל של דלתא בקרב לא מחוסנים, ואלה המקרים הקשים יחסית.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

teknoboy כתב: 16 ינואר 2022, 14:22
הפועל כתב: 16 ינואר 2022, 11:20 ממה שאני מבין, בגלל הסרת המגבלות והזלזול הכללי יש עכשיו פה מתחת לרדאר גל משמעותי נוסף של דלתא שגורם לרוב המאושפזים והבלגן, וצפוי להמשיך כך בשבועות הקרובים.
קראתי (טוויטר, לא מוצא כרגע את המקור) שרוב המקרים בישראל כרגע הם אמנם של אומיקרון, אבל הם קלים יחסית (מה שנקרא אשפוזים "עם קורונה" ולא בגלל קורונה).
נראה לי טיעון קצת מנותק מהמציאות.
יש בישראל פי 1.5 חולים קשה מחוסנים מלא מחוסנים להסביר את ה 300 חולים קשה בדלתא התוקפת את הלא מחוסנים זה לא רציני.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

El dudernio כתב: 16 ינואר 2022, 15:21
teknoboy כתב: 16 ינואר 2022, 14:22
נראה לי טיעון קצת מנותק מהמציאות.
יש בישראל פי 1.5 חולים קשה מחוסנים מלא מחוסנים להסביר את ה 300 חולים קשה בדלתא התוקפת את הלא מחוסנים זה לא רציני.
הוא כתב שאלה התוצאות של הריצופים שנעשו, אבל אני לא זוכר מי זה היה ואולי באמת יש מצב שזה לא קשור למציאות.
וכשכתבתי מקרים קלים\קשים הכוונה מבין אלה שמוגדרים "חולים קשה". יש את אלה שישתחררו אחרי אשפוז קצר, ויש את אלה שיגיעו לאקמו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

קראתי את זה גם, הבעיה היא שהם ריצפו מספר קטן מאוד של חולים וההנחה שאין הטיה ושההתפלגות נשארת זהה אם מסתכלים על כל החולים היא לא טריוויאלית
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

לא יודע, כרגע העלייה בחולים קשה מתאומת עם העלייה בתחלואה.
ואני די בטוח שהציבור שומר עכשיו על ההנחיות יותר ממה שהוא שמר לפני תחילה הגל.

זה לא לגמרי מסתדר.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אם המדגם שלו היה קטנטן אז באמת להסיק מזה על כלל האוכלוסייה זה קצת מרחיק לכת.
מה שכן, מבחינת המספרים האבסולוטיים, יש מצב שה"מיני גל דלתא" ההיפותטי הזה נעלם בצל (או אפילו ברעש) של הגל הגדול של האומיקרון.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

מה הולך כיום אם אב נשאר לשמור על בנו שבבידוד
האם האב זכאי לתשלום מהעבודה על יום כזה? האם מהיום הראשון? האם זה תלוי מקום העבודה? מה קורה פה?
אני מעדיף לשאול פה במקום לברר ב״כלזכות״ אז מגיע לי לייק
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

צריך בשלושה ימים הראשונים מהבדיקה להירשם באתר משרד הבריאות כהורה מלווה בידוד.
זה מחייב אותך לא לצאת מהבית כלל, בידוד על מלא. המשטרה תבקש מדי יום לעקוב אחרי הטלפון שלך.
שלושה ימים ראשונים על חשבון המדינה, השאר חצי חצי על המדינה והמעסיק, לך לא יורדים ימי מחלה.
אבל חייבים להירשם בזמן.
لا إله
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

its-sick כתב: 16 ינואר 2022, 17:31 צריך בשלושה ימים הראשונים מהבדיקה להירשם באתר משרד הבריאות כהורה מלווה בידוד.
זה מחייב אותך לא לצאת מהבית כלל, בידוד על מלא. המשטרה תבקש מדי יום לעקוב אחרי הטלפון שלך.
שלושה ימים ראשונים על חשבון המדינה, השאר חצי חצי על המדינה והמעסיק, לך לא יורדים ימי מחלה.
אבל חייבים להירשם בזמן.
לא כיף
אני ימסור לחבר הזה :sh-grin:
שליחת תגובה