אשכול מגיפה רציני (לא אשכול לדיוני חיסונים בעד/נגד)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

אני חושב ש85% זה כולל מחוסנים.
אז גם אם החיסון פחות יעיל מול אומיקרון (יש כבר מידע מהימן בנושא?) הוא עדיין יעיל במידה מסויימת , אז האם כמות החולים החדשה שתיהיה, בהינתן שעד 45% מהם יחלו קשה, יגרום ליותר עומס מבגלים הקודמים? לא יודע.
אני טוען במינימום שזה לא חייב להיות ליניארי…

אגב, אם אני לא טועה , 85-90% חסינות דיבר על מיגור גורף של המחלה, לא רק לגרום לדעיכה בקצב.
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

הפועל כתב: 23 דצמבר 2021, 16:05
בלומי האדום כתב: 22 דצמבר 2021, 18:45
הפועל כתב: 22 דצמבר 2021, 18:32 ממה שאני מבין יש עדויות שהחיסון דועך כבר אחרי חודשיים לאומיקרון. כדאי לקחת בחשבון בחישובים
יש מידע כתוב בנושא ?
יש הבדל בין דעיכה לבין חשיפה מסכנת חיים לנגיף
ממה שידוע לי ומבדיקה עם רופאים מקומיים, וקריאת חומר בנדון, לאחר חצי שנה יש ירידה באפקטיביות לאזור ה- 70%, אבל אנחנו עדיין מוגנים ממחלה קשה ואשפוז.
כמובן שיש גם הבדל עם העלייה בגיל, ובאוכלוסיות עם מערכת חיסונית חלשה.

אתמול נודע לי מחבר שהוא בעל מחלה כרונית, שקשורה גם בפגיעה במערכת החיסונית, והוא כבר קיבל תור לאזור ינואר - פברואר לחיסון רביעי (חבר מקומי לא מהלבנט)

אני והחברה קיבלנו את הבוסטר לאחר 4 חודשים, למרות שהרופאים המקומיים לא התלהבו מהנושא, אבל זה אפשרי פה.
הזדרזנו להתחסן בשלישי, לאחר שההתפרצות בדרום אפריקה החלה, והיה ברור שזה רק עניין של זמן עד שהוא יגיע לשאר העולם, ויתחילו עם ההגבלות במעבר בין מדינות (מה שהתחיל אתמול)
הנה עכשיו כתבו על זה בהארץ.
זה שלושה חודשים, לא שניים כמו שחשבתי. אבל הרעיון ברור
https://www.haaretz.co.il/health/corona ... 1.10489327
ראשית כל תודה!
מאחר ואני לא מנוי, יש דרך לקרוא את המאמר ?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אחת הסיבות שוירוס חדש יותר מדבק היא שיש לו פחות סימפטומים מהקודם, ולכן יותר אנשים לא יודעים שהם מדבקים.
אם היינו יותר חכמים היינו נזהרים כל הזמן, אבל אנחנו לא.
במצב הנתון, זה טוב שיש גירסא חדשה ופחות אלימה. זה תהליך שיחזור על עצמו עד שהוירוסים המאד אלימים ייעלמו.
גם השפעת העונתית עברה תהליך דומה משפעות מאד קטלניות שהיו בעבר.
בעבר הרחוק תמיד לא נזהרו, מחוסר ידע, אבל חוסר הסימפטומים וההרגשה הטובה הביאו לאדם יותר נייד ויותר מדבק.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

המידע שהוצג למומחים: דעיכה בהגנה של יותר ממיליון מבוגרים שחוסנו בבוסטר
מאת עידו אפרתי
פורסם ב - 23/12/2021 14:19
ניתוח ראשוני שהוצג בפני הצוות לטיפול במגפות הראה כי הסיכון להדבקה בקרב מחוסנים בבוסטר מזנק פי שלושה אחרי ארבעה חודשים. החוקרים: "ייתכן שמידע ברור על תחלואה קשה יתקבל רק כאשר יהיה מאוחר להגן על אוכלוסיות בסיכון"
הצוות לטיפול במגפות (צט"מ) המליץ שלשום (שלישי) לתת חיסון רביעי לאוכלוסיות בסיכון על סמך מידע חלקי, בשל חשש מקצב ההתפשטות המהיר של וריאנט האומיקרון. הנתונים שהוצגו בפני חברי הצט"מ הצביעו על דעיכה בהגנה שמעניקה מנת החיסון השלישית בחלוף כמה חודשים. לפי הנתונים, שמבוססים על ההדבקות בנגיף, בישראל יש כ-850 אלף בני יותר מ-60 שחוסנו בבוסטר לפני יותר מארבעה חודשים, והם נמצאים בסיכון גבוה פי שלושה להידבק בנגיף בהשוואה למחוסנים טריים. גם בקרב כ-290 אלף בני 60 ומעלה שחוסנו חודש אחריהם החלה ירידה משמעותית בהגנה.

ראש הצט"מ, ד"ר בעז לב, הסביר אתמול כי "מקדמי ההדבקה של האומיקרון הם עצומים כמו שלא ראינו בעבר בווריאנטים הקודמים. הוא הופך לדומיננטי בכל המדינות שבהן הוא מופע ואני חושב שחיש קל נראה שהוא משתלט על דלתא". לב הדגיש כי ההמלצה של הצט"מ על החיסון הרביעי נצורה לעת עתה, והתקבלה על אף המחסור במידע על חומרת המחלה שגורם האומיקרון.

תמונה

ניתוח ראשוני שערכו חוקרים ממשרד הבריאות, מכון ויצמן, הטכניון, האוניברסיטה העברית ומכון גרטנר הוצג שלשום בפני הצט"מ, והראה את קצב ההתפשטות המהיר במדינות שבהן נפוץ האומיקרון. בעשרת הימים שחלפו מאז הדיון הקודם בחיסון הרביעי שניהל הצט"מ, זינק מספר הנדבקים בווריאנט פי עשרה.

צוות החוקרים הראה כי ההמלצה על מתן המנה השלישית התקבלה בסוף יולי, כחודש לאחר ההתפרצויות הראשונות של וריאנט דלתא, אולם חלף זמן רב עד שאפקט הבוסטר בא לידי ביטוי ונתוני התחלואה החלו לרדת. כעת סבורים החוקרים שקצב התפשטות האומיקרון מותיר מרחב פעולה צר בהרבה. "מידע ברור על תחלואה קשה מאומיקרון, ייתכן ויתקבל רק כאשר יהיה כבר מאוחר להגנה על אוכלוסיות בסיכון", כתבו. לפי התחזית שהציגו, בתוך כשבועיים יעלה מספר הנדבקים היומי באומיקרון ל-5,000 עד 10,000 איש. אם אומיקרון אכן גורם לתחלואה קשה, צפוי עומס נרחב על מערכת הבריאות, גם בגלל הידבקויות בשפעת ובידודים של אנשי צוות רפואי.

תמונה

ראש צוות החוקרים, פרופ' רון מילוא ממכון ויצמן, הציג ניתוח ראשוני של דעיכת החיסון השלישי בהתמודדות עם הדלתא בקרב בני יותר מ-60. לפי הנתונים, הדעיכה בהגנה מפני הדבקה של מחוסנים בשתי מנות ובשלוש מנות מתחילה כבר אחרי שלושה חודשים. מילוא הראה לצט"מ גרף שמראה את מספר ההדבקות למאה אלף ימי סיכון (ימי חשיפה פוטנציאלית לנגיף) בקרב בני 60 ומעלה. בחודש הראשון מקבלת המנה השלישית מדובר בשתי הדבקות, בחודש השני בשלוש הדבקות, בחודש השלישי ב-3.5 הדבקות, ובחודש הרביעי מתקרב מספר ההדבקות לחמש. בחודש החמישי יש יותר מחמש הדבקות בממוצע לכל מאה אלף ימי סיכון.

לפי הנתונים, מנת החיסון השלישית העניקה הגנה גבוהה פי ארבעה בהשוואה למנה השנייה. אולם במצגת שהוצגה לצט"מ נכתב כי "ההגנה המצוינת של מחוסני בוסטר מהדבקה בדלתא מתחילה להישחק". נתונים אלו מתייחסים להתמודדות עם הדלתא. אך לפי החוקרים, הבוסטר מתמודד עוד פחות טוב עם האומיקרון.

החוקרים עדיין לא יודעים מה השפעת האומיקרון על התחלואה הקשה. "אנליזות ראשוניות לא מראות ירידה במועילות נגד תחלואה קשה", כתבו, אולם ציינו כי "יש בעיה בקבלת תוצאות אמינות עקב מספרים נמוכים והטיות סטטיסטיות".

המסקנה של החוקרים היא שגל אומיקרון גדול ומהיר הוא כמעט בלתי נמנע, ושנראה כי הגנת החיסון מפני הדבקה באומיקרון נפגעת משמעותית. בנוסף ליותר ממיליון בני 60 ומעלה שחוסנו בבוסטר לפני יותר משלושה חודשים, ושההגנה שקיבלו כבר דועכת, יש עוד כ-72 אלף שחוסנו לפני חודשיים-שלושה, וכ-26 אלף שחוסנו בחודשיים האחרונים.

לפי נתונים נוספים שהוצגו בדיון, כ-14% מאוכלוסיית ישראל הם מחלימים מקורונה, וההערכה היא שיש אחוז דומה של מחלימים לא ידועים. החוקרים גם העריכו כי כחצי מיליון מחלימים לא ידועים קיבלו מנת בוסטר. לדבריהם, הדבר מעיד על הבטיחות האפשרית של המנה הרביעית כיוון שלא נצפו תגובות חריגות בקרב אותם מחלימים לא ידועים יחסית למנות הקודמות.

גם מרכז המידע והידע למאבק בקורונה הציג בדיון הערכה על הירידה ביעילות הבוסטר, וציין כי ההגנה על מבוגרים שחוסנו בשלוש מנות צפויה לרדת מ-75% ל-25% בתוך חודש. המרכז העריך כי השתלטות של האומיקרון על התחלואה בישראל תהפוך את ישראל ממוגנת באופן סביר ללא מוגנת כמעט לחלוטין. לפי מרכז הידע, יש צורך לחסן לפחות 30% מהאוכלוסייה כדי לעצור את ההתפרצות במדינה, ולהערכתו אין הדבר אפשרי.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

תודה איציק!
קצת מטריד איך עובדת המערכת ועל סמך מה הם מקבלים את ההחלטה על זריקה רביעית.
זאת לא הכתבה היחידה שמתפרסמת בהקשר ב- 24 השעות האחרונות.
בעיקר ולאור העובדה שהם מציינים שחסר להם ממסד נתונים עדכני, והכל מתבסס על העובדות שידועות מהחסינות לאחר הזריקה השנייה.
מה שגם לא ממש נכון, מאחר וגם לאחר 6 חודשים אנחנו מוגנים ממחלה קשה ואשפוז
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

בלומי האדום כתב: 24 דצמבר 2021, 09:55 תודה איציק!
בעיקר ולאור העובדה שהם מציינים שחסר להם ממסד נתונים עדכני, והכל מתבסס על העובדות שידועות מהחסינות לאחר הזריקה השנייה.
ממה שפורסם בתקשורת התומכים בכך פשוט מנסים לנהל סיכונים. הסיכון לדעתם בחיסון רביעי נמוך, והתועלת האפשרית היא (בסבירות לא נמוכה) צמצום משמעותי של תחלואה קשה על כל ההשלכות שלה.
נשמע לי סביר. קשה לקבל החלטות בחוסר וודאות, וכשההשלכות של טעות זה מאות מתים ואלפי חולים קשים...לא מקנא בהם.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

זה המקום כנראה לציין שבצטם חברים גם אנשים שהם לא רופאים וגם כאלו שנגיעתם לתחום החיסונים בכללותו די בסימן שאלה.
אינתי עומרי, הפועל.
מתן
קיבל.ה  82 לייקים

בלומי האדום כתב: 24 דצמבר 2021, 09:55 תודה איציק!
העקרונות די ברורים:

חסינות נגד מחלה קשה ומוות על ידי תאי B ו-T, קיימת לטווח ארוך.

צמצום משמעותי בהדבקות והדבקה - על ידי כמות גדולה של נוגדנים. זו יורדת זמן קצר אחרי החיסון, לכן לתת בוסטר כאשר גל מתחיל זה רעיון טוב. בדיוק כמו בהרבה מחלות שבאופן כללי מסתפקים בחיסונים השגרתיים, אבל כאשר יש סיכוי גבוה לחשיפה לגורם המחלה (כמו חיסון נגד טטנוס בפציעות מסוימות).

סטטיסטיקה פשוטה: הקורונה הורגת בערך 1 מכל 50 נדבקים. אפילו אם אומיקרון הורג חצי, אז מדובר על 1 ל-100. אם החיסון נותן הגנה של 80% מפני מוות, אז עדיין 1 ל-500. זה אומר אלפי הרוגים בארץ בהנחה שבגל הזה ידבקו אחוזים רבים מהאוכלוסיה, כפי שצפוי עם הזן הזה. וזה עוד לפני ספירת כמור החולים קשה (והעומס בבתי החולים), מקרי ה-long covid, והכמות המשמעותית של בלתי מחוסנים. מטרת הבוסטר, היא להקטיןו את המונה, יותר מאשר להגדיל את המכנה.

בנוסף, כדאי לזכור שבוסטר גם משפר את ההגנה ארוכת הטווח הניתנת על ידי תאי B.
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickRon.T
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

רק שזה לא נכון שקורונה הורגת 1 ל50, בטח לא בארץ. בישראל מבחינת מספר רשמי מדובר בערך על 1 ל175, ההערכות הכלליות מדברות על הרבה הרבה פחות מזה.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

אז אם נשים את זה קצת יותר מדוייק, כרגע מדובר על 1 מ160 מאומתים.
לפני החיסונים היה מדובר על אחד מ120 מאומתים.
אין לי כוח לחלק את זה לתקופות , אבל חשוב לציין שה1 ל160 כולל את התקופה של לפני החיסון , כלומר אם נסתכל רק על התקופה מאז שהתחילו החיסונים נקבל מספר הרבה יותר נמוך.
בכל מקרה, מדובר על מספרים מאוד גבוהים שלא ברור לי איך אפשר לזלזל בהם, אם זכיתם ועדיין לא קרה שמישהו שאיכפת לכם ממנו נפגע מקורונה, ההסתברות שמישהו שאתם מכירים וחשוב לכם יפגע כל כך גבוהה. זה פסיכי.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

יש באיזור ה1 ל200 ביחס המאומתים לנפטרים בשנה האחרונה. לפני כן מחישוב לא מדויק איזור ה-1 ל130. במציאות המספרים הרבה הרבה יותר קטנים לפי הערכות רשמיות רבות.
מתחת לגיל 50 יחס הנפטרים למאומתים הוא 1 ל4000 בערך (שוב מחישוב לא מדויק אבל ממספרים רשמיים). גם פה המספר האמיתי הוא כנראה קטן בהרבה, אבל באמת חשוב לתחזק את ההיסטריה.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האדום הצורר כתב: 24 דצמבר 2021, 22:49 יש באיזור ה1 ל200 ביחס המאומתים לנפטרים בשנה האחרונה. לפני כן מחישוב לא מדויק איזור ה-1 ל130. במציאות המספרים הרבה הרבה יותר קטנים לפי הערכות רשמיות רבות.
מתחת לגיל 50 יחס הנפטרים למאומתים הוא 1 ל4000 בערך (שוב מחישוב לא מדויק אבל ממספרים רשמיים). גם פה המספר האמיתי הוא כנראה קטן בהרבה, אבל באמת חשוב לתחזק את ההיסטריה.
בפעם המיליון, ה"היסטריה" היא לא על מספר המתים אלא על מספר המאושפזים והעומס על בתי החולים. כלומר, כן - זה רע מאד שמתים אלפי אנשים, אבל זה כלום ביחס למה שיקרה אם מערכת הבריאות תקרוס (ראה איטליה של הגל הראשון).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

its-sick כתב: 22 דצמבר 2021, 15:34 חיסון פייזר מעודכן לדלתא ואומיקרון צפוי להגיע לישראל במרץ. בממשלה התלבטו אם לחסן את הקשישים חיסון רביעי כבר בינואר (חצי שנה אחרי השלישי) או לחכות לעדכון.
הם החליטו שאי אפשר לחכות וכן יחסנו, מה שאומר שהקשישים יקבלו חיסון מעודכן רק אחרי הקיץ.
בהמשך לשאלה של פותח האשכול.
אני חולה עם חיסון 1 לכן אני "מחוסן" מבחינת הרשויות עד לסוף מרץ.
להבנתי מאיציק במהלך מרץ יגיע חיסון "מעודכן", האם לדעתכם כדאי לקחת כבר היום חיסון או שלחכות?

יודעים מה אחוז החולים באומיקרון שהם גם מחלימים / מחלימים ומחוסנים?

בנוסף הילד שלי חלה, הבנתי שאין דעה נחרצת לגבי חיסון ילדים מחלימים, אבל מאפשרים התחסנות, מה דעתכם לחסן אותו? או שגם שם כדאי לחכות לוריאנט של החיסון שיהיה יעיל יותר?
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

El dudernio כתב: 27 דצמבר 2021, 19:00
its-sick כתב: 22 דצמבר 2021, 15:34 חיסון פייזר מעודכן לדלתא ואומיקרון צפוי להגיע לישראל במרץ. בממשלה התלבטו אם לחסן את הקשישים חיסון רביעי כבר בינואר (חצי שנה אחרי השלישי) או לחכות לעדכון.
הם החליטו שאי אפשר לחכות וכן יחסנו, מה שאומר שהקשישים יקבלו חיסון מעודכן רק אחרי הקיץ.
להבנתי מאיציק במהלך מרץ יגיע חיסון "מעודכן", האם לדעתכם כדאי לקחת כבר היום חיסון או שלחכות?

בנוסף הילד שלי חלה, הבנתי שאין דעה נחרצת לגבי חיסון ילדים מחלימים, אבל מאפשרים התחסנות, מה דעתכם לחסן אותו? או שגם שם כדאי לחכות לוריאנט של החיסון שיהיה יעיל יותר?
מי שמחלים (גם עם שני חיסונים) יכול כיום, באישור רופא משפחה, לקבל חיסון (לא צריך לחכות למרץ)
אין מה לחכות למרץ. עד אז האומיקרון כבר ידביק את מי שהוא יכול (ולא בטוח שבאמת במרץ יגיע חיסן מעודכן)
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

בני12 כתב: 27 דצמבר 2021, 19:13

מי שמחלים (גם עם שני חיסונים) יכול כיום, באישור רופא משפחה, לקבל חיסון (לא צריך לחכות למרץ)
אין מה לחכות למרץ. עד אז האומיקרון כבר ידביק את מי שהוא יכול (ולא בטוח שבאמת במרץ יגיע חיסן מעודכן)
רק מעכשיו מאשרים לי להתחסן.
לפני חודש עוד לא היה אישור לחיסון שני למחלימים.
חיסון שלישי בכלל לא יודע מתי ואם יאשרו כי ממש יש מעט מידע על מחלימים מחוסנים ( כנראה שלא נדבקים הרבה ולכן קשה לנתח סטטיסטית).
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

El dudernio כתב: 27 דצמבר 2021, 19:27
בני12 כתב: 27 דצמבר 2021, 19:13

רק מעכשיו מאשרים לי להתחסן.
לפני חודש עוד לא היה אישור לחיסון שני למחלימים.
חיסון שלישי בכלל לא יודע מתי ואם יאשרו כי ממש יש מעט מידע על מחלימים מחוסנים ( כנראה שלא נדבקים הרבה ולכן קשה לנתח סטטיסטית).
אני יודע.
זה מהשבוע האחרון
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

בינתיים הצט"מ החליטו לחסן חיסון רביעי רק בני 70 פלוס, למרות שגם לבני ה 60 פלוס תעבור חצי שנה מהחיסון השלישי (בפעמים הקודמות קיבלו ביחד)
לא ברור מה עובר עליהם ומה המניע. אז בינתיים לא בטוח שאהיה בכלל זכאי לחיסון רביעי כשתעבור חצי שנה, אולי רוצים שכולנו נמתין לעדכונים.

אל דוד, בהיקף ההדבקה של האומיקרון כנראה שכדאי לקבל כל חיסון כמה שיותר מוקדם. עדיף לפגוש את זה עם כמה שיותר נוגדנים טריים.

https://www.ynet.co.il/news/article/b1d8jvlsk
لا إله
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

מדוע לא הוחלט עד כה על בוסטר שני?
מה הראה המחקר בשיבא על רמות הנוגדנים למחוסני הבוסטר?
מתי צפוי להיות מוגש לאישור החיסון המעודכן לאומיקרון?
תודה לעונים

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נערך לאחרונה על ידי De Niro ב 28 דצמבר 2021, 22:03, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 28 דצמבר 2021, 22:03 מה הראה המחקר בשיב"א על רמות הנוגדנים למחוסני הבוסטר?
הערונת: בית החולים שיבא קרוי על שם חיים שיבא (ממייסדי מערכת הבריאות בישראל), ולכן לא כותבים את השם כר"ת.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

pelegs כתב: 28 דצמבר 2021, 23:23
De Niro כתב: 28 דצמבר 2021, 22:03 מה הראה המחקר בשיב"א על רמות הנוגדנים למחוסני הבוסטר?
הערונת: בית החולים שיבא קרוי על שם חיים שיבא (ממייסדי מערכת הבריאות בישראל), ולכן לא כותבים את השם כר"ת.
אתה מתגעגע לימים שהיית מתקן אנשים שכתבו מר״צ?
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

red in blood כתב: 29 דצמבר 2021, 19:02
pelegs כתב: 28 דצמבר 2021, 23:23
אתה מתגעגע לימים שהיית מתקן אנשים שכתבו מר״צ?
רציתי לתקן את נחמן באחד האשכולות אבל ויתרתי.
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

האדום הצורר כתב: 24 דצמבר 2021, 13:58 זה המקום כנראה לציין שבצטם חברים גם אנשים שהם לא רופאים וגם כאלו שנגיעתם לתחום החיסונים בכללותו די בסימן שאלה.
כמה כיף לשמוע את זה ממי שכידוע מתיישר עם החלטות הFDA
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

נראה שסופית נמאס לאנשים מנמנעי החיסונים
https://www.haaretz.co.il/news/world/eu ... 1.10515922
סערה ציבורית בצרפת | מקרון: "האסטרטגיה שלי היא למרר את חייהם של הלא-מחוסנים"
"כאשר החירויות שלי מאיימות על אלה של אחרים, אני הופך לחסר אחריות. אדם חסר אחריות איננו אזרח", אמר מקרון.
הפוסט קיבל 4 לייקיםסומךits-sickKingAlpacaGiovanni Giorgio
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

מחשבון סיכון קורונה. מענין
https://covidest.web.app/he.html
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הפועל כתב: 05 ינואר 2022, 11:22 נראה שסופית נמאס לאנשים מנמנעי החיסונים
"כאשר החירויות שלי מאיימות על אלה של אחרים, אני הופך לחסר אחריות. אדם חסר אחריות איננו אזרח", אמר מקרון.
אני חושב שזה יותר מתאים לאשכול השני (למרות שזה יגרור שם יללות שבר והיסטריה).
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

הפועל כתב: 05 ינואר 2022, 11:22 נראה שסופית נמאס לאנשים מנמנעי החיסונים
הצרפתים ממשיכים לתת בראש, בקויבק יהיה "מס בריאות" ללא-מחוסנים
https://www.theguardian.com/world/2022/ ... oronavirus
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

אל תיקח לאוסטרים את הבכורה, ואת הזכות לצעוק "הראשונים בעולם".
החוק כבר מוכן, הועדות השונות עובדות, ואפילו תכנונים לוגיסטים על שדרוג מערך העובדים במערכות המשפט בפעולה.
1 לפברואר 2022, "יום הדין" של כל סרבני החיסונים לקורונה באוסטריה (הכל בהומור).
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

בלומי האדום כתב: 13 ינואר 2022, 11:52 אל תיקח לאוסטרים את הבכורה, ואת הזכות לצעוק "הראשונים בעולם".
החוק כבר מוכן, הועדות השונות עובדות, ואפילו תכנונים לוגיסטים על שדרוג מערך העובדים במערכות המשפט בפעולה.
מענין. יכול לתת בתמצית מה מתוכנן?
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

על כל מי שלא מחוסן להתייצב בכיכר העיר בשעה 13 בצהריים.
מעבר לזה כרגע לא נמסרו פרטים.
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

טכנית מציג: כך תהפכי מטריניטי לאנה פרנק תוך שתי שניות
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הפועל כתב: 13 ינואר 2022, 11:53 מענין. יכול לתת בתמצית מה מתוכנן?
ב-ntv כתוב:
In Österreich soll die Praxis so aussehen: Das zentrale Melderegister wird mit dem bereits seit 2021 bestehenden zentralen Impfregister, das Deutschland - nebenbei gesagt - nicht hat, vernetzt. An einem "Impfstichtag" pro Vierteljahr wird geprüft, ob Impfpflichtige im Register als geimpft registriert sind oder ein Ausnahmegrund vermerkt ist. Ist beides nicht der Fall, wird eine Geldstrafe verhängt.

Im ersten geplanten Durchgang Mitte Februar sollen die Ungeimpften noch freundlich erinnert werden. Im zweiten Durchgang einen Monat später würden dann schon 600 Euro fällig. Im Laufe der nächsten Überprüfungen kann der Betrag bis auf 3600 Euro ansteigen. Ein Eintrag ins Vorstrafenregister oder gar Gefängnis ist ausgeschlossen.
בגדול, הם חיברו מאגר פדרלי של האוכלוסיה מעל גיל 14 בהקשר של חיסון. פעם ברבעון תתבצע בדיקה האם כל מי שמחוייב להתחסן (אנשים ללא פטור, בגדול) אכן נרשם כמתחסן.
בהתחלה מי שלא התחסן יקבל התראה (במאמר כתוב "תזכורת ידידותית"), רבעון אח"כ 600 יורו קנס. ברבעונים הבאים הקנס יכול לטפס עד ל-3,600 יורו. רישום פלילי או כליאה הן כרגע לא אופציה.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

גם 600 לרבעון זה לא מעט תכלס. מענין איך זה יעבוד.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הפועל כתב: 13 ינואר 2022, 12:53 גם 600 לרבעון זה לא מעט תכלס. מענין איך זה יעבוד.
לא ברור לי מהכתבה אם זה פעם ברבעון או פעם בחודש. אני מנחש שזה רבעון, אבל באחד המשפטים הם כותבים "בחודש הבא" בהקשר של הבדיקה במאגר, אז זה לא ברור.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://newmedia.calcalist.co.il/magazi ... 2/m02.html
חיסון לרוח האנושית
שני חוקרים, פרופ' פיטר הוטֶז ופרופ' מריה־אלנה בוטאצי, החליטו להתמודד עם הבעיה הגדולה של חיסוני הקורונה: העלות, שבגללה מיליארדים לא חוסנו.
השניים הצליחו לייצר חיסון בשיטה ותיקה וזולה, והם מפיצים את הנוסחה בחינם, כי "אנחנו לא רוצים לעשות כסף, רק לחסן אנשים".
נכון שהניסוי עדיין רק בשלב 3, אבל הודו כבר מכינה מאות מיליוני מנות ממנו - והוא כבר נתן בוסט לאחווה הגלובלית שנשחקה
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

אז כן מדברים פה על חיסונים?
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

its-sick כתב: 12 ינואר 2022, 21:17 היתה כתבה לא ברורה בטלוויזיה שלשום על כך שאנשים שהצטננו היו להם אחרי ההחלמה הרבה תאי T בדם ולכן לא נדבקו בקורונה גם בחשיפה גבוהה.
זה מה שמצאתי בחיפוש מהיר
https://www.news-medical.net/news/20220 ... ction.aspx
תיאור די ברור בעברית
https://healthy.walla.co.il/item/3482173
הצטננתם? יכול להיות שזה יהפוך אתכם חסינים יותר לקורונה
חלק מההצטננויות נגרמות מנגיפים ממשפחת הקורונה, האופן היעיל שבו הגוף שלנו נלחם בהם, משאיר בגוף שלנו תאי זיכרון שמספקים הגנה שיכולה להיות הרבה יותר עמידה מזו של החיסון
لا إله
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

הפועל כתב: 13 ינואר 2022, 11:53
בלומי האדום כתב: 13 ינואר 2022, 11:52 אל תיקח לאוסטרים את הבכורה, ואת הזכות לצעוק "הראשונים בעולם".
מענין. יכול לתת בתמצית מה מתוכנן?
לא ממש התעמקתי בנושא עד עכשיו, אבל בקצרה ממה שהבנתי (הכל עדיין בעבודה פרלמנטרית, ועוד אין משהו סופי),
מכיוון שאדם יכול להחליט באוסטריה על עתידו, כולל בנושא הרפואי מגיל 14, אזי החוק תקף לכל האזרחים מעל גיל 14.
הם איחדו שני מאגרים קיימים של מרשם תושבים ומחוסנים, והוא הבסיס לעבודה המשפטית בעתיד.
המאגרים מעודכנים על בסיס יומי באופן קבוע ובלי קשר לחוק החדש.
באמצע פברואר אמור להישלח מכתב רשמי לכל מי שלא התחסן עד היום, ובו הסבר והתראה על הצפוי. נכון להיום מדובר בקנס כספי.
חודש לאחר מכן, ובאם הלא מחוסנים, עדיין לא ייתחסנו הם צפויים לקנס כספי של עד 3600 יורו. הכל תלוי במצב משפחתי, עבודה וכד'.
קיימת אפשרות להליך מקוצר ובו הקנס יהיה 600 יורו.
הבדיקות הבאות יהיו אחת ל- 3 חודשים, דהיינו כל רבעון, והקנסות בהתאם עד 3600 יורו.
רופאים שייתפסו מעניקים אישורים חשודים צפויים לקנסות של 3600 יורו.
כרגע מדובר רק על קנסות כספיים
החוק יהיה בתוקף לשנתיים, מ- 1 לפברואר 2022 ועד ל- 31 לינואר 2024.

למיטב ידיעתי ב- 17 לחודש מתכנסת ועדת הבריאות הפרלמנטרית לנושא לדיון
לאחר מכן יחליטו סופית איך ייראה החוק

שני לינקים מהפרלמנט האוסטרי של החוק והסבר קצר אודותיו:
החוק
https://www.parlament.gv.at/PAKT/VHG/XX ... ndex.shtml
בלינק תמצא שורה עם המילה בגרמנית Gesetzestext, תלחץ וייפתח PDF עם הצעת החוק

הסבר
https://www.parlament.gv.at/PAKT/PR/JAH ... II_A_02173

זה בגדול הפרטים שידועים ופורסמו עד עכשיו
השאלה הגדולה באמת, היא איך תתפקד מערכת המשפט בביצוע האכיפה
כבר היום ידוע שהם ייצטרכו לגייס הרבה מאוד כוח אדם, וחלק מהקנסות ישמש לתפעול הלוגיסטי ותשלום לכוח האדם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 13 ינואר 2022, 15:11
its-sick כתב: 12 ינואר 2022, 21:17 היתה כתבה לא ברורה בטלוויזיה שלשום על כך שאנשים שהצטננו היו להם אחרי ההחלמה הרבה תאי T בדם ולכן לא נדבקו בקורונה גם בחשיפה גבוהה.
זה מה שמצאתי בחיפוש מהיר
https://www.news-medical.net/news/20220 ... ction.aspx
תיאור די ברור בעברית
https://healthy.walla.co.il/item/3482173
הצטננתם? יכול להיות שזה יהפוך אתכם חסינים יותר לקורונה
חלק מההצטננויות נגרמות מנגיפים ממשפחת הקורונה, האופן היעיל שבו הגוף שלנו נלחם בהם, משאיר בגוף שלנו תאי זיכרון שמספקים הגנה שיכולה להיות הרבה יותר עמידה מזו של החיסון
אם כבר בנושאים משיקים עסקינן: מוקדש למשתמש נחמן.
(לא שזה אומר שהעניין עובד בבני אדם וכו' וכו' - אבל העובדה ש-CBDA נקשרת לחלבוני הספייק של הואריאנטים אלפא ובטא משעשעת למדי, גם אם מדובר בקשירה חלשה)
שליחת תגובה