על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

דל פיירו כתב: 08 ינואר 2022, 15:53
teknoboy כתב: 08 ינואר 2022, 12:47
דל פיירו כתב: 08 ינואר 2022, 12:35
מן הסתם לא, אבל יש מספיק שכן רואים בו מוביל דעה משמעותי, וכואב לי לראות אותו אומר דברים מסריחים כאלה בפריים טיים וגם שאין אף אחד מנגד שאומר דעה אחרת.
אז תפסיק לצפות בערוץ המטונף הזה ונפתרה לך הבעיה (ועוד כמה בעיות על הדרך).
איך זה קשור לנושא הדיון?
קשור. יש אווירה ציבורית קשה של הסתה שקשורה גם למניפולציה - "בלתי מחוסנים מקבלים עדיפות לתרופה". זה לא קשור רק לעמית סגל. הוא מבטא הלך רוח ציבורי שקיים גם בפורום.
זה לא קשור. עמית סגל הוא לא נציג של מערכת הבריאות, לא של ממשלת ישראל, רק של עצמו וכבר ראינו מה הוא מבין (אפילו בתחום שהוא כביכול מבין בו).

ואיפה אתה רואה מניפולציה? סטטוס חיסוני הוא אחד מהפקטורים שנכנסים לחישוב של מי מקבל מה, ומי שלא מחוסן מקבל יותר "נקודות" ולכן יש יקבל את הטיפול לפני מחוסן במצב זהה לשלו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

יכול להיות שפספסת, אבל הוא כבר כתב שזוטות כמו נגישות לתרופות מצילות חיים לא מעניינות אותו.
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

teknoboy כתב: 08 ינואר 2022, 16:00
teknoboy כתב: 08 ינואר 2022, 12:47

אז תפסיק לצפות בערוץ המטונף הזה ונפתרה לך הבעיה (ועוד כמה בעיות על הדרך).
איך זה קשור לנושא הדיון?
קשור. יש אווירה ציבורית קשה של הסתה שקשורה גם למניפולציה - "בלתי מחוסנים מקבלים עדיפות לתרופה". זה לא קשור רק לעמית סגל. הוא מבטא הלך רוח ציבורי שקיים גם בפורום.
זה לא קשור. עמית סגל הוא לא נציג של מערכת הבריאות, לא של ממשלת ישראל, רק של עצמו וכבר ראינו מה הוא מבין (אפילו בתחום שהוא כביכול מבין בו).

ואיפה אתה רואה מניפולציה? סטטוס חיסוני הוא אחד מהפקטורים שנכנסים לחישוב של מי מקבל מה, ומי שלא מחוסן מקבל יותר "נקודות" ולכן יש יקבל את הטיפול לפני מחוסן במצב זהה לשלו.
זה אשכול בנושא המגפה באופן כללי, ומאחר וזה המצב ניתן לדבר בו על הרבה דברים הקשורים ל"מגפה" כמו מה אומרים ליצנים בתקשורת.
עמית סגל לא מייצג רק את עצמו. יש לו מעריצים שמקיאים את מה שהוא אומר ויש לו המון השפעה. חוץ מזה הוא מבטא עמדה של הרבה אנשים בציבור הרחב.
אני חושב שההודעה הזו לציבור לגבי עדיפות בטיפול בנושא סטטוס חיסוני נועדה לייצר עוד לחץ על הלא מחוסנים להתחסן, על אף העובדה שיש מספיק תרופות.
כמו כן כדי שזבלים fnו עמית סגל יחרבנו את הדעות שלהם בתקשורת ומקבלי ההחלטות ירגישו אפילו יותר תמיכה ציבורית להרוס את את החיים של הלא מחוסנים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

דל פיירו כתב: 08 ינואר 2022, 16:16
teknoboy כתב: 08 ינואר 2022, 16:00

1. זה אשכול בנושא המגפה באופן כללי, ומאחר וזה המצב ניתן לדבר בו על הרבה דברים הקשורים ל"מגפה" כמו מה אומרים ליצנים בתקשורת.
עמית סגל לא מייצג רק את עצמו. יש לו מעריצים שמקיאים את מה שהוא אומר ויש לו המון השפעה. חוץ מזה הוא מבטא עמדה של הרבה אנשים בציבור הרחב.
2. אני חושב שההודעה הזו לציבור לגבי עדיפות בטיפול בנושא סטטוס חיסוני נועדה לייצר עוד לחץ על הלא מחוסנים להתחסן, על אף העובדה שיש מספיק תרופות.
3. כמו כן כדי שזבלים fnו עמית סגל יחרבנו את הדעות שלהם בתקשורת ומקבלי ההחלטות ירגישו אפילו יותר תמיכה ציבורית להרוס את את החיים של הלא מחוסנים.
1. אם אתה כבר מתעקש לדבר על אדם לא קשור ולא מעניין כמו עמית סגל, יש לי טיפ בשבילך. כל פעם שהוא מדבר תחזור על המשפט "לא צריך להקשיב לו, הוא בן של מחבל", ותראה ישועות.
2. אתה חייב להסביר איך הודעה שבלתי מחוסנים מקבלים עדיפות בטיפול מציל חיים אמורה לשכנע מישהו להתחסן.
אם היו רוצים להכריח אותך להתחסן היו פשוט מודיעים שמי שלא מחוסן מבחירה שיסתדר לבד או עם האנשים שיעצו לו לא להתחסן.
3. על עמית סגל כבר עניתי. לגבי השאר, נו באמת.

4. באופן כללי, מציע לך להוציא את הראש מהתחת ולהבין שלאף אחד לא באמת אכפת מדל פיירו ואם הוא התחסן.
בהקשר של החיסון, מה שמעניין זה שאחוז כמה שיותר גדול יתחסנו, כי זה מוריד את מקדם ההדבקה וכך מגן על האוכלוסייה בכלל ועל החלשים בפרט.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

למתנגדי החיסונים לא אכפת לקבל צ'יפ 5G של פייזר מהתרופה? מה ההבדל מהצ'יפ שיש בחיסון? גירסה מעודכנת בה הבאגים תוקנו?

הרי כל מי שמתנגד ל "טכנולוגיה חדשה" ש "לא נוסתה מספיק" ועם "סיכון לתופעות לוואי לא ידועות" צריך להתנגד לקבל גם את התרופות החדשות. הן יותר חדשות מהחיסון.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
D&3
קיבל.ה  827 לייקים

אז אתמול המחלימים היו 13% מכלל המאומתים, כמעט כמו חלקם באוכלוסיה.

מטורללי מחצ ישפטו את היכולות של החיסון למניעת הדבקה, שבאותו זמן למחלימים כמעט ואין הגנה, ואם היינו מקשיבים להם כל מה שהיינו "מרוויחים" זה עוד מתים וסבל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 08 ינואר 2022, 19:29 אז אתמול המחלימים היו 13% מכלל המאומתים, כמעט כמו חלקם באוכלוסיה.

מטורללי מחצ ישפטו את היכולות של החיסון למניעת הדבקה, שבאותו זמן למחלימים כמעט ואין הגנה, ואם היינו מקשיבים להם כל מה שהיינו "מרוויחים" זה עוד מתים וסבל.
לא התעמקתי בנושא בכלל, אבל יכול להיות שהרבה מאד מהמחלימים חסינים לדלתא ולא לאומיקרון (בכל זאת יש די הרבה הבדלים ביניהם).
שלא יתפרש כאילו אני חושב שלתת לכולם לחלות זה איזה רעיון נפלא, אבל הנתון הזה כשלעצמו לא אומר שלא תיווצר חסינות עדר לאומיקרון. עד הזן הבא, כמובן.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

יצחק, תקשיב לגדי.
סאחי הוא אויב
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

נחמן אש הפרויקטור כתב: 09 ינואר 2022, 01:30 יצחק, תקשיב לגדי.

אנשים צריכים להפסיק לבסס את הדעות שלהם בענייני המגיפה* על הכותרות המפחידות של N12. זו תקשורת בררה.

*וקפיטליזם, ציונות ושאר רעות חולות, אבל זה לא לאשכול הזה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

או על דעות של סטנדאפיסטים כושלים עם משיכה לפוליטיקה פופוליסטית
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אנחנו תפסנו אימות במשפחה רק אחרי שלוש בדיקות ביתיות רצופות של חברות שונות (היה ברור מהסימפטומים הקשים).
טוב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו. המדינה נורא קמצנית כשאין בחירות בפתח.
זה נכון שהבדיקות לא אמינות מספיק, אבל האידיוט מהציטוט צריך ללמוד להבדיל בין סוגי השגיאות (יש אכן סיכוי גבוה לפולס נגטיב, אבל סיכוי אפסי לפולס פוזיטיב), וגם להבין את התרומה הסטטיסטית של זה לרמת ההדבקה הכוללת.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
D&3
קיבל.ה  827 לייקים

ניסיתם גם לקחת דגימה מהגרון?
D&3
קיבל.ה  827 לייקים

pelegs כתב: 08 ינואר 2022, 23:51
D&3 כתב: 08 ינואר 2022, 19:29 אז אתמול המחלימים היו 13% מכלל המאומתים, כמעט כמו חלקם באוכלוסיה.

לא התעמקתי בנושא בכלל, אבל יכול להיות שהרבה מאד מהמחלימים חסינים לדלתא ולא לאומיקרון (בכל זאת יש די הרבה הבדלים ביניהם).
שלא יתפרש כאילו אני חושב שלתת לכולם לחלות זה איזה רעיון נפלא, אבל הנתון הזה כשלעצמו לא אומר שלא תיווצר חסינות עדר לאומיקרון. עד הזן הבא, כמובן.
אה ברור, מה שאני אומר זה שגם אם כולם היו נדבקים בדלתא בגל האחרון זה לא היה מונע את גל האומיקרון הנוכחי
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

השאלה הגדולה בעיני היא: אם היו מוציאים חיסון מעודכן לכל גרסאות הקורונה שלפני האומיקרון, האם החיסון הזה כן היה יעיל נגד האומיקרון?
נורא עצבן אותי כל הזמן שלא עדכנו החיסונים.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מה שברור הוא שהחיסון עד עכשיו לא יעיל נגד אומיקרון. כאן יש אחוז מחוסנים מאד גבוה, ומאות אלפי נדבקים ביום כנראה, כולל את כל משפחתי ואחוז גבוה מהאנשים שאני מכיר.
בנוסף, האמינות של הבדיקה הביתית לא משהו. מתוך 5 בני משפחה, רק שניים יצאו חיוביים, לא כולל את אשתי ואותי. אני בטוח חיובי לפי הסימפטומים, ואשתי הלכה לעשות בדיקת pcr, כי היא עובדת בבית חולים והיא יכולה, ויצאה חיובית.
D&3
קיבל.ה  827 לייקים

רק בריאות לעולם.

גם מחלימים מהוריאנטים הקודמים לא מוגנים מהאומיקרון, ככה שזה לא מפתיע שגם מחוסנים לא( הכל מפני הדבקה כמובן ).

ואני הבנתי שעדיף לקחת דגימה גם מהגרון עבור האומיקרון( משהו פתאגון משהו גרון, אין לי מספיק ידע להסביר למה ), וייתכן שבבריטניה כבר עושים את זה, או לפחות בדקו את הנושא והראו שזה שיפר מאוד את הזיהוי.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1032 לייקים
יצירת קשר:

אדום מטלי כתב: 09 ינואר 2022, 08:29 מה שברור הוא שהחיסון עד עכשיו לא יעיל נגד אומיקרון. כאן יש אחוז מחוסנים מאד גבוה, ומאות אלפי נדבקים ביום כנראה, כולל את כל משפחתי ואחוז גבוה מהאנשים שאני מכיר.
בנוסף, האמינות של הבדיקה הביתית לא משהו. מתוך 5 בני משפחה, רק שניים יצאו חיוביים, לא כולל את אשתי ואותי. אני בטוח חיובי לפי הסימפטומים, ואשתי הלכה לעשות בדיקת pcr, כי היא עובדת בבית חולים והיא יכולה, ויצאה חיובית.
זאת אמירה מטעה, בלשון המעטה. המידע בינתים מראה שמול אומיקרון החיסון מגן בסדרי גודל מפני מחלה קשה. אין מחלוקת בכלל בנושא הזה. פחות מועיל מאשר דלתא, אבל עדיין - שיפור בסדרי גודל לעומת לא מחוסנים. זה חד משמעי לחלוטין.
ככל הנראה גם מקטין שיעורי הדבקה/הידבקות משמעותית. פחות מדלתא, אבל שיפור משמעותי לעומת לא מחוסנים.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הפועל כתב: 09 ינואר 2022, 09:28
אדום מטלי כתב: 09 ינואר 2022, 08:29 מה שברור הוא שהחיסון עד עכשיו לא יעיל נגד אומיקרון. כאן יש אחוז מחוסנים מאד גבוה, ומאות אלפי נדבקים ביום כנראה, כולל את כל משפחתי ואחוז גבוה מהאנשים שאני מכיר.

זאת אמירה מטעה, בלשון המעטה. המידע בינתים מראה שמול אומיקרון החיסון מגן בסדרי גודל מפני מחלה קשה. אין מחלוקת בכלל בנושא הזה. פחות מועיל מאשר דלתא, אבל עדיין - שיפור בסדרי גודל לעומת לא מחוסנים. זה חד משמעי לחלוטין.
ככל הנראה גם מקטין שיעורי הדבקה/הידבקות משמעותית. פחות מדלתא, אבל שיפור משמעותי לעומת לא מחוסנים.
כן, זה יכול להיות, לא לזה התכוונתי, אלא לכך שהוא ממש לא מונע הדבקה.
לי קשה להגיד לגבי חומרת המחלה, כי כולנו מחוסנים, לא יודע מה היה קורה אם לא.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

סיבה מספר מליון ווואטאבר לא לסמוך על התקשורת בנוגע למגיפה בפרט ולענייני מידה בכלל:

אל תסמכו על פוליטיקאים. אל תסמכו על התקשורת. אל תסמכו על סלבריטאים.
היחידים שכדאי להקשיב להם בעניינים אלו הם אנשי מדע ובריאות, ובפרט אפידמיולוגים.
El dudernio
קיבל.ה  1271 לייקים

בדיקות האנטיגן מזההות 50-60% לא סימפומטים ו 80-85% סימפטומטים.

אבל להגיד שזה כמו להטיל מטבע זה שטות.
כי אם יש 100 איש של 50 מהם עם קורונה ו 50 בלי אז הבדיקה תהיה נכונה לכל כמעט לכל ה 50 שבלי ( למשל ל 45 מהם) ול 25 מאלו שאם. ככה שבפועל היא צודקת ב 70%. וזה בהנחה חריגה שחצי מהנבדקים חולים.

בנוסף לאנטיגן יש בעיה משמעותית נוספת והוא של ביצוע הבדיקה על ידי ידיים לא מקצועויות ולרוב ביצוע עצמי.
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

pelegs כתב:סיבה מספר מליון ווואטאבר לא לסמוך על התקשורת בנוגע למגיפה בפרט ולענייני מידה בכלל:

אל תסמכו על פוליטיקאים. אל תסמכו על התקשורת. אל תסמכו על סלבריטאים.
היחידים שכדאי להקשיב להם בעניינים אלו הם אנשי מדע ובריאות, ובפרט אפידמיולוגים.
זה מדהים שקראתי על זה בצהריים, ובערב עוד דיווחו על זה כאילו זה אמיתי בכאן 11.
זה או חובבנות של העיתונאים או הטעיה מכוונת כי הפחדה מביאה רייטינג.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

בינתיים במציאות שאינה ההודעות של הכת 40 אחוז מהחולים קשה בארץ היום הם "מחוסנים בתוקף", כשמספרם בארץ עומד על איזור ה-50% מהאוכלוסייה. היעילות של החיסון נראית גבוהה מתמיד.
אינתי עומרי, הפועל.
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

הפועל כתב: 09 ינואר 2022, 09:28
יפה, הצלחת לזכות בפרס היומי של ההודעה ששום דבר בה כנראה לא נכון (אפשר נתונים עדכניים שמראים שיפור משמעותי במניעת הדבקה ביחס ללא "מחוסנים"? תודה).
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

האדום הצורר כתב: 10 ינואר 2022, 01:11 בינתיים במציאות שאינה ההודעות של הכת 40 אחוז מהחולים קשה בארץ היום הם "מחוסנים בתוקף", כשמספרם בארץ עומד על איזור ה-50% מהאוכלוסייה. היעילות של החיסון נראית גבוהה מתמיד.
אז שישים אחוז הם "לא מחוסנים-בתוקף", וגם שיעורם באוכלוסיה הוא כחמישים אחוז, כך שגם בחישוב הכי חופשי, יוצא שחיסון מוריד לך שליש מהסיכוי למחלה קשה.
מה רע? למה לא?
יש לך משהו יותר טוב?

דרך אגב, לפי משרד הבריאות, בישראל כיום 61.44 אחוז מהאוכלוסיה מחוסנים בתוקף, כך שהחישוב הפשוט שלנו עשה לך הנחה רצינית ובפועל הנתונים האמיתיים ופעולת החילוק מספיקים כדי להבין שהחיסון מספק הגנה של עשרות אחוזים (אני משאיר לך כתרגיל לחשב בדיוק כמה).

עריכה: כמובן שעשיתי לך גם פה הנחה עצומה כשלא הבחנתי בין מחוסנים לא-בתוקף ללא-מחוסנים.
אני אחסוך לך את החישוב.
באותו אתר שבו מוצאים את הסטטוס החיסונים של חולים קשים יש גם סטטיסטיקה של חולים קשים ל-100,000 איש ע"פ סטטוס חיסוני:
לא מחוסנים - מבוגרים 50, צעירים 1.7
מחוסנים לא בתוקף - 20, 0.5
מחוסנים בתוקף 5.4, 0.2

על מי אתה חושב שאתה עובד, תגיד לי? במקרה הטוב אתה האמנת לעצמך, וגם בזה קצת קשה לי להאמין.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

וזה עוד בלי להיכנס לנושא הפחתת חומרת המחלה וכמות האשפוזים בעקבות החיסונים, שהיא עדיין מטרתם העיקרית (בניגוד למניעת הדבקה).
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

teknoboy כתב: 10 ינואר 2022, 02:00
האדום הצורר כתב: 10 ינואר 2022, 01:11 בינתיים במציאות שאינה ההודעות של הכת 40 אחוז מהחולים קשה בארץ היום הם "מחוסנים בתוקף", כשמספרם בארץ עומד על איזור ה-50% מהאוכלוסייה. היעילות של החיסון נראית גבוהה מתמיד.
אז שישים אחוז הם "לא מחוסנים-בתוקף", וגם שיעורם באוכלוסיה הוא כחמישים אחוז, כך שגם בחישוב הכי חופשי, יוצא שחיסון מוריד לך שליש מהסיכוי למחלה קשה.
מה רע? למה לא?
יש לך משהו יותר טוב?

דרך אגב, לפי משרד הבריאות, בישראל כיום 61.44 אחוז מהאוכלוסיה מחוסנים בתוקף, כך שהחישוב הפשוט שלנו עשה לך הנחה רצינית ובפועל הנתונים האמיתיים ופעולת החילוק מספיקים כדי להבין שהחיסון מספק הגנה של עשרות אחוזים (אני משאיר לך כתרגיל לחשב בדיוק כמה).

עריכה: כמובן שעשיתי לך גם פה הנחה עצומה כשלא הבחנתי בין מחוסנים לא-בתוקף ללא-מחוסנים.
אני אחסוך לך את החישוב.
באותו אתר שבו מוצאים את הסטטוס החיסונים של חולים קשים יש גם סטטיסטיקה של חולים קשים ל-100,000 איש ע"פ סטטוס חיסוני:
לא מחוסנים - מבוגרים 50, צעירים 1.7
מחוסנים לא בתוקף - 20, 0.5
מחוסנים בתוקף 5.4, 0.2

על מי אתה חושב שאתה עובד, תגיד לי? במקרה הטוב אתה האמנת לעצמך, וגם בזה קצת קשה לי להאמין.
אני מכיר את הגרף של 60%, הבעיה שבפועל לפי ההגדרות שלהם יותר מ-50% באוכלוסייה בלי "תו ירוק", כך שהמספרים לא מסתדרים. מניח שהם מתכוונים ש60 אחוז ממי שזכאי לחיסון נחשב "מחוסן".
ועוד - החישוב המנורמל שלהם באמת לא תואם לנתונים בכלל האוכלוסייה עד כמה שאני מבין אותו.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  827 לייקים

אלוהים איזה שרלטן, אתה מבין שאחוז ההתחסנות גבוה יותר באוכלוסיות המבוגרות, בהן גם אחוז התחלואה הקשה גבוהה הרבה יותר?

אבל למה לא להתייחס ללא מחוסנים בני 3 כמו לא מחוסנים בני 83, הרי הסיכוי לתחלואה קשה זהה כידוע.

הנה הטבלה הרלוונטית -
https://datadashboard.health.gov.il/COV ... nStatusAgg
( זה בדיפולט לחולים פעילים, תעבירו לחולים קשים ).
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

מה שרלטן? זה הנתונים. ודרך אגב, זה בדיוק העניין - שאם לחיסון יש משמעות כלשהי במניעת מחלה קשה, משמעות כזאת היא גדולה לאין ערוך באוכלוסייה המבוגרת ובסיכון. באוכלוסייה הכללית מניעת מחלה קשה של החיסון היא זניחה.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  827 לייקים

קשה לי להאמין שאתה לא מבין את הבעיה במה שאתה אומר, אבל נניח שכן, אז בוא נעשה תרגיל -
נניח שכל האזרחים שמבוגרים מהחציון מחוסנים, וכל אלה שצעירים ממנו לא מחוסנים.
באיזו קבוצה לדעתך יהיו יותר חולים קשה, והאם זה אומר משהו על יעילות החיסון במניעת מחלה קשה?

בהצלחה

ואם זה לא עוזר, עוד ניסיון -
ממוצע מדדי הכולסטרול אצל האוכלוסיה שלוקחת כדורים להורדת כולסטרול גבוה מהממוצע של אלה שלא, האם זה אומר משהו על יעילות הכדורים?
הפוסט קיבל 3 לייקיםסומךits-sickteknoboy
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

קצת חדשות משמחות
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

האדום הצורר כתב: 10 ינואר 2022, 08:04 אני מכיר את הגרף של 60%, הבעיה שבפועל לפי ההגדרות שלהם יותר מ-50% באוכלוסייה בלי "תו ירוק", כך שהמספרים לא מסתדרים. מניח שהם מתכוונים ש60 אחוז ממי שזכאי לחיסון נחשב "מחוסן".
ועוד - החישוב המנורמל שלהם באמת לא תואם לנתונים בכלל האוכלוסייה עד כמה שאני מבין אותו.
כלומר אתה יודע שהנתון האמיתי הוא 61.5% ובכל זאת כתבת חמישים אחוז?
ואתה עוד שואל למה שרלטן?
ועוד היית מודע לפער הזה ולזה שיש לך איזו אי הבנה בנושא ("המספרים לא מסתדרים" לך), ובמקום לבדוק פשוט כתבת פה משהו לא נכון?
באמת מעניין למה מישהו כתב לך שאתה שרלטן.

מילא אם היית פשוט טועה ולא מבין מספרים נחמן-סטייל, אבל אתה יודע את נתונים האמת ומביא לנו מספרים אחרים בכל זאת כי הם "יותר מסתדרים" לך בראש או יותר מתאימים לטענה שלך או מה שזה לא יהיה.
כשאתה מודע לכל אורך הדרך שהמספרים האמיתיים שונים לגמרי.
זה איפשהו בין שרלטנות לשקרנות, אם אתה שואל אותי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  827 לייקים

זה הרבה יותר גרוע אבל כי הנתון הזה פשוט לא אומר כלום.

אם החיסון לא היה עובד אחוז המחוסנים מתוך החולים קשה היה צריך להיות יותר מ80( וקרוב ל 90).

ואחוז המחוסנים באוכלוסיה גם לא מאוד רלוונטי, יש לך יותר ילדים מתחת לגיל 10 מאזרחים מעל גיל 60.

ברגע שאתה מסתכל בתוך שכבת גיל אתה "מגלה" את גודל השרלטנות.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

D&3 כתב: 10 ינואר 2022, 12:02 זה הרבה יותר גרוע אבל כי הנתון הזה פשוט לא אומר כלום.

אם החיסון לא היה עובד אחוז המחוסנים מתוך החולים קשה היה צריך להיות יותר מ80( וקרוב ל 90).

ואחוז המחוסנים באוכלוסיה גם לא מאוד רלוונטי, יש לך יותר ילדים מתחת לגיל 10 מאזרחים מעל גיל 60.

ברגע שאתה מסתכל בתוך שכבת גיל אתה "מגלה" את גודל השרלטנות.
הנטייה הטבעית שלי היא לבוא לקראת אנשים ולהניח שהם לא משקרים בכוונה ולא מטומטמים לגמרי, אלא נחשפו לנתונים מעוותים\פרשנות שלא קשורה למציאות.
מתברר הצורר היה מודע היטב לנתוני האמת ובחר בכל זאת להציג נתונים אחרים.
גם אם נוותר לו על מינימום של תובנה סטטיסטית, עצם ההצגה של נתונים שמתאימים לו במקום נתוני האמת היא פשוט שקר מהסוג הכי נחות.

ברור שאם מסתכלים טיפה יותר מדוקדק מבינים שהנתונים שמתייחסים לאוכלוסייה ככלל (ולא לשכבות גיל וכו') לא מספרים את כל הסיפור. הבעיה היא שגם את הסיפור המקוצר שהם כן מספרים, מי שבא לספר לנו אותו עיוות מכל כיוון אפשרי כמעט.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

אוקיי. אם לא הבנת השרלטנות היא לא שלי...
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  827 לייקים

אוקי תיקון טעות, אתה הפעם לא שרלטן אתה סתם משקר, כרגיל
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

זה שאתה לא מבין שהעובדה שילדים בסיכון אפסי למחלה קשה חייבת להכלל בנתונים של השלטון כשהם משפיעים על החלטות לגבי כלל האוכלוסייה, לא בדיוק מעיד שאני משקר.
אינתי עומרי, הפועל.
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

דרך אגב, לפי המגמה הנוכחית בה אחוז החולים קשה ה"מחוסנים" רק הולך וגדל, ניתן לצפות לרענון התו הירוק והתנייתו במנה רביעית.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  827 לייקים

חלאס לבלבל את המוח, כתבת את ההודעה הזו, אין שום קשר לשלטון ושום קשר להחלטות.

בוא ותסביר למה הנתונים שכתבת פה מעידים על יעילות בעייתית של החיסון.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

שמנסים להכריח אותי לקבל חיסון שההשפעה שלוב על רוב האוכלוסייה נראית זניחה כיום (ובוודאי לגביי) ומתנים את הזכויות הבסיסיות שלי בכך?
שוב אשאל אותך, מה כזה נורא בלהכיר שהחיסון של פייזר הקיים היום הוא די פח ולחשוב מחדש על קישור בינו לבין הגבלות בזכויות אדם? זו באמת תהיה כל כך מופרכת בעיניך?
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  827 לייקים

איך ההשפעה נראית זניחה?

שאר בלבולי המח שלך לא מעניינים, בוא ותסביר למה ההשפעה זניחה
שליחת תגובה