גאווה אדומה

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

מתי אי פעם איש שב"כ הועמד לדין או למצער הודח מתפקידו בגלל הפרת זכויות של פלסטינים?
אפילו בפעם היחידה כשהשב"כ נתפס במערומיו כאשר היה תיעוד מפורש של הוצאה להורג בקו 300 והעניין פורסם בפומבי, ואפילו כאשר האחראים תיאמו ביניהם גרסאות וניסו לטפול את האשמה על קצין צה"ל על לא עוול בכפו, הם קיבלו חנינה מנשיא המדינה ואף אחד לא נתן את הדין.
איך ניתן לתת אמון בגוף שאין עליו שום פיקוח או ביקורת, שבתי המשפט מקבלים באופן אבסולוטי את גרסאותיו, גם כשמתבררות כשקריות, ושישנן עדויות למכביר של עצורים שהופרו זכויותיהם באופן בוטה? דוגמה עדכנית: סאמר ערביד שהובהל במצב קשה לבי"ח לאחר שעבר התעללות קשה בחקירתו בשב"כ, היועמ"ש כמובן סגר את התיק "בהיעדר תשתית ראייתית".
נוח וקל יותר לעצום עיניים. כך גם היה בתקופות האפלות ביותר בהיסטוריה.
שער 5 זה הלב
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

איזה באסה, ראש חוליית טרור שאחראי לפיגוע בו נרצחה ישראלית בת 17 קיבל מכות מחוקרי שב״כ? תביא תביא בצל
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

אני עם בני 12....

זה מצחיק שאנחנו מחפשים מוסריות יתר באירגון שכל תפקידו הוא לעבור את הגבול בצורה כזאת שהתועלת תגבר על העלות....

ואני בכלל לא מבין מה הקשר של הקבוצה שהעומד בראש אוהד... בטח כשזאת הפועל כי מעולם אוהדי המועדון לא פעלו לטובתו בציבור אלא רק הפוך ....
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

Red Or Dead כתב: 19 אוקטובר 2021, 21:31 איזה באסה, ראש חוליית טרור שאחראי לפיגוע בו נרצחה ישראלית בת 17 קיבל מכות מחוקרי שב״כ? תביא תביא בצל
השב"כ ארגון טרור פי אלף יותר רצחני
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אני צריך דירוג ארגונים שלם של שב"כ חמאס חיזבאללה לח"י אצל פלמ"ח וצהל
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

קל.

מכבי ת"א כדורסל
המפלגה הנאצית
חיזבאללה
צמחוניים
חמאס
צה"ל
שב"כ
ערוץ הספורט
לח"י
אצ"ל
פלמ"ח
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

Red Or Dead כתב: 19 אוקטובר 2021, 21:31 איזה באסה, ראש חוליית טרור שאחראי לפיגוע בו נרצחה ישראלית בת 17 קיבל מכות מחוקרי שב״כ? תביא תביא בצל
בד"כ עינויי השב"כ לא מובילים לאשפוז במצב קשה, אתה יודע. מה קרה לכל השיטות הקלאסיות של מניעת שינה, טלטולים, סטירות וכד'?
כמה מצפצפים על זכויות האדם שאפשר לפטור מקרה שכזה בטענה השחוקה שמדובר ב-"מחבל" ולכן כל התעמרות הינה לגיטימית? עוד סממן של רוח התקופה ואובדן הבושה.
שער 5 זה הלב
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

"מחבל", אהבתי
ניכר רוח התקופה מנשבת בכל מיני כיוונים

וסהכ אני מסכים עם הדירוג אלפקה אבל הוא כנראה ציוני ומרושע מידי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בני12 כתב: 19 אוקטובר 2021, 16:36 אתה מכיר גוף שב"כי באיזושהי דמוקרטיה בעולם שמתנהל אחרת לנוכח איומי טרור (ולא התפקיד של השב"כ הוא לא לפתור את הבעיה הפלסטינית. זה התפקיד של המדינה. התפקיד שלו הוא להגן על אזרחי ישראל)
ואין ספק שסחיטת מקורות מודיעיניים על רקע הומוסקסואליות זאת המצאה ישראלית
לא מכיר גופי שב"כ בעולם.
אף מדינה בעולם המערבי לא מחזיקה מליוני אנשים ללא זכויות אדם תחת חסותה, ולכן מדינות לא צריכות שב"כ כזה, כדי לתחזק את הדיכוי.
הדבר שהכי מתקרב לזה היום הוא גואנטמו בארה"ב וזה באמת איום ונורא, לא חושב שמישהו שזכויות אדם חשובות לו יכול להצדיק את זה. אבל גם זה לא מתקרב. אולי נכון יותר להשוות את זה לעינויים בזמן פינושה בצ'ילה, או החונטה הצבאית בארגנטינה בשנות השבעים.
התגובה הזו היא האמא של הואט אבאוטיזם.
חוץ מזה שעינויים הם לא חוקיים בכלל, קראת קצת תיעוד? ראית את מי מענים? אתה באמת חושב שזה בסדר?
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

"מחבל" הינה הדרגה הנמוכה ביותר בהיררכיית הגזע הישראלית. מותר לשלול מהם כל זכות בסיסית כולל כבוד אנושי מינימלי, ואף אחד לא ירים גבה.
רק מלראות את תגובת השב"כ למקרה סאמר ערביד:
בשב"כ מסרו בתגובה כי "במהלך חקירתו של ראש תשתית הטרור שביצעה את פיגוע המטען במעיין עין דני שבו נרצחה רנה שנרב ז"ל, הנחקר דיווח כי אינו חש בטוב. בהתאם לנהלים, הועבר לבדיקות וטיפול רפואי בבית חולים". עוד אמרו בשב"כ כי חקירת תשתית הטרור עדיין מתנהלת, "ולא ניתן למסור פרטים נוספים".
מבינים כמה אין דין ואין דיין, וחמור מכך אין אנושיות.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כל מהותו של השב"כ מהקמתו הוא לתחזק את מפעל הנישול הציוני. עוד מסיפורי הזוועות בתקופת הממשל הצבאי, ובוודאי שמאז 67'. אי אפשר לנתק את הקיום של הגוף הזה מהסיטואציה הפוליטית בארץ. וכמו שטרור של שחורים בדרא"פ כנגד משטר האפרטהייד לא הפך את עובדי ה-BOSS/NIS ללגיטימיים, ככה גם הטרור הפלסטיני לא מצדיק את עובדי השב"כ. אז לא, אני לא רואה שום סיבה להלל את ראשי השירות, ובוודאי שלא להתמלא גאווה אם הם במקרה אוהדי הפועל (כפי שאני חושד שרוב ראשי השירות היו בעשורים הראשונים לקיום המדינה).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 5 לייקיםteknoboyאדום מטליהאדום הצוררKingAlpacaאמה גולדמן
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

השב"כ הוא גוף ששקרנותו אומנותו, יותר מדובר צה"ל.

"שקרי השב"כ: הנורמה הישראלית היא מבוכה בינלאומית"

https://www.mekomit.co.il/%d7%a9%d7%a7% ... 94-%d7%91/
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

"העובדה המחרידה היא שלא משנה כמה שקרים של השב"כ נמשיך לחשוף, דבר לא ייגרע מהשליטה האבסולוטית, השרירותית, המרושעת והנתעבת שלו בחייהם של מיליוני אנשים. שופטים ימשיכו לאשר מאחורי דלתיים סגורות את הצווים המנהליים האלה, ימשיכו לשלול את חירותם של אינספור פלסטינים בלי בדל ראיות, בלי משפט, בלי יכולת הגנה, ימשיכו עם הטירוף הזה של הסגידה העיוורת לגוף הברברי, הנבזי והשקרן הזה, ולקרוא לעצמם דמוקרטיה. טפו עליכם, מנוולים."

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

למי שמטיל ספק בכך שהשב"כ הוא ארגון מתועב, שמענה אנשים עינויי תופת, ומשקר לבתי המשפט.
(שירות למי שלא קורא "הארץ". למי שלא זוכר - עיזאת נאפסו הוא אזרח ישראלי, היה קצין בצה"ל, ונחשד משום מה בריגול)

"צריך להיות לא שפוי בשביל לא לתת לשב"כ הודאת שווא"
על הקו עם עיזאת נאפסו

שלום, עיזאת נאפסו?

כן.

שלום, מדבר ניר גונטז', עיתונאי בהארץ. מה שלומך?

בסדר.

תשמע רגע, אתה זוכר שבזמן שומר החומות, היו מהומות בישראל, יהודים וערבים פגעו זה בזה?

כן.

השב"כ עצר בהקשר הזה שני ערבים בחשד שפגעו בחייל ביפו, גרם להם להודות בתקיפת החייל, ואף הוגשו נגדם כתבי אישום חמורים מאוד, אלא שלאחר ארבעה חודשים שהם במעצר, נמצא וידיאו שהוכיח שלמרות שהם הודו בחדרי החקירות של השב"כ, הם בכלל לא היו חלק מהתקיפה, והגיעו לאזור רק לאחר שזו הסתיימה. הודאת שווא. ונזכרתי בך. בעבר כונית "דרייפוס הצ'רקסי" ואני רוצה שתספר לי, אם אתה מסכים, מה זה להיות בחקירה כזאת ומדוע חפים מפשע מודים בשב"כ בדברים שהם בכלל לא עשו. זה מה שקרה לך. השב"כ המציא עליך המצאות, שיקר בבית המשפט, ואתה הורשעת וישבת שבע וחצי שנים בכלא, למרות שלא עשית כלום. היית קצין מצטיין בצה"ל והם האשימו אותך שריגלת לטובת לבנון. בסוף המדינה חזרה בה מכתב האישום נגדך, אשר נשען רק על ההודאה שלך.

טוב, זה סיפור קצת ארוך...

אני יודע.

אני אתמצת לך. אני אגיד לך ככה: לא להודות, גם אם לא עשית שום דבר, בחקירה של השב"כ, זה להיות לא שפוי, בוא נגיד ככה. מי שמסוגל להחזיק מעמד ולא לתת הודאת שווא, צריך להיות לא שפוי.

למה?

הם שוברים אותך מנטלית.

עיזאת, אני מצטער שעברת את זה, וכואב לשמוע אותך, למרות שנעצרת ב–1980, ועבר כבר מלא זמן.

אותי הם שברו מנטלית. ביום הראשון והשני הם לומדים אותך. הם מגלים את נקודות התורפה שלך, ושם הם תוקפים אותך.

ופיזית?

אצלי היה גם כוח פיזי, אבל לא כל כך. היו השפלות, היו עינויים אחרים.

כמו?

מניעת שינה. מקלחת קרה. הם לא נותנים לך מנוחה. מתישים אותך לגמרי. כולל גם איומים למיניהם. בסופו של דבר הם שוברים אותך מנטלית.

ואז אתה מודה במשהו שלא עשית?

כל מה שאתה מבקש לעצמך זה להוריד אותם מעליך.

כן.

אתה עושה את השיקולים, הכמובן שגויים מאוד, ומאמין שיש שופטים בישראל, ואלוהים גדול, ושהכל יתגלה בבתי המשפט.

השופטים הרשיעו אותך על בסיס הודאתך.

כן. בקיצור, אז אתה אומר, "אם זה מה שאתם רוצים — אני אודה". במקרה שלי, לא היה להם שום דבר ביד. כלום כלום כלום כלום, חוץ מעדות של איזה לבנוני, מאוד מאוד מפוקפק.

כן.

גינוסר החליט משום מה שאני אשם, והתלבש עליי.

יוסי גינוסר המנוח, שהיה שותף לקנוניית השב"כ נגד ועדות החקירה בפרשת קו 300, שהיה ראש צוות החוקרים שלך.

כן כן כן.

כשטענת בבית המשפט שהם התעללו בך, הוא שוב שיקר, כמו בקו 300, וטען שהם לא עשו לך כלום.

כן. לא רק הוא. הוא גרם לכל החוקרים לשקר ולעשות יד אחת.

אפרופו המקרה של הנאשמים ששוחררו בשבוע שעבר, זה נראה כאילו כמעט שום דבר לא השתנה בשב"כ.

מה אתה חושב? ברור שלא, למרות שהקימו ועדות. בין היתר ועדת לנדוי.

כן. רק בעקבות המקרה הנורא שלך, ובכל הוועדות, התברר שהשב"כ גם מתעלל ומענה, וגם משקר בבתי המשפט.

החליטו על פיקוח על חקירות השב"כ, אבל תמיד השאירו פתחים. "בכוח סביר", ו"רק אחרי אישור" וכל השטויות הללו למיניהן. זה הכל כאילו, ורק למראית עין כלפי חוץ. בפנים הכל אותו דבר. הם מונעים... הכל בשם קדושת ביטחון המדינה.

כן.

הם מרשים לעצמם הכל, ולא מחויבים לפרוטוקול של חקירה. כלום כלום. יש להם יד חופשית. מי שאחר כך מגישה כתב אישום זה משטרת ישראל. הם לא מגישים. הם חלק מהתביעה, אבל הם לא תובעים. אין להם שום מחויבות כלפי אף אחד. הם עושים לך מה שהם רוצים, ומוציאים ממך את ההודאות.

כמו במקרה האחרון.

ורק כשאתה מגיע ל...

אם לא היה מתגלה סרטון במקרה האחרון, הם היו מורשעים ויושבים שנים בכלא. אתה חושב שחוקרי השב"כ עדיין משקרים לשופטים?

אני חושב שכן. חשבת שאני חושב אחרת? אני לא עד כדי כך תמים. פעם הייתי תמים.

מקרים כמו האחרון, מחזירים אותך לתקופה ההיא?

לא. תשמע, עברו כמעט 40 שנה. אני לא חי את העבר הזה.

איך?

יש לי מנגנון הדחקה טוב. אני חי את החיים שלי.

בן כמה אתה היום?

עוד מעט 67.

כל הכבוד לך שהצלחת בכל זאת להישאר שפוי מול השב"כ, וכל הכבוד שעשית את המלחמה על האמת. בזכותך השתפרו במעט החיים של האזרחים כאן. עד למקרה שלך השב"כ היה חור שחור מבחינת התודעה הציבורית. איש לא העלה אז בדעתו שהם משקרים לבתי המשפט בכל הערכאות.

השאיפה היא שאנשים יהיו יותר מודעים. לפחות התקשורת יותר פעילה מאשר פעם. כשנעצרתי כל העיתונאים ידעו.

אבל היתה צנזורה.

אף אחד לא העז לרמוז אפילו שיש משהו. היום אין לצנזורה ברירה.

כן. מה אתה עושה היום?

עדיין עובד במפעל בשער הגולן. הנדסת תהליכים. מאז שהשתחררתי אני עובד שם.

תודה עיזאת ששיתפת אותי.

על לא דבר.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

מה שנקרא, גאווה אדומה.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

קבלו סיפור שקשור בעקיפין לשב"כ, אבל בעיקר למערכת הבטחון הישראלית וכמה היא רודה ספלטינים (משהו שכתבתי במקום אחר ואני מעתיק לכאן).

בסביבות שנת 2008 הזדמן לי להיות נוכח בבית המשפט העליון, בדיון בעתירה שהגיש מוסא אבו-מריה, אזרח פלסטיני מהיישוב בית אומר, בדרישה לשחררו ממעצר מנהלי שבו הוא שהה מזה מספר חודשים.
סיפורו של אבו-מריה הוא די מעניין: ב-2003 הוא ישב בכלא מספר חודשים על חברות בג'יאהד האיסלאמי. כשיצא מהכלא החליט להקדיש את חייו למאבק בלתי אלים בכיבוש הישראלי, בשיתוף פעולה עם פעילות ופעילים מישראל ושאר העולם. ספציפית, בצורת הפגנות נגד שדידת אדמות היישוב שלו ע"י מדינת ישראל למטרת הקמת גדר "הגנה" להתנחלות סמוכה (כמובן הגדר לא הוקמה על אדמות ההתנחלות עצמה, והיה צורך דווקא לחמוס מהפלסטינים עוד פיסת שטח).

הדיון התקיים בנוכחות שלושה שופטי בג"ץ, (אאל"ט בראשות ההרכב ישבה מרים נאור). את מערכת הבטחון יצגה הפרקליטות הצבאית, בעוד את אבו-מריה ייצגה עו"ד גבי לסקי, בימינו חברת כנסת מטעם מרצ. ההגנה (קרי: הפרקליטות הצבאית) ניסתה לשכנע את בית המשפט שמדובר באדם מסוכן עד מאד, שהוא איכשהו בו-זמנית גם פעיל בודד בארגון הג'יאהד האיסלאמי, וגם חבר פעיל בתא של הארגון. למרבה השמחה, נראה היה שהשופטים שמו לב לסתירות בטענות הפרקליטות הצבאית, והם די כיסחו את נציגתה בנושא הזה. עו"ד לסקי, מנגד, הסבירה שמדובר באדם שבעברו אמנם היה חבר בארגון טרור, אבל מאז שהשתחרר הוא פועל באופן ברור בהתנגדות בלתי אלימה, ותוך כדי שיתוף פעולה עם אזרחים ישראלים; שמדובר בפעיל מוכר שהצבא רודף בעזרת מעצר מנהלי (קרי: מעצר לתקופת זמן בלתי קצובה ללא הוכחת אשמה) רק משום שאין למערכת הבטחון איך להתמודד עם התנגדותו הבלתי-אלימה של אבו-מריה.

כבר היה נראה שהתיק סגור ובית המשפט יזרוק את טענות הפרקליטות מכל המדרגות ויורה על שחרור מיידי של אבו-מריה. אבל אז נציג השב"כ בדיון הפעיל את הנשק האולטימטיבי: בקשה לדיון בראיות חסויות. השופטת הראשית התנצלה, אמרה שהיא מחוייבת לאפשר למערכת הבטחון לטעון את טענותיה החסויות, ועל כולנו - הקהל, העותר ועורכת דינו(!) - להתפנות מן האולם. כלומר, בדיון נשארו לבדם נציג השב"כ, נציגת הפרקליטות הצבאית והשופטים. אפס נציגות לעותר לערער על דברי מערכת הבטחון, לנסות לכפור באשמות כנגדו. הוא אפילו לא יכול לדעת מה הן האשמות, מעבר לידע מעורפל על "מסוכנות".
לאחר כחצי שעה קראו לנו בחזרה לאולם הדיון, והשופטת הסבירה שמדובר "בראיות כבדות ביותר" כנגד הנאשם. כאמור - ראיות שהוא לא יכול לדעת עליהן, שמגבות האשמה שהוא לא יודע מה היא. מיותר לציין כי עתירתו נדחתה במקום.

סוף דבר, מוסא אבו-מריה ישב לפחות עוד שנתיים במעצר מנהלי (אולי שלוש, אאל"ט הוא נשאר במעצר מנהלי עד 2011), והוא שוחרר כשמעולם לא הוגש נגדו כתב אישום בנושא. סתם ככה אדם בילה שנתיים או שלוש במעצר של משטרה חשאית, ללא ידע במה הוא מואשם, ללא אפשרות הוגנת לכפור בהאשמות כנגדו, וללא ידע כלשהו על מועד שיחרורו. וכל זה כי הוא לא בא בטוב למערכת הבטחון, שכן הוא העז להתמרד כנגד חמיסת אדמות כפרו באופן בלתי-אלים. עבורי היתה זאת אחת החוויות ששברו אצלי סופית את התפישה שמדינת ישראל היא דמוקרטיה אמיתית.

מאז נוכחתי שוב ושוב אין שום סיבה להאמין לשום דבר שטוענת מערכת הבטחון הישראלית ללא הוכחה, וגם אם כן - יש לבחון את ההוכחה לא בשבע, אלא בשבעת-אלפי עיניים. כל זה נכון לגבי הכרזתה האחרונה על שישה ארגוני זכויות אדם פלסטינים כ"ארגוני טרור".
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 2 לייקיםאדום מטליits-sick
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מה שמיוחד בסיפור שלך, הוא שאתה ראית את זה קורה, בעיניים שלך. הפרקטיקה הזו, של דיון סגור של שב"כ עם השופטים, בלי שום יכולת של הפלסטיני לדעת מה נאמר עליו ובמה הוא מואשם, ולהגן על עצמו, מתרחשת כל הזמן.
בכל רגע נתון יושבים מאות עצירים חפים מפשע בכלא הישראלי בגלל זה.
מה שמעורר חלחלה הוא לא השב"כ עצמן, ארגון מתועב של עינויי תופת ושקרים שיטתיים, לא שונה מהק.ג.ב, הסקוריטטה או השטאזי, אלא מערכת המשפט הישראלי שמשתפת פעולה עם זה, ולא קם אף שופט עליון עם ביצים לזעוק שאין כאן שום צדק.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

ועכשיו רוצים להביא את המעצר המנהלי הזה גם לאזרחי המדינה הערבים. "מלחמה בפשיעה" בלי משפט ובלי ראיות, סתם שנים בכלא למי שרוצים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מה כדאי לשיטתכם לעשות אם יש על בן אדם ראיות מודיעיניות שיש סיכון לחשוף אותן?
לא להשתמש בהן? לחשוף אותן בכל זאת?
או שאין בכלל אופציה כזו וזה הכל קנוניית על?

ואני לא אומר שזה תמיד קורה או שאין שופטים שחוטאים לתפקידם ואנשי שב"כ שקרנים, אבל במקרים שזה כן קורה( אלא אם שוב, אתם לא חושבים שזה בכלל אופציה )
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

D&3 כתב: 17 נובמבר 2021, 08:57 מה כדאי לשיטתכם לעשות אם יש על בן אדם ראיות מודיעיניות שיש סיכון לחשוף אותן?

ואני לא אומר שזה תמיד קורה או שאין שופטים שחוטאים לתפקידם ואנשי שב"כ שקרנים, אבל במקרים שזה כן קורה( אלא אם שוב, אתם לא חושבים שזה בכלל אופציה )
דובר השלטון :heart:
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אז יש לנו אחד שחושב שזה הכל קנוניה, מרענן ומפתיע.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

בהיומינט יש הרבה שקרים, זו עובדה. אי אפשר לעצור אנשים לשנים על סמך משהו שמישהו אמר ואין שום ראיה מגבה.
אני לא אומר שהיומינט לא שימושי, הוא כן. הוא נותן לידים חשובים. צריך להשתמש בו למשל כדי להחליט אחרי מי לעקוב ואיפה להשקיע משאבים, כמו שמשתמשים בכל נתון סטטיסטי עם אמינות נמוכה.

אבל אם זו "ראיה" לא מספיק אמינה כדי להרשיע עימה, ובמעצרים מנהליים היא תמיד לא מספיקה (במקרים שכן פשוט מעמידים למשפט ומרשיעים), אז אסור להכניס לכלא לשנים.
אני מסוגל לקבל חקירה של יומיים שלושה על סמך ליד כזה, לא הרס של חיים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 17 נובמבר 2021, 08:57 מה כדאי לשיטתכם לעשות אם יש על בן אדם ראיות מודיעיניות שיש סיכון לחשוף אותן?

תמיד תקביל למקרים פליליים בחברה היהודית, ולדעתי זה יעזור לשים דברים בפרופורציה הנכונה.

נניח שהמשטרה מקבלת מידע מודיעיני על מישהו שעלול לבצע פשע - נגיד חבר ארגון פשע שהולך לפוצץ מכונית של פושע אחר.
האם לגיטימי מצד המשטרה לא רק לעצור אותו - אלא להחזיק אותו במעצר מנהלי ללא האשמות, ללא יכולת להתגונן בשום צורה (בכל זאת, מידע מודיעיני הוא לא אמת משפטית, ויכול להיות שהוא שגוי, או נמסר ברוע לב כדי לפגוע באדם)? האם עורכי דינו יכולים להיות מנועים לדעת מהן הראיות, שלא לדבר על ההאשמות עצמן? וככה להחזיק אותו לפחות כמה חודשים, אם לא שנים?

לדעתי התשובה היא לא. אם יש חשדות, המשטרה יכולה לעצור ולחקור, אבל אם כלום לא עולה בתוך יום-יומיים של מעצר וחקירה - אין מה לעשות. אי אפשר להחזיק אדם במעצר ללא הגבלת זמן, ללא ראיות וללא האשמה. זה האם-אמא של חוסר משפט הוגן, שלא לדבר על מדרון חלקלק.
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אבל הוא ערבי, וכנראה מבחינת דובר השלטון זה הבדל מרכזי, בדיוק כמו שזה הבדל מרכזי עבור השלטון שהוא מדברר.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האדום הצורר כתב: 17 נובמבר 2021, 12:37 אבל הוא ערבי, וכנראה מבחינת דובר השלטון זה הבדל מרכזי, בדיוק כמו שזה הבדל מרכזי עבור השלטון שהוא מדברר.
יש מצב שתחליפו ביניכם את הדעות או על פלסטינים או על החיסונים? לא בסדר שאני מסכים עם אחד מכם בנושא אחד ועם האחר בנושא השני... המוח שימפנזה שלי דורש קונסיסטנטיות :sh-wink:
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

pelegs כתב: 17 נובמבר 2021, 12:27

תמיד תקביל למקרים פליליים בחברה היהודית, ולדעתי זה יעזור לשים דברים בפרופורציה הנכונה.

נניח שהמשטרה מקבלת מידע מודיעיני על מישהו שעלול לבצע פשע - נגיד חבר ארגון פשע שהולך לפוצץ מכונית של פושע אחר.
האם לגיטימי מצד המשטרה לא רק לעצור אותו - אלא להחזיק אותו במעצר מנהלי ללא האשמות, ללא יכולת להתגונן בשום צורה (בכל זאת, מידע מודיעיני הוא לא אמת משפטית, ויכול להיות שהוא שגוי, או נמסר ברוע לב כדי לפגוע באדם)? האם עורכי דינו יכולים להיות מנועים לדעת מהן הראיות, שלא לדבר על ההאשמות עצמן? וככה להחזיק אותו לפחות כמה חודשים, אם לא שנים?

לדעתי התשובה היא לא. אם יש חשדות, המשטרה יכולה לעצור ולחקור, אבל אם כלום לא עולה בתוך יום-יומיים של מעצר וחקירה - אין מה לעשות. אי אפשר להחזיק אדם במעצר ללא הגבלת זמן, ללא ראיות וללא האשמה. זה האם-אמא של חוסר משפט הוגן, שלא לדבר על מדרון חלקלק.
ההשוואה הנכונה היא למחבלים יודונאצים, וגם אצלם יש תלונות על הצווים המנהליים.
ואם מחבל יהודי הולך לבצע פיגוע ואת הראייה לכך אסור לחשוף מסיבה כזו או אחרת, אני מעדיף שהוא יסבול ממשפט לא הוגן, מאשר שהוא ישתחרר לחופשי, או שאסכן asset מודיעיני כזה או אחר( לא חייב להיות יומינטי).
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

האדום הצורר כתב: 17 נובמבר 2021, 12:37 אבל הוא ערבי, וכנראה מבחינת דובר השלטון זה הבדל מרכזי, בדיוק כמו שזה הבדל מרכזי עבור השלטון שהוא מדברר.
לא התבכיינת באשכול אחר שיוזרים פה מגיבים להודעות שלך על בסיס הדעה שלהם עליך ולא בגלל תוכן ההודעה?
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

הגבתי להודעה שלך ולתוכן שלה, אדוני הדובר, וגם לעקביות בה אתה מדברר את השלטון במגוון תחומים.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 17 נובמבר 2021, 14:18
pelegs כתב: 17 נובמבר 2021, 12:27

ההשוואה הנכונה היא למחבלים יודונאצים, וגם אצלם יש תלונות על הצווים המנהליים.
ואם מחבל יהודי הולך לבצע פיגוע ואת הראייה לכך אסור לחשוף מסיבה כזו או אחרת, אני מעדיף שהוא יסבול ממשפט לא הוגן, מאשר שהוא ישתחרר לחופשי, או שאסכן asset מודיעיני כזה או אחר( לא חייב להיות יומינטי).
אני לא מסכים - אני לא רואה את ההבדל המהותי בין "עבירות בטחוניות" לעבירות פליליות אחרות העלולות לסכן חיי אדם.
ואני גם לא מסכים שהמדינה תחזיק פעילי ימין קיצוני במעצר מנהלי.
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מבחינתי יש הבדל גדול בין עבריין x שרוצה לשים מטען לעבריין y לבין מחבל שרוצה לפגוע בחפים מפשע.

אבל זה קצת סטייה מהנושא, השאלה שלי לא האם אתם בעד הפרקטיקה של צווים מנהליים ללא הגבלת זמן , אלא אם באופן עקרוני אתם מוכן לקבל את האופציה שאדם מסוים יישפט בצורה לא חוקית כדי להגן על נכס מודיעיני כזה או אחר.

יותר פשוט, האם בכל מצב עצם ההתייעצות בדלתיים סגורות של גורמים ביטחוניים עם גורמים משפטיים היא פסולה לחלוטין?
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

כפי שהדובר ודאי יודע זו פרקטיקה שמספר היהודים שסבל ממנה הוא בין מאית לאלפית ממספר הערבים, ואין בינה לבין ביטחון דבר, אלא היא משמשת כאמצעי דיכוי של השלטון נגד נתיניו.
אינתי עומרי, הפועל.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

כל מצב של משפט צבאי לאדם בלי זכויות אזרחיות הוא פסול.
אינתי עומרי, הפועל.
הפוסט קיבל 4 לייקיםpelegsteknoboyKingAlpacaאדום מטלי
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

כבר הבהרת שמבחינתך זה הכל קנוניה, אין צורך להסביר את זה ב 3 דרכים שונות
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 17 נובמבר 2021, 15:08 מבחינתי יש הבדל גדול בין עבריין x שרוצה לשים מטען לעבריין y לבין מחבל שרוצה לפגוע בחפים מפשע.

אבל זה קצת סטייה מהנושא, השאלה שלי לא האם אתם בעד הפרקטיקה של צווים מנהליים ללא הגבלת זמן , אלא אם באופן עקרוני אתם מוכן לקבל את האופציה שאדם מסוים יישפט בצורה לא חוקית כדי להגן על נכס מודיעיני כזה או אחר.

יותר פשוט, האם בכל מצב עצם ההתייעצות בדלתיים סגורות של גורמים ביטחוניים עם גורמים משפטיים היא פסולה לחלוטין?
קודם כל, עבריינים שמפוצצים מטענים כבר הרגו אזרחים בעבר, וישנן לא מעט עבירות פליליות שעלולות לסכן חיי אזרחים חפים מפשע.

בכל מקרה - נכס מודיעיני לטעמי אינו גובר בחשיבותו על זכות בסיסית לקבלת הליך הוגן. משפט הוגן זה משהו מאד מאד בסיסי בשלטון חוק שיוויוני ודמוקרטי. כן - גם כלפי אלו שרוצים לפגוע באחרים.
וכן, זה כולל גם התייעצות בדלתיים סגורות. אני לא מקבל בשום צורה מצב בו נאשם לא יכול אפילו לדעת מה הראיות וההאשמות נגדו. אפשר לדון על אופן חשיפת הראיות, וישנן תמיד דרכים להסתיר חלקים מרכזיים ככה שאי אפשר יהיה לזהות את המקור. ואם המצב הוא נטו "אזרח X אמר לנו בחקירה שהחשוד מתכנן לפגוע" או "אזרח Y מסר לנו שהחשוד הוא חבר בתא טרור" - אז צר לי, ראיה כזו לא יכולה להוות בסיס למניעת חופש מאדם ללא הגבלה, לעיתים למשך שנים.

הרי ברור לכולנו, ובוודאי שניכר במקרה שכתבתי עליו, שמצב כזה יביא לאפשרות של מעצר שרירותי, נקמנות מצד השלטון וכו'. במינימום של המינימום, גם אם מדובר בחוקרים טהורי לב (ואני ממש לא מאמין שזה מצב) - הם יכולים לטעות, או שהעדים יהונו אותם בשביל לסגור חשבון אישי, להסיר מעליהם אשמה או סתם כי הם טעו בזיהוי. אי אפשר בשום צורה להסתמך על מידע כזה בשביל מעצר ללא הגבלה (שוב - להבדיל מחקירה זמנית וקצרה).
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

השאלה שלך מתעלמת מהעובדה הבסיסית שהמעצרים המנהליים הם הרבה פחות עניין של בטחון ליהודים, הם הרבה יותר כלי טרור של מדינת ישראל לדיכוי האוכלוסיה הפלסטינית. אין כאן שום "קנוניה". משהו בסגנון "תדע כל אם פלסטינית וכל נער, שאפשר לבוא לביתם באישון לילה, לחטוף אותם, להחזיק אותם במעצר במשך חודשים או שנים, בלי להגיד להם במה הם מואשמים, או בלי להביא בדל ראיה אם בכל זאת מאשימים אותם במשהו" זו דרך לדכא עם. שאף אחד מהם לא יחשוב להביא ילדים לעולם כזה, ואם יש לו דרך להסתלק מכאן – שיואיל ויעשה את זה.
לא יודע אם קראת בכלל את מה שנכתב כאן למעלה, על הנאשמים בלינץ' ביפו, או על עיזאת נאפסו. השב"כ מענה אנשים עינויי תופת (בניגוד לחוק אפילו בישראל, אגב), ועל בסיס זה והשקרים שהוא מציג לשופטים בדלתיים סגורות, אנשים חפים מפשע יושבים בכלא. אלה רק דוגמאות, אין סיבה לא להניח שיש עוד הרבה יותר מקרים כאלה שהשקרים אף פעם לא יתגלו לציבור, כי לא מצאו במקרה וידאו שיפריך את השקרים.
השופטים המכובדים יודעים להביט כמוני וכמוך בכל המקרים הללו בהם השב"כ נתפס משקר בראיות שהוא מביא, מוציא הודאות שווא בעינויים. הם יודעים שאנשים יושבים בכלא שנים על לא עוול בכפם, בכוונת מכוון.
אבל הם מתעלמים מכל זה, וברגע שנשמעת המילה "סיבות בטחוניות", הם מוכנים לוותר על הליך משפטי הוגן, ומפקירים את גורל האנשים הללו בידי אותו ארגון מתועב, שכאמור משקר ללא הפסק ומענה אנשים.
בכך מערכת המשפט, שאמורה להיות מערכת צדק, מועלת בתפקדיה ושותפה לפשעים הללו.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

על אחת כמה וכמה מערכת המשפט הצבאית, בה נשפטים מרבית הפלסטינים, שאמינה כמו התחקורים שצה"ל עושה לעצמו בנוגע לפלסטינים ש"מצאו את מותם".
אינתי עומרי, הפועל.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

האדום הצורר כתב: 18 נובמבר 2021, 07:47 על אחת כמה וכמה מערכת המשפט הצבאית, בה נשפטים מרבית הפלסטינים, שאמינה כמו התחקורים שצה"ל עושה לעצמו בנוגע לפלסטינים ש"מצאו את מותם".
מערכת המשפט הצבאית היא בכלל קרקס איום. אבל היא מה שהיא...
אני מדבר על עתירות לבג"ץ - בית דין גבוה לצדק - שם יושבים האנשים שהם כביכול הכי מחויבים למוסר ולצדק, והם פשוט חותמת גומי ומשתפי פעולה עם הזוועות הללו.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

נכון.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מעריך את התשובות שלכם
שליחת תגובה