יש מלחמה (מבצע חרבות ברזל)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

אפשר בבקשה הסבר מי אלה המרצים שהם "נאצים דה פקטו" ומה הופך אותם לכאלה?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Ron.T
קיבל.ה  327 לייקים

בלומי האדום כתב: 26 אפריל 2024, 12:33
Ron.T כתב: 26 אפריל 2024, 10:41
סומך כתב: 25 אפריל 2024, 22:09 יש לי תחושה שחלק מהעיסוק בזה פה מהצד הלא ימני, בנגבירי, ביביסטי של הספקטרום נובע מהחרדה מאבדן תכנית המילוט.
אנשים סיפרו לעצמם שחרא פה, אבל במקרה ויהיה בלתי נסבל אפשר להגר למדינה מערבית, וההפגנות האלה גורמות לחוש שאין לאן לברוח.
כבר לא מגניב להיות ישראלים וסיפורים על השירות בשטחים לא עוזרים להם להשיג זיונים.
איזה בלאגן עשיתם לי, אז אפשר להגר או אי אפשר להגר ?
תחליטו, יש אנטשמיות מאיימת או אין ?
בלבלתם לי בראש, שאני מפחיד אנשים לברוח מישראל, כי אני מסלף את העובדות על הנעשה ברחבי תבל, ועכשיו אין דרך מילוט או לא נחמד לספר שאנחנו ישראלים (יהודים) ?

דרך אגב, מקרוב משפחה שלומד באוניברסיטת קולומביה, הבנתי שהבעיות רק החריפו עכשיו, אבל כבר כמה שנים יש בעיה עם חלק מהסגל האקדמי.
מדובר על מרצים ופרופסרוים, שידוע, שעדיף לסטודנטים ישראלים או יהודים לא לקחת חלק בקורסים שלהם.
לדבריו, הם אלו שגם מובילים את הארועים בתוך הקמפוס, ובהפגנות בתוך ומחוץ לאוניברסיטה.
הוא הסביר, שמאחר ואין לצוות הביטחון מספיק גיבוי, הם לא ממש מסוגלים להגן מאלימות ותקיפות כלפי סטודנטים ישראלים/ יהודים או כאלו עם סממנים כאלו, ולכן הם לא מסתובבים יותר לבד.
הם מסתובבים תמיד ביחדף בקמפוס או באזורי המגורים באזורים הסמוכים אליו.

חבורת לולבים עלובים!

הכי חשוב שהחטופים יחזרו. כל דיון אחר זה בעיקר בלה בלה בלה.
בזמנו טענתי, שאפשר לשחרר את כל החיות אדם שנמצאים במתקני המאסר בארץ, ובנוסף להפסיק את הלחימה, בשביל מטרה נעלה זאת.
הסברתי, שתמיד תינתן עוד הזדמנות לסיים את העבודה עם הזבלים בצד השני, אבל אין זמן להחזרת החטופים. אמרו לי פה שזה לא פוליטקלי קורקט, ואסור לרמות המו"מ. חבל!
אפשר להגר, רק קשה יותר למצוא זיונים כשמספרים על השירות הצבאי בשטחים.

החבר מקולומביה זה הקרוב של ההיא מאנגליה וההוא ממצרים שיובא לאוסטריה לייצר מסיכות?
נערך לאחרונה על ידי Ron.T ב 26 אפריל 2024, 13:51, נערך פעם 1 בסך הכל.
D&3
קיבל.ה  827 לייקים

פרימו לוי כתב: 26 אפריל 2024, 10:38
D&3 כתב: 26 אפריל 2024, 00:14 הלהט של פסודאו הומניסטים להגן על נאצים זה בכלל חומר לסוציולוגים

כל כך דומים לכל אלה שהם כל כך שונאים
אתה באמת השווית עכשיו את המפגינים האלה לנאצים? אתה רציני?
בוודאי, יש שם כמות גדולה מאוד של נאו-נאצים מסריחים. הם אולי מיעוט, אבל הם נשמעים ומקבלים גב מכל השאר, ועכשיו גם ממכם.

לקרוא ליהודים ארץ ישראל "לחזור" לאירופה, לקרוא קריאות בעד חמאס, לקרוא לאינתיפאדה שלישית ולשחרור פלסטין מהים עד הנהר by any means neccassry, לקרוא קריאות הלל על אירועי ה 7.10 ולהבטיח שהם יחזרו, להצהיר שלציונים לא מגיע לחיות, לאיים עליהם באיומי מוות, לחסום פיזית תנועה של יהודים עם שרשרת אנושית ועוד ועוד.
כל אלה קרו בימים האחרונים, כל אלה מקבלים עכשיו חיבוק מפאסודו הומניסטיים.
חרפה מוסרית שלא תשכח לכם לעולם.
Asafasraf
קיבל.ה  809 לייקים

בלומי האדום כתב:
Ron.T כתב: 26 אפריל 2024, 10:41
סומך כתב: 25 אפריל 2024, 22:09 יש לי תחושה שחלק מהעיסוק בזה פה מהצד הלא ימני, בנגבירי, ביביסטי של הספקטרום נובע מהחרדה מאבדן תכנית המילוט.
אנשים סיפרו לעצמם שחרא פה, אבל במקרה ויהיה בלתי נסבל אפשר להגר למדינה מערבית, וההפגנות האלה גורמות לחוש שאין לאן לברוח.
כבר לא מגניב להיות ישראלים וסיפורים על השירות בשטחים לא עוזרים להם להשיג זיונים.
איזה בלאגן עשיתם לי, אז אפשר להגר או אי אפשר להגר ?
תחליטו, יש אנטשמיות מאיימת או אין ?
בלבלתם לי בראש, שאני מפחיד אנשים לברוח מישראל, כי אני מסלף את העובדות על הנעשה ברחבי תבל, ועכשיו אין דרך מילוט או לא נחמד לספר שאנחנו ישראלים (יהודים) ?

דרך אגב, מקרוב משפחה שלומד באוניברסיטת קולומביה, הבנתי שהבעיות רק החריפו עכשיו, אבל כבר כמה שנים יש בעיה עם חלק מהסגל האקדמי.
מדובר על מרצים ופרופסרוים, שידוע, שעדיף לסטודנטים ישראלים או יהודים לא לקחת חלק בקורסים שלהם.
לדבריו, הם אלו שגם מובילים את הארועים בתוך הקמפוס, ובהפגנות בתוך ומחוץ לאוניברסיטה.
הוא הסביר, שמאחר ואין לצוות הביטחון מספיק גיבוי, הם לא ממש מסוגלים להגן מאלימות ותקיפות כלפי סטודנטים ישראלים/ יהודים או כאלו עם סממנים כאלו, ולכן הם לא מסתובבים יותר לבד.
הם מסתובבים תמיד ביחדף בקמפוס או באזורי המגורים באזורים הסמוכים אליו.

חבורת לולבים עלובים!

הכי חשוב שהחטופים יחזרו. כל דיון אחר זה בעיקר בלה בלה בלה.
בזמנו טענתי, שאפשר לשחרר את כל החיות אדם שנמצאים במתקני המאסר בארץ, ובנוסף להפסיק את הלחימה, בשביל מטרה נעלה זאת.
הסברתי, שתמיד תינתן עוד הזדמנות לסיים את העבודה עם הזבלים בצד השני, אבל אין זמן להחזרת החטופים. אמרו לי פה שזה לא פוליטקלי קורקט, ואסור לרמות המו"מ. חבל!
יש איזה סרטון שרץ בטלגרם על הצביעות והדו פרצופיות שיש בהפגנות האלה.
חלק מהמוחים לא יודעים על מה בדיוק, לא יודעים אפילו על איזה נהר מדובר מהמשפט From the river to the sea ולא התעוררו כשאסד טבח ביותר מחצי מיליון אזרחים, או בעבר כשסדאם רצח מעל למיליון אזרחים.
מפריעים להם רק הישראלים, אלה שטבחו, אנסו, רוצצו גולגלות וחטפו להם 250 אזרחים.

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

נראה לי שמבין אלה שמרבים לתבל את ההודעו שלהם במילה "נאצים" יש כמה (שלא לומר כולם) שצריכים רענון קטן על מה זה נאציזם
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  777 לייקים

D&3 כתב: 26 אפריל 2024, 13:51
פרימו לוי כתב: 26 אפריל 2024, 10:38
D&3 כתב: 26 אפריל 2024, 00:14 הלהט של פסודאו הומניסטים להגן על נאצים זה בכלל חומר לסוציולוגים

כל כך דומים לכל אלה שהם כל כך שונאים
אתה באמת השווית עכשיו את המפגינים האלה לנאצים? אתה רציני?
בוודאי, יש שם כמות גדולה מאוד של נאו-נאצים מסריחים. הם אולי מיעוט, אבל הם נשמעים ומקבלים גב מכל השאר, ועכשיו גם ממכם.

לקרוא ליהודים ארץ ישראל "לחזור" לאירופה, לקרוא קריאות בעד חמאס, לקרוא לאינתיפאדה שלישית ולשחרור פלסטין מהים עד הנהר by any means neccassry, לקרוא קריאות הלל על אירועי ה 7.10 ולהבטיח שהם יחזרו, להצהיר שלציונים לא מגיע לחיות, לאיים עליהם באיומי מוות, לחסום פיזית תנועה של יהודים עם שרשרת אנושית ועוד ועוד.
כל אלה קרו בימים האחרונים, כל אלה מקבלים עכשיו חיבוק מפאסודו הומניסטיים.
חרפה מוסרית שלא תשכח לכם לעולם.
כל הגיחי גיחי שנעשה עליהם בתחילת המלחמה דיבר על ילדים סגולי שיער ומושפעים שמשעמם להם בחיים הריקניים שלהם ושאין להם מושג מה זה הנהר שעליו הם שרים, פתאום הם נאצים מתוחכמים ומאורגנים? בחייאת. אף אחד לא מחבק שום דבר. סתם מצחיק לראות את אובדן העשתונות המוחלט (נאציםםםם!!!!) ותחושת הקורבנות שלך ושאר הישראלים אל מול הפגנות האלה שלמעט תופעות בשוליים הן לא אלימות, ומגיעות כתגובה לכך שהצבא שלך עושה דברים שבמקרה הטוב אפשר להתווכח האם הם עונים להגדרה של רצח עם, או רק פשעי מלחמה. מי שלא רק לא מתנגד למלחמה הבזויה הזאת אלא עדיין, גם היום תומך בה בהתלהבות (אתה ו99 אחוז מהישראלים עונים להגדרה הזאת) לא יכול לבוא נקי כפיים להתלונן על אנטישמיות גם כשהיא קיימת, מצטער. כשהצבא שלך ממשיך להרוג ילדים וחפים מפשע מדי יום בשביל מלחמה חסרת מטרות, אתה מאבד את הזכות להתחרפן מנער ארוך שיער מנגן בגיטרה לצד דגל חיזבאללה ומשרשרות אנושיות מתלהמות בלי שזה יראה כמו עיוורון מוסרי מפלצתי.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

סכנה בקמפוס האמריקאי? אני לא הרגשתי
"בימים האחרונים מצאתי את עצמי שולחת הודעות הרגעה למשפחתי בישראל: "אל תדאגו, אני לא בסכנה!" קודם כל, כדי שלא ידאגו לביטחוני כסטודנטית באוניברסיטת קולומביה. אבל גם כי אני מרגישה שהתמונה שהמדיה המסורתית והחברתית מפיצה בישראל לא מדויקת. כסטודנטית יהודייה וישראלית, אני לא חשה שום פחד או איום על ביטחוני האישי כשאני מסתובבת בקמפוס. אני לא מבטלת או סותרת אף אחת שמרגישה אחרת — אני סטודנטית לתואר שני, מבוגרת מרוב הסטודנטים שמעורבים במחאות או במחאות הנגד, אני לבנה, חילונית ועוד שלל מאפיינים שהופכים את החוויה שלי לפרטית. אבל תחושת הביטחון שלי לא התערערה.

חשוב להפריד בין המתחולל מחוץ לקמפוס למתרחש בתוכו. בעוד שההפגנות מחוץ לקמפוס בהחלט תופסות לפעמים צורה מכוערת ומבהילה, עם אמירות אנטי־ישראליות קשות, מאהל המפגינים בתוך הקמפוס ברובו הגדול אינו מסית או אלים כלפי יהודים וישראלים. לפני כמה ימים אף נחגג שם סדר פסח כשר.

התחושה הקשה, בעבורי לפחות, התעוררה כשהנהלת האוניברסיטה החליטה להקיף את הקמפוס הראשי במאות שוטרים, לחסום את הכניסה הרגילה, ליצור הפרדות באמצעות מחיצות ברזל וכמובן — איפשרה לשוטרים להיכנס לקמפוס ולעצור יותר ממאה מפגינים. צליל המסוקים שחגים לנו מעל הראש כל היום הוא גורם מרכזי בערעור תחושת הביטחון שלנו.

כל כך הרבה כותרות בישראל מעוותות את מה שקורה בשטח. מרחוק, הודעת הרב שנשלחה לסטודנטים יהודים והפצירה בהם לחזור לביתם כי שטח האוניברסיטה אינו בטוח בעבורם אכן מבהילה. ידיעות על הפרופסור הישראלי שנחסמה כניסתו — בלי לציין את המעורבות שלו בפילוג ובהתססה — גם הן בעייתיות. אבל הכותרת המטעה מכולן היא זו שמדווחת על השעיית סטודנטים יהודים. הסטודנטים היהודים האלו היו חלק מהמאהל הפרו־פלסטיני ונעצרו/הושעו כתגובה על המעורבות שלהם בו. אולי דימיינתם שאנחנו מסתובבים עם אות זיהוי "יהודי" ועל כן עוצרים אותנו בכניסה למוסד להשכלה גבוהה? קל לייצר דימויים טראומטיים ולהוציא תקריות מהקשרן.

הביטחון שלנו כסטודנטים יהודים וישראלים קשור באופן בלתי נפרד בביטחון של כלל הסטודנטים בקמפוס, ובחוסן של הקהילה שלנו. מצג השווא שהתקשורת בישראל יוצרת (וגם באמריקה) מחליש אותנו. ההתנהגות של הרב והפרופסור מחלישה אותנו כשהם יוצרים עוד סיבה לבהלה, לפילוג ולקונפליקט. לא כך מתנהגים אנשים שדואגים לשלומנו.

הכישלון הגדול של אוניברסיטת קולומביה התחיל הרבה לפני השבוע האחרון. אוזלת היד מאז 7 באוקטובר, אי היכולת לייצר מרחבים לשיח מורכב ולחזק סולידריות סטודנטיאלית שיכולה להכיל גם חוסר הסכמות, היא בלתי נסבלת. כל זה קורה במקום הראשון שצריך לדעת איך לעשות את זה: בית ספר.

ואולי הדבר הכואב ביותר הוא שהנרטיב הזה משמש להסחת דעת מעשרות השבויים הישראלים, שבכל יום גוברת הסכנה לחייהם. זאת ועוד: ההתמקדות בקמפוסים בניו יורק מעכבת ומצמצמת את המקום שנותר לדיון הציבורי במחיר המלחמה שמשלמים אזרחי ישראל, לצד עשרות אלפי הרוגים ברצועת עזה.

הכותבת (נועה אורבך) היא סטודנטית לתואר שני באוניברסיטת קולומביה, ניו יורק"
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדRon.T
Ron.T
קיבל.ה  327 לייקים

המצחיק הוא שמכל הקשקשנים והקורבנת הנצחיים אף אחד לא מעז לגנות את פשעי המלחמה בעזה או להבהיר את העובדה שיהודי אמריקאי קשור לישראל כמו שמוסלמי אמריקאי קשור לדאעש.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום
ארז שדה
קיבל.ה  666 לייקים

פרצופה של המדינה: אותי זה יותר מדאיג ממה שקורה באוניברסיטאות בארה"ב
תמונה
גביזון
קיבל.ה  1149 לייקים

שמישהו יגיד לו שאת האירופים/ אמריקאים/ אסקימוסים פרוגרסיבים לא מעניין קמצוץ חייהם של הפלשתינים או הקמת מדינה כזאת או אחרת, מה שחשוב זה לצעוק חזק דברים, לצאת ולצעוק בגדול, אם זה רצח ציונים במקרה הטוב, או יציאה של אמריקאים מהעיר חזרה לכפר (גמני שואל מה שהציונים קשורים לזה) וכמובן זכויות הלהט"ב ןיום הגאווה הפלשתיני בבית לאחיה שישראל הורסת כל שנה מחדש.
הפלשתינים יצטרכו להשאר במהותם העולמית כלי לניגוח ציונים ותו לא, לא להפריע למפגינים, הם בדיוק שרים פאף שה מאג'יק דרגון וצובעים את הפנים עם סמל מפלגת האל הלבנונית.
אולי יום אחד יקשיבו להם, לא היום.
תמונה

Sent from my 22101320G using Tapatalk

Ron.T
קיבל.ה  327 לייקים

גביזון כתב: 27 אפריל 2024, 15:17 שמישהו יגיד לו שאת האירופים/ אמריקאים/ אסקימוסים פרוגרסיבים לא מעניין קמצוץ חייהם של הפלשתינים או הקמת מדינה כזאת או אחרת, מה שחשוב זה לצעוק חזק דברים, לצאת ולצעוק בגדול, אם זה רצח ציונים במקרה הטוב, או יציאה של אמריקאים מהעיר חזרה לכפר (גמני שואל מה שהציונים קשורים לזה) וכמובן זכויות הלהט"ב ןיום הגאווה הפלשתיני בבית לאחיה שישראל הורסת כל שנה מחדש.
הפלשתינים יצטרכו להשאר במהותם העולמית כלי לניגוח ציונים ותו לא, לא להפריע למפגינים, הם בדיוק שרים פאף שה מאג'יק דרגון וצובעים את הפנים עם סמל מפלגת האל הלבנונית.
תמונה

בטח בשנות ה40 היה שם גם ראיון עם איזה יענקל’ה שוורץ שאמר שהיהודים דווקא מרווחים ממחנות הריכוז והביקורת נובעת רק משנאת גרמנים ממלחמת העולם הראשונה.
גביזון
קיבל.ה  1149 לייקים

פרוגרסיבוש בשירות הנאצים,
סחתיין על הקמת ועידת ואנזה בקריאה לפתרון הסופי,
הייתי אומר שעבד עליכם הקלח, אבל הקלח לא היה מנת חלקכם.
זה השלב שבו קוראים זיג הייל או שפשוט עושים פוגרום אלים בשם הקידמה?
בריאות שלמהתמונה

הפוסט קיבל לייק אחדL.S
Gur
קיבל.ה  56 לייקים

Ron.T כתב: 27 אפריל 2024, 17:00
גביזון כתב: 27 אפריל 2024, 15:17 שמישהו יגיד לו שאת האירופים/ אמריקאים/ אסקימוסים פרוגרסיבים לא מעניין קמצוץ חייהם של הפלשתינים או הקמת מדינה כזאת או אחרת, מה שחשוב זה לצעוק חזק דברים, לצאת ולצעוק בגדול, אם זה רצח ציונים במקרה הטוב, או יציאה של אמריקאים מהעיר חזרה לכפר (גמני שואל מה שהציונים קשורים לזה) וכמובן זכויות הלהט"ב ןיום הגאווה הפלשתיני בבית לאחיה שישראל הורסת כל שנה מחדש.
תמונה

בטח בשנות ה40 היה שם גם ראיון עם איזה יענקל’ה שוורץ שאמר שהיהודים דווקא מרווחים ממחנות הריכוז והביקורת נובעת רק משנאת גרמנים ממלחמת העולם הראשונה.

כן כי השואה ומה שקורה בעזה זו אותו דבר בדיוק.
טפי עליך סמרטוט
הפוסט קיבל 3 לייקיםTenacious DAsafasrafL.S
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

תחקיר מפורט ומלא אסמכתות על הפעילות של גדוד הנדסה מאוגדת הקומנדו או איך שלא קוראים לזה.
מבוסס בעיקר על הפוסטים שהקצינים והחיילים העלו לרשתות.
https://www.bellingcat.com/news/2024/04 ... ross-gaza/

פעם אמרו לי פה ש"כמעט בכל בית" היה מחסן אמל"ח.
לפי אחת העדויות פה, הורידו שכונה שלמה כי מצאו בה שני טרנזיטים ומחסן קטן בחנייה של בית שהיה בהם אמל"ח.
שוב, מצאו אמל"ח בחנייה של אחד הבתים אז הורידו שכונה שלמה.
טוב, לפחות היה מי שמצא כמה פראיירים שיאמינו לשקר הדבילי של "כמעט בכל בית"...
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  877 לייקים

לא צריך תחקיר מעמיק, מספיק לזכור שחיילינו ירו ב3 חטופים שהרימו ידיים וינפנפו בדגל לבן.
מישהו מספיק תמים לחשוב שדווקא בפעם היחידה שירו במישהו שנופף בדגל לבן זה היה על החטופים? זה חתיכת צירוף מקרים...
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1031 לייקים
יצירת קשר:

אין לי ספק שחלק מהמניעים פה היו נקמה, לא נשמע לי גם לא הגיוני.
אבל בשורה התחתונה, וכמו שגם נכתב בכתבה, התרעומת העיקרית שם היא על בתים שנהרסים כחלק מאיזור החיץ שצה"ל יוצר במזרח עזה. לטענתם לא מדובר בצורך צבאי. מן הסתם זה לא כך לדעתנו (המשוחדת, מאחר שמדובר בחיי האזרחים.ות שלנו)
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

סומך כתב: 29 אפריל 2024, 16:51 לא צריך תחקיר מעמיק, מספיק לזכור שחיילינו ירו ב3 חטופים שהרימו ידיים וינפנפו בדגל לבן.
מישהו מספיק תמים לחשוב שדווקא בפעם היחידה שירו במישהו שנופף בדגל לבן זה היה על החטופים? זה חתיכת צירוף מקרים...
זה לא הצירוף מקרים המדהים היחיד שנחשפנו אליו בחודשים האחרונין
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

הפועל כתב: 29 אפריל 2024, 17:04 אין לי ספק שחלק מהמניעים פה היו נקמה, לא נשמע לי גם לא הגיוני.
אבל בשורה התחתונה, וכמו שגם נכתב בכתבה, התרעומת העיקרית שם היא על בתים שנהרסים כחלק מאיזור החיץ שצה"ל יוצר במזרח עזה. לטענתם לא מדובר בצורך צבאי. מן הסתם זה לא כך לדעתנו (המשוחדת, מאחר שמדובר בחיי האזרחים.ות שלנו)
הקמה של אזור חיץ כזה היא בהגדרה לא צורך מבצעי (לפחות לא במשמעות של המושג הזה בדיני הלחימה).
כמו כן אתה לא יכול להחליט עבור עשרות (מאות?) אלפי בני אדם שהם יעברו דירה כי הצבא שלך לא מסתדר אחרת, ולא נראה לי שתצליח לשכנע מישהו אחרת (מלבד אלה שחושבים על העזתים כעל פחות מבני אדם ו\או "כולם שם מחבלים", ויהיה לך די קשה למצוא אנשים כאלה מחוץ לישראל).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Asafasraf
קיבל.ה  809 לייקים

למה אתה מתעלם מהסיבה שבגלל נוצר אזור החיץ?
יכול להיות שלא היה 7.10.23 ורק חלמתי?
אני מבין שאצלך הביטחון של הישראלים לא במקום הראשון, אבל אצל מי שמתגורר כאן (ולא גיבור מקלדת מחו״ל) המצב לא יחזור להיות כמות שהוא והבטחון של האזרחים שלנו יותר חשוב לי מאשר זה של ״פלוני אלמוני״ מעזה (שכל הסקרים הראו כמה הם נגד מה שקרה באותה שבת שחורה).

תא מרבוטא
קיבל.ה  331 לייקים

teknoboy כתב: 29 אפריל 2024, 17:22
הפועל כתב: 29 אפריל 2024, 17:04 אין לי ספק שחלק מהמניעים פה היו נקמה, לא נשמע לי גם לא הגיוני.
הקמה של אזור חיץ כזה היא בהגדרה לא צורך מבצעי (לפחות לא במשמעות של המושג הזה בדיני הלחימה).
כמו כן אתה לא יכול להחליט עבור עשרות (מאות?) אלפי בני אדם שהם יעברו דירה כי הצבא שלך לא מסתדר אחרת, ולא נראה לי שתצליח לשכנע מישהו אחרת (מלבד אלה שחושבים על העזתים כעל פחות מבני אדם ו\או "כולם שם מחבלים", ויהיה לך די קשה למצוא אנשים כאלה מחוץ לישראל).
על מה אתה מבסס את הטענה הזו?

כי בינינו למצרים יש אזור חיץ כחלק מהסכם השלום בדיוק בגלל העניין הבטחוני. למצרים ריבונות אבל יש שטח שאסור להם להחזיק בו צבא אלא רק משטרת גבולות.

גם ההתעקשות בהפסקת אש מול סוריה על רמת הגולן (עם כל הבעיתיות של מה שקרה לחלק מהדרוזים שם) ,היא לא כי שבט נפתלי פעם שכשך בקצרין , אלא כי מדובר בשטח גבוה שמעניק יתרון למי שתוקף ממנו.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

תא מרבוטא כתב: 29 אפריל 2024, 19:13
1. על מה אתה מבסס את הטענה הזו?

2. כי בינינו למצרים יש אזור חיץ כחלק מהסכם השלום בדיוק בגלל העניין הבטחוני. למצרים ריבונות אבל יש שטח שאסור להם להחזיק בו צבא אלא רק משטרת גבולות.

3. גם ההתעקשות בהפסקת אש מול סוריה על רמת הגולן (עם כל הבעיתיות של מה שקרה לחלק מהדרוזים שם) ,היא לא כי שבט נפתלי פעם שכשך בקצרין , אלא כי מדובר בשטח גבוה שמעניק יתרון למי שתוקף ממנו.
1. על ההבנה שלי ממה שקראתי בנושא
2. ***כחלק מהסכם***
3. אני מבין את האינטרס ולמה מתעקשים, אבל בחיים לא כל דבר שטוב למישהו הוא גם חוקי או לגיטימי
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

Asafasraf כתב: 29 אפריל 2024, 18:17 1. למה אתה מתעלם מהסיבה שבגלל נוצר אזור החיץ?
2. יכול להיות שלא היה 7.10.23 ורק חלמתי?
3. אני מבין שאצלך הביטחון של הישראלים לא במקום הראשון, אבל אצל מי שמתגורר כאן (ולא גיבור מקלדת מחו״ל) המצב לא יחזור להיות כמות שהוא והבטחון של האזרחים שלנו יותר חשוב לי מאשר זה של ״פלוני אלמוני״ מעזה (שכל הסקרים הראו כמה הם נגד מה שקרה באותה שבת שחורה).

1. לא מתעלם וגם לא צריך להשקיע יותר מדי מחשבה כדי להבין למה יש מי שרוצה אזור חיץ כזה
2. היה גם היה, לצער כולנו. אבל זה לא מהווה הצדקה ל**כל** דבר, ואם תמשיך להפוך את זה לתירוץ לכל פשע ועוולה, אנשים בסוף ישכחו שזה היה זוועה ויתייחסו לזה כאל קרדום שאתה חופר בו
3. יש הרבה דרכים לשמור על בטחון הישראלים, וזה שישראל רוצה דווקא דרך מסוימת לא מספיק כדי להפוך את הדרך הזאת ללגיטימית
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  331 לייקים

teknoboy כתב: 29 אפריל 2024, 19:17

2. כי בינינו למצרים יש אזור חיץ כחלק מהסכם השלום בדיוק בגלל העניין הבטחוני. למצרים ריבונות אבל יש שטח שאסור להם להחזיק בו צבא אלא רק משטרת גבולות.

3. גם ההתעקשות בהפסקת אש מול סוריה על רמת הגולן (עם כל הבעיתיות של מה שקרה לחלק מהדרוזים שם) ,היא לא כי שבט נפתלי פעם שכשך בקצרין , אלא כי מדובר בשטח גבוה שמעניק יתרון למי שתוקף ממנו.
2. ***כחלק מהסכם***
3. אני מבין את האינטרס ולמה מתעקשים, אבל בחיים לא כל דבר שטוב למישהו הוא גם חוקי או לגיטימי
1. ומה קראת ואיפה?
3. גם מול סוריה זה היה כחלק מהסכם - של הפסקת אש. אני בעד שגם כאן כחלק מהסכם הפסקת אש נוכל לקבל אזור חיץ. אגב בינתיים מי שלא גר ליד הגבול אלו ישובי העוטף וישובי הצפון. כמו שכתבת- הועברו מאות אנשים. פשוט הם ישראלים
גביזון
קיבל.ה  1149 לייקים

תא מרבוטא כתב:
תא מרבוטא כתב: 29 אפריל 2024, 19:13 1. על מה אתה מבסס את הטענה הזו?

2. ***כחלק מהסכם***
1. ומה קראת ואיפה?
3. גם מול סוריה זה היה כחלק מהסכם - של הפסקת אש. אני בעד שגם כאן כחלק מהסכם הפסקת אש נוכל לקבל אזור חיץ. אגב בינתיים מי שלא גר ליד הגבול אלו ישובי העוטף וישובי הצפון. כמו שכתבת- הועברו מאות אנשים. פשוט הם ישראלים
מאות? אני גר בצפון, היו יותר ממאה אלף ישראלים מפונים בטוטאל.

סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1031 לייקים
יצירת קשר:

בסוף בסוף, המומחים שם אומרים שזה לא צורך צבאי. ומן הסתם מומחים אחרים (כולל אלו שלנו מן הסתם) יאמרו שכן. קצת מזכיר את הויכוח על פרופורציונליות. זה בעיני המתבונן בסופו של דבר (כמו לא מעט פרשנויות משפטיות).
לי הקטן לפחות זה לא נשמע מופרך לאמר אחרי מתקפה פראית וברברית של מדינת טרור רצחנית שמבטיחה לחזור עליו שוב ושוב - וואלה, אנחנו רוצים שתתפסו קצת מרחק בטחון מאיתנו, זה נשמע לנו מבחינה צבאית הרבה הרבה יותר בטוח. וקצת יותר הגיוני שזה יהיה על חשבונם מאשר על חשבוננו
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  877 לייקים

גביזון כתב: 29 אפריל 2024, 20:33
תא מרבוטא כתב:
2. ***כחלק מהסכם***
1. ומה קראת ואיפה?

המספרים שאני שמעתי מדברים על מעל שישים אלף מפונים מישובי קו הגבול.
מניח שלא סופרים תושבים של יישובים שלא זכאים לפינוי ובכל זאת נאלצו לעזוב.
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
גביזון
קיבל.ה  1149 לייקים

סומך כתב:
תא מרבוטא כתב: 1. ומה קראת ואיפה?

סומך כתב:

בהחלט יכול להיות.
אני יכול להעיד על עשרות אנשים שאני מכיר אישית, בעיקר מהעבודה, שלא זכאים לפינוי, ויש להם בסיס צבאי דה פקטו בישוב או צמוד לישוב, חיים בתוך אנדרלמוסיה של חרדות בעיקר כלפי הילדים, בלבול, בומים, נהיו מומחים באם זו נפילה, יירוט או יציאה שלנו.
גדל פה דור של ילדים שאני לא חושב שמישהו מבין מה המשמעות של זה.

הפוסט קיבל לייק אחדסומך
Asafasraf
קיבל.ה  809 לייקים

teknoboy כתב:
Asafasraf כתב: 29 אפריל 2024, 18:17 1. למה אתה מתעלם מהסיבה שבגלל נוצר אזור החיץ?
3. אני מבין שאצלך הביטחון של הישראלים לא במקום הראשון, אבל אצל מי שמתגורר כאן (ולא גיבור מקלדת מחו״ל) המצב לא יחזור להיות כמות שהוא והבטחון של האזרחים שלנו יותר חשוב לי מאשר זה של ״פלוני אלמוני״ מעזה (שכל הסקרים הראו כמה הם נגד מה שקרה באותה שבת שחורה).

1. לא מתעלם וגם לא צריך להשקיע יותר מדי מחשבה כדי להבין למה יש מי שרוצה אזור חיץ כזה
2. היה גם היה, לצער כולנו. אבל זה לא מהווה הצדקה ל**כל** דבר, ואם תמשיך להפוך את זה לתירוץ לכל פשע ועוולה, אנשים בסוף ישכחו שזה היה זוועה ויתייחסו לזה כאל קרדום שאתה חופר בו
3. יש הרבה דרכים לשמור על בטחון הישראלים, וזה שישראל רוצה דווקא דרך מסוימת לא מספיק כדי להפוך את הדרך הזאת ללגיטימית
הדרך של הקמת החיץ היא סופר לגיטימית.
ציפית שיקחו את השטח מאצלנו?

תא מרבוטא
קיבל.ה  331 לייקים

תא מרבוטא כתב:
2. ***כחלק מהסכם***
1. ומה קראת ואיפה?

על המהות אנחנו מסכימים
הפוסט קיבל לייק אחדגביזון
בני12
קיבל.ה  853 לייקים

סומך כתב: 29 אפריל 2024, 20:59

מדברים על 130 אלף מפונים מהצפון והדרום
בני12
קיבל.ה  853 לייקים

סומך כתב: 29 אפריל 2024, 16:51 לא צריך תחקיר מעמיק, מספיק לזכור שחיילינו ירו ב3 חטופים שהרימו ידיים וינפנפו בדגל לבן.
נסה לנחש למה החיילים לא סמכו על דגל לבן כאינדיקציה לאנשים שלא רוצים לפגוע בך
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  877 לייקים

בני12 כתב: 29 אפריל 2024, 23:15
סומך כתב: 29 אפריל 2024, 20:59
גביזון כתב: 29 אפריל 2024, 20:33 מאות? אני גר בצפון, היו יותר ממאה אלף ישראלים מפונים בטוטאל.

מדברים על 130 אלף מפונים מהצפון והדרום
נכון, התייחסתי ספציפית למפוני הצפון.
בכל אופן כנראה יש יותר משישים וחמישה אלף מהצפון
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
D&3
קיבל.ה  827 לייקים

הפועל כתב: 29 אפריל 2024, 20:33 בסוף בסוף, המומחים שם אומרים שזה לא צורך צבאי. ומן הסתם מומחים אחרים (כולל אלו שלנו מן הסתם) יאמרו שכן. קצת מזכיר את הויכוח על פרופורציונליות. זה בעיני המתבונן בסופו של דבר (כמו לא מעט פרשנויות משפטיות).
לי הקטן לפחות זה לא נשמע מופרך לאמר אחרי מתקפה פראית וברברית של מדינת טרור רצחנית שמבטיחה לחזור עליו שוב ושוב - וואלה, אנחנו רוצים שתתפסו קצת מרחק בטחון מאיתנו, זה נשמע לנו מבחינה צבאית הרבה הרבה יותר בטוח. וקצת יותר הגיוני שזה יהיה על חשבונם מאשר על חשבוננו
חשוב להוסיף שאותם איזורים כמו חירבת עחאזה לדוגמא הם אזורים שיצאו מהם מאות מרצחים לחטוף לשרוף לאנוס ולרצוח, הם ספציפית לאיזור ניר עוז, זה לא סתם כפר אלא מקום שגם שימש כבסיס טרור לכל דבר.
לתושבי ניר עוז יש זכות שלא יהיה בסיס טרור מרחק רבע שעה הליכה מהם, וכל עוד הגוף השולט ברצועה מצהיר שהוא הולך לרצוח בהם שוב, חובתנו (!) לדאוג לבטחונם, איזור חיץ זה באמת המינימום של המינימום שמדינת ישראל חייבת לאזרחים שלה.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1031 לייקים
יצירת קשר:

לא יודע אם זה המינימום. לאור העובדה שמדובר בחבורה של חובבנים מטומטמים במקרה הטוב והזויים במקרה הרע, לא נראה לי שיש מישהו בממשלה שבאמת ישב וחשב על זה לטווח ארוך בצורה מסודרת. אבל הרעיון של איזור חיץ לכל הפחות לא נשמע מופרך כאמור.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

תא מרבוטא כתב: 29 אפריל 2024, 19:35

2. ***כחלק מהסכם***
1. ומה קראת ואיפה?
1. לא זוכר איפה בדיוק
3. לגבי רמת הגולן - כאמור, ***כחלק מהסכם***
לגבי תושבי הצפון שנאלצו לברוח - זה נראה לך בסדר? אם חיזבאללה היה מודיע שזה צורך מבצעי שלו לצמצם את התנועה האזרחית בכבישי הצפון, אז היית אומר "אה אוקיי, זה בסדר שגירשתם עשרות\מאות אלפי אנשים מהבתים שלהם?"
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

Asafasraf כתב: 29 אפריל 2024, 21:20
teknoboy כתב:

הדרך של הקמת החיץ היא סופר לגיטימית.
ציפית שיקחו את השטח מאצלנו?

לא נראה לי שאתה מבין עד הסוף את המילה "לגיטימית"
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
גביזון
קיבל.ה  1149 לייקים

בין הראשונים שקראו להקמת מחיצת בטחון עתירת ק"מ בתוך שטח עזה אחרי ה7.10 היה יאיר גולן.
בפורום שרבין נקרא פושע מלחמה יאיר גולן יכול להתפס נאצי.

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1629 לייקים

גביזון כתב: 30 אפריל 2024, 15:17 בין הראשונים שקראו להקמת מחיצת בטחון עתירת ק"מ בתוך שטח עזה אחרי ה7.10 היה יאיר גולן.
בפורום שרבין נקרא פושע מלחמה יאיר גולן יכול להתפס נאצי.

"נאצי" זאת לא מילה שאנשים אמורים לזרוק בקלות (בניגוד למה שנהוג אצל כמה משתמשים פה, כמו שאתה יודע היטב ומקרוב), אבל אני מזכיר לך שיאיר גולן צץ בחיינו על רקע השימוש שלו ב"נוהל שכן" והפיכת אנשים חפים מפשע למגנים אנושיים, ככה שטהור מדי הוא בהחלט לא.
על פניו אלה בהחלט פשעי מלחמה. אגב, לא בטוח שאפשר בכלל להיות בכיר בצבא כובש בלי לבצע פשעי מלחמה וצפונה.

אגב 2, הוא גם נוהג לקרוא לאנשים שהוא לא אוהב "תתי אדם". אתה יודע מי עוד נהגו ככה, נכון? :smoke:
(סליחה שאני מתבדח על דברים כל כך עצובים כמו זה שאדם כמוהו נתפס כמנהיג הבא של מחנה השמאל)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  877 לייקים

https://x.com/nirhasson/status/1785368560463691857

בטוח יש לזה הצדקה מבצעית...
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
D&3
קיבל.ה  827 לייקים

הפועל כתב: 30 אפריל 2024, 11:07 לא יודע אם זה המינימום. לאור העובדה שמדובר בחבורה של חובבנים מטומטמים במקרה הטוב והזויים במקרה הרע, לא נראה לי שיש מישהו בממשלה שבאמת ישב וחשב על זה לטווח ארוך בצורה מסודרת. אבל הרעיון של איזור חיץ לכל הפחות לא נשמע מופרך כאמור.
אה, מי דיבר אבל על הממשלה?
אני (ואני כמובן לא היחיד) העליתי את הרעיון של איזור חיץ עוד באוקטובר, אין שום קשר לממשלה או משהו כזה
שליחת תגובה