יש מלחמה (מבצע חרבות ברזל)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

..
נערך לאחרונה על ידי its-sick ב 28 מרץ 2024, 00:15, נערך פעם 1 בסך הכל.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
Asafasraf
קיבל.ה  785 לייקים

ארז שדה כתב:תמונה
אסור לתת לדביל הזה במה.
אם זה היה תלוי בו, היתה כבר מלחמת גוג ומגוג.

Sent from my iPhone using Tapatalk
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
dino
קיבל.ה  2031 לייקים

יש לו רשימה של מה התומכים שלו שונאים והוא הולך לפיה
עכשיו הוא בהפועל תל אביב
מדובר בליצן רחוב זונת לייקים
היה פה משתמש בפורום שתמך בו
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
dino
קיבל.ה  2031 לייקים

כל מי שמצביע לו זה מעיד על מיגבלותיו המוחיות
אין פה ספק
ofri
קיבל.ה  148 לייקים

dino כתב: 27 מרץ 2024, 11:15 כל מי שמצביע לו זה מעיד על מיגבלותיו המוחיות
אין פה ספק
אני באמת לא מבין איך יש אנשים שמצביעים לו לליצן החצר הזה שר הפיתות והטוויטר
תא מרבוטא
קיבל.ה  325 לייקים

dino כתב: 27 מרץ 2024, 09:34 יש לו רשימה של מה התומכים שלו שונאים והוא הולך לפיה
עכשיו הוא בהפועל תל אביב
מדובר בליצן רחוב זונת לייקים
היה פה משתמש בפורום שתמך בו
משתמשים
סמל אישי של משתמש
עמית
קיבל.ה  235 לייקים

לא הצבעתי לו, לא אצביע לו ואני מקווה שהוא וכל החברים שלו יהיו בין סורגים בעתיד
מה שהיה בבחירות הקודמות היה ניצול רע של אופוזיציה וחברי כנסת. הטרור עלה במספרים. וכל פיגוע הוא היה הראשון לבוא ולהתאבל, הוא הכפיש את ההתנהלות של ממשלת בנט-לפיד ברמה שהוא היה עוד שניה שם להם דם על הידיים, הוא צרח על בר לב כאילו הוא עשה את הפיגוע טרור, הוא זלזל בחוקי הוראות פתיחה באש והוא יצא בהצהרות לא ריאלסטיות כמו ביטול הסכמי אוסלו ולהרוג כל פלסטיני שמרים את האף

מי שהצביע לו, לא הבן אדם הכי שפוי בעולם. אבל הוא בסופו של יום נפל בפרופגנדה העצומה שהוא הוביל. ולא חסר מצבים בעולם שבן אדם קיצוני וחולה עלה לשלטון כי המצב במדינה עגום
(אולי) Trust the :hapoel: Mintzberg Process
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

KingAlpaca כתב: 26 מרץ 2024, 17:24 טקנו, אני לא יודע אם להעריץ או לרחם עלייך בגלל המאמץ הסזיפי הזה.
אגב, נראה לי שלסלע ממוצע יש תפישת מציאות יותר טובה מאשר לרוב המשתמשים פה.
בטוח לא להעריץ.
פעם באמת היה לי מין עניין שקיוויתי שאפשר לפקוח לאנשים את העיניים, אבל כבר מזמן הבנתי שזה גדול עליי.
מדי פעם אני נתקף לרגע אמונה שהמציאות כל כך ברורה שכבר לא יהיה אפשר להתכחש אליה, אבל בכל פעם אני מגלה מחדש איזה מאמצים אנשים מוכנים לעשות כדי להתעלם מהדברים שמונחים ממש מולם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

teknoboy כתב: 28 מרץ 2024, 16:59
KingAlpaca כתב: 26 מרץ 2024, 17:24 טקנו, אני לא יודע אם להעריץ או לרחם עלייך בגלל המאמץ הסזיפי הזה.
בטוח לא להעריץ.
פעם באמת היה לי מין עניין שקיוויתי שאפשר לפקוח לאנשים את העיניים, אבל כבר מזמן הבנתי שזה גדול עליי.
מדי פעם אני נתקף לרגע אמונה שהמציאות כל כך ברורה שכבר לא יהיה אפשר להתכחש אליה, אבל בכל פעם אני מגלה מחדש איזה מאמצים אנשים מוכנים לעשות כדי להתעלם מהדברים שמונחים ממש מולם.
ששוטפים לך את המוח בוקר וערב עם ססמאות כמו ניצחון מוחלט וביחד ננצח אתה חושב שזאת המציאות ומחכה לניצחון שיגיע.
ספויילר: הוא לא יגיע.
תא מרבוטא
קיבל.ה  325 לייקים

עמית כתב: 28 מרץ 2024, 13:32 לא הצבעתי לו, לא אצביע לו ואני מקווה שהוא וכל החברים שלו יהיו בין סורגים בעתיד
מה שהיה בבחירות הקודמות היה ניצול רע של אופוזיציה וחברי כנסת. הטרור עלה במספרים. וכל פיגוע הוא היה הראשון לבוא ולהתאבל, הוא הכפיש את ההתנהלות של ממשלת בנט-לפיד ברמה שהוא היה עוד שניה שם להם דם על הידיים, הוא צרח על בר לב כאילו הוא עשה את הפיגוע טרור, הוא זלזל בחוקי הוראות פתיחה באש והוא יצא בהצהרות לא ריאלסטיות כמו ביטול הסכמי אוסלו ולהרוג כל פלסטיני שמרים את האף

מי שהצביע לו, לא הבן אדם הכי שפוי בעולם. אבל הוא בסופו של יום נפל בפרופגנדה העצומה שהוא הוביל. ולא חסר מצבים בעולם שבן אדם קיצוני וחולה עלה לשלטון כי המצב במדינה עגום
אני לא חושב שכל מי שתמך בו היה קיצוני משיחיסט. היו שהצביעו לו כי נמאס להם מהפשיעה בדרום ובגליל, וכי יש מקומות שהיו שטח הפקר ללא שיטור ראוי. זה כמובן היה בהתעלמות מהזנחת העניין במשך שנים ושברלב וסיגלוביץ דווקא החלו לשפר . רצו פתרון מהיר

והוא לא נפל בפרופגנדה. הוא מבחינתו עדיין רץ עליה. ככל שיהיה יותר רע יש יותר עילות מבחינתו לתמוך בו. עובדה. הוא מפלגת הקואליציה היחידה שמצבה טוב יותר בסקרים מפעם שעברה.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
Asafasraf
קיבל.ה  785 לייקים

ארז שדה כתב:
בטוח לא להעריץ.
ששוטפים לך את המוח בוקר וערב עם ססמאות כמו ניצחון מוחלט וביחד ננצח אתה חושב שזאת המציאות ומחכה לניצחון שיגיע.
אתה מבין שיש גם כאלה שלא סובלים את ביבי ועדיין חושבים שהתפיסה של טקנו/ שלך לא נכונה?

הפוסט קיבל לייק אחדסומך
הוקיץ'
קיבל.ה  3919 לייקים

תא מרבוטא כתב: 28 מרץ 2024, 19:41
עמית כתב: 28 מרץ 2024, 13:32 לא הצבעתי לו, לא אצביע לו ואני מקווה שהוא וכל החברים שלו יהיו בין סורגים בעתיד

אני לא חושב שכל מי שתמך בו היה קיצוני משיחיסט. היו שהצביעו לו כי נמאס להם מהפשיעה בדרום ובגליל, וכי יש מקומות שהיו שטח הפקר ללא שיטור ראוי. זה כמובן היה בהתעלמות מהזנחת העניין במשך שנים ושברלב וסיגלוביץ דווקא החלו לשפר . רצו פתרון מהיר

והוא לא נפל בפרופגנדה. הוא מבחינתו עדיין רץ עליה. ככל שיהיה יותר רע יש יותר עילות מבחינתו לתמוך בו. עובדה. הוא מפלגת הקואליציה היחידה שמצבה טוב יותר בסקרים מפעם שעברה.
אתה מאוד צודק, רק שבן אדם שחושב שאיתמר בן גביר יפתור את הבעיות האלו זה בן אדם שאי אפשר לעזור לו.
עצם העובדה שעל אף מנת החרא הגדושה שהמדינה הזאת עברה מאז שהוא נבחר והכלום ושום דבר שהוא עשה בנידון, התמיכה בו רק עלתה, גורמת לי לייאוש אדיר מהמין האנושי.
הפוסט קיבל 3 לייקיםתא מרבוטאKingAlpacaסומך
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

Asafasraf כתב: 28 מרץ 2024, 20:55
ארז שדה כתב:

בטוח לא להעריץ.
אתה מבין שיש גם כאלה שלא סובלים את ביבי ועדיין חושבים שהתפיסה של טקנו/ שלך לא נכונה?

ברור שאני מבין לפי הסקרים רוב הציבור לא תומך בממשלה הנוכחית, הבעיה היא שהימין והמרכז שבאופוזיציה לא מציעים חלופה אמיתית לממשלה ומשלים את עצמם שיש פתרון צבאי ושהניצחון המוחלט בדרך. הסיסמה ניצחון מוחלט היא של ביבי אבל גם אלו שמתיימרים להחליף אותו מדברים בדיוק באותן ססמאות.
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1020 לייקים
יצירת קשר:

אני חושב שבשלב זה בחיינו ברור לנו שההנהגה שלנו בכללי היא על הפנים.
אבל גם כולנו מבין שביבי הוא פשוט סוציופת נרקיסיסט ב10 רמות מעל כולם. זה באמת ליגה אחרת
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
dino
קיבל.ה  2031 לייקים

בסוף נפסיד גם את היכולת(אם לא הפסדנו כבר) להחזיר את החטופים בתמורה לסיום הלחימה או נסיגה מהרצועה
קודם היה אפשרי לפחת את זה, כרגע כשהחמאס מבין שיש לחץ שמתגבר מהעולם על ישראל(בדגש על אמריקייה) הוא מבין שיש אפשרות שיכפו על ישראל לצאת מהרצועה וזה בלי החטופים.
חמאס הולך לעשות פה שח מט.

מאוד ברור שהאינטרס של ביבי וחבריו הכושלים, זה רק שני מצבים ששניהם הם בסופו של יום קשורים למטרה אחת עליונה ועיקרית- להשאר לשבת על הכיסא.

או מצב של ״הניצחון המוחלט״- שזה לפי ראות עינייהם הלא מקצועיות ולא מציאותיות לחלוטין, השמדת חמאס קודם כל ועל הדרך להחזיר גופות חטופים, שזה משהו שאפשר אחר כך ללכת איתו לעם לבחירות ולנצח שוב
או, אם הדבר הזה בלתי מושג והעסק מסתבך- מצב של לחימת אין סוף, להרוויח זמן, למרוח זמן, להרחיק את הבחירות וועדות חקירה עד כמה שניתן.
אלו שתי האפשרויות של ביבי, אין משהו אחר. יש פה בנאדם שטובתו האישית מעל הכל. איך אומר חברו שפטל-״אין פה אבק של ספק״
הפוסט קיבל לייק אחדRed Wolf
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

dino כתב: 29 מרץ 2024, 10:23 בסוף נפסיד גם את היכולת(אם לא הפסדנו כבר) להחזיר את החטופים בתמורה לסיום הלחימה או נסיגה מהרצועה
קודם היה אפשרי לפחת את זה, כרגע כשהחמאס מבין שיש לחץ שמתגבר מהעולם על ישראל(בדגש על אמריקייה) הוא מבין שיש אפשרות שיכפו על ישראל לצאת מהרצועה וזה בלי החטופים.
חמאס הולך לעשות פה שח מט.

מאוד ברור שהאינטרס של ביבי וחבריו הכושלים, זה רק שני מצבים ששניהם הם בסופו של יום קשורים למטרה אחת עליונה ועיקרית- להשאר לשבת על הכיסא.

או מצב של ״הניצחון המוחלט״- שזה לפי ראות עינייהם הלא מקצועיות ולא מציאותיות לחלוטין, השמדת חמאס קודם כל ועל הדרך להחזיר גופות חטופים, שזה משהו שאפשר אחר כך ללכת איתו לעם לבחירות ולנצח שוב
או, אם הדבר הזה בלתי מושג והעסק מסתבך- מצב של לחימת אין סוף, להרוויח זמן, למרוח זמן, להרחיק את הבחירות וועדות חקירה עד כמה שניתן.
אלו שתי האפשרויות של ביבי, אין משהו אחר. יש פה בנאדם שטובתו האישית מעל הכל. איך אומר חברו שפטל-״אין פה אבק של ספק״
רק במדינה שאיבדה את דעתה לחלוטין מוות של כל החטופים והחזרת גופותיהם ייחשב להישג שאפשר להתגאות בו בבחירות ועוד לנצח את הבחירות בזכותו.
dino
קיבל.ה  2031 לייקים

החזרת הגופות לא יביא אפילו חצי מנדט, את זה הם גם יודעים, אלא ״השמדת החמאס״ על כל הפנטזיות וההשלכות המפונטזות, זה מה שהרבה יותר חשוב לבייס, או לבייס הקיצוני שהוא כרגע האופציה היחידה שביבי יכול לפנות אליו
הרבה יותר חשוב מאשר להחזיר חטופים. למעשה, החטופים תקועים להם במשימה הזאת כי זה מחסום. כשהם יהיו מתים, יהיה יותר קל(לשיטת הביבי והימין הלאומני קיצוני)

לכן(בגלל שתי האופציות היחידות שלו שיכולות להשאיר את הממשלה) ביבי לא מתכוון לשום אפשרות של שחרור חטופים. חבל על הזמן.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1100 לייקים

האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
Asafasraf
קיבל.ה  785 לייקים

לראות את הכתבה על עדה שגיא ולהבין עם מי יש לנו עסק- מצד אחד נאצים ומצד שני ראש הממשלה הגרוע בעולם.

בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

its-sick כתב: 26 מרץ 2024, 18:03..
חבל, גולדה הייתה גאה בך!
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

בטוח לא להעריץ.
נציגי העם הנבחר מרימים אחד לשני. עם סגולה!
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  865 לייקים

הוקיץ' כתב: 28 מרץ 2024, 21:25
תא מרבוטא כתב: 28 מרץ 2024, 19:41

אתה מאוד צודק, רק שבן אדם שחושב שאיתמר בן גביר יפתור את הבעיות האלו זה בן אדם שאי אפשר לעזור לו.
עצם העובדה שעל אף מנת החרא הגדושה שהמדינה הזאת עברה מאז שהוא נבחר והכלום ושום דבר שהוא עשה בנידון, התמיכה בו רק עלתה, גורמת לי לייאוש אדיר מהמין האנושי.
אני חושב שהרבה תומכים שלו הם בחורי ישיבות צעירים. במובן הזה, הם חסרי השכלה ומודעות והוסללו להיטפש במכוון.
אני חושב שזאת גם הסיבה שדרעי וחבריו לא חוזרים לקו המקורי המתון שאפיין אותם בעבר, כי הם רואים שהם מדממים מנדטים לדביל הפופוליסט הזה
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
הוקיץ'
קיבל.ה  3919 לייקים

לצערי אני מכיר כמה וכמה אנשים "נורמלים" שהצביעו לו, מה שמוכיח שני דברים:
א. גם אנשים עם השכלה אקדמית, אפילו מתקדמת, יכולים להיות טיפשים גמורים.
ב. כשאנשים מפחדים, העקרונות שלהם זה הדבר הראשון to go out the window.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

הוקיץ' כתב: 31 מרץ 2024, 11:24 לצערי אני מכיר כמה וכמה אנשים "נורמלים" שהצביעו לו, מה שמוכיח שני דברים:
יש פשיסטים חכמים שיש להם שכל מה שחסר להם זה מוסר.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

בלומי האדום כתב: 31 מרץ 2024, 09:59
בטוח לא להעריץ.
נציגי העם הנבחר מרימים אחד לשני. עם סגולה!
גם הקטע של לחפש מתחת לאדמה איך לבקר את מי שאומר את הדברים שלא רוצים לשמוע זאת דוגמה לא רעה ללהטוט שאנשים עושים כדי להתעלם מהמציאות.
ואיך אני יודע שזה הקטע ולא שבאמת מפריע לך שאנשים עם דעה דומה מסכימים ביניהם? קודם כל כי מה בזה יכול להפריע למישהו, ודבר שני כי האשכול הזה מלא בדוגמאות שבהם משתמשים שמחזיקים בדעות ימין קיצוני ליטרלי משבחים אחד את השני על הדעות שלהם ועל "האומץ" להביע אותן, וזה אף פעם לא הזיז לך או עניין אותך.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הוקיץ'
קיבל.ה  3919 לייקים

ארז שדה כתב: 31 מרץ 2024, 13:35
הוקיץ' כתב: 31 מרץ 2024, 11:24 לצערי אני מכיר כמה וכמה אנשים "נורמלים" שהצביעו לו, מה שמוכיח שני דברים:
יש פשיסטים חכמים שיש להם שכל מה שחסר להם זה מוסר.
גם אם אתה פשיסט גמור, בחירה בבן גביר זו בחירה מטופשת.
זה בן אדם שפסגת ההישגים שלו היא שלילת פיתות. אף אחד לא מתייחס אליו ברצינות וההישגים שהוא מביא למחנה שלו בהתאם.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1100 לייקים

לצערי, זה לא נכון בכלל.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

המדינה שלנו מתאבדת
https://www.ynet.co.il/news/article/rkpghlojc
בעת מלחמה, סמוטריץ' מתנגד לאשר רכש מטוסי F-35 ו-F-15: "לא על הראש שלי"
פרסום ראשון: שר האוצר כתב לנתניהו כי הוא מטיל וטו על כינוס הוועדה שאמורה לאשר רכישת טייסות בעלות 35 מיליארד שקל: "מערכת הביטחון לא תקבל צ'ק פתוח אחרי כישלון 7/10. אם לא נלמד מטעויות, יהיה אסון".
גורמי ביטחון ל-ynet: "הוא מכניס את הפוליטיקה לקוקפיט ושוכח שאנחנו במלחמה רב זירתית"
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

its-sick כתב: 01 אפריל 2024, 13:40 המדינה שלנו מתאבדת
פרסום ראשון: שר האוצר כתב לנתניהו כי הוא מטיל וטו על כינוס הוועדה שאמורה לאשר רכישת טייסות בעלות 35 מיליארד שקל: "מערכת הביטחון לא תקבל צ'ק פתוח אחרי כישלון 7/10. אם לא נלמד מטעויות, יהיה אסון".
גורמי ביטחון ל-ynet: "הוא מכניס את הפוליטיקה לקוקפיט ושוכח שאנחנו במלחמה רב זירתית"
כנראה שבעקבות ההצלחה הכבירה של כלכלת בחוקותיי תלכו, הוחלט ללכת גם על תפיסת ביטחון לאומי מסוג בחוקותיי תלכו
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

teknoboy כתב: 01 אפריל 2024, 14:13
its-sick כתב: 01 אפריל 2024, 13:40 המדינה שלנו מתאבדת
כנראה שבעקבות ההצלחה הכבירה של כלכלת בחוקותיי תלכו, הוחלט ללכת גם על תפיסת ביטחון לאומי מסוג בחוקותיי תלכו
איך אמרו בארץ נהדרת אנחנו סומכים על היושב במרומים ששומר עלינו תמיד או לפעמים
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
dino
קיבל.ה  2031 לייקים

מהלך פופוליסטי לגמרי
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

מתי מדברים על 2 מדינות לעם אחד?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

teknoboy כתב: 02 אפריל 2024, 12:52
הצבא המוסרי ביותר בתקשורת הישראלית
הוקיץ'
קיבל.ה  3919 לייקים

teknoboy כתב: 02 אפריל 2024, 12:52
הקדמת אותי.
ממחיש מעולה את ההכחשה היומיומית שמרבית אזרחי ישראל חיים איתה בסבבה.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1020 לייקים
יצירת קשר:

אני חושב שהרבה אנשים מבינים דווקא שיש מקרים כאלו ולא מעט.
השאלה היא האם זה באמת יוצא דופן, כלומר האם ניתן לאמר שצהל עושה זאת כמדיניות (רשמית או לא רשמית), ובעיקר האם הדברים האלו קורים בצורה יוצאת דופן לעומת איך שצבאות מערביים מודרניים אחרים מנהלים מלחמה.
לא חושב שיש הרבה דוגמאות להשוואה בכלל. אולי רק האמריקאים
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

באמת נכון. מעניין כמה חיילים אמריקאים ירו בחטופים שהם נשלחו (לכאורה לפחות) לשחרר, כמה חיילים אמריקאים ירו למוות באזרחים אמריקאים שהם הוצבו כדי לשמור עליהם, שלא עשו כלום ולא התכוונו לעשות כלום, רק כי מצאו בתיק שלהם סכין וכו' וכו'.
ואפילו אם ניקח את הדוגמה היחידה מהשרשור הזה שאיכשהו יכול להיות שרלוונטית לחיילים אמריקאים: כמה פעמים קרה (במלחמות גדולות פי כמה וכמה) שהצבא האמריקאי הפציץ עובדי סיוע?
מוזמנים לחפש פה: https://en.wikipedia.org/wiki/Kunduz_hospital_airstrike
(אני מצאתי תקרית אחת כזאת של האמריקאים. מהמלחמה הנוכחית בעזה יש כבר שלוש תקריות שונות)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הוקיץ'
קיבל.ה  3919 לייקים

הפועל כתב: 02 אפריל 2024, 15:04 אני חושב שהרבה אנשים מבינים דווקא שיש מקרים כאלו ולא מעט.
השאלה היא האם זה באמת יוצא דופן, כלומר האם ניתן לאמר שצהל עושה זאת כמדיניות (רשמית או לא רשמית), ובעיקר האם הדברים האלו קורים בצורה יוצאת דופן לעומת איך שצבאות מערביים מודרניים אחרים מנהלים מלחמה.
לא חושב שיש הרבה דוגמאות להשוואה בכלל. אולי רק האמריקאים
קודם כל, רוב האנשים שאני מדבר איתם ממש לא חושבים שיש הרבה מקרים כאלה. לפחות בחוויה שלי, האנשים שמשתייכים למיינסטרים הישראלי (נניח מצביעי גנץ שכאלה) חושבים שמדובר במקרים יוצאי דופן וטעויות מצערות. צריך לזכור, אנחנו חיים במדינה בה דובר צה"ל הפך להיות דמות נערצת.
אנשים שהם קצת יותר שמאלה מבינים שהמקרים האלה מאוד נפוצים, אבל עדיין לא מוכנים לערער על האתוס של צה"ל כצבא מוסרי, בטח לא ביחס ל"עולם".
כמובן שאני לא מתייחס פה לצד הימני של המפה שחלק ניכר ממנו, אם לא מכחיש שאירועים כאלה מתקיימים, בכלל לא רואה בזה בעיה.

לגבי האם מדובר בחלק ממדיניות, כמובן שזו שאלה חשובה שקשה לדעת מה התשובה עליה, אבל האמת היא שבעיני גם אם התשובה היא לא, זה לא הופך את זה לפחות מחריד. אני חושב שכל מי שהיה קרבי בצבא נחשף לאירועים לא מוסריים כמעט על בסיס יומיומי, והתגובה של הצבא מניסיוני נעה לרוב בין טיוח לבין תמיכה שבשתיקה. חלק מהאירועים, כנראה רובם למען האמת, נבעו מפקודות ישירות. האם זה היה מדיניות מוכתבת מלמעלה או החלטות של מפקדים בשטח? לא יודע, אבל כולם ידעו מה קורה.
כיוון שבתוך עמנו אנו חיים, אין לי ספק שגם בממשלה ובצמרת הצבא יודעים שאירועים כאלה קורים כל הזמן ועושים כלום ושום דבר לגבי זה, בין אם מטעמי יחסי ציבור ובין אם כי הם תומכים באירועים שכאלה.
בקיצור, לא צריכה לצאת פקודה ישירה להרוג חפים מפשע כדי שיהיה לך דם על הידיים, מספיק לדעת על זה ולא לעשות כלום בעניין.

לגבי ההשוואה לצבאות אחרים, סלח לי, אבל מה זה משנה בכלל? אם כל ארגוני האוהדים אלימים, זה הופך את המכות של האולטראס לאוהדי הפועל חיפה ליותר מוסריים? אם פשעי מלחמה נפוצים בכל צבא בעולם אנחנו יכולים לישון טוב יותר בלילה כשזה קורה אצלנו?
זה משנה רק לעמית סגלים למיניהם וחסידי תורת הוואטאבוטיזם שמשתמשים בפשעים של אחרים כדי להלבין את הפשעים שמבוצעים פה.
Asafasraf
קיבל.ה  785 לייקים

אירוע רע מאוד ואסור שיקרה. חייב ללמוד ולתחקר אותו.
ישראל נלחמת באויב שפועל על פי אמנות בינ״ל?
איזה צבא בעולם נלחם בוך ״בית חולים״ שהתגלה כמפקדת הטרור הכי גדולה באזור?
כמה חטופים סיפרו שהעבירו אותם באמבולנסים? כמה מעובדי אונר״א (מזכיר שמדובר במוסד של האו״ם!!!!) השתתפו בטבח של ה-7.10?
התגובות של חלק מהאנשים כאן כאילו מדובר במלחמה סטרילית שבה הצד השני מתנהל בהומאניות פשוט מיתממות.
לגביי ״דובר צה״ל״ כגיבור- מעדיף אותו אלף פעמים כגיבור מאשר אלה שאתם מסתמכים עליהם.

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

Asafasraf כתב: 02 אפריל 2024, 20:08 1. אירוע רע מאוד ואסור שיקרה. חייב ללמוד ולתחקר אותו.
2. ישראל נלחמת באויב שפועל על פי אמנות בינ״ל?
3. איזה צבא בעולם נלחם בוך ״בית חולים״ שהתגלה כמפקדת הטרור הכי גדולה באזור?
4. כמה חטופים סיפרו שהעבירו אותם באמבולנסים?
5. כמה מעובדי אונר״א (מזכיר שמדובר במוסד של האו״ם!!!!) השתתפו בטבח של ה-7.10?
6. התגובות של חלק מהאנשים כאן כאילו מדובר במלחמה סטרילית שבה הצד השני מתנהל בהומאניות פשוט מיתממות.
7. לגביי ״דובר צה״ל״ כגיבור- מעדיף אותו אלף פעמים כגיבור מאשר אלה שאתם מסתמכים עליהם.

1. מה אתה אומר
2. מה הקשר? אם האויב הוא בהמה אז גם אתה תהיה בהמה?
3. למשל הצבא הבריטי שנלחם נגד המחתרות הציוניות היה צריך לעשות את זה :evil-grin:
4. לא הבנתי אתה מביא פה את הסכנה שצה"ל יהרוג חטופים כ**הצדקה** למשהו?
5. אם אני זוכר נכון, כעשרה מתוך כמה אלפים טובים.
6. שוב, כידוע הצד השני עשה מעשים שהם זוועת עולם (יש הטוענים שהם גרועים יותר ממה שעשו הנאצים). זה אומר מעכשיו אתה חש עצמך חופשי להיות יותר גרוע מהנאצים???
7. אבל דו"צ אישר את כל הפרטים שמדובר עליהם פה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה