התרנגולת שלא מפסיקה להטיל ביצי זהב (או ״חובות העבר״)

פורום אוהדי הפועל תל אביב
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  468 לייקים

אוגוסטוס היל כתב: 03 אוגוסט 2023, 20:23
D red imperia כתב: 03 אוגוסט 2023, 19:43
אוגוסטוס היל כתב: 03 אוגוסט 2023, 11:44 ככה זה נראה שכתבי ואוהדי ספורט דנים בסוגיה משפטית מאוד סבוכה ומורכבת
עברו כבר כמעט 7 שנים מהפירוק ועדיין לא קיבלנו תשובה סופית וחלוטה לשאלה האם רובצים על המועדון אחרי הפירוק החובות לשחקנים הזרים מתקופת כבירי-רמון-טביב-הראל או שעליהם לחכות לכספי הפירוק.
הזייה אחת גדולה.
זו כנראה לא שאלה כזאת פשוטה
נו באמת
שער 5 זה הלב
RnM
קיבל.ה  22 לייקים

D red imperia כתב: 03 אוגוסט 2023, 21:09
אוגוסטוס היל כתב: 03 אוגוסט 2023, 20:23
D red imperia כתב: 03 אוגוסט 2023, 19:43

עברו כבר כמעט 7 שנים מהפירוק ועדיין לא קיבלנו תשובה סופית וחלוטה לשאלה האם רובצים על המועדון אחרי הפירוק החובות לשחקנים הזרים מתקופת כבירי-רמון-טביב-הראל או שעליהם לחכות לכספי הפירוק.
הזייה אחת גדולה.
זו כנראה לא שאלה כזאת פשוטה
נו באמת
אני חושב שידידנו אוגוסטוס כותב יותר ממשאלת ליבו, אני לצערי כותב יותר ממקום של אכזבה מוכרת וידועה מראש (אוהד הפועל, לא?).

אני ממש לא מסכים שזה כזה מסובך. נוח להרבה גורמים לצייר את זה כאילו זה מסובך, כי ככה היה אפשר לשמור את הגופה הזאת בחיים עוד כמה שנים.

אני אשאל שאלה פשוטה - אם הקבוצה הייתה משחקת בצ׳מפיונס ליג, מי הייתה משחקת? הפועל תל אביב או הראל אחזקות או ניסנוב אחזקות? כנראה שכולנו מסכימים שהפועל תל אביב. מבחינת פיפ״א (וזה מה שכתוב בתשובה של פיפ״א לערעור של קבוצת הראל וניסנובס ב-CAS) - "הקבוצה״ - היא הגורם היחיד שקיים, לא קבוצת הניהול ולא קבוצת האחזקות. אז מבחינת פיפ״א, אם רוצים לשמור על השם ״הפועל תל אביב״ - הפועל תל אביב - תחת הניהול החדש, צריכה לשלם את כל החובות הקודמים. הקבוצה לא נקראת בשם חדש והיא לא יישות ספורטיבית חדשה.

מה שכתוב גם בתשובה של הקבוצה עכשיו, זה שפיפ״א אומרת - אוקיי, לכו למפרק קודם. אבל ברור שאין כסף אצל המפרק. אז בעלי החוב יחזרו לפיפ״א ויגידו - המפרק אומר שאין לו כסף. אז פיפ״א תגיד - אוקיי, הקבוצה תשלם את זה. אני חושב שכל מי שחושב אחרת, טומן את ראשו בחול או אופטימי בצורה חסרת תקנה.

אני חושב שכמו שכתב אדום ותיק, יש חוק שימור החוב, כולנו היינו שמחים שהם פשוט ייעלמו מתישהו באוויר, הם לא. כמו שכתב אדום ותיק - כל עוד יש מישהו שמבקש את הכסף שלו, הם לא ייעלמו.

תסלחו לי שאני לא מתמלל את כל הטקסט הארוך הזה ממסמך ה-pdf שלצערי אי אפשר להעתיק ממנו, אבל מוזמנים לקרוא את זה (הפאנל זה ה-CAS)

תמונה

ה-CAS כותב במשפטים הראשונים - למרות שהעותרים (הראל אחזקות, ניסנובס ושות׳) אומרים שקבוצות כדורגל בישראל הן לא ישויות משפטיות, כשהם הגישו את הערעור, הם משתמשים בשם "הפועל תל אביב״.

לגבי התגובה של ידידנו אוגוסטוס לגבי - ככה זה נראה שכתבי ואוהדי ספורט דנים בסוגיה משפטית מאוד סבוכה ומורכבת

אני חושב שאני לא מפיל אף אחד מהכיסא כשאני אומר שכתבי הספורט בישראל עילגים וזה די עצוב שאף עיתון-גוף תקשורת לא לקח את המסמך הזה לתרגום או לעורך דין כלשהו שייתן חוות דעת ויבין בכלל על מה היה הערעור ל-CAS, מה ה-CAS כתב בהחלטה שלו ומה המשמעות של ההחלטה שלו. לסמוך על גאייר שמייצג את הבעלים בתשלום שייתן פרשנות אובייקטיבית למסמך הזה? אחלה בדיחה.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

RnM כתב:
D red imperia כתב: 03 אוגוסט 2023, 21:09
אוגוסטוס היל כתב: 03 אוגוסט 2023, 20:23 זו כנראה לא שאלה כזאת פשוטה
נו באמת
אני חושב שידידנו אוגוסטוס כותב יותר ממשאלת ליבו, אני לצערי כותב יותר ממקום של אכזבה מוכרת וידועה מראש (אוהד הפועל, לא?).

אני ממש לא מסכים שזה כזה מסובך. נוח להרבה גורמים לצייר את זה כאילו זה מסובך, כי ככה היה אפשר לשמור את הגופה הזאת בחיים עוד כמה שנים.

אני אשאל שאלה פשוטה - אם הקבוצה הייתה משחקת בצ׳מפיונס ליג, מי הייתה משחקת? הפועל תל אביב או הראל אחזקות או ניסנוב אחזקות? כנראה שכולנו מסכימים שהפועל תל אביב. מבחינת פיפ״א (וזה מה שכתוב בתשובה של פיפ״א לערעור של קבוצת הראל וניסנובס ב-CAS) - "הקבוצה״ - היא הגורם היחיד שקיים, לא קבוצת הניהול ולא קבוצת האחזקות. אז מבחינת פיפ״א, אם רוצים לשמור על השם ״הפועל תל אביב״ - הפועל תל אביב - תחת הניהול החדש, צריכה לשלם את כל החובות הקודמים. הקבוצה לא נקראת בשם חדש והיא לא יישות ספורטיבית חדשה.

מה שכתוב גם בתשובה של הקבוצה עכשיו, זה שפיפ״א אומרת - אוקיי, לכו למפרק קודם. אבל ברור שאין כסף אצל המפרק. אז בעלי החוב יחזרו לפיפ״א ויגידו - המפרק אומר שאין לו כסף. אז פיפ״א תגיד - אוקיי, הקבוצה תשלם את זה. אני חושב שכל מי שחושב אחרת, טומן את ראשו בחול או אופטימי בצורה חסרת תקנה.

אני חושב שכמו שכתב אדום ותיק, יש חוק שימור החוב, כולנו היינו שמחים שהם פשוט ייעלמו מתישהו באוויר, הם לא. כמו שכתב אדום ותיק - כל עוד יש מישהו שמבקש את הכסף שלו, הם לא ייעלמו.

תסלחו לי שאני לא מתמלל את כל הטקסט הארוך הזה ממסמך ה-pdf שלצערי אי אפשר להעתיק ממנו, אבל מוזמנים לקרוא את זה (הפאנל זה ה-CAS)

תמונה

ה-CAS כותב במשפטים הראשונים - למרות שהעותרים (הראל אחזקות, ניסנובס ושות׳) אומרים שקבוצות כדורגל בישראל הן לא ישויות משפטיות, כשהם הגישו את הערעור, הם משתמשים בשם "הפועל תל אביב״.

לגבי התגובה של ידידנו אוגוסטוס לגבי - ככה זה נראה שכתבי ואוהדי ספורט דנים בסוגיה משפטית מאוד סבוכה ומורכבת

אני חושב שאני לא מפיל אף אחד מהכיסא כשאני אומר שכתבי הספורט בישראל עילגים וזה די עצוב שאף עיתון-גוף תקשורת לא לקח את המסמך הזה לתרגום או לעורך דין כלשהו שייתן חוות דעת ויבין בכלל על מה היה הערעור ל-CAS, מה ה-CAS כתב בהחלטה שלו ומה המשמעות של ההחלטה שלו. לסמוך על גאייר שמייצג את הבעלים בתשלום שייתן פרשנות אובייקטיבית למסמך הזה? אחלה בדיחה.
לא חושב שהרבה בתקשורת או אחרים טענו אחרת , למעט המועדון שהוא צד בעניין.
ברור היה אז וגם עכשיו שהחובות צפויים להיות מוחלים על המועדון.
RnM
קיבל.ה  22 לייקים

אוגוסטוס היל כתב: 03 אוגוסט 2023, 21:40 אתה עו"ד?
אני לא, אני קורא אנגלית בצורה לא רעה (ולא רמזתי חס וחלילה שאתה לא, ממש לא, אני פשוט קראתי במשך לא מעט זמן את כל המסמך הזה כי חשבתי שאולי יש בו איזה בשורה עבורנו ולצערי גיליתי שלא, להיפך, זה רק חיזק את ההרגשה החרא שיש לי ... ).
אוגוסטוס היל
קיבל.ה  858 לייקים

אני לא נכנס לזה בכלל.
מהניסיון של במקצוע שלי, יש דברים שלאנשים שלא מבינים נראים נורא ברור אבל המציאות הרבה פעמים יותר מורכבת ולפעמים אפילו השאלה שאתה שואל ועונה עליה בביטחון היא בכלל לא השאלה הנכונה.
אני חייב להגיד שמההיכרות שלי עם תרבות הניהול האמריקאית ועם מה ששמעתי על ההתנהלות של המינצברגים, אני מאה אחוז סומך עליהם שהאירוע מובן להם והם יודעים לאן הם נכנסו ולקחו את זה בחשבון
נערך לאחרונה על ידי אוגוסטוס היל ב 03 אוגוסט 2023, 23:31, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדBelos
שחר
קיבל.ה  1370 לייקים

פיפ״א הכירה בקופת הפירוק כמקור לתשלום וייתכן שיש בה עדיין כסף כי דיונים משפטיים בנושא מתקיימים עד היום, כולל תביעות של המפרק מגורמים שונים שהיו בעבר במועדון, אבל אז תיווצר בעיה אחרת של העדפת נושים, יש פה גם אחריות להתאחדות שעלולה לחטוף תביעה בנושא וכל העניין הוא ממש לא פשוט ושחור ולבן כפי שאתה מציג את זה , גם אני לא עורך דין, אבל בדרך כבר נקבעו פשרות עם מספר שחקנים ויש תביעות שאף נדחו על הסף בקאס כמו התביעה המופרכת של מנדיונדו.
כפי שכתבתי קודם, זו לא משאלת לב, הגיעו לפה בעלים חדשים, שאחד מהם משפטן בכיר שמתמחה בדיני ספורט, שכרו את החברה הכי רצינית בארץ כדי שתכין להם דו״ח מסודר ובדיקת נאותות על כל החובות ואני נוטה להאמין שהם לא פריאיירים גדולים (תשאל את זאביק גרינברג, הוא ישמח לשתף אותך ולכתוב מתכתבים).
אז בואו לא נהיה חכמים גדולים ונקפוץ לכל מיני מסקנות, אין שום דבר או בשורה חדשה בקישורים על כך שפיפ״א משעה נבחרות הממשלה מתערבת בניהול שלהן ואין לזה שום קשר לדיון על חובות הפועל בקאס.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום ותיק
שליחת תגובה