חובבי המתמטיקה/פיזיקה/גרפיקה ממוחשבת - כנסו לפה

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ברוח הסיטואציה הנוכחית (לא יכול להעביר את הזמן עד המשחק מחר), אני מנסה להתעסק בדברים אחרים, עד כמה שאפשר. אז יאללה, קצת מתמטיקה. לאחרונה נעשתי קצת אוונגליסט של אלגברה גיאומטרית (מקרה פרטי של אלגברת קליפורד) - התחום מכיל ומכליל את כל הנושאים הבאים:

* אלגברה לינארית
* מספרים מרוכבים, קווטרניונים, אוקטניונים וכו'
* ספינורים ומטריצות פאולי
ומתקן כל מיני דברים מוזרים כמו פסאודו וקטורים (כמו למשל ה-cross product) ורוטורים.

בנוסף, כל הנ"ל נעשים הרבה יותר ברורים ופחות אד-הוק. למשל קווטרניונים עם נורמה 1 הם תת-קבוצה די ברורה מאליה של המרחב התלת-מימדי G3.

בנוסף בנוסף ההרחבה לאנליזה מפשטת המון מודלים פיזקליים כמו משוואות מקסוול (שהופכות למשוואה יחידה ב-G3) ויחסות פרטית (המודל הרלוונטי מתבסס על G4).

לפני כמה ימים נתקלתי בסרטון שמסכם את הכל די מוצלח ומציג את הנושא באופן שנותן הרבה מאד מוטיבציה להמשיך ללמוד את התחום, אז אני משתף אותו פה:

אם יש עניין אני יכול לחלוק מסמכים ופלייליסטים שמרחיבים ומעמיקים עוד בעניין.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
שליחת תגובה