פנייה צנועה ונרגשת לקהל ולארגון – רגע השיא של המועדון בגלגול הנוכחי

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין
ofer23
קיבל.ה  32 לייקים

טכנית לארז כתב:לא אמרתי לך לפאר הדלקת אבוקות או אפילו להגיד שאין לך בעיה עם זה. זכותך להחזיק בדיעה שזה מסוכן וחוליגני וכו'.

הטענה שלי בפשטות היא שברגע שאוהדי הפועל מתרכזים בלהתלונן על אבוקות, הם משחקים לפי הכללים שמכבי קובעת, ובכך נותנים לדיקטטורה שלהם, בעקיפין, לגיטימציה.

והם לחלוטין עושים תעמולה, כן.
אני מעוניין שכל גילויי האלימות, הוונדליזם והחוליגניות ימוגרו מכל מגרשי הספורט. וכשהתופעות הללו קיימות בקרב קהל האוהדים של המועדון אותו אני אוהד כל כך הרבה שנים, אז זה בהחלט גורם לי סלידה כפולה. ואין שום קשר למשל שחלק ניכר מאוהדי בית”ר אלימים יותר (חוויתי זאת מקרוב).
לטעון שאני כתוצאה מכך משחק לפי כללים של מישהו ובעקיפין נותן לו לגיטימציה, הינו קשקוש מוחלט.
טקטית, גילויי האלימות, החוליגניות והוונדליזם הללו משחקים לידי מי שאתה טוען.
אבל מבחינתי זה אפילו עניין משני לחלוטין.
אני מעוניין בראש ובראשונה שהמועדון אותו אני אוהד במשך יותר מארבעה עשורים, יהיה נקי ככל האפשר מכל תופעה של אלימות, וונדליזם וחוליגניות. ובאופן קונקרטי: לשים סוף לאבוקות, לאמל”ח ולזריקת חפצים.
אני משתוקק יותר מארבעה עשורים לזכות לרגע בו המועדון שלנו יזכה באליפות בכדורסל ואשמח אם זה יקרה במעמד דווקא מול מכבי. אבל אם תהיה לי הברירה לבחור בין לחוות אליפות כזו לבין לא לחוות יותר מהקהל שלנו אבוקות, אמל”ח וזריקת חפצים …. אז עם כל הצער איאלץ לבחור בברירה השניה.

Sent from Tapatalk
Deep red
קיבל.ה  6 לייקים

כולנו מעוניינים להפסיק/להפחית למינימום כל גילוי של אלימות. באמת שכולנו.
אלו שלא מעוניינים, לא ממש נמצאים בפורום הזה.
אני לא צעיר ממך בהרבה, לא בדיוק חוליגן צעיר.
הפנמתי שלושה דברים:
1. בכל מועדון גדול עם אוהדים יהיו גם גילויי אלימות. צריך לפעול להפחית את זה, להגביל, לדבר, אבל אין המון מה לעשות.
2. יש רק מועדון אחד בישראל שיתחמק מביקורת על האלימות של אוהדיו, על זריקת חפצים, הדלקת אבוקות, קללות, גזענות ושחיתות מטורפת.
3. כל מי שיאיים על ההגמוניה של המועדון מסעיף 2,יהפוך מייד למסוכן, עם אולם לא מתאים לארח, קהל אלים והנהלה בריונית.
3.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

טכנית לארז כתב:לא אמרתי לך לפאר הדלקת אבוקות או אפילו להגיד שאין לך בעיה עם זה. זכותך להחזיק בדיעה שזה מסוכן וחוליגני וכו'.

הטענה שלי בפשטות היא שברגע שאוהדי הפועל מתרכזים בלהתלונן על אבוקות, הם משחקים לפי הכללים שמכבי קובעת, ובכך נותנים לדיקטטורה שלהם, בעקיפין, לגיטימציה.

מתי בדיוק ימאס לך מה״אכלו לי״ ״שתו לי״?
כשהקהל שלנו מתרכז בעידוד נטו, אף אחד לא מתקרב לרמה שלו ואת זה אומרים ברוב אמצעי התקשורת, גם אלה ש״רודפים״ אותנו.
הבעיה שחלק מהקבל שלנו עסוק באופן קבוע באלימות, וונלידזם, אהבה עצמית והתנהגות של ארגון טרור קטן.
נהיה מפחיד להביא ילדים קטנים למשחקים ואתה מתעסק לי בשמעון מזרחי? את מי הוא מעניין? הקהל הזה לא יירגע עד שלא יקרה כאן אסון.
הם עושים פשוט הכל כדי להחזיר את השוטרים ליציעים ואחרי שעושים את מה שעושים מספרים לנו שגם קבוצות אחרות עושות את זה.
ברצינות? זה ממש לא מעניין אותי מה קורה בקבוצות אחרות.
היום, המגרשים הפכו לשדה קרב.
אני יכול להגיד שבתור נער ראיתי דרבים שבהם בשערים 4-5 ו-10-11 ישבו קהל מעורב בלי שום מלחמות והיום זה פשוט סכנת נפשות.

Sent from my iPhone using Tapatalk
הפוסט קיבל לייק אחד7even
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

Asafasraf כתב: 10 יוני 2023, 00:58

כשהקהל שלנו מתרכז בעידוד נטו, אף אחד לא מתקרב לרמה שלו ואת זה אומרים ברוב אמצעי התקשורת, גם אלה ש״רודפים״ אותנו.
הבעיה שחלק מהקבל שלנו עסוק באופן קבוע באלימות, וונלידזם, אהבה עצמית והתנהגות של ארגון טרור קטן.
נהיה מפחיד להביא ילדים קטנים למשחקים ואתה מתעסק לי בשמעון מזרחי? את מי הוא מעניין? הקהל הזה לא יירגע עד שלא יקרה כאן אסון.
הם עושים פשוט הכל כדי להחזיר את השוטרים ליציעים ואחרי שעושים את מה שעושים מספרים לנו שגם קבוצות אחרות עושות את זה.
אני יכול להגיד שבתור נער ראיתי דרבים שבהם בשערים 4-5 ו-10-11 ישבו קהל מעורב בלי שום מלחמות והיום זה פשוט סכנת נפשות.

המשפט האחרון שלך הוא שקר או דימיון. לא היה דבר כזה ב-30 השנים האחרונות, בטח לא מאז ששער 5 הפך להיות שער העידוד המרכזי בבלומפילד.

מעבר לכך, אין שום החמרה יחסית באלימות של אוהדים בכדורגל ובכדורסל בהשוואה לעבר, להפך. להזכירכם בתחילת שנות האלפיים מאבטח איבד אצבעות במשחק כדורסל ואוהד כדורגל כמעט איבד את חייו מזיקוק שנורה לעברו בטעות, בנוסף לילד שנפצע קשה בעקבות פריצת אוהדים למגרש. שלא לדבר על אוהדי הפועל שחוו אלימות שגרתית בכל משחק חוץ כמעט כולל זריקות אבנים לתוך יציע האוהדים שלנו בשידור חי ומארבים מחוץ למגרש.

בקיצור די לזיין במוח.
אינתי עומרי, הפועל.
הפוסט קיבל לייק אחדofri
ofer23
קיבל.ה  32 לייקים

Deep red כתב:כולנו מעוניינים להפסיק/להפחית למינימום כל גילוי של אלימות. באמת שכולנו.
אלו שלא מעוניינים, לא ממש נמצאים בפורום הזה.
אני לא צעיר ממך בהרבה, לא בדיוק חוליגן צעיר.
הפנמתי שלושה דברים:
1. בכל מועדון גדול עם אוהדים יהיו גם גילויי אלימות. צריך לפעול להפחית את זה, להגביל, לדבר, אבל אין המון מה לעשות.
2. יש רק מועדון אחד בישראל שיתחמק מביקורת על האלימות של אוהדיו, על זריקת חפצים, הדלקת אבוקות, קללות, גזענות ושחיתות מטורפת.
3. כל מי שיאיים על ההגמוניה של המועדון מסעיף 2,יהפוך מייד למסוכן, עם אולם לא מתאים לארח, קהל אלים והנהלה בריונית.
3.

א. בפורום הזה יש לא אחד, לא שניים ולא שלושה, אלא יותר, שממש מראים התלהבות מ”תצוגות עידוד עם פירוטכניקה” של הקהל שלנו, בוודאי כולל אבוקות.
ב. המועדון שלנו סופג בצדק את כל הביקורת כלפיו בגין הגרעין הקשה בקהל שלנו שמדליק אבוקות בכמויות גדולות ושהשליך חפצים אל המגרש בדרבי בית ואל עבר יציעים אחרים בדרבי חוץ.
ג. המועדון שלנו לוקה בהתנהלות שלו בעניין זה לא פחות מהטענות שאתה משמיע לגבי המועדון האחר. כשאשמע את רמי כהן מאיים שהפועל לא תתייצב למשחק אם תודלק אבוקה אחת נוספת מהקהל שלנו או אם ייזרק חפץ אחד נוסף, אז דבר איתי על התנהלות המועדון האחר. את המועדון האחר להזכירך אינני אוהד בלשון המעטה, סלדתי ממנו כמעט כל ימי חיי ולכן קודם כל מטרידה אותי ההתנהלות אצלנו.
ד. את ההגמוניה של המועדון האחר אפשר לסיים רק באופן ספורטיבי ובאמצעות הגדלת תקציב המועדון שלנו באופן משמעותי ביותר. כיצד לנסות לעשות זאת זה כבר דיון נפרד בפני עצמו. ואני בעניין זה מחזיק בדעה שצריך להתמקד בשילוב משקיעים נוספים לצד בעלות האוהדים, יחד עם (וזו דעה לא פופולרית) מעבר מיידי כבר בעונה הבאה לאולם הכי גדול שקיים באזור, שזה מן הסתם יד אליהו, לטובת משחקי פלייאוף עם כ-9,000 אוהדי הפועל, משחקי ליגה ואירופה אטרקטיביים עם לפחות 7,000 אוהדי הפועל ומצד שני לשחק את שאר משחקי הבית עם קרחות בחלק מהיציעים ולנסות להביא בהם לפחות 5,000 אוהדי הפועל.

Sent from Tapatalk
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

הכסף של מכבי מגיע מהמנויים ליורוליג ומערוץ הספורט. אתה לא יכול להתחרות עם זה כלכלית, גם אם תביא עוד ועוד "משקיעים", כי מדובר על סדרי גודל של 50 מיליון שקל בעונה. אי אפשר להתחרות במכבי בלי פתיחה של השריון ביורוליג, וכל השאר זה אגדות וקלישאות.
אינתי עומרי, הפועל.
הפוסט קיבל 2 לייקיםshaharot7even
ofer23
קיבל.ה  32 לייקים

האדום הצורר כתב:הכסף של מכבי מגיע מהמנויים ליורוליג ומערוץ הספורט. אתה לא יכול להתחרות עם זה כלכלית, גם אם תביא עוד ועוד "משקיעים", כי מדובר על סדרי גודל של 50 מיליון שקל בעונה. אי אפשר להתחרות במכבי בלי פתיחה של השריון ביורוליג, וכל השאר זה אגדות וקלישאות.
1. הגדלה הדרגתית ומשמעותית של התקציב. גם ממנויים וכרטיסים ממשחקי ליגה ומפעל אירופאי באולם של כעשרת אלפים אוהדים, וכולל מזכויות שידור.
2. ניסיון להיכנס ליורוליג מהדלת האחורית (זכיה ביורוקאפ).
3. פעילות נמרצת להבאת משקיעים/רוכש-שותף שישקיעו סכומי כסף משמעותיים, גם תמורת דילול בעלות האוהדים במועדון.
מהלכים אלה יכולים לגרום לסיום ההגמוניה בטווח של מספר שנים בודדות.
שם המשחק הוא אכן כסף. עם משחקים באולם של עשרת אלפים, דריסת רגל ביורוליג ו/או רוכש אמיד , אפשר להגיע לתקציב שנתי של 60..70 מיליון שקל ואז זה כבר מתקרב מאוד לתקציב של מכבי.
בכל אופן זו האופציה הריאלית היחידה לדעתי

Sent from Tapatalk
הפוסט קיבל לייק אחד7even
ofri
קיבל.ה  147 לייקים

האדום הצורר כתב: 10 יוני 2023, 01:29

המשפט האחרון שלך הוא שקר או דימיון. לא היה דבר כזה ב-30 השנים האחרונות, בטח לא מאז ששער 5 הפך להיות שער העידוד המרכזי בבלומפילד.

מעבר לכך, אין שום החמרה יחסית באלימות של אוהדים בכדורגל ובכדורסל בהשוואה לעבר, להפך. להזכירכם בתחילת שנות האלפיים מאבטח איבד אצבעות במשחק כדורסל ואוהד כדורגל כמעט איבד את חייו מזיקוק שנורה לעברו בטעות, בנוסף לילד שנפצע קשה בעקבות פריצת אוהדים למגרש. שלא לדבר על אוהדי הפועל שחוו אלימות שגרתית בכל משחק חוץ כמעט כולל זריקות אבנים לתוך יציע האוהדים שלנו בשידור חי ומארבים מחוץ למגרש.

בקיצור די לזיין במוח.
אבל אוהבים פה להתלונן זה לא דבר חדש , ורק תיקון המקרה עם המאבטח קרה באמצע שנות ה2000 במלחה ולא בהתחלה
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

מה פתאום החמרה? זה שבאוסישקין יציע העידוד היה מעורב והאולטראס עברו בדרך למושבים שלהם ביציע של מכבי, והיום מרוב חוליגניות ובהמיות אי אפשר אפילו לשים את הקהלים יציע אחד ליד השני - זה לא החמרה. זה הטבה בתנאים בכלל.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

ofer23 כתב: 10 יוני 2023, 00:36

אני מעוניין שכל גילויי האלימות, הוונדליזם והחוליגניות ימוגרו מכל מגרשי הספורט. וכשהתופעות הללו קיימות בקרב קהל האוהדים של המועדון אותו אני אוהד כל כך הרבה שנים, אז זה בהחלט גורם לי סלידה כפולה. ואין שום קשר למשל שחלק ניכר מאוהדי בית”ר אלימים יותר (חוויתי זאת מקרוב).
לטעון שאני כתוצאה מכך משחק לפי כללים של מישהו ובעקיפין נותן לו לגיטימציה, הינו קשקוש מוחלט.
טקטית, גילויי האלימות, החוליגניות והוונדליזם הללו משחקים לידי מי שאתה טוען.
אבל מבחינתי זה אפילו עניין משני לחלוטין.
אני מעוניין בראש ובראשונה שהמועדון אותו אני אוהד במשך יותר מארבעה עשורים, יהיה נקי ככל האפשר מכל תופעה של אלימות, וונדליזם וחוליגניות. ובאופן קונקרטי: לשים סוף לאבוקות, לאמל”ח ולזריקת חפצים.
אני משתוקק יותר מארבעה עשורים לזכות לרגע בו המועדון שלנו יזכה באליפות בכדורסל ואשמח אם זה יקרה במעמד דווקא מול מכבי. אבל אם תהיה לי הברירה לבחור בין לחוות אליפות כזו לבין לא לחוות יותר מהקהל שלנו אבוקות, אמל”ח וזריקת חפצים …. אז עם כל הצער איאלץ לבחור בברירה השניה.

Sent from Tapatalk
אבל למה ״אבוקות״ זה תחת אותה קטגוריה כמו זריקת חפצים, ונדליזם ומכות? מזכיר לי שהיו אומרים ״שירי שואה ותתאבד״. כאילו זו אותה קטגוריה בכלל.
מסכים לגבי פגיעה בקבוצה כי עונשים וכו, אבל זה שהפכו את זה לחזות הכל זה מצחיק. 30 שנה מדליקים אבוקות (גם בכדורסל) ואף אחד לא נפגע… בניגוד לזריקת חפצים, מכות וונדליזם. זה לא באמת אלים, זה פשוט אסור לפי החוק
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

האדום הצורר כתב:

בקיצור די לזיין במוח.
נראה לי שאני יוצר מבוגר ממך ביום, אז תיתן קצת כבוד. אפשר להוכיח את זה בפשטות. עד הדרבי הראשון של ה-4-0 זה היה (את אותו הדרבי אני ראיתי משער 8 שהיה מעורב.
מוזמן לראות את הדרבי משנת 88/89 שניצחנו 2-3 ומשחק נגד בית״ר ב-91-92 שנגמר ב-2-2 שבו חלק מאוהדי בית״ר ישבו בשער 5.
״אין שום החמרה״ זה לא בגלל שהקהל שלנו התמתן, אלא יותר קשור לאלוהי המזל, כי זיקוקים ופירוטכניקה מכניסים וזורקים הרבה יותר.
ד״א, אם המקרה של פואד הוא לא עליית מדרגה, אז באמת שאין על מה להתדיין בכלל.
אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה במצב של היום אם היו גדרות במגרשים.
אתה תחכה להרוג הראשון ותספר לכולם שכל הקהל שלנו הוא נופת צופים. אני מעדיף להיצמד לאמת. חלק מהקהל שלנו הוא אלים, אנרכיסט וגורם נזקים.

הפוסט קיבל לייק אחד7even
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

Asafasraf כתב: 10 יוני 2023, 08:07
האדום הצורר כתב:

בקיצור די לזיין במוח.
נראה לי שאני יוצר מבוגר ממך ביום, אז תיתן קצת כבוד. אפשר להוכיח את זה בפשטות. עד הדרבי הראשון של ה-4-0 זה היה (את אותו הדרבי אני ראיתי משער 8 שהיה מעורב.
מוזמן לראות את הדרבי משנת 88/89 שניצחנו 2-3 ומשחק נגד בית״ר ב-91-92 שנגמר ב-2-2 שבו חלק מאוהדי בית״ר ישבו בשער 5.
״אין שום החמרה״ זה לא בגלל שהקהל שלנו התמתן, אלא יותר קשור לאלוהי המזל, כי זיקוקים ופירוטכניקה מכניסים וזורקים הרבה יותר.
אתה תחכה להרוג הראשון ותספר לכולם שכל הקהל שלנו הוא נופת צופים. אני מעדיף להיצמד לאמת. חלק מהקהל שלנו הוא אלים, אנרכיסט וגורם נזקים.

אחי, אם זורקים הרבה יותר פירו ואין נפגעים, אולי זה לא בגלל סתם מזל, אלא בגלל שפירו זה פשוט לא דבר מסוכן… (כמובן צריך להפריד בין אבוקות ונרות עשן לבין זיקוקים שזה כן דבר מסוכן)
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

Segev כתב:
האדום הצורר כתב: המשפט האחרון שלך הוא שקר או דימיון. לא היה דבר כזה ב-30 השנים האחרונות, בטח לא מאז ששער 5 הפך להיות שער העידוד המרכזי בבלומפילד.

בקיצור די לזיין במוח.

אחי, אם זורקים הרבה יותר פירו ואין נפגעים, אולי זה לא בגלל סתם מזל, אלא בגלל שפירו זה פשוט לא דבר מסוכן… (כמובן צריך להפריד בין אבוקות ונרות עשן לבין זיקוקים שזה כן דבר מסוכן)
גם לחצות כביש פנוי באור אדום לא מסוכן, ועדיין, אם זה החוק, זה החוק. נקודה.

ofer23
קיבל.ה  32 לייקים

Segev כתב: אבל למה ״אבוקות״ זה תחת אותה קטגוריה כמו זריקת חפצים, ונדליזם ומכות? מזכיר לי שהיו אומרים ״שירי שואה ותתאבד״. כאילו זו אותה קטגוריה בכלל.
מסכים לגבי פגיעה בקבוצה כי עונשים וכו, אבל זה שהפכו את זה לחזות הכל זה מצחיק. 30 שנה מדליקים אבוקות (גם בכדורסל) ואף אחד לא נפגע… בניגוד לזריקת חפצים, מכות וונדליזם. זה לא באמת אלים, זה פשוט אסור לפי החוק
אבוקות הן דבר דליק ומתלקח (בנוסף להרגשת חנק ומפגע בריאותי). לתופעה פסולה ולא חוקית זו בהחלט צריך להתייחס כוונדליזם, יחד עם תופעות פסולות ובלתי חוקיות של השלכת חפצים. לכל התופעות הללו יש היבט אלים ועברייני מעצם היותן לא חוקיות.
“זה פשוט אסור על פי החוק” - אם זה כל כך פשוט אז צריך למגר ולהעלים תופעה זו בכל מחיר ספורטיבי. כך ראוי במדינת חוק דמוקרטית.
“30 שנה ואף אחד לא נפגע” - אז בוא ננקוט בעוד הרבה פעולות בלתי חוקיות שמהוות מפגע בריאותי וסיכון לפגיעה בנפש כל עוד אף אחד לא נפגע מהן עד כה. … איזו טענה עלובה.
ולערבב תופעות אלו עם קללות, קריאות נאצה ושירים זו סתם דמגוגיה. לא מתקינים רשתות מול יציעים, לא סוגרים יציעים ואפילו לא שמים מגנומטרים בכניסות בגלל שירים, קריאות נאצה וקללות. דמגוגיה, כבר אמרנו ?

Sent from Tapatalk
נערך לאחרונה על ידי ofer23 ב 10 יוני 2023, 10:31, נערך פעם 1 בסך הכל.
ofer23
קיבל.ה  32 לייקים

האדום הצורר כתב:
Asafasraf כתב: 10 יוני 2023, 00:58 מתי בדיוק ימאס לך מה״אכלו לי״ ״שתו לי״?

.
קצת על שקר ודמיון.
עד אמצע שנות ה-80 שערים 4-5 היו מעורבים במשחקי דרבי. השערים היחידים שבזמנו לא נהגו להיות מעורבים הם שער 7 מצד אחד ושער 11 מצד שני. זאת ועוד, שערים 7 ו 11 לא היו מעשית מעורבים לא בגלל הקפדה בכניסות של מאבטחים וכו, אלא כי כך היה נהוג. במשחקי הבית נגד הפועל באר שבע בזמנו, היה גרעין של אוהדי הפועל באר שבע שהתקבץ לו בפינה העליונה של שער 7 ויצר סוג של ערבוב בשער 7 עם האוהדים שלנו.
אני בתחילת שנות ה-80 הייתי במשחקי דרבי ביציעים מעורבים. אנשים עם צעיפים באדום לבן לצד אנשים עם צעיפים בצהוב כחול, בשעת אחר צהריים ביום שבת בבלומפילד.

Sent from Tapatalk
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

אגב ״היסטוריה״ , התנהגות הקהל של הפועל וההפרדה בין הקהלים.
באותם ימים (אמצע שנות ה80), קהל אורח שהיה יושב לידינו, והיינו שואלים אותם למה אתה לא ביציעים עם הקהל שלכם , הם היו עונים לנו ״השתגעתם? שנשב עם המשוגעים האלה?״.
אז בואו תספרו לי על האם המצב היום החמיר מאז (הדגש על הקהל שלנו) או לא.
לגבי האבוקות כשלעצמן, מי שלא מצליח לראות את ההבדל בין כדורגל באויר פתוח לבין אולם סגור, מה אני אגיד, הזיה…
אגב, השלכתן , או השלכת כל דבר אחרי לצורך העיניין זה בכלל לא משהו שאפשר לתת לו לגיטימציה , לא בכדורגל ולא בכדורסל.
הפוסט קיבל 3 לייקיםKingAlpacaranjef7even
Karl Marx
קיבל.ה  169 לייקים

ofer23 כתב: 10 יוני 2023, 10:37
האדום הצורר כתב:
Asafasraf כתב: 10 יוני 2023, 00:58 מתי בדיוק ימאס לך מה״אכלו לי״ ״שתו לי״?

.
קצת על שקר ודמיון.
עד אמצע שנות ה-80 שערים 4-5 היו מעורבים במשחקי דרבי. השערים היחידים שבזמנו לא נהגו להיות מעורבים הם שער 7 מצד אחד ושער 11 מצד שני. זאת ועוד, שערים 7 ו 11 לא היו מעשית מעורבים לא בגלל הקפדה בכניסות של מאבטחים וכו, אלא כי כך היה נהוג. במשחקי הבית נגד הפועל באר שבע בזמנו, היה גרעין של אוהדי הפועל באר שבע שהתקבץ לו בפינה העליונה של שער 7 ויצר סוג של ערבוב בשער 7 עם האוהדים שלנו.

Sent from Tapatalk
גם בשנות התשעים היו אוהדי קבוצות יריבות בשער 4, גם אוהדי מכבי. אני אפילו זוכר את אלפרד ברכה עושה סיבובי דאוו׳ין בשער 5. הכל השתנה כשהאולטראס הפך לארגון חזק ודומיננטי, וטוב שכך. היום כבר בחיים לא יכול להיות סרט של אוהדי בני יהודה מזנבים באוהדי הפועל, וזה היה האירוע המכונן שסוף סוף הדליק את הנורה.
מאוד מאוד מקווה שאותו התהליך שעבר על אוהדי הפועל עם הקמת האולטראס והפיכת גרעין משמעותי ממנו ללוחמני, יעבור גם על השמאל בישראל.
וכן, להקצנה הזו יש גם צדדים מכוערים (לשנוא כל אחד על אוטומט, אפילו קבוצות אירופאיות או קבוצות מתנ״ס מקומיות זה טמטום ופרובינציאליות), אבל המצב היום טוב פי מליון מבעבר.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

על זה נאמר, שאולי צדק.

ושיהיה לנו בהצלחה.
ofer23
קיבל.ה  32 לייקים

מילפורד כתב:אגב ״היסטוריה״ , התנהגות הקהל של הפועל וההפרדה בין הקהלים.
באותם ימים (אמצע שנות ה80), קהל אורח שהיה יושב לידינו, והיינו שואלים אותם למה אתה לא ביציעים עם הקהל שלכם , הם היו עונים לנו ״השתגעתם? שנשב עם המשוגעים האלה?״.
לגבי האבוקות כשלעצמן, מי שלא מצליח לראות את ההבדל בין כדורגל באויר פתוח לבין אולם סגור, מה אני אגיד, הזיה…
אגב, השלכתן , או השלכת כל דבר אחרי לצורך העיניין זה בכלל לא משהו שאפשר לתת לו לגיטימציה , לא בכדורגל ולא בכדורסל.
תגובה של הוצאת דברים מהקשרם.
הייתה טענה שזה שקר או דמיון לגבי קהל מעורב בשערים 4-5 ואני העמדתי דברים על דיוקם. אם זה טוב או לא ? דיון בפני עצמו. גם לדעתי עדיפה הפרדה ובלי קשר צריך להיאבק ביד קשה בכל תופעות האלימות כלפי אוהדים.
אבוקות - בכלל לא התייחסתי לאוויר פתוח או סגור. אבוקות הן דבר בלתי חוקי, חומר דליק ומתלקח ולכן הן דבר פסול במגרשי הספורט. נקודה. יותר מסוכן באולם סגור מיציע באוויר פתוח ? אף אחד לא נפגע עד היום מאובקות ? טענות דמגוגיות ולא רלוונטיות. שימוש בחומרים מסוכנים באזור צפוף באנשים ואשר הנו בלתי חוקי צריך להיעלם ממגרשי הספורט, כמו גם תופעות בלתי חוקיות אחרות - אלימות יותר או אלימות פחות, מסוכנות יותר או מסוכנות פחות.

Sent from Tapatalk
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

בסוף שנות התשעים נהגתי לשבת בשער 8 עם חברים אוהדי חיפה, במשחקים שלא הצלחתי להשיג כרטיס.
היום לא חושב שהייתי מעיז
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל לייק אחד7even
ofer23
קיבל.ה  32 לייקים

Karl Marx כתב: גם בשנות התשעים היו אוהדי קבוצות יריבות בשער 4, גם אוהדי מכבי. אני אפילו זוכר את אלפרד ברכה עושה סיבובי דאוו׳ין בשער 5. הכל השתנה כשהאולטראס הפך לארגון חזק ודומיננטי, וטוב שכך. היום כבר בחיים לא יכול להיות סרט של אוהדי בני יהודה מזנבים באוהדי הפועל, וזה היה האירוע המכונן שסוף סוף הדליק את הנורה.
מאוד מאוד מקווה שאותו התהליך שעבר על אוהדי הפועל עם הקמת האולטראס והפיכת גרעין משמעותי ממנו ללוחמני, יעבור גם על השמאל בישראל.
וכן, להקצנה הזו יש גם צדדים מכוערים (לשנוא כל אחד על אוטומט, אפילו קבוצות אירופאיות או קבוצות מתנ״ס מקומיות זה טמטום ופרובינציאליות), אבל המצב היום טוב פי מליון מבעבר.
אין מקום להצדיק תופעות של ארגוני גרילה בקרב קהלים של קבוצות ספורט מסויימות, כאיזה קונטרה למעשי פשע ואלימות מצד קבוצות בקהלים אחרים.
כל הפירוטכניקה שנכנסה למגרשי הספורט צריכה להיעלם.
ובוודאי גם כל התופעות של השלכת החפצים.
לדעתי שירים יחד עם הנפת דגלים ושלטים, ובתוכם ציטוטים שנונים וסרקסטיים של עלי מוהר, הנם עוצמתיים הרבה ֿיותר ומעניקים חוויית ספורט מהנה הרבה יותר. והספורט נועד להעניק חוויה מהנה לצופים. מאבק ומחאה על עתידה של מדינת ישראל, המשטר בה וכל מה שקשור, צריך להיות מחוץ למגרשי הספורט.

Sent from my iPad using Tapatalk
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

פירוטכניקה וכו' שם בצד. כל זריקת החפצים, ויריקות, ושבירת כיסאות וברזים בשירותים, ולשלוח ילדים למיון זה לא קשור לאולטראס ולא קשור לכלום.
אין שום דבר בעולם שמצדיק התנהגות שכזאת. זה סתם אנשים חארות שרוכבים טרמפ על סיטואציה שבה ההתנהגות הזאת לא נענשת.
יש כאלו תמיד בסצינות פוליטיות שוליות, וככל שמקיאים אנשים כאלו מוקדם יותר טוב. וככל שמכילים אותם ומתייחסים אליהם בסלחנות כך הם משגשגים ומתפשטים ומקצינים את ההתנהגות הדוחה שלהם.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
הפוסט קיבל לייק אחדtadmored
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

הפועל כתב: 10 יוני 2023, 12:29 פירוטכניקה וכו' שם בצד. כל זריקת החפצים, ויריקות, ושבירת כיסאות וברזים בשירותים, ולשלוח ילדים למיון זה לא קשור לאולטראס ולא קשור לכלום.
אין שום דבר בעולם שמצדיק התנהגות שכזאת. זה סתם אנשים חארות שרוכבים טרמפ על סיטואציה שבה ההתנהגות הזאת לא נענשת.
יש כאלו תמיד בסצינות פוליטיות שוליות, וככל שמקיאים אנשים כאלו מוקדם יותר טוב. וככל שמכילים אותם ומתייחסים אליהם בסלחנות כך הם משגשגים ומתפשטים ומקצינים את ההתנהגות הדוחה שלהם.
עם זה אני מסכים.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

ofer23 כתב: 10 יוני 2023, 12:02
מילפורד כתב:אגב ״היסטוריה״ , התנהגות הקהל של הפועל וההפרדה בין הקהלים.
תגובה של הוצאת דברים מהקשרם.
הייתה טענה שזה שקר או דמיון לגבי קהל מעורב בשערים 4-5 ואני העמדתי דברים על דיוקם. אם זה טוב או לא ? דיון בפני עצמו. גם לדעתי עדיפה הפרדה ובלי קשר צריך להיאבק ביד קשה בכל תופעות האלימות כלפי אוהדים.
אבוקות - בכלל לא התייחסתי לאוויר פתוח או סגור. אבוקות הן דבר בלתי חוקי, חומר דליק ומתלקח ולכן הן דבר פסול במגרשי הספורט. נקודה. יותר מסוכן באולם סגור מיציע באוויר פתוח ? אף אחד לא נפגע עד היום מאובקות ? טענות דמגוגיות ולא רלוונטיות. שימוש בחומרים מסוכנים באזור צפוף באנשים ואשר הנו בלתי חוקי צריך להיעלם ממגרשי הספורט, כמו גם תופעות בלתי חוקיות אחרות - אלימות יותר או אלימות פחות, מסוכנות יותר או מסוכנות פחות.

Sent from Tapatalk
לא אמרתי שאני נגד הפרדת קהלים, אני אגב בעד, בעיקר בפן הצבעוני והאקוסטי של זה.
ציינתי את זה כדי להדגיש שעד סוף שנות השמונים אמצע שנות התישעים אלימות לא היתה דבר סטנדרטי, בטח לא ביציעים של הפועל.
לגבי אבוקות באולם סגור, לטעמי זה יותר חמור/מסוכן מאשר באויר פתוח מסיבות ונזקים שלאו דוקא מרגישים אותם מיידית, אלא תופעות לטווח ארוך שזה עלול לגרום עקב שאיפת עשן מיותרת. (קיים גם באויר פתוח אבל מתפזר יחסית מהר, באולם סגור זה מחזיק יותר זמן מאפשר ליותר אנשים לשאוף את זה יותר זמן , עיניין היסתברותי שמסביר איפה זה יותר חמור).
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

סומך כתב:בסוף שנות התשעים נהגתי לשבת בשער 8 עם חברים אוהדי חיפה, במשחקים שלא הצלחתי להשיג כרטיס.
היום לא חושב שהייתי מעיז
אל תבלבל כאן אנשים עם עובדות, או יותר נכון בשפה שלהם: ״תפסיק לזיין במוח״.
פעם, דרבי היה תחרות ספורטיבית, היום זו מלחמת עולם.

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

הפועל כתב:פירוטכניקה וכו' שם בצד. כל זריקת החפצים, ויריקות, ושבירת כיסאות וברזים בשירותים, ולשלוח ילדים למיון זה לא קשור לאולטראס ולא קשור לכלום.
הגדרה מילונית למילה ״גידול ממאיר״.
לי ממש אין בעיה שאותם חולירות יבלו קצת במעצר, או יקבלו הרחקה מהמגרשים לכל החיים.
באי הבריטי היתה בעית אלימות הרבה יותר קשה והצליחו לטפל בה. לא רואה שום סיבה שלא יטפלו בבעיה הזו גם כאן.

נערך לאחרונה על ידי Asafasraf ב 10 יוני 2023, 13:57, נערך פעם 1 בסך הכל.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

יש הבדל בין לכתוב ששער 8 היה מעורב במשחק מול חיפה ללכתוב שבזמן דרבי שער 5 (אחרי המעבר מ7) היה מעורב עם אוהדים של מכבי.
אינתי עומרי, הפועל.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

Karl Marx כתב:
ofer23 כתב: 10 יוני 2023, 10:37
האדום הצורר כתב: המשפט האחרון שלך הוא שקר או דימיון. לא היה דבר כזה ב-30 השנים האחרונות, בטח לא מאז ששער 5 הפך להיות שער העידוד המרכזי בבלומפילד.

.
קצת על שקר ודמיון.

Sent from Tapatalk
גם בשנות התשעים היו אוהדי קבוצות יריבות בשער 4, גם אוהדי מכבי. אני אפילו זוכר את אלפרד ברכה עושה סיבובי דאוו׳ין בשער 5. הכל השתנה כשהאולטראס הפך לארגון חזק ודומיננטי, וטוב שכך. היום כבר בחיים לא יכול להיות סרט של אוהדי בני יהודה מזנבים באוהדי הפועל, וזה היה האירוע המכונן שסוף סוף הדליק את הנורה.
אנחנו בספורט, לא במלחמה.
רוצה להילחם? עלה על המדים המתאימים/ תתגייס לארגון לוחם כשלהו.
המצב היום פי אלף יותר טוב? במה בדיוק? בזה שהורה מפחד לקחת את הילד שלו לדרבי?

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

האדום הצורר כתב:יש הבדל בין לכתוב ששער 8 היה מעורב במשחק מול חיפה ללכתוב שבזמן דרבי שער 5 (אחרי המעבר מ7) היה מעורב עם אוהדים של מכבי.
לא זוכר שהגדרתי תאריך מדויק.
בכל מקרה, מי שליווה את הפועל בעונה הראשונה שלה בלאומית (89/90) זוכר שברוב המשחקים שער 5 היה סגור בכלל והגוש המעודד ישב בשער 4 (לא היה מעבר בין היציעים).
במשחק העלייה פתחו גם את שער 5 ומאז הוא פתוח לרווחה.

Deep red
קיבל.ה  6 לייקים

אני פחדן גדול, ולא פוחד להביא ילדים לדרבי. באיזה יקום מקביל אנשים חיים?

הפוסט קיבל לייק אחדEl dudernio
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

אני לא פוחד לבוא עם הילדים (עדיין) , אבל הם נחשפים שם למראות וקולות שאני נדרש לבלות זמן רב אחרי זה להסביר להם למה אנשים מבוגרים מתנהגים באופן שלא עולה בקנה אחד עם הערכים והאופן שבו אני מחנך אותם להתנהג.
או יותר נכון, בניגוד למה שנאמר פה יותר מפעם אחת, להסביר להם שלמרות שאחרים מתנהגים ככה, אצלינו זה לא מקובל להתנהג כמו שאנחנו רואים אחרים.
הפוסט קיבל לייק אחד7even
פומפה
קיבל.ה  188 לייקים

Deep red כתב: 10 יוני 2023, 14:03 אני פחדן גדול, ולא פוחד להביא ילדים לדרבי. באיזה יקום מקביל אנשים חיים?

אז אתה לא פוחד והרבה אחרים כן.
יקום מקביל יקום מקביל אבל ילד סיים משחק במיון. זה לא משנה אם מאובר פאניקה שלו או של ההורים שלו - שורה תחתונה סיים ב-מ-י-ו-ן. מה צריך יותר מזה? אני לא מבין אתם מחכים פה לרצח? מספיק כבר זה ספורט זה לא ארגוני גרילה למה לעזאזל זה צריך להיות ככה?!
הפוסט קיבל לייק אחדAsafasraf
Deep red
קיבל.ה  6 לייקים

מילפורד כתב:אני לא פוחד לבוא עם הילדים (עדיין) , אבל הם נחשפים שם למראות וקולות שאני נדרש לבלות זמן רב אחרי זה להסביר להם למה אנשים מבוגרים מתנהגים באופן שלא עולה בקנה אחד עם הערכים והאופן שבו אני מחנך אותם להתנהג.
או יותר נכון, בניגוד למה שנאמר פה יותר מפעם אחת, להסביר להם שלמרות שאחרים מתנהגים ככה, אצלינו זה לא מקובל להתנהג כמו שאנחנו רואים אחרים.
השיח הזה מוזר לי, כי יוצא שאני איזה חוליגן גדול, בעוד שאני אוסר על הילדים שלי לשיר כל שיר עם אזכור לשנות ה30 וה40 של המאה הקודמת.
הילדים גם יודעים שאצלנו בבית, ואצלם בבית הספר אסור להשתמש במילים: שרמוטות, בן זונה, מניאק (למרות שבוא נודה על האמת, גם במקום הכי צפונבוני מקללים).
אם אתה חושב לנקות את היציעים מכל אלו, אני חושב שנכונה לך אכזבה גדולה.

הם מלווים אותי, יותר בכדורסל ופחות בכדורגל, מגיל 2.5-3 שנים (תמונות למעוניינים). הפעם היחידה שפחדתי הייתה במשחק החוץ באשקלון בכדורסל, לטדי אני לא נוסע. היו איתי בכל דרבי מאז הפועל אוסישקין, מעולם לא היה אפילו קרוב למפחיד. באמת לא מבין איפה פה הפחד הגדול. ספורט ישראלי הוא מייאש, מושחת, מגעיל, רמת בית שימוש, לא מפחיד.

הפוסט קיבל לייק אחדEl dudernio
Deep red
קיבל.ה  6 לייקים

פומפה כתב:
Deep red כתב: 10 יוני 2023, 14:03 אני פחדן גדול, ולא פוחד להביא ילדים לדרבי. באיזה יקום מקביל אנשים חיים?

אז אתה לא פוחד והרבה אחרים כן.
יקום מקביל יקום מקביל אבל ילד סיים משחק במיון. זה לא משנה אם מאובר פאניקה שלו או של ההורים שלו - שורה תחתונה סיים ב-מ-י-ו-ן. מה צריך יותר מזה? אני לא מבין אתם מחכים פה לרצח? מספיק כבר זה ספורט זה לא ארגוני גרילה למה לעזאזל זה צריך להיות ככה?!
הילד בתמונה חיוור כי הקיזו לו דם לנקניקיות הטבעוניות.
אני יכול להבין למה מי שמאמין לשטויות כאלה, יצבע הכל בשחור.

פומפה
קיבל.ה  188 לייקים

פשוט מיותר אין מי לדבר.
תמשיכו בשלכם ונראה לאן נגיע
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

האדום הצורר כתב: 10 יוני 2023, 13:57 יש הבדל בין לכתוב ששער 8 היה מעורב במשחק מול חיפה ללכתוב שבזמן דרבי שער 5 (אחרי המעבר מ7) היה מעורב עם אוהדים של מכבי.
בשנות ה-80 ותחילת שנות ה-90 שער 4-5 היה מעורב בדרבים.
אנחנו ישבנו בשער 5 ומכבי ישבו בשער 4 ללא כל הפרדה.
גם במשחקי גביע באצטדיון ר"ג אנחנו ישבנו בשער 12 ומכבי בשער 11 ללא כל הפרדה.

כמו שמרקס כתב, הדומיננטיות של ארגוני האולטראס של שתי הקבוצות יצרה את הנזק והבלאגן.
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

Asafasraf כתב: 10 יוני 2023, 10:01
Segev כתב:

גם לחצות כביש פנוי באור אדום לא מסוכן, ועדיין, אם זה החוק, זה החוק. נקודה.

בכנות, מעולם לא עישנת ג׳וינט?
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

בני12 כתב: 10 יוני 2023, 15:52
האדום הצורר כתב: 10 יוני 2023, 13:57 יש הבדל בין לכתוב ששער 8 היה מעורב במשחק מול חיפה ללכתוב שבזמן דרבי שער 5 (אחרי המעבר מ7) היה מעורב עם אוהדים של מכבי.
בשנות ה-80 ותחילת שנות ה-90 שער 4-5 היה מעורב בדרבים.
אנחנו ישבנו בשער 5 ומכבי ישבו בשער 4 ללא כל הפרדה.
גם במשחקי גביע באצטדיון ר"ג אנחנו ישבנו בשער 12 ומכבי בשער 11 ללא כל הפרדה.

כמו שמרקס כתב, הדומיננטיות של ארגוני האולטראס של שתי הקבוצות יצרה את הנזק והבלאגן.
היה ברור מההתייחסות שלו שהוא מתכוון ל5 ו11 כשערי העידוד המרכזיים באיצטדיון בלומפילד. מאז שזה המצב (אחרי המעבר מ7 כ"שער המעודד") לא היה קהל מעורב בשניהם, זה שטויות.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

Deep red כתב: 10 יוני 2023, 14:49
מילפורד כתב:אני לא פוחד לבוא עם הילדים (עדיין) , אבל הם נחשפים שם למראות וקולות שאני נדרש לבלות זמן רב אחרי זה להסביר להם למה אנשים מבוגרים מתנהגים באופן שלא עולה בקנה אחד עם הערכים והאופן שבו אני מחנך אותם להתנהג.
השיח הזה מוזר לי, כי יוצא שאני איזה חוליגן גדול, בעוד שאני אוסר על הילדים שלי לשיר כל שיר עם אזכור לשנות ה30 וה40 של המאה הקודמת.
הילדים גם יודעים שאצלנו בבית, ואצלם בבית הספר אסור להשתמש במילים: שרמוטות, בן זונה, מניאק (למרות שבוא נודה על האמת, גם במקום הכי צפונבוני מקללים).

הם מלווים אותי, יותר בכדורסל ופחות בכדורגל, מגיל 2.5-3 שנים (תמונות למעוניינים). הפעם היחידה שפחדתי הייתה במשחק החוץ באשקלון בכדורסל, לטדי אני לא נוסע. היו איתי בכל דרבי מאז הפועל אוסישקין, מעולם לא היה אפילו קרוב למפחיד. באמת לא מבין איפה פה הפחד הגדול. ספורט ישראלי הוא מייאש, מושחת, מגעיל, רמת בית שימוש, לא מפחיד.

מדגיש שוב, אין (כרגע) פחד לבוא עם הילדים, השיקול היחיד שלי אם להביא ילדים כרגע היא שעות המשחקים כפונקציה של הגיל שלהם וכמה מאוחר אני מרשה להם להישאר ערים.

וכמובן שהדוגמאות היחסית עדינות שנתת הן עוד פשוטות לטיפול, וכן , גם אני יכול להוציא עצבים על שופטים פה ושם.
הבעיה מתחילה כשהשירים מאבדים טעם לגיטימי לטעמי, כמו שאמרת עם איזכורי שואה ו/או התאבדות (האמת, שאלו כנראה שתי הדוגמאות היחידות של שירים שממש מפריעים לי).
ואם זה היה עסקינן , אז מילא.
אבל כמו שעולה פה שוב ושוב הקטע הזה שאנשים מתחילים להשליך חפצים , ולהתפרע (נקרא לזה נסיונות התפרצות לפרקט או מה שזה לא יהיה ה״תחזיקו אותי״ הזה שקורא לפעמים) , את זה אי אפשר להצדיק וכל פעם שילד שלי בא איתי ומשהו כזה קורה זה מפריע לי שאני מביא אותו וחושף אותו לדברים האלה.
אל תבלבל את זה מה שכתבתי פה עם פחד.
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

מילפורד כתב: 10 יוני 2023, 18:31
Deep red כתב: 10 יוני 2023, 14:49

מדגיש שוב, אין (כרגע) פחד לבוא עם הילדים, השיקול היחיד שלי אם להביא ילדים כרגע היא שעות המשחקים כפונקציה של הגיל שלהם וכמה מאוחר אני מרשה להם להישאר ערים.

וכמובן שהדוגמאות היחסית עדינות שנתת הן עוד פשוטות לטיפול, וכן , גם אני יכול להוציא עצבים על שופטים פה ושם.
הבעיה מתחילה כשהשירים מאבדים טעם לגיטימי לטעמי, כמו שאמרת עם איזכורי שואה ו/או התאבדות (האמת, שאלו כנראה שתי הדוגמאות היחידות של שירים שממש מפריעים לי).
ואם זה היה עסקינן , אז מילא.
אבל כמו שעולה פה שוב ושוב הקטע הזה שאנשים מתחילים להשליך חפצים , ולהתפרע (נקרא לזה נסיונות התפרצות לפרקט או מה שזה לא יהיה ה״תחזיקו אותי״ הזה שקורא לפעמים) , את זה אי אפשר להצדיק וכל פעם שילד שלי בא איתי ומשהו כזה קורה זה מפריע לי שאני מביא אותו וחושף אותו לדברים האלה.
אל תבלבל את זה מה שכתבתי פה עם פחד.
הקטע עם ״תתאבד״ די מדהים. ״שואה והתאבדות״ כאילו זו מיקשה אחת.
מבין ששואה מפריע, מאוד מפריע גם לי. אבל מה יש ב״תתאבד״ ששונה מ״השופט ימות היום״ או ״אבי נמני מת״ או כל קללה אחרת בסגנון? איך ״שירי שואה ותתאבד״ הפכו למטבע לשון לקללות קיצוניות? אין מה לעשות, זה רק בגלל הנרטיב שמושא שיר ההתאבדות יצר… אם זה היה מושר על מישהו אחר זה בחיים לא היה נתפס כשיר כ״כ נוראי
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומך7even
שליחת תגובה