חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אורלי נוי, חכמה ומחודדת כתמיד:

מעטות התועבות המוסריות הגדולות מ"הדאגה" שמביע הממשל האמריקאי נוכח הפשעים של ישראל בגדה, ו"ההבהרות" שישראל מספקת בתגובה.
עכשיו נתניהו מרגיע את האמריקאים שהוראתו של סמוטריץ להיערך לקליטת חצי מיליון מתנחלים נוספים בגדה "איננה מדיניות הממשלה", והאמריקאים נרגעים ואפשר להמשיך. אני מניחה שגם הם קראו את "תוכנית ההכרעה" של סמוטריץ, שבגדול מציבה בפני הפלסטינים בשטחים שלוש ברירות: כניעה, גירוש או השמדה, וגם הם רואים איך ישראל מממשת בפועל את שלוש האופציות האלה במקביל, מדי יום ביומו. אבל חצי מיליון מתנחלים נוספים בגדה? הו לא, לא זה.
העניין הדמוגרפי הוא בהחלט סוגיית מפתח, אבל לא באופן המניפולטיבי שבו עושה שימוש הקהילה הבינלאומית כדי להמשיך ולמכור את שקר שתי המדינות. העניין הדמוגרפי עומד ביסוד כל המפעל הציוני, מעצם הגדרתה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אין לזה כל משמעות אחרת מלבד מלחמה דמוגרפית, בראש ובראשונה בתוך גבולות 48', שמחייבת הנדסה דמוגרפית מלאכותית באופן שיאפשר שימור דמוקרטיה פרוצדורלית המתבססת על רוב יהודי מוצק. זה ההיגיון מהטיהור האתני בנכבה ועד להריסת אום אל-חיראן בנגב.
עם זניחת הרכיב הדמוקרטי בתהליך בלתי נמנע לטובת זה היהודי ואימוץ רעיון ישראל הגדולה כתוכנית עבודה דה פקטו, הגדלת מספר המתנחלים היא רק פן אחד של המלחמה הדמוגרפית בגדה. הצד השני הוא שנים של טיהור אתני זוחל של קהילות פלסטיניות, בכוח הבירוקרטיה או בכוח הזרוע – של הצבא או של המתנחלים, כפי שרואים היום בעין סמיה. זאת ההכנעה, זה הגירוש, זאת ההשמדה. וזה קורה בגדה במינונים משתנים יום יום, שעה שעה. אבל בקווי המדיניות הרשמית של ישראל אין סעיף להעברת חצי מיליון פושעי מלחמה נוספים לגדה, אז הכל בסדר. אפשר להמשיך.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הטיהור האתני מצליח.

לאחר התעללות והתעמרות אלימה, ללא הפסקה של מתנחלים בחסות כוחות הכיבוש, 200 תושבי כפר עין סאמיה ליד רמאללה התייאשו, העמיסו את רכושם הדל על משאיות ועזבו את הכפר.
נכבה, 2023.

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickאדום מטלי
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

Asafasraf כתב: 06 מאי 2023, 11:42
D&3 כתב:מנטליות של טרום חובה
חבל על המאמץ שלך.
איראן, חיזבאללה, חמאס, ג׳יהאד וכול החבורה הם לגיטימיים מבחינת חלק מהחברים כאן.
בדעה שלהם יש פחות תמיכה מאשר במכבי פתח תקווה.

Sent from my iPhone using Tapatalk
:bow: :bow: :bow:
אני אישית יותר מתחבר היסטורית לחזית העממית כי אני סמולני
אנטי ביתר לשעבר
סמל אישי של משתמש
עמית
קיבל.ה  226 לייקים

תגידו, לא חשבתם על לקדם ערוץ טלווזיה שיסקר באופן רצפי את כח מה שאתם מפרסמים פה
כל עוד 7 ו14 ערוצים לכאורה לגיטימים בארץ, אין שום סיבה שיהיה פה ערוץ (במידה הנכונה למה אל גזירה כבר נמצא בהוט וביס) שמסקר את ההתנהלות ביוש והכיבוש?

זה לא שאתם יכולים והכל, אבל רובכם נמצאים פה בארגונים בעצומות וכל זה, זה לא עלה לכם פעם לעשות את זה?
Trust the :hapoel: Mintzberg Process.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

לא יקבלו אישור בחיים לערוץ כזה. הדרך היחידה היא שיבוא מיליארדר לקנות את ערוץ 13 כשהוא מסתיר את כוונותיו מהממשלה עד שהקניה מאושרת לגמרי.
וגם אז, יכולים למצוא דרך לסגור אותו, זו לא בדיוק מדינת חוק פה.
הסיכוי שמישהו יסכים להפסיד מיליארדים בשביל סיכוי קלוש לחנך מדינה נאצית הוא לא גבוה במיוחד.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
עמית
קיבל.ה  226 לייקים

באסה
אני חושב שערוץ כזה הוא הכרחי אפילו לא קשור לסכסוך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

יש כל מיני ארגוני תקשורת עצמאיים שמנסים לעשות משהו דומה במידת תפוצה אפסית יחסית, כי זה מה שהם יכולים (שיחה מקומית, הטלוויזיה החברתית, העוקץ ועוד).

הבעיה היא שכל המערכת הכלכלית היא כזו שמחייבת הכנסות כלשהן, אחרת אי אפשר להתחרות בגופי התקשורת האחרים (ואם רוצים תפוצה רחבה אי אפשר להרשות לא להתחרות בהם). אף עסק שפועל בחברה היהודית לא ירצה שהשם שלו יקשר לגוף תקשורת שרוב היהודים בישראל יחשיבו בלתי-לגיטימי בעליל, ובהתאם אין שום סיכוי להכנסה סבירה מפרסומות. הדבר היחיד שנשאר זה תרומות/מימון, אבל כפי שאיציק כתב נכון אף בעל הון לא יזרים מיליארדים לגוף תקשורת שלא רק הוא סכנה כלכלית, אלא גם פועל נגד האינטרסים הכלכליים שלו (ברמת בעלי ההון אין שום אינטרס כלכלי בקידום מדינה שיוויונית, בדיוק להיפך). ואפילו אם מישהו היה מוצא מיליארדים בהפתעה ומשקיע אותם בפרוייקט שכזה, מעבר למאבק המתמשך מול הממשלה ופחות או יותר כל שאר גופי התקשורת, הוא לא יוכל לשרוד אחרי שיגמרו המיליארדים האלו.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

יצא לי לחשוב על זה השבוע.
בתור התחלה סדרות סטייל פאודה רק מהזווית השניה לגמרי יעשה את העבודה.
אני מאמין שכספים רבים(?) מארגונים שונים הולכים על הסברה בארץ ובעולם.
סדרה כזו תעורר שיח ציבורי ואף יכולה לעודד אנשים/חברות רצון לחקור וליצור תכנים טלוויזיונים העוסקים בנושא.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

באקלים הנוכחי סדרה כזו יכולה לגרום לאחד משתי התוצאות הבאות, ושום דבר אחר:
1. היא תיצור כ"כ הרבה מהומה שהיא לא תורשה אפילו לעלות לשידור, או תעוף ממנו אחרי פרק יחיד.
2. היא תישאר אזוטרית ויצפו בה 0.05% ישראלים יהודים במקרה הטוב.

וזה בכלל בהנחה שמישהו ירצה להתעסק עם דבר כזה, שימצא מימון ארוך טווח, שאולפנים יגעו בזה וכו' וכו'. ספק רב שזה בכלל יגיע לרמה הזו.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
ארז שדה
קיבל.ה  628 לייקים

עוד פוגרום של מתנחלים הלילה הפעם בכפר ג'אלוד
עד מתי?
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

זה בגלל ממשלת השינוי
ארז שדה
קיבל.ה  628 לייקים

D&3 כתב: 31 מאי 2023, 08:57 זה בגלל ממשלת השינוי
זה בגלל האפרטהייד שהיה קיים גם בממשלת ה"שינוי"
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

עידן סרור כתב: 30 מאי 2023, 17:42 יצא לי לחשוב על זה השבוע.
סדרה כזו תעורר שיח ציבורי ואף יכולה לעודד אנשים/חברות רצון לחקור וליצור תכנים טלוויזיונים העוסקים בנושא.
הכי דומה לזה שיש זה איסט סייד. עדיין ציוני אחושרמוטה אבל יחסית די ביקורתי לפחות כלפי עמותות המתנחלים
אנטי ביתר לשעבר
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

עמית כתב: 29 מאי 2023, 23:56 תגידו, לא חשבתם על לקדם ערוץ טלווזיה שיסקר באופן רצפי את כח מה שאתם מפרסמים פה
כל עוד 7 ו14 ערוצים לכאורה לגיטימים בארץ, אין שום סיבה שיהיה פה ערוץ (במידה הנכונה למה אל גזירה כבר נמצא בהוט וביס) שמסקר את ההתנהלות ביוש והכיבוש?

זה לא שאתם יכולים והכל, אבל רובכם נמצאים פה בארגונים בעצומות וכל זה, זה לא עלה לכם פעם לעשות את זה?
לא יודע מי זה רובנו, אני והחברים שלי ורוב השמאל הרדיקלי זה פעילי שטח מסכנים שאפילו "ארגוני זכויות האדם" (שאני עובד לצערי באחד מהם :sh-grin: ) שמים עלינו אלף זין (חוץ מקז"א כפרעליהם).
אין מספיק עיתונאים שזה מעניין אותם ואין כסף.
יש לנו רק את הסושיאל מדיה, במקרה הטוב הגר שיזף מוציאה איזה כתבה בהארץ שחצי ממנה טעויות, כמובן לא מדבר על שיחה מקומית וכאלה.
אנטי ביתר לשעבר
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מי שבאמת רוצה לדעת מה קורה, ימצא את הדרך. יש הרבה מידע זמין, משתמשים מביאים לכאן מדי פעם מדגם קטן, אבל יש המון מקורות למידע.
מי שלא יודע, זה מי שלא רוצה לדעת ( 95% מהאוכלוסייה היהודית בישראל).
לכן גם אם יהיה ערוץ כזה, הוא ישכנע את המשוכנעים, רוצה לדעת לא יסתכל בו.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בשבוע שעבר כתבי כאן על גירוש הכפר עין אל סמיה.
קהילה ענייה של כ-200 איש גורשה בפועל על ידי מתנחלים אלימים, שהתעמרו בהם ללא הפסקה בעזרת הצבא והמשטרה, עד שנאלצו לברוח.
אני מפציר בכם לקרוא כאן את הסיפור של אותם אנשים, שעוברים טיהור אתני בפעם השנייה בחייהם, ועל הרקע של מבצעי הפוגורמים ועוזריהם.
(בעיקר מומלץ לאנשים בפורום כמו אסרפרף, כדי שפעם הבאה שפלסטיני יורה על יהודים, הוא אולי יבין מי האנשים שעושים את זה ולמה, ויפסיק כבר עם הדקלום של "רצחנות ערבית").

עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

אמה גולדמן כתב: 31 מאי 2023, 12:27
עידן סרור כתב: 30 מאי 2023, 17:42 יצא לי לחשוב על זה השבוע.
הכי דומה לזה שיש זה איסט סייד. עדיין ציוני אחושרמוטה אבל יחסית די ביקורתי לפחות כלפי עמותות המתנחלים
איסט סייט זה לייט של הלייט אם בכלל..

חשבתי יותר על סצנות של פוגרומים של מתנחלים,
בני נוער הומואים אשר נסחטים על כך ואת ההשלכות הנלוות(מוות או מוות),
כניסה של צבא באמצע הלילה לבתים והטראומות הנלוות,
ועוד אירועים שהתרחשו ומתרחשים

בגדול, סדרה שתצליח להקרין לצופה מה החוויה של פלסטיני תחת כיבוש.

@pelegs אני מודע לזה שסדרה כזו לא תשודר בערוצים 11-14, לא קיים וויכוח בכלל.
אבל אם זה יפורסם ברשת טלוויזיה כלשהי בעולם,
יהיה לזה צפיות ובאז.
אוטומטית בישראל יסקרו את הסדרה ויקראו להחרימה, מה שיצור באז גם פה.

האפקט ההסברתי יכול להועיל מאוד לדעתי,
בטח ובטח אם זה יפתח דלת רעיונית ליוצרים מעולם הטלוויזיה.
סמל אישי של משתמש
עמית
קיבל.ה  226 לייקים

את האמת לא בא לי כל כך סדרה כזאת, פשוט כי זה לא יביא הרבה אבל המון כאוס. כמו ואלס עם באשיר ב2008

אנשים יגידו שזה לא נכון פשוט, ויוצרי הסדרה אלה שמאלנים קיצוניים שלא אוהבים את המדינה

להראות עובדות, זה מה שחשוב

זה לא חייב להיות רק ערוץ "שמאלני" זה יכול להיות ערוץ רחב ובריא בדעותו אבל שמתדיין כל יום על הכיבוש ומביא משם סיפורים שקורים כל יום וכל אחד בדעתו האישית ידבר על זה

יש פה בעיה של הסתרת מידע, אנשים לא יודעים למה בכלל שונאים את המדינה והולכים ישר לאנטישמיות. שלרוב זה בכלל לא קשור

אני לא מאמין שיהיה שלום, אני חושב שפעם היה הזדמנות אבל היום זה מאוחר מדי. ואם יהיה שינוי הוא כנראה יבוא מצד אחד שישלם את המחיר ויסבול קשות

אבל אני כן רוצה שהדור אחרינו יהיה יותר אחראי ומודע למעשיו ויבין מה הדברים שמדינת ישראל לא עשתה טוב למען הסכסוך. אולי הם ידעו איך להתנהל עם המצב ואולי מהם לא יגיע הגורל האכזר וזה הכל מתחיל במודעות עצמית, משהו שפה פשוט לא מסבירים
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

teknoboy כתב: 05 יוני 2023, 12:29
ראוי לציין שכל פוגרום כזה נעשה בחסות כוחות הבטחון, שיודעים עליו ולא מונעים אותו, ועל פי רוב אם הקורבנות מנסים להגן על עצמם, הצבא/משטרה מסייעים לפוגרומיסטים.
אלו שתי זרועות של אותו תמנון טרור.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מחמד תמימי . 2021-2023.

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ישראל מייבשת. עוד דרך להתעלל בפלסטינים ולהפוך את חייהם לבלתי נסבלים.

"רק 36% מתושבי הגדה מקבלים מים זורמים מדי יום ורק 47% מתושבי הגדה מקבלים מים זורמים במשך פחות מעשרה ימים בחודש. 92% מתושבי הגדה אוגרים מים במכלים המוצבים על גגות הבתים כדי להתמודד עם המחסור התמידי במים.
נתונים אלה מצביעים על מצוקת מים קשה בקרב הפלסטינים תושבי הגדה. מצוקה זו אינה גזירת גורל או תופעת טבע שלא ניתן להתמודד איתה, והיא גם אינה חלק מ"משבר מים" אזורי בלתי נמנע. מצוקה זו היא תוצר מכוון של מדיניות ישראלית מפלה ומודעת, הרואה במים מרכיב במנגנון השליטה בפלסטינים."

ישראל מייבשת: מדיניות ההצמאה של ישראל בגדה המערבית
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מציע לחשוב על השורה התחתונה במאמר.

מי ייצא לרחוב בגלל מוחמד תמימי?
יונתן פולק

אדם נושא בידיו את בנו הפעוט, בן השנתיים וחצי, על שביל ביתו בליל קיץ, מכניס אותו למושב המכונית האחורי וחוגר אותו לכיסא התינוק. זה ערב שקט. החום משאיר את כולם בבתים. האב, שף במקצועו, נכנס למכונית בעצמו ומדליק את האורות. לא חולפות יותר מכמה שניות, ואש נפתחת עליהם מאחור.

תמונה

כדור ראשון פוגע בתינוק, מפלח את ראשו וחודר למרכז מוחו. האש נמשכת. האבא, המום, מבועת, מנסה למלט אותם בנהיגה הרחק מהאש, אך זו רק מתעצמת. כדור חודר ויוצא מחזהו, סמוך לכתף. כדור נוסף מתנפץ על הרכב ורסיסיו ננעצים בצווארו. זה כבר לא ערב שקט, וסביב המכונית מתאספים אנשים בצעקות. ארבעה ימים מאוחר יותר ימות מוחמד תמימי בן השנתיים וחצי מפצעיו, כשהַיְתַ'ם, אביו, נמצא לצדו לאחר ניתוח ולאחר ששיחרר את עצמו מוקדם מבית החולים.
גרסתו הראשונית של הצבא, שממנה נסוג בהמשך, היא שחמושים פלסטינים ירו אל עבר החיילים, והם אלו שפגעו בעולל ובאביו. אינני יודע אם פלסטינים ירו לעבר הצבא — אף לא אחד מעשרות חברי תושבי הכפר לא שמע ירי קודם לזה של החיילים — אבל גם אם כן — לו ירו פלסטינים מאזור הכפר לעבר הצבא, בתי הכפר היו בגבם. גם כדור טועה אינו יודע לשנות כיוון בזמן תעופה. זה שקר גס, לא טעות. גם גרסת התיקון חמורה לא פחות. לטענת הצבא זיהה חייל בטעות את האב ובנו כיורים. מוחמד והית'ם היו בתוך המכונית כשנורו. כיצד ניתן לזהות מכונית כדמות חשודה העוסקת בירי?
לאחר הירי — כשהטעות, אם אכן טעות, כבר ברורה לכל — טיפלה ישראל באירוע על ידי פשיטה אלימה על הכפר, השתלטות על גגות שולטים ופציעה של כמה אנשים נוספים. הצלם בִלאל תמימי נורה בידו, כשהוא מצלם מגג ביתו את האירועים. באותו מקום בדיוק נורה גם בן אחיו בן ה–17 וגולגולתו נשברה. כך, ברגישות ובנחישות.
נגיד שהיה מודע לכך שישנם חיילים באזור, מדוע שיחשוש אדם לצאת את ביתו עם בנו התינוק, כמה צעדים למכונית?
מעט לאחר פציעתו, כשהוא כבר בבית החולים, רגע לפני הניתוח, יאמר הית'ם, "היה שקט לגמרי. לא ידענו שיש חיילים". כביכול, לכל מי שאינו מצוי בפרטים, לכל מי שמוציא את לילותיו וימיו בהגנה על הדמוקרטיה הישראלית, לכל מי שעוד שואף להגן על המערכת ושאל שוטרים היכן היו בחווארה, המשפט הזה, שנאמר כמעט ללא תשומת לב, כדבר הטבעי בעולם, המשפט הזה כמעט שאינו הגיוני. כי נגיד שהיה מודע לכך שישנם חיילים באזור, מדוע שיחשוש אדם לצאת את ביתו עם בנו התינוק, כמה צעדים למכונית?
השאלה הזאת היא היא המרחק הבלתי נתפש, הבלתי ניתן לגישור, בין הפלסטינים, שבהם שולט מנגנון החושך של השב"כ־צבא־משטרה, לבין מי שרחוק שנות אור ממציאות חייהם ומאמין, למרות הכל, כי ישנה עדיין דמוקרטיה ישראלית להילחם עליה.
במצב הדברים האמיתי, במציאות, יש רק שתי אפשרויות — עם או נגד הציונות; הצטרפות למאבק הפלסטיני בקולוניאליזם ובאפרטהייד, או תחזוק העליונות היהודית והמצב הקיים.

המקור כאן:
https://www.haaretz.co.il/opinions/2023 ... 5770920000
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בהמשך לעניין ההצמאה כדרך נוספת להתעלל באוכלוסיה הפלסטינית בגדה המערבית, הנה דוגמא.
אפשר לעזור למשפחה הדלה הזו, מי שיכול לתרום, זה מצוין.

"מיים הם חיים, בכל מקום ובכל טמפרטורה, מה כל שכן בדרום בקעת הירדן בחום של 40 מעלות משפחה ממערג'את, זקוקה למה שעבורנו הוא מובן מאליו - מים. אתן/ם יכולות/ים לעזור.
משפחה ממערג'את שבדרום בקעת הירדן, זקוקה למה שעבורנו הוא מובן מאליו - מים. אתן/ם יכולות/ים לעזור.
הסיפור של המשפחה הזאת הוא הסיפור של הקהילות הפלסטיניות בבקעת הירדן, על הקשיים שמערימה עליהן ישראל, על הטרור שמשליטים עליהם המאחזים, ועל נחישותם להמשיך לאחוז באדמה למרות כל אלה.
מערג'את הוא כבר בלתי מוכר בדרום בקעת הירדן. המשמעות היא איסור חיבור לחשמל ולמים, ופחד תמידי מהריסות מבנים ושדות. המגבלות האלה לא תקפות לגבי הוילות בהתנחלויות הסביבה.
משפחתו של מ' גרה במערג'את ומתפרנסת מרעיית צאן. החינוך הוא ערך חשוב בבית, בנות המשפחה שסיימו את בית הספר התיכון למדו באוניברסיטה, הבן לומד רפואה באוניברסיטה נחשבת בגדה, ובזמנו הפנוי עוד עוזר עם העדר.
שטח המרעה של הכפר הוגדר כשטח אש. בכל זמן שיחפוץ, ובלי התראה מוקדמת, הצבא יכול למנוע מרועות ורועי הכפר לצאת אליו, ולפעמים לפתוח בתמרונים של כלים צבאיים בין העדרים, או בירי.
אלא שהבעיות שמציבים הצבא והמנהל מתגמדות לעומת מה שמעולל המאחזניק.
כבר כמה שנים שלמאחזניק יש מאחז בלתי חוקי, כמה מאות מטרים מבתי הכפר. הוא נוהג למנוע מהרועים ועדריהם לחצות את הכביש אל אדמות המרעה. הרקורד של המאחזניק וחבריו מול תושבי מערג'את כולל: מכות, נסיונות דריסה (ביניהם של ילד), האצה של סוסים וטרקטורים לתוך העדרים על מנת לפזר אותם, ירי לכיוון רועים, פלישה לילית אל תוך הבתים עצמם, ניסיון גניבה של טלפון מנער פלסטיני, אחרי שהשתמש בו לצלם אירוע אלימות שכזה.
העמידה של משפחתו של מ', ושל תושבי מערג'את כולם, מול הטרור של המאחזניק וחבריו, מעוררת השתאות. נוצרה שותפות בינם לבין אנשי "מסתכלים לכיבוש בעיניים" שמגיעים למקום בשעות המרעה, מתעדים את המאחזניק כאשר מתקרב לפלסטינים, מזעיקים מיד את המשטרה והצבא כשהוא מתקיף, ופועלים לפקיחת העיניים של אנשים בישראל ומחוץ לה אל הזוועות שקורות במערג'את ובכל השטחים הכבושים.
למ' האומץ וכושר העמידה להמשיך ולא לעזוב את ביתו, אבל הוא לא יכול לעשות זאת בלי מים. לא מזמן, נהרס טנק המים המשמש את המשפחה והצאן שלה. הוא נוסע לרכוש מים, מביא אותם הביתה, ובדרך חלק מהם כבר נשפך. במקום ליסוע הלוך-חזור עם הטרקטור אל נקודת הקנייה של המים פעם בשלושה ימים, הוא נאלץ לעשות זאת פעם ביום, וההוצאות על המים שילשו את עצמן. כל זאת כשהוא מנוע מחיבור של ביתו למים, ובחום הקשה של בקעת הירדן בקיץ.
תרומה של טנק מים חדש תוכל להקל במעט על משפחתו, המתמודדת עם קשיים שבמציאות של שוויון וחופש, אף אדם לא היה צריך להתמודד איתם.
תרומות לחשבון נאמנות רחל אפק מס. 18584146 , בנק לאומי (10) , סניף 949 . חשוב לציין שזה עבור מיכלית מיים למעארג'את. (נא לא לשלוח אלי בביט )"

מי שרוצה, מי שיכול.ה.
מוזמנות לתרום בלינק
🔗:https://payboxapp.page.link/rmqaaSBAepEhMLrA7
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ההתמדה שלך מרגשת ביותר
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תמונה

אני בעד פעילות כזו כמובן, אבל ההשפעה שלה לא באמת גדולה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אתה מצפה שהוא יעלה על מטוס פעם בשבוע כדי ללוות רועים?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

זה אני מצפה ממך
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אני כבר מזמן ניתקתי מגע כדי לצמצם הפסדים
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

its-sick כתב: 08 יוני 2023, 19:00 תמונה

זו לא הפעילות שלי במאבק הפלסטיני. זה בקטנה, דרך אגב.

הביטו,
ברור לי שהישועה לפלסטינים לא תבוא מתוך ישראל. המשטר צריך להשתנות, ואני לא רואה איך קבוצה שיש לה עליונות על קבוצה אחרת, מוותרת על העליונות הזו מרצונה הטוב, על כל הפריוולגיות והרווחים שהעליונות נותנת לה. אני לא מכיר תקדים היסטורי לזה.
לכן די ברור לי שאם יבוא שינוי, הוא יבוא על ידי לחץ מבחוץ, וזה עיקר הפעילות שלי.
ובכל זאת, ביום שזה יקרה, יצטרכו שיתוף פעולה לזה מתוך ישראל, וכמה שקבוצה כזו תהיה חזקה ומוכנה יותר, גם אם זעירה, זה יהיה טוב יותר.
גם חשוב שיהודים מתוך ישראל יהיו פעילים לטובת לחץ חיצוני כזה.
עכשיו, כשאני כותב כאן, אני לא חושב שאצליח להפוך את אסרפרף, או אסף עבאדי. אבל אני לעולם לא שוכח שהייתי בצד השני של המפה הפוליטית, ואם אני הצלחתי להתגבר על האינדוקטרינציה הציונית, אז זה יקרה עם הזמן לאחוזון קטן נוסף.
צריך שאנשים יטילו ספק במה שידעו מגיל 0, ויקשיבו וילמדו את האמת.
מי שמגיב וצריך להתגונןן כל הזמן, כמו האספים או D3, לא יעברו צד, כי אתה לא יכול להכיל מידע כשאתה צריך לנצח.
אבל אני רואה שלפעמים 70-80 נכנסים לקרוא באשכול אחרי שאני מוסיף משהו, בלי שמישהו מגיב. כלומר, חלק לפחות קורא את זה בשקט, ומכיון שהם לא צריכים להגיב, אולי מישהו מהם לומד משהו, ומשהו נסדק בתובנות שלו.
אני בפירוש יכול להגיד שיש כמה מקרים של אנשים שאני יודע שלאורך זמן עקבו אחרי מה שאני כוחב, בלי להתגונן, וממש עברו לצד שלי.
אז זה לא עולה לי הרבה, ואולי מישהו מהם יהיה מיקו פלד הבא?
ארז שדה
קיבל.ה  628 לייקים

אדום מטלי כתב: 09 יוני 2023, 09:00

הביטו,
ברור לי שהישועה לפלסטינים לא תבוא מתוך ישראל. המשטר צריך להשתנות, ואני לא רואה איך קבוצה שיש לה עליונות על קבוצה אחרת, מוותרת על העליונות הזו מרצונה הטוב, על כל הפריוולגיות והרווחים שהעליונות נותנת לה. אני לא מכיר תקדים היסטורי לזה.
ובכל זאת, ביום שזה יקרה, יצטרכו שיתוף פעולה לזה מתוך ישראל, וכמה שקבוצה כזו תהיה חזקה ומוכנה יותר, גם אם זעירה, זה יהיה טוב יותר.
עכשיו, כשאני כותב כאן, אני לא חושב שאצליח להפוך את אסרפרף, או אסף עבאדי. אבל אני לעולם לא שוכח שהייתי בצד השני של המפה הפוליטית, ואם אני הצלחתי להתגבר על האינדוקטרינציה הציונית, אז זה יקרה עם הזמן לאחוזון קטן נוסף.
מי שמגיב וצריך להתגונןן כל הזמן, כמו האספים או D3, לא יעברו צד, כי אתה לא יכול להכיל מידע כשאתה צריך לנצח.
אבל אני רואה שלפעמים 70-80 נכנסים לקרוא באשכול אחרי שאני מוסיף משהו, בלי שמישהו מגיב. כלומר, חלק לפחות קורא את זה בשקט, ומכיון שהם לא צריכים להגיב, אולי מישהו מהם לומד משהו, ומשהו נסדק בתובנות שלו.
אני בפירוש יכול להגיד שיש כמה מקרים של אנשים שאני יודע שלאורך זמן עקבו אחרי מה שאני כוחב, בלי להתגונן, וממש עברו לצד שלי.
מה זה אומר שהיית בצד השני של המפה הפוליטית, היית ימני בעברך?
גם אני עברתי תהליך איטי של מעבר מהאגף הבטחוניסטי והניצי של מפלגת העבודה לאגף היוני של העבודה, אח"כ למרצ ובשלוש השנים האחרונות חד"ש. יש אנשים שמשנים את דעותיהם וזה מה שנותן תקווה לשינוי בעתיד.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ארז שדה כתב: 09 יוני 2023, 09:53

הביטו,
גם אני עברתי תהליך איטי של מעבר מהאגף הבטחוניסטי והניצי של מפלגת העבודה לאגף היוני של העבודה, אח"כ למרצ ובשלוש השנים האחרונות חד"ש. יש אנשים שמשנים את דעותיהם וזה מה שנותן תקווה לשינוי בעתיד.
הרבה יותר גרוע.
עוד הספקתי להצביע לתחיה, של יובל נאמן וגאולה כהן. גדלתי בבית של הציונות הדתית.
ארז שדה
קיבל.ה  628 לייקים

אדום מטלי כתב: 09 יוני 2023, 11:44
ארז שדה כתב: 09 יוני 2023, 09:53

הביטו,
הרבה יותר גרוע.
עוד הספקתי להצביע לתחיה, של יובל נאמן וגאולה כהן. גדלתי בבית של הציונות הדתית.
וואוו שינוי רציני
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

לפני 20 שנה אני והוא היינו הימנים הקיצוניים של הפורום.
אני התנדבתי בשביל מולדת והאיחוד הלאומי...
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מטוטלת קלאסי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 09 יוני 2023, 13:57 מטוטלת קלאסי
מה הכוונה?
ארז שדה
קיבל.ה  628 לייקים

KingAlpaca כתב: 09 יוני 2023, 13:21 לפני 20 שנה אני והוא היינו הימנים הקיצוניים של הפורום.
אני התנדבתי בשביל מולדת והאיחוד הלאומי...
מה גרם לשינוי? השירות הצבאי בשטחים?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

לא.
שום חוויה אישית. שום נקודה אחת מרכזית.
פשוט קריאה והפנמה של עוד ועוד דברים (כמו שמטלי מפרסם פה, לדוגמא) עם הזמן.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הפוסט קיבל 3 לייקיםארז שדהאדום מטליpelegs
שליחת תגובה