חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

pelegs כתב: 07 מאי 2023, 00:13
Asafasraf כתב: 06 מאי 2023, 23:34 ואני כרגיל יענה לך שאיפה שחשוב (במדינה שלנו) כנראה שאני מבין דבר או שניים (סיימתי שני תארים), בזמן שאתה מנסה לשפוך את הרעל שלך מגרמניה לישראל.
שמע, כמות התארים שיש לך לא במיוחד מעניינת (גם לי יש שני תארים, אפילו במקצוע שדורש המון הבנת הנקרא), בייחוד כשאתה מדגים יכולת מרשימה של לא להבין את הנקודה שאנחנו דנים בה.
כמו-כן, מר "סיימתי שני תארים" - בעברית, גוף ראשון יחיד עתיד מתחיל עם א', לא עם י'. מקווה בשבילך שהתארים נעשו בשפה אחרת מעברית, אחרת - ואני עדין כאן מאד - מצבך מביך.
לטעמי, טעויות כתיב מעין אלו הן המסנן מספר אחד בהערכת איכות בני אדם בישראל.
כן, אני מודע לכך שזו אינה דיעה פופלרית במיוחד, אבל כל האנשים שאני מעריך במיוחד בחיי מקפידים בשפתם בקלה כבחמורה.
ביצה ותרנגולת? האם אני מעריך אותם יותר כי הם מקפידים בשפתם, או אני מכבד הקפדה בשפה בגלל שאותם אנשים הם איכותיים בעיניי?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

הערכת איכות בני אדם
לא פחות ולא יותר
אחד המרשימים שקראתי

ופלגס, בתור אחד שחובב את הכתיבה שלך,
אכזבת גם.
מצד שני מה שהפריע לי בהודעה שלך זה ההתייחסות אל שגיאת הכתיב, שזו התקדמות בפני עצמה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

נו באמת. אין אנשים שאתה מכבד יותר מאשר אחרים?
אם אתה אומר שאין, אתה כנראה משקר.
כולנו, ממש כולנו כולל כולם, שופטים אחרים ומעריכים אנשים מסויימים יותר.
אני מעריך מאד הקפדה על שפה ללא שגיאות. זכותך לא לאהוב את זה, אבל אני בטוח שגם לך יש קריטריונים שייראו לי לא לענין.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

its-sick כתב: 07 מאי 2023, 15:16 נו באמת. אין אנשים שאתה מכבד יותר מאשר אחרים?
אם אתה אומר שאין, אתה כנראה משקר.
כולנו, ממש כולנו כולל כולם, שופטים אחרים ומעריכים אנשים מסויימים יותר.
אני מעריך מאד הקפדה על שפה ללא שגיאות. זכותך לא לאהוב את זה, אבל אני בטוח שגם לך יש קריטריונים שייראו לי לא לענין.
כמובן שיש,
אם כי אני מאמין שזה דפוס שאני צריך לעבוד עליו יותר.

אני דווקא כן אוהב הקפדה על שפה נטולת שגיאות,
שזה נוגע לעצמי.

אבל המסנן לאיכות בני האדם?
מרגיש לי שהלכת רחוק מדי.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אם הוא לא היה מעלה את עניין שני התארים שלו, לא הייתי מעיר לו על זה. אבל אם אתה מנסה לגבות את הגזענות שלך בתארים אקדמים, תוך כדי הדגמת בורות בסיסית בשפה, אתה תקבל על זה הערה כי זה מגוחך לגמרי.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

הן תארים אקדמיים והן כתיבה ללא שגיאות הן שתי תכונות(?) שרק דושים עושים בהן שימוש בהערכת האדם שמולם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

היכולת של אנשים פה להתעלם מההקשר של דברים זה משהו.

הוא ניסה להשתמש בתארים שלו כדי להוכיח שהוא כביכול בעל יכולת הבנה יותר רחבה של הנושא ביחס אלי. אז עקצתי אותו בהתאם.

כבר הסברתי בפירוט כמה וכמה פעמים, אפילו באשכול הזה ממש, למה אני לא מסכים עם הניתוח הפוליטי של אסףאסרף. אין לי שום רצון לחזור על עצמי שוב ושוב, רק כדי שהוא יעלם לכמה שבועות/חודשים ואז פתאום יבליח ויכתוב את אותם הדברים (הגזעניים להחריד) מחדש כאילו לא ניהלנו את הדיון הזה מאה פעמים בעבר.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אין לך מושג כמה ה״עקיצה״ שלך הפריעה לי.
כל כך הפריעה לי שלא נרדמתי בלילה.
אתה כתבת על בעיה בהבנת הנקרא אצלי, אז עניתי לך שלפחות לפי המדינה כנראה שהבנת הנקרא אצלי סבירה.
אני אקרא ואגיב מתי שאמצא לנכון.
לא מתאים לך? יש את כפתור החסימה. מוזמן להשתמש בו.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

its-sick כתב:
pelegs כתב: 07 מאי 2023, 00:13
Asafasraf כתב: 06 מאי 2023, 23:34 ואני כרגיל יענה לך שאיפה שחשוב (במדינה שלנו) כנראה שאני מבין דבר או שניים (סיימתי שני תארים), בזמן שאתה מנסה לשפוך את הרעל שלך מגרמניה לישראל.
שמע, כמות התארים שיש לך לא במיוחד מעניינת (גם לי יש שני תארים, אפילו במקצוע שדורש המון הבנת הנקרא), בייחוד כשאתה מדגים יכולת מרשימה של לא להבין את הנקודה שאנחנו דנים בה.
כמו-כן, מר "סיימתי שני תארים" - בעברית, גוף ראשון יחיד עתיד מתחיל עם א', לא עם י'. מקווה בשבילך שהתארים נעשו בשפה אחרת מעברית, אחרת - ואני עדין כאן מאד - מצבך מביך.
כן, אני מודע לכך שזו אינה דיעה פופלרית במיוחד, אבל כל האנשים שאני מעריך במיוחד בחיי מקפידים בשפתם בקלה כבחמורה.
ביצה ותרנגולת? האם אני מעריך אותם יותר כי הם מקפידים בשפתם, או אני מכבד הקפדה בשפה בגלל שאותם אנשים הם איכותיים בעיניי?
איך אתה מגדיר אחד כזה שמתעב את המדינה בה הוא חי, מכנה אותה מדינת טרור, טוען שהיה שותף למעשי טרור, אבל ממשיך לחיות בה וכשהוא נדרש למלא טופס ויזה לארה״ב הוא משמיט את הדברים האלה?
אני קורא לזה ״צביעות״ וזה הרבה יותר מגעיל בעיניי.

נערך לאחרונה על ידי Asafasraf ב 07 מאי 2023, 21:48, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

D&3 כתב:הן תארים אקדמיים והן כתיבה ללא שגיאות הן שתי תכונות(?) שרק דושים עושים בהן שימוש בהערכת האדם שמולם
הבנאדם שולח אותי בכל תגובה שניה שלו ללמוד הבנת הנקרא, אז הייתי חייב להגיב.
הבחור מוזמן לעבור על כל התגובות שלי כאן.
אני די בטוח שלא ימצא יותר מדיי.

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

Asafasraf כתב: 07 מאי 2023, 21:48
its-sick כתב:
pelegs כתב: 07 מאי 2023, 00:13 שמע, כמות התארים שיש לך לא במיוחד מעניינת (גם לי יש שני תארים, אפילו במקצוע שדורש המון הבנת הנקרא), בייחוד כשאתה מדגים יכולת מרשימה של לא להבין את הנקודה שאנחנו דנים בה.
איך אתה מגדיר אחד כזה שמתעב את המדינה בה הוא חי, מכנה אותה מדינת טרור, טוען שהיה שותף למעשי טרור, אבל ממשיך לחיות בה וכשהוא נדרש למלא טופס ויזה לארה״ב הוא משמיט את הדברים האלה?
אני קורא לזה ״צביעות״ וזה הרבה יותר מגעיל בעיניי.

אני לא מכיר אף אחד שמתאים לתיאור הזה, אבל אם היה קיים מישהו כזה אז הייתי מגדיר אותו כאדם חכם ואיכותי, ממש אדם כלבבי. בטוח שהוא הרבה יותר טוב מהנאצים שהם רוב היהודים בישראל.
הנאצים הם היצורים הכי נאלחים ביקום. אי אפשר להיות יותר גרוע מהם.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

ראיתי הבוקר בטלויזיה פרסומת עם אבשלום קור ונזכרתי איך הוא התעלל בזוגתו, אז אני אבהיר: אני לא מעריך אוטומטית מי שמדבר נכון, אלא אני מעריך פחות את מי שלא מדבר נכון.
במתמטיקה זה נקרא תנאי הכרחי אך לא מספיק.
لا إله
ארז שדה
קיבל.ה  629 לייקים

its-sick כתב: 08 מאי 2023, 09:51 ראיתי הבוקר בטלויזיה פרסומת עם אבשלום קור ונזכרתי איך הוא התעלל בזוגתו, אז אני אבהיר: אני לא מעריך אוטומטית מי שמדבר נכון, אלא אני מעריך פחות את מי שלא מדבר נכון.
במתמטיקה זה נקרא תנאי הכרחי אך לא מספיק.
אני מתייחס יותר לתוכן של הדברים ופחות לצורה, יש אנשים עם ליקויי למידה שיש להם בעיות בכתיב אבל הם גאונים, וגם אני מעדיף אנשים שאינם גאונים אך מוסריים וערכיים על אנשים גאונים חסרי מוסר.
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אתה צודק במידה לא מבוטלת, אבל השאלה היא מעדיף בתור מה? ברור שלפעמים יותר נחמד עם אנשים טובים סביבך מאשר עם אגואיסטים, אבל יש מקומות בהם אתה מעדיף להיות עם אנשים חכמים גם אם הם לא נחמדים.
למשל, בעבודה שלי כאיש אלגוריתמים, מאד קשה לעבוד עם אנשים לא חכמים. בעבודה שלי טיפשות היא מכה שהורסת את החיים והנשמה, ממש מדכאת.
כשדיברתי על הערכה של אנשים, התכוונתי להערכת היכולת האינטלקטואלית שלהם, לסיכוי שאקח ברצינות את הערכת המציאות שלהם ואת דעתם על העולם.
בדיונים בפורום, זה קצת יותר חשוב מכמה דברים אחרים.
لا إله
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

its-sick כתב:https://news.walla.co.il/item/3575835
שנתיים אחרי המקרה: לוחמת מג"ב הורשעה בתקיפה תושבת מזרח ירושלים
לאחר משפט ארוך שבו הוצגו חוות דעת בעייתיות, הורשעה אוריאן בן כליפא. מנגד, היא זוכתה מעבירות שיבוש מהלכי חקירה.
השופטת דחתה את טענות ההגנה נגד מח"ש, והסבירה: "מעשי הנאשמת הם שהובילו לחבלות שהופיעו על גופה של המתלוננת"
והיום הוחזרה לתפקידה...

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

לא בדיוק לתפקידה, אלא לתפקיד לא מבצעי.
אבל המסר ברור: כל ארגון פשע צריך להראות נאמנות לעבריינים שלו שנתפסים בכדי לזכות בנאמנות שאר הארגון.
המאפיה האיטלקית המציאה את זה לפני מאות שנים וזה אכן עובד טוב.
لا إله
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 06 מאי 2023, 15:35 צודק.
1. מאיפה לבדוק את זה? אולי מכמות החיסולים בחברה הערבית לעומת זו היהודית? אולי רצח על חילול כבוד המשפחה שקיים אצל הערבים?
2. על ״תרבות המוות״ באיסלאם אפשר לראות בלא מעט מדינות בעולם שבהן אין את הקונפליקט היהודי- פלסטינאי.
3. על כמה פיגועים שביצעו יהודים בעולם שמעת/ קראת בשנים האחרונות?
נראה כמו יום סביר לתת לך תשובות יותר קונקרטיות (בזמן אמת היה ברור שתכחיש את מה שכולם כולל אותך יודעים, אבל עכשיו זה בדיוק קרה אז לא יתאפשר לך).

1. בוא נתחיל ממספר התקריות שבהן נהרגים ילדים, למרות שידוע מראש שזה יקרה (בונוס: מקבלים נקודות כפולות אם הארגון שהרג את הילדים מדווח על "מבצע מדויק")
2. עזוב את זה שאתה חי במדינה שקוראת לחיילים הרוגים "קדושים", שיש בלוח השנה שלה שבוע שלם של פולחן מתים וכו' וכו'.
אולי אתה מתכוון לכל ענייני חלוקת הסוכריות? ובכן, גם בזה כבר מזמן אין שום הבדל בינך לבין השכנים שלך.
3. על כמה סיכולים ממוקדים שהפלסטינים עשו ונהרגו בהם ילדים שמעת בשנים האחרונות? על כמה שכונות מגורים שהם שיטחו? על כמה סירות דיג שהם ירו עליהן?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

יש פה תופעה הפוכה ומוזרה..
ישראל היא נורא נורא חזקה, יש לה כלים שהפלסטינים יכולים רק לחלום עליהם, שכוללים הפצצה מדויקת של דירה בבניין, אבל מכיוון שכך, אי אפשר לצפות שלא יהרגו חפים מפשע
מנגד, אם חוליה פלסטינים תצא עם סכינים לבית של בכיר בארגון הטרור צה"ל, אם תעז לפגוע במישהו מבני הבית הם יעמדו תחת משפט מוסרי.
וזה עושה הגיון*!!

*אם מנתקים את הקונטקסט כמובן, וכופים סימטריה...
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

יש לי תחושה שאם הפלסטינים בעזה פתאום ישיגו יכולת ירי מדוייקת במיוחד והם יתחילו להפגיז באופן ממוקד מבנים צבאיים בישראל, עוצמת התגובה מצד ישראל רק תגבר (יחד עם ההיסטריה הכללית).
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

זווית יהודית מ-48:

תמונה
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
ארז שדה
קיבל.ה  629 לייקים

אדום מטלי כתב: 16 מאי 2023, 08:16 זווית יהודית מ-48:

תמונה
מזעזע
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

למי שחוכך בדעתו על עד כמה ישראל היא מודל של קולוניאליזם, הנה טקסט מעניין של היהודי פרופ' גדי אלאגזי.
אולי יעניין אתכם לקרוא. (והביטו במפה...)

"קולוניאליזם הוא לא מין איזו דעה קדומה מיושנת ("איזו גישה קולוניאליסטית, פוי"). הוא תהליך חברתי ממשי של נישול, השתלטות על משאבים וארגונם מחדש בעזרת כוח והון. במקרה שלנו, מדובר בקולוניאליזם התיישבותי, כזה שחומר הגלם שלו הוא בני-אדם".

D&3
קיבל.ה  818 לייקים

יפה איך תמיד היה אסור להשוות, אבל עכשיו שאמרו כמה מילים על החרדים פתאום משתמשים בכל ארסנל השואה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 19 מאי 2023, 19:36 יפה איך תמיד היה אסור להשוות, אבל עכשיו שאמרו כמה מילים על החרדים פתאום משתמשים בכל ארסנל השואה
הצביעות של ליברלים בישראל (ובכלל) הפסיקה להפתיע אותי כבר מזמן.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

הצבועים בסיפור הזה הם לא ליברלים אבל
הפוסט קיבל לייק אחדילד בן 6
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

ובכללי, ממליץ בחום לעדכן את הניתוחים שלך בהתאם להתהליכים שקורים בשנים האחרונות ברחבי העולם, ובישראל כמו בישראל ביתר שאת
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אכן, הנאצים מתחזקים בכל העולם, לא רק בישראל.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 19 מאי 2023, 19:44 הצבועים בסיפור הזה הם לא ליברלים אבל
צודק, במקרה הזה עשיתי לעצמי סלט בראש ומשום מה חשבתי שדיברת על התגובה של ליברלים לשמות הגנאי.
גם הפאשיסטים והשמרנים בישראל צבועים, וגם לצביעות שלהם (ושל מקביליהם בעולם) התרגלתי.
ארז שדה
קיבל.ה  629 לייקים

pelegs כתב: 19 מאי 2023, 20:05
D&3 כתב: 19 מאי 2023, 19:44 הצבועים בסיפור הזה הם לא ליברלים אבל
צודק, במקרה הזה עשיתי לעצמי סלט בראש ומשום מה חשבתי שדיברת על התגובה של ליברלים לשמות הגנאי.
גם הפאשיסטים והשמרנים בישראל צבועים, וגם לצביעות שלהם (ושל מקביליהם בעולם) התרגלתי.
גם אני צבוע
צבוע באדום
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ארז שדה כתב: 19 מאי 2023, 20:14 גם אני צבוע
צבוע באדום
אתה איש משונה, ואני מכבד את זה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדD red imperia
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הכיבוש. This is why we can't have nice things

https://www.maariv.co.il/news/politics/Article-1010159
גורם אמריקאי: "ישראל טרם עומדת בדרישות לקבלת הפטור מוויזה"
גורם במשרד החוץ האמריקאי מסר לרשת אל-ערביה כי ישראל עדיין לא עומדת בדרישות לקבלת פטור מוויזה למדינה. על פי הגורם, הסיבה העיקרית לכך היא סירובה של ישראל לאפשר מעבר חופשי לאמריקאים-פלסטינים

"הממשל בארה"ב פועל עם ישראל כדי למלא את הדרישות, כגון הרחבת הרשאות הדדיות לכל האזרחים האמריקאים, כולל פלסטינים-אמריקאים, לנסוע לישראל או דרך ישראל. זה כולל פלסטינים-אמריקאים במרשם האוכלוסין הפלסטיני", מסר הגורם במשרד החוץ.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://www.mekomit.co.il/%D7%A8%D7%90% ... A7-%D7%A0/
ראש השב"כ הזהיר מ"פייק ניוז", והפיץ פייק ניוז בעצמו
רונן בר טען בהרצאה שסרטון שהפיצו "טרוריסטים", המתאר עץ שנשרף במתחם אל אקצא, הביא לירי הרקטות באירועי "שומר החומות", במאי 2021.
אלא שהרקטות הראשונות נורו שעתיים וחצי לפני השריפה, והעימותים בירושלים החלו שלושה שבועות קודם לכן
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

pelegs כתב: 30 יוני 2023, 11:20 https://news.walla.co.il/item/3590421

חרדים מרגשים
מאד מרגשים, מתנגדי כיבוש ולוחמי חירות הפרט.
מתי הם עושים את זה עבור חילונים שלא רוצים לשרת?
חבר של ארי שמאי מפארק וולפסון בחולון
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

למה, הם עובדים בשביל אותו חילוני שלא רוצה לשרת?
הם מראים לכם איך עוצרים מהלך לא רצוי, יותר מזה?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

teknoboy כתב: 30 יוני 2023, 13:26 למה, הם עובדים בשביל אותו חילוני שלא רוצה לשרת?
הם לא אידאולוגים? חילוני הוא לא יהודי?

אם הם אנטיציוניים שלא לוקחים ביטוח לאומי, סבסודים וכו' ולא מצביעים לכנסת ניחא, (למרות שיש תת כת גם בין אלו שלא מכירים במדינה שמצביעים ליהדות התורה והם השתתפו בכמה מהפגנות הקודמות עם אופי דומה של פריצה וכו' )
נערך לאחרונה על ידי ילד בן 6 ב 30 יוני 2023, 17:32, נערך פעם 1 בסך הכל.
ארז שדה
קיבל.ה  629 לייקים

its-sick כתב: 27 מאי 2023, 16:17 הכיבוש. This is why we can't have nice things

https://www.maariv.co.il/news/politics/Article-1010159
גורם אמריקאי: "ישראל טרם עומדת בדרישות לקבלת הפטור מוויזה"
גורם במשרד החוץ האמריקאי מסר לרשת אל-ערביה כי ישראל עדיין לא עומדת בדרישות לקבלת פטור מוויזה למדינה. על פי הגורם, הסיבה העיקרית לכך היא סירובה של ישראל לאפשר מעבר חופשי לאמריקאים-פלסטינים

"הממשל בארה"ב פועל עם ישראל כדי למלא את הדרישות, כגון הרחבת הרשאות הדדיות לכל האזרחים האמריקאים, כולל פלסטינים-אמריקאים, לנסוע לישראל או דרך ישראל. זה כולל פלסטינים-אמריקאים במרשם האוכלוסין הפלסטיני", מסר הגורם במשרד החוץ.
זה ממש יפה שהאמריקאים דואגים לפלסטינים אזרחי ארה"ב, כנראה ששאר הפלסטינים פחות מעניינים אותם.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ילד בן 6 כתב: 30 יוני 2023, 14:42
teknoboy כתב: 30 יוני 2023, 13:26 למה, הם עובדים בשביל אותו חילוני שלא רוצה לשרת?
1. הם לא אידאולוגים? חילוני הוא לא יהודי?

2. אם הם אנטיציוניים שלא לוקחים ביטוח לאומי, סבסודים וכו' ולא מצביעים לכנסת ניחא, (למרות שיש תת כת גם בין אלו שלא מכירים במדינה שמצביעים ליהדות התורה והם השתתפו בכמה מהפגנות הקודמות עם אופי דומה של פריצה וכו' )
1. לא נראה לי שיש להם עיקרון של "יהודי לא ישרת בצבא", אלא שהם חושבים\טוענים שעדיף שהם ילמדו תורה מאשר יילחמו עם נשק.
2. צודק, היה עדיף שיתגייסו נגד הציונות בכל הכוח (ויש להם), אבל נסתפק בזה שהם לא הולכים להרוג ולהיהרג בשמה. דיינו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
ילד בן 6
קיבל.ה  15 לייקים

teknoboy כתב: 30 יוני 2023, 17:40
ילד בן 6 כתב: 30 יוני 2023, 14:42
1. הם לא אידאולוגים? חילוני הוא לא יהודי?

2. אם הם אנטיציוניים שלא לוקחים ביטוח לאומי, סבסודים וכו' ולא מצביעים לכנסת ניחא, (למרות שיש תת כת גם בין אלו שלא מכירים במדינה שמצביעים ליהדות התורה והם השתתפו בכמה מהפגנות הקודמות עם אופי דומה של פריצה וכו' )
1. לא נראה לי שיש להם עיקרון של "יהודי לא ישרת בצבא", אלא שהם חושבים\טוענים שעדיף שהם ילמדו תורה מאשר יילחמו עם נשק.
2. צודק, היה עדיף שיתגייסו נגד הציונות בכל הכוח (ויש להם), אבל נסתפק בזה שהם לא הולכים להרוג ולהיהרג בשמה. דיינו.

1. הם חושבים שעדיף להם ספציפית לשבת על התחת ללמוד תורה בזמן שחילונים משרתים את האג'נדות של חלקים כבר נרחבים אצלהם בשטחים ועל הדרך שורפים 3 שנים ומסכנים את החיים שלהם.
וגם כאמור ואני בספק וכולם שם לא מכירים במדינה ולא מוכנים לקבל כלום מהמדינה, ברוב מכריע של ההפגנות מהסוג הזה השתתפו פלגים שלמרות אי ההכרה מצביעים ליהדות התורה שיושבת בממשלה עם בן-גביר וסמוטריץ שרוצים בין אפרטהייד מלא לטרנספר, שלא לדבר על עליה להר הבית שההלכה האורתודוקסית אוסרת+ רבנים ספציפיים שלהם יוצאים נגד זה מקום המדינה הציונית.

2. אידאולוגיה אין כאן.

אגב מה היה קורה למפגינים ערבים אם היו עושים אפילו חצי מזה על משהו אחר? על כמה מפגינים מתים היינו שומעים היום או במקרה הטוב סתם כמה פצעו עם נשק חם?

גם נערי גבעות שחלקם לגמרי ממש לא בקטע של לשרת בצבא הסמולני היו נחשבים למרגשים אם היו עושים כזה דבר?
שליחת תגובה