מחזור 26 הפועל ת״א-הפועל ירושלים מוצ״ש 29/4 20:10

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין
אדום
קיבל.ה  747 לייקים

עוד עונה בינונית, דווקא כשהיה נראה שיש מפנה. חבל
redead
קיבל.ה  417 לייקים

אדום כתב: 01 מאי 2023, 03:52 עוד עונה בינונית, דווקא כשהיה נראה שיש מפנה. חבל
העונה עדיין לא נגמרה
איך שלא תיגמר, אני לוקח ממנה כולכך הרבה זכרונות ורגעים שמחים
עם כל הרצון הגדול לתארים, שאלה יהיו האכזבות שלנו
Matan
קיבל.ה  59 לייקים

להשוות את העונה הזאת לכל עונה אחרת ב10 השנים שלנו בליגת העל מבחינת בינוניות זה באמת שיא חדש של זכרון קצר.
הפוסט קיבל 2 לייקיםIronsideסומך
רק הפועל
קיבל.ה  1456 לייקים

Matan כתב: 01 מאי 2023, 17:33
להשוות את העונה הזאת לכל עונה אחרת ב10 השנים שלנו בליגת העל מבחינת בינוניות זה באמת שיא חדש של זכרון קצר.
צריך להשוות ביחס לאיכות שיש לך ולכן העונה הזו מאכזבת , עם סגל כזה אתה לא תחרותי נגד קבוצות הצמרת בשורה התחתונה הקבוצה הזו יכולה ליותר
הפוסט קיבל 2 לייקיםChegiגביזון
סמל אישי של משתמש
רדנקו
קיבל.ה  654 לייקים

עונה בינונית זו לא.
מאכזבת? ככל הנראה מאוד.

Sent from my NE2215 using Tapatalk

הוקיץ'
קיבל.ה  3915 לייקים

הלך המומנטום כתב: 30 אפריל 2023, 21:19
הוקיץ' כתב: 30 אפריל 2023, 18:06
הלך המומנטום כתב: 30 אפריל 2023, 17:35 נכון שבנינו קבוצה עם יאנג והורטון שהוחלפו במקריי ובאונווקאו, אבל אם כוונת המשורר הייתה לבנות קבוצה עם 3 שהוא בעיקר קליעה אז תביא מישהו בהתאם, עם כל זה שמקריי הוא שחקן אדיר.
ועל ההחלפה של הורטון באונוואקו זה בכלל מגוחך לדבר - זו הייתה החלפה מתוך כוונה ולא משהו שנכפה.

החלפת שני שחקנים בסגל של 10 שחקני רוטציה זה יכול להשפיע, אבל זו בטח לא הסיבה למה זו קבוצה בלי רבע תרגיל בהתקפה.
בשני המקרים הייתה לך בחירה בין שחקן ברמה הרבה יותר גבוהה לשחקן יותר "מתאים". ב-99 אחוז מהמקרים אני הולך עם השחקן הטוב יותר. להגיד עכשיו שזו הייתה טעות, מעבר לכך שאני לא מסכים, זו גם אמא של החוכמה בדיעבד.

לגבי כך שאין לנו רבע תרגיל בהתקפה, זה כמובן קשקוש.
אני ממש לא חושב שההחלפות היו טעויות, אבל אם אתה אומר שבנינו משהו במבנה ספציפי והחלפנו שחקנים בשחקנים שלא מתאימים לשיטה אז לא הבנתי.. אתה בעד ההחלפה? נגד? זה פגע בנו?
ולא, בכל פעם שאנחנו צריכים נקודות אנחנו נותנים את הכדור לאחד השחקנים ומקווים לטוב.
אתמול זו הייתה השלשה ההזויה של אונוואקו, היו גם מקרים חיוביים כמו השלשה של מנפורד מול טורק טלקום, אבל שוב דבר לא נראה כמו תרגיל מתוכנן.
בכלל מה שהולך השנה זו הזייה אחת גדולה, מול הגדולות אנחנו נכנעים, מול הבינוניות אנחנו נכנסים לפיגור ואז חוזרים בזכות כישרון ורוטציה קצרה של היריבה, לא הגענו גרמנו למשחק בליגה להיות גארבג׳ אני כבר לא זוכר כמה זמן, ועם רוטציה ארוכה ושחקנים כלכך מוכשרים זו חרפה!!
אני עניתי לרדנקו שכתב על כך שבנינו קבוצה עם התאמה לא אידיאלית ואת זאת הוא זוקף לחובתו של פרנקו, אז כתבתי שדווקא הסגל שנבנה היה בעיני כן מאוזן ונעשו בו החלפות עקב סיטואציות שנוצרו. אם אתה שואל אותי? אני חושב שהעבודה של פרנקו גם בבניית הסגל בפגרה, וגם בחילופים תוך כדי הייתה מצוינת. גם אם האיזון בסגל רחוק מלהיות אידיאלי, בעיני נבנה פה סגל שהוא הרבה יותר איכותי מרמת התקציב שלנו, וזה לזכותו של פרנקו. אני כן חושב שהוא יכול לנצל בצורה יותר נכונה את הסגל ולגרום לו להיות יותר מאוזן, אבל זה כבר עניין אחר.

לגבי היעדר תרגילים, קצת מצחיק שאתה מזכיר את טורק טלקום כי שם בבירור היה תרגיל מתוכנן שעבד בצורה יעילה. מנפורד הגיע ל-fake screen, כלומר העמיד פנים שהוא הולך לחסום לג'ייקובן, ואז ברח הצידה מה שנתן לו ספייס מהמגן שלו. ג'ייקובן מסר לו והשאר היסטוריה.
כמובן שגם לגבי שאר העונה אתה "שוכח" כמה פרטים. לדוגמה אתה מדבר על כך שאנחנו נכנעים לגדולות, אבל שוכח ניצחונות על מכבי, ירושלים, חולון, טורק טלקום וגראן קנאריה. גם שם, אם תהית, פרנקו היה המאמן.
הפוסט קיבל לייק אחדPraškevičios
סמל אישי של משתמש
הלך המומנטום
קיבל.ה  990 לייקים

השאלה מה קורה בחודשיים האחרונים, או לקראת מאי, ״התקופה שבה מתחילה העונה״, כמו שפרנקו אומר.
הנצחון על חולון היה אי שם ב-2022, מאז שני הפסדים להם כשבשניהם הם בתקופה רעה, נצחון על ירושלים גם אי שם ב-2022 שגם בו ניצחנו רק רבע אחד אם אני לא טועה ושלושה הפסדים מאז.
את מכבי ניצחנו זה נכון, גם את גראן קנריה בתצוגת כדורסל מרשימה מאוד ואת טורק טלקום שוב בזכות הופעה גדולה של שחקן, מה שאנחנו בונים עליו עונה שלמה.
אתה רגוע לקראת הפלייאוף? אני ממש לא.
המהלך של מנפורד נגד טורק טלקום זה מהלך יחידני, זה ממש לא קבוצה שלמה בונה תרגיל. גם הסל שלו מול מכבי היה מהלך קבוצתי גאוני?
די הקבוצה כבר כמה חודשים משחקת מול קבוצות עם הגנה חזקה בצורה של ניתן את הכדור לשחקן מסויים ויהיה בסדר.
לא עברתי על נתוני האסיסטים מול ירושלים, חולון או בדאלונה בתקופה האחרונה אבל אני בטוח שאלו מספרים נמוכים ביחס לממוצע שלנו.
הפוסט קיבל לייק אחדגביזון
סמל אישי של משתמש
רדנקו
קיבל.ה  654 לייקים

הוקיץ' כתב: 01 מאי 2023, 22:08
הלך המומנטום כתב: 30 אפריל 2023, 21:19
הוקיץ' כתב: 30 אפריל 2023, 18:06
בשני המקרים הייתה לך בחירה בין שחקן ברמה הרבה יותר גבוהה לשחקן יותר "מתאים". ב-99 אחוז מהמקרים אני הולך עם השחקן הטוב יותר. להגיד עכשיו שזו הייתה טעות, מעבר לכך שאני לא מסכים, זו גם אמא של החוכמה בדיעבד.

לגבי כך שאין לנו רבע תרגיל בהתקפה, זה כמובן קשקוש.
אני ממש לא חושב שההחלפות היו טעויות, אבל אם אתה אומר שבנינו משהו במבנה ספציפי והחלפנו שחקנים בשחקנים שלא מתאימים לשיטה אז לא הבנתי.. אתה בעד ההחלפה? נגד? זה פגע בנו?
ולא, בכל פעם שאנחנו צריכים נקודות אנחנו נותנים את הכדור לאחד השחקנים ומקווים לטוב.
אתמול זו הייתה השלשה ההזויה של אונוואקו, היו גם מקרים חיוביים כמו השלשה של מנפורד מול טורק טלקום, אבל שוב דבר לא נראה כמו תרגיל מתוכנן.
בכלל מה שהולך השנה זו הזייה אחת גדולה, מול הגדולות אנחנו נכנעים, מול הבינוניות אנחנו נכנסים לפיגור ואז חוזרים בזכות כישרון ורוטציה קצרה של היריבה, לא הגענו גרמנו למשחק בליגה להיות גארבג׳ אני כבר לא זוכר כמה זמן, ועם רוטציה ארוכה ושחקנים כלכך מוכשרים זו חרפה!!
אני עניתי לרדנקו שכתב על כך שבנינו קבוצה עם התאמה לא אידיאלית ואת זאת הוא זוקף לחובתו של פרנקו, אז כתבתי שדווקא הסגל שנבנה היה בעיני כן מאוזן ונעשו בו החלפות עקב סיטואציות שנוצרו. אם אתה שואל אותי? אני חושב שהעבודה של פרנקו גם בבניית הסגל בפגרה, וגם בחילופים תוך כדי הייתה מצוינת. גם אם האיזון בסגל רחוק מלהיות אידיאלי, בעיני נבנה פה סגל שהוא הרבה יותר איכותי מרמת התקציב שלנו, וזה לזכותו של פרנקו. אני כן חושב שהוא יכול לנצל בצורה יותר נכונה את הסגל ולגרום לו להיות יותר מאוזן, אבל זה כבר עניין אחר.

לגבי היעדר תרגילים, קצת מצחיק שאתה מזכיר את טורק טלקום כי שם בבירור היה תרגיל מתוכנן שעבד בצורה יעילה. מנפורד הגיע ל-fake screen, כלומר העמיד פנים שהוא הולך לחסום לג'ייקובן, ואז ברח הצידה מה שנתן לו ספייס מהמגן שלו. ג'ייקובן מסר לו והשאר היסטוריה.
כמובן שגם לגבי שאר העונה אתה "שוכח" כמה פרטים. לדוגמה אתה מדבר על כך שאנחנו נכנעים לגדולות, אבל שוכח ניצחונות על מכבי, ירושלים, חולון, טורק טלקום וגראן קנאריה. גם שם, אם תהית, פרנקו היה המאמן.
לא זקפתי את זה לחובתו של פרנקו. להיפך. אמרתי שכל מאמן היה מבצע את ההחלפות האלה ושרק בדיעבד אפשר אולי לומר שהן היו בעייתיות.
כן זקפתי לחובתו של פרנקו את העובדה שלדעתי הוא לא הצליח לעשות שימוש כמו שצריך באונואקו ושלא מצא דרך להכניס את מקריי יותר לתוך השטף הקבוצתי או לשחק איתו יותר בהרכבים שבהם הוא הסקורר המוביל ולא יהיו על המגרש 3 שחקנים שצריכים את הכדור ביד.
ודאך אגב - זה לא שאין לנו בכלל תרגילים. יש לנו. אנחנו פשוט לא מבצעים אותם או במקרה הטוב לא מבצעים אותם כמו שצריך.
יש תרגיל שבו מאנפורד אמור לצאת לקליעה על חסימה של תומר שאמורה להתבצע סמוך לקו הבסיס. הבעיה שתומר כמעט אף פעם לא מבצע את החסימה אלא פשוט עומד במקום מאחורי השחקן שלו.
היה לנו תרגיל שעשינו לדעתי בפעם הראשונה מול חיפה או נס ציונה בבית שבו מבוצעת חסימה אחורית של גבוה לאונואקו וזה שחרר את אונואקו לקבל כדור חופשי לגמרי ממש מתחת לסל.
ביצענו אותה בתחילת אותו משחק שתי התקפות ברציפות ובשתיהן הצ'יף קיבל כדור חופשי לגמרי לסל קל. זו היתה הפעם האחרונה שהתרגיל הזה בוצע באותו משחק.
לדעתי ביצעו אותו עוד פעם אחת במשחק הבא וזהו.
יש לנו תרגיל קבוע של הנד אוף בין כמה שחקנים שנעים מצד לצד אבל הוא מבוצע בדרך כלל כל כך לאט שהוא לא גורם להגנה לנוע או להתאמץ בכלל.
ברור לי שיש לנו תרגילים (גם אם מעטים מאוד). אבל הם פשוט לא מבוצעים וזה לגמרי על המאמן. לא רק על השחקנים.
ולגבי הנצחונות על הגדולות - בליגה הם באמת היו בתחילת העונה ומאז הפסדנו בכל ההתמודדויות האלה בצורה די מבישה.
יכול להיות שהראש של השחקנים היה במשחקים באירופה. אולי יש סיבה אחרת. אבל העובדה היא שתאה מפסיד בדיוק באותה צורה והמשחק שלנו נראה כמו שוטטות סתמית על המגרש.
אני כבר לא מדבר על רמת ההגנה המביכה שלנו.
הפוסט קיבל 3 לייקיםIronsidegershonגביזון
שליחת תגובה