רכש רלוונטי לעונה הבאה

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין
שליחת תגובה
TaCMaN11
קיבל.ה  11 לייקים

פסח מתקרב ואיתו המבט לקיץ, על אף שהמאני טיים עוד לפנינו וקרוב ללודאי ישפיע על גודל התקציב אני חושב שזה אחלה זמן בשבילנו להתחיל להריץ קצת ספקולציות על כל עמדה:

רכז:
בגזרת הזרים לג'ייקובן יש חוזה לעוד עונה, אני אישית חושב שג'ייקובן הרבה מעבר לשיאו, ואם ישנה אופציית יציאה עם כל האהבה והצער הייתי משתמש בה.
שחקנים זרים שניתן להביא:
דריק וולטון ג'וניור- שחקן שנמצא בשיא הקריירה, משחק כרגע בליגה האוסטרלית ומעמיד ממוצעים נפלאים של 16.3 נק' ו6.2 אס', לשחקן עבר בNBA בקבוצות כמו דטרויט והקליפרס, ואף בעל ניסיון קצר ביורוליג במדי ז'לגיריס ואלבה ברלין, נראה כמו שחקן שתואם בצורה מדוייקת את הסטטוס התקציבי שאנחנו יכולים לשלם וכמו שחקן קצת יותר יציב וקצת יותר מתאים למארג הקבוצתי מאשר ג'ייקובן.
די ג'יי קופר- מי שלא מכיר שיתבייש, שחקן עם ממוצעי אסיסטים לא הגיוניים העונה בליגה (גילוי נאות, רציתי שיבוא עוד שהיה בהרצליה), המינוס הוא הגיל היחסית מבוגר ובעיות המשמעת שיכולות לייצר כאן את אותו אפקט שלילי שמורגש מג'ייקובן לאחרונה, מדובר בשחקן יחסית זול ביחס לתקציב שלנו ולכן אולי כדאי לבחון את האופציה הזו.
בגזרת הישראלים יש המון אופציות מעניינות על העמדה הזו, ששווה לבחון את הבאתם:
יפתח זיו- מתייבש בצד השני של העיר, לטעמי אחד השחקנים הישראלים השלמים ביותר, רכז שיש לו קצת מהכל וביחד עם רכז זר יכול לסגור לנו את הפינה לגמרי.
רועי הובר- נמצא בעונת פריצה בגליל, יכול להגיע כרכז משלים ולעשות יופי של עבודה.
נועם יעקב- התלבטתי אם להכניס אותו לרשימה בעיקר כי זו אופציה שעל פניו נראת מאוד לא ריאלית כרגע, אבל החתמה שלו בקיץ תייצר הייפ גדול שיתבטא גם במנויים, גולדן בוי אמיתי שאני מייחל לרגע שנראה בהפועל.

גארד (2)
לכאורה העמדה שהכי פחות ציך לגעת בה, חוזה חדש למנפורד (שמרוויח כרגע 150 אלף דולר לעונה, הפועל יכולה וצריכה לשלם יותר לשחקן ברמתו) ביחד עם בר שישאר והעמדה הזו סגורה, ובכל זאת יש שחקן אחד מאוד מעניין ששוה להתעקב עליו בדיון הזה
בן שרף- שחקן ה עתיד (בה' הידיעה) של הכדורסל הישראלי, ילד בן 16 שפשוט כותש העונה את הליגה הלאומית, 1.97 עם יכולות ריקוד עם הכדור שלא יביישו את גדולי הקוסמים, מאמין שהוא צריך להיות המטרה הראשונה בשוק הישראלי בקיץ ובחוזה ארוך טווח.

סמול פורוורד (3):
יש כאן חצי פורום שהיה שמח לראות את מקריי ממשיך וחצי פורום שהיה מעדיף לראות כאן שוב את ג'ון דיבלר במקומו, אני נמצא באמצע, לא אראה בהישארות שלו פגיעה במועדון אבל בהחלט לא אתנגד לבחון את האופציות (המאוד מעניינות) שאפשר להביא במקומו:
טיילר ביי- הסקורר הנהדר של נס ציונה שנמצא בעונת רוקי באירופה, עושה הכל מהכל, שומר, חוטף מוריד ריבאונד, קולע באחוזים מעולים (41 אחוז לשלוש) ובעיקר מייצר נקודות, והמון (העונה 21.2 נק' למשחק ב30 דקות בממוצע), מאמין שזה שחקן שיכול להסתמן כגנבה, יש לו פוטנציאל אמיתי להגיע לרמות הגבוהות ביותר והפועל במצבה הנוכחי יכולה להיות תחנת המשך נהדרת עבורו.
קיילב אגאדה- ה פספוס שלנו הקיץ לדעתי, שומר בחסד עליון וקלעי אדיר (ויציב, בניגוד למקריי), ההגעה שלו הקיץ נפלה על כסף ואני מאמין שבקיץ הבא ועם הידיעות המסתמנות הפועל תוכל לעמוד בשכר שלו (260 אלף דולר לעונה בפרומיטיי העונה).
ישראלים- אני חושב שכולנו מבינים שעם כמה שאריאל נותן הבלחות נהדרות הוא לא שחקן שאפשר לבנות עליו גם באירופה, ולכן אחת השאלות המרכזיות של הקיץ הזה בעיניי היא כמה נתחזק בעמדה 3 בשוק הישראלי, כי יש אופציות לא רעות בכלל:
יובל זוסמן- הקפטן לשעבר של ההם, אבל בינינו? אין יותר הפועל מסגנון המשחק שלו, שומר ברמה הגבוהה ביותר ושחקן שגם יודע לתת את השלשות או את המסירה החכמה ולרווח את המשחק, מסיים חוזה באלבה ברלין וזו בהחלט תהיה משימה קשה מאוד להביא אותו, אבל בדיוק כמו שההחתמה של תומר סומנה כנקודת צמיחה אדירה עבור המועדון, גם החתמה של שר ההגנה תהיה נקודת תפנית נוספת שתעיד על צמיחה ומיתוג של הפועל כקבוצת הישראלים הבכירה בארץ.
אדריאן בנקס- אם ניכשל בזירת זוסמן, מהלך די מתבקש, למרות שהוא כבר בן 37 נותן מספרים מדהימים בליגה האיטלקית, השומר התזזיתי שאנחנו זוכרים והאנרגיות והחיבור לקהל לא הלכו לשום מקום, תוסיפו על זה שקולבורן עדיין כאן ותקבלו קאמבק מרגש ומתבקש.
עמדה 4- אני חושב שאחד המרכיבים שהכי חסרים בהפועל הנוכחית זה סטרץ' 4 אתלט ושומר אדיר סגנון טוני גפני שיתן מטריה אווירית וידע לקלוע שלשות חשובות ולהטביע במאני טיים, לצערי פחות בקיא בשוק הזר בעמדה הזו, מוזמנים להציע רעיונות!
עמדה 5- אהלן אהלן, העמדה שלדעתי כרגע (באופן הזוי) דורשת את השינוי הגדול ביותר בקיץ, אונוואקו שחקן ענק אבל לא מתאים לשיטה שהפועל שואפת לשחק בה, זלמנסון והסבוטאז' שלו לא ראויים ליחס נוסף לדעתי
זרים:
טייריק ג'ונס- קשה עד בלתי אפשרי, אבל חייבים לאזכר אותו, שחקן שמתאים לשיטה של הפועל כמו כפפה ליד, סנטר אימתני שאני באמת חושב שמקומו ביורוליג, אם הצמיחה בתקציב אכן תתרחש במימדים שצופים מאמין שיהיה אפשר לשלם לו את החוזה שיש לו עכשיו, אבל לגמרי ראוי לשדרוג ליורוליג וגם ישתדרג ליורוליג
איסמעיל קמאגטה- זכור לנו מהמשחקים נגד פריז ולדעתי שחקן מהסטטוס שאנחנו חייבים להתנפל עליו, ילד צעיר בן 22, 2.11, שומר מעולה ואתלט בחסד עליון, חוזה לשנתיים לא יהיה בעיה, הלוואי.
אלפא קאבה- עוד שם שזכור מהקיץ האחרון, משאבת ריבאונדים ומפלצת צבע קיצונית, גם את החוזה שלו הצמיחה התקציבית אמורה לכסות, מאמין ומקווה שנצליח להביא.
ישראלים:
גבי צ'אצ'אשווילי- לכאורה ההחתמה המתבקשת, סנטר ישראלי צעיר שנתן פריצה בעונה האחרונה והעונה משחק בבאמברג, לעניות דעתי יתאים הרבה יותר מזלמנסון (בעיקר מבחינת אישיות) לטייפ של הסנטר שעולה מהספסל ומשחק 15-20 דקות בערב, ילד צעיר 2.10 שמאוד מזכיר לי את סורקין בימיו בחיפה, יש לו המון להן להפתח והייתי שמח שיתפתח בהפועל.

מוזמנים לדון ברעיונות שהעלתי, ולהוסיף שמות מהידע שלכם, דיון מהנה !
סמל אישי של משתמש
רדנקו
קיבל.ה  634 לייקים

נתחיל מזה שכנראה שנראה לך שאנחנו בונים קבוצה ליורוליג, כי בגזרת הישראלים אתה חושב שאנחנו צריכים להיות בסגל עם 3 שחקנים בכירים בשכר ובציפיות לדקות. אתה באמת חושב שזוסמן, זיו וצ'צ'שווילי היו באים לפה בשביל לשבת על הספסל? אתה חושב שאנחנו צריכים לשלם לשחקנים כאלה כדי שישבו אצלנו על הספסל?
לגבי הזרים - די ג'יי קופר מוזמן מצידי ללכת לפרק כל קבוצה מלבדנו.
איזה סיבה יש לך להביא את יפתח זיו, רועי הובר או נועם יעקב כשיש לך את בר שמשחק 1 חלק גדול מהמשחק והוא הבקאפ של הרכז הזר?
אני כבר לא מדבר על זה שנועם יעקב שגם לא יגיע אלינו בחיים ואין לנו גם סיבה לקחת שחקן כמוהו לעונה אחת בלבד כמושאל כי יש לו חוזה בוילרבאן.
בגדול אני לא רואה שום רכז ישראלי שיגיע אלינו כשיש את בר בקבוצה. אלא אם הוא רוצה לקבל פחות דקות מאלה שהיו לו ואין סיבה גם לנו להביא מישהו בעמדה הזו מלבד שחקן צעיר שיהיה רכז שלישי ויהיה מוכן לקבל את זה שהוא לא משחק. בן שרף בטח לא יגיע להיות שחקן 9-10 ברוטציה בגילו כשלדעתי הוא מכוון למקומות הרבה יותר גבוהים מאתנו.
לגבי קיילב אגאדה - קלעי אדיר ויציב בניגוד למקריי? אתה רציני? הוא קולע לשלוש ביורוקאפ בפחות מ-27%. זה אחוז מזעזע. הוא גם מאבד 2.3 למשחק. מבחינה סטטיסטית מקריי עולה עליו כמעט בכל היבט אפשרי.
בנקס יקר ולא יגיע לכאן בחיים לדעתי כל עוד פרנקו מאמן כאן, ושוב - איזה סיבה להביא אותו בהרבה כסף כשיש לך את בר, וזרים בתפקידי 1, 2 ו-3?
טיילר ביי לא ישחק לדעתי בליגה שלנו בשנה הבאה. הוא גם לא 3 למרות שהוא לוקח גם זריקות מהשלוש ושם אותן באחוזים גבוהים. מרחב המחיה שלו הוא קרוב לסל. הוא 4 לגמרי.
לגבי עמדה 4 - מזכיר לך שיש לנו את תומר כשחקן 4 פותח ולכן נראה לי שהארבע שלנו יהיה מעין זר חמישי. אני חושב שהוא חייב להיות שחקן שיכול לשחק גם חמש אבל גם לקלוע מבחוץ.
לגבי טייריק - הלואי, אבל לדעתי הוא ישחק ביורוליג ובכל מקרה - איפה שלא יהיה - יקבל יותר כסף מאשר אנחנו נוכל לשלם. אותו דבר לגבי קאבה (מבחינת הכסף).
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

רדנקו כתב: 14 מרץ 2023, 15:28 נתחיל מזה שכנראה שנראה לך שאנחנו בונים קבוצה ליורוליג, כי בגזרת הישראלים אתה חושב שאנחנו צריכים להיות בסגל עם 3 שחקנים בכירים בשכר ובציפיות לדקות. אתה באמת חושב שזוסמן, זיו וצ'צ'שווילי היו באים לפה בשביל לשבת על הספסל? אתה חושב שאנחנו צריכים לשלם לשחקנים כאלה כדי שישבו אצלנו על הספסל?
איזה סיבה יש לך להביא את יפתח זיו, רועי הובר או נועם יעקב כשיש לך את בר שמשחק 1 חלק גדול מהמשחק והוא הבקאפ של הרכז הזר?
אני כבר לא מדבר על זה שנועם יעקב שגם לא יגיע אלינו בחיים ואין לנו גם סיבה לקחת שחקן כמוהו לעונה אחת בלבד כמושאל כי יש לו חוזה בוילרבאן.
בגדול אני לא רואה שום רכז ישראלי שיגיע אלינו כשיש את בר בקבוצה. אלא אם הוא רוצה לקבל פחות דקות מאלה שהיו לו ואין סיבה גם לנו להביא מישהו בעמדה הזו מלבד שחקן צעיר שיהיה רכז שלישי ויהיה מוכן לקבל את זה שהוא לא משחק. בן שרף בטח לא יגיע להיות שחקן 9-10 ברוטציה בגילו כשלדעתי הוא מכוון למקומות הרבה יותר גבוהים מאתנו.
לגבי קיילב אגאדה - קלעי אדיר ויציב בניגוד למקריי? אתה רציני? הוא קולע לשלוש ביורוקאפ בפחות מ-27%. זה אחוז מזעזע. הוא גם מאבד 2.3 למשחק. מבחינה סטטיסטית מקריי עולה עליו כמעט בכל היבט אפשרי.
בנקס יקר ולא יגיע לכאן בחיים לדעתי כל עוד פרנקו מאמן כאן, ושוב - איזה סיבה להביא אותו בהרבה כסף כשיש לך את בר, וזרים בתפקידי 1, 2 ו-3?
טיילר ביי לא ישחק לדעתי בליגה שלנו בשנה הבאה. הוא גם לא 3 למרות שהוא לוקח גם זריקות מהשלוש ושם אותן באחוזים גבוהים. מרחב המחיה שלו הוא קרוב לסל. הוא 4 לגמרי.
לגבי עמדה 4 - מזכיר לך שיש לנו את תומר כשחקן 4 פותח ולכן נראה לי שהארבע שלנו יהיה מעין זר חמישי. אני חושב שהוא חייב להיות שחקן שיכול לשחק גם חמש אבל גם לקלוע מבחוץ.
לגבי טייריק - הלואי, אבל לדעתי הוא ישחק ביורוליג ובכל מקרה - איפה שלא יהיה - יקבל יותר כסף מאשר אנחנו נוכל לשלם. אותו דבר לגבי קאבה (מבחינת הכסף).
כל מילה.
באופן כללי לא הייתי נוגע בסגל הישראלי, אלא אם היה אפשר להביא את צ'אצ'אשווילי על חשבון זלמנסון.
מבחינת זרים, הייתי משאיר את מי שאפשר, למעט טוקוטו שלא דומה העונה לשחקן שהיה בשנים קודמות, וג'ייקובן שהפך להיות יותר מדי liability. אולי אם הוא יתן הופעות מדהימות במאני טיים אשנה את דעתי.

האמת היא שמאוד קשה לחשוב כרגע על העונה הבאה במצב בו אנחנו נמצאים. עוד הכל יכול להשתנות.
סמל אישי של משתמש
רדנקו
קיבל.ה  634 לייקים

הוקיץ' כתב: 14 מרץ 2023, 16:00
רדנקו כתב: 14 מרץ 2023, 15:28 נתחיל מזה שכנראה שנראה לך שאנחנו בונים קבוצה ליורוליג, כי בגזרת הישראלים אתה חושב שאנחנו צריכים להיות בסגל עם 3 שחקנים בכירים בשכר ובציפיות לדקות. אתה באמת חושב שזוסמן, זיו וצ'צ'שווילי היו באים לפה בשביל לשבת על הספסל? אתה חושב שאנחנו צריכים לשלם לשחקנים כאלה כדי שישבו אצלנו על הספסל?
כל מילה.
באופן כללי לא הייתי נוגע בסגל הישראלי, אלא אם היה אפשר להביא את צ'אצ'אשווילי על חשבון זלמנסון.
מבחינת זרים, הייתי משאיר את מי שאפשר, למעט טוקוטו שלא דומה העונה לשחקן שהיה בשנים קודמות, וג'ייקובן שהפך להיות יותר מדי liability. אולי אם הוא יתן הופעות מדהימות במאני טיים אשנה את דעתי.

האמת היא שמאוד קשה לחשוב כרגע על העונה הבאה במצב בו אנחנו נמצאים. עוד הכל יכול להשתנות.
מסכים לגמרי לגבי צ'צ'שווילי שהוא השחקן היחיד שהייתי מביא אם זה היה אפשרי במקום זלמנסון.
וכנ"ל לגבי ג'קובן.
דרך אגב - לגבי קמאגטה - הבחור בסה"כ בן 22 ונבחר השנה בדראפט במקום ה-46.
השנה הוא עשה ביורוקאפ פחות מעשר נקודות ב-25 דקות ובליגה הצרפתית קצת יותר מ-11 נקודות באותו מספר דקות.
אמנם הוא חוסם אדיר, ואני מניח שהוא ילך וישתפר, אבל זה לא ממש הסנטר שאנחנו אמורים לכוון אליו לטעמי.
פישונט
קיבל.ה  1019 לייקים

תודה לפותח האשכול אך דעתי היא שיש לך יותר מידי זמן פנוי
הפוסט קיבל 2 לייקיםMaortadmored
שליחת תגובה