ממשלת נתניהו (ימין על מלא) השישית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

כאילו הגבת, אבל עדיין לא שמעתי על סיבה לחשוב שלקומוניזם יש סיכוי לעבוד.
את כל הבעיות של הדיקטטורות הקומוניסטיות אפשר היה לראות אצל מרקס: בבסיס זו עריצות של ארגוני העובדים.
אתה טוען שכל הטוב הגיע אלינו מארגוני העובדים, אני טוען שהכל הגיע מדמוקרטיה.

בוא נדבר רגע על דמוקרטיה. אתה יודע, זה שלכל אחד יד קול שווה בקלפי וכל בני האדם הולכים להצביע.
ולא, לא צריך לדבר כרגע על הבעיות של שווי הקול השונה של מדינות בארצות הברית או על אחוזי חסימה.
עקרונית, המערב הוא דמוקרטי. המנהיגים עושים מה שהעם דורש גם כשזו טעות קשה כמו הברקסיט. יש הטיות למיניהן, אבל הבוחר מחליט.
השיטה בכל מדינה משקפת את העדפות העם. באירופה יש תנאים סוציאלים ובארצות הברית לא כי זה מה שהמצביעים בחרו.

האם כסף הוא דבר טוב או רע? אני רואה כסף כסוג של דמוקרטיה. הוא נותן לי בחירה. האם אני מעדיף אוכל טוב או חופשה? חינוך או בידור?
קומוניזם בבסיסו שולל מאנשים את הבחירות הכי בסיסיות שיש להם בחיים. מה הם רוצים לעשות ולקבל. הוא פשוט לא דמוקרטי.
אני בעד הכנסה אוניברסלית כדי שלכולם תהיה בחירה. וצריך שיהיו "עשירים" כדי שלאנשים תהיה מוטיבציה לעשות מעבר להכנסה האוניברסלית וינסו לעשות יותר כסף, ותוך כדי יתנו לכולם יותר.
כלכלה חופשית היא דמוקרטיה כמו שקומוניזם אף פעם לא ייתן.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 17 פברואר 2023, 12:58 1. כאילו הגבת, אבל עדיין לא שמעתי על סיבה לחשוב שלקומוניזם יש סיכוי לעבוד.
2. את כל הבעיות של הדיקטטורות הקומוניסטיות אפשר היה לראות אצל מרקס: בבסיס זו עריצות של ארגוני העובדים.
3. אתה טוען שכל הטוב הגיע אלינו מארגוני העובדים, אני טוען שהכל הגיע מדמוקרטיה.

4. בוא נדבר רגע על דמוקרטיה. אתה יודע, זה שלכל אחד יד קול שווה בקלפי וכל בני האדם הולכים להצביע.
ולא, לא צריך לדבר כרגע על הבעיות של שווי הקול השונה של מדינות בארצות הברית או על אחוזי חסימה.
עקרונית, המערב הוא דמוקרטי. המנהיגים עושים מה שהעם דורש גם כשזו טעות קשה כמו הברקסיט. יש הטיות למיניהן, אבל הבוחר מחליט.
השיטה בכל מדינה משקפת את העדפות העם. באירופה יש תנאים סוציאלים ובארצות הברית לא כי זה מה שהמצביעים בחרו.

האם כסף הוא דבר טוב או רע? אני רואה כסף כסוג של דמוקרטיה. הוא נותן לי בחירה. האם אני מעדיף אוכל טוב או חופשה? חינוך או בידור?
קומוניזם בבסיסו שולל מאנשים את הבחירות הכי בסיסיות שיש להם בחיים. מה הם רוצים לעשות ולקבל. הוא פשוט לא דמוקרטי.
אני בעד הכנסה אוניברסלית כדי שלכולם תהיה בחירה. וצריך שיהיו "עשירים" כדי שלאנשים תהיה מוטיבציה לעשות מעבר להכנסה האוניברסלית וינסו לעשות יותר כסף, ותוך כדי יתנו לכולם יותר.
כלכלה חופשית היא דמוקרטיה כמו שקומוניזם אף פעם לא ייתן.
1. כן, נו, מעולם לא קראת טקסטים מרקסיסטים (ומדברים שכתבת בעבר גם ניכר שיש לך תפישות שגויות - אך נפוצות - לגבי המציאות במדינות "קומוניסטיות"). אני באמת מציע במקום לקרוא על הטקסטים האלו פשוט לקרוא את הטקסטים, וכמובן את הביקורות המרקסיסטיות עליהם והפיתוחים של הרעיונות שהם מעלים. אין לי ממש מה לנסות להסביר לך את הרעיון אם אתה משוכנע שאתה מבין את התיאוריה למרות ששוב ושוב מה שאתה כותב מעיד בדיוק על ההיפך. זה לא שתגובה אחת בפורום תשנה משהו מזה.
2. אני באמת מתעייף מלכתוב את זה, אבל: כדאי אשכרה לקרוא וכו' וכו'. היחס לאיגודי עובדים הוא עם הרבה יותר ניואנסים ומורכבות ממה שאתה מציג (בין השאר - אבל לא רק - כי ישנם איגודי עובדים ממגוון טעמים וצורות). אני מוכן להתערב שגם כאן אתה לא מכיר את הקונספטים מבפנים אלא מתוך איך שהם מוצגים ע"י ליברלים (כאמור, גם אני הייתי שם). אין שום דבר אינהרנטי באיגודי עובדים שהוא "לא דמוקרטי", בוודאי שלא פחות דמוקרטי מחברות פרטיות. למעשה בדיוק להיפך, איגודי עובדים ובעלות של עובדים מרחיבים את ההתנהלות הדמוקרטית גם אל מקום העבודה, משהו שבבסיסו סותר את השיטה הקפיטליסטית. בחיי, זה מנותח לעייפה כבר בטקסטים מסוף המאה ה-19.
3. לא, אני לא. אני טוען שכל מה שטוב הגיע משילוב של מאבקי עובדים, תנועות סוציאליסטיות (ובכללן מפלגות), עבודות של תיאורטיקנים ועוד ועוד - ואפילו מתוך המערכת הקפיטליסטית עצמה. ובגלל שאני לא חכם במיוחד, לא מדובר בהמצאה שלי אלא בניתוח המרקסיסטי שכדאי לך אשכרה לקרוא וכו'.
4. והלאה: כן, אני מכיר את הטיעון הזה, גם אני האמנתי בו פעם. כמו כל פאקינג נקודה בתת-הדיון הזה אני אזכיר שטקסטים מרקסיסטיים בלה בלה בלה וכו'. למעשה, קריאה של הטקסטים האלה שכנעה אותי שמדובר בטיעון קלוקל מאד ומנותק מהמציאות. במקום להתנצח שוב באופן שהתרחש כבר בערך מיליארד פעם במאה וחמישים השנה האחרונות, אני אמליץ לך שוב לקרוא וללמוד בנושא. אנשים חכמים ממך וממני כבר טחנו עד אבק את כל הנקודות הללו עוד באמצע המאה ה-19, בחיי שאין שום סיבה לחזור על זה שוב ושוב כאן.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

אתה אשכרה דתי. "אתה לא יכול להבין כמה אמת יש ביהדות אלא אם תשב ותלמד תורה 20 שנה". כן, בטח.
בולשיט מריחים מרחוק, ואף אחד לא רוצה להקדיש הרבה זמן לקשקושים מטומטמים.
מרקס זה לא יחסות כללית ולא תורת שדות, שצריך חודש בשביל להבין בפעם הראשונה. למדתי אותו שבוע באיזה קורס בכלכלה, מספיק לי. אם היה בו ערך הייתי רוצה ללמוד עוד, אבל אין. אם אי אפשר לסכם אותך בשני עמודים (שזה מה שאתה טוען פה), כנראה שאתה סתם מורח.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדASAFABADI
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

סבבה, נראה לי שמה שכתבת מסכם יפה מאד את הגישה שלך לנושא, ואין שום סיבה להמשיך בדיון המשמים והממוחזר הזה. כאילו, מי אני שאתווכח עם מישהו שלמד את הנושא במשך שבוע שלם(!) בקורס כלכלה, זה שקול למינימום פרופסור אם לא גדולי המרקסיסטים.

חבל לי שבעתיד אתה שוב תגיד שמרקסיזם אומר א' בזמן שבמציאות הוא אומר ב', ותתעקש שאתה סוציאליסט למרות שאתה בבירור ליברל קיינסיאני שמאלי, אבל אני אחיה עם זה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

its-sick כתב: 17 פברואר 2023, 14:14 אתה אשכרה דתי. "אתה לא יכול להבין כמה אמת יש ביהדות אלא אם תשב ותלמד תורה 20 שנה". כן, בטח.
מרקס זה לא יחסות כללית ולא תורת שדות, שצריך חודש בשביל להבין בפעם הראשונה. למדתי אותו שבוע באיזה קורס בכלכלה, מספיק לי. אם היה בו ערך הייתי רוצה ללמוד עוד, אבל אין. אם אי אפשר לסכם אותך בשני עמודים (שזה מה שאתה טוען פה), כנראה שאתה סתם מורח.
כל דבר אפשר לסכם בשני עמודים.
מי ערב לך שהסיכום הזה יהיה שווה משהו? אולי יש נושאים שסיכום של שני עמודים בהכרח יעשה להם עוול? (או לחלופין יסתמך כל כך על ידע קודם שהוא לא עוזר למי שלא מצוי בתחום, כמו רוב הסיכומים בני שני העמודים. נראה לך שאתה יכול להסביר לבור מוחלט בשני עמודים איך לבנות כרטיס רשת? סליחה על האקראיות של הדוגמה)
יותר מזה, כשמדברים על סיכום ספציפי שקיבלת ממישהו (למשל מהמרצה שלימד אותך שיעור על מרקסיזם), מי ערב לך שאותו סיכום ספציפי שווה משהו? אולי המרצה שלך היה לא הכי חכם? אולי הוא כל כך שנא קומוניסטים (גדל כל "בלי חירות ומק"י", למשל) שהוא הגיש לך סיכום מעוות כדי שגם אתה תשנא אותם?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אפילו אם לפרופסור היו הכוונות הכי טובות, במסגרת שבוע (שאני מניח לא היה 8 שעות כל יום, אבל גם אם כן) אי אפשר לתת הסבר עמוק של תאוריה מודרנית שמאחוריה למעלה מ-150 שנות פיתוח ועשרות אסכולות שונות, ושנוגעת בענפים אחרים מלבד כלכלה (בעיקר סוציולוגיה, היסטוריה ואפילו אנתרופולוגיה). זה גם לא משהו ייחודי למרקסיזם, זה נכון לתאוריות כלכליות אחרות גם כן.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  835 לייקים

סקר "אולפן שישי": רוב הציבור בעד לעצור את חקיקת הרפורמה - בשביל הזדמנות לפשרה

https://mobile.mako.co.il/news-politics ... =173113802
תא מרבוטא
קיבל.ה  337 לייקים

its-sick כתב: 17 פברואר 2023, 14:14 אתה אשכרה דתי. "אתה לא יכול להבין כמה אמת יש ביהדות אלא אם תשב ותלמד תורה 20 שנה". כן, בטח.
אני רחוק מלהיות מומחה למדעי המדינה או לקומוניזם, אבל כתבת קודם על דיקטטורות קומוניסטיות. בהנחה שהתכוונת למדינות קומוניסטיות אתה מדבר על סתירה מובנית. אין כזה דבר מדינה קומוניסטית כי לפי מרקס מדינה היא חלק מהסדר הבורגני. ולכן בריה״מ או קובה או סין או צפון קוריאה או ונצואלה לא היו מדינות קומוניסטיות. הן היו או עודן דיקטטורות או אוליגרכיות עם כסות ומחוות של קומוניזם שעיוותו את המושג לגמרי. ולכן לתת אותן כדוגמא לכשלון הקומוניזם זה כמו לטעון ששלטון ביבי הוא דוגמא לכישלון הליבריאטטאניזם. הדבר הכי קרוב לישות קומוניסטית שמוכר לנו זה קיבוץ.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

@תא מרבוטא אני דווקא לא מסכים עם מה שכתבת, מכמה סיבות:

א. זה לא משנה את הביקורת המובנת על מרקסיסטים בנושא. עובדתית, כל אחד מהנסיונות להגיע לקומוניזם התדרדר לדיקטטורה (כך לפי תפישתו של איציק). זה שהן לא היו "חברות קומוניסטיות" ע"פ ההגדרה המרקסיסטית לא משנה לטיעון הזה.

ב. אני טוען שאלה דווקא היו ניסיונות אמיתיים להגיע לקומוניזם, ובהתחשב בתנאים הקשים* שהיו לכל אחת מהמדינות הללו, והמאבק הבלתי-פוסק של מדינות מסביב, היו/יש להן הישגים עצומים שחשוב ללמוד מהם. לצד כך היו/יש להן נקודות שפל נוראיות שגם מהן חשוב ללמוד (לא פחות מאשר מההצלחות). כל גישה שרואה במדינות הללו כדיקטטורות אכזריות ותו לא מצד אחד או דוגמאות למופת שצריך להעריץ מצד שני היא גישה שיטחית שלא מקדמת אותנו בשום צורה. צריך גם לזכור שרובנו גדלנו במערב תחת אינדוקטרינציה שמציגה את המדינות הללו כגהינום עלי האדמות, ובהתאם קשה לנו מאד להשתחרר מהתפישה הזו ולנתח אותן בצורה יותר אובייקטיבית. זה די דומה לאינדוקטרינציה שאנחנו עוברים כיהודים בישראל על כמה "הערבים" רעים, נחשלים וצמאי דם - המציאות היא ממש לא שמדובר בעמים שהם טלית שכולה תכלת, אלא שמה שמלמדים אותנו מגיל אפס הוא מאד שטחי, שלילי וחד-צדדי בדיוק במטרה (מכוונת באופן פעיל יותר או פחות) להכין אותנו כאזרחים לקידום האינטרסים של המדינה הציונית. קשה מאד מאד להתנתק מהתפישה הזו, בדיוק כמו שקשה מאד מאד להתנתק מהתפישה שהנחילו לנו על מדינות סוציאליסטיות.

ג. הקיבוצים ממש לא היו דוגמה לקומוניזם. קודם כל כי היה מדובר ביישובים חקלאיים בלבד בעוד קומוניזם הוא בבסיסו אורבני יותר - זו לא סתם התעקשות על שטויות, הסיווג הנכון למעמדות בחברה הקפיטליסטית ובמעבר לחברה סוציאליסטית הוא אבן בסיס בחשיבה המרקסיסטית. מעבר לזה, הקיבוצים היו בעלי אופי לאומני ודורסני מאד ונבנו על-חשבון ותוך כדי דיכוי עם אחר (בסתירה ברורה לעיקרון האינטרנציונליזם), וכן יישמו דברים מאד משונים שהקשר ביניהם לבין קומוניזם לא ברור עד לא קיים (כל הגידול המשותף של ילדים ודברים הזויים דומים).

*קצרה היריעה מלתאר את התנאים השונים מתוכם קמו מדינות סוציאליסטיות, אז אני אתן דוגמה אחת: רוסיה הסובייטית קמה מתוך מדינה נחשלת עם אפס תיעוש, תוך כדי אחת המלחמות הרצחניות בהיסטוריה האנושית, ובשנותיה הראשונות הייתה נתונה לפלישה ומלחמה עקובה מדם ע"י 12(!) צבאות שונים - מלחמה שהרגה כמה מליוני אזרחים והביאה למספר רב של תקופות רעב, הרס תשתיות נרחב וכו'. ובכל זאת, רוסיה הצליחה להתאושש מזה, לחבור למדינות סובייטיות אחרות סביבה, להבטיח דיור ותעסוקה לכל אזרח ועוד ועוד הישגים שלמדינות במערב לקח זמן להשיג (כולל בהיבטים כמו שחרור נשים, זכויות לעמים שונים - זו לא מקריות שיהודים רבים תמכו בבולשביקים ולקחו חלק במהפכה ובשלטון - ועוד ועוד. כולל אגב דה-קרימנליזציה של הומוסקסואליות עד לתקופת סטאלין). סיפור דומה התרחש אחרי מלחמת העולם השניה, שהשאירה הרס בסדר גודל דומה ובכל זאת בריה"מ הצליחה להגיע להישגים מרשימים. וזו רק דוגמה אחת, אין שום דוגמה למדינה סוציאליסטית שקמה מתוך מדינה עשירה ומתקדמת כמו אנגליה, צרפת, ארה"ב וכו'. זה לא מקרה שכל המדינות שאינן במערב - סוציאליסטיות, דתיות, קפיטליסטיות וכו' - הן נחשלות ומפגרות מאד ביחס למערב. מאות שנים של אימפריאליזם וקולוניאליזם שקיימים עוד בימינו (ובהתאם כוח כלכלי וצבאי עצום אצל מדינות המערב) זה לא משהו שאפשר למחוק לחלוטין בדור או שניים. כל ניתוח שלא משקלל את העובדה הזו הוא לדעתי חסר אחיזה במציאות.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אגב ההערה בסוף התגובה: כדי לראות עד כמה ההשוואות בין מדינות סוציאליסטיות ובין מדינות המערב הן הרבה פעמים חסרות הקשר ורדודות, שווה להסתכל על קובה. הנטיה הטבעית של ליברלים היא להשוות את קובה לארה"ב ולמצוא שאיכות החיים בקובה ירודה באופן משמעותי, והנה "עוד הוכחה" לכשלון קומוניסטי. אבן מדובר בהשוואה די מגוחכת: קובה היא מדינה קטנה בהרבה, שעד המהפכה בסוף שנות החמישים הייתה נתונה למאות שנים של ניצול קולוניאליסטי שכלל כמובן שוד משאבים ואדמות נרחב (קודם ע"י ספרד ואח"כ ע"י ארה"ב). ארה"ב היא מדינה מהגדולות בעולם שנהנת עד היום מהעושר המטורף שהיא הרוויחה ממאות שנים של ניצול מדינות בייבשות אחרות (שכאמור נמשך עד היום, לעיתים בצורה שונה). אי אפשר להשוות בין נגישה למשאבים שיש לארה"ב ובין זו שיש לקובה. בנוסף, מאז שנות השישים קובה נמצאת תחת אמברגו שלא מאפשר לה התפתחות כלכלית אמיתית.
אם כבר, ההשוואה הנכונה היא למדינות אחרות באיים הקריביים, כמו ג'מייקה, הבהמאס, הרפובליקה הדומיניקנית, האיטי וכו' - כולן כלכלות קפיטליסטיות שבעצמן מנוצלות ע"י מדינות המערב ובראשן ארה"ב. ביחס אליהן בקובה יש איכות חיים גבוהה בהרבה, רפואה מתקדמת מאד, תוחלת חיים גבוהה (גם ביחס לארה"ב אגב), אחוזי חינוך גבוהים, רעב נמוך ועוד ועוד, וכל זה תחת אמברגו קשה במיוחד. אה, וקריסה טוטאלית של הפרטנר העיקרי שלנם למסחר בתחילת שנות התשעים.

להתעלם מהמציאות הזו ולנסות להשוות את קובה לארה"ב זה לדעתי ניתוק מהמציאות, וזה נכון לגבי כל מדינה סוציאליסטית בעולם.
dino
קיבל.ה  2035 לייקים

לא ידעתי שגם יורם כהן ראש השבכ לשעבר שמאלן שמתנגד לרפורמה
פתאום מגלים כל כך הרבה שמאלנים.
זה כל כך אמין שיטת ארתור פינקלשטיין כעת מר ביבי
סמל אישי של משתמש
קפטן ג'ק
קיבל.ה  409 לייקים

שר התפוצות בממשלת ארדואניהו אומר לארצות-הברית Mind your own business - שזה בתרגום לעברית צחה משהו כמו 'לכו זדיינו מפה'.
חכם !
תקרת שכר, יא חביבי ! רק תקרת שכר (בכדורסל וגם בכדורגל) !
dino
קיבל.ה  2035 לייקים

קפטן ג'ק כתב: 19 פברואר 2023, 13:40 שר התפוצות בממשלת ארדואניהו אומר לארצות-הברית Mind your own business - שזה בתרגום לעברית צחה משהו כמו 'לכו זדיינו מפה'.
חכם !
בהצלחה לישראל

הממשלה הזאת זה כמו ילד בן 6 שחטף מאבא שלו את האוטו ועושה סיבוב בעיר
מתי אפשר לצחוק על מצביעים שלהם?
סמל אישי של משתמש
קפטן ג'ק
קיבל.ה  409 לייקים

dino כתב: 19 פברואר 2023, 16:59
קפטן ג'ק כתב: 19 פברואר 2023, 13:40 שר התפוצות בממשלת ארדואניהו אומר לארצות-הברית Mind your own business - שזה בתרגום לעברית צחה משהו כמו 'לכו זדיינו מפה'.
חכם !
בהצלחה לישראל

הממשלה הזאת זה כמו ילד בן 6 שחטף מאבא שלו את האוטו ועושה סיבוב בעיר
מתי אפשר לצחוק על מצביעים שלהם?
ילד בן 6 שחטף מאבא את האוטו, עשה סיבוב בעיר ואז דרס (והרג) קשישה בשם דמוקרטיה.
אם זה לא היה עצוב זה באמת היה מצחיק.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

כמה שרים יצאו להפגין נגד עצמם

(יכולתי לשים את זה גם באשכול הדמוקרטיה, כי זאת דוגמה נהדרת לעד כמה נבחרי הציבור בישראל לא מבינים את התפקיד שלהם)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדקפטן ג'ק
dino
קיבל.ה  2035 לייקים

פינקלשטיין זנח את השמולנים לטובת המילה אנרכיסטים?
זה תופס טוב ברחוב?
יש מצב שאפילו תומכי המגה אנרכיסט הגדול ביותר בארץ איתמר בן גביר גם מכנים כך את המפגינים?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

dino כתב: 20 פברואר 2023, 17:49 פינקלשטיין זנח את השמולנים לטובת המילה אנרכיסטים?
זה תופס טוב ברחוב?
יש מצב שאפילו תומכי המגה אנרכיסט הגדול ביותר בארץ איתמר בן גביר גם מכנים כך את המפגינים?
איך בדיוק בן גביר ימ"ש אנרכיסט?
לעזאזל, איך המפגינים אנרכיסטים?
למה אנשים לא יודעים מה משמעות המילה למה
@אמה גולדמן בוא תתעצבן יחד איתי
הפוסט קיבל לייק אחדאמה גולדמן
D&3
קיבל.ה  828 לייקים

טרור הצעקות!!
אמה גולדמן
קיבל.ה  395 לייקים

pelegs כתב: 20 פברואר 2023, 18:34
dino כתב: 20 פברואר 2023, 17:49 פינקלשטיין זנח את השמולנים לטובת המילה אנרכיסטים?
זה תופס טוב ברחוב?
איך בדיוק בן גביר ימ"ש אנרכיסט?
לעזאזל, איך המפגינים אנרכיסטים?
למה אנשים לא יודעים מה משמעות המילה למה
@אמה גולדמן בוא תתעצבן יחד איתי
פשוט וקל
א. כמה שאתה יותר שואף לתפוס את עמדות הכוח בשלטון ולהגדיל את הכוח שנובע מהעמדות שתפסת ואת הכוח של המדינה ככה אתה יותר אנרכיסט
ב. כמה שאתה מניף יותר דגלים של המדינה שלך וטוען טענות כמו שצריך לתת לקולוניאליזם שלנו להמשיך בשקט בלי להרוס הכל עם לעצבן את העולם ככה אתה יותר אנרכיסט
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsteknoboy
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  835 לייקים

סקר חדשות 13: 55% מהציבור נגד המהפכה המשפטית

בסקר שנערך על ידי פרופ' קמיל פוקס נמצא כי יש רוב בציבור בעד הפסקת החקיקה. בקרב מצביעי הליכוד התוצאה הפוכה - 52% נגד הפסקת החקיקה, מול 31% שבעד הפסקה של החקיקה לטובת הידברות. 43% מהציבור חוששים למצבם הכלכלי בעקבות המהפכה המשפטית

https://13tv.co.il/item/news/politics/p ... =903050184
dino
קיבל.ה  2035 לייקים

תושבת אשדוד בת 40 אותרה הערב (שלישי) במצב קשה בביתה בעיר - לאחר שהותקפה בפטיש. צוות מד"א שהוזעק לזירה העניק לה טיפול רפואי ראשוני ופינה אותה לבית החולים אסותא - שם בהמשך לא נותר לרופאים אלא לקבוע את מותה. המשטרה פתחה בחקירת המקרה וחשוד נעצר. מדובר במקרה הרצח הרביעי תוך שבועיים

בן חאנן כבר הגיע לזירה ופתח במבצע?
ofri
קיבל.ה  148 לייקים

dino כתב: 21 פברואר 2023, 20:25 תושבת אשדוד בת 40 אותרה הערב (שלישי) במצב קשה בביתה בעיר - לאחר שהותקפה בפטיש. צוות מד"א שהוזעק לזירה העניק לה טיפול רפואי ראשוני ופינה אותה לבית החולים אסותא - שם בהמשך לא נותר לרופאים אלא לקבוע את מותה. המשטרה פתחה בחקירת המקרה וחשוד נעצר. מדובר במקרה הרצח הרביעי תוך שבועיים

וואלה לזירה הוא הגיע
תא מרבוטא
קיבל.ה  337 לייקים

De Niro כתב: 20 פברואר 2023, 23:29 סקר חדשות 13: 55% מהציבור נגד המהפכה המשפטית

בסקר שנערך על ידי פרופ' קמיל פוקס נמצא כי יש רוב בציבור בעד הפסקת החקיקה. בקרב מצביעי הליכוד התוצאה הפוכה - 52% נגד הפסקת החקיקה, מול 31% שבעד הפסקה של החקיקה לטובת הידברות. 43% מהציבור חוששים למצבם הכלכלי בעקבות המהפכה המשפטית

55% נראה רוב דחוק מה שחסר זה כמה מתנגדים להפסקת החקיקה שנראה פער באחוזים. במצביעי ליכוד רשמת.
אגב נדמה לי שהאנטי לחקיקה מצטמק כי אני זוכר גם נתון של שישים ומשהו אחוז נגד החקיקה כמו שהיא לפני בערך שבוע
dino
קיבל.ה  2035 לייקים

ofri כתב: 22 פברואר 2023, 02:13
dino כתב: 21 פברואר 2023, 20:25 תושבת אשדוד בת 40 אותרה הערב (שלישי) במצב קשה בביתה בעיר - לאחר שהותקפה בפטיש. צוות מד"א שהוזעק לזירה העניק לה טיפול רפואי ראשוני ופינה אותה לבית החולים אסותא - שם בהמשך לא נותר לרופאים אלא לקבוע את מותה. המשטרה פתחה בחקירת המקרה וחשוד נעצר. מדובר במקרה הרצח הרביעי תוך שבועיים

וואלה לזירה הוא הגיע
יש חשד שזה ערבי?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  835 לייקים

תא מרבוטא כתב:

55% נראה רוב דחוק מה שחסר זה כמה מתנגדים להפסקת החקיקה שנראה פער באחוזים. במצביעי ליכוד רשמת.
אגב נדמה לי שהאנטי לחקיקה מצטמק כי אני זוכר גם נתון של שישים ומשהו אחוז נגד החקיקה כמו שהיא לפני בערך שבוע
21 אחוזים לפי סקר אחר:
dino
קיבל.ה  2035 לייקים

De Niro כתב: 22 פברואר 2023, 09:55
תא מרבוטא כתב:

21 אחוזים לפי סקר אחר:
נמתין לסקר משוחד של ערוץ 14
dino
קיבל.ה  2035 לייקים

שלטון המלך והמלכה

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי שלי, שהגיש את המסמך בשם נתניהו לוועדה, ביקש גם כי המדינה תממן הוצאות השתתפות של רעייתו שרה באירועים, כנסים ומשלחות בארץ ובחו"ל גם אם היא אינה יחד עם נתניהו. על פי הבקשה, הוצאות הביגוד לראש הממשלה ולרעייתו יעלו מ-45 אלף שקלים עד היום ל-80 אלף שקלים. כמו כן, לנתניהו תעמוד אפשרות לארבע משרות במקום שתי משרות ככוח אדם במעונות שלו
עידן סרור
קיבל.ה  190 לייקים

לבריאות למלך ולמלכה
dino
קיבל.ה  2035 לייקים

לפי כתב התאגיד, המלך ביבי לוחץ ודורש למנות את מקורבו יוסי שלי, איש ליכוד, לתפקיד הרגיש ראש הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
לא ברור אם בכלל יש לו תנאי סף.
שאפשר יהיה לתאר מצב נהדר לציבור כמו ברוסיה
פוטין/ארדואן זה כאן
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1050 לייקים
יצירת קשר:

לפי ויקיפדיה ב-2008 הואשם בשבועת שקר וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, לאחר שהציג תצהיר כוזב לוועדת המינויים בשירות הציבורי כי אין לו זיקה פוליטית לאף מפלגה, על אף שהיה פעיל ליכוד[4]. ב-2012 חתם על הסדר טיעון שבו הודה בעבירה של הפרת חובה חקוקה, מבלי שהורשע בביצועה. לפי ההסדר, נאסר עליו לכהן בשירות המדינה עד ליוני 2015.

לי זה נשמע כמו משילות על מלא-מלא!
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ברור שזו משילות - הם מושלים בכל מחיר.
סמל אישי של משתמש
קפטן ג'ק
קיבל.ה  409 לייקים

עדכונים מהעשייה הפעלתנית של ממשלת ארדואניהו -
לאחר העברת הקריאה הראשונה של 3 מ-4 חוקי שלב א' של המהפכה המשפטית (מינוי שופטים, התגברות, איסור דיון בג"צ בחוקי יסוד), וקריאה ראשונה לחוק שיכשיר את כהונתם בתור שרים של עבריינים מורשעים ('חוק דרעי'),
הממשלה שואפת לחוקק את חוק איסור הכנסת חמץ לבתי חולים.
במקביל, רוה"מ שואף למנות את מנכ"ל משרדו, יוסי שלי, לתפקיד הסטטיסטיקאי הראשי אשר ממונה על הלמ"ס. בדיוק כפי שעשה ארדואן המקורי בטורקיה לפני כמה שנים.
כנראה שיש חשיבות רבה להחליף את הממונה הנוכחי, שהוא פרופסור בסטטיסטיקה, במישהו שהוא עסקן קטן ונאמן לקיסר, וככה יוכל לשחק בנתוני המדד ולהראות לכולנו (ובמיוחד לבנק ישראל) שהכלכלה שלנו במצב נהדר.
בנפרד - שר החינוך שואף לחוקק את חוק הספריה הלאומית, שיאפשר לו לפטר את מנכ"ל הספריה שי ניצן. זו הזדמנות להזכיר התבטאות חשובה של שר החינוך יואב קיש, מלפני חודש (17.1.23), לדבריו, המשימה העיקרית של משרד החינוך בקדנציה הנוכחית היא הגדלת התקציבים של מוסדות החינוך החרדיים.
הקרע בעם? המצב הביטחוני? יוקר המחיה והשקל הקורס? הצחקתם את אדרואניהו. יש דברים חשובים הרבה יותר.
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

תמונה

הניחוש שלי הוא שהתכנית של היודונאצים היא בחירות ליהודים בלבד כבר בבחירות הבאות, מה שישריין אותם בשלטון לנצח. לא רק בלי ערבים, אלא גם בלי כשליש מהעולים מרוסיה.
אחר כך כבר לא באמת יהיה צורך בבחירות...
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדקפטן ג'ק
dino
קיבל.ה  2035 לייקים

זה לא ממש משנה באיזה דרך, ברגע שהם ישמידו את בתי המשפט, הם יכולים לבחור להשאר בשלטון לנצח באיזה סיבה שיבחרו מהמדף

יהיו פה חיים נוראיים לכל תושבי הארץ באשר הם, אבל כל עוד יהודי לא נפגע מערבי ברחוב אז העולם מושלם אני מניח בעיני מצביעי המפלגה הנאסית
בשביל זה הם קמים בבוקר מהמיטה לחיי היום יום שלהם.
הם חושבים לתומם או לסתומם, שאפשר להיות גם נאסים וגם להנות מחיים נעימים ונוחים במדינה מתקדמת.
גם להצביע בן גביר וגם שלילדיי לא יחסר כלום. יפה. חכם.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1634 לייקים

פינת הביזאר: ינון מגל מסביר שהמדינה הולכת להיחרב כי הסמול המשוקץ מתעקש לא לדבר עם ממשלת הימין-מלא-מלא ובמקום זה הוא נותן לה לעשות מה שבא לה, מה שיביא לחורבן המדינה הציונות והיהדות, בערך, לדבריו.

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 23 פברואר 2023, 09:23 הניחוש שלי הוא שהתכנית של היודונאצים היא בחירות ליהודים בלבד כבר בבחירות הבאות, מה שישריין אותם בשלטון לנצח. לא רק בלי ערבים, אלא גם בלי כשליש מהעולים מרוסיה.
אחר כך כבר לא באמת יהיה צורך בבחירות...
זה נראה לי קצת מוגזם. הם לא צריכים לבטל את זכות ההצבעה של אף קבוצה, זה ממילא רק יעשה להם צרות בהסברה. הם בסה"כ צריכים להעביר מספיק חוקים ללא ביקורת משפטתית "עוינת" ככה שהם יוכלו בפועל לשלוט בלי סכנה לשלטון אבל עם העמדת פנים של דמוקרטיה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

כדי לשלוט בוודאות, צריך לשנות את השיטה. פסילת הערבים מתאימה לציבור המצביעים שלהם ומבטיחה את התוצאה הרצויה.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

היא בעיקר תעשה להם צרות ברמה הבינ"ל, ויש דרכים יותר נוחות להשיג את המטרות שלהם.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

הדתיים בישראל לא שמים קצוץ על העולם. הם רוצים מדינה יהודית ובטוחים שיהוה יעזור להם אם ימלאו את רצונו.
הם הרי רוצים לספח את יהודה ושומרון בלי לתת זכות הצבעה לפלסטינים, אז מה בדיוק ההבדל של ערביי ישראל?
להבנתי זה צעד מתבקש מצידם.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הדתיים בישראל פועלים באותה המציאות כמו שאר הציונים, והם יודעים טוב מאד מאיפה מגיע הכסף ומה מאפשר את המשך דיכוי העם הפלסטיני. מעבר לזה, יש די הרבה אנשים בהנהגת ישראל כרגע שאינם דתיים.
שליחת תגובה