חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 03 דצמבר 2022, 08:41 מספרים לנו שהכל התחיל בגלל הציונות.
כידוע, לחרדים ולציונות יש קשר בערך כמו לערבים והציונות.
זה לא מונע מזבלים בירושלים להתעלל בחרדים ולהעלות את כל זה לטיק טוק.

תמונה
חרפה. הלוואי ויתפסו ויענישו אותם.
עכשיו, אתה באמת מאמין שמבחינת נערים ערבים החרדים נפרדים מהציונים רק כי הם חרדים? או ש..איך נאמר, גם הם נוטים להכללות כמו משתתפים כאן בפורום? וזה בלי להזכיר כמובן את זה

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... j5XK8-hCE-
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

תקרא את אחת התגובות שלי בשרשור זה או המקביל לו, שבו ציינתי הכי מפורש שיש:
כל אדם בעולם, בדרכו שלו גזען בצורה כזו או אחרת.
לא רואה את שני העמים חיים כאן בהרמוניה ובאהבה, אלא רק מתוך אינטרס שברירי מאוד.
בשרשורים כאן מאשימים את הציונות.
החרדים בזים לציונות לא פחות מהערבים. האם זה מונע מהערבים לפגוע בהם? אתה יודע כמה סירטוני טיק טוק כאלה יש? האם נתקלת במקרה בהתנכלות של חרדים בירושלים לערבים?
אני די בטוח שאם פלג או מטלי יכנסו למזרח ירושלים, לפני שיבררו מה דעתם הפוליטית, סביר להניח שיעברו ניסיון ללינץ׳, רק בגלל היותם יהודים.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 03 דצמבר 2022, 11:06 תקרא את אחת התגובות שלי בשרשור זה או המקביל לו, שבו ציינתי הכי מפורש שיש:
החרדים בזים לציונות לא פחות מהערבים. האם זה מונע מהערבים לפגוע בהם? אתה יודע כמה סירטוני טיק טוק כאלה יש? האם נתקלת במקרה בהתנכלות של חרדים בירושלים לערבים?
אני די בטוח שאם פלג או מטלי יכנסו למזרח ירושלים, לפני שיבררו מה דעתם הפוליטית, סביר להניח שיעברו ניסיון ללינץ׳, רק בגלל היותם יהודים.
אם ראיתי התנכלות של חרדים לערבים? ראית את הלינק ששמתי קודם? או שלא? צפה בו https://www.kan.org.il/item/?itemid=133565 וצפה בזה
https://mobile.mako.co.il/news-law/2021 ... 871026.htm
ולגבי למה הערבים התנכלו לחרדים- לא אתה ולא אני שאלנו אותם. שזה בדיוק כמו העלאק כתבים מהכתבה בווינט ששמת. אם מקללים ישראלי זה בטח אנטישמיות. לא חלילה היחס של ישראל לפלסתינים.
האם אולי זה כן אנטישמיות? אולי. מה שבטוח שלא לי ולא לך יש את הסיבה לתקיפה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 03 דצמבר 2022, 11:06 אני די בטוח שאם פלג או מטלי יכנסו למזרח ירושלים, לפני שיבררו מה דעתם הפוליטית, סביר להניח שיעברו ניסיון ללינץ׳, רק בגלל היותם יהודים.
תמשיך לספר לעצמך מה שמאפשר לך לישון בלילה.

במציאות בתקופתי בישראל הייתי מסתובב באופן חופשי בגדה המערבית, עמוק בתוך כפרים בשטחי A ו-B, וכן במזרח ירושלים וביישובים פלסטינים בישראל. מעולם לא הסתרתי את היותי יהודי ישראלי. רוצה לנחש כמה פעמים עברתי לינץ'? אני גם מכיר אישית לא מעט יהודים, ישראלים ואחרים, שהיו מסתובבים ברמאללה עם חברים פלסטינים. רוצה לנחש כמה פעמים הם עברו לינץ'?
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 02 דצמבר 2022, 21:58
"שוברים שתיקה" הם ארגון אנרכיסטי? דה פאק? מאיפה אנשים לומדים את ההגדרות לאידיאולוגיות פוליטיות לעזאזל.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

pelegs כתב: 03 דצמבר 2022, 21:58
"שוברים שתיקה" הם ארגון אנרכיסטי? דה פאק? מאיפה אנשים לומדים את ההגדרות לאידיאולוגיות פוליטיות לעזאזל.
אני חושב שזה נאמר בסרקזם
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 03 דצמבר 2022, 11:06 אני די בטוח שאם פלג או מטלי יכנסו למזרח ירושלים, לפני שיבררו מה דעתם הפוליטית, סביר להניח שיעברו ניסיון ללינץ׳, רק בגלל היותם יהודים.

במציאות בתקופתי בישראל הייתי מסתובב באופן חופשי בגדה המערבית, עמוק בתוך כפרים בשטחי A ו-B, וכן במזרח ירושלים וביישובים פלסטינים בישראל. מעולם לא הסתרתי את היותי יהודי ישראלי. רוצה לנחש כמה פעמים עברתי לינץ'? אני גם מכיר אישית לא מעט יהודים, ישראלים ואחרים, שהיו מסתובבים ברמאללה עם חברים פלסטינים. רוצה לנחש כמה פעמים הם עברו לינץ'?
תספר את זה לאלה שעברו ניסיונות לינץ׳ בעבר.
סוד קטן- את אף אחד מהם לא שאלו מה הדעה הפוליטית שלו לפני שפוצצו אותו במכות.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

תא מרבוטא כתב:
Asafasraf כתב: 03 דצמבר 2022, 11:06 תקרא את אחת התגובות שלי בשרשור זה או המקביל לו, שבו ציינתי הכי מפורש שיש:
אם ראיתי התנכלות של חרדים לערבים? ראית את הלינק ששמתי קודם? או שלא? צפה בו https://www.kan.org.il/item/?itemid=133565 וצפה בזה
ולגבי למה הערבים התנכלו לחרדים- לא אתה ולא אני שאלנו אותם. שזה בדיוק כמו העלאק כתבים מהכתבה בווינט ששמת. אם מקללים ישראלי זה בטח אנטישמיות. לא חלילה היחס של ישראל לפלסתינים.
בלינק הראשון מצוין שהשב״כ עצר את המחתרת הקטנה הזו ופירק אותה.
בלינק השני מצוין במפורש למה זה קורה (ממש לא מצדיק את זה)- כתגובה לסירטוני הטיק טוק המטונפים שעושים בירושלים כנגד החרדים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 04 דצמבר 2022, 12:29 תספר את זה לאלה שעברו ניסיונות לינץ׳ בעבר.
ברור שיש נסיונות כאלה, ואפילו לינצ'ים ממש - אבל מה שאני מנסה להגיד (וכנראה צריך להסביר פה דברים במפורש) זה שהם מאד נדירים. בניגוד לתפישה הציונית ההיסטרית, ערבים בכלל ופלסטינים בפרט הם לא ברברים צמאי דם וחמומי מח שרק רוצים לפגוע ביהודים מתוך איזושהי אנטישמיות עמוקה ולא מסוגלים לעצור את עצמם, אלא בני-אדם ככל בני-האדם שברובם המוחלט רוצים להמנע מאלימות, אבל שונאים בצדק רב את אלו שמדכאים אותם באכזריות (מה שלפעמים מתבטא באלימות).

עכשיו, בניגוד לאיך שאתה מנסה להציג את זה, יהודים כקבוצה משתתפים בדיכוי פלסטינים, גם כן כקבוצה. לא צריך להפליג למחוזות הזויים כדי להסביר למה פלסטינים אינם נחמדים ליהודים באשר הם, חרדים ולא-חרדים כאחד (כמו-כן, להגיד שחרדים בישראל הם באופן קטגורי אנטי-ציונים זה עייות ענק של המציאות - גם אם הם מגדירים את עצמם ככאלו, ורובם לא, זה לא שהם נלחמים בדיכוי הפלסטינים ע"י הציונות, דווקא ברובם המוחלט בדיוק להיפך). זה בדיוק אותו היחס שלבנים בדרא"פ קיבלו משחורים, או שלבנים בארה"ב קיבלו מאינדיאנים, או שגרמנים בשטחי היישוב קיבלו מפולנים וצ'כים שהם השתתפו בדיכוי שלהם. מה לעשות, כשאתה מתעלל באוכלוסיה שלמה אתה תקבל שנאה. ככה זה במציאות.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 04 דצמבר 2022, 12:32
תא מרבוטא כתב:
בלינק הראשון מצוין שהשב״כ עצר את המחתרת הקטנה הזו ופירק אותה.
בלינק השני מצוין במפורש למה זה קורה (ממש לא מצדיק את זה)- כתגובה לסירטוני הטיק טוק המטונפים שעושים בירושלים כנגד החרדים.
אז 1. יש או לפחות היו חרדים שפעלו נגד ערבים.
2. אם אתה מבין גם אם לא מצדיק את הפיגועים של חרדים נגד ערבים - תגובה למה ש*עשו להם*, למה אתה לא מניח את זה על פיגועי פלסתינים בישראל- תגובה למה שהשלטון והישראלים *עושים להם*? למה ישר לטעון אנטישמיות?
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 04 דצמבר 2022, 12:29
pelegs כתב:

תספר את זה לאלה שעברו ניסיונות לינץ׳ בעבר.
אסף אתה שוב ושוב מערבב בין *יש* ובין *רוב/כל*. זה שיש לינצ'ים או היו תקיפות יהודים שזוהו ככאלו ביו"ש לא אומר ש*כל* או *רוב* ערביי יו"ש יבצעו ביהןדי לינץ' כשיפגשו בו. בדיוק כמו שאם יש נהגי מכוניות שנוסעים באור אדום זה לא משליך על רוב נהגי המכוניות, ואם יש תיכוניסטים שרוצחים נהג מונית זה לא אומר שרוב התיכוניסטים ירצחו נהגי מוניות.
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

Asafasraf כתב: 03 דצמבר 2022, 11:06
אין לך מושג איפה אתה חי.
אני עובד במזרח ירושלים ומבלה בה חלק גדול מהזמן שלי, וגם פעיל עם פלסטינים בגדה ומתארח וישן בכפרים פלסטינים. פשוט אין לך מושג
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל 2 לייקיםאדום מטליpelegs
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

pelegs כתב: 03 דצמבר 2022, 21:58
ההשוואה לסאחים הציונים האלה באמת מעליבה
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אמה גולדמן כתב:
אין לך מושג איפה אתה חי.
אני עובד במזרח ירושלים ומבלה בה חלק גדול מהזמן שלי, וגם פעיל עם פלסטינים בגדה ומתארח וישן בכפרים פלסטינים. פשוט אין לך מושג
מזל שיש מצלמות שדואגות לתעד את הניסיונות לינץ׳, כדי שמתייפייף כמוך לא יספר את המעשיות שלו.
הלוואי ויהודים וערבים היו יכולים להסתובב בארץ הזו בצורה חופשית. בפועל, יש מקומות של סכנת נפשות.
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מתי כבר תלמד שקיימים מקרים ≠ נפוץ?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

ביום שאתה תפסיק לספר מעשיות.
מה יקרה לך אם תיכנס היום לג׳נין בלי שום תיאום עם חבריך מהשטחים ויזהו שאתה יהודי?
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 06 דצמבר 2022, 06:26 ביום שאתה תפסיק לספר מעשיות.
מה יקרה לך אם תיכנס היום לג׳נין בלי שום תיאום עם חבריך מהשטחים ויזהו שאתה יהודי?
אסף מה הקשר? כתבתי לך קודם העובדה שתועדו מקרים לא אומר שהמקרים הללו מייצגים את רוב האנשים ששיכים לקבוצת ההתייחסות. תועדו מקרים שרוכבי קטנוע הכו נוסעים והולכי רגל. זה אומר שרוב הרוכבים כאלו?
חוצמזה אתה מדבר עם פלגס על מצב שבעיניך תאורטי הוא טוען שזה כבר קרה - לא דווקא גנין אלא יוש- ועבר לגמרי בסדר
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 06 דצמבר 2022, 06:26 ביום שאתה תפסיק לספר מעשיות.
בוא נחזיר דברים לקונטקסט: אתה הבאת אלימות של פלסטינים נגד חרדים בשביל להראות שלפלסטינים יש שנאה כלפי יהודים רק בשל היותם יהודים, וספציפית כתבת עלי ועל מטלי במזרח ירושלים. בתגובה הסבירו לך ש-1. היותם יהודים אינה הסיבה הבסיסית לאלימות כשהיא מתרחשת, אלא הקשר הברור בין יהודים בישראל ודיכוי הפלסטינים (וגם שחרדים ברובם לא מתנגדים לדיכוי הזה וחלקם אף לוקחים בו חלק פעיל), ו-2. שהפנטזיות שלך על יהודים וישראלים שמסתובבים בגלוי במזרח ירושלים אינה נכונה, ואפילו לא נכונה לגדה המערבית באופן כללי.

עכשיו אתה מדבר על ג'נין. אז כן, אם אני אכנס לג'נין באופן עצמאי בלי להזדהות כפעיל אנטי-ציוני אלא כישראלי או יהודי נטו יכול להיות שיפגעו בי. אתה מופתע? מדובר בעיר שרק בחודשים האחרונים ישראל רצחה בה עשרות אנשים, בהם בני נוער וילדים, ובעשורים האחרונים באופן כללי מתקיימת תחת דיכוי אכזרי מאד של ישראל בשם "הגנה" על יהודים. אתה חושב שאתה היית מתנהג אחרת בסיטואציה הזו? אני מבטיח לך שכמעט 100% שהיית נוהג באותו האופן. למעשה, היסטורית, כשציונים בפלסטין היו במאבק פעיל נגד האימפריאליסטים הבריטים - שדיכאו את האוכלוסיה היהודית הרבה פחות מאשר ישראל מדכאת את הפלסטינים (בכמה וכמה סדרי גודל, אם בכלל אפשר לקרוא ליחסים ההם "דיכוי") - הם התנהגו באופן דומה באלימות נגד בריטים.

ולכן, בחזרה לבסיס הדיון - הציונות היא בהחלט מקור השנאה של פלסטינים רבים כלפי ישראלים ויהודים בכלל. אופטימלית הייתי שמח לו אנשים שגרים בג'נין היו מבדילים בין "סתם" יהודים ובין ישראלים שלוקחים חלק פעיל בדיכוי, ומפעילים אלימות כלפי האחרונים בלבד. בפועל, העולם לא עובד ככה. הדרך היחידה להבטיח שיהודים ואפילו ישראלים יוכלו להיכנס לג'נין באופן בטוח (ומבלי שהם פעילים במאבק לצד הפלסטינים) היא לסיים עם הדיכוי האכזרי של הפלסטינים ולאפשר להם עצמאות לאומית. טכן, הדיכוי הזה קשור באופן עמוק לתנועה הציונית, מטרותיה והדרך בה היא מיישמת אותן.
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

Asafasraf כתב: 05 דצמבר 2022, 21:18
אמה גולדמן כתב:
אין לך מושג איפה אתה חי.
מזל שיש מצלמות שדואגות לתעד את הניסיונות לינץ׳, כדי שמתייפייף כמוך לא יספר את המעשיות שלו.
הלוואי ויהודים וערבים היו יכולים להסתובב בארץ הזו בצורה חופשית. בפועל, יש מקומות של סכנת נפשות.
חוסר הבטחון בארץ הזאת הוא בעיקר לפלסטינים כי יש פה צבא טרור, שירות חשאי ומשטרה ששולטים להם על החיים.
האם יש פלסטינים שבוחרים בדרך של אלימות נגד אזרחים ישראלים? ברור שכן. האם סביר להניח שאם יהודי שנכנס למזרח ירושלים יעבור ניסיון לינץ'? חד משמעית לא
ודרך אגב, אני חי בירושלים כל החיים והלינץ' היחיד שעברתי היה על ידי חבורת ציונאצים בכיכר ציון שזיהו אותי מההפגנות בשיח ג'ראח.
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל 5 לייקיםסומךteknoboypelegsאדום מטליKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

גם לא כדאי לאסףאסרף שניכנס לדיון נסיונות הלינץ' מצד אחד והאלימות המערכתית הישירה מצד שני שעוברים פלסטינים שנכנסים ליישובים ישראלים ללא הניירת המתאימה (ולפעמים גם עם).
איך אומר בעדינות? המספרים לא מציגים את הציונים באור חיובי.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

מרגיש לי שלא מספיק מדברים על כמה יותר גזען הישראלי הממוצע מכל מדינה "דמוקרטית" אחרת בעולם. הדעה המתונה בישראל היא שצריך לעודד אנשים לא להתחתן עם זרים. הדעה הקצת פחות מתונה היא שצריך להרוג אנשים שמתחתנים עם זרים.

נשיא המדינה שרץ לפני כמה שנים במפלגת הלייבור אמר "ההתבוללות היא מגיפה. חייבים לצאת למערכה ולמצוא פיתרון".
בכל מה שנוגע ליחסים בין גזעיים אנחנו באמריקה של שנות ה30 כרגע. דיונים על miscegenation.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickKingAlpaca
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

מישהו פה פעם השתמש במילה רעל כדי לתאר את הציונות, ומאז אימצתי את זה.
זה פשוט כל כך ברור - כל תופעה שלילית בישראל מקורה בציונות. אי אפשר להיות ציוני בלי להיות גזען, אי אפשר להיות ציוני ולהיות באמת דמוקרט או ליברל. השאלה היא רק עד כמה טוב אדם מצליח להסוות את זה או להתכחש לזה.
וכשהאדמה קצת מתערערת, גם הציוני שחשבתם שהוא הכי ליברלי יכול פתאום לשלוף איזה משהו בלתי נתפס.
ושיהיה לנו בהצלחה.
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

https://www.instagram.com/reel/Cl1NCacD ... RlMzRkMDU=
הציונות היא כמו רשע מסרט מצויר
אנטי ביתר לשעבר
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אדום נחמד כתב: 06 דצמבר 2022, 16:35 מישהו פה פעם השתמש במילה רעל כדי לתאר את הציונות, ומאז אימצתי את זה.
זה פשוט כל כך ברור - כל תופעה שלילית בישראל מקורה בציונות. אי אפשר להיות ציוני בלי להיות גזען, אי אפשר להיות ציוני ולהיות באמת דמוקרט או ליברל. השאלה היא רק עד כמה טוב אדם מצליח להסוות את זה או להתכחש לזה.
וכשהאדמה קצת מתערערת, גם הציוני שחשבתם שהוא הכי ליברלי יכול פתאום לשלוף איזה משהו בלתי נתפס.
ושיהיה לנו בהצלחה.
רק אל תשכח אחרי זה להתבכיין שקראו פה למישהו אנטישמי

איכס
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני לא מסכים איתו שכל התופעות השליליות בישראל מקורן בציונות, אבל איך זה קשור לאנטישמיות? הוא מדבר על הציונות וישראל, לא על היהודים.
אתה שגריר של IHRA?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 06 דצמבר 2022, 18:16
אדום נחמד כתב: 06 דצמבר 2022, 16:35 מישהו פה פעם השתמש במילה רעל כדי לתאר את הציונות, ומאז אימצתי את זה.
ושיהיה לנו בהצלחה.
רק אל תשכח אחרי זה להתבכיין שקראו פה למישהו אנטישמי

איכס
למיטב ידיעתי, ותקן אותי אם אני טועה, ההגדרה של אנטישמיות היא "שנאת יהודים".
הוא לא כתב אפילו מילה אחת על יהודים או על יהדות, אז איך זה יכול להיות אנטישמי?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אתם מעייפים
זה לא אנטישמי בשום צורה( סתם די דוחה ומאוד מנופח, נהיה סטנדרט פה)

מה שהתכוונתי זה שהבעיה היא ההתבכיינות שקוראים פה לאנשים אנטישמים, ואז לקרןא ל 90% מהכותבים פה גזענים
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 06 דצמבר 2022, 18:28 אתם מעייפים
זה לא אנטישמי בשום צורה( סתם די דוחה ומאוד מנופח, נהיה סטנדרט פה)

מה שהתכוונתי זה שהבעיה היא ההתבכיינות שקוראים פה לאנשים אנטישמים, ואז לקרןא ל 90% מהכותבים פה גזענים
למחות כשקוראים לך אנטישמי על לא עוול בכפך זה "להתבכיין"?
ואם תשעים אחוז מהכותבים פה גזענים, אז אסור להגיד את זה?
וגם אם אנחנו לא יודעים דבר כזה, אסור להעריך שזה המצב, לצורך העניין?
ומה הקשר בין זה שהוא לא רוצה שיקללו אותו בקללה "אנטישמי" לבין זה שהוא חושב שהציונות מחייבת גזענות?
יכולת להסביר למה הוא טועה כשהוא חושב ככה, או לתרום בצורה כלשהי לדיון ולהבנה הדדית, אבל במקום זה הצגת את הדברים שלו בגרסת הקריקטורה והאשמת אותו בבכיינות.
ריספקט.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

טוב לדעת שיש האשמות שבטלות מיד ונחשבות לקללה, ויש כאלה שצריך לנהל עליהן דיון ולהגיע להבנה הדדית לגבי נכונותן, כשהדיפולט הוא שהיוזר אשם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 06 דצמבר 2022, 19:01 טוב לדעת שיש האשמות שבטלות מיד ונחשבות לקללה, ויש כאלה שצריך לנהל עליהן דיון ולהגיע להבנה הדדית לגבי נכונותן, כשהדיפולט הוא שהיוזר אשם
כמו שכתבתי, כשמאשימים מישהו באנטישמיות על לא עוול בכפו (נגיד בעקבות הודעה שהוא כותב על הציונות, כמו שקרה פה לא פעם) זאת קללה ותו לא.
כשמישהו מסביר איך ולמה משהו קורה (נגיד איך ציונות גוררת גזענות) אז אפשר לדבר, להגיע להבנה הדדית וכו'.
מוזר שצריך להסביר את ההבדל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

כרגיל, כשאין דרך להתמודד עם עמדה לא ציונית, נגררים לאזור הנוחות.
בסדר, שיהיה. מעיד יותר עליו מאשר עלי.

נגעלת? יש שקית הקאה ליד השירותים

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מי שרוצה להתעקש על כך שלומר על אנטי-ציונים שהם אנטישמים וזו לא סתם קללה צריך להסביר איך בדיוק התנגדות לציונות היא בהכרח אנטישמיות.
אם לא עושים את זה, אז כן - בהחלט מדובר בקללה ותו לא.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 06 דצמבר 2022, 19:31
D&3 כתב: 06 דצמבר 2022, 19:01 טוב לדעת שיש האשמות שבטלות מיד ונחשבות לקללה, ויש כאלה שצריך לנהל עליהן דיון ולהגיע להבנה הדדית לגבי נכונותן, כשהדיפולט הוא שהיוזר אשם
כמו שכתבתי, כשמאשימים מישהו באנטישמיות על לא עוול בכפו (נגיד בעקבות הודעה שהוא כותב על הציונות, כמו שקרה פה לא פעם) זאת קללה ותו לא.
כשמישהו מסביר איך ולמה משהו קורה (נגיד איך ציונות גוררת גזענות) אז אפשר לדבר, להגיע להבנה הדדית וכו'.
והרי ההודעה שלו מלאה הסברים
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

חבוב, זה לא שזה משהו שנאמר פעם ראשונה פה.
כמו כן, זה נכתב בהקשר הסרטון הזעזוע שצורף פה.
אם אתה רוצה, אפשר לקיים דיון בו אני אסביר למה לדעתי הציונות היא שורש כל רע, ואתה תסביר למה אני אנטישמי. הולך?

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 06 דצמבר 2022, 20:42
אז מעכשיו הוא צריך בכל הודעה שלו לכלול הקדמה עם תקציר כל הדעות שהוא כתב עד כה בפורום?

ולנושא: בוא נגיד בעדינות שהוא יכול להסביר למה הוא חושב שציונות גוררת גזענות או למה היא מנוגדת לתפיסה הליברלית\דמוקרטית המקובלת (רמז: תנסה להיזכר מה חושבים בישראל על מוסכמות יסודיות בדמוקרטיה ליברלית, נגיד שהמדינה היא של כל אזרחיה), בעוד שיהיה די מאתגר להסביר למה התנגדות לציונות היא אנטישמיות.
לכן ההקבלה שניסית לעשות מגוחכת, ואין בה שום טעם מלבד זה שהיא חושפת את הפוזיציה שלך.
אתה מוזמן להוכיח לי את טעותי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אדום נחמד כתב: 06 דצמבר 2022, 20:47 חבוב, זה לא שזה משהו שנאמר פעם ראשונה פה.
כמו כן, זה נכתב בהקשר הסרטון הזעזוע שצורף פה.
אם אתה רוצה, אפשר לקיים דיון בו אני אסביר למה לדעתי הציונות היא שורש כל רע, ואתה תסביר למה אני אנטישמי. הולך?

לא קראתי לאף אחד פה אנטישמי מעולם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

נכון, רק אמרת שקללות בלי קשר לכלום שקולות לטענה שהוצגה (לא פעם ולא פעמיים) בצורה מסודרת, וקראת לו בכיין.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 06 דצמבר 2022, 20:52
אז מעכשיו הוא צריך בכל הודעה שלו לכלול הקדמה עם תקציר כל הדעות שהוא כתב עד כה בפורום?

ולנושא: בוא נגיד בעדינות שהוא יכול להסביר למה הוא חושב שציונות גוררת גזענות או למה היא מנוגדת לתפיסה הליברלית\דמוקרטית המקובלת (רמז: תנסה להיזכר מה חושבים בישראל על מוסכמות יסודיות בדמוקרטיה ליברלית, נגיד שהמדינה היא של כל אזרחיה), בעוד שיהיה די מאתגר להסביר למה התנגדות לציונות היא אנטישמיות.
לכן ההקבלה שניסית לעשות מגוחכת, ואין בה שום טעם מלבד זה שהיא חושפת את הפוזיציה שלך.
אין לי כוונה להתווכח איתך לשם הויכוח
אם אתה חושב שאם אני אקרא לך אנטישמי זה קללה נוראית, אבל אם אתה תקרא לי גזען זה מנומק ונכון( כי סרטון y או כי בישראל חושבים x) , אז שיבושם לך

אגלה לך בסוד שכמו שאתה חושב שמי שקורא לך אנטישמי יכול ללכת להזדיין( ובצדק ), אני חושב אותו דבר על מי שקורא לי גזען מורעל ומדרג את רמת הליברליות והדמוקרטיות שלי

וכדי לסגור את המעגל, אדום נחמד התרעם על כך שמישהו קרא לנףמטלי אנטישמי אחרי שמטלי הביא לפה סרטון אנטישמי. בשום שלב לא אמרתי משהו על להכליל אנטישמיות על כל האנטי ציונים
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 06 דצמבר 2022, 21:15
teknoboy כתב: 06 דצמבר 2022, 20:52

אין לי כוונה להתווכח איתך לשם הויכוח
אם אתה חושב שאם אני אקרא לך אנטישמי זה קללה נוראית, אבל אם אתה תקרא לי גזען זה מנומק ונכון( כי סרטון y או כי בישראל חושבים x) , אז שיבושם לך

אגלה לך בסוד שכמו שאתה חושב שמי שקורא לך אנטישמי יכול ללכת להזדיין( ובצדק ), אני חושב אותו דבר על מי שקורא לי גזען מורעל ומדרג את רמת הליברליות והדמוקרטיות שלי

וכדי לסגור את המעגל, אדום נחמד התרעם על כך שמישהו קרא לנףמטלי אנטישמי אחרי שמטלי הביא לפה סרטון אנטישמי. בשום שלב לא אמרתי משהו על להכליל אנטישמיות על כל האנטי ציונים
כל הבלגן הזה בגלל שמבין מאות הפעמים שבהן המילה אנטישמי הוטחה פה כקללה הייתה פעם אחת שבה זה היה סמי-מוצדק, והתבאסת ששכחו לך את האצ'יבמנט אנלוקד?
:smoke:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה