האם זה פורום לגיטימי לדיוני חרם מונדיאל?

שליחת תגובה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  670 לייקים

אם כן - דיון.
אם לא - נא למחוק/להעביר.
🇵🇸 נגד הציונות, האימפריאליזם והריאקציה הערבית :hammersickle:
עובדיה
קיבל.ה  113 לייקים

את הקורבנות של תרבות המערב לא ניתן לספור. אני יכול להבין למה זה כל כך מרגש אנשים כשזה במופגן ובלי מתווכים בדרך, סיבה אחת ותוצאה ישירה אחת. אבל בחייאת פלג, דווקא אתה מופתע?
Ron.T
קיבל.ה  260 לייקים

סתם צביעות של אנשים שקונים בגדים שיוצרו בבנגלדש בתנאי עבדות, מעולם לא החרימו חברת בנייה בגלל תנאי הבטיחות או העסקה של העובדים שלה ומעולם לא התעניינו בעובדה שיש אנשים שחיים במצב שהעבודה בקטאר היא כמו זכייה בלוטו מבחינתם. ברור שקאטר שיחדה את פיפ״א כמו שברור שרוסיה וברזיל עשו את זה וכמו שסין וארה״ב שיחדו את הועד האולימפי בשביל לארח אולימפיאדה. הבחירה בקטאר הייתה ביזארית וסוג של השתנה מהמקפצה, מי שרוצה להחרים שיבושם לו, אבל יש עוד אלף ואחת גורמים להחרים אם רוצים להתייפייף. אני אף פעם לא אהבתי את הפסטיבלים סביב מונדיאלים ורק ראיתי את המשחקים בטלוויזיה כדי להנות מכדורגל וזה מה שאעשה גם עכשיו, לא רואה איך החרמה של השידורים בטלויזיה תהפוך את העולם לטוב יותר.
הפוסט קיבל לייק אחדכפיר אדום
אמה גולדמן
קיבל.ה  236 לייקים

מבין מה אתם אומרים נגד החרם.
אבל, מדיונים האלה תמיד אפשר להסיק שאין טעם לעשות כלום כי במילא כולנו צבועים ובמילא כולנו לוקחים חלק בזוועות ובהרס העולם.
לפי אותו היגיון אין טעם להיות טבעוני, ואין טעם להיות פעיל נגד הכיבוש.
אף אחד לא מושלם, וכולנו בוחרים איפה להשקיע אנרגיות ובוחרים מאבקים להשתתף בהם ולוותר עליהם, אז חרם על המונדיאל בקטאר הוא עוד סוגיה כזאת.
ההבדל הוא שלהחרים אותו לבד זה באמת אקט חסר משמעות לחלוטין, כמעט כמו להצביע בבחירות :sh-grin:
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל 2 לייקיםרק הפועל בלבהפועל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  911 לייקים

https://newmedia.calcalist.co.il/magazi ... 2/m06.html
איך אוטוקרטיות כמו קטאר קונות לגיטימציה בעזרת אירועי ספורט?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
Ron.T
קיבל.ה  260 לייקים

its-sick כתב: 17 נובמבר 2022, 12:15 https://newmedia.calcalist.co.il/magazi ... 2/m06.html
איך אוטוקרטיות כמו קטאר קונות לגיטימציה בעזרת אירועי ספורט?
לא נראה לי שזה כל כך הצליח להם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  670 לייקים

מן הסתם מדינות המערב אחראיות להרבה יותר הרג וסבל, כולל בזמנים אלו ממש. פתחתי את האשכול כי מדובר במשהו שנידון ודי נוכח בתודעה הכללית, ולכן לדעתי מעניין לשמוע מה יש לאנשים בפורום להגיד בנושא.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  670 לייקים

כרגיל, באד אמפנדה מדייק:
רז הרשקו
קיבל.ה  7 לייקים

יופי גם אמריקקים חרא, נשמע כמו הישראלים שאומרים להם על ההתנחלויות והתשובה שלהם היא ״אבל מה עם״.
יש שאלה פשוטה, כמה אנשים היו מתים אם אנגליה הייתה מארחת את המונדיאל? כמה פועלים ממדינות עולם שלישי היו מתים באירוע הזה?
יופי שבשבילם זה כמו לזכות בלוטו לעבוד בקטאר כמו שמישהו אמר, גם לעובדת הפיליפינית של סבתא שלכם, רק שלה אני מקווה שאתם דואגים לזכויות אדם מינימליות כמו לא למות מחום
אדום מטלי
קיבל.ה  420 לייקים

רז הרשקו כתב: 23 נובמבר 2022, 13:54 יופי גם אמריקקים חרא, נשמע כמו הישראלים שאומרים להם על ההתנחלויות והתשובה שלהם היא ״אבל מה עם״.
יש שאלה פשוטה, כמה אנשים היו מתים אם אנגליה הייתה מארחת את המונדיאל? כמה פועלים ממדינות עולם שלישי היו מתים באירוע הזה?
יופי שבשבילם זה כמו לזכות בלוטו לעבוד בקטאר כמו שמישהו אמר, גם לעובדת הפיליפינית של סבתא שלכם, רק שלה אני מקווה שאתם דואגים לזכויות אדם מינימליות כמו לא למות מחום
זאת השאלה? כלומר, לדעתך צריך להחרים מדינה שמארחת אירוע ספורט, רק אם בהכנות לאירוע עצמו היו הפרות של זכויות אדם, או שנגרם מוות באופן חריג כתוצאה מההכנות עצמן בלבד?
שום עוולה מוסרית אחרת של המדינה, שאינה קשורה לאירוע עצמו לא צריכה להילקח בחשבון?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  670 לייקים

רז הרשקו כתב: 23 נובמבר 2022, 13:54 1. יופי גם אמריקקים חרא, נשמע כמו הישראלים שאומרים להם על ההתנחלויות והתשובה שלהם היא ״אבל מה עם״.
2. יש שאלה פשוטה, כמה אנשים היו מתים אם אנגליה הייתה מארחת את המונדיאל? כמה פועלים ממדינות עולם שלישי היו מתים באירוע הזה?
3. יופי שבשבילם זה כמו לזכות בלוטו לעבוד בקטאר כמו שמישהו אמר, גם לעובדת הפיליפינית של סבתא שלכם, רק שלה אני מקווה שאתם דואגים לזכויות אדם מינימליות כמו לא למות מחום
1. צפית בסרטון? הוא עונה בהרחבה על טענת ה"וואטאבאוטיזם".

2. הרבה מאד, למעשה. כל אירוע שמאפשר לבריטים, האמריקאים, הצרפתים וכו' לחזק את מעמדם הבינ"ל תורם בעקיפין (ולפעמים גם ישירות) להמשך הניצול המחפיר של העולם השלישי ע"י המדינות הללו, ניצול שמביא למוות של מאות אלפים בשנה.

3. יכול להיות שפיספסתי, אבל איפה הוא טוען שעבודה בקטאר של מהגרים מנוצלים היא אחלה? הוא קומוניסט ובאופן קונסיסטנטי תוקף מדינות קפיטליסטיות על הנקודות הללו (ובפרט את מדינות המפרץ, שהו מדינות חסות של המערב). הוא אפילו מציין כמה םעמים בסרטון שקטאר היא חרא של מדינה.
סמל אישי של משתמש
עמית
קיבל.ה  27 לייקים

הפשע האמיתי זה שהמונדיאל בפאקינג נובמבר
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  670 לייקים

זה מרחיק את הדרבי אז אני דווקא שמח.
שליחת תגובה