חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

לגבי 'זה היה נהוג פעם אז אי אפשר לשפוט אותם', אגיד שעבור מי שהיה עבד, זה היה די ברור שמדובר ברוע. וגם מי שנאנסה פעם חשבה שזה רוע למרות שזה היה נהוג.

ההתייחסות האדישה שלך לסוג הזה של רוע רק מראה עם איזה צד יש לך רגשי הזדהות. זה לא אומר כלום על מה נכון ומה לא, מה מוסרי ומה לא.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

נערך לאחרונה על ידי אדום נחמד ב 19 נובמבר 2022, 16:25, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לפעמים אני כותב הררי טקסט ואח"כ מישהו בא ומסביר את העניין טוב ממני במשפט וחצי.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אגב, היום פוגרום "חיי שרה" המסורתי שוקק במיוחד, ומאות אנשים מתפרעים ברחובות חברון בחסות חיילי צה"ל ששומרים עליהם
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 19 נובמבר 2022, 17:43 אגב, היום פוגרום "חיי שרה" המסורתי שוקק במיוחד, ומאות אנשים מתפרעים ברחובות חברון בחסות חיילי צה"ל ששומרים עליהם
כן, אבל
Asafasraf כתב: 18 נובמבר 2022, 19:34 איך שלא תציג את זה האדמה הזו ש-ל-נ-ו
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

קיצונים משני הצדדים (חיילים מצד אחד, מתנחלים מצד שני). ושניהם מתחרעים על פלסטינים

הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

תזכרות שציונים הם תומכי טרור
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אשכרה הגינויים הרשמיים הם על תקיפת החיילת בלבד ולא על תקיפת פלסטינים (שלא לדבר על העובדה שאירוע כזה בכלל מתקיים), או שאני מפספס משהו?
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 19 נובמבר 2022, 16:17
ASAFABADI כתב: 19 נובמבר 2022, 14:06
אדום מטלי כתב: 19 נובמבר 2022, 02:50 "הרבה מחלוקות ושאר דברים"
"הייתי מקבל מהשליט (שהשטח שלו!)"
"אתה צריך להתעורר למציאות גבר עכשיו"

חייבים לצרור את הפנינים הללו. :bow:
כן אחי ככה זה עובד בעולם, שכבריטניה כבשה את השטח של המדינה אז כן ישראל שלה בטח כשזה היה סתם שטח ולא שום מדינה ריבונית, אתם פשוט חושבים שהעולם זה משחק קופסה בגן ילדים ומסרבים להבין שזה לא עובד ככה
אגב בלי להתווכח על העובדות אבל אתה בעצמך רשמת "זה מבנה ידוע שנקרא SETTLER COLONIALISM, והוא היה מקובל ואופנתי באותו זמן." אז לא הבנתי מה הבעיה? גם כשהאירופאים לקחו את אדמות ארה"ב לאינדיאנים זה מה שהיה מקובל באותו זמן אתה באמת חושב שכל האמריקאים הולכים לחזור לאירופה ולתת לאינדיאנים את כל אמריקה? אני לא טוען שמי שהיה לו עבדים לפני 200 שנה היה אדם רע במיוחד, זאת היתה התרבות ורוע זה נטו סוביקטיבי כמו שעכשיו לאכול בשר זה רגיל אבל כנראה עוד 500 שנה יסתכלו על מי שאוכל בשר כאילו הוא אדם רשע, הכל לפי התקופה והחברה
אני בספק אם אתה חושב שכיבוש אדמות זה סבבה ומאפשר לכובש לעשות מה שבראש שלו. מן הסתם אנשים מתנגדים לכיבושים כאלו, לפעמים הם מצליחים ולפעמים לא. בדיוק בשביל שהם יצליחו צריך לתמוך בהם. לוותר מלכתחילה זו תבוסתנות לשמה (או פריוולגיה אם אתה לא מושפע לרעה מהסיטואציה). האם אתה היית תומך בביטול ההתנגדות לכיבושים כמו שגרמניה עשתה במלחה"ע השניה, או שרוסיה עושה כיום באוקראינה? אני מאד מקווה שלא.

לגבי מה היה נחשב מוסרי ומה לא - בוודאי שבתקופת העבדות בארה"ב העניין כבר לא נחשב למוסרי, עובדה שאחוז נכבד מהאוכלוסיה התנגד לעבדות, נכתבו הררי טקסטים בנושא ונעשו פעולות רבות למען שחרור עבדים - ואפילו נוהלה מלחמת טזרחים שלמה על הנושא.

להבדיל, גם אם הקולוניאליזציה האירופאית של צפון אמריקה נחשבה מוסרית בימים בהם היא התרחשה, זה לא משנה את העובדה שהיום אנחנו מסתכלים אחורה ומבינים שנעשו דברים מזעזעים במסגרתה, שמשפיעים ומנשלים אץ צאצאי האינדיאנים עד היום. לכן ישנה קריאה לדה-קולוניאליזציה, שמשמעותה אינה חזרה של הלבנים לאירופה אלא מתן פיצויים לצאצאי האינדיאנים, החזרת אדמות לבעליהן ואנשים לאדמותיהם היכו שניתן, ביטול חוקים מפלים כלפיהם וקידום החברה שלהם דרך השקעה מאסיבית בתשתיות ופיתוח.

בהתאם, הקריאה לדה-קולוניאליזציה בפלסטין אינה קריאה לסילוק כל היהודים מהארץ, אלא לפיצויים, חזרת פליטים לאדמותיהם ואדמות לבעליהן היכן שניתן, ביטול חוקי עליונות יהודית, וקידום החברה הפלסטינית דרך השקעה מאסיבית בתשתיות ובפיתוח.

למעשה, דברים דומים נעשו כבר במקומות שונים בעולם. אוסטרליה למשל עובדת לאיטה הליך דה-קולוניאליזציה שכזה. יהודים אירופאים רבים מקבלים אזרחות של מדינות אירופאיות על סמך קשר משפחתי, ובהתאם הם יכולים לעבור לשם בכל רגע. וכמובן, יהודים אירופאים מקבלים פיצויים על רכוש ואדמות שנגנבו. משפחתי למשל קיבלה בחזרה אזרחות גרמנית, אני חזרתי לגרמניה ואפילו התגוררתי בעבר בברלין בבניין שלם שהוחזר לבעליו שלפני הנאצים - משפחה של אוהדי הפועל.
(אפשר לדון בשאלת הזכות להחזקה פרטית בדירות להשכרה, אני אישית נגד, אבל מעדיף חזרה של רכוש לבעליו מאשר המשך אחזקתו הפרטית ע"י גנבים)
סתם שאלה אז, למה אתה בתור יהודי מתעקש על חזרת הפליטים לארץ (איפה תשים עכשיו אותם? באמת נראה לך ריאלי להביא אלוהים יודע כמה עוד אנשים לתל אביב? בקושי עכשיו אפשר לזוז שם) למה אתה לא בכיוון השני? למה אני לא יכול לחזור לסוריה ולכל הרכוש שהיה לסבא וסבתא שלי שם? למה כל היהודים לא יוצאים למלחמות כדי לחזור לכל מדינות ערב ולבתים שלהם? למה אנחנו מבינים שככה עובד העולם ולפעמים אתה נדפק וצריך לקבל את זה והם מתעקשים להמשיך ולהתעקש במקום לנסות להוציא כמה שיותר מהמצב הקיים כמו שאנחנו הקמנו מדינה מאפס אחרי שגירשו אותנו ממדינות ערב?
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אתה באמת לא מצליח לענות לעצמך על השאלה הזו?

תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

ASAFABADI כתב: 20 נובמבר 2022, 07:45
ASAFABADI כתב: 19 נובמבר 2022, 14:06
כן אחי ככה זה עובד בעולם, שכבריטניה כבשה את השטח של המדינה אז כן ישראל שלה בטח כשזה היה סתם שטח ולא שום מדינה ריבונית, אתם פשוט חושבים שהעולם זה משחק קופסה בגן ילדים ומסרבים להבין שזה לא עובד ככה
אגב בלי להתווכח על העובדות אבל אתה בעצמך רשמת "זה מבנה ידוע שנקרא SETTLER COLONIALISM, והוא היה מקובל ואופנתי באותו זמן." אז לא הבנתי מה הבעיה? גם כשהאירופאים לקחו את אדמות ארה"ב לאינדיאנים זה מה שהיה מקובל באותו זמן אתה באמת חושב שכל האמריקאים הולכים לחזור לאירופה ולתת לאינדיאנים את כל אמריקה? אני לא טוען שמי שהיה לו עבדים לפני 200 שנה היה אדם רע במיוחד, זאת היתה התרבות ורוע זה נטו סוביקטיבי כמו שעכשיו לאכול בשר זה רגיל אבל כנראה עוד 500 שנה יסתכלו על מי שאוכל בשר כאילו הוא אדם רשע, הכל לפי התקופה והחברה
אני בספק אם אתה חושב שכיבוש אדמות זה סבבה ומאפשר לכובש לעשות מה שבראש שלו. מן הסתם אנשים מתנגדים לכיבושים כאלו, לפעמים הם מצליחים ולפעמים לא. בדיוק בשביל שהם יצליחו צריך לתמוך בהם. לוותר מלכתחילה זו תבוסתנות לשמה (או פריוולגיה אם אתה לא מושפע לרעה מהסיטואציה). האם אתה היית תומך בביטול ההתנגדות לכיבושים כמו שגרמניה עשתה במלחה"ע השניה, או שרוסיה עושה כיום באוקראינה? אני מאד מקווה שלא.

לגבי מה היה נחשב מוסרי ומה לא - בוודאי שבתקופת העבדות בארה"ב העניין כבר לא נחשב למוסרי, עובדה שאחוז נכבד מהאוכלוסיה התנגד לעבדות, נכתבו הררי טקסטים בנושא ונעשו פעולות רבות למען שחרור עבדים - ואפילו נוהלה מלחמת טזרחים שלמה על הנושא.

להבדיל, גם אם הקולוניאליזציה האירופאית של צפון אמריקה נחשבה מוסרית בימים בהם היא התרחשה, זה לא משנה את העובדה שהיום אנחנו מסתכלים אחורה ומבינים שנעשו דברים מזעזעים במסגרתה, שמשפיעים ומנשלים אץ צאצאי האינדיאנים עד היום. לכן ישנה קריאה לדה-קולוניאליזציה, שמשמעותה אינה חזרה של הלבנים לאירופה אלא מתן פיצויים לצאצאי האינדיאנים, החזרת אדמות לבעליהן ואנשים לאדמותיהם היכו שניתן, ביטול חוקים מפלים כלפיהם וקידום החברה שלהם דרך השקעה מאסיבית בתשתיות ופיתוח.

בהתאם, הקריאה לדה-קולוניאליזציה בפלסטין אינה קריאה לסילוק כל היהודים מהארץ, אלא לפיצויים, חזרת פליטים לאדמותיהם ואדמות לבעליהן היכן שניתן, ביטול חוקי עליונות יהודית, וקידום החברה הפלסטינית דרך השקעה מאסיבית בתשתיות ובפיתוח.

למעשה, דברים דומים נעשו כבר במקומות שונים בעולם. אוסטרליה למשל עובדת לאיטה הליך דה-קולוניאליזציה שכזה. יהודים אירופאים רבים מקבלים אזרחות של מדינות אירופאיות על סמך קשר משפחתי, ובהתאם הם יכולים לעבור לשם בכל רגע. וכמובן, יהודים אירופאים מקבלים פיצויים על רכוש ואדמות שנגנבו. משפחתי למשל קיבלה בחזרה אזרחות גרמנית, אני חזרתי לגרמניה ואפילו התגוררתי בעבר בברלין בבניין שלם שהוחזר לבעליו שלפני הנאצים - משפחה של אוהדי הפועל.
(אפשר לדון בשאלת הזכות להחזקה פרטית בדירות להשכרה, אני אישית נגד, אבל מעדיף חזרה של רכוש לבעליו מאשר המשך אחזקתו הפרטית ע"י גנבים)
סתם שאלה אז, למה אתה בתור יהודי מתעקש על חזרת הפליטים לארץ (איפה תשים עכשיו אותם? באמת נראה לך ריאלי להביא אלוהים יודע כמה עוד אנשים לתל אביב? בקושי עכשיו אפשר לזוז שם) למה אתה לא בכיוון השני? למה אני לא יכול לחזור לסוריה ולכל הרכוש שהיה לסבא וסבתא שלי שם? למה כל היהודים לא יוצאים למלחמות כדי לחזור לכל מדינות ערב ולבתים שלהם? למה אנחנו מבינים שככה עובד העולם ולפעמים אתה נדפק וצריך לקבל את זה והם מתעקשים להמשיך ולהתעקש במקום לנסות להוציא כמה שיותר מהמצב הקיים כמו שאנחנו הקמנו מדינה מאפס אחרי שגירשו אותנו ממדינות ערב?
עברנו לווטאבאןטיזם?
מה אשמים ערביי פלסטין בפרעות באוקראינה או בעיראק? ואם יהודים יורשו לחזור לבתים בבגדד תפנה את אלקנה ואת ברקן?
ככה זה עובד? וואלה יופי. בפעם הבאה שידפקו לך את האוטו ויברחו אל תיקח מספר. ככה זה עובד. דרך הטבע. כנ"ל אם יגבו ממך מחיר לא תקין על חשמל ויפטרו בלי שימוע. חוק הטבע וזה
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

תא מרבוטא כתב: 20 נובמבר 2022, 07:54

עברנו לווטאבאןטיזם?
מה אשמים ערביי פלסטין בפרעות באוקראינה או בעיראק? ואם יהודים יורשו לחזור לבתים בבגדד תפנה את אלקנה ואת ברקן?
ככה זה עובד? וואלה יופי. בפעם הבאה שידפקו לך את האוטו ויברחו אל תיקח מספר. ככה זה עובד. דרך הטבע. כנ"ל אם יגבו ממך מחיר לא תקין על חשמל ויפטרו בלי שימוע. חוק הטבע וזה
אתה יודע ככה זה די עובד, אם בכל מקום בעולם שגירשו אנשים לא באים הצאצאים שלהם אחרי מאה שנה ודורשים לחזור אז כנראה שככה זה עובד והם לא יוצאי דופן, זה לא וואטבאוטיזם אלא פשוט מנסה להגיד לכם שאתה מנסים לחיות בעולם שהוא כולו אוטופיה אבל צר לי לנפץ לכם את הבועה, העולם לא עובד ככה ויש דברים שגם אם הם לא צודקים אין מה לעשות ופשוט להפסיק להתבכיין ולהפיק את המיטב מהמצב הקיים
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אומר מי שבני עמו מבססים את כל תפיסת עולמם על זה שפעם הם היו פה וגירשו אותם ולכן זכותם לחזור

הפוסט קיבל 4 לייקיםits-sickאדום מטליתא מרבוטאpelegs
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אדום נחמד כתב: 20 נובמבר 2022, 08:11 אומר מי שבני עמו מבססים את כל תפיסת עולמם על זה שפעם הם היו פה וגירשו אותם ולכן זכותם לחזור תמונה

הוא הרבה יותר גרוע מזה.

"אנחנו מבינים שככה עובד העולם ולפעמים אתה נדפק וצריך לקבל את זה" - כלומר, הוא תומך במוסר של ג'ונגל: מי שיותר חזק ובא לו, דופק את האחרים, והם צריכים לקבל את זה.

מעניין מה היה חושב אם איזו מדינה הייתה מחליטה שאנשים מסוימים נחותים, וצריך להכניס אותם לתאי גזים. האם גם אלה נדפקים וצריכים לקבל את זה, או שרק טיהור אתני צריך לקבל?
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

זה שלנו יש זכות לא אומר שלהם אין
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

ASAFABADI כתב: 20 נובמבר 2022, 08:08
תא מרבוטא כתב: 20 נובמבר 2022, 07:54
עברנו לווטאבאןטיזם?
אתה יודע ככה זה די עובד, אם בכל מקום בעולם שגירשו אנשים לא באים הצאצאים שלהם אחרי מאה שנה ודורשים לחזור אז כנראה שככה זה עובד והם לא יוצאי דופן, זה לא וואטבאוטיזם אלא פשוט מנסה להגיד לכם שאתה מנסים לחיות בעולם שהוא כולו אוטופיה אבל צר לי לנפץ לכם את הבועה, העולם לא עובד ככה ויש דברים שגם אם הם לא צודקים אין מה לעשות ופשוט להפסיק להתבכיין ולהפיק את המיטב מהמצב הקיים
להפסיק להתבכיין? אז לא מבקשים שילומים מגרמניה? לא מחרימים כספי רשות אחרי מעשי טרור? לא בןכים בקריאות אנטישמים כל שני וחמישי להחלטה של האו"ם? מוותרים על שכם וחברון ומזרח ירושלים? או לפחות על אביתר וחומש ששוקלים להקים מחדש?

וזה בלי להתייחס לעובדה שלפי הלוגיקה שאתה מציע הלנת שכר , תאונת פגע וברח, התעמרות בעבודה, עוקץ נדל"ן- הכל חוסה בהגנת חוק הג'ונגל. ככה זה. נדפקים ואין טעם להתלונן ולפנות לשלטונות. אחלה מדינה לחיות בה
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

כמו שאמרתי קודם, הגישה שלו רק מלמדת כן איזה צד הוא מרגיש הזדהות

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

@ASAFABADI - כבר ענו לך, אבל אני רוצה להוסיף: אני לגמרי בעד שליהודים צאצאי המגורשים מארצות ערב והאיסלאם יוכלו לחזור לשם אם זה רצונם, בדיוק כמו שכיום יש את האופציה ליהודי אירופה. מה שנעשה ליהודים הללו הוא טיהור אתני בזוי וזה צודק לחלוטין לדרוש תיקון של העוול הזה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

pelegs כתב: 20 נובמבר 2022, 11:50 @ASAFABADI - כבר ענו לך, אבל אני רוצה להוסיף: אני לגמרי בעד שליהודים צאצאי המגורשים מארצות ערב והאיסלאם יוכלו לחזור לשם אם זה רצונם, בדיוק כמו שכיום יש את האופציה ליהודי אירופה. מה שנעשה ליהודים הללו הוא טיהור אתני בזוי וזה צודק לחלוטין לדרוש תיקון של העוול הזה.
אני מזכיר לך שבחלק מהארצות הטיהור האתני היה ביוזמה ובשיתוף פעולה של ההנהגה הציונית, שרצתה להביא הרבה יהודים למדינה הצעירה, לא מתוך התחשבות בצרכים שלהם.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אכן, אבל זה לא משנה את העובדה שמדובר בפשע שלמדינות ערב הרלוונטיות יש אחריות רבה עליו.
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

pelegs כתב: 20 נובמבר 2022, 00:05 אשכרה הגינויים הרשמיים הם על תקיפת החיילת בלבד ולא על תקיפת פלסטינים (שלא לדבר על העובדה שאירוע כזה בכלל מתקיים), או שאני מפספס משהו?
לא לא, אתה לא מפספס דבר.
הפוגרום נכנס לרשימת ה-״דברים שהממשל לא אוהב״, אבל לא ערב את הרף ל-״אז נגיד משהו בנושא״.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

תמיד שאני רואה חיילים מנסים "לשמור על הסדר", בשביל להבין את הסנטימנט אני מסתכל בעיקר לאיזה כיוון הנשק מכוון.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 20 נובמבר 2022, 17:05
:rofl: :rofl: :rofl:

נכון שהוא דביל, אבל הוא באמת לא יודע שאפשר לראות סרטונים באינטרנט?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

איזה איש מטומטם, עיזים אדירים. איך אהבל כזה היה רמטכ"ל...
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עוד קורבן של מתנחלים ארורים.
מתי יהיה מותר להשוות?

Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

כמעט שלושה קורבנות של בדואים אלימים. מתי יהיה לזה סוף?

מרדף אחר גנבי רכב הסתיים בהתנגשות מתועדת עם ניידת - ובאב שזרק את עגלת התינוק הצדה, כדי שהבן הקטן לא ייפגע: הפרקליטות הגישה היום (שני) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד עלי אבו סבית, תושב שבט אבו רקייק שבנגב, בגין חבלה בכוונה מחמירה, הפקרה אחרי פגיעה ועבירות נוספות.
כתב האישום מתאר כיצד, בתחילת חודש נובמבר, הגיע אבו סבית עם שותפו לאחת השכונות בבאר שבע, בכוונה לפרק כלי רכב. השניים החלו בפירוק המראה של רכב טויוטה ובפירוק הגלגלים, אך אזרחים שהבחינו בהם הזעיקו את המשטרה. ניידת שהגיעה למקום הבחינה בגנבים, שנכנסו לרכב והחלו להימלט.
השוטרים שהגיעו למקום הדליקו אורות מהבהבים וניסו לחסום את נתיב הנסיעה שלהם, אך אבו סבית המשיך בנסיעה. שוטר שהגיע למקום רץ לכיוון דלת הנהג, והגנבים החלו בנסיעה לאחור, בדיוק בזמן שמארק רפאילוב ואשתו טטיאנה היו באמצע טיול הערב שלהם עם בנם הפעוט. "זה היה במוצאי שבת", שיחזר מארק בשיחה עם ynet. "ואני ואשתי טיילנו, רצינו לנשום קצת אוויר. הסתובבתי ופתאום ראיתי רכב נוסע ברוורס, שעומד לדרוס אותי, את אשתי ואת התינוק. דחפתי את אשתי לצד ימין ואת העגלה של התינוק זרקתי לצד שמאל. אני קיבלתי מכה בגב, ואילו נהג הרכב ניסה לעלות על המדרכה ודרס את אשתי".
לפי כתב האישום אב המשפחה, שהבחין ברכב המתקרב ושמע את אחד השוטרים צועק לעברו להיזהר, דחף את עגלת התינוק אשר התהפכה כשהפעוט בתוכה, ודחף את אשתו לכיוון המדרכה. הגנבים המשיכו בנסיעה קדימה ועלו על המדרכה לכיוון שטח עפר, כשכוחות משטרה נוספים מגיעים. במהלך המרדף, בצומת ובו הרמזור אדום, אבו סבית עקף כלי רכב והתנגש בניידת ובעמוד הרמזור. שני הגנבים יצאו מהרכב ונמלטו רגלית מהזירה. הם טיפסו על גדרות ונכנסו להתחבא בשיחים של בית ספר סמוך, אך אותרו ונעצרו כעבור זמן קצר.
השוטרים באו מהר לראות שהתינוק חי והכל בסדר. אמרתי לשוטר שהם באו להרוג אותנו. והוא אמר לי 'אם יכולתי הייתי יורה'. השוטר היה לידי. הם כנראה היו כבר במרדף. תהיתי למה הוא לא אמר לנו ללכת", אמר רפאילוב. "כשזה קרה שמעתי קולות של אנשים, ובתגובה של שנייה וחצי הזזתי את אשתי והעגלה".
צוות מד"א נגב שהוזעק למקום העניק למשפחה טיפול רפואי ופינה אותם לבית החולים סורוקה. מאז המקרה, התנהגות המשפחה השתנה. "הפסקנו לצאת לטיולים בערבים", סיפר מארק. "אשתי עד עכשיו מפחדת מרכבים. היא נכנסת לפאניקה. אני לא יכול לצאת עם העגלה כי היא מפחדת. אשתי רואה פעם אחרי פעם את אורות הרכב מנסים לבוא אליה. ארון שהיה במקום מנע ממנו לדרוס אותה לגמרי. לדעתי הם רצו לדרוס אותנו כדי שהשוטרים יהיו עסוקים במשהו אחר ולברוח. השוטר אמר לי שהוא היה בטוח שאנחנו מתים.
"חבל שאין לנו ביטחון. אנשים במרכז לא יודעים מה קורה פה. זו שכונה שקטה יחסית אבל כל יום קורה משהו. אשתי לא רוצה לחיות בשכונה הזו יותר. בשניה אחת יכולנו לאבד את התינוק. לקח לנו שנים של טיפולים עד שהוא הגיע. לאבד את הדבר הזה... עד עכשיו היא בטראומה. לפני שלוש שנים איבדנו תינוק. וזו הייתה יכולה להיות עוד קטסטרופה", התריע.
הפרקליטות הגישה נגד אבו סבית בקשה למעצר עד תום ההליכים. "הנאשם תחילה הודה חלקית וקשר עצמו לאירוע ולאחר מכן בחר בזכות השתיקה", נכתב. "רק בנס הפגיעות במתלוננים לא היו קשות יותר ולא נגרמו אבדות בנפש. התנהגותו מלמדת על מסוכנות גבוהה. הוא נמלט מזירת האירוע תוך שהוא שב ומבצע עבירות שבסופן נגרמה תאונה. הוא נמלט מהמשטרה תוך שהוא פוגע בחפים מפשע ומפקירם, ומשאיר אותם להתבוסס בדמם מבלי להזעיק עזרה כנדרש בחוק".
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

מישהו מבין את הפואנטה של השיתוף שמעלי?

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

להוכיח שגם הצד השני לא קורא כל מה שמביאים?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום נחמד כתב: 21 נובמבר 2022, 22:52 מישהו מבין את הפואנטה של השיתוף שמעלי?

ערבים הם אלימים, אי אפשר לתת להם שיוויון אזרחי כי הם ירצחו את כל היהודים וספציפית בנגב צריך "משילות".

כמובן שסיפורים מסמרי שיער של יהודים פושעים בישראל לא מעידים על הכלל אלא הם רק עשבים שוטים. לעומת זאת כל אלימות של כל ערבי בהיסטוריה האנושית משליכה על כל הערבים כולם.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

כמה אנשים במדינת ישראל, עם העיתונות העלובה שלה, יודעים על המציאות המעוולת הזו?

"...הסיבה האמיתית - השאיפה של מדינת ישראל למרר את חיי הפלסטינים ולנשל אותם מאדמותיהם".

הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

כל כך מוזר. בהלם שהבחור הפלסטיני הצליח לשמור על קור רוח, אני במקומו הייתי מאבד את זה. כל כך יהיר, כל כך entitled. כעס לבן.

ועוד הוא פרסם את זה כאילו זה גורם לו להיראות טוב ונורמלי!

משהו באוויר בישראל פשוט גורם לאנשים להזיות עמוקות. אולי זה כל הזרחן שזרקנו על עזה.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 23 נובמבר 2022, 01:08

כל כך מוזר. בהלם שהבחור הפלסטיני הצליח לשמור על קור רוח, אני במקומו הייתי מאבד את זה. כל כך יהיר, כל כך entitled. כעס לבן.

ועוד הוא פרסם את זה כאילו זה גורם לו להיראות טוב ונורמלי!

משהו באוויר בישראל פשוט גורם לאנשים להזיות עמוקות. אולי זה כל הזרחן שזרקנו על עזה.

אתה שומע את עצמך? הפלסטיני התחיל איתו ישר אמר אין ישראל רק פלסטין אם כבר אוהד היה צריך לאבד את זה
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הוא באמת איבד את זה.
איזה טמבל הוא, או לחלוטין חסר מודעות.
נערך לאחרונה על ידי אדום מטלי ב 23 נובמבר 2022, 06:36, נערך פעם 1 בסך הכל.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
אדום נחמד כתב: 21 נובמבר 2022, 22:52 מישהו מבין את הפואנטה של השיתוף שמעלי?

ערבים הם אלימים, אי אפשר לתת להם שיוויון אזרחי כי הם ירצחו את כל היהודים וספציפית בנגב צריך "משילות".

כמובן שסיפורים מסמרי שיער של יהודים פושעים בישראל לא מעידים על הכלל אלא הם רק עשבים שוטים. לעומת זאת כל אלימות של כל ערבי בהיסטוריה האנושית משליכה על כל הערבים כולם.
לא נורא בונבון שאתה מצטדק.
בסופ״ש פורסם באחד העיתונים שכמות עבירות התנועה בקרב החברה הערבית בישראל גבוהה פי 5 מזו של היהודית, זאת למרות שכמות האוכלוסיה היהודית גבוה פי 4.

היום בבוקר מגלים שיש גופת ישראלי בידי החמושים בג׳נין שפשוט נחטפה מבית החולים.

תיכף תענה שהסברת כבר 100 פעמים שיש קשר הדוק בין עוני לעבריינות, ושוב יתחיל הויכוח עם הוכחה על חברה אחרת בישראל ובלה בלה בלה.
לא נורא, איך מטאלי כותב? ״חשוב שהקורא השקט מהצד יקרא ויחליט.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

האמנה לזכויות הילד: ישראל מפרה את העקרונות שהיא חתומה עליהם.

אסור לעצור ילדים בשעת לילה, ילדים שנעצרים צריכים להיות מלווים על ידי מבוגר. אלה הם חלק מהעקרונות באמנה לזכויות הילד שישראל מפרה לילה-לילה. אנחנו שולטים בילדים הפלסטינים, ואין מי שיגן עליהם מפנינו
על זכויותיהם של אלפי ילדים פלסטינים אסור אפילו לחשוב. דווקא הילדים שלנו, אלה שאנחנו רוצים בשבילם את כל הטוב שבעולם, נשלחים למנוע מילדים אחרים את הפוטנציאל לטוב שכזה. הם פולשים באישון לילה לבתי משפחות פלסטיניות, חמושים ורעולי פנים, ולוקחים החוצה ילדים, לעיתים רק בני 12, 13 או 15, בפיג'מה ובידיים אזוקות ועיניים מכוסות, ומובילים אותם לחקירה. את החקירה יעברו הילדים ללא ייעוץ עם עורך דין או עורכת דין וללא הוריהם.

רק הפסקה האחרונה כוללת כמה וכמה הפרות קשות של זכויות ילדים. באמנה לזכויות הילד כתוב במפורש, כי "מעצר של ילד ייעשה רק כאמצעי האחרון ולמשך הזמן הקצר ביותר". בחוק הישראלי, חוק הנוער (שפיטה וענישה), שנוסח ברוח האמנה, נקבע כי אסור לעצור ולחקור ילדים בשעת לילה, יש לאפשר להם להיות מלווים על ידי הורה או בני משפחה אחרים ולקבל ייעוץ בטרם חקירה.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מעניין תוך כמה זמן נשמע פה דברי הספד לאותם חיות אדם שרצחו נער תמים וחטפו אותו מול המשפחה שלו כדי שישמש עבורם פיון במשא ומתן
הפוסט קיבל לייק אחדAsafasraf
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

אז מה היה לנו ביממה האחרונה?
הרוג בתאונת דרכים שגופתו נחטפה בידי חלאות אדם פלסטינים
פיגוע משולב של מטעני חבלה, עם לפחות הרוג אחד ומספר דו ספרתי של פצועים, חלקם אנוש
טוב נו, לא מזעזע כמו עקירת עצי זית
הפוסט קיבל לייק אחדAsafasraf
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

Red Or Dead כתב: 23 נובמבר 2022, 09:15טוב נו, לא מזעזע כמו עקירת עצי זית
אתה מומחה בעיוות האמת.
כולנו מגנים פיגועים, כולל זה מהיום.
אבל להציג את זה כאילו ישראל רק פוגעת בעצי זית זה שקר גס.
ישראל רוצחת עשרות ילדים ילדים ילדים ילדים כל שנה.
הרצח בפיגוע היום מגונה, אבל הוא זניח ביחס לכמות הרציחות שישראל מבצעת. מספרית, כמותית, הוא הרבה פחות.

אני מבין שבעיני יודונאצים חיי יהודי אחד שוים יותר מחיי עשרים ילדים פלסטינים. אבל בעיני אנשים עם לב, לא.
עצוב מאד הרצח היום, אבל הוא לא קרוב ל"לאזן" את התמונה.
لا إله
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

Red Or Dead כתב:אז מה היה לנו ביממה האחרונה?
הרוג בתאונת דרכים שגופתו נחטפה בידי חלאות אדם פלסטינים
פיגוע משולב של מטעני חבלה, עם לפחות הרוג אחד ומספר דו ספרתי של פצועים, חלקם אנוש
טוב נו, לא מזעזע כמו עקירת עצי זית
כמה שתנסה להסוות את הרצח הסיסטמטי של העם הפלסטיני ואת מאות החפים מפשע שישראל רוצחת בדם קר בשנה בכך שתקרא לזה "עקירת עצי זית" זה לא יגרום לטיעון שלך להיות פחות פתטי. אני יודע שדו"צ ושלל הכתבי כיבוש הקרחים של ערוצי הטלוויזיה שוטפים לכם את המוח על בסיס יומיומי שישראל עומדת ולא עושה כלום בזמן שהיא מותקפת, אבל במציאות על כל פעולת אלימות (לא מוצדקת ככל שתהיה) פלסטינית האלימות הישראלית גדולה עליה ותמיד תהיה גדולה עליה. לכן הטיעון איש קש הזה של עצי זית לא עובד ולא יעבוד.

שליחת תגובה