חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 17 נובמבר 2022, 14:10 אין שום פלישה לקרקעות של מתנחלים ושל פלסטינאים.
כשאתה רוצה לשחק אותה ״ראש קטן״ אתה עושה את זה בהצטיינות יתרה.
יש פלישה לקרקעות של פלסטינים, אין שום פלישה לקרקעות של מתנחלים. כל הקרקעות של מתנחלים יושבים על אדמה פלסטינית גנובה, והם מקבלים הגנה מהצבא החזק במזרה"ת שמתוקצב במיליארדים ע"י מעצמת העל ארה"ב. הפלסטינים, לעומת זאת, מקבלים מהצבא הזה כדורים בראש.

אתה חי באיזושהי מציאות אלטרנטיבית בה יש סימטריה בין הכובש הציוני והקורבן הפלסטיני. אין שום סימטריה, בדיוק כפי שלא הייתה סימטריה בין האירופאים והאינדיאנים באמריקה הצפונית, בין הפולנים והגרמנים במלחה"ע השניה ובין הרוסים והאוקראינים היום.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מי שרוצה לראות איך באמת נקבעות העובדות בשטח מוזמן לעיין במפה של סוגי היישובים בגדה המערבית:

https://www.btselem.org/hebrew/map

שימו לב איך כל היישובים הפלסטינים מוקפים ביישובים ליהודים בלבד בחסות צה"ל (ובתמיכת ארה"ב), ומופרדים זה מזה בעזרת מחסומים ע"מ למנוע מהפלסטינים חופש תנועה באדמתם. כדאי גם לשים לב לבידוד המוחלט של שטחים פלסטינים מזעריים בבקעת הירדן.

כל זה אגב בחסות הסכמי אוסלו המהוללים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

טוב נו, תמיד אפשר להניח את הנשק, לחדול מטרור, לחתור לשלום והקמת מדינה לצד ישראל ולהתחיל עידן של שגשוג לצד הפלסטיני
כמה חבל שמעדיפים נהי על כמה הם מסכנים, ומעדיפים לחיות בתת תנאים, עוני, אבטלה ומשטר צבאי ברחובותיהם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

יש לך עוד קלישאות חבוטות? באמת לא היו לנו כאן כאלה כבר זמן מה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

Red Or Dead כתב: 17 נובמבר 2022, 15:21 טוב נו, תמיד אפשר להניח את הנשק, לחדול מטרור, לחתור לשלום והקמת מדינה לצד ישראל ולהתחיל עידן של שגשוג לצד הפלסטיני
כמה חבל שמעדיפים נהי על כמה הם מסכנים, ומעדיפים לחיות בתת תנאים, עוני, אבטלה ומשטר צבאי ברחובותיהם
אתה מאמין לשקרים האלה? לא נראה לי.
ההתנחלויות לא נבנות בגלל "טרור" ולא בגלל חוסר שגשוג כלכלי של הפלסטינים.
הן נבנות כי היודונאצים חושקים בהשתלטות על כל השטח ואומרים את זה בפה מלא, ותמיד אמרו. תקשיב להם.
שום דבר ממה ששיקרת שאם יעשו הפלסטינים לא באמת ישנה את המציאות הזו. ישראל רוצה את האדמות שלהם ורוצה "סכסוך" כדי להצדיק את השוד המזוין שהיא מבצעת.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

קצת להרחיב על מה שכתב איציק: ההוכחה שאין קשר בין המשך הכיבוש ו"ביטחון" היא בדיוק ההתנחלויות. אם האינטרס של ישראל בכיבוש היה בטחון המדינה לא הייתה מרשה לאזרחיה להיכנס לשטח, ובוודאי שלא מאפשרת להם לבנות שם יישובי קבע. זה הרי אנטי-בטחון, זה שם את האזרחים בקו האש, מותח את הגבולות באופן שקשה לשמור עליהם ומפנה משאבי צבא רבים לאכיפה אזרחית ובטחונית. אין בזה שום הגיון מבחינת הגנה על אזרחים, ובכל זאת ישראל איפשרה כניסת אזרחים ישראלים והתנחלות כבר ב-68'. דרום לבנון היא הדוגמא הנגדית: לישראל לא היה שום רצון או אינטרס בהתרחבות אזרחית אל תוך שטח לבנון, ובהתאם היא לא איפשרה לאזרחים ישראלים להיכנס לשטח.

עובדים עלינו בעיניים. תפסיקו לקבל את הלוקשים שמנסים למכור לנו.
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

תמונה

בחיים שלי אל תדברו איתי על חלוקת סוכריות.

עם ישראל תומך טרור.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אדום נחמד כתב:יש מליון הבדלים בין פלסטין ובין ישראל.
אם אתה באמת רוצה לעשות השוואה, מציע לא להתמקד רק במקומות שעושים לך נעים באגו
למשל, תוכל גם להגיד שישראל, מצד שני, משלמת כסף למי שתפקידו לדכא מליוני אנשים, ומשלמת עוד למשפחות אותם אנשים אם הם נפגעים
אני די בטוח שכל מדינה משלמת לחיילים שלה שכר, גם כשהם אחראים על דיכוי (לתפיסתך).
כאן אין מדינה פלסטינאית, והבדיחה הענקית היא שהתשלום למחבלים מגיע מכסף שישראל מעבירה.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 17 נובמבר 2022, 14:10 אין שום פלישה לקרקעות של מתנחלים ושל פלסטינאים.
יש פלישה לקרקעות של פלסטינים, אין שום פלישה לקרקעות של מתנחלים. כל הקרקעות של מתנחלים יושבים על אדמה פלסטינית גנובה, והם מקבלים הגנה מהצבא החזק במזרה"ת שמתוקצב במיליארדים ע"י מעצמת העל ארה"ב. הפלסטינים, לעומת זאת, מקבלים מהצבא הזה כדורים בראש.

אתה חי באיזושהי מציאות אלטרנטיבית בה יש סימטריה בין הכובש הציוני והקורבן הפלסטיני. אין שום סימטריה, בדיוק כפי שלא הייתה סימטריה בין האירופאים והאינדיאנים באמריקה הצפונית, בין הפולנים והגרמנים במלחה"ע השניה ובין הרוסים והאוקראינים היום.
תפסיק לזבל במוח על ״אין פלישה לקרקעות״.
אני בעד לעוף מחלק מהשטחים כבר אתמול, אבל הסיפורי סבתא על כמה הפלסטינאים הם שומרי חוק מסכנים שלא עושים שום דבר רע ורק מתנכלים להם יצאו מכל החורים (יש מתנחלים זבלים).
מי שמעוניין לראות מה היה קורה בשטח ללא הישובים שמסביב (שצריך לצאת מרובם המכריע) מוזמן לנגב שם אפשר לראות איך צריפוני פח מלפני שני עשורים הפכו לשטח של דונמים בבעלות בדואית, שכמובן לא מעוניינים בישובי קבע.
לא כולם עיוורים וחיים בסרט מדומין כמוך.
אני מחכה לרגע השפל שבו יעשו השוואה בין השואה לבין המאבק כאן.
דבר אחד סופר חשוב- לא מרגיש צורך להצטער על הצבא החזק באזור. כן מצטער על המצב ועל העובדה שאנשים לא יכולים לחיות בצורה ראויה.
מבחינתך, להחזיר את היהודים לרמת הכוח שהיתה להם בשנים 1939-1945.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

הגלמוד מלוד כתב:תמונה

עם ישראל תומך טרור.
זבלים שלא מייצגים אותי.
מי ששמח על מות אנשים חפים מפשע הוא פשוט לא בנאדם.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב:
אדום נחמד כתב:יש מליון הבדלים בין פלסטין ובין ישראל.
אם אתה באמת רוצה לעשות השוואה, מציע לא להתמקד רק במקומות שעושים לך נעים באגו
למשל, תוכל גם להגיד שישראל, מצד שני, משלמת כסף למי שתפקידו לדכא מליוני אנשים, ומשלמת עוד למשפחות אותם אנשים אם הם נפגעים
אני די בטוח שכל מדינה משלמת לחיילים שלה שכר, גם כשהם אחראים על דיכוי (לתפיסתך).
כאן אין מדינה פלסטינאית, והבדיחה הענקית היא שהתשלום למחבלים מגיע מכסף שישראל מעבירה.
לא מבין מה אתה חושב שאתה מוכיח בזה ש'כח מדינה משלם לחיילים שלה'..
גם לא מבין מה רלוונטי שאין מדינה פלסטינית (אם כבר, זה טיעון לרעתך)...
וגם המשפט האחרון חושף את גודל העוול, כי הכסף ש'ישראל מעבירה' הוא למעשה כסף של הרשות שישראל מלכתחילה מרשה לעצמה לעצור או להעביר כרצונה. שום כסף ישראלי לא מגיע לשם.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב:

עם ישראל תומך טרור.
זבלים שלא מייצגים אותי.
אף אחד לא שואל עליך אישית. אתה לא מעניין.
השאלה היא האם יש בישראל תרבות כזו,והתשובה היא כן.

לירון האדום
קיבל.ה  1753 לייקים

אדום נחמד כתב:
Asafasraf כתב:

עם ישראל תומך טרור.
זבלים שלא מייצגים אותי.
אף אחד לא שואל עליך אישית. אתה לא מעניין.
השאלה היא האם יש בישראל תרבות כזו,והתשובה היא כן.

ולא רק בישראל

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אחלה, אבל מכיוון שיש הנוטים לחשוב שאנחנו לא כמוהם', יש צורך להזכיר שבעצם לא

ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום נחמד כתב: 18 נובמבר 2022, 11:42 אחלה, אבל מכיוון שיש הנוטים לחשוב שאנחנו לא כמוהם', יש צורך להזכיר שבעצם לא

די נו אתה יודע שמספרית אצלנו באחוזים זה משמעותית נמוך (למרות שעכשיו עלה בגלל בן גביר וכל מה שהיה בשנה האחרונה)
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

ASAFABADI כתב: 18 נובמבר 2022, 14:01
אדום נחמד כתב: 18 נובמבר 2022, 11:42 אחלה, אבל מכיוון שיש הנוטים לחשוב שאנחנו לא כמוהם', יש צורך להזכיר שבעצם לא

די נו אתה יודע שמספרית אצלנו באחוזים זה משמעותית נמוך (למרות שעכשיו עלה בגלל בן גביר וכל מה שהיה בשנה האחרונה)
שוב, אי אפשר לבחור פרמטרים מסויימים ולהשוות רק עליהם.
אף אחד לא מכחיש שרוב הישראלים לא יצאו לחגוג רצח של ערבי עם סוכריות. אבל גם רוב הישראלים לא חיים תחת כיבוש פלסטיני.
ועדיין, למרות שאנחנו חיים חיים נוחים פי אלף מהפלסטינים, ורוב הזמן לא עסוקים בהם (בניגוד לפלסטינים שאין יום שהם לא רואים חיילים או מתנחלים), קיימים אצלנו לא מעט שחוגגים סבל אקראי של פלסטינים.
אגב, פעולות שנתפסות אצלנו כ"לחימה" כמו הריסת בתי משפחות של פלסטינים שהשתמשו באלימות למשל, אנחנו חוגגים יפה מאוד, אף על פי שמדובר בשמחה על פגיעה בחפים מפשע. פשוט אנחנו נותנים לעצמנו צידוק מוסרי לפעולה (בערך כמו שהם נותנים צידוק לדריסה של אדם בשולי הכביש כי הוא יהודי ישראלי)
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 18 נובמבר 2022, 06:04
pelegs כתב:

1. תפסיק לזבל במוח על ״אין פלישה לקרקעות״.
2. אני בעד לעוף מחלק מהשטחים כבר אתמול, אבל הסיפורי סבתא על כמה הפלסטינאים הם שומרי חוק מסכנים שלא עושים שום דבר רע ורק מתנכלים להם יצאו מכל החורים (יש מתנחלים זבלים).
3. מי שמעוניין לראות מה היה קורה בשטח ללא הישובים שמסביב (שצריך לצאת מרובם המכריע) מוזמן לנגב שם אפשר לראות איך צריפוני פח מלפני שני עשורים הפכו לשטח של דונמים בבעלות בדואית, שכמובן לא מעוניינים בישובי קבע.
4. אני מחכה לרגע השפל שבו יעשו השוואה בין השואה לבין המאבק כאן.
5. דבר אחד סופר חשוב- לא מרגיש צורך להצטער על הצבא החזק באזור. כן מצטער על המצב ועל העובדה שאנשים לא יכולים לחיות בצורה ראויה.
6. מבחינתך, להחזיר את היהודים לרמת הכוח שהיתה להם בשנים 1939-1945.
1. אבל אין פלישה לקרקעות. השטח כולו הוא פלסטיני, אם הם"פולשים" לשטחים באחזקת מתנחלים הם לא פולשים אלא לוקחים בחזרה אדמה ששייכת להם. זו הסיטואציה ברוב המוחלט של ה"פלישות" האלה, שהם ממילא נדירות מאד ביחס לפלישות מתנחלים. לדבר על זה כאילו יש סימטריה ואיזשהו שיוויון בסיטואציה זו בדיחה עצובה מאד.

2. אה, ואו, אתה מוכן להחזיר חלק מהשטח שהוא גם ככה פחות מ-20% מסך האדמה השדודה של הפלסטינים? איזה נדיב אתה, ממש חסיד אומות העולם.

כרגיל, או שאתה חסר יכולת הבנת הנקרא או שאתה עושה את עצמך טיפש בשביל דמגוגיה (תחליט בעצמך מה אתה מעדיף): הפלסטינים עושים הרבה מאד שסיטואציה רגילה היו נחשבים "רעים", אבל בסיטואציה שלהם הם לגיטימיים לחלוטין. אני צריך להתחיל לספור כמה פעמים כבר כתבתי לך את זה ואתה מסרב להפנים וממשיך להאשים אותי שרני חושב שהפלסטינים מתנהגים בתמימות. הם לא, הם פשוט צודקים.

3. הסיטואציה בנגב היא שפלסטינים לוקחים לעיתים רחוקות שטחים שכאמור נשדדו מהעם הפלסטיני. זה די מגוחך שאתה מביא את זה כדוגמא, כי בעצם מה שאתה אומר זה "צריך לשדוד לפלסטינים את האדמה כדי למנוע מהם לנסות לקחת אותה בחזרה". אולי מלכתחילה לא נשדוד להם אדמות?

4. השוואה נעשית בין סיטואציות שונות כדי לראות מה דומה ומה שונה. יש הרבה דמיון בין חשראל וגרמניה הנאצית, והרבה שוני. צריכים ללמוד מנקודות הדמיון איך להתמודד עם הסיטואציה.

5. היות צה"ל הצבא החזק באיזור והיות המצב כפי שהוא היום הם דברים שאי אפשר להפריד ביניהם. ההקשר בו אני כתבתי את זה הוא הטענה המגוחכת שיש איזושהי בימטריה בין שוד האדמות שמבצעים מתנחלים בחסות צה"ל, ובין הניסיונות הבודדים להחזרת אדמות שעודים הפלסטינים תוך כדי מאבק בצה"ל (שוב, הבנת הנקרא).

6. ממש לא, אבל אני כבר לא מצפה ממך להבין את מה שאני כותב שוב ושוב על הצורך במדינה שיוויונית. משום מה אתה קורא את זה כ-"פלסטינים עושים שואה שניה ליהודים". מה לעשות שאני לא יכול ללמוד אותך לקרוא.

למי שמעוניין, קצת היסטוריה:

א. בדרא"פ של האפרטהייד הלאומנים הלבנים טענו שביטול חוקי האפרטהייד יביא לג'נוסייד של לבנים ע"י הרוב השחור. ובכן - האפרטהייד בוטל וזה לא קרה.

ב. בארה"ב תומכי עבדות טענו שביטול העבדות יביא למלחמת חורמה של "הברברים השחורים" בלבנים. העבדות בןטלה וזה לא קרה.

ג. הימלר ונאצים אחרים טענו ברצינות רבה שאם לא ישמידו את היהודים אנחנו נשמיד את גרמניה. ובכן, היהדות לשמחתנו שרדה את השואה וגרמניה קיימת גם קיימת.

ד. צרפתים תומכי ההתנחלות באלג'יר היו בטוחים שיציאה מאלג'יר תביא להתמוטטות צרפת. נחשו מה קרה ומה לא קרה.

ה. הוא האלוהים.

ו. ישראלים משוכנעים שביטול משטר העליונות היהודי יביא למדינה לכך שהפלסטינים יעשו שואה שניה ביהודים. זה לא יקרה.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

את זה אף אחד לא יספר אצל הפלסטינאים.

תמונה
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
pelegs כתב:

2. אני בעד לעוף מחלק מהשטחים כבר אתמול, אבל הסיפורי סבתא על כמה הפלסטינאים הם שומרי חוק מסכנים שלא עושים שום דבר רע ורק מתנכלים להם יצאו מכל החורים (יש מתנחלים זבלים).
3. מי שמעוניין לראות מה היה קורה בשטח ללא הישובים שמסביב (שצריך לצאת מרובם המכריע) מוזמן לנגב שם אפשר לראות איך צריפוני פח מלפני שני עשורים הפכו לשטח של דונמים בבעלות בדואית, שכמובן לא מעוניינים בישובי קבע.
5. דבר אחד סופר חשוב- לא מרגיש צורך להצטער על הצבא החזק באזור. כן מצטער על המצב ועל העובדה שאנשים לא יכולים לחיות בצורה ראויה.
1. אבל אין פלישה לקרקעות. השטח כולו הוא פלסטיני, אם הם"פולשים" לשטחים באחזקת מתנחלים הם לא פולשים אלא לוקחים בחזרה אדמה ששייכת להם. זו הסיטואציה ברוב המוחלט של ה"פלישות" האלה, שהם ממילא נדירות מאד ביחס לפלישות מתנחלים. לדבר על זה כאילו יש סימטריה ואיזשהו שיוויון בסיטואציה זו בדיחה עצובה מאד.

2. אה, ואו, אתה מוכן להחזיר חלק מהשטח שהוא גם ככה פחות מ-20% מסך האדמה השדודה של הפלסטינים? איזה נדיב אתה, ממש חסיד אומות העולם.

כרגיל, או שאתה חסר יכולת הבנת הנקרא או שאתה עושה את עצמך טיפש בשביל דמגוגיה (תחליט בעצמך מה אתה מעדיף): הפלסטינים עושים הרבה מאד שסיטואציה רגילה היו נחשבים "רעים", אבל בסיטואציה שלהם הם לגיטימיים לחלוטין. אני צריך להתחיל לספור כמה פעמים כבר כתבתי לך את זה ואתה מסרב להפנים וממשיך להאשים אותי שרני חושב שהפלסטינים מתנהגים בתמימות. הם לא, הם פשוט צודקים.

3. הסיטואציה בנגב היא שפלסטינים לוקחים לעיתים רחוקות שטחים שכאמור נשדדו מהעם הפלסטיני. זה די מגוחך שאתה מביא את זה כדוגמא, כי בעצם מה שאתה אומר זה "צריך לשדוד לפלסטינים את האדמה כדי למנוע מהם לנסות לקחת אותה בחזרה". אולי מלכתחילה לא נשדוד להם אדמות?

4. השוואה נעשית בין סיטואציות שונות כדי לראות מה דומה ומה שונה. יש הרבה דמיון בין חשראל וגרמניה הנאצית, והרבה שוני. צריכים ללמוד מנקודות הדמיון איך להתמודד עם הסיטואציה.

5. היות צה"ל הצבא החזק באיזור והיות המצב כפי שהוא היום הם דברים שאי אפשר להפריד ביניהם. ההקשר בו אני כתבתי את זה הוא הטענה המגוחכת שיש איזושהי בימטריה בין שוד האדמות שמבצעים מתנחלים בחסות צה"ל, ובין הניסיונות הבודדים להחזרת אדמות שעודים הפלסטינים תוך כדי מאבק בצה"ל (שוב, הבנת הנקרא).

6. ממש לא, אבל אני כבר לא מצפה ממך להבין את מה שאני כותב שוב ושוב על הצורך במדינה שיוויונית. משום מה אתה קורא את זה כ-"פלסטינים עושים שואה שניה ליהודים". מה לעשות שאני לא יכול ללמוד אותך לקרוא.

א. בדרא"פ של האפרטהייד הלאומנים הלבנים טענו שביטול חוקי האפרטהייד יביא לג'נוסייד של לבנים ע"י הרוב השחור. ובכן - האפרטהייד בוטל וזה לא קרה.

ב. בארה"ב תומכי עבדות טענו שביטול העבדות יביא למלחמת חורמה של "הברברים השחורים" בלבנים. העבדות בןטלה וזה לא קרה.

ג. הימלר ונאצים אחרים טענו ברצינות רבה שאם לא ישמידו את היהודים אנחנו נשמיד את גרמניה. ובכן, היהדות לשמחתנו שרדה את השואה וגרמניה קיימת גם קיימת.

ד. צרפתים תומכי ההתנחלות באלג'יר היו בטוחים שיציאה מאלג'יר תביא להתמוטטות צרפת. נחשו מה קרה ומה לא קרה.

ה. הוא האלוהים.

ו. ישראלים משוכנעים שביטול משטר העליונות היהודי יביא למדינה לכך שהפלסטינים יעשו שואה שניה ביהודים. זה לא יקרה.
עניתי כבר מזמן שמהיכן שלא תנסה לגשת לסכסוך, תבין לא ״גנבו״ קרקעות.
מבחינה דתית- מדינת ישראל הובטחה לעם היהודי.
מבחינה אזרחית/ חילונית- מדינת ישראל הוקמה לאחר תוכנית החלוקה ושטחה גדל בעקבות מלחמות.
איך שלא תציג את זה האדמה הזו ש-ל-נ-ו ואני לא מרגיש מספיק בטוח כמוך להצעות שאתה מעלה, ובכל מקרה מדינת ישראל צריכה להישאר מדינה יהודית, ליד מדינה פלסטינאית.
בדרום מתחולל מערב פרוע, כנ״ל בכפרים בצפון.
הפלישה לקרקעות והבנייה הבלתי חוקית (ותפסיקו לזבל בשכל על תוכניות מתאר, כי הפ לא מוכנים לעבור למגורי קבע בדרום) מראים בדיוק את המשילות שיש כאן.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 18 נובמבר 2022, 19:34
pelegs כתב:

ה. הוא האלוהים.

מבחינה אזרחית/ חילונית- מדינת ישראל הוקמה לאחר תוכנית החלוקה ושטחה גדל בעקבות מלחמות.
איך שלא תציג את זה האדמה הזו ש-ל-נ-ו ואני לא מרגיש מספיק בטוח כמוך להצעות שאתה מעלה, ובכל מקרה מדינת ישראל צריכה להישאר מדינה יהודית, ליד מדינה פלסטינאית.
הפלישה לקרקעות והבנייה הבלתי חוקית (ותפסיקו לזבל בשכל על תוכניות מתאר, כי הפ לא מוכנים לעבור למגורי קבע בדרום) מראים בדיוק את המשילות שיש כאן.
בחיאת אסף.
מילא היינו מדברים רק על זכותה של מדינה על קרקעות שהיא כבשה בלחימה ואחריותה או אי אחריותה לתושבים שנשארו בשטח הכבוש.
מבחינה דתית זה שלנו? רילי? כי בתנ"ך? זה אותו ספר שבו אשדוד ואשקלון שייכות לפלישתים? שהארץ הובטחה לאברהם אבינו של יצחק וישמעאל? לשם אתה הולך? ונניח שהובטחה כי כתוב בספר שהפרטים בו איך נאמר לא ממש אחידים (סיפור בריאת העולם בפרק א וב בבראשית? משה ששלח את המרגלים בבמדבר ובעצם הם דרשו להשלח בדברי הימים? אוריה החיתי שנשלח למותו בספר מלכים ולא היה קיים בספר דברי הימים?) - למה אתה מניח שהעובדה שמישהו יהודי הופך אותו למשפחה שלך? והאם לפי הלוגיקה הזו פלסתיני שמתגייר זכאי לכל זכויות היהודים ויהודי שמתנצר/מתאסלם מאבד את זכויותיו הקרקעיות כאן?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 18 נובמבר 2022, 19:34 1. עניתי כבר מזמן שמהיכן שלא תנסה לגשת לסכסוך, תבין לא ״גנבו״ קרקעות.
2. איך שלא תציג את זה האדמה הזו ש-ל-נ-ו ואני לא מרגיש מספיק בטוח כמוך להצעות שאתה מעלה, ובכל מקרה מדינת ישראל צריכה להישאר מדינה יהודית, ליד מדינה פלסטינאית.
3. בדרום מתחולל מערב פרוע, כנ״ל בכפרים בצפון.
4. הפלישה לקרקעות והבנייה הבלתי חוקית (ותפסיקו לזבל בשכל על תוכניות מתאר, כי הפ לא מוכנים לעבור למגורי קבע בדרום) מראים בדיוק את המשילות שיש כאן.
1. ואני כתבתי כבר מזמן שה"סכסוך" הוא למעשה הליך קולוניאליזציה בלתי לגיטימי.
א. לאספקט הדתי אין שום משמעות: הן נוצרים והן מוסלמים מאמינים שיש להם זכויות מסויימות על הארץ, האם הם צודקים? למה דווקא הדת היהודית צודקת? האמת היא שאף דת אינה צודקת, ורגשות דתיים אינם סיבה לגיטימית לנישול עם מאדמותיו.
ב. המילה שאתה מחפש היא "לאומית". מהבחינה הזו אדמת פלסטין כולה (מהנהר לים) הייתה שייכת לפלסטינים שעיבדו אותה וחיו עליה במשך מאות שנים (כולל היהודים מביניהם) עד ההתנחלות הציונית. תוכנית החלוקה הייתה מזימה אימפריאליסטית בחסות בריטניה שנתנה יותר מ-50% מפלסטין לתנועה הציונית, כאשר יהודים היו פחות מ-30% מהאוכלוסיה. אין לה שום לגיטימיות מוסרית, ובהתאם הפלסטינים בצדק רב לא הסכימו לה (כפי שכתבתי כבר כמה וכמה פעמים: אתה היית מסכים שפולש לביתך יקבל בעזרת צד שלישי מעל ל-50% מהבית?). המלחמות שאתה מדבר עליהן לגמרי במקרה נתנו חסות לביצוע הפנטזיה הציונית של גירוש פלסטינים מהאדמה וגניבתה - או כפי שאני כותב תמיד, לביצוע טיהור אתני בפלסטינים. שום דבר לא מצדיק טיהור אתני, ולפלסטינים (כולם) שמורה הזכות המוסרית לחזור לאדמתם.

2. אתה יכול להמשיך להגיד את זה, ואתה תמשיך להיות טועה. האדמה הזו היא פלסטינית, ובשל הליכים היסטוריים יש ליהודים הגרים בא"י/פלסטין כיום זכות להשאר בה תחת שלטון שיוויוני. כל דבר מעבר הוא זכות יתר על חשבון הפלסטינים ואינו מוסרי. מה שמצחיק זה שאתה למעשה מצדיק פה את כל הדברים שטענת בתגובה הקודמת שאתה נגדם, אתה פשוט לא מבין את זה.
עכשיו, זה שאתה לא מרגיש בטוח ברעיון הבסיסי של מדינה לכל אזרחיה זו בעיה שלך ותו לא. גם הלבנים תומכי האפרטהייד לא הרגישו בטוחים בדרא"פ לכל אזרחיה - זה הזיז למישהו? מישהו שאל אותם? לא. גם תומכי העבדות לא הרגישו בטוחים עם שיוויון חוקי לשחורים - האם דעתם מעניינית אותנו? גם לא. כנ"ל דעתם של הציונים בנושא. אתם מרגישים לא בטוחים? באסה. בעתיד אל תעשו טיהור אתני.

3. האמת היא שכן, מתחולל שם בדיוק "מערב פרוע": שטח בו מתגוררים ילידים וכוח קולוניאליסטי מנסה לגרשם בכל הכוח, או לכל הפחות להגביל את שטחיהם למושבות קטנטנות. בארה"ב זה נגמר בג'נוסייד של האינדיאנים, כולי תקווה שבפלסטין זה לא יקרה.

4. מה שהם מוכנים או לא לעשות באדמה שלהם זו החלטה שלהם, ישראל היא הכוח הכובש והבלתי לגיטימי. אתה לא רוצה שהם "יפלשו לאדמות" (כלומר יחזרו לאדמות שלהם)? אל תגנוב להם את האדמות שם, והם לא יצטרכו לחזור אליהן שוב ושוב.
כמו-כן "משילות" היא לא איזה קונספט קדוש בעיני. לקנדים למשל יש משילות על חשבון האינדיאנים שהם עשו להם ג'נוסייד, אני לא רואה בזה משהו חיובי.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 18 נובמבר 2022, 14:01 די נו אתה יודע שמספרית אצלנו באחוזים זה משמעותית נמוך (למרות שעכשיו עלה בגלל בן גביר וכל מה שהיה בשנה האחרונה)
האמת היא שלא, לאף אחד אין מספרים מדוייקים. כל מה שיש הן תחושות, ומדובר פה באם-אמא של הטיות קוגנטיביות: בתקשורת העברית אוהבים אחרי פיגוע לכתוב על המקרים בהם פלסטינים חגגו, וזה נשאר לנו בזכרון כמעין התנהגות פלסטינית כללית. זה קורה אגב בהרבה תחומים אחרים.
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickהגלמוד מלוד
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 18 נובמבר 2022, 20:37
Asafasraf כתב: 18 נובמבר 2022, 19:34 1. עניתי כבר מזמן שמהיכן שלא תנסה לגשת לסכסוך, תבין לא ״גנבו״ קרקעות.
2. איך שלא תציג את זה האדמה הזו ש-ל-נ-ו ואני לא מרגיש מספיק בטוח כמוך להצעות שאתה מעלה, ובכל מקרה מדינת ישראל צריכה להישאר מדינה יהודית, ליד מדינה פלסטינאית.
3. בדרום מתחולל מערב פרוע, כנ״ל בכפרים בצפון.
4. הפלישה לקרקעות והבנייה הבלתי חוקית (ותפסיקו לזבל בשכל על תוכניות מתאר, כי הפ לא מוכנים לעבור למגורי קבע בדרום) מראים בדיוק את המשילות שיש כאן.
1. ואני כתבתי כבר מזמן שה"סכסוך" הוא למעשה הליך קולוניאליזציה בלתי לגיטימי.
א. לאספקט הדתי אין שום משמעות: הן נוצרים והן מוסלמים מאמינים שיש להם זכויות מסויימות על הארץ, האם הם צודקים? למה דווקא הדת היהודית צודקת? האמת היא שאף דת אינה צודקת, ורגשות דתיים אינם סיבה לגיטימית לנישול עם מאדמותיו.
ב. המילה שאתה מחפש היא "לאומית". מהבחינה הזו אדמת פלסטין כולה (מהנהר לים) הייתה שייכת לפלסטינים שעיבדו אותה וחיו עליה במשך מאות שנים (כולל היהודים מביניהם) עד ההתנחלות הציונית. תוכנית החלוקה הייתה מזימה אימפריאליסטית בחסות בריטניה שנתנה יותר מ-50% מפלסטין לתנועה הציונית, כאשר יהודים היו פחות מ-30% מהאוכלוסיה. אין לה שום לגיטימיות מוסרית, ובהתאם הפלסטינים בצדק רב לא הסכימו לה (כפי שכתבתי כבר כמה וכמה פעמים: אתה היית מסכים שפולש לביתך יקבל בעזרת צד שלישי מעל ל-50% מהבית?). המלחמות שאתה מדבר עליהן לגמרי במקרה נתנו חסות לביצוע הפנטזיה הציונית של גירוש פלסטינים מהאדמה וגניבתה - או כפי שאני כותב תמיד, לביצוע טיהור אתני בפלסטינים. שום דבר לא מצדיק טיהור אתני, ולפלסטינים (כולם) שמורה הזכות המוסרית לחזור לאדמתם.

2. אתה יכול להמשיך להגיד את זה, ואתה תמשיך להיות טועה. האדמה הזו היא פלסטינית, ובשל הליכים היסטוריים יש ליהודים הגרים בא"י/פלסטין כיום זכות להשאר בה תחת שלטון שיוויוני. כל דבר מעבר הוא זכות יתר על חשבון הפלסטינים ואינו מוסרי. מה שמצחיק זה שאתה למעשה מצדיק פה את כל הדברים שטענת בתגובה הקודמת שאתה נגדם, אתה פשוט לא מבין את זה.
עכשיו, זה שאתה לא מרגיש בטוח ברעיון הבסיסי של מדינה לכל אזרחיה זו בעיה שלך ותו לא. גם הלבנים תומכי האפרטהייד לא הרגישו בטוחים בדרא"פ לכל אזרחיה - זה הזיז למישהו? מישהו שאל אותם? לא. גם תומכי העבדות לא הרגישו בטוחים עם שיוויון חוקי לשחורים - האם דעתם מעניינית אותנו? גם לא. כנ"ל דעתם של הציונים בנושא. אתם מרגישים לא בטוחים? באסה. בעתיד אל תעשו טיהור אתני.

3. האמת היא שכן, מתחולל שם בדיוק "מערב פרוע": שטח בו מתגוררים ילידים וכוח קולוניאליסטי מנסה לגרשם בכל הכוח, או לכל הפחות להגביל את שטחיהם למושבות קטנטנות. בארה"ב זה נגמר בג'נוסייד של האינדיאנים, כולי תקווה שבפלסטין זה לא יקרה.

4. מה שהם מוכנים או לא לעשות באדמה שלהם זו החלטה שלהם, ישראל היא הכוח הכובש והבלתי לגיטימי. אתה לא רוצה שהם "יפלשו לאדמות" (כלומר יחזרו לאדמות שלהם)? אל תגנוב להם את האדמות שם, והם לא יצטרכו לחזור אליהן שוב ושוב.
כמו-כן "משילות" היא לא איזה קונספט קדוש בעיני. לקנדים למשל יש משילות על חשבון האינדיאנים שהם עשו להם ג'נוסייד, אני לא רואה בזה משהו חיובי.
תאמת שאם הייתי מחזיק ב70 אחוז משטח והיה עליו הרבה מחלוקות ושאר דברים ולאחריהם הייתי מקבל מהשליט (שהשטח שלו) 50 אחוז הייתי מתבאס, האם הייתי מתחיל במסע הרג ומלחמה כלפי הצד השני? לא!
ובוא תהיה רציני, הפליטים לא יחזרו לא משנה מה אתה פשוט בן אדם לא ריאלי והזייתי ממש בדיוק כמו משיחיים יהודים קיצונים שחושבים שיהרסו את כיפת הסלע ויבנו עליה בית מקדש, אתה צריך להתעורר למציאות גבר
עכשיו דבר אחרון, יש אמרה נכונה שעדיף להיות חכם מאשר צודק, גם אם אכן הם צודקים ומגיע לכל הפליטים לחזור וכו' וכו', למה הפלסטינים לא מבינים שהם הפסידו במלחמה וכן גם אם הם הצד הצודק ואנחנו הרשעים להגיד וואלה סבבה נוותר על זה ולפחות שיהיה לנו קצת, אבל לא, הם ממשיכים להתעקש ולרצות את הכל ובמקום לקבל קצת יקבלו כלום
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

"הרבה מחלוקות ושאר דברים"
"הייתי מקבל מהשליט (שהשטח שלו!)"
"אתה צריך להתעורר למציאות גבר עכשיו"

חייבים לצרור את הפנינים הללו. :bow:
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

תא מרבוטא כתב:
Asafasraf כתב: 18 נובמבר 2022, 19:34
pelegs כתב: 1. אבל אין פלישה לקרקעות. השטח כולו הוא פלסטיני, אם הם"פולשים" לשטחים באחזקת מתנחלים הם לא פולשים אלא לוקחים בחזרה אדמה ששייכת להם. זו הסיטואציה ברוב המוחלט של ה"פלישות" האלה, שהם ממילא נדירות מאד ביחס לפלישות מתנחלים. לדבר על זה כאילו יש סימטריה ואיזשהו שיוויון בסיטואציה זו בדיחה עצובה מאד.

ה. הוא האלוהים.

בחיאת אסף.
מילא היינו מדברים רק על זכותה של מדינה על קרקעות שהיא כבשה בלחימה ואחריותה או אי אחריותה לתושבים שנשארו בשטח הכבוש.
מבחינה דתית זה שלנו? רילי? כי בתנ"ך? זה אותו ספר שבו אשדוד ואשקלון שייכות לפלישתים? שהארץ הובטחה לאברהם אבינו של יצחק וישמעאל? לשם אתה הולך? ונניח שהובטחה כי כתוב בספר שהפרטים בו איך נאמר לא ממש אחידים (סיפור בריאת העולם בפרק א וב בבראשית? משה ששלח את המרגלים בבמדבר ובעצם הם דרשו להשלח בדברי הימים? אוריה החיתי שנשלח למותו בספר מלכים ולא היה קיים בספר דברי הימים?) - למה אתה מניח שהעובדה שמישהו יהודי הופך אותו למשפחה שלך? והאם לפי הלוגיקה הזו פלסתיני שמתגייר זכאי לכל זכויות היהודים ויהודי שמתנצר/מתאסלם מאבד את זכויותיו הקרקעיות כאן?
באחת התגובות שלי ציינתי כי הצד הדתי הוא פחות רלוונטי בעיניי, אלא זה האזרחי (״לאומי״ כפי שקורא לו פלג).
להציג את זה כאילו השטחים האלה לא נכבשו על ידי מלחמות עקובות מדם, זה פשוט לא נכון.
הפלישה של אותם מתנחלים/ פלסטינאים/ בדואים היא לאדמות במדינה ריבונית (השטחים הם תחת ממשל צבאי אז זה שונה), ואני מצפה שהמדינה שלי תדע לשים לזה סוף.
פלג קורא למה שהולך בדרום ״מאבק לגיטימי״, אני קורא לו אנרכיה, ומי שצריך לשלם כדי שהמשילות תחזור, שישלם- גם אם הוא יהודי וגם אם הוא ערבי.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אדום מטלי כתב:"הרבה מחלוקות ושאר דברים"

תמיד אפשר לסמוך עליך שתיתן איזו תגובה מתנשאת, שתראה בדיוק כמה אתה ודומיך חושבים שהשמש זורחת לכם מהתחת.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

חלק מהציטוטים בויקיפדיה על העם הפלסטיני:

״אולם רוב ההיסטוריונים חולקים על כך וממקמים את לידתה של הלאומיות הערבית הפלסטינית בשנות ה-20 של המאה ה-20, מספר שנים לאחר ראשיתה של לאומיות ערבית כללית.[48] יש הסוברים כי התודעה הקולקטיבית של העם הפלסטיני קשורה לתחילת ההתיישבות הציונית בתקופת העלייה השנייה, ואף מאוחר יותר. אחד ממצדדיה העיקריים של גישה זו היה יהושפט הרכבי. לפי גישה זו, צמיחת הלאומיות הפלסטינית הייתה תמונת מראה להתיישבות הציונית באזור, ולכן היא גם שותפה במאפיינים מסוימים שלה - ההבדלה בין קהילת המרכז והגלויות (בדומה לקהילות היהודיות בעולם), השתייכות הפלסטינים לפאן-לאומיות הערבית (בדומה ליהודי אירופה, שחלקם ראו עצמם כ"פאן-אירופאים"), ואתוס "השיבה" שמתבטא בשתי התנועות. גישה זו מסתמכת גם על כך שבעבר גרסו מנהיגים פלסטיניים כי "פלסטין" היא חלק מסוריה הגדולה. למשל, עווני עבד אל-האדי, אחד המנהיגים המקומיים הפלסטיניים, העיד בפני ועדת פיל בשנת 1937: "אין דבר כזה פלסטין. פלסטין זה שם שהציונים המציאו. הארץ הייתה מאות בשנים חלק מסוריה. השם "פלסטין" זר לנו. הציונים המציאו את זה".[49] גם פיליפ חתי, היסטוריון ערבי אמריקאי, התבטא ברוח דומה,[49] וכן אחמד שוקיירי, שאמר כנציג סוריה באו"ם ב-1956, כי "פלסטין אינה אלא דרום סוריה".[50][51] בנוסף, טוענים מצדדי גישה זו, כי בתקופה העות'מאנית בארץ ישראל הייתה הארץ מחולקת למספר מחוזות, ואף אחד מהם לא הוגדר על ידי האימפריה העות'מאנית כ"פלסטיני".

לדעת יעקב שמעוני, ראשיתה של התנועה הלאומית הפלסטינית הוא בהתפצלות מן התנועה הלאומית הערבית. תנועה לאומית מיוחדת לערביי פלסטין, כיחידה נפרדת מערביי סוריה, החלה בסוף מלחמת העולם הראשונה - כאשר ארץ ישראל הפכה ליחידה מדינית בפני עצמה,[52] לראשונה בעת החדשה. בני מוריס טוען כי שורשיהם של הארגונים הלאומיים הפלסטיניים, הפוליטיים-למחצה, בשלהי מלחמת העולם הראשונה, עם הקמתן של האגודות המוסלמיות-נוצריות, תחילה ביפו ואחר כך בערים אחרות. האגודות צידדו בשלטון עצמי ושללו את הציונות.[21] מוריס טוען כי גם שנים רבות לאחר לידת הלאומיות הפלסטינית, היא נותרה "נחלתן של משפחות המעמד הבינוני והעליון", ורוב האיכרים, ורבים מקרב עניי הערים – בסך הכול כ-80% מערביי ארץ ישראל – "היו חסרי תודעה פוליטית או אידאולוגיה 'לאומית'".[48] לדבריו, הכרה לאומית מקומית החלה לחלחל בחברה הערבית בארץ ישראל בצורת תנועת המונים עממית רק בשלב מאוחר יותר, באמצע שנות ה-30, וייתכן אף רק כעשור לאחר מכן.[53]״

״קיימת טענה כי לא רק שלא היה קיים עם פלסטיני בעבר, אלא שגם בתקופתנו אין עם כזה, ואילו ערביי ארץ ישראל הם חלק מן האומה הערבית הגדולה, ללא מאפיינים לאומיים ייחודיים משלהם. גישה זו נסמכת גם על הדמיון התרבותי שקיים בין הפלסטינים יושבי יהודה ושומרון ורצועת עזה לערבים בירדן, במצרים ובשאר מדינות ערב. תימוכין לגישה נמצאים גם בדברי מנהיגים פלסטינים. מנהיג ארגון א-סאעקה, זוהיר מוחסן, אמר בשנת 1977 בריאיון לעיתון ההולנדי "טרוב", שהטענה לזהות פלסטינית נפרדת מועלית בשל סיבות טקטיות בלבד: "הקמת מדינה פלשתינית היא כלי להמשך המאבק נגד ישראל ולמען אחדות ערבית. אני טוען כי עם כזה קיים והוא נבדל מן הירדנים. אולם למעשה, אין הבדלים בין ירדנים, פלשתינים, סורים ולבנונים. כולנו מהווים חלק של אומה אחת. רק מטעמים פוליטיים אנו מדברים על זהות פלשתינית, משום שהאינטרס הלאומי של הערבים הוא לעודד קיום נפרד של פלשתינים לעומת הציונות... ברגע שנשיג את זכויותינו על כל פלשתין, אסור לנו לדחות אפילו ברגע את איחודן של ירדן ופלשתין".[54] עזמי בשארה אמר בשנת 1999: "אין אומה פלסטינית, יש רק אומה ערבית".[55] פתחי חמאד, ממנהיגי החמאס ברצועת עזה, אף אמר בראיון טלוויזיה כי "חצי מהפלסטינים הם מצרים, והחצי השני הם סעודים".[56]״

תיכף נקרא את מטלי פלג ושות׳ טוענים שהערך הנ״ל נכתב על ידי איתמר בן גביר.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

"כל פעם שניסיתי להגיע לשירין ירו עלי. כל פעם שהושטתי את היד לנסות לגעת בה, להזיז אותה, לראות שהיא בסדר, שוב ירו עלי. בהתחלה לא קלטתי שהיא נפצעה. חשבתי שהיא מעדה ונפלה, אבל כשראיתי שהיא לא זזה הבנתי שהיא נפצעה אבל לא הבנתי איפה היא נפצעה, ואחרי כמה דקות ראיתי את הדם על הקרקע מתחת לראש שלה. תוך כדי כך ניסה בחור שאחר כך למדתי ששמו שריף אלעזב לחצות את הכביש ולהגיע אלי ואל שירין, אבל כל הזמן הרגשתי מסביבי את הכדורים ולכן צעקתי אליו ׳אל תבוא, אל תתקרב׳, כי ידעתי שהוא לא יוכל לחצות את הכביש בלי להיפגע..."

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 18 נובמבר 2022, 23:25 תאמת שאם הייתי מחזיק ב70 אחוז משטח והיה עליו הרבה מחלוקות ושאר דברים ולאחריהם הייתי מקבל מהשליט (שהשטח שלו) 50 אחוז הייתי מתבאס, האם הייתי מתחיל במסע הרג ומלחמה כלפי הצד השני? לא!
ובוא תהיה רציני, הפליטים לא יחזרו לא משנה מה אתה פשוט בן אדם לא ריאלי והזייתי ממש בדיוק כמו משיחיים יהודים קיצונים שחושבים שיהרסו את כיפת הסלע ויבנו עליה בית מקדש, אתה צריך להתעורר למציאות גבר
עכשיו דבר אחרון, יש אמרה נכונה שעדיף להיות חכם מאשר צודק, גם אם אכן הם צודקים ומגיע לכל הפליטים לחזור וכו' וכו', למה הפלסטינים לא מבינים שהם הפסידו במלחמה וכן גם אם הם הצד הצודק ואנחנו הרשעים להגיד וואלה סבבה נוותר על זה ולפחות שיהיה לנו קצת, אבל לא, הם ממשיכים להתעקש ולרצות את הכל ובמקום לקבל קצת יקבלו כלום
לקרוא למה שהיה ב-47' "מחלוקות לגבי השטח" זה עיוות די רציני של המציאות. היה הליך קולוניאליזציה שדחק יותר ויותר פלסטינים החוצה מאדמותיהם, בתמיכה כמעט מוחלטת של השלטון הבריטי (פחותה אמנם ביחס למה שהיה לפני ההתקוממות של 36'-39', אבל עדיין קיימת). במצב הזה, למה שהפלסטינים יוותרו על מה שהוא שלהם?

כמו-כן, מלחמת האזרחים שפרצה בעקבות ההחלטה ממש לא הייתה ניסיון פלסטיני "להרג והמלחמה", אלא התדרדרות הדרגתית דבכלל הילה בשביתה כללית וכללה גם תוקפנות אלימה מהצד הציוני, שהיה לו הכוח הצבאי והאינטרס הברור לקבוע עובדות בשטח (בניגוד לפלסטינים שהם בלתי מאורגנים בעליל בשלב הזה).

אני קיצוני והזוי בדיוק כמו אנשים שהאמינו שמשטר האפרטהייד בדרא"פ יתמוטט, שהעבדות בארה"ב תבוטל, שהקולוניות הבריטיות והצרפתיות תשתחרננה מהשעבוד ושליהודים תהיינה זכויות שוות באירופה. בדיעבד, כל אלו היום נראים לנו ברורים מאליהם כי יש לנו את היכולת להביט לאחור ולהנות מפירות מאבקם של אנשים אמיצים ועקשנים. כולי תקווה כי שיוויון אזרחי בין יהודים ופלסטינים בארץ יחד עם צדק לעם הפלסטיני יצטרפו לאלו ביום מן הימים. "אם תרצו אין זו אגדה" אומרים אצלכם במגזר, לא?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 19 נובמבר 2022, 04:23 1. להציג את זה כאילו השטחים האלה לא נכבשו על ידי מלחמות עקובות מדם, זה פשוט לא נכון.
2. הפלישה של אותם מתנחלים/ פלסטינאים/ בדואים היא לאדמות במדינה ריבונית (השטחים הם תחת ממשל צבאי אז זה שונה), ואני מצפה שהמדינה שלי תדע לשים לזה סוף.
3. פלג קורא למה שהולך בדרום ״מאבק לגיטימי״, אני קורא לו אנרכיה, ומי שצריך לשלם כדי שהמשילות תחזור, שישלם- גם אם הוא יהודי וגם אם הוא ערבי.
1. אף אחד לא מציג את זה ככה, הנקודה היא שמה שרלוונטי לימינו הוא הליך הקולוניאליזציה הנוכחי.

2. היא יכולה להפסיק את זה בקלות על ידי מענה אמיתי לצרכים של הפלסטינים שם, והחזרת אדמות שדודות.

3. כאמור משילות זו סיסמה ריקה שמשמעותה הפרקטית היא נישול הפלסטינים בנגב (ראה דוגמת קנדה שהבאתי).
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 19 נובמבר 2022, 04:35 חלק מהציטוטים בויקיפדיה על העם הפלסטיני:

[...]

תיכף נקרא את מטלי פלג ושות׳ טוענים שהערך הנ״ל נכתב על ידי איתמר בן גביר.
לא בן גביר (ההגזמות המכוונות שלך זה משהו), אלא ציונים מכל מיני סוגים. בהתאם, לויקיפדיה העברית יש הטיה ציונות ברורה. אני מציע לכל הפחות להציץ בערך בויקיפדיה האנגלית, אם לא ללכת ממש לקרוא את המחקר האקדמי בנושא.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

ויקיפדיה בעברית עברה השתלטות מכוונת של היודונאצים, זה ידוע. הם גייסו המון אנשים והעבירו סמינרים ואצו רצו לעוות כל ערך שיש לו איזשהו הקשר פוליטי.

https://danielventura.fandom.com/he/wik ... 7%99%D7%AA
קורס עריכה ציונית בויקיפדיה העברית

רוצים להשפיע על הציבור בישראל ובעולם? להוסיף ערכים בנושאים שקרובים לליבכם
נמאס לקרוא על "כיבוש", "התנחלויות"?
תכשירו את עצמכם להיות עורכי וויקפדיה בקורס של שלוש שעות!
עריכה בויקיפדיה תורמת להשפעה על הלכי הרוח בישראל ובעולם וקובעת את הידע אותו יקרא הדור הבאעריכה בויקיפדיה תורמת להשפעה על הלכי הרוח בישראל ובעולם וקובעת את הידע אותו יקרא הדור הבא
קבוצה משמעותית של ויקיפדים חברי המחנה הלאומי, שיתרמו בכל תחומי האנציקלופדיה ויבנו לעצמם מהימנות, תוכל להשפיע על מדיניותה של ויקיפדיה בקשר לנקודת המבט הנייטרלית ובסופו של דבר גם על הכתוב באנציקלופדיה
מי מתאים להיות ויקיפד ?
בעל כושר התבטאות בכתב, בעל מזג רגוע, מוכן לקבל דעות שונות משלו. "ישראל שלי" תעניק הכשרה ותמיכה (בחינם) למי שייבחר לקורס.
נערך לאחרונה על ידי its-sick ב 19 נובמבר 2022, 07:33, נערך פעם 1 בסך הכל.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מדי פעם מצטרפים לאשכול משתמשים חדשים, שניכר שלא עברו על כל האשכל לפני שהגיבו (שזה סביר במידה מסוימת...).

גם משתמשים קבועים כאן עדיין נוהגים להתעלם ממה שמוצג להם, וכל פעם מחדש, כאילו זה לא הוסבר להם, הם שוב "אבל הרשות משלמת למחבלים", "צמאי דם", "אם רק יניחו את הנשק" ועוד הרבה קלישאות ומיתוסים חוזרים. אין לי עניין להתווכח עם משתמשים אלה על העובדות, כי הם ממילא מתעלמים מהן ומכל מה שמובא כאן לתמוך בהן, ולכן אין בזה שום טעם.

אבל אין מנוס לחזור שוב, לצופים מהצד או למשתמשים חדשים שפספסו את זה, את הקונטקסט של ההיתרחשויות, בתקציר ההסטוריה של 120 השנים האחרונות:

* הציונות התחילה בסוף המאה ה-19 כאשר יהודים שסבלו פרעות ואנטישמיות במזרח אירופה חפשו פתרון לצרותיהם.
* לחלק (קטן מאד) מיהודי אירופה, הפתרון היה הקמת מדינה יהודית, בפלסטין. זו הציונות.
* בפלסטין באותו זמן היו אמנם יהודים, אבל הם היוו פחות מ-10% מהאוכלוסיה, והארץ הייתה מיושבת במאות אלפי תושבים שאינם יהודים.
* לכן, היות ולא הייתה לציונות כוונה להשתלב עם האוכלוסיה הילידית בפלסטין, אלא להקים מדינה יהודית, הפתרון היה ייהוד, נישול, גאולת אדמות, טראנספר וטיהור אתני. זה מבנה ידוע שנקרא SETTLER COLONIALISM, והוא היה מקובל ואופנתי באותו זמן.
* בזמן שלטון מעצמות אחרות (העותומנים, הבריטים), זה היה פחות מעשי ויותר רעיוני (הרעיונות ניכרו בכתבים/נאומים/יומנים של כל מנהיגי הציונות). ברגע שהסתיים המנדט, זה נהיה אפשרי, ובוצע הטיהור האתני של 48.
* ב-48 היה בפלסטין רוב פלסטיני של יותר משני שליש האוכלוסיה, ובבעלותם 94% מהאדמות. לכן הקמת מדינה יהודית חייבה את הטיהור האתני, וגירוש של כ-750,000 פלסטינים מביתם. אם זה לא היה קורה, המדינה החדשה פשוט לא הייתה יהודית.
* הטיהור האתני לא נפסק מאז, הוא מעולם לא הפסיק, ברצון הציונות לשלוט בכמה שיותר מאדמות פלסטין, עם כמה שפחות ילידים פלסטינים.
* ישראל מבצעת באופן קבוע פשעי מלחמה, ומצפצפת על החוק הבינלאומי. תחת שלטונה חיים מליוני פלסטינים ללא זכויות אדם בסיסיות, עם שלטון צבאי שמדכא ומשפיל אותם, והופך את חיי היומיום שלהם לגיהנום.
* בכל מקום בעולם שבו היה מבנה כזה (אוסטרליה, קנדה, ארה"ב, דרום אפריקה, אלגי'ריה), הילידים התקוממו ולחמו על חירותם, ומאבק זה תמיד כלל פעולות טרור כנגד הכובש, שהרגו גם הרבה אזרחים חפים מפשע. אין להם דרך אחרת להילחם על חירותם, ולאנשים מיואשים לפעמים אין מה להפסיד.

בכל פעם שיש פיגוע, ויהיו עוד הרבה, צריך לזכור את ההקשר הזה, ולא לספר לעצמנו סיפורים נוחים לנו, על האיסלם, או על "עם צמא דם".
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום מטלי כתב: 19 נובמבר 2022, 02:50 "הרבה מחלוקות ושאר דברים"

כן אחי ככה זה עובד בעולם, שכבריטניה כבשה את השטח של המדינה אז כן ישראל שלה בטח כשזה היה סתם שטח ולא שום מדינה ריבונית, אתם פשוט חושבים שהעולם זה משחק קופסה בגן ילדים ומסרבים להבין שזה לא עובד ככה
אגב בלי להתווכח על העובדות אבל אתה בעצמך רשמת "זה מבנה ידוע שנקרא SETTLER COLONIALISM, והוא היה מקובל ואופנתי באותו זמן." אז לא הבנתי מה הבעיה? גם כשהאירופאים לקחו את אדמות ארה"ב לאינדיאנים זה מה שהיה מקובל באותו זמן אתה באמת חושב שכל האמריקאים הולכים לחזור לאירופה ולתת לאינדיאנים את כל אמריקה? אני לא טוען שמי שהיה לו עבדים לפני 200 שנה היה אדם רע במיוחד, זאת היתה התרבות ורוע זה נטו סוביקטיבי כמו שעכשיו לאכול בשר זה רגיל אבל כנראה עוד 500 שנה יסתכלו על מי שאוכל בשר כאילו הוא אדם רשע, הכל לפי התקופה והחברה
נערך לאחרונה על ידי ASAFABADI ב 19 נובמבר 2022, 14:15, נערך פעם 1 בסך הכל.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום מטלי כתב: 19 נובמבר 2022, 05:34 "כל פעם שניסיתי להגיע לשירין ירו עלי. כל פעם שהושטתי את היד לנסות לגעת בה, להזיז אותה, לראות שהיא בסדר, שוב ירו עלי. בהתחלה לא קלטתי שהיא נפצעה. חשבתי שהיא מעדה ונפלה, אבל כשראיתי שהיא לא זזה הבנתי שהיא נפצעה אבל לא הבנתי איפה היא נפצעה, ואחרי כמה דקות ראיתי את הדם על הקרקע מתחת לראש שלה. תוך כדי כך ניסה בחור שאחר כך למדתי ששמו שריף אלעזב לחצות את הכביש ולהגיע אלי ואל שירין, אבל כל הזמן הרגשתי מסביבי את הכדורים ולכן צעקתי אליו ׳אל תבוא, אל תתקרב׳, כי ידעתי שהוא לא יוכל לחצות את הכביש בלי להיפגע..."

הנה דוגמא מעולה לסילוף, נכון אנשים חפים מפשע נהרגים בטח כשהם נמצאים בשטח שבו מתנהל קרב יריות, אבל מה רשום שם? "ירי מכוון של חיילים כלפ]י עיתונאים פלסטינים" חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
נכון, צה"ל פשוט רואה חבורת עיתונאים ומחליט לירות עליהם
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

זה ממשיך...

"כן אחי ככה זה עובד בעולם, שכבריטניה כבשה את השטח של המדינה אז כן ישראל שלה בטח"

אבל מה רשום שם? "ירי מכוון של חיילים כלפ]י עיתונאים פלסטינים" חחחחחחחחחחחחחחחחחחח
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 19 נובמבר 2022, 14:09
אדום מטלי כתב: 19 נובמבר 2022, 05:34 "כל פעם שניסיתי להגיע לשירין ירו עלי. כל פעם שהושטתי את היד לנסות לגעת בה, להזיז אותה, לראות שהיא בסדר, שוב ירו עלי. בהתחלה לא קלטתי שהיא נפצעה. חשבתי שהיא מעדה ונפלה, אבל כשראיתי שהיא לא זזה הבנתי שהיא נפצעה אבל לא הבנתי איפה היא נפצעה, ואחרי כמה דקות ראיתי את הדם על הקרקע מתחת לראש שלה. תוך כדי כך ניסה בחור שאחר כך למדתי ששמו שריף אלעזב לחצות את הכביש ולהגיע אלי ואל שירין, אבל כל הזמן הרגשתי מסביבי את הכדורים ולכן צעקתי אליו ׳אל תבוא, אל תתקרב׳, כי ידעתי שהוא לא יוכל לחצות את הכביש בלי להיפגע..."

הנה דוגמא מעולה לסילוף, נכון אנשים חפים מפשע נהרגים בטח כשהם נמצאים בשטח שבו מתנהל קרב יריות, אבל מה רשום שם? "ירי מכוון של חיילים כלפ]י עיתונאים פלסטינים" חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
אבל "חייל צה"ל ראה עיתונאים וירה עליהם" זאת המסקנה שאליה הגיע כל גוף שבדק את הנושא, וזה גם מה שדו"צ אמר בסופו של דבר.
העיקר "חחחחחחח".
אתה אומר על עצמך, ולדעתי אתה באמת חושב ככה, שאתה אדם פתוח שמוכן לבדוק גם מה יש לצד השני להגיד.
אבל בפועל, כל מה שלא מתיישב עם מה שאתה חושב גם ככה מקבל ממך התעלמות ו\או "חחחחחח" ו\או נחשב מיד כשקר\סילוף\עיוות\תעמולה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 19 נובמבר 2022, 14:44

אבל "חייל צה"ל ראה עיתונאים וירה עליהם" זאת המסקנה שאליה הגיע כל גוף שבדק את הנושא, וזה גם מה שדו"צ אמר בסופו של דבר.
העיקר "חחחחחחח".
אתה אומר על עצמך, ולדעתי אתה באמת חושב ככה, שאתה אדם פתוח שמוכן לבדוק גם מה יש לצד השני להגיד.
אבל בפועל, כל מה שלא מתיישב עם מה שאתה חושב גם ככה מקבל ממך התעלמות ו\או "חחחחחח" ו\או נחשב מיד כשקר\סילוף\עיוות\תעמולה.
וואלה לא. על המקרה עם הפלסטיני בן ה80 לא אמרתי ככה, על זה שבאו וכרתו להם עצי זית לא אמרתי לרגע שזה שקר אבל רבאק איזה חייל נורמלי יראה עיתונאים וירה עליהם במכוון, מה האינטרס שלו לזיין לעצמו בפוטנציה את החיים?
ואל תשקר, דובר צהל לא אמר את זה בחיים הוא אמר שכנראה נפגעה מכוחותינו וגם זה לא מאה אחוז אלא רק בסבירות גבוהה אז איך בדיוק הוא אמר שהם ירו עליהם במכוון? למה אתה משקר??
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 19 נובמבר 2022, 15:07
teknoboy כתב: 19 נובמבר 2022, 14:44
העיקר "חחחחחחח".
1. וואלה לא. על המקרה עם הפלסטיני בן ה80 לא אמרתי ככה, על זה שבאו וכרתו להם עצי זית לא אמרתי לרגע שזה שקר
2. אבל רבאק איזה חייל נורמלי יראה עיתונאים וירה עליהם במכוון, מה האינטרס שלו לזיין לעצמו בפוטנציה את החיים?
3. ואל תשקר, דובר צהל לא אמר את זה בחיים הוא אמר שכנראה נפגעה מכוחותינו וגם זה לא מאה אחוז אלא רק בסבירות גבוהה אז איך בדיוק הוא אמר שהם ירו עליהם במכוון? למה אתה משקר??
1. אז למה פה אתה כל כך בטוח שזה שקר? ושגם דו"צ וגם כל גוף תקשורת שבדק הגיעו למסקנה הלא נכונה, עד כדי גיחוך?
2. מי אמר שהוא נורמלי? אולי הוא דפוק בראש? אולי הוא מהעשרים אחוז שמצביעים לבן גביר ורוצים לזיין את הערבים? אולי הוא חשב שיש לו גיבוי? אולי המפקד שלו אמר לו ועכשיו זרק אותו לכלבים?
מאיפה אני יודע?
העובדות הן שהחייל ראה בבירור שמדובר בעיתונאית וירה בה בכל זאת.
3. דו"צ בסוף הודה שהיא נורתה מאש צה"לית, אבל תירץ שאי אפשר לבדוק מי ולמה כי אין את הקליע.

אתה מוזמן לדפדף אחורה באשכול או להשתמש בחיפוש, ולמצוא את כל התחקירים, הדיווחים והשקרים למיניהם ממש פה באשכול.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 19 נובמבר 2022, 14:06
אדום מטלי כתב: 19 נובמבר 2022, 02:50 "הרבה מחלוקות ושאר דברים"

כן אחי ככה זה עובד בעולם, שכבריטניה כבשה את השטח של המדינה אז כן ישראל שלה בטח כשזה היה סתם שטח ולא שום מדינה ריבונית, אתם פשוט חושבים שהעולם זה משחק קופסה בגן ילדים ומסרבים להבין שזה לא עובד ככה
אגב בלי להתווכח על העובדות אבל אתה בעצמך רשמת "זה מבנה ידוע שנקרא SETTLER COLONIALISM, והוא היה מקובל ואופנתי באותו זמן." אז לא הבנתי מה הבעיה? גם כשהאירופאים לקחו את אדמות ארה"ב לאינדיאנים זה מה שהיה מקובל באותו זמן אתה באמת חושב שכל האמריקאים הולכים לחזור לאירופה ולתת לאינדיאנים את כל אמריקה? אני לא טוען שמי שהיה לו עבדים לפני 200 שנה היה אדם רע במיוחד, זאת היתה התרבות ורוע זה נטו סוביקטיבי כמו שעכשיו לאכול בשר זה רגיל אבל כנראה עוד 500 שנה יסתכלו על מי שאוכל בשר כאילו הוא אדם רשע, הכל לפי התקופה והחברה
אני בספק אם אתה חושב שכיבוש אדמות זה סבבה ומאפשר לכובש לעשות מה שבראש שלו. מן הסתם אנשים מתנגדים לכיבושים כאלו, לפעמים הם מצליחים ולפעמים לא. בדיוק בשביל שהם יצליחו צריך לתמוך בהם. לוותר מלכתחילה זו תבוסתנות לשמה (או פריוולגיה אם אתה לא מושפע לרעה מהסיטואציה). האם אתה היית תומך בביטול ההתנגדות לכיבושים כמו שגרמניה עשתה במלחה"ע השניה, או שרוסיה עושה כיום באוקראינה? אני מאד מקווה שלא.

לגבי מה היה נחשב מוסרי ומה לא - בוודאי שבתקופת העבדות בארה"ב העניין כבר לא נחשב למוסרי, עובדה שאחוז נכבד מהאוכלוסיה התנגד לעבדות, נכתבו הררי טקסטים בנושא ונעשו פעולות רבות למען שחרור עבדים - ואפילו נוהלה מלחמת טזרחים שלמה על הנושא.

להבדיל, גם אם הקולוניאליזציה האירופאית של צפון אמריקה נחשבה מוסרית בימים בהם היא התרחשה, זה לא משנה את העובדה שהיום אנחנו מסתכלים אחורה ומבינים שנעשו דברים מזעזעים במסגרתה, שמשפיעים ומנשלים אץ צאצאי האינדיאנים עד היום. לכן ישנה קריאה לדה-קולוניאליזציה, שמשמעותה אינה חזרה של הלבנים לאירופה אלא מתן פיצויים לצאצאי האינדיאנים, החזרת אדמות לבעליהן ואנשים לאדמותיהם היכו שניתן, ביטול חוקים מפלים כלפיהם וקידום החברה שלהם דרך השקעה מאסיבית בתשתיות ופיתוח.

בהתאם, הקריאה לדה-קולוניאליזציה בפלסטין אינה קריאה לסילוק כל היהודים מהארץ, אלא לפיצויים, חזרת פליטים לאדמותיהם ואדמות לבעליהן היכן שניתן, ביטול חוקי עליונות יהודית, וקידום החברה הפלסטינית דרך השקעה מאסיבית בתשתיות ובפיתוח.

למעשה, דברים דומים נעשו כבר במקומות שונים בעולם. אוסטרליה למשל עובדת לאיטה הליך דה-קולוניאליזציה שכזה. יהודים אירופאים רבים מקבלים אזרחות של מדינות אירופאיות על סמך קשר משפחתי, ובהתאם הם יכולים לעבור לשם בכל רגע. וכמובן, יהודים אירופאים מקבלים פיצויים על רכוש ואדמות שנגנבו. משפחתי למשל קיבלה בחזרה אזרחות גרמנית, אני חזרתי לגרמניה ואפילו התגוררתי בעבר בברלין בבניין שלם שהוחזר לבעליו שלפני הנאצים - משפחה של אוהדי הפועל.
(אפשר לדון בשאלת הזכות להחזקה פרטית בדירות להשכרה, אני אישית נגד, אבל מעדיף חזרה של רכוש לבעליו מאשר המשך אחזקתו הפרטית ע"י גנבים)
שליחת תגובה