סיכום עד כאן (עוד מוקדם, אבל מרגיש שכבר עברנו שלוש עונות העונה)

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין
שליחת תגובה
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  738 לייקים

*ההודעה למטה היא דעתי, אשמח לשמוע דעות נוספות וכמובן שסביר מאוד שאני טועה

רגע לפני תחילת העונה כתבתי איפשהו שאחרי המחזור החמישי יהיה אפשר להתחיל להבין מה מצבנו (כתבתי את זה בהקשר של האם צריך יהיה לרשום חמישה זרים בליגה, אבל ההקשר לא משנה).
לא חזרתי עכשיו להודעה ההיא, אבל אם אני זוכר נכון בגדול חשבתי שעומדים בפנינו חמישה משחקים בליגה הישראלית שעל הנייר היינו אמורים לנצח את כולם, ארבעה משחקים ביורוקאפ שהייתי בסדר אם נהיה ב-2-2 וגביע ווינר.

בפועל בליגה שיחקנו רק ארבעה משחקים כשנס-ציונה נדחה בגלל שהגענו לגמר גביע ווינר, אותו כמעט לקחנו במשחק בו בראון פצוע, ובאירופה אנחנו סופרים כבר שלושה נצחונות מרשימים.
לזה אפשר להוסיף את ההתפתחויות הדרמטיות מהשעות האחרונות - אישור סופי לכך שנשחק עם חמישה זרים בליגה והחתמת אונוואקו.
אז על הנייר, הכל דבש ותותים. ממש. התנהלות מדהימה של ההנהלה, הקבוצה משחקת טוב ויפה, רוב השחקנים נראים בין טוב למצוין.

מה הלאה 1?
מבחינה מקצועית אני חושב שיש לנו שלושה אתגרים:
1) התלות בבראון. יותר מדי דקות כשבראון לא על המגרש שהרמה יורדת. אני מאשים בעיקר את פרנקו כי נראה שהוא עוד לא מוצא את הציוותים הנכונים בגארדים כשבראון לא על המגרש, וגם נראה שהכימיה בקבוצה פחות עובדת כשמישהו אחר מוביל כדור. אולי האתגר הכי גדול בסגל הקיים, אבל לא משהו שאי אפשר לפתור עם השחקנים שלנו. לדוגמה לדרוש ממנפורד יותר אחריות בניהול המשחק כשבראון לא על המגרש, אולי ליצור ציוותים קבועים יותר בעמדות 1-2, לדוגמה בני ובראון ומנפורד וטימור, אני לא יודע בדיוק מה הפתרון.
2) אונוואקו. האם הוא ייתן בהגנה את מה שהורטון נתן? האם יסתדר כשהוא לא הכוכב הבלעדי? האם ישתלב חברתית? סיכון לא פשוט
3) חברתית. לשמור בסגל כזה את כולם מוכנים לפעולה ונותנים 100% בכל דקה זה מאוד לא פשוט. הפסד-שניים ואנחנו עלולים להתדרדר לבור. אני ממש מקווה שלא משאירים את זה רק על הכתפיים של פרנקו ושכל המערכת מתעסקת באיך לעשות את זה טוב.

מה הלאה 2?
ההחתמה של אונוואקו יחד עם סיפור החמישה זרים זה חתיכת הצהרת כוונות. זה מפחיד כי אם בסופו של דבר תהיה עונה חלשה (וחלשה בסגל הזה זה כל דבר שהוא פחות מלפחות להתקרב מאוד לתואר, לפחות אחד) עלול להיות מאוד קשה לגייס את הספונסרים שנה הבאה, למלא שוב את האולם, להחתים את השחקנים. עברנו לשחק בליגה של הגדולים אבל צריך לזכור שאין לנו את תזרים הכסף של ההם מהצד השני של הכביש ואנחנו לא נצליח להוציא עונה אחרי עונה כל כך הרבה כסף אם לא נראה הצלחות.
עם הזמן הייאוש נעשה יותר נוח
סמל אישי של משתמש
Chegi
קיבל.ה  1484 לייקים

מה שהכי חשוב לי זה מה שאמרו בר ותומר בתחילת העונה.
אם זו עונה חד פעמית שנגנוב בה תואר ונחזור להיות קבוצה שלא מאיימת על כלום לא עשינו כלום.
המטרה העיקרית צריכה להיות המשכיות.
"ואז, בתוך החושך הגדול, היה הדרבי בכדורסל. הפועל ניצחה 66:78 והחיים פתאום נהיו יפים" א. איינשטיין.
הפוסט קיבל 3 לייקיםcovid bryantASAFABADI7even
גביזון
קיבל.ה  1129 לייקים

נכון מאד, אבל פנרנזי צודק, לצערנו בלי תואר יהיה ככל הנראה קשה להביא שוב את הסכומים האלה שהכרחיים להמשכיות

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
עמית
קיבל.ה  234 לייקים

לא יודע הפועל הפתיעה אותי הרבה העונה. אין סיבה שלא נמשיך ככה

אולי בגלל רמת הסגל לא נהיה חזקים כמו שאנחנו היום. אבל אני חושב שיש כבר כיוון טוב לשינוי הסטטוס שלה לקבוצה שמאיימת על התואר בארץ ובאירופה באופן עקבי כל העונה כמו למשל ירושלים נניח עם אורי אלון (אבל לא כמו מישהו כמו אורי אלון שהוא היה עם חוסר סבלנות ומקצועיות) או כמו הפועל ברוב העונות שלה במאה הקודמת אבל עם ליגה הרבה יותר מתוקנת משל אז
(אולי) Trust the :hapoel: Mintzberg Process
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1689 לייקים

1. המשכיות. מעל הכל. הקבוצה הזו תימדד בסוף העונה אפילו יותר מאשר בתוצאות הסופיות שלה. באם זה מתפרק או האם העובדה שיש פה חתיכת קבוצה זו מגמה .

2. לגבי ג'ייקובן - במשחקי הבית ביורוקאפ זה הרגיש שאין ממש חיבור בינו לבין מקריי. עכשיו עוברים ל-5 זרים אז יהיה להם עוד הרבה יחד גם בליגה.
ג'ייקובן מדהים ונהדר ואני חולה עליו, אבל לפעמים קצת מכריח יותר מדי כשצריך לשתף יותר את האחרים.
לא הגיוני ששחקן כמו מקריי יעלה ויירד להגנה 4-5 התקפות בלי לגעת אפילו בכדור, שלא לדבר על לשים סל. זה מתסכל גם אם אתה יונתן שולדרבראנד.
אנחנו בתקופה בשנה שבה לטעמי החיבור הקבוצתי חשוב לא פחות מנצחונות. תשאיר את כולם מחוברים למשחק, תקבל קבוצה אדירה באפריל-מאי.

פרנקו צריך לשים דגש על זה.
יהיה טוב הפועל!
הפוסט קיבל לייק אחדFrenzy
נייט רובינסון
קיבל.ה  558 לייקים

7even כתב: 14 נובמבר 2022, 10:39 1. המשכיות. מעל הכל. הקבוצה הזו תימדד בסוף העונה אפילו יותר מאשר בתוצאות הסופיות שלה. באם זה מתפרק או האם העובדה שיש פה חתיכת קבוצה זו מגמה .

2. לגבי ג'ייקובן - במשחקי הבית ביורוקאפ זה הרגיש שאין ממש חיבור בינו לבין מקריי. עכשיו עוברים ל-5 זרים אז יהיה להם עוד הרבה יחד גם בליגה.
ג'ייקובן מדהים ונהדר ואני חולה עליו, אבל לפעמים קצת מכריח יותר מדי כשצריך לשתף יותר את האחרים.
לא הגיוני ששחקן כמו מקריי יעלה ויירד להגנה 4-5 התקפות בלי לגעת אפילו בכדור, שלא לדבר על לשים סל. זה מתסכל גם אם אתה יונתן שולדרבראנד.
אנחנו בתקופה בשנה שבה לטעמי החיבור הקבוצתי חשוב לא פחות מנצחונות. תשאיר את כולם מחוברים למשחק, תקבל קבוצה אדירה באפריל-מאי.

אתה רציני? גייקובן לא משתף אחרים?
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1689 לייקים

נייט רובינסון כתב: 14 נובמבר 2022, 11:16
7even כתב: 14 נובמבר 2022, 10:39 1. המשכיות. מעל הכל. הקבוצה הזו תימדד בסוף העונה אפילו יותר מאשר בתוצאות הסופיות שלה. באם זה מתפרק או האם העובדה שיש פה חתיכת קבוצה זו מגמה .

איפה רשמתי שלא משתף?
רשמתי שלפעמים הוא קצת מכריח יותר מדי, וצריך לעבוד על הסנכרון עם מקריי.
יהיה טוב הפועל!
נייט רובינסון
קיבל.ה  558 לייקים

7even כתב: 14 נובמבר 2022, 17:44

איפה רשמתי שלא משתף?
כמעט אף פעם הוא לא מכריח יותר מדי. תשים לב שברוב המשחקים הוא מתחיל לשחק ברבע השלישי בערך בשביל להכניס את שאר הקבוצה למשחק
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1689 לייקים

נייט רובינסון כתב: 14 נובמבר 2022, 17:57
7even כתב: 14 נובמבר 2022, 17:44
איפה רשמתי שלא משתף?
כמעט אף פעם הוא לא מכריח יותר מדי. תשים לב שברוב המשחקים הוא מתחיל לשחק ברבע השלישי בערך בשביל להכניס את שאר הקבוצה למשחק
הכוונה פה אינה שהוא סוליסט, אלא שלפעמים הוא מנסה קצת יותר מדי. רק מהמשחק האחרון ביורוקאפ אני יכול לספור לפחות 4-5 פעמים שבהן הוא התחיל התקפה והלך 1 על 3 כשהקלעים בפינות פנויים. כנל מול גלבוע.
זה לא אומר שהוא לא שחקן קבוצתי, אלא שהוא צריך לפעמים לעצור ולראות את מי הוא מכניס למשחק.
יהיה טוב הפועל!
שליחת תגובה