חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 נובמבר 2022, 20:46 סתם שאלה שבאמת מעניינת אותי ולא בכוונה להתריס, איך מסתדר אצלכם הדיסוננס בין עצם התמיכה בפלסטינים לבין זה שהם בפועל חושבים 180 מעלות מכם (דתיים ממש, זריקת הומואים מהגגות, לא תרבות המערב וכו' וכו')?
אם אני הייתי בן אדם שרואה תרבות ליברלית (יחסית אליהם) כמו ישראל לעומתם אוטומטית הייתי מצודד בצד שלנו, כמו שאני בטוח שכולכם מצודדים באוקראינה לעומת רוסיה וככה גם כל העולם גם בלי לדעת על מה הסכסוך אלא רק נטו מזה שהם מדינה דמוקרטית והם דיקטטורה עם רודן
כי אני לא רואה איך אימפריאליזם וקולוניאליזם מקדמים זכויות אדם? אני אדגים את זה בהשאלה: פחות או יותר עד אמצע המאה ה-19, היהודים באירופה היו הרבה פחות נאורים וליברלים מהמדינות בהן הם שכנו. האם לדעתך זה היה לכן נכון להתנגד לזכויות שוות ליהודים במדינות האלו, כי מדובר היה בחברה פחות ליברלית?

אין אצלי שום דיסוננס בין תמיכה בפלסטינים והעובדה שמדובר בחברה יותר שמרנית מאשר חלקים מאד מסויימים בישראל. פשוט אין שום קשר בין הדברים. אתה חושב שהחזקת פלסטינים תחת דיקטטורה צבאית ומשטר אפרטהייד הופכת את החברה שלהם לליברלית יותר? איך בדיוק נשים ולהט"ב מרוויחים מהכיבוש? אם כבר בדיוק להיפך - הם חווים דיכוי כפול, הן מהשמרנות בחברה שלהם והן מהכיבוש והטרור היום-יומי שהוא מביא. למעשה, כשמדכאים עם - בייחוד כאשר ישנו מימד דתי מסויים לדיכוי - כמעט תמיד הופכים אותו ליותר שמרני, לו רק בשל העובדה שהמתנגדים הגדולים ביותר לדיכוי עשויים להיות הדתיים בעם המדוכא. אין שום דבר חיובי או תורם בדיכוי עם אחר, ביצוע בו טיהור אתני וכו'. באופן כללי הפלסטינים לא חושבים בכלל 180° ממני ומאחרים כאן - אתה פשוט כנראה רק מכיר את הצדדים שמוצגים כשליליים בתקשורת העברית, או שנתקלת בהם במהלך שירות צבאי (לא יודע, אני לא מכיר אותך). יצא לי לעבוד עם הרבה מאד פלסטינים במהלך פעילותי הפוליטית (הן אזרחי ישראל והן נתיניה בגדה המערבית), ואני יכול להגיד לך שמדובר בחברה פחות שמרנית מאיך שמתארים אותה בישראל, ושיש בה הרבה מאד פלורליזם פוליטי. גם אם כל זה לא היה מתקיים, אני עדיין מאמין שמאבק אנטי-קולוניאלי כמו המאבק הפלסטיני הוא צודק וחשוב בכל מקרה, וחובה על כל אדם מוסרי לתמוך בו בלי תירוצים.

לגבי אוקראינה - לא אותה הסיטואציה בכלל, והמיצוב של אוקראינה = טובים, רוסיה = רעים בלי הסתכלות על המשחק הגדול יותר שמשוחק שם (מאבק בין האימפריאליזם המערבי והאימפריאליזם הרוסי) זו ראיה שטחית מאד לטעמי. אתה יכול לראות באשכול הרלוונטי בוולטון קצת יותר את דעתי בנושא.

לגבי "תרבות המערב": היא לא מעניינת אותי. המערב (אם בכלל אפשר להתייחס לזה כקבוצה אחת) אחראי ליותר רצח וסבל אנושי מכל תרבות אחרת (נמדד במאות מליוני מתים ושוד משאבים גלובלי במקרה "הטוב"). עד היום מדינות המערב אחראיות על מליוני מתים בכל שנה באפריקה, למשל.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 12 נובמבר 2022, 21:00 בחייאת, משתמש אחד ניסה להפוך את תנועת החמאס לתנועה אזרחית שלא קוראת להשמדת ישראל, אחרים מנסים להסביר שההגדרה של ״שהאיד״ בקונפליקט כאן אין לה משמעות דתית.
יש עוד כמה יהלומים בשרוול, אבל צביעות ומוסר כפול תמיד היה מנת חלקם.
אפס הבנה של הטיעונים שהובאו. אני לא אדבר בשם מטלי, אבל מה שאנחנו מנסים להגיד על השימוש במילה "שהיד" היא שלא מדובר ב"מחבל מתאבד", או "מי שרוצח יהודים" - אלא חלל שמת כחלק ממאבק דתי/לאומי, בדיוק בהקבלה למונח "חלל" בישראל (וזה בדיוק התרגום הרשמי לערבית של המונח). אם אתה חושב שמדובר רק בעניין דתי אתה צריך להסביר למה קומוניסטית אתאיסטית כמו אעיידה תומא-סלימאן ( :heart: :heart: ) מכנה אנשים בשם הזה, ולמה תנועות קומוניסטיות וחילוניות אחרות בקרב הפלסטינים עושות כנ"ל.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

Asafasraf כתב: 12 נובמבר 2022, 20:57
its-sick כתב:אתה מצפה שהוא יביא תגובות רהוטות של אנשי ימין? אתה יודע כמה זה נדיר? אלו אנשים ברמה הכי נמוכה שיש.
ההתנשאות המטונפת שיוצאת ממך.
עומד לי על קצה הלשון להגיב לך בשפה המסריחה שלך, אבל אני אשמור אותה לעצמי.
לפעמים התנשאות היא הכרחית. אני רואה כל יום עשרות מטומטמים ברמת הכתיבה הזו מלהגים את הטינופת הנאצית. אני אמור לכבד את זה? בלתי אפשרי.
זה שהבאת את זה זה לא מקרי, זה סטנדרט הרמה של השיח הימני. בהמות.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל 2 לייקיםאדום מטליKingAlpaca
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:שכחתי מזה לגמרי, מתנצל על התגובה המאוחרת:
Asafasraf כתב: 09 נובמבר 2022, 23:14 עכשיו, אחרי שקראתי את כל הניתוח שהוספת בלינק, אני ארשום שמדובר במקרה הטוב בבדיחה לא מוצלחת.
1. האינתיפאדה הראשונה היא לא זו שהביאה את ישראל למו״מ, אלא ששני הצדדים הפכו להיות יותר יונים.
2. זה שישראל לא רצתה שלפלסטינאים תהיה מדינה היא לא נכונה לדעתי. בנוסף, ברגע שהנציגות של הפלסטינאים למו״מ הסכימה למה שישראל הציעה, זה ממש לא מעניין אם זה היה 100% לטובתם, זה מה שבחרה ההנגה שלהם.
3. לצייר את פיגועי ההתאבדות כתגובה לפעילויות ישראליות (בתחילה טבח מערת המכפלה, ואח״כ חיסול יחייא עייש), זו פשוט ליצנות.
החמאס היה נגד ההסכם מהרגע הראשון וניסה לסכל אותו.
4. מהומות הכותל לא קרו בגלל מריחת הזמן של ביבי, אלא בגלל שהוא היה אדיוט.
עובדתית, גם הוא מסר שטחים לפלסטינאים לפי ההסכם.
5. מי ששיחק משחק כפול זה עראפת- חתם על הסכמים ובאופן פומבי טען שבסוף פלסטין תהיה גם על חשבון ישראל.
זה על קצה המזלג.
1. לא יודע על סמך מה אתה אומר את זה. הפלסטינים בוודאי לא נעשו "יוניים" יותר - הם פשוט הבינו שהכיבוש הוא לא זמני כמו שישראל שיקרה תמיד, ולעם הפלסטיני נשבר הזין והם עברו להתקוממות עממית כללית (באופן כללי הן האינתיפאדה הראשונה והן האינתיפאדה השניה החלו כמאבקים עממיים ללא הנהגה מסודרת, אלא מהשטח). גם ישראל לא פתאום ראתה את האור והבינה שכיבוש זה לא מוסרי, הם פשוט הבינו שהם לא יכולים לתחזק אותו בצורה בה הוא התקיים, והעדיפו לעבור לשיטת בנטוסטנים עם האצלת סמכויות חלקית לרשות הפלסטינית. למעשה, עד מאוחר יותר ישראל אפילו לא הסכימה לדבר על מדינה פלסטינית אלא על אוטונומיה חלקית (קרי - בייחוד אם מסתכלים על מפות של החלוקה לאיזורי A, B ו-C - בנטוסנטים מבודדים מוקפים בשטחים בשליטת ישראל).

2. כאמור בסעיף 1 - לישראל לא היה שום רצון למדינה פלסטינית, ועד היום אין לה. זה הלכה למעשה נוגד את כל החזון הציוני שהוא בסיס קיומה של ישראל. להגיד שהנציגות הפלסטינית הייתה צריכה לדבוק בהסכם ולא משנה מה מעיד יותר מכל על זה שלא הפנמת מה כתוב בטקסט: לא רק שישראל הפרה את ההסכמים, ההנהגה הפלסטינית למעשה בגדה בעם שלה. ברגע שהפלסטינים הבינו את זה הם החלו ללחוץ על אש"ף לסגת מההסכם.

3. "זו פשוט ליצנות" זה לא טיעון. עובדתית טבח מערת המכפלה התרחש מיד לפני שפיגועי ההתאבדות החלו. הסברה שלי לגבי הטבח היא שהימ"ש ביצע אותו כדי להבעיר את השטח ולמנוע את ההסכם (באופן כללי פעולות טרור לא נעשות מתוך איזשהו רצון לרצוח בשביל לרצוח, אלא בשביל לקדם מטרה פוליטית). בבירור המטרה הפוליטית של מועצת יש"ע ושאר חלאות באותו הזמן הייתה למנוע את ההסכם, אז זה הגיוני שקיצוניים בתוך המתנחלים ינסו לחבל בו. אגב, אני מאמין את אותו הדבר לגבי חמאס - הם היו הרבה יותר קשובים לרצון העם הפלסטיני והבינו שתמיכה בהסכם עלול לפגוע בהם פוליטית, ולכן היה להם הרבה יותר קל להיגרר לביצוע פיגועי התאבדות, מה שבתורו אילץ גופים אחרים בקרב הפלסטינים לבצע כאלו גם כדי לא להתפס ככנועים לישראל.

4. גם מה שכתבת כאן איננו טיעון - אתה לא מביא הסבר אלטרנטיבי למהומות.

5. כן, גם עראפת שיחק משחק כפול, אבל לא באופן שאתה מתאר. הוא בהתחלה דחף להסכמים כי הוא האמין שזה יתן לו כוח פוליטי עצום (הוא למעשה יהיה המנהיג דה-פקטו של fiefdom פלסטיני בחסות ישראלית, משהו כמו קדיארוב בצ'צ'ניה). כשהוא הבין שההסכמים אינם פופולריים הוא ניסה לסגת מהם. איך אומר בעדינות? עראפת היה חלאה בכמה רמות.

באופן כללי, הנקודות שהעלית על עראפת, הרשות הפלסטינית באופן כללי ועל טבח מערת המכפלה גורמות לי להאמין שלא באמת קראת את הטקסט. ספציפית, נראה שפספסת את כל החלק "התפקיד של ערפאת ושל הרשות הפלסטינית".
קראתי את כל הניתוח, ומכיוון שלא מדובר במדע מדויק, אפשר לחלוק עליו.
אני די בטוח שאם תיתן לאיש ימין לנתח את התליכים כאן, הוא יכתוב 180 מעלות ממה שרשום בניתוח שצירפת.
אם אתה טוען שישראל הבינה רק באמצעות כוח שצריך לשבת למו״מ עם הפלסטינאים איך זה לא קרה אחרי האינתיפאדה השניה ומה שבא בעקבותיה עד היום?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

its-sick כתב:
Asafasraf כתב: 12 נובמבר 2022, 20:57
its-sick כתב:אתה מצפה שהוא יביא תגובות רהוטות של אנשי ימין? אתה יודע כמה זה נדיר? אלו אנשים ברמה הכי נמוכה שיש.
ההתנשאות המטונפת שיוצאת ממך.
עומד לי על קצה הלשון להגיב לך בשפה המסריחה שלך, אבל אני אשמור אותה לעצמי.
לפעמים התנשאות היא הכרחית. אני רואה כל יום עשרות מטומטמים ברמת הכתיבה הזו מלהגים את הטינופת הנאצית. אני אמור לכבד את זה? בלתי אפשרי.
זה שהבאת את זה זה לא מקרי, זה סטנדרט הרמה של השיח הימני. בהמות.
אפשר היה לרשום על התגובות האלה ספציפית.
בימין, אם תרצה או לא יש גם אנשים משכילים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 12 נובמבר 2022, 21:41 אני די בטוח שאם תיתן לאיש ימין לנתח את התליכים כאן, הוא יכתוב 180 מעלות ממה שרשום בניתוח שצירפת.
ממתי "אני מדמיין שיש מישהו שיגיד משהו אחר" זה טיעון לגיטימי, ובפרט איך זה אמור להפריך משהו?
נערך לאחרונה על ידי teknoboy ב 12 נובמבר 2022, 21:44, נערך פעם 1 בסך הכל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 12 נובמבר 2022, 21:00 בחייאת, משתמש אחד ניסה להפוך את תנועת החמאס לתנועה אזרחית שלא קוראת להשמדת ישראל, אחרים מנסים להסביר שההגדרה של ״שהאיד״ בקונפליקט כאן אין לה משמעות דתית.
יש עוד כמה יהלומים בשרוול, אבל צביעות ומוסר כפול תמיד היה מנת חלקם.
אפס הבנה של הטיעונים שהובאו. אני לא אדבר בשם מטלי, אבל מה שאנחנו מנסים להגיד על השימוש במילה "שהיד" היא שלא מדובר ב"מחבל מתאבד", או "מי שרוצח יהודים" - אלא חלל שמת כחלק ממאבק דתי/לאומי, בדיוק בהקבלה למונח "חלל" בישראל (וזה בדיוק התרגום הרשמי לערבית של המונח). אם אתה חושב שמדובר רק בעניין דתי אתה צריך להסביר למה קומוניסטית אתאיסטית כמו אעיידה תומא-סלימאן ( :heart: :heart: ) מכנה אנשים בשם הזה, ולמה תנועות קומוניסטיות וחילוניות אחרות בקרב הפלסטינים עושות כנ"ל.
״שהאיד״ בקונפליקט כאן מתכוון למוות קדוש (רקע דתי). נקודה.
לגבי תומא- סלימאן: באמת שקטונתי מלהבין אותה.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
ASAFABADI כתב: 12 נובמבר 2022, 20:46 סתם שאלה שבאמת מעניינת אותי ולא בכוונה להתריס, איך מסתדר אצלכם הדיסוננס בין עצם התמיכה בפלסטינים לבין זה שהם בפועל חושבים 180 מעלות מכם (דתיים ממש, זריקת הומואים מהגגות, לא תרבות המערב וכו' וכו')?
אם אני הייתי בן אדם שרואה תרבות ליברלית (יחסית אליהם) כמו ישראל לעומתם אוטומטית הייתי מצודד בצד שלנו, כמו שאני בטוח שכולכם מצודדים באוקראינה לעומת רוסיה וככה גם כל העולם גם בלי לדעת על מה הסכסוך אלא רק נטו מזה שהם מדינה דמוקרטית והם דיקטטורה עם רודן
כי אני לא רואה איך אימפריאליזם וקולוניאליזם מקדמים זכויות אדם? אני אדגים את זה בהשאלה: פחות או יותר עד אמצע המאה ה-19, היהודים באירופה היו הרבה פחות נאורים וליברלים מהמדינות בהן הם שכנו. האם לדעתך זה היה לכן נכון להתנגד לזכויות שוות ליהודים במדינות האלו, כי מדובר היה בחברה פחות ליברלית?

אין אצלי שום דיסוננס בין תמיכה בפלסטינים והעובדה שמדובר בחברה יותר שמרנית מאשר חלקים מאד מסויימים בישראל. פשוט אין שום קשר בין הדברים. אתה חושב שהחזקת פלסטינים תחת דיקטטורה צבאית ומשטר אפרטהייד הופכת את החברה שלהם לליברלית יותר? איך בדיוק נשים ולהט"ב מרוויחים מהכיבוש? אם כבר בדיוק להיפך - הם חווים דיכוי כפול, הן מהשמרנות בחברה שלהם והן מהכיבוש והטרור היום-יומי שהוא מביא. למעשה, כשמדכאים עם - בייחוד כאשר ישנו מימד דתי מסויים לדיכוי - כמעט תמיד הופכים אותו ליותר שמרני, לו רק בשל העובדה שהמתנגדים הגדולים ביותר לדיכוי עשויים להיות הדתיים בעם המדוכא. אין שום דבר חיובי או תורם בדיכוי עם אחר, ביצוע בו טיהור אתני וכו'. באופן כללי הפלסטינים לא חושבים בכלל 180° ממני ומאחרים כאן - אתה פשוט כנראה רק מכיר את הצדדים שמוצגים כשליליים בתקשורת העברית, או שנתקלת בהם במהלך שירות צבאי (לא יודע, אני לא מכיר אותך). יצא לי לעבוד עם הרבה מאד פלסטינים במהלך פעילותי הפוליטית (הן אזרחי ישראל והן נתיניה בגדה המערבית), ואני יכול להגיד לך שמדובר בחברה פחות שמרנית מאיך שמתארים אותה בישראל, ושיש בה הרבה מאד פלורליזם פוליטי. גם אם כל זה לא היה מתקיים, אני עדיין מאמין שמאבק אנטי-קולוניאלי כמו המאבק הפלסטיני הוא צודק וחשוב בכל מקרה, וחובה על כל אדם מוסרי לתמוך בו בלי תירוצים.

לגבי אוקראינה - לא אותה הסיטואציה בכלל, והמיצוב של אוקראינה = טובים, רוסיה = רעים בלי הסתכלות על המשחק הגדול יותר שמשוחק שם (מאבק בין האימפריאליזם המערבי והאימפריאליזם הרוסי) זו ראיה שטחית מאד לטעמי. אתה יכול לראות באשכול הרלוונטי בוולטון קצת יותר את דעתי בנושא.

לגבי "תרבות המערב": היא לא מעניינת אותי. המערב (אם בכלל אפשר להתייחס לזה כקבוצה אחת) אחראי ליותר רצח וסבל אנושי מכל תרבות אחרת (נמדד במאות מליוני מתים ושוד משאבים גלובלי במקרה "הטוב"). עד היום מדינות המערב אחראיות על מליוני מתים בכל שנה באפריקה, למשל.
בנוגע לשמרנות:
נלך צעד קדימה ונגיד שאתה צודק.
מה היחס ללהט״ב אצל ערביי ישראל? האם יש מצב שמצעד גאווה יעבור בעיר אום אל פאחם כסמל לשיוויון? מה מצב קהילת הלהט״ב בשאר מדינות ערב? מה עם מעמד האשה שם? האם היא טובה חוץ מלתפקד כ״מכונת ילדים״?

לגבי מלחמת רוסיה אוקראינה: מסכים עם הניתוח שלך, ועדיין, המערב עדיף עשרות מונים לנו ולכל העולם על פוטין.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב:
pelegs כתב:

בנוגע לשמרנות:
מה היחס ללהט״ב אצל ערביי ישראל? האם יש מצב שמצעד גאווה יעבור בעיר אום אל פאחם כסמל לשיוויון? מה מצב קהילת הלהט״ב בשאר מדינות ערב? מה עם מעמד האשה שם? האם היא טובה חוץ מלתפקד כ״מכונת ילדים״?

לגבי מלחמת רוסיה אוקראינה: מסכים עם הניתוח שלך, ועדיין, המערב עדיף עשרות מונים לנו ולכל העולם על פוטין.
אבל הוא ענה -
היותה של חברה מסויים שמרנית או אפילו דכאנית לא מצדיק כהוא זה דיכוי שלה.
ישראל שמרנית יותר מרוב מדינות אירופה. האם לגיטימי לכבוש אותה?

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

pelegs כתב: 12 נובמבר 2022, 21:08

לא זכור לי שהיהודים זרקו להטב מהגגות... וכן אם הייתי תושב גרמניה והיתה לי קבוצה פרימיטיבית שעושה מעשים נוראיים כמו אלו הייתי מתנגד בתוקף ללהפוך אותם לאזרחים במדינה שלי.
אגב סתם תובנה שעלתה לי כשבדיוק עכשיו ראיתי סרטון של בדואים יורים בנגב וחנות שנשרפה בגלל פרוטקשן, והיה לי פה ויכוח בעיקר עם @teknoboy על זה שהתרבות הערבית לא אלימה וזה נטו בגלל מצב כלכלי ששם יש יותר פשע, אז עם כמה שאני מתעב את החרדים, אני לא חושב שהעוני שם הוא פחות מבחברה הערבית ובכל זאת אתה לא רואה חרדים יורים עם M16 ברחובות בני ברק או גובים פרוטקשן מעסקים בירושלים כל שני וחמישי, אשמח להבין מה ההבדל אם הוא לא נובע מעצם זה שהחברה העברית אלימה יותר מהיהודית (בממוצע ברור שרוב הערבים הם לא אלימים)
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 12 נובמבר 2022, 21:44 ״שהאיד״ בקונפליקט כאן מתכוון למוות קדוש (רקע דתי). נקודה.
לגבי תומא- סלימאן: באמת שקטונתי מלהבין אותה.
כאמור - לא. עובדה שגם חילונים משתמשים בביטוי עבור פלסטינים שנרצחן ע"י ישראל בלי קשר למאבק דתי. אני ךא אומר את זה מתוך תחושה, אגב, אלא עבודה עם פלסטינים והיכרות אישית עם אעיידה עוד מ-2009. שהידים הם חללים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 12 נובמבר 2022, 21:47 בנוגע לשמרנות:

נחמד כבר ענה לך, אבל אני כן אוסיף משהו: החברה הפלסטינית בהחלט שמרנית יותר מהחברה החילונית בישראל. מעמד האישה שם תלוי באיזור - בדיוק כמו אצל היהודים, ישנם יישובים שמרנים יותר ופחות. בנצרת למשל תמצא הרבה יותר נשים חילוניות שמסתובבות בבגדים כמו יהודיות חילוניות, לעומת נגיד אום אל-פאחם שהיא עיר שמרנית בהרבה. מזכיר לי קצת את ההבדל בין תל אביב ואיזורים מסויימים בירושלים, נניח. כמו-כן ישנה מודעות הולכת וגוברת לזכויות להט"ב בחברה הפלסטינית, בייחוד בישראל. סתם דוגמא: לפני כעשור וחצי היה מנהיג בחד"ש (עפו אגברייה) שיצא באמירה הומופובית בטירוף (ךא זוכר בדיוק מה, אבל זה היה רע). הוא חטף על זה על הראש בתוך חד"ש ומק"י, ובהתחלה זה בעיקר הוביל לכעס אבל בתוך כמה שנים הדעה שלו השתנתה והוא אפילו הוביל יחד עם דב חנין את אחת החקיקות המתקדמות ביותר למען להט"ב שעברו בכנסות האחרונות. ללמדנו שעבודה משותפת ממקום שיוויוני אשכרה יכולה להביא לשינוי, בניגוד לדיכוי ופטרנליזם.

(אעיידה אגב הייתה באופן פומבי תומכת להט"ב עוד לפחות משנות האלפיים, ואם אני זוכר נכון הבת שלה יצאה מהארון די בפומבי, אבל יכול להיות שאני מתבלבל, בכל זאת עברו די הרבה שנים מאז)

וכאמור בכל מקרה אני לא רואה איך דיכוי, נישול וטיהור אתני יכולים להביא לשיפור בתפישות השמרניות הנ"ל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 נובמבר 2022, 21:58 אגב סתם תובנה שעלתה לי כשבדיוק עכשיו ראיתי סרטון של בדואים יורים בנגב וחנות שנשרפה בגלל פרוטקשן, והיה לי פה ויכוח בעיקר עם @teknoboy על זה שהתרבות הערבית לא אלימה וזה נטו בגלל מצב כלכלי ששם יש יותר פשע
זאת הצגה לא מדויקת של הצד שלי בדיון.
למען הדיוק, אני טענתי שאין שום קשר ל"תרבות הערבית", שהרי לא בכל מקום שיש בו ערבים יש גם אלימות כמו זאת שהערבים אזרחי ישראל סובלים ממנה.
כן כתבתי שלגורם הכלכלי\מעמדי יש תפקיד חשוב (תופעה ידועה ומוכרת שנמצאה במחקר בערך בכל חברה אנושית), ואני די בטוח שציינתי שבמקרה של הערבים בישראל יש גם את הקטע של חיים תחת אפרטהייד\כאזרחים סוג ב'.
למען הסר ספק, לרגע אחד לא כתבתי שום דבר כמו "זה בגלל מצב כלכלי נטו".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 נובמבר 2022, 21:58 לא זכור לי שהיהודים זרקו להטב מהגגות... וכן אם הייתי תושב גרמניה והיתה לי קבוצה פרימיטיבית שעושה מעשים נוראיים כמו אלו הייתי מתנגד בתוקף ללהפוך אותם לאזרחים במדינה שלי.
אגב סתם תובנה שעלתה לי כשבדיוק עכשיו ראיתי סרטון של בדואים יורים בנגב וחנות שנשרפה בגלל פרוטקשן, והיה לי פה ויכוח בעיקר עם @teknoboy על זה שהתרבות הערבית לא אלימה וזה נטו בגלל מצב כלכלי ששם יש יותר פשע, אז עם כמה שאני מתעב את החרדים, אני לא חושב שהעוני שם הוא פחות מבחברה הערבית ובכל זאת אתה לא רואה חרדים יורים עם M16 ברחובות בני ברק או גובים פרוטקשן מעסקים בירושלים כל שני וחמישי, אשמח להבין מה ההבדל אם הוא לא נובע מעצם זה שהחברה העברית אלימה יותר מהיהודית (בממוצע ברור שרוב הערבים הם לא אלימים)
לא ממש היו להט"ב בפומבי בתקופות ההן שאפשר היה לזרוק מהגגות, אז קצת קשה לי להתייחס להשוואה כזו. השאלה בסופו של יום היא איך בדיוק המשך דיכוי הפלסטינים יוביל להפיכתם לחברה שיוויונית? זה לא שמשטר האפרטהייד כופה עליהם שיוויון להט"ב - למעשה בדיוק להיפך, ישראל מנצלת מידע מודיעיני על פלסטינים להט"בים בשביל לסחוט אותם לעבוד עבורה (ממליץ לקרוא בנושא את מכתב הסירוב של יוצאי 8200 משנת 2014).

לגבי החברה החרדית וכו' - יש פה באשכול עשרות עמודים של דיונים בנושא, ספציפית בשאלה האם החברה הפלסטינית אלימה יותר מתוך מקור תרבותי, או כתוצאה של המצב בו היא נמצאת, ואיך החברה החרדית נכנסת לחישוב הזה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 12 נובמבר 2022, 22:14
ASAFABADI כתב: 12 נובמבר 2022, 21:58 אגב סתם תובנה שעלתה לי כשבדיוק עכשיו ראיתי סרטון של בדואים יורים בנגב וחנות שנשרפה בגלל פרוטקשן, והיה לי פה ויכוח בעיקר עם @teknoboy על זה שהתרבות הערבית לא אלימה וזה נטו בגלל מצב כלכלי ששם יש יותר פשע
למען הדיוק, אני טענתי שאין שום קשר ל"תרבות הערבית", שהרי לא בכל מקום שיש בו ערבים יש גם אלימות כמו זאת שהערבים אזרחי ישראל סובלים ממנה.
כן כתבתי שלגורם הכלכלי\מעמדי יש תפקיד חשוב (תופעה ידועה ומוכרת שנמצאה במחקר בערך בכל חברה אנושית), ואני די בטוח שציינתי שבמקרה של הערבים בישראל יש גם את הקטע של חיים תחת אפרטהייד\כאזרחים סוג ב'.
אכן, כפי שאני כותב בכל פעם שאסףאסרף מעלה את הנושא: הקורלציה הכי גבוהה לפשיעה היא מצב כלכלי, אבל היא ממש לא הגורם היחיד.

כמו-כן זה מצחיק אותי ממש שיש כאן דיבור על "התרבות הערבית" בהתחשב בעובדה שמדובר במאות מליוני אנשים בשתי יבשות, עשרות מדינות ואפילו יותר תרבויות שונות. מנעד התרבויות בקרב הערבים עשוי להיות גדול יותר מהשוני התרבותי בין ספרד ופינלנד*, למשל.

*שגם בתוך כל אחת מהן יש הרבה מאד גיוון תרבותי, כמובן.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אז שוב פעם אטען-כשיהודים חיו בשנים עברו בחו"ל הם גם כן היו אזרחים סוג ב' ברוב המקומות ובמצב הרבה יותר גרוע מפה (לא יכלו לעבוד בעבודות מסוימות, היו צריכים ללכת עם סממני זיהוי ועוד) למה באירופה או בארצות ערב לא היו פיגועים ופשע כמו בחברה הערבית בישראל?
אגב אני לא מסכים לרגע שהם אזרחים סוג ב' אבל זה כבר דיון אחר
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האמת היא שיהודים בארה"ב דווקא כן היו מעורבים בפשיעה ברמה גבוהה, ספציפית המאפיה היהודית שם ("אונזער שטיק") הייתה מהחזקות בעולם הפשע (מאיער לאנסקי, באגסי סיגל וכו').

בגדול, הפלסטינים עברו ועדיין עוברים טיהור אתני ומחיקה תרבותית. בשטחים באופן ספציפי הם נמצאים תחת ממשל צבאי ושלטון אפרטהייד ישיר - זה לא בדיוק מקביל לרוב ההיסטוריה היהודית (אני לא טוען שלא היה דיכוי אלא שהוא היה שונה בצורה שלו, באופן כזה שהתנגדות אלימה לא הייתה הגיונית מבחינה פוליטית). אתה משווה בין תקופות וסיטואציות פוליטיות שונות ואז מתפלא שההתנגדות המתקבלת שונה. אפילו בישראל אפשר לראות את זה: הפלסטינים בשטחים חווים דיכוי הרבה יותר אלים מאשר הפלסטינים בתוך ישראל, ובהתאם ההתנגדות שלהם אלימה יותר. זו כשלעצמה עדות די חזקה לקשר בין מצב מטריאלי והתנהלות פוליטית.

אם יש משהו שההיסטוריה מלמדת אותנו הוא שכל עם שהיה נתון לסיטואציה כמו הפלסטינים הגיב בדיוק כמוהם (בהבדלי גישה ופעולות ספציפיות בהתאם לסיטואציה). למעשה, להבדיל אלפי הבדלות - כשכן היה הגיון פוליטי בטרור, היו ארגוני טרור יהודים פעילים (ה"מחתרות" הציוניות).
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

באד אמפנאדה מדייק כהרגלו (חוץ מהמשפט האחרון שלטעמי צריך להיות "כל מי שמשתמש בביטוי מקדם, גם אם בלי כוונה, את מחיקת העם הפלסטיני"):

תמונה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 נובמבר 2022, 23:10
1. אז שוב פעם אטען-כשיהודים חיו בשנים עברו בחו"ל הם גם כן היו אזרחים סוג ב' ברוב המקומות ובמצב הרבה יותר גרוע מפה (לא יכלו לעבוד בעבודות מסוימות, היו צריכים ללכת עם סממני זיהוי ועוד) למה באירופה או בארצות ערב לא היו פיגועים ופשע כמו בחברה הערבית בישראל?
2. אגב אני לא מסכים לרגע שהם אזרחים סוג ב' אבל זה כבר דיון אחר
1. אם יש לך שאלה על מקום ספציפי אתה מוזמן לשאול. אני אישית לא יודע להגיד את רמות וסוגי הפשיעה של יהודים ושל לא-יהודים בכל מקום ותקופה, אין לי מושג אם הטענה שלך נכונה, ובוודאי שאין לי מספיק היכרות עם רוב הדוגמאות כדי לספק הסבר איכותי.
זה לא קשור בשום צורה לזה שהטענה על "תרבות ערבית אלימה" לא מחזיקה מעמד אם מסתכלים עליה שתי שניות רצוף, וזה לא קשור בשום צורה למצב הספציפי והקונקרטי של הערבים בישראל.
2. נראה לי שהסכמה על היסודות העובדתיים דווקא די קריטית... :smoke:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 נובמבר 2022, 15:59
אדום מטלי כתב: 12 נובמבר 2022, 14:06 50 גוונים של אכזריות.

שכחת גם לציין שהקפיצו גם את סיירת מטכל וכח מיוחד של שייטת 13 ששהה בדיוק באותה הזמן באיראן כדי לעצור את הבחורה התמימה שגם במקרה היא וכל המשפחה שלה חולה במחלה חשוכת מרפא, לאחר מכן זרקו אותה לקולוסיאום ושחררו אריות כדי שתילחם בהם, אה וגם שאנסו לה את הגופה בתורות כל גדס"ר גולני וכל זה רק כי בדיוק צעקה צה"ל שרמוטות לעבר חיילים
איזה סיפור מופרך ומצוץ מהתחת עלאק ימ"מ כיתר את השכונה כדי להביא בחורה בת 24 איך אתם מאמינים לשטויות האלה (ברור לי שיש גם סיפורים אמייתים שצה"ל יצא בהם רע אבל זה כבר באמת מצוץ מהתחת)
נכנסת לאשכול שמציג את המציאות מהזווית הפלסטינית. הוצג בו דיווח מאת תמר גולדשטיין, שעוקבת ומדווחת באופן קבוע על האירועים בשטחים שתחת הדיקטטורה הצבאית. אתה מוזמן לכתוב פעם אחת "כולכם שקרנים שקרנונים שרק משקרים" ולעוף מפה. אני חושש שכל המטרה שלך היא להטריד אותנו, אחרת לא מובן למה היה חשוב לך לכתוב את התגובה המוזרה הזו, על כל מיני כוחות עליונים דמיוניים שלא היו ולא נבראו.

מי שמאמין לסיפורים של ynet, מעריב, כל ערוצי הטלוויזיה בישראל, דובר צה"ל וכל הדומים להם - זה ממש לא אשכול בשבילו.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 12 נובמבר 2022, 23:31 באד אמפנאדה מדייק כהרגלו (חוץ מהמשפט האחרון שלטעמי צריך להיות "כל מי שמשתמש בביטוי מקדם, גם אם בלי כוונה, את מחיקת העם הפלסטיני"):

תמונה
הפלסטינים פרשו מהליגה הערבית ושכחו לספר על כך ?
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום מטלי כתב: 12 נובמבר 2022, 23:45
אדום מטלי כתב: 12 נובמבר 2022, 14:06 50 גוונים של אכזריות.

שכחת גם לציין שהקפיצו גם את סיירת מטכל וכח מיוחד של שייטת 13 ששהה בדיוק באותה הזמן באיראן כדי לעצור את הבחורה התמימה שגם במקרה היא וכל המשפחה שלה חולה במחלה חשוכת מרפא, לאחר מכן זרקו אותה לקולוסיאום ושחררו אריות כדי שתילחם בהם, אה וגם שאנסו לה את הגופה בתורות כל גדס"ר גולני וכל זה רק כי בדיוק צעקה צה"ל שרמוטות לעבר חיילים
איזה סיפור מופרך ומצוץ מהתחת עלאק ימ"מ כיתר את השכונה כדי להביא בחורה בת 24 איך אתם מאמינים לשטויות האלה (ברור לי שיש גם סיפורים אמייתים שצה"ל יצא בהם רע אבל זה כבר באמת מצוץ מהתחת)
נכנסת לאשכול שמציג את המציאות מהזווית הפלסטינית. הוצג בו דיווח מאת תמר גולדשטיין, שעוקבת ומדווחת באופן קבוע על האירועים בשטחים שתחת הדיקטטורה הצבאית. אתה מוזמן לכתוב פעם אחת "כולכם שקרנים שקרנונים שרק משקרים" ולעוף מפה. אני חושש שכל המטרה שלך היא להטריד אותנו, אחרת לא מובן למה היה חשוב לך לכתוב את התגובה המוזרה הזו, על כל מיני כוחות עליונים דמיוניים שלא היו ולא נבראו.

מי שמאמין לסיפורים של ynet, מעריב, כל ערוצי הטלוויזיה בישראל, דובר צה"ל וכל הדומים להם - זה ממש לא אשכול בשבילו.
יש הרבה סיפורים נכונים ודברים לא טובים שקורים אבל זה כבר באמת היה סמי עלילת דם, איך בן אדם ישראלי שגם מעריך היה בצהל יכול להאמין שכח יממ כיתר עיר בשביל בחורה חולה בת 24 נו באמת, קצת היגיון בריא אתה לא שטוף מוח פלסטיני לפחות אני מקווה שלא
באמת שאר החברה באשכול אתם באמת קונים את זה שעשו את כל זה בשביל בחורה שהדפיסה חולצות או מה שהיא לא עשתה שם בדיוק?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בני12 כתב: 13 נובמבר 2022, 10:56 הפלסטינים פרשו מהליגה הערבית ושכחו לספר על כך ?
לא יודע אם אתה מתחכם בכוונה או שבאמת לגמרי פיספסת את הנקודה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ASAFABADI כתב: 13 נובמבר 2022, 10:58

יש הרבה סיפורים נכונים ודברים לא טובים שקורים אבל זה כבר באמת היה סמי עלילת דם, איך בן אדם ישראלי שגם מעריך היה בצהל יכול להאמין שכח יממ כיתר עיר בשביל בחורה חולה בת 24 נו באמת, קצת היגיון בריא אתה לא שטוף מוח פלסטיני לפחות אני מקווה שלא
באמת שאר החברה באשכול אתם באמת קונים את זה שעשו את כל זה בשביל בחורה שהדפיסה חולצות או מה שהיא לא עשתה שם בדיוק?
אז אתה לא מאמין, הא?
תגיד, המציאות בפלסטין מסקרנת אותך? מעניין אותך לדעת מה קורה?
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום מטלי כתב: 13 נובמבר 2022, 11:47

אז אתה לא מאמין, הא?
תראה אני יכול להגיד לך נטו מהפן האישי שלי. אני שיררתי בתור חוקר במשרד הביטחון והייתי אחראי על תביעות של פלסטינים על אירועים שקרו בשטחים, ירי מוות פציעות שריפות של חנויות והכל, 90 אחוז מהתביעות שטיפלתי בהן היו או ניסיונות של פלסטינים לסחוט כסף מצהל על דברים שלא קרו או שבאמת נגרם נזק אבל היה נדרש (הבן אדם עשה דברים שלא אמור לעשות, או שהרבה פעמים זה היה נזקים שהם עשו לעצם,למשל בקתב שהם זרקו שהצית לנו ותבעו אותנו) שמעתי אלף סיפורים ועשרות תביעות ואז אתה חוקר ומדבר עם החיילים שנכחו באירוע ומקבל צילומים וראיות וראה שהרוב המוחלט זה חרטא בפיתה. בפעמים שאכן היה רשלנות אז גם פיצינו את מי שמגיע לו לקבל פיצוי (למשל אדם שעבד על טרקטור ואכן נורה מירי תועה) אז כן, נראה לי שאני מכיר קצת יותר ממך מה קורה בשטחים וזה למה כל אבל כל סיפור שאני שומע אותו דרך הצד הפלסטיני אני אוטומטית יוצא מנקודת הנחה שהוא שיקרי ורק אז מתחיל לבדוק לעומק (כמו שאמרתי בערך 90 אחוז מהתביעות היו חרטא)
הפוסט קיבל לייק אחדAsafasraf
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

נאמר זאת כך -
העדות שלך תואמת את הדיווחים של בצלם ש95 אחוז מהתביעות לא מגיעות לתביעה.
השאלה היחידה היא האם להאמין לצבא, שיש לו אינטרס ברור לדחות תביעות של פלסטינים, או לפלסטינים עצמם שגם להם יש אינטרס, אבל גם יש להם מה להפסיד (להגיש תלונה זה לא בדיוק למלא טופס באיזה אתר)
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ASAFABADI כתב: 13 נובמבר 2022, 12:15
אדום מטלי כתב: 13 נובמבר 2022, 11:47
אז אתה לא מאמין, הא?
תראה אני יכול להגיד לך נטו מהפן האישי שלי. אני שיררתי בתור חוקר במשרד הביטחון והייתי אחראי על תביעות של פלסטינים על אירועים שקרו בשטחים, ירי מוות פציעות שריפות של חנויות והכל, 90 אחוז מהתביעות שטיפלתי בהן היו או ניסיונות של פלסטינים לסחוט כסף מצהל על דברים שלא קרו או שבאמת נגרם נזק אבל היה נדרש (הבן אדם עשה דברים שלא אמור לעשות, או שהרבה פעמים זה היה נזקים שהם עשו לעצם,למשל בקתב שהם זרקו שהצית לנו ותבעו אותנו) שמעתי אלף סיפורים ועשרות תביעות ואז אתה חוקר ומדבר עם החיילים שנכחו באירוע ומקבל צילומים וראיות וראה שהרוב המוחלט זה חרטא בפיתה. בפעמים שאכן היה רשלנות אז גם פיצינו את מי שמגיע לו לקבל פיצוי (למשל אדם שעבד על טרקטור ואכן נורה מירי תועה) אז כן, נראה לי שאני מכיר קצת יותר ממך מה קורה בשטחים וזה למה כל אבל כל סיפור שאני שומע אותו דרך הצד הפלסטיני אני אוטומטית יוצא מנקודת הנחה שהוא שיקרי ורק אז מתחיל לבדוק לעומק (כמו שאמרתי בערך 90 אחוז מהתביעות היו חרטא)
לא ענית על השאלות שלי.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום נחמד כתב: 13 נובמבר 2022, 12:21 נאמר זאת כך -
העדות שלך תואמת את הדיווחים של בצלם ש95 אחוז מהתביעות לא מגיעות לתביעה.
השאלה היחידה היא האם להאמין לצבא, שיש לו אינטרס ברור לדחות תביעות של פלסטינים, או לפלסטינים עצמם שגם להם יש אינטרס, אבל גם יש להם מה להפסיד (להגיש תלונה זה לא בדיוק למלא טופס באיזה אתר)
אז פה אתה יכול לבחור למי להאמין, להם או לי שהייתי זה שאשכרה חוקר את האירועים שקרו, אתה באמת לא מבין כמה שקרים מתועבים יש להם, כמה דברים מונפצים שהם מנסים להפיל את האשמה עלינו בין אם זה היה מחבלים שנפגעו או מתו ואז תבעו אותנו וטענו כמו בכל הדיווחים של בצלם פה:"הבן שלי שהינו תמים לחלוטין סתם הלך ברחוב ואז לפתע קיבל כדור ונפצע" כמובן שטות מוחלטת (היו גם מקרים בודדים כאלה ואכן שם גם תמיד ידענו להודות שאנחנו אשמים) אני במאת יכול לתת אלף מקרים שכמובן אני לא יכול לפרסם פה את הכל אבל תאמינו לי, ממקור ראשון, הם זייני שכל ענקיים
ואדום מטלי, לא, לסיפור הזה ולרוב גדול של הסיפורים אני אכן לא מאמין, וזה לא סתם כי "הם פלסטינים הם שקרנים רק ישראל" אלא באמת מתוך אחד שעסק בזה במשך כמעט 3 שנים באופן יומיומי, כאילו, באמת עצרו אותה וזה לא שלא קרה כלום פשוט הם אוהבים לקחת כל מחבל שנעצר ולהפוך אותו לילד על סף מוות שהכוחות הציוניים אנסו וזרקו את הגופה לכלבים, כנראה היא במאת עשתה משהו ונעצרה עליו אבל בטח שלא כיתרו לה את העיר כוח יממ ובטח שלא זרקו אותה לצינוק או אנערף (ואם כן אז אני באמת מאמין לצה"ל שזה היה נדרש) הרבה מהקצינים הבכירים הם די על השמאל מרכז פוליטי ותאמין לי שאני לא רואה בחיים שום סא"ל זורק בחורה צעירה לצינוק סתם כי בא לו להתעלל בה לכיף שלו
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מתנחלים בעוד פוגרום.
האם חיילי הכיבוש, שאמורים לשמור על חיי הפלסטינים, ירו במתנחלים הללו? האם מישהו ייעצר?

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

יוצרים להם מחנות ריכוז, כדי למעוך אותם יותר.
אולי ככה הם לא ירצו ללדת ילדים? אולי יבקשו לעבור לעיראק? זה יועיל למאזן הדמוגרפי, ולהמשך הטיהור האתני של פלסטין.

ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום מטלי כתב: 13 נובמבר 2022, 12:58 מתנחלים בעוד פוגרום.
האם חיילי הכיבוש, שאמורים לשמור על חיי הפלסטינים, ירו במתנחלים הללו? האם מישהו ייעצר?

אתה מבין את ההבדל? איך הם מגזימים כל דבר? הוא עמד מול האמבולנס אני לא יודע אם זה אקדח או לא אבל בפועל לא באמת קרה כלום, כשהם תוקפים אמבולנס זה נגמר בלינץ'
ושלא ישתמע לשני פנים, מבחינתי אם הנהג היה דורס אותו (כל עוד זה סתם פלסטיני ולא איזה מחבל שעשה פיגוע וכמובן לבית חולים) הייתי מבסוט רצח
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

תגיד, למה אתה לא עונה לשאלות ששואלים אותך?
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום מטלי כתב: 13 נובמבר 2022, 14:13 תגיד, למה אתה לא עונה לשאלות ששואלים אותך?
עניתי לך מה אתה רוצה
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ASAFABADI כתב: 13 נובמבר 2022, 14:46
עניתי לך מה אתה רוצה
אמרת דברים שחשוב לך להגיד, אבל לא ענית על השאלות. להזכירך:

אז אתה לא מאמין, הא?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בתור מי שפעל לצד פלסטינים בשטחים במשך כמה שנים, אני דווקא אעיד על הצד השני: הצבא שקרן ברמות מטורפות (ואיתו יחד התקשורת העברית), הפלסטינים כמעט תמיד אומרים אמת ובאופן כללי הכיבוש ומשטר האפרטהייד הם פשעים חמורים נגד האנושות שעל האחראים עליהם לשבת שנים רבות בכלא. מאמין שאחרים שאשכרה היו שם לצד פלסטינים יכולים לספר דברים דומים (פססססט... @אמה גולדמן ).

@ASAFABADI - עד שלא תביא הוכחות, הדברים שלך שווים בדיוק כמו הדברים שלי: מדובר ב-hearsay. ומהניסיון שלי כאמור אין לי שום סיבה להאמין לפקיד במשרד הבטחון, בדיוק כמו שאני לא מאמין לפקידות משטר האפרטהייד בדרא"פ או לפקידות הגרמנית בתקופה ההיא. האינטרסים של מדינת ישראל מתיישרים לחלוטין עם קיום "חקירות" שמוציאות את הפלסטינים שקרנים תוך כדי כסת"ח של "ביצענו חקירה".

זה מזכיר לי את הפעם ההיא שקצין אמ"ן ציוני אמר לי ברצינות מוחלטת שהוא מכיר עובד שב"כ שתומך בחד"ש באופן פומבי. בסדר, ואני מכיר חוקרי שטאזי שהתבטאו נגד הנהגת בריה"מ :rofl:
הפוסט קיבל לייק אחדאמה גולדמן
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אדום מטלי כתב: 13 נובמבר 2022, 14:51
עניתי לך מה אתה רוצה

אז אתה לא מאמין, הא?
הוא כבר ענה לך שלא על השאלה הראשונה וכן על השאלה השניה.
רק שאין שום קשר בין השאלה הראשונה לשניה
הפוסט קיבל לייק אחדASAFABADI
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

השקרים של רשויות שונות של הדיקטטורה הצבאית הוכחו אפילו כאן באשכול לא מעט פעמים, על לא מעט מקרים. בחלקם אפילו דובר צה"ל או כתבים שקרנים הודו בדברים. אבל זה לרוב קורה כשהישראלי הממוצע שוכח ועובר לסיפור הבא, הוא לא מתעכב על השקרים הקודמים.
לא זכור לי דיווחים של פעילי זכויות האדם בגדה, שנתפסו כשקר, גם כשזו מילה שלהם מול מילה של רשויות הכיבוש.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בני12 כתב: 13 נובמבר 2022, 15:18
עניתי לך מה אתה רוצה

אז אתה לא מאמין, הא?
לא, הוא לא ענה.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום מטלי כתב: 13 נובמבר 2022, 15:19
בני12 כתב: 13 נובמבר 2022, 15:18

אז אתה לא מאמין, הא?
לא, הוא לא ענה.
עניתי אבל אתה לא מסוגל לקרוא כנראה אז הנה
1.לא
2.באופן שטחי, זה ממש לא מה שמטריד את חיי כמוכם, אני בן אדם די אגואיסט
שליחת תגובה