יש מלחמה (מבצע חרבות ברזל)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

בנוסף, מש"ל.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

KingAlpaca כתב: 06 אוגוסט 2022, 14:52 לולא?
משובח.
אם זה היה אפשרי **
נצחת באיות.
ממש משובח כמו התייחסותך למלל.
אין ספק שאכפת לך מהעזתים
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

יש כרגע מאות ילדים ומשפחות בעזה שעלולים להיפגע
בעקבות המתקפה חסרת הגבולות של מדינת הרשע ישראל
למה שלא תארח אותם?
למה מדינות אחרות לא מארחות אותם?
למה הם צריכים לסבול לחייהם בזמן שאתה במזגן מסתלבט בפורום "שדים"?
הפוסט קיבל לייק אחדYalla Hapoel
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

בנוסף, שש"ל.
ממש כיף לנהל דו שיח עם בן אדם אנוס בדעתו.

יאללה תגיב על הפסיכיאטר שאני, חכמולוג שכמוך
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

אין לך מה להתעצבן עידן פשוט זה כל כך בוער בהם להגן על העזתים המסכנים שזה מוציא מהם אמוציות כאלה אין מה לעשות
חופש לפורום שדים מPELEGES

חופש לפורום שדים מPELEGES
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

כל המומחים הצבאיים מסבירים למה ההרג הזה מוצדק ונחוץ, ואתם מתווכחים? הוכשרתם פעם בניהול אסטרטגיה צבאית? הטסתם פעם F-16?
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

הלוואי שהיה לי מזגן.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 06 אוגוסט 2022, 14:58 יש כרגע מאות ילדים ומשפחות בעזה שעלולים להיפגע
למה שלא תארח אותם?
לא יודע אם אתה יודע, אבל לאנשים בעזה אין דרכונים ואין דרך פיזית לצאת מרצועת עזה, ככה שאף אחד לא יכול לארח אותם גם אם הוא ממש רוצה.
אתה לא יכול גם להחזיק בנאדם בכלא ענקי וגם לבוא בטענות לאלה שלא מארחים את האסיר שלך (כי הוא בכלל לא יכול ללכת להתארח אפילו אם הוא רוצה).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

"ממתקפה מופרעת למתקפה מופרעת נהיה רק יותר ויותר ברור שזאת פשוט הבחירה של המשטר הישראלי: לטבוח בעזה באופו תקופתי, להחריף מפעם לפעם את אצמעי הדיכוי והשליטה ולשמר את האזרחים שלו עצמו במצב דריכות ותחושת איום תמידית.
איש לא טורח להצהיר אפילו מה המטרות לכאורה של המבצע הצבאי המיוחד. המטרה היא להרוס, האכזריות היא המטרה וזה לא משנה מי יושב בראש הממשלה. אם הארגונים המיליטנטיים הפלסטיניים לא זורמים על פתיחת סבב, הצבא כבר ידאג להזרים אותם.

למה עכשיו? אולי בחירות, אולי לקוחות תעשיית הנשק דורשים לראות ניסוי כלים, אולי איזו גאונות אסטרטגית חדשה שמנסה לבדל את הג'יהאד מהחמאס, אולי הכל ביחד.
האקסיומה היא שהציבור הישראלי דורש את מנת הדם שלו ורוצה לראות "קשיחות מול עזה", גם אם כולם יודעים שהסבב הזה יגמר כמו כל האחרים, באפס שינוי והפקרה של מליונים לטראומה מתמשכת. "

רק תראו כמה אוהדי הפועל, 'קבוצת השמאל' עלאק, מיישרים קו באופן אוטומטי עם הטמטום והרשעות האינסופיים הללו, בלי להטיל ספק לרגע, משל היו אזרחי רוסיה תחת שלטון פוטין (לפחות שם הם באמת חסומים מלדעת את המציאות האמיתית).
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

רמי גודוביץ' כתב:

אני שוב מזכיר את אסטרטגיית הביטחון המנצחת של ישראל, מאז ועד עולם, בשמה היא מפציצה הפצצות מדוייקות את המקום הצפוף בעולם ופוגעת ב״יעדי החיסול״, שכניהם וקרובי משפחתם:
״אם נהרוג את כל הרעים, ישארו רק טובים. ״

אגב, זה מפעים איך בכל מה שנוגע לפלסטינים, הישראלי הממוצע ממיר את כל תפיסת הצדק מבוססת הראיות, כזו המחייבת הרשעה בהליך משפטי תקין, באמון עיוור וצייתני בגורמים עלומים במערכת הביטחון נטולי כל יומרה למחוייבות לעקרונות צדק. אתמול נרצחו עשרה אנשים בהפצצה של ישראל. אחת ילדה בת חמש, ילדה אגבית, קורה. כל תשעת האחרים? ״טרוריסטים בני מוות״, ברור.האם אנחנו יודעם אפילו איך קוראים להם? מה הפך את הבודדים מבינהם שזכו בתואר זה כי היו באיזו רשימה מוקדמת של גורמי ביטחון, ולא כי היו ליד ״יעד תקיפה״ בלי כל קשר אליו, ונהרגו ״אגבית״, ליעדי תקיפה (ואף אחד לא יספר לנו את זה. ובעצם אנחנו לא רוצים לדעת)? האם זה אולי כי הם שתו קפה מתישהו עם איזה ״יעד תקיפה״ שהיה איתם בכיתה פעם, ובשלב כלשהו נקלטו אומרים: ״כן, המצב חרא, צריך לעשות משהו״ (והרי הקירות, הטלפון, הרחפנים שומעים הכל)?
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

הדבר היחיד שיסיים את הזוועה הזאת זה הסכם שלום כולל. אבל מכורים פה מדי לדם ואקשן ופוסט טראומה מכדי להפסיק.
אינתי עומרי, הפועל.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

האדום הצורר כתב: 06 אוגוסט 2022, 15:50 הדבר היחיד שיסיים את הזוועה הזאת זה הסכם שלום כולל. אבל מכורים פה מדי לדם ואקשן ופוסט טראומה מכדי להפסיק.
אתה פונה למקום הרציונלי מול אויב איסלאמיסטי קיצוני ולא רציונלי.
אתה גם טוען להסכם שלום עם דאעש?
הפוסט קיבל לייק אחדASAFABADI
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Idan Landau@idanlandau:
עם ניסיון של עשרים ומשהו מבצעים כושלים בעזה, שלא קידמו אותנו מילימטר, ההמלצה לשתוק בזמן שהתותחים רועמים היא מתכון בטוח להנצחת מצעד האיוולת. הזמן לערער הוא עכשיו, כשהנראטיבים נרקמים בחדרי התעמולה.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום מטלי כתב: 06 אוגוסט 2022, 15:48 "ממתקפה מופרעת למתקפה מופרעת נהיה רק יותר ויותר ברור שזאת פשוט הבחירה של המשטר הישראלי: לטבוח בעזה באופו תקופתי, להחריף מפעם לפעם את אצמעי הדיכוי והשליטה ולשמר את האזרחים שלו עצמו במצב דריכות ותחושת איום תמידית.
איש לא טורח להצהיר אפילו מה המטרות לכאורה של המבצע הצבאי המיוחד. המטרה היא להרוס, האכזריות היא המטרה וזה לא משנה מי יושב בראש הממשלה. אם הארגונים המיליטנטיים הפלסטיניים לא זורמים על פתיחת סבב, הצבא כבר ידאג להזרים אותם.

למה עכשיו? אולי בחירות, אולי לקוחות תעשיית הנשק דורשים לראות ניסוי כלים, אולי איזו גאונות אסטרטגית חדשה שמנסה לבדל את הג'יהאד מהחמאס, אולי הכל ביחד.
האקסיומה היא שהציבור הישראלי דורש את מנת הדם שלו ורוצה לראות "קשיחות מול עזה", גם אם כולם יודעים שהסבב הזה יגמר כמו כל האחרים, באפס שינוי והפקרה של מליונים לטראומה מתמשכת. "

רק תראו כמה אוהדי הפועל, 'קבוצת השמאל' עלאק, מיישרים קו באופן אוטומטי עם הטמטום והרשעות האינסופיים הללו, בלי להטיל ספק לרגע, משל היו אזרחי רוסיה תחת שלטון פוטין (לפחות שם הם באמת חסומים מלדעת את המציאות האמיתית).
רגע רגע תן לי גם בא לי גם לנסות:
"למה עכשיו? אולי הג'יהאד האיסלאמי בנה פצצת אטום ועמד לירות אותה אתמול ולחסל את כל ישראל,אולי היה ניסיון התנקשות ביאיר לפיד או אולי היה מבצע מתוכנן של כל המדינות בעולם לפתוח במלחמה כוללת נגד ישראל, אולי הכל ביחד"
איך? עשיתי את זה טוב או שיש לי מקום לשיפור?
אני מכיר את סוגי האנשים שאתם, אתם אנשים טובים, כנראה יותר ממני ובאמת רוצים שיהיה רק טוב לכמה שיותר אנשים ואני באמת לא ציני, הבעיה אתכם שאתם פשוט לא מסוגלים לראות את התמונה הרחבה ואוטומטית תגנו על הצד החלש.
אני רק רוצה שתסבירו לי הרי כל הסכסוך הזה הוא כבר שנים על גבי שנים, איך זה שמ1948 נהייתה פה מדינה אחת משגשגת ופורחת ו"מדינה" שניה שלא צריך לפרט עליה אפילו, קצת קשה לי להאמין שזה כי ישראל רק הרגה וטבחה בהם וזה למה הגענו למצב שהגענו אליו ויותר כי אנחנו פשוט עובדתית עם עם תרבות ששואפת לשגשוג בעוד הם פרימיטיביים שתקועים בעבר, ואיך אמר פה איציק? יש עובדות בשטח אתם פשוט מסרבים לראות אותן (אצלנו למשל לא זורקים הומואים מגגות)
נערך לאחרונה על ידי ASAFABADI ב 06 אוגוסט 2022, 16:05, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

אין שום קשר בין הפועל לפוליטיקה כבר עוד מעט 40 שנה.
הקשר בין אוהדי הפועל לפוליטיקה מעולם לא היה קיים. זו המצאה מרושעת של אנשים (לא מהפורום) ונטולת כל אחיזה במציאות.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

הפוסט קיבל לייק אחדעידן סרור
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אורלי נוי:
את הידיעה על המתקפה הקטלנית על עזה קיבלנו במהלך ההפגנה השבועית בשיח' ג'ראח. הרבה זמן לא הייתי בהפגנה, בשל מצבה הבריאותי של אמי אני תמיד אצלה בימי שישי בשעה הזו, אבל אתמול, אחרי ששמעתי את הידיעה העצובה על מותו של אלי אמינוב, הרגשתי חובה ללכת, גם לזכרו. אלי היה חלק מהנוף הקבוע בהפגנות האלה, גם כשהיה כבר חלש מאוד. איש שנאבק כל חייו למען עתיד של צדק ועצם את עיניו הטובות מבלי לזכות לראות את העתיד הזה.
עזה. גיא המוות והחורבן וההתנגדות והנחישות האנושית בשיאה, מקום פורקן האלימות הישראלית הנצחית והמתגברת. המקום שכל מערכת בחירות אצלנו טבולה בדם אנשיו. שכל נשימה שלנו טבולה בדם אנשיו. המקום שישראל החריגה מכל נורמה אנושית ומעוללת בו ככל העולה על רוחה, לקול הפיהוק שמשחרר השמאל היהודי, שגם הוא לא מעז לפקפק בקישור השקרי והבזוי בין מסעות ההרג האלה לבין ביטחון אזרחיה. ולא מעיזים לומר בפה מלא שהמשטר הזה בז לחיי אזרחיו בדיוק כפי שהוא בז לחיי נתיניו.
אני שולחת הודעה לצלם שלנו בעזה, לשאול לשלומו. הוא מודה לי על ההודעה ושולח אימוג'י של לב. אני משיבה בלב שבור. מין התכתבות משונה במקום שבו קשה למצוא את המילים. "תיכף אשלח לך תמונות", הוא אומר, ותוך דקות שולח לי קובץ עם עשרות תמונות. אני פותחת והעולם כאילו חרב עלי באחת. מוחמד הוא צלם מחונן. והוא צילם את מה שראה. ומה שהוא ראה זה את הלוע של גיא המוות. התמונות שלו כל כך חיות עד שכל זעקה של הפיות הפעורים בתמונות כאילו מהדהדת לי פיזית בתוך הראש. הוא צילם את מה שראה. ומה שראה זה אנשים ממוטטים, עיניים שבהלת מוות מתרוצצת בהם, וגופות. כולל גופתה של הילדה אלאא קדום, בת החמש. מוחמד צילם את מה שראה, ומה שהוא ראה זה גופה של ילדה בת חמש. ואני יושבת מול התמונה הזו, מכריחה את עצמי להסתכל עליה היטב, כי לאנשי עזה החיים אין לי היכולת וגם לא עזות המצח להביט בעיניים, אבל את המתים חייבים לראות עד שהתמונות האלה ייצרבו במוח ואי אפשר יהיה לשכוח אותן לעולם. ואיזה דחף פנימי דוחק בי לפרסם במקבץ התמונות גם את גופה נטול החיים של אלאא, שיראו, שיראו, על מי אנחנו חסים, אבל אני סוגרת אותה ובוחרת אחרות, של אימת מוות אסתטית יותר, ומעלה.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

benaim כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:00
האדום הצורר כתב: 06 אוגוסט 2022, 15:50 הדבר היחיד שיסיים את הזוועה הזאת זה הסכם שלום כולל. אבל מכורים פה מדי לדם ואקשן ופוסט טראומה מכדי להפסיק.
זה שאתה חושב שיש אדם שאינו רציונלי קצת מייתר את הדיון... גם עם הנאצים ודאעש הגיעו להסכמים, בסופו של דבר.
אינתי עומרי, הפועל.
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

teknoboy כתב: 06 אוגוסט 2022, 15:46
עידן סרור כתב: 06 אוגוסט 2022, 14:58 יש כרגע מאות ילדים ומשפחות בעזה שעלולים להיפגע
למה שלא תארח אותם?
לא יודע אם אתה יודע, אבל לאנשים בעזה אין דרכונים ואין דרך פיזית לצאת מרצועת עזה, ככה שאף אחד לא יכול לארח אותם גם אם הוא ממש רוצה.
אתה לא יכול גם להחזיק בנאדם בכלא ענקי וגם לבוא בטענות לאלה שלא מארחים את האסיר שלך (כי הוא בכלל לא יכול ללכת להתארח אפילו אם הוא רוצה).

אתה חושב שאם מדינה תרצה לקלוט אזרחים מעזה
ובמקביל אותם אזרחים יסכימו למעבר,
מדינת ישראל היא זו שתכשיל את המהלך?
לדעתי, לא תכשיל ואפילו תנסה לקדם...
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

מה בעצם קרה פה? היהודים עצרו מישהו יחסית בכיר בג'יהאד, לא הגיבו בטילים. אז רצחו מישהו בכיר אחר, ואז מאשימים את הג'יהאד בחוסר רציונליות. כל האירוע הזה כל כך מטומטם וכל כך נורא, כמו כל הקודמים. אבל בעיקר מייאש.
אינתי עומרי, הפועל.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:18
למה שלא תארח אותם?

אני לא הולך להתווכח איתך על הדברים שאתה מדמיין שיקרו במקרה דמיוני, אבל במציאות המציאותית של העולם האמיתי, לעזתים גם אין דרכונים וגם אין להם דרך לצאת מעזה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ASAFABADI כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:03
אדום מטלי כתב: 06 אוגוסט 2022, 15:48 "ממתקפה מופרעת למתקפה מופרעת נהיה רק יותר ויותר ברור שזאת פשוט הבחירה של המשטר הישראלי: לטבוח בעזה באופו תקופתי, להחריף מפעם לפעם את אצמעי הדיכוי והשליטה ולשמר את האזרחים שלו עצמו במצב דריכות ותחושת איום תמידית.

"למה עכשיו? אולי הג'יהאד האיסלאמי בנה פצצת אטום ועמד לירות אותה אתמול ולחסל את כל ישראל,אולי היה ניסיון התנקשות ביאיר לפיד או אולי היה מבצע מתוכנן של כל המדינות בעולם לפתוח במלחמה כוללת נגד ישראל, אולי הכל ביחד"
אני מכיר את סוגי האנשים שאתם, אתם אנשים טובים, כנראה יותר ממני ובאמת רוצים שיהיה רק טוב לכמה שיותר אנשים ואני באמת לא ציני, הבעיה אתכם שאתם פשוט לא מסוגלים לראות את התמונה הרחבה ואוטומטית תגנו על הצד החלש.
אני רק רוצה שתסבירו לי הרי כל הסכסוך הזה הוא כבר שנים על גבי שנים, איך זה שמ1948 נהייתה פה מדינה אחת משגשגת ופורחת ו"מדינה" שניה שלא צריך לפרט עליה אפילו, קצת קשה לי להאמין שזה כי ישראל רק הרגה וטבחה בהם וזה למה הגענו למצב שהגענו אליו ויותר כי אנחנו פשוט עובדתית עם עם תרבות ששואפת לשגשוג בעוד הם פרימיטיביים שתקועים בעבר, ואיך אמר פה איציק? יש עובדות בשטח אתם פשוט מסרבים לראות אותן (אצלנו למשל לא זורקים הומואים מגגות)
אתה כנראה חדש בפורום. כנראה לא קראת במספר אשכולות די ארוכים כאן, שבתוך הווכוחים שבהם היית יכול לראות שמי שתפיסת המציאות שלו שגויה לחלוטין הוא מי שחושב כמוך. להגנתך ניתן לומר שכל מי שגדל בישראל בדור האחרון הוא קרבן לאותה סוציאליזציה ואינדוקטרינציה, שגורמת לנו לתפיסת המציאות השקרית הזאת. אתה לא לבד, אתה עם רוב מכריע של הישראלים היהודים.
אקצר הפעם: מיצג שתי המדינות שלך הוא תעתוע מנותק מהמציאות ובוודאי מקונטקסט. בכל המרחב הירדן והים שולטת מדינה אחת בלבד. מליונים רבים מנתיניה הם אנשים ללא זכויות אדם בסיסיות ובוודאי ללא זכויות אזרח. אותם נתינים הם העם הילידי של פלסטין, שאותם הציונות גירשה במסגרת הטיהור האתני של 48, שלא נפסק עד היום, תוך שהיא ממררת את חייהם לגיהינום. כל זה נעשה כדי ליצור מדינה יהודית לפי חזון הציונות, ולשמר את העליונות היהודית במרחב, על שטח גדול ככל האפשר. במסגרת המשטר והמציאות הזו הפלסטינים נלחמים על חירותם וזכויותיהם, כפי שכל עם היה עושה, כפי שקרה בכל מקום בו הייתה מציאות דומה. במסגרת המלחמה לחירות הם גם מפעילים אלימות, המותרת להם, אגב, על פי החוק הבינלאומי.
ישראל, כדי להצדיק את האלימות הרצחנית והזוועות שהיא מחוללת על מנת המשיך את משטר העליונות היהודית, קוראת ללוחמים הללו "ארגוני טרור" וללוחמיו "מחבלים". כך היא מוכרת לכולנו את המציאות השקרית, כאילו היא מגינה על עצמה מאויב אכזר.
אני קןרא לך להטיל ספק. צא והשקע כמה עשרות שעות של קריאה וצפייה בחומר מחקרי שחותר לאמת, ותגלה את מה שאמרתי לבדך.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

נראה לי שיש הבדל קטן בין הסיכוי שישראל פתחה במבצע לצרכי תעמולת בחירות לבין הסיכוי שהג'יהאד פיתח פצצת אטום או שכל צבאות ערב החליטו לתקוף את ישראל ורק המוות של כמה עזתים מנע את האסון.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

האדום הצורר כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:17
זה שאתה חושב שיש אדם שאינו רציונלי קצת מייתר את הדיון... גם עם הנאצים ודאעש הגיעו להסכמים, בסופו של דבר.
וזה כנראה כל ההבדל, אתה (אני מעריך) גדלת באיזו שכונה תל אביבית עשירה ולא יצא לך לראות אנשים כאלה אבל תן להגיד לך משהו, יש אנשים כל כך טיפשים ולא רציונליים בעולם הזה שאתה פשוט לא תאמין
אתה מוזמן ללכת לערס כלשהו שפגעת בכבוד של אמא שלו ולך תראה שלא משנה כמה תסביר לו מה ההשלכות ותנסה לדבר איתו בהיגיון זה פשוט לא יעזור, הוא יהיה חייב לנקום בכבודה של אמו
אז כן, הם מטומטמים פרימיטיביים ולא רציונליים
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

האדום הצורר כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:21 מה בעצם קרה פה? היהודים עצרו מישהו יחסית בכיר בג'יהאד, לא הגיבו בטילים. אז רצחו מישהו בכיר אחר, ואז מאשימים את הג'יהאד בחוסר רציונליות. כל האירוע הזה כל כך מטומטם וכל כך נורא, כמו כל הקודמים. אבל בעיקר מייאש.
מה בעצם קרה פה?
אי אפשר לדעת כי לא אני ולא עם יכולת לדעת את רמת התכיפות של הפעולות ועד כמה הן היו קרובות להציל חיים או לא.
אני מאשים את הג'יהאד שמתעסק בלתכנן פיגועים בחפים מפשע.
כן גם לי יש אמפתיה לאזרחים שנהרגים ולא אשמים .
אבל בוא...למי שאכפת מהחיים שלו ושל ילדיו לא היה נשאר לגור שם.
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

KingAlpaca כתב: 06 אוגוסט 2022, 15:40 הלוואי שהיה לי מזגן.
הלוואי שהיה אכפת לי כמו שאכפת לך מהעזתים
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:32 כן גם לי יש אמפתיה לאזרחים שנהרגים ולא אשמים .
לא הבנתי, אתה מציע לפנות את יישובי עוטף עזה או את כל מדינת ישראל באופן כללי?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

אדום מטלי כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:26

אתה כנראה חדש בפורום. כנראה לא קראת במספר אשכולות די ארוכים כאן, שבתוך הווכוחים שבהם היית יכול לראות שמי שתפיסת המציאות שלו שגויה לחלוטין הוא מי שחושב כמוך. להגנתך ניתן לומר שכל מי שגדל בישראל בדור האחרון הוא קרבן לאותה סוציאליזציה ואינדוקטרינציה, שגורמת לנו לתפיסת המציאות השקרית הזאת. אתה לא לבד, אתה עם רוב מכריע של הישראלים היהודים.
אקצר הפעם: מיצג שתי המדינות שלך הוא תעתוע מנותק מהמציאות ובוודאי מקונטקסט. בכל המרחב הירדן והים שולטת מדינה אחת בלבד. מליונים רבים מנתיניה הם אנשים ללא זכויות אדם בסיסיות ובוודאי ללא זכויות אזרח. אותם נתינים הם העם הילידי של פלסטין, שאותם הציונות גירשה במסגרת הטיהור האתני של 48, שלא נפסק עד היום, תוך שהיא ממררת את חייהם לגיהינום. כל זה נעשה כדי ליצור מדינה יהודית לפי חזון הציונות, ולשמר את העליונות היהודית במרחב, על שטח גדול ככל האפשר. במסגרת המשטר והמציאות הזו הפלסטינים נלחמים על חירותם וזכויותיהם, כפי שכל עם היה עושה, כפי שקרה בכל מקום בו הייתה מציאות דומה. במסגרת המלחמה לחירות הם גם מפעילים אלימות, המותרת להם, אגב, על פי החוק הבינלאומי.
ישראל, כדי להצדיק את האלימות הרצחנית והזוועות שהיא מחוללת על מנת המשיך את משטר העליונות היהודית, קוראת ללוחמים הללו "ארגוני טרור" וללוחמיו "מחבלים". כך היא מוכרת לכולנו את המציאות השקרית, כאילו היא מגינה על עצמה מאויב אכזר.
אני קןרא לך להטיל ספק. צא והשקע כמה עשרות שעות של קריאה וצפייה בחומר מחקרי שחותר לאמת, ותגלה את מה שאמרתי לבדך.
סתם שאלה אבל, כל החומר המחקרי שחותר לאמת וטוען שביצענו טיהור אתני וכו', למה מבחינתך זו לא אינדוקטרינציה רק של הפלסטינים? למה אתה חושב שמה שלימדו אותנו פה הוא שקר וכזב ומה שמלמדים שם הוא האמת? לא יודע, אני מעדיף לסמוך על אנשים חילונים וליברליים מאשר על איסלאמיסטים רדיקליים
אני באמת לא מבין איך לא נוצר אצלכם דיסוננס שאתם מסוגלים להיות בעד עם שברובו כל כך חשוך ופרימיטבי
איך אפשר להיות חלק מההומואים בעד פלסטין כשהם היו זורקים אותך מהגג אם רק היית נכנס לשם?
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:29 נראה לי שיש הבדל קטן בין הסיכוי שישראל פתחה במבצע לצרכי תעמולת בחירות לבין הסיכוי שהג'יהאד פיתח פצצת אטום או שכל צבאות ערב החליטו לתקוף את ישראל ורק המוות של כמה עזתים מנע את האסון.
רבאק הוא רשם שם שאולי רצו לראות ניסוי כלים בתעשיית הנשק, אתה באמת מסוגל להצדיק מישהו שכותב דבר כזה?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:35 סתם שאלה אבל, כל החומר המחקרי שחותר לאמת וטוען שביצענו טיהור אתני וכו', למה מבחינתך זו לא אינדוקטרינציה רק של הפלסטינים? למה אתה חושב שמה שלימדו אותנו פה הוא שקר וכזב ומה שמלמדים שם הוא האמת? לא יודע, אני מעדיף לסמוך על אנשים חילונים וליברליים מאשר על איסלאמיסטים רדיקליים
1. אתה חושב שמטלי מביא את הנתונים שלו מספרי לימוד פלסטיניים? אולי לא שמת לב אבל לרוב אלה או מחקרים אקדמיים או דוחות של ארגוני זכויות אדם בין לאומיים (לפעמים סתם פוסט של איזה סמולני בפייסבוק).
2. אוי, תראה מה זה, אלה שכותבים את הדברים הנ"ל הם בדיוק מהסוג שאתה אוהב. איזה מזל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

פרופסור ישי רוזן-צבי:
"נניח, לשיטתכם, שהכל אכן התגלגל בלי יכולת לעצור, כי הם איימו והיה צריך לסכל ולהפתיע ולהתחיל ומכת מנע והבא להורגך ואיראן וכו׳. בכל זאת מקננת שאלה: האם ׳מעצרו׳ של בסאם א-סעדי בג׳נין – מעצר שהתחיל את כל ההשתלשלות, של אדם שכבר היה בכלא הישראלי ושוחרר, ושלא היה, אפילו לשיטת הדוברים, פצצה מתקתקת – שווה מלחמה? והשכל איפה?"
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

ASAFABADI כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:30

וזה כנראה כל ההבדל, אתה (אני מעריך) גדלת באיזו שכונה תל אביבית עשירה ולא יצא לך לראות אנשים כאלה אבל תן להגיד לך משהו, יש אנשים כל כך טיפשים ולא רציונליים בעולם הזה שאתה פשוט לא תאמין
אתה מוזמן ללכת לערס כלשהו שפגעת בכבוד של אמא שלו ולך תראה שלא משנה כמה תסביר לו מה ההשלכות ותנסה לדבר איתו בהיגיון זה פשוט לא יעזור, הוא יהיה חייב לנקום בכבודה של אמו
והנה בקצרה חלק משמעותי ממה שנקרא "שורשי הסכסוך". התפיסה של יהודים לפיה הערבים הם בעצם לא ממש בני אדם. ובגלל הפיגור הזה אני צריך לשקשק מפחד ולהיות בכוננות לרוץ עם הילד שלי למקלט.
אינתי עומרי, הפועל.
הפוסט קיבל 2 לייקיםteknoboyKingAlpaca
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

teknoboy כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:37
ASAFABADI כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:35 סתם שאלה אבל, כל החומר המחקרי שחותר לאמת וטוען שביצענו טיהור אתני וכו', למה מבחינתך זו לא אינדוקטרינציה רק של הפלסטינים? למה אתה חושב שמה שלימדו אותנו פה הוא שקר וכזב ומה שמלמדים שם הוא האמת? לא יודע, אני מעדיף לסמוך על אנשים חילונים וליברליים מאשר על איסלאמיסטים רדיקליים
1. אתה חושב שמטלי מביא את הנתונים שלו מספרי לימוד פלסטיניים? אולי לא שמת לב אבל לרוב אלה או מחקרים אקדמיים או דוחות של ארגוני זכויות אדם בין לאומיים (לפעמים סתם פוסט של איזה סמולני בפייסבוק).
2. אוי, תראה מה זה, אלה שכותבים את הדברים הנ"ל הם בדיוק מהסוג שאתה אוהב. איזה מזל.
וכל אלה, על מה הם מתבססים? הרי כל מה שקרה פה ב1948 אחרי שהבריטים עזבו קרה בינינו לבין הפלסטינים שהיו פה, רוב מוחלט של המידע הגיע על ידי מי שהיה פה להלן יהודים וערבים, אני סומך עלינו קצת יותר פשוט
אבל עזוב את זה גם אם היה פה טיהור אתני ורצח אנערף גם אם עשינו שואה לפלסטינים, בימינו אנו כשאני רואה אותם ואת החברה שלהם לעומתינו אני עדיין לא מבין איך אפשר להיות לטובתם
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

האדום הצורר כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:40
ASAFABADI כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:30

והנה בקצרה חלק משמעותי ממה שנקרא "שורשי הסכסוך". התפיסה של יהודים לפיה הערבים הם בעצם לא ממש בני אדם. ובגלל הפיגור הזה אני צריך לשקשק מפחד ולהיות בכוננות לרוץ עם הילד שלי למקלט.
אמרתי כל הערבים איפושהו? תאמין לי שיש איתי ערבים בתואר חכמים ואינטיליגנטים יותר ממני וממך אבל כן כמו שלנו יש ערסים מפגרים שמבחינתי הם תת רמה גם אצלם יש, פשוט אצל הפלסטינים לצערי זה בכמות יותר גדולה
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

teknoboy כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:25

אני לא הולך להתווכח איתך על הדברים שאתה מדמיין שיקרו במקרה דמיוני, אבל במציאות המציאותית של העולם האמיתי, לעזתים גם אין דרכונים וגם אין להם דרך לצאת מעזה.
במציאות המציאותית
אפשר להגיע לירדן גם בלי דרכון.
מה לא ידעת?
במציאות המציאותית
שום מדינה לא רוצה לקבל אותם.
כן כן גם המדינות הערביות שכל כך תומכות בעזה עם כסף בכל מיני דרכים
במציאות המציאותית
אזרחים חפים מפשע נהרגים על פארש באמת ולא על זה שמתחבאים מאחוריהם מחבלים כבר הרבה שנים והם עדיין נשארים באותו מקום.

איזה כיף לי בעולם המדומיין שלי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ASAFABADI כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:35
אדום מטלי כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:26
סתם שאלה אבל, כל החומר המחקרי שחותר לאמת וטוען שביצענו טיהור אתני וכו', למה מבחינתך זו לא אינדוקטרינציה רק של הפלסטינים? למה אתה חושב שמה שלימדו אותנו פה הוא שקר וכזב ומה שמלמדים שם הוא האמת? לא יודע, אני מעדיף לסמוך על אנשים חילונים וליברליים מאשר על איסלאמיסטים רדיקליים
אני באמת לא מבין איך לא נוצר אצלכם דיסוננס שאתם מסוגלים להיות בעד עם שברובו כל כך חשוך ופרימיטבי
איך אפשר להיות חלק מההומואים בעד פלסטין כשהם היו זורקים אותך מהגג אם רק היית נכנס לשם?
סתם תשובה:
כל מה שאני למדתי הוא מחוקרים והיסטוריונים ישראלים ויהודים, מכוני מחקר ישראלים, ומעיון בארכיונים של מוסדות ואירגונים ציוניים וישראלים.
שום קשר לאינדוקטרינציה פלסטינית.
אם זה באמת מעניין אותך, אשמח להפנות אותך לאינספור מקורות מידע. אבל לשם כך באמת תצטרך להטיל ספק בכל מה שאתה ידוע וגדלנו עליו. זה תהליך קשה מאד.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ASAFABADI כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:41
teknoboy כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:37
וכל אלה, על מה הם מתבססים? הרי כל מה שקרה פה ב1948 אחרי שהבריטים עזבו קרה בינינו לבין הפלסטינים שהיו פה, רוב מוחלט של המידע הגיע על ידי מי שהיה פה להלן יהודים וערבים, אני סומך עלינו קצת יותר פשוט
אבל עזוב את זה גם אם היה פה טיהור אתני ורצח אנערף גם אם עשינו שואה לפלסטינים, בימינו אנו כשאני רואה אותם ואת החברה שלהם לעומתינו אני עדיין לא מבין איך אפשר להיות לטובתם
לפני רגע רצית שחוקרים חילונים וליברליים יסננו את המידע הקיים, עכשיו פתאום שום דבר לא נחשב כי אתה מנחש שאת כל הדברים שאתה לא אוהב אמרו ערבים?
תגיד מהתחלה שאתה לא מאמין לערבים ולא למי שמאמינים לערבים ולא למי שאומרים דברים שעלולים להישמע לך כדברים שנאמרו על ידי ערבים, ותחסוך לנו קצת זמן.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

teknoboy כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:35
עידן סרור כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:32 כן גם לי יש אמפתיה לאזרחים שנהרגים ולא אשמים .
לא הבנתי, אתה מציע לפנות את יישובי עוטף עזה או את כל מדינת ישראל באופן כללי?
אני מציע שכל אחד ידאג למשפחתו וילדיו ויעשה את החושבים של מה טוב לו ולהם.
מתן
קיבל.ה  82 לייקים

עידן סרור כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:18 אתה חושב שאם מדינה תרצה לקלוט אזרחים מעזה
כן. גם הנאצים המקוריים בהתחלה רק רצו לגרש את תתי האדם, אבל אף אחד לא היה מוכן לקבל אותם, אז בסוף לא נותרה להם ברירה.

לפלסטינים יש מזל שהיודו נאצים הם בחלק הפארסה של ההיסטוריה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

פתאום אני קולט שASAFABADI, שלא מוכן אפילו לשקול את האפשרות שמשהו ששונה ממה שלימדו אותו בבית ספר יכול להיות אמיתי, זה אותו אחד שהתלונן שהפלסטינים עוברים אינדוקטרינציה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עידן סרור כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:44
teknoboy כתב: 06 אוגוסט 2022, 16:25

1. במציאות המציאותית
אפשר להגיע לירדן גם בלי דרכון.
מה לא ידעת?
2. במציאות המציאותית
שום מדינה לא רוצה לקבל אותם.
כן כן גם המדינות הערביות שכל כך תומכות בעזה עם כסף בכל מיני דרכים
במציאות המציאותית
3. אזרחים חפים מפשע נהרגים על פארש באמת ולא על זה שמתחבאים מאחוריהם מחבלים כבר הרבה שנים והם עדיין נשארים באותו מקום.

איזה כיף לי בעולם המדומיין שלי
1. איך אפשר להגיע מעזה לירדן בלי דרכון?
2. מה זה קשור לעובדה שהם כלואים?
3. אתה בעד פינוי של עוטף עזה בלבד, של כל יישוב שבטווח טילים או של כל מדינת ישראל?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה