אשכול ארצות הברית של אמריקה

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

הימורים:
1. סעיף 25, כן או לא
2. הרוגים הלילה, אובר\אנדר 5
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

teknoboy כתב: 07 ינואר 2021, 00:01
אמה גולדמן כתב: 06 ינואר 2021, 23:50
אדום נחמד כתב: 06 ינואר 2021, 22:41 הזיה. אין מילה אחרת. אם מישהו מחפש את ההגדרה למילה "אנרכיסטים"...
אתה לא יודע הרבה על אנרכיזם אה?
רוב האנשים לא יודעים, ורובם חושבים שמה שרואים עכשיו בטלוויזיה זה אנרכיזם.
(ראיתי שאדום נחמד יודע שזה לא)
אתה צודק, זה סתם מבאס אותי כי אני מאוד מתחבר לאנרכיזם והוא נגיש פי מיליון ממרקסיזם קלאסי ורוב התאוריות השמאליות. ואני חושב שהמון אנשים מתנהלים כבר באופן אנרכיסטי והיו מתחברים לאנרכיזם גם כתאוריה פוליטית אם הוא לא היה עובר דמוניזציה ועיוות כל כך גדולים.
אנטי ביתר לשעבר
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

תראו כל השרשור
אנטי ביתר לשעבר
ofri
קיבל.ה  147 לייקים

טראמפ הרס את אמריקה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

לפחות קיבלנו תשובה על השאלה "האם תומכי טראמפ הם באמת נאצים או שסתם הסמולנים הגלובליסטים מטנפים עליהם?"
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום נחמד הרים את הכפפה, אז למען הקוראים הנסתרים שסבבה להם שאני חופר: אנארכיזם זה לא בלאגן, אלימות, חוסר סדר וכו'. המשמעות של המילה היא חוסר-היררכיה, יעני חברה שבה כולם שווים ויש צדק לכולם, ללא צורך בשלטון-על ובסמכות כוחנית (צבא, משטרה וכו'). אנכריסטים בעצם מאמינים בחברה קומוניסטית בלי שלב המדינה הפרולטרית באמצע. השילוב של המושג "אנרכיזם" ו-בלאגן/אלימות/חוסר סדר זה משהו שהתחיל בסוף המאה ה-19.

כרגיל, יוטיוב רלוונטי: https://www.youtube.com/watch?v=4ED6opUDeg8

מה שהפאשיסטים עשו אתמול בקפיטול זה נסיון הפיכה ממשטר דמוקרטי-ליברלי (לא לבלבל עם "ליברלים" והמפלגה הדמוקרטית, למרות שהשמות זהים), לדיקטטורה סמכותנית עם מאפיינים של עליונות לבנה. הם לא באו בשביל לפרק את מוסדות המדינה ולהקים חברה שיוויונית. הם באו בשביל להמליך את הנשיא המכהן כסמכות עליונה ללא בחירה של העם, בתקווה והוא ימשיך בהשתלטות על מוקדי הכוח ופירוק המוסדות הליברלים של המדינה.
העובדה שלא עצרו אותם בכוח זו בושה ואות קלון לדמוקרטיה ליברלית, שפשוט לא יודעת להתמודד עם פאשיסטים.

בקבוצת וואטסאפ מסויימת שאני חבר בה יש דיון ער בשאלה האם הירי וההרג של מפגינה שהייתה חלק מהפריצה לבניין הקונגרס הוא מצער, או יותר גרוע מרצח ג'ורג' פלוייד. אין לי כוח להתערב שם, אז אני אתעצבן פה במקום: הירי לעברה היה לא רק מוצדק, אלא מתבקש. היא הייתה חלק מקבוצה של פאשיסטים (כן, פאשיסטים), שניסתה לבצע הפיכה בחסות נשיא אוטוריטני, שמפזר שקרים בשביל למנוע את יישום מעט הכוח שיש לעם האמריקאי בדמוקרטיה שלהם. אני לא מזיל אפילו חצי דמעה עליה, וכל מי שמתנגד לפאשיזם לטעמי צריך לנהוג בהתאם. נשבר לי מהבכיינות של ימנים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 4 לייקיםff0000סומךdekellevyיפתח16
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אני יודע שכרגע בחדשות לא חושבים שזה מעניין ביחס לבלגן החדש, אבל אתמול היה שיא חדש בתמותה מקורונה בארה"ב, 4100 מתים חדשים.
מספר המתים כבר ב 370 אלף, רק עוד 35 אלף עד מספר המתים האמריקאים במלחמת העולם השניה.
בקצב הממוצע הנוכחי (2700 ליום בממוצע שבועי, מגמת עליה) ייקח פחות משבועיים כדי להגיע לשם.
זה יהפוך לאירוע המוות השלישי בגודלו בהיסטוריה שלהם.
שני המיילסטונס שעוד ישארו מלפנים: מלחמת האזרחים עם 620 אלף והשפעת של 1919 עם 675 אלף.
פעם חשבתי שגם ה 400 אלף לא בטווח, עכשיו כבר אי אפשר לשלול כלום.
עד עכשיו מתו 1 מכל 900 תושבים בארצות הברית. בישראל, להשוואה: 1 מכל 2600, בערך שליש משם. בבלגיה, שם המצב הכי קשה: אחד מכל 580.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

מי שלא קופץ עכשיו
מצביע ביידן בן זונה
מי שלא קופץ עכשיו
מצביע ביידן בן זונה

השמרנים משוגעים
מדי.סי לא יוצאים חיים
ת'קפיטול והקונגרס
שישרף כבר הפרוגרס

בקפיטול כולם יודעים
שיש פה כמה שמאלנים
שלחו בדואר ת'פתקים
אותנו הם לא מייצגים

תקשיבו טוב יא שמאלנים
אנחנו סולחות לא עושים
והפזמון - בחזרות:
גנבתם לנו ת'בחירות!
גנבתם לנו ת'בחירות
גנבתם לנו...

:roflmao: :roflmao: :roflmao:
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://www.businessinsider.com/giulian ... ber-2021-1
ג'וליאני מתקשר לחבר הסנאט הטראמפיסט טומי טאמברוויל, ומשאיר לו הודעה על המשיבון עם תכנונים כיצד לעכב את ספירת קולות האלקטורים בקונגרס כדי שיהיה להם זמן לגייס עוד חברי סנאט שיחבלו בספירה.
אם לדייק - הוא מתכוון להתקשר לחבר סנאט טראמפיסט, אבל מחייג מספר לא נכון ומשאיר את ההודעה לחבר סנאט אחר, שלא היסס להעביר אותה לתקשורת.
لا إله
ישנוני
קיבל.ה  2 לייקים

לדעתי כרגע לפחות הדברים נראים מצוין בארה״ב. הלוואי בישראל.

נכון שהמון שפורץ לקפיטול נראה כמו התחלה של מהפכה. אבל בסופו של דבר זה היה אירוע נקודתי שהיתה בו מעט אלימות קשה משני הצדדים וזה כבר שיפור. בארה״ב אנחנו יודעים שאירועים כאלו יכולים להסתיים ממש רע.
דבר שני, טראמפ והתומכים שלו מאבדים את כוחם בכל החזיתות. הוא דירדר את המפלגה שלו לשפל חסר תקדים. הם מנסים בכל כוחם לעשות כל מה שהם יכולים בשביל למנוע את מה שהולך לקרות. טראמפ נואש ובוכה כל היום שהכל מושחת והוא ניצח. הם מאמינים לו ועושים הפגנות ופורצים לקפיטול. אבל לדעתי זה המעט שנשאר להם לעשות וזה לא יעזור להם. טראמפ רוצה להיות דיקטטור ולשנות את תוצאת הבחירות כמו פוטין. אבל ארה״ב כרגע זו לא רוסיה והמהפך יוצא לפועל וטראמפ הולך להיזרק בבושת פנים מהבית הלבן. יש עתיד מה שנקרא.

כמובן שדברים יכולים עוד להתדרדר. מספיק איזה משוגע עם רובה שיוציא איזה פיגוע נגד מיעוטים או משהו בסגנון. אבל בינתיים המצב נראה טוב ויותר חשוב העתיד נראה טוב.
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

איך הרפובליקנים בשפל חסר תקדים?
אולי מוסרית, אבל פרקטית? הם במצב יותר טוב מכל הפעמים הקודמות שנבחר נשיא דמוקרטי.

וכן, ביידן יושבע לנשיאות עוד שבועיים. זה היה ברור לפני, וזה ברור עכשיו. אבל אתה חי בסרט אם אתה חושב שזה סוף הסיפור.
ברצינות - למה שטראמפ פתאום יפסיק להסית את ההמון שמקשיב לו ורואה בו בתור הנשיא היחיד שלהם?
למה שהוא יוותר? מה פתאום יהיה הדבר שיגרום לו להפסיק?
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
ישנוני
קיבל.ה  2 לייקים

הם הפסידו את הבחירות עם נשיא מכהן שלהם. אתמול גם הפסידו את הסנאט. בקיצור הדמוקרטים שולטים בקונגרס אחרי הרבה מאוד זמן מה שאומר שאמור להיות להם יותר קל לעשות הרבה שינויים ומינויים, בהנחה שהם לא יריבו בינהם. אז אני לא מבין למה אתה אומר שהבפובליקנים במצב כזה טוב.

לגבי טראמפ. עוד חודש הוא כבר לא יעניין אף אחד. מי יקשיב לדביל הזה ברגע שכבר אין לו כח? כבר עכשיו רוב המפלגה שלו מפנה לו את הגב. הוא בטח יכתוב איזה ספר בשביל לממן את כל התסבוכות שהוא יהיה בהן ברגע שהוא כבר לא נשיא יותר.
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

pelegs כתב: 07 ינואר 2021, 14:15

בקבוצת וואטסאפ מסויימת שאני חבר בה יש דיון ער בשאלה האם הירי וההרג של מפגינה שהייתה חלק מהפריצה לבניין הקונגרס הוא מצער, או יותר גרוע מרצח ג'ורג' פלוייד. אין לי כוח להתערב שם, אז אני אתעצבן פה במקום: הירי לעברה היה לא רק מוצדק, אלא מתבקש. היא הייתה חלק מקבוצה של פאשיסטים (כן, פאשיסטים), שניסתה לבצע הפיכה בחסות נשיא אוטוריטני, שמפזר שקרים בשביל למנוע את יישום מעט הכוח שיש לעם האמריקאי בדמוקרטיה שלהם. אני לא מזיל אפילו חצי דמעה עליה, וכל מי שמתנגד לפאשיזם לטעמי צריך לנהוג בהתאם. נשבר לי מהבכיינות של ימנים.
אני לא מסכים איתך בכלל בנקודה הזו, ואני חושב שאתה לא תפעיל את אותו היגיון בדיון על ירי בברכיים של מפגינים עזתיים שמתקרבים לגבול עם ישראל.

אין לי מושג מה הלך שם, אבל ההצדקה שלך לא תופסת בעיני.
its-sick כתב: 07 ינואר 2021, 22:35 https://www.businessinsider.com/giulian ... ber-2021-1
ג'וליאני מתקשר לחבר הסנאט הטראמפיסט טומי טאמברוויל, ומשאיר לו הודעה על המשיבון עם תכנונים כיצד לעכב את ספירת קולות האלקטורים בקונגרס כדי שיהיה להם זמן לגייס עוד חברי סנאט שיחבלו בספירה.
אם לדייק - הוא מתכוון להתקשר לחבר סנאט טראמפיסט, אבל מחייג מספר לא נכון ומשאיר את ההודעה לחבר סנאט אחר, שלא היסס להעביר אותה לתקשורת.
:roflmao:
אבל באתר הזה לא מצאתי את ההקלטה. זה מסוג האתרים של FADE IN למלא כתבות ואיבדתי ריכוז. HELP?
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

תתאבד כבר כתב: 08 ינואר 2021, 00:38

אני לא מסכים איתך בכלל בנקודה הזו, ואני חושב שאתה לא תפעיל את אותו היגיון בדיון על ירי בברכיים של מפגינים עזתיים שמתקרבים לגבול עם ישראל.

אין לי מושג מה הלך שם, אבל ההצדקה שלך לא תופסת בעיני.
ברור שהוא לא יפעיל את אותו היגיון, כי זה לא אותו המקרה.
זה לא ניסיון של אזרחים לבצע הפיכה.
וגם העניין לא היה שהם התקרבו לקונגרס, אלא שהם פרצו אליו.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

עשרות (מאות?) פרצו לקונגרס. אחת נהרגה. כנראה שגם מי שביצע את הירי לא הפעיל את ההיגיון הפשוט של "זה נסיון הפיכה".
יש לי תחושה שהאישה הזו (בל נשכח, היא כנראה לבנה) נורתה או ממש ממש בשוגג או כי היא עשתה משהו ממש חמור. אבל השתתפות במה שהלך שם אתמול, עם כמה שזה חמור וכו', לא מצדיק לכשלעצמו (לא לדעתי ולא לדעת השוטרים שהיו שם ככל הנראה כי רק אחת נהרגה) ירי. זה כל כך אמצעי קיצוני ואחרון..
אם היא היתה חמושה או היוותה סכנה מוחשית על חיים של בן אדם אחר זה כבר משהו אחר...
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

ברור שהיא היוותה סכנה.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

תתאבד כבר כתב: 08 ינואר 2021, 01:13 עשרות (מאות?) פרצו לקונגרס. אחת נהרגה. כנראה שגם מי שביצע את הירי לא הפעיל את ההיגיון הפשוט של "זה נסיון הפיכה".
יש לי תחושה שהאישה הזו (בל נשכח, היא כנראה לבנה) נורתה או ממש ממש בשוגג או כי היא עשתה משהו ממש חמור. אבל השתתפות במה שהלך שם אתמול, עם כמה שזה חמור וכו', לא מצדיק לכשלעצמו (לא לדעתי ולא לדעת השוטרים שהיו שם ככל הנראה כי רק אחת נהרגה) ירי. זה כל כך אמצעי קיצוני ואחרון..
אם היא היתה חמושה או היוותה סכנה מוחשית על חיים של בן אדם אחר זה כבר משהו אחר...
מסכים לגמרי.
לא מכיר את נסיבות המקרה, אבל אם לא סיכנה חיים של מישהו לא היה צריך לירות בה, וגם אם כן סיכנה וירי היה מוצא אחרון, מניח שהיה אפשר לירות כדי לעצור אותה, ולא כדי להרוג.
חיי אדם זולים שם, באמריקה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

KingAlpaca כתב: 08 ינואר 2021, 02:32 ברור שהיא היוותה סכנה.
סכנה למי? מה אתה יודע על המקרה?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

מה שכולם יודעים. מן הסתם אין לי ידע מעבר למה שכולנו ראינו.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תתאבד כבר כתב: 08 ינואר 2021, 00:38 :roflmao:
אבל באתר הזה לא מצאתי את ההקלטה. זה מסוג האתרים של FADE IN למלא כתבות ואיבדתי ריכוז. HELP?
היה שם לינק ליוטיוב, סתם היית עייף
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדתתאבד כבר
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

תתאבד כבר כתב: 08 ינואר 2021, 01:13 עשרות (מאות?) פרצו לקונגרס. אחת נהרגה. כנראה שגם מי שביצע את הירי לא הפעיל את ההיגיון הפשוט של "זה נסיון הפיכה".
היו שם לא מעט אנשים חמושים ועדיין לא פתחו לעברם בירי
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
dekellevy

רגע הירי, תשפטו לבד.
*אזהרה - תמונות קשות"

הטענה היא שהם ניסו לפרוץ לאזור אליו הוברחו פנס והאריס, סנאטורים, חברי קונגרס ועוד על מיני פקידי ממשל.
נערך לאחרונה על ידי dekellevy ב 08 ינואר 2021, 09:39, נערך פעם 1 בסך הכל.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

its-sick כתב: 07 ינואר 2021, 22:35 https://www.businessinsider.com/giulian ... ber-2021-1
איך ג'ון אוליבר קורא לכל הסקנדלים של הממשל הזה?
stupidgate...
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

dekellevy כתב: 08 ינואר 2021, 09:19
רגע הירי, תשפטו לבד.
*אזהרה - תמונות קשות"

הטענה היא שהם ניסו לפרוץ לאזור אלין הוברחו פנס והאריס, סנאטורים, חברי קונגרס ועוד על מיני פקידי ממשל.
פחות מפריע לי הירי, אבל אין שום סיבה שהיא תמות. ירי פושע.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

אני אישית חושב שמי שמנסה לעשות ניסיון הפיכה בפרלמנט צריך לקחת בחשבון שיירו בו מתישהו לאורך הדרך. עם כל הכבוד, זה לא לחצות כביש באדום
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

ירי פושע? אישה מנסה לפרוץ לקונגרס כחלק מהמון משתולל. ירו לעברה כדור אחד, אידאלית זה היה פוגע לה בברך במקום אבל ממש אפשר להאשים את המאבטח כשהמון זועם ואלים עומד לפרוץ את הדלתות לכיוונו. ירי פושע זה כשיורים באוטיסט בדרך לבית ספר.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אין ספק שהמוות שלה מיותר, אבל לא בטוח שאותו שוטר צריך לשבת באגף של אלה שרצחו את איאד אל חלאק.
נכון שעל פניו רבים מהאנשים שם היו באווירה של תלמידי י"ב שמתפרעים בשבוע האחרון של התיכון, אבל בפועל הם ניסו לבצע הפיכה וגם דיברו בכל מקום על הפיכה.
מה הם בדיוק חשבו שיקרה?
ראיתי קטע מרגש בטלוויזיה. אחת הולכת הביתה, ממררת בבכי. הכתב שואל אותה בבהלה מה קרה לה. היא עונה שהשפריצו "על כולנו" גז פלפל. הוא שואל אותה "למה? מה עשיתם?".
פתאום העיניים שלה זוהרות, היא מרימה אגרוף, ותוך בכי היא צועקת "זאת מהפכה!!"
מצד אחד הם חיים בסרט שלשים רגליים על השולחן של פלוסי זה מהפכה, מצד שני הם מתפלאים שהמדינה מפעילה כוח כדי למנוע מהפכה.

בלי קשר לכל הנושא הפוליטי, זה עצוב. חבורה של ילדים מפונקים שגדלו להיות מבוגרים מבולבלים, שנתקעו כל החיים בסרט תיכונים כלשהו, ומתמוטטים אחרי כל מפגש חטוף עם המציאות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםתתאבד כבריפתח16
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

סומך כתב: 08 ינואר 2021, 09:13
היו שם לא מעט אנשים חמושים ועדיין לא פתחו לעברם בירי
אני מרגיש שזה דווקא מחזק עוד יותר את הטענה שלי
dekellevy כתב: 08 ינואר 2021, 09:19 רגע הירי, תשפטו לבד.
*אזהרה - תמונות קשות"

הטענה היא שהם ניסו לפרוץ לאזור אליו הוברחו פנס והאריס, סנאטורים, חברי קונגרס ועוד על מיני פקידי ממשל.
באמת נראה שדמה בראשה מה שנקרא (סטגדיש)
התגובה שלי היתה לאמירה של פלגס כאילו כל האזרחים שפרצו, דינם מוות. אז לא, רק המטומטמת הגיבורה הזאת זכתה לכבוד...
..
אגב עוד ירי שנראה שנלקח מסצנה בהוליווד אבל לשפוט מהכורסא מצב מבצעי זה חכמה גדולה (וגם סביר להניח שהמאבטח שירה לא התנסה אף פעם לפני זה בירי בקהל של בלתי מעורבים/ידידים). דומה למאבטח שגרירות שהרג שני אזרחים ירדנים לפני שלוש-ארבע שנים.. כמה פאניקה, איזה סיטואציה מטונפת. לחימה הרבה יותר קלה במובן הזה. יש אויב ברור, יש ידיד ברור, כולם עם נשק, החוקים ברורים.

עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

פרימו לוי כתב: 08 ינואר 2021, 10:46
ירי פושע? אישה מנסה לפרוץ לקונגרס כחלק מהמון משתולל. ירו לעברה כדור אחד, אידאלית זה היה פוגע לה בברך במקום אבל ממש אפשר להאשים את המאבטח כשהמון זועם ואלים עומד לפרוץ את הדלתות לכיוונו. ירי פושע זה כשיורים באוטיסט בדרך לבית ספר.
לא מסכים. באחת ההפגנות מול הכנסת לפני כמה חודשים המפגינים חצו את הש"ג של הכנסת. יש סיבה לירות בהם?
כל עוד הם בפנים- הם בפנים. בהפגנות הBLM צוותים של SWAT והמשמר הלאומי היו ערוכים- ובצדק. יש סייגים לירי והם כניסה לחללים סודיים לאחר התרעה על טיבם וכמובן פגיעה פיזית או כוונה ברורה לפגיעה פיזית באנשי ציבור.

כמובן שהמשתמש הפועל צודק והמקרה הזה הרבה פחות מחריד לצורך העניין ממותו של סלומון ואהוביה וקל וחומר מזה של איאד. אבל יש להתייחס לירי במפגינים לא אלימים, והייתי מאוד רוצה להגיד שהם הפעילו אלימות פיזית, אבל זה פשוט לא קרה במידה שמצדיקה ירי למרכז מסה.
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

teknoboy כתב: 08 ינואר 2021, 10:55 בלי קשר לכל הנושא הפוליטי, זה עצוב. חבורה של ילדים מפונקים שגדלו להיות מבוגרים מבולבלים, שנתקעו כל החיים בסרט תיכונים כלשהו, ומתמוטטים אחרי כל מפגש חטוף עם המציאות.
ממש ממש. אפשר לפתוח על זה נושא נפרד ולדבר שעות אבל היוצרים של סאות'פארק באמת מסכמים מעולה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

This is not America,” a woman said to a small group, her voice shaking. She was crying, hysterical. “They’re shooting at us. They’re supposed to shoot BLM, but they’re shooting the patriots.”
https://www.thenation.com/article/polit ... ons/tnamp/
لا إله
Kyahs
קיבל.ה  22 לייקים

הפועל כתב:אני אישית חושב שמי שמנסה לעשות ניסיון הפיכה בפרלמנט צריך לקחת בחשבון שיירו בו מתישהו לאורך הדרך. עם כל הכבוד, זה לא לחצות כביש באדום
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

הם לא נחמדים
רק הפוך

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://www.nbcnews.com/politics/politi ... d-n1253397
Facing calls for his removal, Trump reverses positions on election loss, rioters and Covid
Trump acknowledged a new administration in a statement.

A day after he told his supporters "we love you," President Donald Trump condemned them Thursday for violently swarming the U.S. Capitol in a statement that called for a "seamless transition of power."
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מפגינים עזתים כלואים תחת מצור פושע, והם נאבקים לעצמאות וחופש. הפגנה כזו היא לגיטימית.
המפגינים בקונגרס ניסו לבצע הפיכה פאשיסטית בחסות נשיא אוטוריטרי. ההפגנה שלהם לא לגיטימית.
הנטיה הזו להשוות בין אירועים ע"פ הפרטים האינדיוידואלים במקום התמונה הרחבה יותר, היא אחת מנקודת התורפה של חשיבה ליברלית (במובן האמיתי של המילה, לא האמריקאי) שמונעת מאבק יעיל בפאשיזם.
הפוסט קיבל 3 לייקיםff0000teknoboyShacham
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

קיצר אתה עומד מאחורי ההודעה ששלחת בשעת לילה בשיא האקסטזה (הירי היה מתבקש)
הייתי מצפה לקצת יותר חמלה אבל אוקי. הבהרת את הנקודה

אבל מגניב לי שקראת לי יפה נפש :evil-grin:

סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

4 נהרגו, ועוד שוטר נמצא במצב אנוש בבית החולים נאבק על חייו.
והירי עליה היה כשהיא שברה זכוכית של דלת חסומה וניסתה לעבור בתוכה כדי להכנס לתוך החלל שנמצאו בו באותה העת חברי קונגרס רבים.

וזה לחלוטין ניסיון הפיכה. אם ניסיון מוצלח? לא, זה אפילו ניסיון מגוחך, אבל זה לא מוריד מחומרת המעשה.
זה לא אומר שהיה צריך להתחיל לירות שם בכולם, חלילה, אבל זה אומר שכן, ירי זה לחלוטין אחת מהאופציות.

וכן, היא הייתה לבנה. זה למה היחס אליה היה שונה.
בריאנה טיילור הייתה שחורה, ולכן כשהיא נורתה שמונה פעמים כשישנה בכלל במיטתה, בכלל לא קיבלה טיפול רפואי ונשארה שם בלי שנגעו בה עד שהגיע מאוחר יותר צוות רפואי שקבע את מותה על המקום,
וכאן ירו פעם אחת במתפרעת שהשתתפה בניסיון הפיכה וניסתה לחדור לחדר אליו פינו חברי קונגרס כדי לשמור עליהם בטוחים, ואז ישר קפצו עליה מספר שוטרים שהחלו לתת לה טיפול רפואי מלא ופינו אותה מיידית לבית החולים.
- עומר חרמש ז״ל
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךpelegs
סמל אישי של משתמש
Shacham
קיבל.ה  577 לייקים

pelegs כתב: 08 ינואר 2021, 15:13

מפגינים עזתים כלואים תחת מצור פושע, והם נאבקים לעצמאות וחופש. הפגנה כזו היא לגיטימית.
המפגינים בקונגרס ניסו לבצע הפיכה פאשיסטית בחסות נשיא אוטוריטרי. ההפגנה שלהם לא לגיטימית.
הנטיה הזו להשוות בין אירועים ע"פ הפרטים האינדיוידואלים במקום התמונה הרחבה יותר, היא אחת מנקודת התורפה של חשיבה ליברלית (במובן האמיתי של המילה, לא האמריקאי) שמונעת מאבק יעיל בפאשיזם.
מדויק מאוד.
אין דבר שיותר מרדד את השיח הפוליטי מתרבות הגינויים וההקבלות האוטומטיות. רואים את זה בארץ כבר שנים עם התחביב של הימין למצוא צביעות אצל השמאל, והתפנית שקרתה לאחרונה היא שכולם(תקשורת, פוליטיקאים ואושיות מהמרכז-שמאל) נכנעו ללופ הזה וישר רצים להתנצל ולגנות כל מאורע, בלי שום הבחנה בין מאורעות משמעותיים למאורעות שוליים שהם בגדר ספין ברור. הכל כדי לשמור על תדמית "מאוזנת שקולה ואובייקטיבית". אין כבר שום משמעות לשום דבר שיקרה מכיוון הימין/ביבי כי תמיד ימצאו איזה מאורע משמאל להקביל אליו, לא משנה כמה ההקבלה מופרכת.

ובזמן שכולם שומרים על איזון כל כך יפה, הפוליטיקאים הימנים מרשים לעצמם לסתום את הפה כשנערי גבעות מבצעים ערב ערב פוגרומים במזרח ירושלים. והאירוע הזה זוכה לאותו סיקור חדשותי כמו כשאיזה no name סטייל אמיר השכל זורק הערה גזענית לשוטרת אתיופית.
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsיפתח16
שליחת תגובה