תוצאות אמת: ניצחון ענק לגוש הימין, בל"ד ומרצ נמחקו :)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מישהו אמר פטרנליזם?
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

D&3 כתב: 22 יוני 2022, 17:24 מישהו אמר פטרנליזם?
אבל אולי אורלי נוי באמת יודעת יותר טוב מהפלסטינים מה טוב בשבילם
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

לדעתי , בכל תסריט בו לראש האופוזיציה יהיו 58-59 מנדטים הוא יצליח להרכיב ממשלה.
הפעם תהיה לפחות מפלגה אחת או יותר שתצטרף אליו או חלק ממפלגה שיערוק אליו.
הקלות הבלתי נסבלת שבה כל ח"כ מחליט לעצמו היא הרס של הפוליטיקה הישראלית.
חייבים לשנות את החוק בנושא זה.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 22 יוני 2022, 17:22 רק שבנט ולפיד (וביבי לפניהם) לא הציעו את השותפות.
מי שהציע את השותפות היתה רע"ם.
ה"סחטן הפוליטי" במקרה הזה (והם גם מתגאים בכך) היתה רע"ם.
רע"ם בהחלט בחרו צד במחלוקת הפנים-פלסטינית.
העובדה היא שבנט ולפיד, וביבי לפניהם, היו מוכנים לקבל את ההצעה של רע"ם ("נוותר על זכויות לאומיות תמורת דיון על מימוש הזכויות האזרחיות שמוקנות לנו ממילא") ולא היו מוכנים לשמוע הצעה של שותפות אמיתית.

ומה פטרנליסטי בלהגיד שהמפלגות הציוניות מוכנות לשותפות עם ערבים רק בתנאים מסוימים מאוד ולפרט אותם?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 22 יוני 2022, 17:31
בני12 כתב: 22 יוני 2022, 17:22 רק שבנט ולפיד (וביבי לפניהם) לא הציעו את השותפות.
העובדה היא שבנט ולפיד, וביבי לפניהם, היו מוכנים לקבל את ההצעה של רע"ם ("נוותר על זכויות לאומיות תמורת דיון על מימוש הזכויות האזרחיות שמוקנות לנו ממילא") ולא היו מוכנים לשמוע הצעה של שותפות אמיתית.

ומה פטרנליסטי בלהגיד שהמפלגות הציוניות מוכנות לשותפות עם ערבים רק בתנאים מסוימים מאוד ולפרט אותם?
בזה שהיא קובעת שהדיל הזה רע להם בעוד כמעט מחצית מהפלסטינים בשטח מדינת ישראל חושבים אחרת ממנה.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

De Niro כתב: 22 יוני 2022, 17:30 לדעתי , בכל תסריט בו לראש האופוזיציה יהיו 58-59 מנדטים הוא יצליח להרכיב ממשלה.
הפעם תהיה לפחות מפלגה אחת או יותר שתצטרף אליו או חלק ממפלגה שיערוק אליו.
הקלות הבלתי נסבלת שבה כל ח"כ מחליט לעצמו היא הרס של הפוליטיקה הישראלית.
חייבים לשנות את החוק בנושא זה.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
בקרוב הח"כים האלו יבינו שהמעבר הזה תורם להם למשהו מאד קצר מועד ויפסיקו את זה.
אף אחד לא סומך על מישהו שהחליף צד.
עמיר פרץ ושמולי - בבית
אורלי לוי אבוקסיס - תהיה בבית אחרי הפריימריז הקרובים
שיקלי ואורבך - עוד חצי שנה אף אחד לא יזכור מי הם
סילמן - אולי תסחוב את הקדנציה הקרובה (אם ביבי יואיל בטובו לקיים את ההבטחה שלו) ובפריימריז הראשונים בליכוד היא תעוף הביתה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בני12 כתב: 22 יוני 2022, 17:40 בזה שהיא קובעת שהדיל הזה רע להם בעוד כמעט מחצית מהפלסטינים בשטח מדינת ישראל חושבים אחרת ממנה.
40% מהמצביעים למפלגות הפלסטיניות וחד"ש, שהם בעצמם כ-80% מהמצביעים הפלסטינים, שהם בעצמם כ-47% מכלל האזרחים הפלסטינים בעלי זכות ההצבעה זה לא "כמעט מחצית"', זה 15%.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 22 יוני 2022, 17:40
teknoboy כתב: 22 יוני 2022, 17:31

בזה שהיא קובעת שהדיל הזה רע להם בעוד כמעט מחצית מהפלסטינים בשטח מדינת ישראל חושבים אחרת ממנה.
נראה לי שיש פה בלבול.
להגיד "אני מסכימה עם צד זה וזה במחלוקת" זה לא פטרנליזם.
לעומת זאת, דברים כמו "אם הם לא מבינים מה טוב להם אז מגיע להם לקבל את בן גביר" זה פטרנליזם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 22 יוני 2022, 17:45
בני12 כתב: 22 יוני 2022, 17:40 בזה שהיא קובעת שהדיל הזה רע להם בעוד כמעט מחצית מהפלסטינים בשטח מדינת ישראל חושבים אחרת ממנה.
40% מהמצביעים למפלגות הפלסטיניות וחד"ש, שהם בעצמם כ-80% מהמצביעים הפלסטינים, שהם בעצמם כ-47% מכלל האזרחים הפלסטינים בעלי זכות ההצבעה זה לא "כמעט מחצית"', זה 15%.
באותה שיטת חישוב, רק 20% מהפלסטינים מתנגדים לדיל.
כרגע בסקרים 4 מנדטים לרע"ם ו-5 למשותפת.
אם נוריד את המנדט היהודי מהמשותפת
אז בקרב הפלסטינים אנחנו ב-50-50
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בני12 כתב: 22 יוני 2022, 18:02 1. באותה שיטת חישוב, רק 20% מהפלסטינים מתנגדים לדיל.
2. כרגע בסקרים 4 מנדטים לרע"ם ו-5 למשותפת.
3. אם נוריד את המנדט היהודי מהמשותפת
אז בקרב הפלסטינים אנחנו ב-50-50
1. קצת מוזר להניח שכל הפלסטינים שלא מצביעים לא מתנגדים לישיבה בממשלה. אם מישהו תומך בישיבה בממשלה הצעד הראשון הוא להצביע בבחירות.
2. הסקרים אף פעם לא מדייקים בכל הקשור לחברה הפלסטינית, זו תופעה ידועה - סוקרים כמעט אף פעם לא מתקשרים לאזרחים פלסטינים, אלא פשוט מניחים שדפוסי ההצבעה שלהם נשארים זהים. וגם אם הם מדייקים, מדובר בסקרים עוד לפני פיזור הכנסת - לא מציע להחזיק מהם לכלל המפלגות.
3. הלוואי והמשותפת הייתה מקבלת מנדט מהציבור היהודי, מדובר לכל היותר בחצי מנדט שחד"ש קיבלה סביב תחילת העשור הקודם.

שים לב - אני לא אומר שהפלסטינים ככלל תומכים או לא תומכים בשום דבר באספקט הזה. אני בעיקר לא מתרשם שיש איזושהי תמיכה מאסיבית בכניסה לממשלה ציונית-ימנית - אבל אולי יש, אני מניח שנדע יותר עם תוצאות הבחירות. בכל מקרה, אורלי נוי יכולה להביע את דעתה בכל הקשור לממשלה ולשותפות של רע"מ בה, אני לא מבין איך זה פטרנליסטי.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

רינאווי זועבי מכשילה את הניסיון של שרן השכל להעביר בטרומית את חוק הקנאביס.
בניגוד מוחלט למצע ולאג'נדה של מצביעי מרצ.

האישה היא פיגוע מתמשך. לא רואה איך מרצ מתקרבים בכלל לאחוז החסימה עם הנזק שהיא עשתה, בצירוף העובדה שחלק ממצביעי מרצ הם מתנגדי קורונה...
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

סומך כתב: 22 יוני 2022, 19:33 האישה היא פיגוע מתמשך.
:facepalm:
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

pelegs כתב: 22 יוני 2022, 19:41
סומך כתב: 22 יוני 2022, 19:33 האישה היא פיגוע מתמשך.
:facepalm:
פיגוע אלקטורלי*

ואם מרצ ירוצו בקונסטלציה הנוכחית, בלי איזה איחוד או מהלך דומה, אתה תיווכח בזה בבחירות. חבל להתכחש למציאות
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

איך הגעת מהצעה לשותפות וסחטנות?
והם לא מתגאים בסחטנות שלהם, אלא ביכולת שלהם לקבל עבור בוחריהם את מה שמגיע להם.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אדום נחמד כתב: 22 יוני 2022, 21:11
לא נראה לי שבני12 חושב שזאת סחיטה, אלא שהוא מנסה להגיד שאורלי נוי טועה כשהיא מתארת את הדרישה הציונית לוויתור על זכויות לאומיות כתנאי למימוש הזכויות האזרחיות בצירוף "סחיטה פוליטית".
לי זה נשמע כמו סחיטה פר אקסלנס בהגדרה, אבל אולי הוא יסביר למה זה לא (או איפה אני טועה בפרשנות שלי, כמובן).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

סומך כתב: 22 יוני 2022, 20:18 פיגוע אלקטורלי*

ואם מרצ ירוצו בקונסטלציה הנוכחית, בלי איזה איחוד או מהלך דומה, אתה תיווכח בזה בבחירות. חבל להתכחש למציאות
ממש לא איפכת לי אם מרצ תמשיך להתקיים או תמחק, גם ככה ההשפעה של מפלגת הבדיחה הזו על הפוליטיקה היא אפס.

מה שכן, להתמקד על הח"כית הפלסטינית היחידה במרצ ולהגיד שהיא עושה "פיגוע" (אלקטורלי או אחר) זה כ"כ דוחה, שאין לי באמת מילים לתאר מעבר ל :facepalm: (ואולי גם :yuck: ).
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

pelegs כתב: 22 יוני 2022, 22:06

ממש לא איפכת לי אם מרצ תמשיך להתקיים או תמחק, גם ככה ההשפעה של מפלגת הבדיחה הזו על הפוליטיקה היא אפס.

מה שכן, להתמקד על הח"כית הפלסטינית היחידה במרצ ולהגיד שהיא עושה "פיגוע" (אלקטורלי או אחר) זה כ"כ דוחה, שאין לי באמת מילים לתאר מעבר ל :facepalm: (ואולי גם :yuck: ).
זה אובר פוליטקלי קורקט.

ואני בטוח שחשבת על זה השיוך הזה לפני סומך.
הפוסט קיבל לייק אחדעידן סרור
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

El dudernio כתב: 22 יוני 2022, 22:25

זה אובר פוליטקלי קורקט.

זה שהדובר לא חשב על זה במפורש לפני האמירה לא אומר שהרובד הזה לא קיים שם. זאת שאלה תרבותית או אפילו לשונית, ולא כל כך אפיסטמולוגית\פסיכולוגית\אישית.
וזה לא בהכרח אומר משהו רע על סומך אם הוא לא חשב על כל הרבדים של הביטוי שהוא השתמש בו, זה רק אומר שבביטוי הזה יש גם את הממד הזה.
ואולי שכדאי בפעם הבאה דווקא כן לזכור (לפחות אם אנחנו רוצים לקחת פחות חלק פעיל בשעתוק הסדר הקיים).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ממש לא מזיז לי "פוליטקלי קורקט". אם זה היה המצב לא הייתי כותב שהציונות היא תנועה בזויה בעיני.
כן מפריעה לי ההתמקדות דווקא בחברת הכנסת הפלסטינית היחידה של המפלגה ולהאשים אותה ב"פיגוע". כי ככה זה, פלסטינים עושים פיגועים, נכון?..
זה שקול לכך שברפובליקת ויימאר גרמני אקראי יאשים את היהודי היחיד במפלגה כלשהי בכך שהוא "מתנהג כמו בנקאי". זה לא עניין של פוליטקלי קורקט, זה עניין של סאבטקסט.
אם זו לא הייתה הכוונה של סומך הוא יכול בשמחה לכתוב את זה ולא לחזור על השימוש בביטוי הזה.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 22 יוני 2022, 22:37 ממש לא מזיז לי "פוליטקלי קורקט". אם זה היה המצב לא הייתי כותב שהציונות היא תנועה בזויה בעיני.
כן מפריעה לי ההתמקדות דווקא בחברת הכנסת הפלסטינית היחידה של המפלגה ולהאשים אותה ב"פיגוע". כי ככה זה, פלסטינים עושים פיגועים, נכון?..
זה שקול לכך שברפובליקת ויימאר גרמני אקראי יאשים את היהודי היחיד במפלגה כלשהי בכך שהוא "מתנהג כמו בנקאי". זה לא עניין של פוליטקלי קורקט, זה עניין של סאבטקסט.
אם זו לא הייתה הכוונה של סומך הוא יכול בשמחה לכתוב את זה ולא לחזור על השימוש בביטוי הזה.
היחידה?
עיסאווי פריג' התגייר ושכח לספר על זה?
מצד שני הוא יצא נגד המהלכים שלה אז אולי הוא כבר נחשב ציוני.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

1. בארץ משתמשים בביטוי הזה כלפי יהודים וערבים כאחד.
2. אם הוא היה משתמש בביטוי השני השגור ואומר שהיא ירתה בתוך הנגמ"ש זה היה יותר טוב? זה היה אומר שהוא מקבל אותה לחוויה הישראלית?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

עיסאווי פריג' התפטר מהכנסת כשמונה לשר (החוק הנורווגי).

ולגבי השימוש ב"פיגוע", מעניין באמת לבדוק אם יש הבדל בהתפלגות של "יורה בתוך הנגמ"ש" לעומת "פיגוע XXX" כשמדובר בדמויות יהודיות לעומת ערביות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

זה כאילו לא כתבתי פעמים על השילוב בין ההתמקדות והשימוש בביטוי.

מצטער, למילים יש משמעות. בדיוק כמו שמישהו בעולם ידבר דווקא על יהודי בהקשר של כסף/מעילה וכו', ככה השימוש בביטוי הנ"ל כלפי פלסטינים פסול.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אדום נחמד כתב: 22 יוני 2022, 21:11
הם מתגאים בזה שהם נצלו את היותם לשון מאזניים כדי להשיג הישגים עבור הציבור שלהם.
הצד השני בדרך כלל קורא לזה סחטנות פוליטית (עם החרדים לדוגמא).
מבחינתם הם היו בעמדת המיקוח ואף אחד לא סחט אותם בשביל השותפות הזאת.
מבחינתם הם גם לא ויתרו על זכויותיהם הלאומיות.
לדעתך ולדעת אורלי נוי הם תמיד צריכים לשים את זכויותיהם הלאומיות במקום הראשון.
הם לא מסכימים איתכם וחשבו שעדיף להם כרגע לשים את זכויותיהם האזרחיות במקום הראשון ואת זכויותיהם הלאומיות במקום השני.
זכותם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 22 יוני 2022, 23:19 הם מתגאים בזה שהם נצלו את היותם לשון מאזניים כדי להשיג הישגים עבור הציבור שלהם.
אני יודע שכבר כתבתי את זה, אבל אין מקום להשוות בין המאמץ של המפלגות החרדיות להשיג פריבילגיות ייעודיות למגזר שהם מייצגים לבין המאמץ של המפלגות הערביות לדאוג שהזכויות הכי בסיסיות של המגזר שהם מייצגים אכן ימומשו בפועל ולא יישארו רק כעלה תאנה רטורי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 22 יוני 2022, 23:21
בני12 כתב: 22 יוני 2022, 23:19 הם מתגאים בזה שהם נצלו את היותם לשון מאזניים כדי להשיג הישגים עבור הציבור שלהם.
אני יודע שכבר כתבתי את זה, אבל אין מקום להשוות בין המאמץ של המפלגות החרדיות להשיג פריבילגיות ייעודיות למגזר שהם מייצגים לבין המאמץ של המפלגות הערביות לדאוג שהזכויות הכי בסיסיות של המגזר שהם מייצגים אכן ימומשו בפועל ולא יישארו רק כעלה תאנה רטורי.
מסכים ועדיין זה לא היה להם קודם והם נצלו את המצב הפוליטי כדי להשיג את זה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אתה קצת מתעלם מהסאבטקסט, וזה מוזר כי זה לא מתאים לך...
סחטנות היא מונח שמשתמשים בו בהקשר שלילי, למטרות שליליות.
לדרוש תקציבים למועצות הערביות בישראל זה רחוק מלעצוד בקריטריון הזה
הם בהחלט ניצלו את השמיכה הצרה של הקואליציה בשביל לקבל דברים (שאמורים להיות מובנים מאליהם, כמו שכתבה אורלי וגם אני פה בעבר), אבל אסור לשכוח שהממשלה הזו היתה אינטרס של כ-ל הצדדים, וכל מפלגה היתה לשון מאזניים.
הם לא בעמדה שונה מאף מפלגה אחרת.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 22 יוני 2022, 23:23
teknoboy כתב: 22 יוני 2022, 23:21
מסכים ועדיין זה לא היה להם קודם והם נצלו את המצב הפוליטי כדי להשיג את זה.
אתה שם לב שברקע יש פה הסכמה על זה שבלי סחיטה ושאר תכסיסים מלוכלכים לא היה להם שום סיכוי בחיים לקבל אפילו הצהרה, שלא לדבר על מימוש של זכויות בסיסיות?
והקטע של להתייחס לניסיון להשיג דברים שבשבילך הם מובנים מאליהם בקטע שלילי (סחיטה זה לא דבר חיובי במיוחד) בכלל מוזר לי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 22 יוני 2022, 23:17 זה כאילו לא כתבתי פעמים על השילוב בין ההתמקדות והשימוש בביטוי.

מצטער, למילים יש משמעות. בדיוק כמו שמישהו בעולם ידבר דווקא על יהודי בהקשר של כסף/מעילה וכו', ככה השימוש בביטוי הנ"ל כלפי פלסטינים פסול.
לדעתי הוא היה כותב אותו דבר גם אם יאיר גולן (הבן אדם עושה פיגוע אלקטורלי בכל פעם שהוא פותח את הפה) היה עושה את זה אבל רק הוא יודע
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 22 יוני 2022, 23:26
pelegs כתב: 22 יוני 2022, 23:17 זה כאילו לא כתבתי פעמים על השילוב בין ההתמקדות והשימוש בביטוי.

לדעתי הוא היה כותב אותו דבר גם אם יאיר גולן (הבן אדם עושה פיגוע אלקטורלי בכל פעם שהוא פותח את הפה) היה עושה את זה אבל רק הוא יודע
נראה לי פחות קריטי מה סומך היה עושה, ויותר קריטי: (לא לפי סדר חשיבות)
1. מה רוב האנשים עושים
2. איזה משמעויות נלוות יש לזה
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

teknoboy כתב: 22 יוני 2022, 22:30
El dudernio כתב: 22 יוני 2022, 22:25

זה אובר פוליטקלי קורקט.

זה שהדובר לא חשב על זה במפורש לפני האמירה לא אומר שהרובד הזה לא קיים שם. זאת שאלה תרבותית או אפילו לשונית, ולא כל כך אפיסטמולוגית\פסיכולוגית\אישית.
וזה לא בהכרח אומר משהו רע על סומך אם הוא לא חשב על כל הרבדים של הביטוי שהוא השתמש בו, זה רק אומר שבביטוי הזה יש גם את הממד הזה.
ואולי שכדאי בפעם הבאה דווקא כן לזכור (לפחות אם אנחנו רוצים לקחת פחות חלק פעיל בשעתוק הסדר הקיים).
לא יודע אם תאמינו לי, אבל באמת שלא שמתי לב כשכתבתי את ההודעה.
זה מונח שאני משתמש בו לעתים בהקשר פוליטי.
עם זאת, ברורה לי הרגישות בהקשר הזה ואני מצטער על חוסר הרגישות.
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לרגע לא חשבתי שזה היה מכוון, אבל מה לעשות שכביטוי זה די דוחה.
יאללה, עברנו הלאה.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

סומך, לא רק שנאמין לך, זה גם לא משנה (אני מקווה שאתה מאמין לי :smoke: ).
אין שום טעם בלצלוב או להעלות למשפט שדה מישהו שהשתמש בביטוי שגור בלי לתת את הדעת לכל הרבדים שהוא נושא איתו, כמו שאומרים.
כן יש טעם להצביע על התופעה (ולא על מקרה כזה או אחר או על דובר אקראי כזה או אחר), ובשאיפה לעשות את זה פחות בעתיד.
בכל זאת מוות וחיים ביד הלשון (זה החכם מכל אדם אמר, לא אני).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

אלף ימנים או סמולנים לא ישנו את דעתי על הצבעה למרצ כמו שהכלבותא הזאת משנה.

מה נשאר לנו? המשותפת תומכת ברוסיה,
מרצ עם חכית שבקושי לנקות את המשכן הייתי נותן לה
היום הגיע. התלבטות ממשית אם להצביע לפיד
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
ר.ש
קיבל.ה  372 לייקים

תתאבד כבר כתב: 23 יוני 2022, 16:08

היא לא תהיה שם בקרוב, יו נואו…
רואה שחורות המקורי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תתאבד כבר כתב: 23 יוני 2022, 16:08 המשותפת תומכת ברוסיה
קודם כל - זה לא נכון. זה אפילו לא נכון לגבי חד"ש ומק"י באופן ספציפי, בשתיהן יש קולות לכאן ולכאן (צירפתי בעבר טקסטים מהאתר הרשמי של מק"י שמגנה בחריפות את הפלישה).
אבל גם אם זה לא היה המצב - מה בדיוק ההשפעה הפרקטית של המשותפת ו/או מי ממרכיביה על הנושא? שוב דבר שהם יעשו לא ישנה במאום את הסיטואציה. אם אתה מסכים עם כל מה שהמשותפת תומכת בו חוץ מתמיכה ברוסיה (שכאמור לא קיימת כדעה מונוליטית בכלל ובכלל) - נראה לי די הגיוני להצביע להם.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כמו-כן, להצביע ליאיר לפיד זה מביך ברמות, וברמה הפרקטית... אתה באמת רוצה לתת עוד כוח פוליטי לקפיטליסט ציוני הארד-קור שמנהל את המפלגה שלו באופן דיקטטורי? באמת כבר שעדיף להצביע למפלגת למלמים כמו מרצ.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

דבר היום:

מעודד להיתקל ביותר ויותר עמדות אנטי ציוניות מפורשות שמשקפות את הכשל המהותי שעומד בבסיס המדינה ושבגינו אנחנו תקועים בבוץ ונמשיך כך כל עוד לא ישתנו דברים מהיסוד.

״ברכות, ישראל הגיעה למבוי סתום. שוב. הפעם זה המבוי הסתום המוצדק ביותר שהגיעה אליו. הגיע הזמן להבין, שהפלונטר הפוליטי ימשיך ללוות את חיינו שנים רבות. כי עומק הפלונטר כעומק הקריסה המוסרית של ישראל. ולמעשה, הפלונטר בכלל אינו טמון בכנסת, אלא במהות העמוקה של מדינת ישראל — מדינה יהודית — המכתיבה מראש הרכבי קואליציה מצומצמים: ממשלת ימין, ממשלת עוד יותר ימין, או ממשלת אחדות יהודית. במלים אחרות, אם המהות איננה דמוקרטית, רק עניין של זמן הוא עד שהדמוקרטיה עצמה תתפרק. המבוי הסתום הוא תולדת ההתפרקות.

את המבוי הסתום יהיה אפשר לשחרר רק כאשר די יהודים ישראלים יבינו שיש שתי אופציות בלבד: מדינה יהודית שאיננה דמוקרטית, או שותפות יהודית־ערבית אמיתית. ואין הכוונה לשותפות הנשענת על סחיטה פוליטית תמורת סחיטה כלכלית. האזרחים הערבים אינם צריכים לוותר על זכויות המגיעות להם תמורת כסף או השקעה בתשתיות.שוויון מלא בכל המישורים, וגם הלאומי.

וב"לאומי" הכוונה ברורה: עד שהיהודים הישראלים לא יבינו, שכיבוש ואפרטהייד הם ההגדרות העמוקות ביותר של מדינת ישראל, ולכן כל שינוי או ריפוי מוכרח להתייחס אליהם, העסק ימשיך להיתקע. השחקנים יכולים להתחלף, גם המפלגות, גם חברי הכנסת, גם השרים וגם ראשי הממשלה, אבל זה קצף על פני המים. מה שצריך להשתנות הוא מבנה העומק, התשתית שישראל מונחת עליה. התשתית הלא־דמוקרטית, שבבסיסה עליונות יהודית, אפליית כל שאר האזרחים והמשך הכיבוש.״

הטור המלא בתגובות.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

תצביע למשותפת, מה זה משנה? בוא נגיד שהיא תומכת ברוסיה. כוח פוליטי יש לה? היא מסוגלת להשפיע על מדיניות ישראל כלפי אוקראינה/רוסיה? זה משפיע על החיים שלך או של מישהו בעולם האמירות הקצת מטופשות של עופר כסיף או כאלה ואחרים?

הצבעה בבחירות בישראל אמורה להיות רלוונטית רק בקונטקסט הישראלי פלסטיני ואני פשוט לא חושב שהמלחמה באוקראינה היא קשורה לזה.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 24 יוני 2022, 02:47

תצביע למשותפת, מה זה משנה? בוא נגיד שהיא תומכת ברוסיה. כוח פוליטי יש לה? היא מסוגלת להשפיע על מדיניות ישראל כלפי אוקראינה/רוסיה? זה משפיע על החיים שלך או של מישהו בעולם האמירות הקצת מטופשות של עופר כסיף או כאלה ואחרים?

הצבעה בבחירות בישראל אמורה להיות רלוונטית רק בקונטקסט הישראלי פלסטיני ואני פשוט לא חושב שהמלחמה באוקראינה היא קשורה לזה.
המשותפת (ולעיתים מרצ אבל בדרך כלל המשותפת, אם קמתי אופטימי) היתה המפלגה שהרגשתי איתה הכי שלם.
היא אף פעם לא המפלגה שהרגשתי שפרקטית תוביל לשינוי המשמעותי ביותר שאני מייחל לו. כשמפלגת"החלום" מתעקשת להיות מעפנה ולדבר בגמגום על המלחמה בסוריה ולהציג עמדת ראש בקיר לגבי המלחמה ברוסיה, שמי חשב שזה אישיו בכלל, אז זה שובר את החלום ומסיט אותי לפחות לכיוון היותר פרקטי.
נגיד כך:
כשאני מתכוון להצביע אני מקבל החלטה על סמך הקירבה לאחד משני קצוות על רצף: הקצה הפרקטי (יש עתיד, נניח) עד הקצה האידיאולוגי (המשותפת).
אירועים כמו התמיכה ברוסיה (או אי התמיכה באוקראינה), דעות שלא מתיישבות לי לגבי להט"בים ואמירות באופן כללי מהעבר, גורמים לי להתקרב לקצה הפרקטי (או: להתרחק מהאידיאולוגי).

בבחירות האחרונות זה נעצר במרצ, ואם עד אוקטובר לא יקרה משהו שממש יחזיר לי את התקווה שהמשותפת מייצגת באמת את הערכים שאני מאמין בהם (שוב, הם הקצה "האידיאולוגי" של רצף ההחלטה), אז וואלה אני עשוי למצוא את עצמי בקצה שקרוב ליש עתיד. כי גם מרצ פתאום מפשלת ומעלה כל מני כוכבים הזויים בדמות זועבי הזאת.

גם ח"כית כמו סתו שפיר בזמנו או איבתיסם עם חוש הומור של אסם ("חח בואו נשרוף את זכרון חח") גורמות לי למיאוס מהמפלגות שקרובות לקצה האידיאולוגי.

זו בכל אופן התחושה כרגע. יש עוד זמן עד אוקטובר ונכון לעכשיו אני שוב (למזלי!) לא אגור בארץ להצביע. מוזמנים לברך בפרטי!

fun fact:
הצלחתי לכתוב מיאוס עם הכי הרבה שגיאות כתיב שמתקבלות על הדעת: מיעוש! מזל שמותר לערוך
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
שליחת תגובה