תוצאות אמת: ניצחון ענק לגוש הימין, בל"ד ומרצ נמחקו :)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

גם הממשלה הקודמת קיבלה החלטות ותכננה תוכניות, אבל נדמה לי שהכספים לא עברו.
הממשלה הנוכחית כבר ***העבירה*** כספים?
התקציבים שאושרו כבר ***מומשו*** או שהם עדיין סעיפים באקסל?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 13 יוני 2022, 12:53
אין לי מושג מה מומש בפועל.
בממשלה הקודמת המפלגות הערביות התלוננו על כך שהתקציבים לא מגיעים וההבטחות לא מומשו.
בממשלה הזאת לא שמעתי על תלונות כאלה אז כנראה שהכסף כן עובר.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 13 יוני 2022, 12:13 אני אחזור על זה שוב: לדעתי הפירוד של הנציגות הפלסטינית יחד עם ההקצנה ביחס לפלסטינים בשטחים וההתיישרות של מרצ (ובמידה מסויימת גם רע"מ) עם הקו הזה תהיה בכייה לדורות (לכל הפחות חצי דור, אבל הביטוי לא מאפשר גמישות).
אני אשמח מאד אם כל מה שרע"מ הצליחה להשיג יחולל שינוי ולא יחזור למצב הקודם ברגע שהממשלה הזו תתפרק, אבל אני אישית פסימי לגבי זה. מקווה שאני טועה.
אל תשכח שמי שאחד את הרשימה המשותפת היה ליברמן בהעלאת אחוז החסימה ולא המפלגות עצמן.
אם אחוז החסימה לא היה עולה, לא היה שום איחוד (לתע"ל ובל"ד אין שום סיכוי לעבור את אחוז החסימה הנוכחי).
הוא נעשה מכורח הנסיבות ולא כי הן חשבו שריצה משותפת תתרום לציבור הערבי אז אין מה לייפות את המציאות.

אני חושב שהעובדה שרע"ם "מתנחלת בלבבות" של הציבור היהודי (יש עליה בנכונות לשבת עם מפלגות ערביות בקואליציה גם בקרב מצביעי ליכוד בשנה האחרונה)
חשובה לא פחות מהתקציבים שהיא משיגה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הסיבות לא משנות - אני תומך ברעיון הזה גם אם אחוז החסימה ירד. לדעתי מדובר בטקטיקה נכונה.

לגבי ה"התנחלות בלבבות" - אני שוב אכתוב שאני סקפטי אבל מקווה להתבדות.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 13 יוני 2022, 15:48 הסיבות לא משנות - אני תומך ברעיון הזה גם אם אחוז החסימה ירד. לדעתי מדובר בטקטיקה נכונה.
אני מבין שאתה חושב כך אבל המפלגות שמרכיבות את הרשימה המשותפת לא חושבות כמוך.
אם מחר אחוז החסימה יורד ל-2 מנדטים הרשימה המשותפת מתפרקת 10 שניות לאחר מכן.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בני12 כתב: 13 יוני 2022, 16:03
pelegs כתב: 13 יוני 2022, 15:48 הסיבות לא משנות - אני תומך ברעיון הזה גם אם אחוז החסימה ירד. לדעתי מדובר בטקטיקה נכונה.
אני מבין שאתה חושב כך אבל המפלגות שמרכיבות את הרשימה המשותפת לא חושבות כמוך.
אם מחר אחוז החסימה יורד ל-2 מנדטים הרשימה המשותפת מתפרקת 10 שניות לאחר מכן.
אולי, ואולי לא. מהיכרותי עם חלק ברשימה (מק"י וחד"ש) יש המון טיעונים בעד ונגד, והרבה מאד אנשים השתכנעו בצורך ברשימה אחרי ההישג הגדול של הבחירות לכנסת ה-22 (כשהמשותפת קיבלה 15 מנדטים) והנפילה בכנסת ה-23 (כשכל המפלגות יחד קיבלו 10 מנדטים).
לא מדובר במשהו פשוט, יש הרבה מאד מחלוקות אידיאולוגיות ואישיות בין כל המפלגות הנ"ל - אבל כרגע נראה שיש יותר קולות בעד מאשר נגד. אולי זה רק בגלל אחוז החסימה, אולי לא.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 13 יוני 2022, 15:26
teknoboy כתב: 13 יוני 2022, 12:53
אין לי מושג מה מומש בפועל.
בממשלה הקודמת המפלגות הערביות התלוננו על כך שהתקציבים לא מגיעים וההבטחות לא מומשו.
בממשלה הזאת לא שמעתי על תלונות כאלה אז כנראה שהכסף כן עובר.
נו באמת. גם לא שמעת את החגיגות של האחראים על זה שהכספים הועברו, אז כנראה שהכסף לא עובר.
בקיצור, עד כמה שידוע לנו כל מה שנעשה זה הקצאת תקציבים, ולא ברור אם הועבר בינתיים שקל אחד יותר ממה שביבי העביר אחרי שהוא הקצה תקציבים.

בכל מקרה דברים כאלה לוקחים זמן (שלא לדבר על מימוש תוכניות בפועל), אז ניתן להם ליהנות מחמת הספק.
איפה מהמרים על מה יקרה קודם, העברת הכספים האלה בפועל או בחירות חדשות?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

מכיוון ששמענו גורמים בקואליציה מאיימים על עבאס שהתקציבים תלויים בשיתוף הפעולה של המפלגה שלו (מביש בפני עצמו. זה כסף שהיה. צריך להגיע אליהם מזמן, ואין בו שום מותרות. זה הבסיס של הבסיס) לא הייתי מצפה ליותר מדי

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 15 יוני 2022, 23:14 https://m.ynet.co.il/articles/rksejkpy5
הכותרת גורמת לזה להשמע כאילו כל ראשי הרשויות הפלסטיניות מתנגדים למהלכים שלה, כשפועל מדובר על פגישה בה נוכחו רק ארבעה (ולפחות שניים מתוכם נתמכים ברע"מ, או שהם נציגים שלה ברמה המוניציפלית).
אני לא אומר שזה סותר את העובדה שאולי הם צודקים, אני באמת לא יודע - אבל חשוב לא לקרוא רק את הכותרת וכדאי לשים לב מי אומר מה.
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

אדום נחמד כתב: 14 יוני 2022, 08:00 מכיוון ששמענו גורמים בקואליציה מאיימים על עבאס שהתקציבים תלויים בשיתוף הפעולה של המפלגה שלו (מביש בפני עצמו. זה כסף שהיה. צריך להגיע אליהם מזמן, ואין בו שום מותרות. זה הבסיס של הבסיס) לא הייתי מצפה ליותר מדי

בגדול הפסקתי את הדיון עם פחג בגלל זה...

כנראה שיש הרבה פחות יחידי סגולה משחשבתי... :sh-cry:
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

לא הבנתי

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האם אני פחג בתגובה? :devil-smile:

אבל ברצינות: האמת היא שגם אני לא הבנתי את ההודעה.
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

כן אתה פחג.

ניהלנו דיון על השמאל הציוני וגזענות.

אני מאמין שיש בארץ שמאל ציונימלא גזעןמוחשבתי שהוא באזור ה 20% מכלל המדינה. ההתניה של העברת כסף לבתי למוסדות הערבים בשביל אצבע קצת משוללת את הטענה שלי. כן אני יודע שזאת היא הפוליטקה, אבל כשזה המצב נכון לכרגע אין לי כל כך איך ליזק את טענותי מלבד תחושה...
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

על הנייר - כן. אבל אי אפשר להתעלם מהמציאות - בבחירות האחרונות היה את אחוז ההצבעה הנמוך ביותר אי פעם במגזר הערבי.
אני לא יודע מה הפתרון צריך להיות, אבל התמיכה על הנייר במפלגה אחת מאוחדת לא מתבטאת בהצבעות בשטח, והפתרון לא יכול להיות אופצית הצבעה אחת בלבד.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אבל בבחירות האחרונות לא הייתה מפלגה אחת מאוחדת...
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מה שטקנו אמר: בבחירות הלפני-אחרונות כשהרשימה רצה יחד אחוז ההצבעה בקרב הפלסטינים היה הגבוה ביותר מזה עשורים, בעוד שבבחירות לאחר מכן, עם התפרקות הרשימה, הוא צנח לנמוך ביותר. לדעתי זה מסמל יותר מהכל את התמיכה הציבורית ברעיון הריצה המשותפת.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ממשיכים להשפיע מבפנים
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

זהו, מרצ יכולה לחזור לצקצק מהאופוזיציה. בנט ויאיר סיכמו לפזר את הכנסת
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

ברור לכם שהולכים לבחירות כדי להאריך אוטומטית את חוק האפרטהייד נכון?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אסון
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אדום נחמד כתב: 20 יוני 2022, 19:43 ברור לכם שהולכים לבחירות כדי להאריך אוטומטית את חוק האפרטהייד נכון?
למה אוטומטית?
אני מבין למה לליכוד ושות' אין יותר אינטרס להצביע נגד. יש גם איזה טריק שמאפשר לדלג על ההצבעה?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אונישנקו
קיבל.ה  362 לייקים

teknoboy כתב: 20 יוני 2022, 20:26
אדום נחמד כתב: 20 יוני 2022, 19:43 ברור לכם שהולכים לבחירות כדי להאריך אוטומטית את חוק האפרטהייד נכון?
למה אוטומטית?
אני מבין למה לליכוד ושות' אין יותר אינטרס להצביע נגד. יש גם איזה טריק שמאפשר לדלג על ההצבעה?
פיזור הכנסת מוביל לחידוש אוטומוטי של החוק.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

יאיר לפיד ראש ממשלה :rofl:
איזו מדינה בדיחה, בחיי.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

כתבתי פה לדעתי כבר בעמוד הראשון שבמידה והולכים לבחירות התקנות מתארכות אוטומטית.

אני תוהה אם אנשים עדיין חושבים שלשרוף את המועדון על הסיפור הזה היה שווה את זה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אונישנקו כתב: 20 יוני 2022, 23:37
למה אוטומטית?
אפשר הפנייה? איפה זה נקבע? נשמע כמו סעיף מרגש במיוחד בחוק כלשהו שלא ממש אמור להיות בו סעיף כזה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 20 יוני 2022, 23:55 כתבתי פה לדעתי כבר בעמוד הראשון שבמידה והולכים לבחירות התקנות מתארכות אוטומטית.

ואני לתומי חשבתי שהממשלה מתפוררת מכל מיני סיבות, בעיקר העובדה שמדובר בממשלת טלאים.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 21 יוני 2022, 00:17

למה אוטומטית?
אפשר הפנייה? איפה זה נקבע? נשמע כמו סעיף מרגש במיוחד בחוק כלשהו שלא ממש אמור להיות בו סעיף כזה.
חוק יסוד הכנסת -

הארכת תקפם של חיקוקים

38. כל חיקוק שתקפו היה פוקע תוך שני החדשים האחרונים לתקופת כהונתה של הכנסת היוצאת, או תוך ארבעה חדשים לאחר שהכנסת החליטה להתפזר, או תוך שלושת החדשים הראשונים לתקופת כהונתה של הכנסת הנכנסת – יעמוד בתקפו עד תום שלושת החדשים האמורים.

דווקא סעיף די הגיוני
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

pelegs כתב: 21 יוני 2022, 00:22
D&3 כתב: 20 יוני 2022, 23:55 כתבתי פה לדעתי כבר בעמוד הראשון שבמידה והולכים לבחירות התקנות מתארכות אוטומטית.

ואני לתומי חשבתי שהממשלה מתפוררת מכל מיני סיבות, בעיקר העובדה שמדובר בממשלת טלאים.
לא אמרתי שהם היחידים ששרפו את המועדון, אבל אצלם זה יותר גרוע, כי אחרי שייבנו את המועדון החדש הם כבר לא יקבלו הזמנה שוב בקרוב
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 21 יוני 2022, 00:25
teknoboy כתב: 21 יוני 2022, 00:17

חוק יסוד הכנסת -

הארכת תקפם של חיקוקים

38. כל חיקוק שתקפו היה פוקע תוך שני החדשים האחרונים לתקופת כהונתה של הכנסת היוצאת, או תוך ארבעה חדשים לאחר שהכנסת החליטה להתפזר, או תוך שלושת החדשים הראשונים לתקופת כהונתה של הכנסת הנכנסת – יעמוד בתקפו עד תום שלושת החדשים האמורים.

דווקא סעיף די הגיוני
כן, יש בזה היגיון. דמיינתי משהו שתפרו במיוחד.

במחשבה שנייה חייבים הסדר כולל שימנע חלילה הפסקה בהסדרים הזמניים למיניהם, כי ישראל בכל זאת די בנויה על הוראות שעה וכדומה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 21 יוני 2022, 00:27

לא אמרתי שהם היחידים ששרפו את המועדון, אבל אצלם זה יותר גרוע, כי אחרי שייבנו את המועדון החדש הם כבר לא יקבלו הזמנה שוב בקרוב
אז בממשלה הבאה הם פשוט לא יהיו חברים, במקום שיעשו את הישיבות החשובות בלעדיהם, יתעלמו מדעתם וינגבו עם הערכים שלהם את התחת?
ואי, ואי, הם יאבדו את המעמד שלהם כחותמת גומי בעלת כסא עור צבי? האימה!!
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

כן, הגיוני בהינתן מצב המוצא הלא תמיד הגיוני
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 21 יוני 2022, 00:32

אז בממשלה הבאה הם פשוט לא יהיו חברים, במקום שיעשו את הישיבות החשובות בלעדיהם, יתעלמו מדעתם וינגבו עם הערכים שלהם את התחת?
כן הם כל כך מרגישים ככה שבגלל זה הם מבכים את נפילת הממשלה.

וזה כמובן קורה כי ההודעה שלך פשוט לא מחוברת למציאות, בדיוק כמו הטענות שהממשלה הזו היא ימנית יותר מהקודמת, שבפועל כשמסתכלים על נתונים רואים שזה פשוט לא נכון.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 21 יוני 2022, 00:40
teknoboy כתב: 21 יוני 2022, 00:32

1. כן הם כל כך מרגישים ככה שבגלל זה הם מבכים את נפילת הממשלה.

2. וזה כמובן קורה כי ההודעה שלך פשוט לא מחוברת למציאות, בדיוק כמו הטענות שהממשלה הזו היא ימנית יותר מהקודמת, שבפועל כשמסתכלים על נתונים רואים שזה פשוט לא נכון.
1. לא אחראי על ההרגשות שלהם ועל מה שעושה להם עצוב.
אגב, אני באמת מאמין שהם מאמינים שהם עושים טוב כשהם בממשלה, אבל יכול להיות גם שעור צבי זה ממש נוח. אני מקווה ורוצה להאמין שהם תמימים ולא סתם רוצים לשבת בשולחן של הגדולים.
בכל מקרה אני לא רואה איך זה משרת אינטרס אמיתי של מישהו שמעניין אותי.
2. לא יודע מה זה "יותר ימנית". כתבתי בזמנו שמבחינת הפלסטינים היא עוד יותר גרועה מהרגיל (או מהקודמת), והסברתי למה.
אגב אני גם מאמין, כמוך כנראה, שהבאה תהיה הרבה יותר גרועה (בלי קשר לפיזור הכנסת או לנסיבות שהביאו לסוף הממשלה הקיימת).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

teknoboy כתב: 19 יוני 2022, 20:29 2. לא יודע מה זה "יותר ימנית". כתבתי בזמנו שמבחינת הפלסטינים היא עוד יותר גרועה מהרגיל (או מהקודמת), והסברתי למה.
אגב אני גם מאמין, כמוך כנראה, שהבאה תהיה הרבה יותר גרועה (בלי קשר לפיזור הכנסת או לנסיבות שהביאו לסוף הממשלה הקיימת).
מבחינת הפלסטינים, זה לא מאד משנה אם ביבי ראש ממשלה, בנט או לפיד. ראינו שאין הבדל, אפילו בכוונות.
בתמונה הגדולה, בכל המרחב לא יהיה פתרון ולא שקט עד שלא יפורק המשטר הנוכחי, משטר אפרטהייד ועליונות יהודית. המשמעות תהיה איפסון המושג "ציונות" במדפי ההיסטוריה, וכנ"ל "מדינה יהודית".
היות ואפילו מרצ לא בכוון הזה, כאמור, הרכב הממשלה לא משנה.
המשטר הזה לא יפורק בעתיד הנראה לעין מתוך מדינת ישראל, משום שהוא נוח מדי לרוב הישראלים. אם זה יקרה, זה יקרה רק בגלל לחץ בינלאומי חיצוני, כמו שקרה בדרום אפריקה.
באספקט הזה, אולי טוב יותר שתהיה ממשלת ימין קיצונית, שתביא את העולם להכיר מוקדם יותר בעוולות ובפשעים שהמשטר הזה מהווה.
ייתכן שצריך להיות יותר חשוך לפני שיעלה האור.
אולי, לא בטוח.
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

אדום מטלי כתב: 21 יוני 2022, 06:13
teknoboy כתב: 19 יוני 2022, 20:29 2. לא יודע מה זה "יותר ימנית". כתבתי בזמנו שמבחינת הפלסטינים היא עוד יותר גרועה מהרגיל (או מהקודמת), והסברתי למה.
מבחינת הפלסטינים, זה לא מאד משנה אם ביבי ראש ממשלה, בנט או לפיד. ראינו שאין הבדל, אפילו בכוונות.
בתמונה הגדולה, בכל המרחב לא יהיה פתרון ולא שקט עד שלא יפורק המשטר הנוכחי, משטר אפרטהייד ועליונות יהודית. המשמעות תהיה איפסון המושג "ציונות" במדפי ההיסטוריה, וכנ"ל "מדינה יהודית".
היות ואפילו מרצ לא בכוון הזה, כאמור, הרכב הממשלה לא משנה.
המשטר הזה לא יפורק בעתיד הנראה לעין מתוך מדינת ישראל, משום שהוא נוח מדי לרוב הישראלים. אם זה יקרה, זה יקרה רק בגלל לחץ בינלאומי חיצוני, כמו שקרה בדרום אפריקה.
באספקט הזה, אולי טוב יותר שתהיה ממשלת ימין קיצונית, שתביא את העולם להכיר מוקדם יותר בעוולות ובפשעים שהמשטר הזה מהווה.
ייתכן שצריך להיות יותר חשוך לפני שיעלה האור.
אולי, לא בטוח.
העולם מעולם לא עצר ולעולם לא יעצור את ישראל
שער 5 זה הלב
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הבט, אינך נביא.
לא יכול להגיד שאני אופטימי בעניין, אבל אי אפשר לדעת. שינויים קורים הרבה פעמים כתוצאה של שינויי אינטרסים ונסיבות במקומות אחרים, כביכול לא קשורים. למשל, הבי.די.אס על דרום אפריקה לא היה אפקטיבי הרבה זמן, כי ארה"ב לא הצטרפה אליו. זה קרה בסופו של דבר (משום מה, לא מספיק מכיר) רק בזמן הגלנוסט ופירוק ברית המועצות. ורק אז פורק שם שלטון האפרטהייד.
אז אי אפשר לדעת, ובוודאי אי אפשר להגיד "זה לעולם לא יקרה".
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

אדום מטלי כתב: 21 יוני 2022, 14:00 הבט, אינך נביא.
לא יכול להגיד שאני אופטימי בעניין, אבל אי אפשר לדעת. שינויים קורים הרבה פעמים כתוצאה של שינויי אינטרסים ונסיבות במקומות אחרים, כביכול לא קשורים. למשל, הבי.די.אס על דרום אפריקה לא היה אפקטיבי הרבה זמן, כי ארה"ב לא הצטרפה אליו. זה קרה בסופו של דבר (משום מה, לא מספיק מכיר) רק בזמן הגלנוסט ופירוק ברית המועצות. ורק אז פורק שם שלטון האפרטהייד.
אז אי אפשר לדעת, ובוודאי אי אפשר להגיד "זה לעולם לא יקרה".
עברו כבר 55 שנה מ-1967 ו74 שנה מ-1948 ומצבם של הפלסטינים רק נהיה יותר ויותר גרוע.
אינני נביא וגם לא בן נביא, אבל אינני רואה סיבה לתלות תקוות ב-"עולם" שיקרא את ישראל לסדר. הכלבים נובחים והשיירה עוברת.
שער 5 זה הלב
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

"שותפות, במשמעה הבסיסי ביותר, הוא היכולת של כל הצדדים לקחת חלק בקביעת כללי המשחק עצמו. את הדבר הבסיסי הזה המשטר הציוני מעולם לא הציע לאזרחיו הערבים, גם לא לרע"ם בקואליציית בנט. מה שהוצע לרע"ם, שרבים טעו לפרש אותו כהצעה לשותפות, הוא האפשרות להשיג עבור בוחריהם חלק מהזכויות הבסיסיות ביותר שלהם, שבמשחק דמוקרטי אמיתי היו אמורות להיות מובנות מאליהן ובלתי תלויות. זאת בתמורה להעמקה נוספת של כללי המשחק שנקבעו על ידי צד אחד ואשר מעמידים את האזרחים הפלסטינים באופן אינהרנטי במעמד נחות, שממנו הם צריכים להתמקח על הזכויות האזרחיות שלהם ותמורתן להתנער מהזהות הלאומית שלהם, מהמאבק נגד דיכוי בני עמם ומכל שאיפה לצדק ולשוויון אמיתי. לזה לא קוראים שותפות. זוהי, במקרה הטוב, סחיטה פוליטית".

אורלי נוי, מעולה כתמיד.

מעלים את המדינה על מזבח האפרטהייד ומדברים על "שותפות"
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

רק שבנט ולפיד (וביבי לפניהם) לא הציעו את השותפות.
מי שהציע את השותפות היתה רע"ם.
ה"סחטן הפוליטי" במקרה הזה (והם גם מתגאים בכך) היתה רע"ם.
שליחת תגובה