תוצאות אמת: ניצחון ענק לגוש הימין, בל"ד ומרצ נמחקו :)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 08 יוני 2022, 11:15
גם בפעם הקודמת שהבאת את הכתבה הזו היא שעשעה אותי.
כאילו סבבה אני מבין למה אתה ואחרים בוחרים לקרוא לישראל / פלסטין דווקא פלסטין, אבל ההתעקשות לכתוב אל אקצא ולא הר הבית בהקשר של מתפללים יהודים זה קורע.
כי מדברים על המתחם הספציפי שנקרא אל אקצא ולא על האזור הקצת פחות ספציפי שנקרא הר הבית?
כי הבעיה שם היא תפילת יהודים בשטח המסגד, וזאת לא שאלה של גאוגרפיה אלא שאלה פוליטית\דתית?

אני גם לא מבין את ההיתממות הזאת כאילו שהשם שאנחנו בוחרים לא משנה, ויש איזה שם נייטרלי.
"הר הבית" נשמע לך פחות נפיץ מ"אל אקצא"?
ואם אתה כל כך מתעקש על שפה נייטרלית שמתעלמת מהמציאות הפוליטית (לא יודע למה שתרצה, זאת שיטה של אנשים שרוצים שכולם יתעלמו מהמצב כדי לשמר אותו) אני מציע שתדרוש שיקראו למתחם בנקודות הציון שלו, זה יאיר את הניסיון הזה באור המתאים לו :smoke:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

קומוניסים היקר, אתה צודק. הממשלה הזו הרבה יותר ימנית בהתנהלות מול הפלסטינים. גולת הכותרת היא היא שבירת הסטטוס קוו בהר הבית אבל בנוסף כרגע יש הקלות בולטות מאוד בהוראות הפתיחה באש בשטחים, מעצרים והרוגים בנפת ג'נין הפכו להיות חדשות לבקרים, וקצרה מאוד היריעה מלדבר על הפעולות השנה באיראן וסוריה שעלו מדרגה בתכיפות, בנזקים ובפגיעה התודעתית. ביבי ניהל מדיניות שמאלית יותר בסקאלות מאשר הממשלה הנוכחית בכל מה שקשור בהתנהלות מול הפלסטינים, איראן, והפרוקסיז שלה בסוריה ולבנון. אין ספק בכלל. הוא והממשלות שעמד בראשן מבחינתי עדיפים על בנט וממשלתו בהרבה בעניין הזה.

אבל, הממשלה הזו עדיפה בהרבה על כל קונסטלציה בה ביבי ראש ממשלה, שר או חבר כנסת בקואליציה - מהסיבה הפשוטה שהוא שואב את כוחו מהפילוג ומהרס, כל פילוג וכל הרס. אתה בטח לא צריך הוכחות. ועל זה אין סליחה, זה הכי מסוכן בעיניי להמשך קיום המדינה ובראש רשימת סדר העדיפויות שלי כרגע. טופ-פריוריטי, ולא רק שלי.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 08 יוני 2022, 12:24
D&3 כתב: 08 יוני 2022, 11:17
D&3 כתב: 08 יוני 2022, 10:49 https://peacenow.org.il/settlements-wat ... nstruction

ירידה בקידום תוכנית בהתנחלויות
עלייה בקידום תוכניות( ןבהיתרי הבנייה ) לפלסטינים

אולי שלום עכשיו אבל גם שותפים לתעמולה הציונית ומפברקים נתונים
אבל לפני שאנחנו מתפזרים, האם הנתונים האלה לא עומדים בסתירה גמורה למה שנאמר פה כבר תקופה?
ככה-ככה.
בגדול הנתונים שאני רואה שם לא מפורטים במיוחד (ב-2021, איזו ממשלה נתנה איזה היתר?), אבל גם מה שאני כן רואה זה לא ממש סיבה לקשור קשרים לראשו של בנט.
למשל ירידה בקידום תוכניות בהתנחלויות: השנה כבר רשום 4200, בחמישה חודשים. כמה יהיו עד סוף השנה?
קידום תוכניות לפלסטינים: אני רואה נתונים לפי שנים. השנה שיש בה הרבה היא חצי ביבי חצי בנט. אתה יודע להגיד מי נתן את ההיתרים? אני לא יודע. ב-2022 יש לממשלה הנוכחית בדיוק אפס.
לדבר על עלייה בהיתרי הבנייה זה ממש לעג לרש.
לא אמרתי שזו סיבה לכתור כתרים, אלא שזה מראה שחלק מה'עובדות' שמוצגות פה פשוט לא נכונות.
הציטוט על גבעת המטוס ממה שמטלי הביא זה דוגמא מעולה.

ב2021 קידום בתןכנית לבנייה הפלסטינית זה ממשלת בנט.
והיתרי בנייה זה אכן מדד פחות טוב באופן כללי ובגלל זה גם בסוגריים.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 08 יוני 2022, 12:29
כאילו סבבה אני מבין למה אתה ואחרים בוחרים לקרוא לישראל / פלסטין דווקא פלסטין, אבל ההתעקשות לכתוב אל אקצא ולא הר הבית בהקשר של מתפללים יהודים זה קורע.
כי מדברים על המתחם הספציפי שנקרא אל אקצא ולא על האזור הקצת פחות ספציפי שנקרא הר הבית?
כי הבעיה שם היא תפילת יהודים בשטח המסגד, וזאת לא שאלה של גאוגרפיה אלא שאלה פוליטית\דתית?

אני גם לא מבין את ההיתממות הזאת כאילו שהשם שאנחנו בוחרים לא משנה, ויש איזה שם נייטרלי.
ואם אתה כל כך מתעקש על שפה נייטרלית שמתעלמת מהמציאות הפוליטית (לא יודע למה שתרצה, זאת שיטה של אנשים שרוצים שכולם יתעלמו מהמצב כדי לשמר אותו) אני מציע שתדרוש שיקראו למתחם בנקודות הציון שלו, זה יאיר את הניסיון הזה באור המתאים לו :smoke:
לא נראה לי הבנת אותי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 08 יוני 2022, 12:43
D&3 כתב: 08 יוני 2022, 11:17

אבל לפני שאנחנו מתפזרים, האם הנתונים האלה לא עומדים בסתירה גמורה למה שנאמר פה כבר תקופה?
ככה-ככה.
בגדול הנתונים שאני רואה שם לא מפורטים במיוחד (ב-2021, איזו ממשלה נתנה איזה היתר?), אבל גם מה שאני כן רואה זה לא ממש סיבה לקשור קשרים לראשו של בנט.
למשל ירידה בקידום תוכניות בהתנחלויות: השנה כבר רשום 4200, בחמישה חודשים. כמה יהיו עד סוף השנה?
קידום תוכניות לפלסטינים: אני רואה נתונים לפי שנים. השנה שיש בה הרבה היא חצי ביבי חצי בנט. אתה יודע להגיד מי נתן את ההיתרים? אני לא יודע. ב-2022 יש לממשלה הנוכחית בדיוק אפס.
לא אמרתי שזו סיבה לכתור כתרים, אלא שזה מראה שחלק מה'עובדות' שמוצגות פה פשוט לא נכונות.

כלומר מעט הנתונים שיש מראים שיש שיפור במדד כזה או אחר והתדרדרות במדד אחר, ובוא לא נשכח ששריקת הסיום טרם נשמעה.
כלומר חלק מה"עובדות" כבר הוכחו כנכונות, וחלק טרם (ולכן אי אפשר לציין אותן כעובדות כי הן לא).
אז לסיכום, יצא שבתחום התחלות הבנייה הממשלה הזאת לא יותר גרועה מאשר ממשלות ביבי.

לצערנו זאת לא הדרך היחידה שבה ישראל מנצלת את השליטה שלה בחיי הפלסטינים כדי לפגוע בהם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 08 יוני 2022, 12:45
teknoboy כתב: 08 יוני 2022, 12:29

לא נראה לי הבנת אותי
אני די בטוח שעדיין לא הבנתי אותך
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 08 יוני 2022, 00:42 מה פטרנליסטי? לפרשן את תוצאות הבחירות בהן מפלגה אחת שהבטיחה קואליציה כמעט מוחקת שלוש מפלגות "מאוחדות" שמבטיחות רק אופוזיציה?
נראה לי שהגישה שלך פטרנליסטית. די ברור מה רוב הציבור הערבי רצה בבחירות האחרונות. גם אם מתעלמים מהקולות למרצ ולעבודה, עדיין יש רוב לקואליציה.
לא יודע איפה אתה רואה קונסיסטנטיות. אני רואה שרע"ם לוקחת את כל הקופה, וזה חתיכת שינוי.
על מה אתה מדבר? בבחירות האחרונות המשותפת קיבלה 6 מנדטים ורע"מ קיבלה 4 מנדטים. זה בדיוק אותו מספר המנדטים שהם קיבלו בכל מערכות הבחירות האחרונות בהן הם רצו בנפרד. אם כבר, הציבור הפלסטיני הבהיר באופן ברור שהם לא רוצים פירוד של הנציגים אלא הצגת חזית מאוחדת - כשהרשימה המשותפת רצה עם כל הקולות המרכזיים בחברה הפלסטינית היא קיבלה 15 מנדטים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 08 יוני 2022, 12:50
ככה-ככה.

כלומר מעט הנתונים שיש מראים שיש שיפור במדד כזה או אחר והתדרדרות במדד אחר, ובוא לא נשכח ששריקת הסיום טרם נשמעה.
כלומר חלק מה"עובדות" כבר הוכחו כנכונות, וחלק טרם (ולכן אי אפשר לציין אותן כעובדות כי הן לא).

לצערנו זאת לא הדרך היחידה שבה ישראל מנצלת את השליטה שלה בחיי הפלסטינים כדי לפגוע בהם.
נו באמת.
אני בטוח ב100% שאם לא היית מגיע לנתונים במצב שאתה מנסה להצדיק טענות עליהן אין סיכוי שזה מה שהיית רושם.

בשני המדדים שאני תיארתי בהודעה הראשונה יש שינוי ברור, אם בעתיד זה ישתנה נבחן את זה שוב, זה המצב כרגע.

לכתוב שחלק מהעובדות הוכחו כנכונות זה פשוט לא נכון.

על ירידה בהריסות בתי מתנחלים הראתי שהשינוי זניח, ועם עלייה בהריסות בתי פלסטינים אני די בטוח שיש נתונים שהעלייה בלתי חוקית גדלה אפילו בשיעור גדול יותר.
אי אפשר להתייחס לשינוי בצורה בינארית. אם אני אוריד לך את השכר ב50% וגם את שכר הדירה ב5% לא נראה לי תתיחס לשינויים אותו דבר.

ולגבי השורה התחתונה, לא טענתי אחרת בשום שלב
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 08 יוני 2022, 13:04
teknoboy כתב: 08 יוני 2022, 12:50

נו באמת.
אני בטוח ב100% שאם לא היית מגיע לנתונים במצב שאתה מנסה להצדיק טענות עליהן אין סיכוי שזה מה שהיית רושם.

1. בשני המדדים שאני תיארתי בהודעה הראשונה יש שינוי ברור, אם בעתיד זה ישתנה נבחן את זה שוב, זה המצב כרגע.

2. לכתוב שחלק מהעובדות הוכחו כנכונות זה פשוט לא נכון.

3. על ירידה בהריסות בתי מתנחלים הראתי שהשינוי זניח, ועם עלייה בהריסות בתי פלסטינים אני די בטוח שיש נתונים שהעלייה בלתי חוקית גדלה אפילו בשיעור גדול יותר.
אי אפשר להתייחס לשינוי בצורה בינארית. אם אני אוריד לך את השכר ב50% וגם את שכר הדירה ב5% לא נראה לי תתיחס לשינויים אותו דבר.

4. ולגבי השורה התחתונה, לא טענתי אחרת בשום שלב
1. בשני אלה יש את השינוי שאתה אומר. ובאחרים?
2. אוקיי, לא "הוכחו כנכונות" אבל יש מדדים שבהם הממשלה הנוכחית גרועה מקודמתה.
3. אצלי כנראה רואים משהו אחר מאצלך, כי כשאני נכנס ללינק שהבאת אין שם אף מילה על הריסות...
4. בתכלס זה מה שחשוב ולא פלפולי שיטות מחקר כדי להוציא את הציונות בסדר\פושעת.

אם כבר הגענו לעיקר, אני רוצה להזכיר שגם אם במדדי בנייה מסוימים או באספקט כזה או אחר מצבם של הפלסטינים השתפר, הרי שברוב המובנים - ובראש ובראשונה ברמת האלימות המופעלת נגדם - מצבם התדרדר פלאים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 08 יוני 2022, 13:03
its-sick כתב: 08 יוני 2022, 00:42 מה פטרנליסטי? לפרשן את תוצאות הבחירות בהן מפלגה אחת שהבטיחה קואליציה כמעט מוחקת שלוש מפלגות "מאוחדות" שמבטיחות רק אופוזיציה?
נראה לי שהגישה שלך פטרנליסטית. די ברור מה רוב הציבור הערבי רצה בבחירות האחרונות. גם אם מתעלמים מהקולות למרצ ולעבודה, עדיין יש רוב לקואליציה.
לא יודע איפה אתה רואה קונסיסטנטיות. אני רואה שרע"ם לוקחת את כל הקופה, וזה חתיכת שינוי.
על מה אתה מדבר? בבחירות האחרונות המשותפת קיבלה 6 מנדטים ורע"מ קיבלה 4 מנדטים. זה בדיוק אותו מספר המנדטים שהם קיבלו בכל מערכות הבחירות האחרונות בהן הם רצו בנפרד. אם כבר, הציבור הפלסטיני הבהיר באופן ברור שהם לא רוצים פירוד של הנציגים אלא הצגת חזית מאוחדת - כשהרשימה המשותפת רצה עם כל הקולות המרכזיים בחברה הפלסטינית היא קיבלה 15 מנדטים.
ועדיין אתה סותר את עצמך.
מצד אחד אתה אומר שהעובדה שפלסטינים מצביעים למשותפת אומר שהם תומכים במה שחברי הכנסת שלהם עושים
ןמצד שני לגבי רע"מ (שכל מי שהצביע לה ידע שהיא הולכת להכנס לממשלה) אתה טוען שהם זרקו את אחיהם.
להם אתה לא מאמין שהם יודעים למה הם מצביעים ?

למיטב זכרוני, הירידה מ-15 ל-10 מנדטים נבעה מאכזבה ממה שגנץ עשה למשותפת וכתוצאה מכך ירידה גדולה באחוזי ההצבעה ולא מעצם הפילוג.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 08 יוני 2022, 12:14
תא מרבוטא כתב: 08 יוני 2022, 06:04
teknoboy כתב: 07 יוני 2022, 22:39 אני לא כזה עוקב כנראה.
איפה יש רשימה של היישובים הלא מוכרים שהכירו בהם?
של אלה שחוברו לחשמל?
של אלה שקיבלו תוכנית מתאר?
לגבי התקציבים - אפשר טיפה פירוט? פשוט קראתי שראש הממשלה מתהדר בצמצום דרסטי של ההוצאה הציבורית.
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=39265090
זה לגבי חוק החשמל.
https://m.ynet.co.il/Articles/59545290
לגבי תקציב לרשויות לפחות לפי פה הבעיה זה לא העדר תקציב אלא מימושו
שאלתי איזה יישוב לא מוכר חובר לחשמל, קיבלתי כתבה על קללות בין חברי כנסת תוך כדי דיון. :smoke:
לגבי התקציבים אני מבין ממך שדיבורים כמו חול. נדמה לי שגם ביבי עשה בדיוק אותו טריק על בדיוק אותו אנשים עם בדיוק אותו תקציב, לא? ובטח גם את זה מפא"י המציאו.

בינתיים נראה לי שהבנתי את התמונה (והיא עגומה), אבל אשמח שיתקנו אותי.
אתה מבלבל בין נושא הישובים הלא מוכרים וחוק החשמל שזה חיבור מבנים (גם כאלה שנבנו בצורה לא חוקית) לחשמל.
אני לא יודע כמה כבר חוברו (בכל זאת החוק עבר רק לפני כמה חודשים). מניח שנציגהם בכנסת יעקבו אחרי זה.

בנוגע לכתבה על התקציבים, מדובר שם על התקציבים בזמן ביבי ולא בממשלה הנוכחית (הכתבה מלפני שנה כשרק הקימו את הממשלה).
שוב העובדה שהפעם הנציגים שלהם בממשלה ולא באופוזיציה מקל עליהם לעקוב אחרי העברת הכספים.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 07 יוני 2022, 18:59
its-sick כתב: 07 יוני 2022, 16:44 אני מצפה מחברי כנסת בישראל שיפעלו קודם כל למען ציבור המצביעים שלהם.
אם היא נבחרה במרצ, אז היא צריכה לייצג את הערבים מצביעי מרצ. המצביעים הללו לא חיים בשטחים הכבושים, ויש דברים שיותר חשובים להם.
בכלל, רוב הנציגים הערביים בכנסת לוקים בשיפור מצב מצביעיהם ומעדיפים הצבעות מחאה.
רע"ם מנסים לשנות את זה, לראשונה בתולדות המגזר. בגלל זה הם כמעט מחקו את שאר מפלגות המגזר.
יש מצב שאתה מתעדכן בפעילות המפלגות ה(בעיקר)פלסטיניות בעיתונות בעברית בלבד? כי ח"כים מהמפלגות האלו עושים הרבה מאד למען שיפור איכות החיים של קהל המצביעים שלהם, אתה פשוט לא שומע על זה כי בעברית כמעט תמיד מדווחים רק כשזה מגיע לענייני כיבוש.
בכלל, זו גישה מאד פטרנליסטית שמוחקת את הרצון של מאות אלפי מצביעים למפלגות האלו, שלמרות הטענה הנפוצה (בציבור היהודי) שאתה מציג, ממשיכים להצביע להן באופן די קונסיסטנטי.
אתה יכול לתת דוגמאות לדברים הרבים שהם עושים למען שיפור איכות החיים של קהל המצביעים שלהם (כמו שכתבת, אני לפחות לא חשוף לזה)
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

its-sick כתב: 08 יוני 2022, 12:23
נו.. אין פה באמת שיתוף פעולה..
בטח לא הדוק
ההתנגדות של המפלגות הלא ציוניות היא בילד אין. לא צריך לנהל על זה משא ומתן בכלל.
ובכלל, זה לגמרי חרב פיפיות להגיד "אבל ביבי נעזר בהם יותר" כאילו זה משהו שצריך להתבייש בו.
אבל ככה זה השמאל הציוני.. התייאשתי מלנסות להסביר את זה.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בני12 כתב: 08 יוני 2022, 14:39
its-sick כתב: 07 יוני 2022, 16:44 אני מצפה מחברי כנסת בישראל שיפעלו קודם כל למען ציבור המצביעים שלהם.
אם היא נבחרה במרצ, אז היא צריכה לייצג את הערבים מצביעי מרצ. המצביעים הללו לא חיים בשטחים הכבושים, ויש דברים שיותר חשובים להם.
בכלל, רוב הנציגים הערביים בכנסת לוקים בשיפור מצב מצביעיהם ומעדיפים הצבעות מחאה.
רע"ם מנסים לשנות את זה, לראשונה בתולדות המגזר. בגלל זה הם כמעט מחקו את שאר מפלגות המגזר.
יש מצב שאתה מתעדכן בפעילות המפלגות ה(בעיקר)פלסטיניות בעיתונות בעברית בלבד? כי ח"כים מהמפלגות האלו עושים הרבה מאד למען שיפור איכות החיים של קהל המצביעים שלהם, אתה פשוט לא שומע על זה כי בעברית כמעט תמיד מדווחים רק כשזה מגיע לענייני כיבוש.
בכלל, זו גישה מאד פטרנליסטית שמוחקת את הרצון של מאות אלפי מצביעים למפלגות האלו, שלמרות הטענה הנפוצה (בציבור היהודי) שאתה מציג, ממשיכים להצביע להן באופן די קונסיסטנטי.
אתה יכול לתת דוגמאות לדברים הרבים שהם עושים למען שיפור איכות החיים של קהל המצביעים שלהם (כמו שכתבת, אני לפחות לא חשוף לזה)
הם מעלים לדיון ציבורי הרבה מאד נושאים שבוערים בחברה הפלסטינית (לפעמים פשוטו כמשמעו), למשל זכויות נשים, אללימות, נשק, וכו'. זו לא מקריות שועדת המעקב העליונה מורכבת בעיקר מנציגי אותן המפלגות בדיוק (אם כי זה פחות רלוונטי לשאלת בתוך-או-מחוץ-לקואליציה).
בתקופה שהייתי קצת יותר קרוב לדב חנין והמשפחה שלו (ד"ש לר', ע' או ע' השני אם אתם קוראים כאן :heart: ) יצא לי לחוות כמה פעמים הוא מטפל באופן אישי בעניינים של אזרחים שאין להם קשר ישיר לשלטון. הכל מהתערבות במעצרים, פינויי והריסות בתים, בעיות תשלום ועוד ועוד. אתה לא תאמין כמה התערבות של ח"כ - גם פלסטיני ממפלגת אופוזיציה - עוזרת במקרים כאלה, וכאלה מקרים כאלה יש על בסיס יום-יומי. הדיבור תמיד היה שהח"כים הפלסטינים עסוקים בזה הרבה הרבה יותר, כי האזרחים שהם באים במגע איתם נוטים להיות רחוקים יותר מהשלטונות מאשר (בעיקר) היהודים שדב היה עוזר להם.
תוסיף לזה את העבודה בועדות, שהיא בדר"כ לא מדווחת כמעט בכלל ביחס לעבודת המליאה (בכל זאת, האחרונה יותר סקסית). בוועדות הרבה מאד דברים משתנים דרך ביקורת של האופוזיציה, מהלכים פוליטיים כאלה ואחרים וכו'. למעשה, העבודה בוועדות היא בדר"כ הרבה יותר קרובה לאידיאל הדמוקרטי מאשר מה שקורה במליאות הפרלמנט בהרבה מאד מדינות, לא רק בישראל.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום נחמד כתב: 08 יוני 2022, 14:45 נו.. אין פה באמת שיתוף פעולה..
בטח לא הדוק
ההתנגדות של המפלגות הלא ציוניות היא בילד אין. לא צריך לנהל על זה משא ומתן בכלל.
ובכלל, זה לגמרי חרב פיפיות להגיד "אבל ביבי נעזר בהם יותר" כאילו זה משהו שצריך להתבייש בו.
אבל ככה זה השמאל הציוני.. התייאשתי מלנסות להסביר את זה.
זה כמו שבמדינות אירופה תמיד מצאו איך להאשים יהודים בכל הצרות הפוליטיות שלהם.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 08 יוני 2022, 14:38
teknoboy כתב: 08 יוני 2022, 12:14
תא מרבוטא כתב: 08 יוני 2022, 06:04
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=39265090
זה לגבי חוק החשמל.
https://m.ynet.co.il/Articles/59545290
לגבי תקציב לרשויות לפחות לפי פה הבעיה זה לא העדר תקציב אלא מימושו
שאלתי איזה יישוב לא מוכר חובר לחשמל, קיבלתי כתבה על קללות בין חברי כנסת תוך כדי דיון. :smoke:
לגבי התקציבים אני מבין ממך שדיבורים כמו חול. נדמה לי שגם ביבי עשה בדיוק אותו טריק על בדיוק אותו אנשים עם בדיוק אותו תקציב, לא? ובטח גם את זה מפא"י המציאו.

בינתיים נראה לי שהבנתי את התמונה (והיא עגומה), אבל אשמח שיתקנו אותי.
אתה מבלבל בין נושא הישובים הלא מוכרים וחוק החשמל שזה חיבור מבנים (גם כאלה שנבנו בצורה לא חוקית) לחשמל.
אני לא יודע כמה כבר חוברו (בכל זאת החוק עבר רק לפני כמה חודשים). מניח שנציגהם בכנסת יעקבו אחרי זה.

בנוגע לכתבה על התקציבים, מדובר שם על התקציבים בזמן ביבי ולא בממשלה הנוכחית (הכתבה מלפני שנה כשרק הקימו את הממשלה).
שוב העובדה שהפעם הנציגים שלהם בממשלה ולא באופוזיציה מקל עליהם לעקוב אחרי העברת הכספים.
מודה, לא מכיר את הפרטים.
בוא תעשה לי סדר עם היישובים הלא מוכרים, עם תוכניות המתאר ועם חיבור של מבנים ללא תוכנית לרשת החשמל וכו'.
אילו יישובים לא מוכרים הוכרו\יוכרו?
איפה יש תוכניות מתאר ליישובים ערביים?
איפה חוברו בתים לחשמל?
האם התקציבים שביבי הבטיח ולא העביר (אם הבנתי נכון) הועברו בינתיים?

ועוד משהו, שאולי לא היה ברור ממה שכתבתי קודם: אני לא מתכחש לאפשרות של רווח בטווח קצר על חשבון אינטרסים של הטווח הארוך ויכול אפילו להיות שזה מוצדק.
ברור גם ששותפות בשלטון מאפשרת את המהלך הזה (ולמעשה גם מחייבת אותו).
השאלות שלי נועדו כדי לברר אם באמת יש רווח כזה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אני לא אצטט את כל מי שאני הולך להגיב לו כי זה מיותר, אבל תדעו שאני מגיב לנושא בכל מקרה -
הגישה לפיה מי שידאג לציבור הערבי הם המפלגות הערביות, וזה חייב לבוא עם תג מחיר לשיתוף פעולה כזה או אחר שלהם - זה אם כל חטאת
מי שצריל לדאוג לרווחת האזרחים הערבים, בין אם חינוך תשתיות או שיטור - היא הממשלה. לא משנה מי עומד בה, ולא משנה מי החברים בה.
ההטחות החוזרות ונשנות כלפי חברי הכנסת הערבים שהם לא דואגים לציבור שלהם לא רק שאינן נכונות, הן גם בזויות. כי גם אם כל חברי הכנסת הערבים ישבו בבית כל היום ויגרבצו (כולל הנשים ששם), מי שאשר שאין ביוב בטמרה זו הממשלה. נקודה.
הפוסט קיבל 3 לייקיםpelegsאדום מטליD&3
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 08 יוני 2022, 11:04
אדום מטלי כתב: 08 יוני 2022, 10:59 רק משלום עכשיו:

ממשלת השינוי לרעה

הסתייגות - זה מראה את השינוי לרעה במספר קטגוריות, אבל בחצי שנה הראשונה של הממשלה. יכול להיות שמאז היא הפכה את עורה.
"גבעת המטוס – כמו עטרות ו-1E גם התכנית בגבעת המטוס נחשבת קטלנית מבחינת הסיכוי לשלום ולפתרון של שתי מדינות. המכרז לגבעת המטוס התפרסם ונסגר לפני הקמת הממשלה, אך הממשלה לא עושה צעדים לעצור את הבניה או לעכב אותה. בעת ביקור שר החוץ לפיד בוושינגטון אושרו בועדה המקומית בירושלים ההפקעות הנדרשות למימוש התכנית. ב-24/10/21 פורסם מכרז ל-83 יח"ד בגבעת המטוס (לאחר שהמתחמים לא נמכרו במכרז הראשון).

"

איך זה נכנס תחת שינוי לרעה רק הכותב יודע.

נתתי פה את הנתונים של שלום עכשיו, הם מראים ירידה.
אני נתתי עובדות, אתה מביא כתבה עם פרשנויות( שחלקן, כמו זו, די גרועות )

ואדום נחמד, ה3000 יחידות נמצא בתחילת הכתבה המצוטטת.
בכתבה הזו, https://m.ynet.co.il/Articles/61009010
אחרי חצי שנה, נכתב - "בנובמבר האחרון, מועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי (מת"ע) אישרה כ-3,000 יחידות דיור בשלבים שונים מעבר לקו הירוק, במקביל לאישור של כ-1,300 יחידות דיור עבור הפלסטינים בשטחי C. כיום, כארבעה חודשים אחרי ההחלטה, 1,700 יחידות דיור מתוך ה-3,000 שאושרו נבלמו במשרד הביטחון ולא יצאו לשלב הפרסום, למרות שאושרו על ידי הדרג המדיני."

"הכותב יודע", שלא כל אות ב"כתבה" שהביא הוא שינוי לרעה של הממשלה הזו ביחס לקודמת. הכותב הביא את הדוח כדי להראות אספקטים שבהם הממשלה הזו יותר אכזרית כלפי הפלסטינים מאשר ממשלת ביבי הנורא.
וזו לא כתבה, שלום עכשיו הם לא עתון. זה דו"ח שהוציא בדיוק אותו גוף ממנו הבאת נתונים, שמסביר את המציאות במילים, ולא בגרפים.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אדום מטלי כתב: 08 יוני 2022, 15:19
D&3 כתב: 08 יוני 2022, 11:04
אדום מטלי כתב: 08 יוני 2022, 10:59 רק משלום עכשיו:

ממשלת השינוי לרעה

הסתייגות - זה מראה את השינוי לרעה במספר קטגוריות, אבל בחצי שנה הראשונה של הממשלה. יכול להיות שמאז היא הפכה את עורה.
"גבעת המטוס – כמו עטרות ו-1E גם התכנית בגבעת המטוס נחשבת קטלנית מבחינת הסיכוי לשלום ולפתרון של שתי מדינות. המכרז לגבעת המטוס התפרסם ונסגר לפני הקמת הממשלה, אך הממשלה לא עושה צעדים לעצור את הבניה או לעכב אותה. בעת ביקור שר החוץ לפיד בוושינגטון אושרו בועדה המקומית בירושלים ההפקעות הנדרשות למימוש התכנית. ב-24/10/21 פורסם מכרז ל-83 יח"ד בגבעת המטוס (לאחר שהמתחמים לא נמכרו במכרז הראשון).

"

איך זה נכנס תחת שינוי לרעה רק הכותב יודע.

נתתי פה את הנתונים של שלום עכשיו, הם מראים ירידה.
אני נתתי עובדות, אתה מביא כתבה עם פרשנויות( שחלקן, כמו זו, די גרועות )

ואדום נחמד, ה3000 יחידות נמצא בתחילת הכתבה המצוטטת.
בכתבה הזו, https://m.ynet.co.il/Articles/61009010
אחרי חצי שנה, נכתב - "בנובמבר האחרון, מועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי (מת"ע) אישרה כ-3,000 יחידות דיור בשלבים שונים מעבר לקו הירוק, במקביל לאישור של כ-1,300 יחידות דיור עבור הפלסטינים בשטחי C. כיום, כארבעה חודשים אחרי ההחלטה, 1,700 יחידות דיור מתוך ה-3,000 שאושרו נבלמו במשרד הביטחון ולא יצאו לשלב הפרסום, למרות שאושרו על ידי הדרג המדיני."

"הכותב יודע", שלא כל אות ב"כתבה" שהביא הוא שינוי לרעה של הממשלה הזו ביחס לקודמת. הכותב הביא את הדוח כדי להראות אספקטים שבהם הממשלה הזו יותר אכזרית כלפי הפלסטינים מאשר ממשלת ביבי הנורא.
וזו לא כתבה, שלום עכשיו הם לא עתון. זה דו"ח שהוציא בדיוק אותו גוף ממנו הבאת נתונים, שמסביר את המציאות במילים, ולא בגרפים.
הכותב זה מי שכתב את אותו הטקסט, אין צורך באובר רגישות ...
רוב הדוח זה כזה" זה אושר כבר קודם אבל xyz", זה לא רציני.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 08 יוני 2022, 15:31 רוב הדוח זה כזה" זה אושר כבר קודם אבל xyz", זה לא רציני.
הסתכלתי בדוח הזה ("ממשלת שינוי לרעה").
בסעיף א' וב' זה כמו שאתה כותב ולא ממש רואים שינוי דרמטי לרעה אלא רק את המשך החרא שהיה קודם.
לעומת זאת, בסעיפים ג', ד', ה', ו' וז' כבר היה שינוי לרעה בחודשים הספורים שחלפו מאז הקמת הממשלה ועד כתיבת הדוח.
בעצם אני מנסה להגיד ששני סעיפים מתוך שבעה זה לא "רוב הדוח" :smoke:

דיסקליימר: לא בדקתי שום דבר שכתוב שם ולא יודע אם מאז המצב השתנה לטובה או לרעה מבחינת יח"ד\בנייה\אישורים
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 08 יוני 2022, 15:37
D&3 כתב: 08 יוני 2022, 15:31 רוב הדוח זה כזה" זה אושר כבר קודם אבל xyz", זה לא רציני.
הסתכלתי בדוח הזה ("ממשלת שינוי לרעה").
בסעיף א' וב' זה כמו שאתה כותב ולא ממש רואים שינוי דרמטי לרעה אלא רק את המשך החרא שהיה קודם.
לעומת זאת, בסעיפים ג', ד', ה', ו' וז' כבר היה שינוי לרעה בחודשים הספורים שחלפו מאז הקמת הממשלה ועד כתיבת הדוח.
בעצם אני מנסה להגיד ששני סעיפים מתוך שבעה זה לא "רוב הדוח" :smoke:

דיסקליימר: לא בדקתי שום דבר שכתוב שם ולא יודע אם מאז המצב השתנה לטובה או לרעה מבחינת יח"ד\בנייה\אישורים
נראה לי שבתתי סעיפים זה עדיין רוב :whome:
אבל ברצינות -
גם בסעיף המאחזים החדשים, אביתר הוקם לפני. ורמת מגרון פונה מעט אחרי פרסום הדוח( https://m.ynet.co.il/Articles/60316400 ), שזה אומר שהקמת מאחז זה לא בהכרח אינדיקטור מעניין.

סעיף ו זה לא שינוי, וסעיף ז זה שינוי לא קשור לנושא.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אדום נחמד כתב: 08 יוני 2022, 15:09 אני לא אצטט את כל מי שאני הולך להגיב לו כי זה מיותר, אבל תדעו שאני מגיב לנושא בכל מקרה -
הגישה לפיה מי שידאג לציבור הערבי הם המפלגות הערביות, וזה חייב לבוא עם תג מחיר לשיתוף פעולה כזה או אחר שלהם - זה אם כל חטאת
מי שצריל לדאוג לרווחת האזרחים הערבים, בין אם חינוך תשתיות או שיטור - היא הממשלה. לא משנה מי עומד בה, ולא משנה מי החברים בה.
ההטחות החוזרות ונשנות כלפי חברי הכנסת הערבים שהם לא דואגים לציבור שלהם לא רק שאינן נכונות, הן גם בזויות. כי גם אם כל חברי הכנסת הערבים ישבו בבית כל היום ויגרבצו (כולל הנשים ששם), מי שאשר שאין ביוב בטמרה זו הממשלה. נקודה.
בעולם אוטופי אתה צודק.
מה ההבדל בינן לבין המפלגות החרדיות ?
גם לחרדים הממשלה אמורה לדאוג אבל עובדה שיש להם צורך במפלגות ייחודיות שייצגו אותן וישיגו בשבילם דברים שאחרת לא היו נכנסים בסדרי העדיפויות כי בסופו של דבר התקציב מוגבל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 08 יוני 2022, 15:55
אדום נחמד כתב: 08 יוני 2022, 15:09 אני לא אצטט את כל מי שאני הולך להגיב לו כי זה מיותר, אבל תדעו שאני מגיב לנושא בכל מקרה -
בעולם אוטופי אתה צודק.
מה ההבדל בינן לבין המפלגות החרדיות ?
גם לחרדים הממשלה אמורה לדאוג אבל עובדה שיש להם צורך במפלגות ייחודיות שייצגו אותן וישיגו בשבילם דברים שאחרת לא היו נכנסים בסדרי העדיפויות כי בסופו של דבר התקציב מוגבל.
אבל זה לא שרע"מ דרשה שהמדינה תתקצב אברכים מוסלמים.
הדרישה היא לתשתיות בסיסיות, לשירותים בסיסיים כמו תוכניות מתאר וכו' וכו'.
אתה באמת משווה את זה לדרישות הייחודיות של החרדים?

דבר שני, זה שהמפלגות החרדיות קיימות במתכונת הנוכחית לא אומרת ש"זה בסדר" או שאדום נחמד בעד זה. :evil-grin:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

pelegs כתב: 08 יוני 2022, 14:50
בני12 כתב: 08 יוני 2022, 14:39

הם מעלים לדיון ציבורי הרבה מאד נושאים שבוערים בחברה הפלסטינית (לפעמים פשוטו כמשמעו), למשל זכויות נשים, אללימות, נשק, וכו'. זו לא מקריות שועדת המעקב העליונה מורכבת בעיקר מנציגי אותן המפלגות בדיוק (אם כי זה פחות רלוונטי לשאלת בתוך-או-מחוץ-לקואליציה).
בתקופה שהייתי קצת יותר קרוב לדב חנין והמשפחה שלו (ד"ש לר', ע' או ע' השני אם אתם קוראים כאן :heart: ) יצא לי לחוות כמה פעמים הוא מטפל באופן אישי בעניינים של אזרחים שאין להם קשר ישיר לשלטון. הכל מהתערבות במעצרים, פינויי והריסות בתים, בעיות תשלום ועוד ועוד. אתה לא תאמין כמה התערבות של ח"כ - גם פלסטיני ממפלגת אופוזיציה - עוזרת במקרים כאלה, וכאלה מקרים כאלה יש על בסיס יום-יומי. הדיבור תמיד היה שהח"כים הפלסטינים עסוקים בזה הרבה הרבה יותר, כי האזרחים שהם באים במגע איתם נוטים להיות רחוקים יותר מהשלטונות מאשר (בעיקר) היהודים שדב היה עוזר להם.
תוסיף לזה את העבודה בועדות, שהיא בדר"כ לא מדווחת כמעט בכלל ביחס לעבודת המליאה (בכל זאת, האחרונה יותר סקסית). בוועדות הרבה מאד דברים משתנים דרך ביקורת של האופוזיציה, מהלכים פוליטיים כאלה ואחרים וכו'. למעשה, העבודה בוועדות היא בדר"כ הרבה יותר קרובה לאידיאל הדמוקרטי מאשר מה שקורה במליאות הפרלמנט בהרבה מאד מדינות, לא רק בישראל.
אפחד לא טען שאי אפשר להשפיע מהאופוזיציה. עוד עלול לצאת לך טיעון איש קש :)
עובדתית מהקואליציה יותר קל. יש לך ועדת שרים לחקיקה שמחליטה כמעט תמיד מה הקואליציה תצביע מתוך משמעת סיעתית, יש לך את ועדת הכספים שמתקצבת מה שחשוב למי, יש לך גב קואליציוני לקדם חוקים, ויש לך שרים שמתקנים תקנות שחלקן לא דורש חקיקה. אוקצור עדיף קואליציה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

שוב, אם שינוי מינימלי לטווח קצר עדיף לך, אז כן.
הטענה שלי היא שרע"מ במצב הנוכחי מכרו את המאבק הכלל-פלסטיני והאחדות הפוליטית הפלסטינית (בישראל) שהושגה במאמץ רב, עבור שינויים קטנים בטווח הקצר, שאפשר יהיה די בקלות להפוך אותם בממשלה הבאה. כאמור, קל לי להגיד את זה ואני לא יודע מה הייתי עושה במקומם, אבל עובדה שרוב הפלסטינים בעלי זכות הבחירה שמצביעים מסכימים איתי.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 08 יוני 2022, 16:26 שוב, אם שינוי מינימלי לטווח קצר עדיף לך, אז כן.
הטענה שלי היא שרע"מ במצב הנוכחי מכרו את המאבק הכלל-פלסטיני והאחדות הפוליטית הפלסטינית (בישראל) שהושגה במאמץ רב, עבור שינויים קטנים בטווח הקצר, שאפשר יהיה די בקלות להפוך אותם בממשלה הבאה. כאמור, קל לי להגיד את זה ואני לא יודע מה הייתי עושה במקומם, אבל עובדה שרוב הפלסטינים בעלי זכות הבחירה שמצביעים מסכימים איתי.
כל חוק אפשר להפוך. מה הפואנטה?
מחר אפשר גם לבטל את חוק ירושלים. אז ?
גם המשותפת כיום מוכרת הצבעות לטובת הממשלה תמורת כסף אז גם הם מוכרים את המאבק ?

יש קבוצה לא קטנה של פלסטינים, שהחליטה שסיום הכיבוש חשוב להם אך מבחינתם הוא בעדיפות שניה ובעדיפות ראשונה שלהם אלו החיים עצמם.
איזה יופי שבא היהודי השמאלני ואומר להם מה זה שינוי קטן ומה זה שינוי גדול ואת מי הם מוכרים ואת מי לא.
מי אתה שתקבע להם ?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הוא רק מנסה לעזור להם להלחם בפטרנליזם שלי.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 08 יוני 2022, 16:44
1. כל חוק אפשר להפוך. מה הפואנטה?
2. גם המשותפת כיום מוכרת הצבעות לטובת הממשלה תמורת כסף אז גם הם מוכרים את המאבק ?

3. יש קבוצה לא קטנה של פלסטינים, שהחליטה שסיום הכיבוש חשוב להם אך מבחינתם הוא בעדיפות שניה ובעדיפות ראשונה שלהם אלו החיים עצמם.
איזה יופי שבא היהודי השמאלני ואומר להם מה זה שינוי קטן ומה זה שינוי גדול ואת מי הם מוכרים ואת מי לא.
מי אתה שתקבע להם ?
1. גם את חוק הלאום אפשר להפוך.
אבל יש חוק שסביר מאוד שיתהפך בממשלת הימין הבאה (נגיד חוק שמצמצמם את אפליית האזרחים הערבים) ויש חוק שמאוד לא סביר שיתהפך בממשלת הימין הבאה.
2. שאלת הצבעה עם או בניגוד לעמדת הממשלה אינה שקולה לשאלת הפעולה שלהם בעד או נגד המאבק הלאומי שלהם. עצם ההצבעה בעד משהו שגם הממשלה תומכת בו (לצורך העניין, או להפך או כל קומבינציה אחרת) לא משנה שום דבר לשום מאבק, רק הדברים שעליהם מצביעים משנים. (לפחות ככה זה אמור להיות בדמוקרטיה פרלמנטרית שאינה בגן ילדים)
3. כשמדברים על הדעות והרצונות של הפלסטינים בעלי זכות הבחירה, רק הם קובעים ורק להם צריך להקשיב, מן הסתם.
כשיהיו הבחירות הבאות נראה מה הם יעשו ועד כמה הם מעדיפים את מי שהם מעדיפים. כל הדיון הזה על "רצון הבוחר הערבי" נראה לי קצת חסר משמעות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בני12 כתב: 08 יוני 2022, 16:44
כל חוק אפשר להפוך. מה הפואנטה?
גם המשותפת כיום מוכרת הצבעות לטובת הממשלה תמורת כסף אז גם הם מוכרים את המאבק ?

יש קבוצה לא קטנה של פלסטינים, שהחליטה שסיום הכיבוש חשוב להם אך מבחינתם הוא בעדיפות שניה ובעדיפות ראשונה שלהם אלו החיים עצמם.
מי אתה שתקבע להם ?
עצמאות פלסטינית היא לא משהו שאפשר להפוך בהחלטת ממשלה (או לכל הפחות לא מדובר במשהו פשוט). שינוי בסיסי בהגדרתה והתנהלותה של מדינת ישראל זה לא משהו שאפשר להפוך בהחלטת ממשלה. האפקטים של תקצוב רציני והשקעות מאסיביות בחברה הפלסטינית בשביל לפצות על עשורים של אפליה (אנדרטסטייטמנט, כן?) זה לא משהו שאפשר להפוך בהחלטת ממשלה בודדת.

לגבי הפסקה השניה: כתבתי פעמיים שזו דעתי וכנראה שאני בסיטואציה בה נוח לי יותר להסתכל על התמונה הכוללת מאשר מאבק ספציפי של סקטור כזה או אחר. לא יודע כמה עוד אני יכול לכתוב את ההערה הזו.
(ושוב, כדי שלא ישכחו כאן: דע"מ קיבלה בדיוק את אותו מספר המנדטים לפני ואחרי שהם החליטו להיות יותר "פרקטיים" ולהיכנס לממשלה. לא יודע כמה ההצבעה להם מבוססת על ההתנהלות הספציפית הזו. ההערכה שלי היא שמדובר פשוט בסקטור השמרן ביותר של החברה הפלסטינית שמצביע לתנועה האיסלאמית ולא לקומוניסטים של חד"ש או הלאומנים של בל"ד.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

רעם תעל קיבלו ביחד 4/11, לא הייתי אומר שזה בדיוק כמו ה 4/10 של רעם לבד.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 08 יוני 2022, 17:08 רעם תעל קיבלו ביחד 4/11, לא הייתי אומר שזה בדיוק כמו ה 4/10 של רעם לבד.
רע"מ-תע"ל במערכות הבחירות שלפני הרשימה המשותפת היו כמעט תמיד על הגבול של ה-4 מנדטים.
בכל מקרה, הכמות הכי גדולה של קולות והשתתפות בהצבעה שניתנה לרשימה פלסטינית בבחירות הייתה כשהמשותפת רצה ביחד, אז אם כבר אנחנו מסיקים מסקנות פוליטיות מתנועה של חצי מנדט מכאן לכאן אני מניח שתנועה של 5 מנדטים(!) מסמלת הרבה יותר, ושהמסר הכי ברור שהחברה הפלסטינית מנסה לשדר היא שעל הפלסטינים בישראל לרוץ כגוש מאוחד.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

לא בטוח שזה חכם לבנות תלי תלים של פרשנויות על תוצאות של מערכת בחירות מסוימת (אחד שנכווה ברותחין)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

מצחיק שהתקבע בתודעה הישראלית השילוב רעמ-תעל, למרות שהיא היתה קיימת בסך הכל 3 מערכות בחירות

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

אותי יותר מטריד שהצד ה"שמאלני" רואה בחופש פולחן ותנועה משהו רע...
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

כל ח"כ הפך להיות אופורטוניסט.
מי מראיין אותם?
כולם הביתה (בקרוב מאד כנראה).כשלתם בגיוס.
בושה וחרפה.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 08 יוני 2022, 14:38 שוב העובדה שהפעם הנציגים שלהם בממשלה ולא באופוזיציה מקל עליהם לעקוב אחרי העברת הכספים.
בינתיים קראתי שמי שתפקח מטעם הקואליציה על העברת הכספים לרשויות הערביות היא איילת שקד.
לא יודע, אבל נראה לי שהצד החיובי במאזן הזה הולך וקורס מרגע לרגע.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

מעניין: יש מי שכבר ראה את המגמה וכתב עליה כבר לפני חצי שנה

הוכרע הקרב הפנימי במרצ. הכיבוש נשכח
אלה שרצו להמשיך את דרכם של המייסדים שולמית אלוני ויוסי שריד הפסידו למי שביקשו להפוך את מרצ למפלגה "חברתית-סביבתית". ההפסד כולו שלנו

https://www.ynet.co.il/news/article/hytryv35f#!/replace
שנים ארוכות חלמו במפלגת מרצ להיכנס לקואליציה ולהיות חלק מהממשלה. ב-20 שנה במדבר האופוזיציוני הם הפכו לפוליטיקאים שיכולים רק לחלום על לשכת שר, על קבלת החלטות בישיבת ממשלה, על הכוח שבשליטה על תקציב משמעותי ועל אפשרויות לחלק ג'ובים. ב-20 השנים הללו ניהלה מרצ מאבקים חשובים בנושאים של שוויון על רקע זהות מינית ומגדר, איכות הסביבה, חלוקת משאבים צודקת בין שכבות האוכלוסייה, הפרדת דת ומדינה ועוד. אולם מעל כל אלה חרטה מרצ על דגלה מאבק אחד שתמיד היה ראשון בין שווים: מאבק בלתי מתפשר נגד הכיבוש הישראלי בגדה המערבית וברצועת עזה. כעת ניכר שמשהו במפלגה השתנה.
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
אני תמיד אוֹהב אותך :heart:
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

תגידו קומוניסים זה לא ההוא שארגן מפגן יריקות על משפחות שכולות?
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

פרימו לוי כתב: 09 יוני 2022, 23:48 תגידו קומוניסים זה לא ההוא שארגן מפגן יריקות על משפחות שכולות?
למה ישר דיבה וטינופים?
זה נראה לך הגיוני מה שאתה כותב?
אפס
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
אני תמיד אוֹהב אותך :heart:
שליחת תגובה