חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
Asafasraf
קיבל.ה  800 לייקים

תא מרבוטא כתב:
Asafasraf כתב: 06 יוני 2022, 06:25 אתמול בערב היתה כתבה על פגיעה בצוותי רפואה, עם תיעוד של זה האחרון שבהם.
נותן לכם לנחש מהיכן ומה המוצא של שלושת המשפחות שהראו בכתבה.
ישנה בחורה צעירה, אמא ל-2 שנעדרת כשהחבר שלה לחיים חשוד בחטיפתה. זה אותו טינופת שהופיע בסרטוני טיק טוק נכנס עם עגלה וסוס לתוך קיבוץ ומתגרה באנשים שם.
מה שעושה הכיבוש…
המוצא? כי קודם דיברו על האסלאם כדת רצחנית שהכל באשמתה, ועברנו למוצא?
שמע, אני יודע שהצהרת כמה וכמה פעמים שאתה בעד פתרון מדיני, ושאסור לפגוע בחפים מפשע, אבל אם על הודעה כזו אחכ יטענו מי שיטענו שאתה גזעני - אל תתפלא.
זה שיש חלאות בכל צד וזה שיש הסתה בכל צד, לא אומר שצריך לפנות להכללות. זה נכון לחרדים, למושבניקים, לעולים חדשים, לערבים וכו וכו
אין לי בעיה להיות מקוטלג כגזען. פלג רשם את זה הכי נכון שיש- אין אדם שהוא לא גזען בצורה כזו או אחרת.
גם היום אני בעד פתרון מדיני והחזרת חלק מהשטחים. האם זה הופך את הפלסטינאים לצחים כשלג? לא.
לא אמרתי ש-100% מהם כאלה, אפילו לא קרוב. אבל מה לעשות שרוב המעשים המזעזעים באכזריות שלהם מבוצעים על ידי ערבים ישראלים (רציחות, התנהגות ברברית וכו׳).
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אתה יודע, ידידי, כאחד ששם משפחתו "אסרף", אתה בטח יודע שבתי הכלא מלאים באסרפים, ופחות תמצא שם רובינשטיינים.
האם ניתן להסיק את אותן מסקנות בנוגע ל"מוצא" ממנו אתה בא?

האמת, שלא בא לי על הפאסיב אגרסיב הזה. אתה גזען מנוול וקטן, ומדכאת אותי המחשבה שתתרבה ותפיץ את הרעל הזה הלאה.
הפוסט קיבל 3 לייקיםpelegsKingAlpacaNoam
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ניסיתי להבהיר לו את הקשר הזה בין הגזענות נגד הפלסטינים והגזענות נגד היהודים המזרחים. הוא סירב להבין את הנקודה שלי.

זה גם כאילו הוא לא קרא כבר עשרים פעם שהטענה שלנו היא לא שהכיבוש אחראי על הבעיות בחברה הפלסטינית בישראל, אלא העוני בה שנובע מאפליה סדרתית כלפי הפלסטינים שמקורה בנכבה.

בחיי, להתווכח עם גזענים צדקנים ועיוורים למציאות זה כאב ראש.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
Asafasraf
קיבל.ה  800 לייקים

אדום נחמד כתב:אתה יודע, ידידי, כאחד ששם משפחתו "אסרף", אתה בטח יודע שבתי הכלא מלאים באסרפים, ופחות תמצא שם רובינשטיינים.

האמת, שלא בא לי על הפאסיב אגרסיב הזה. אתה גזען מנוול וקטן, ומדכאת אותי המחשבה שתתרבה ותפיץ את הרעל הזה הלאה.
ניתן להסיק מסקנות כאלה ואחרות מסטטיסטיקה. אם החלטת להגיב לגופו של אדם, אני אחסוך לך את רוב הביטויים שאני בטוח שכבר שמעת לאורך חייך, רק אאחל לך שלא תזכה לקבור חבר/ קרוב משפחה כתוצאה מפיגוע של אדם צמא דם, שבא מחברה צמאת דם שרוצה שלא נהיה כאן. טינופת!
Asafasraf
קיבל.ה  800 לייקים

pelegs כתב:ניסיתי להבהיר לו את הקשר הזה בין הגזענות נגד הפלסטינים והגזענות נגד היהודים המזרחים. הוא סירב להבין את הנקודה שלי.

זה גם כאילו הוא לא קרא כבר עשרים פעם שהטענה שלנו היא לא שהכיבוש אחראי על הבעיות בחברה הפלסטינית בישראל, אלא העוני בה שנובע מאפליה סדרתית כלפי הפלסטינים שמקורה בנכבה.

הבנתי את הנקודה שלך, ממש לא מסכים איתה.
הוזמנת כדי לראות חלק לא קטן מהם בהתנהלות היומיומית בעיר מעורבת.
לא נמאס לך לטחון את סוגיית ה״אפליה הסדרתית״ כתירוץ על כל מה שיביאו כאן שקשור לערביי ישראל?
תא מרבוטא
קיבל.ה  329 לייקים

Asafasraf כתב: 06 יוני 2022, 20:18
pelegs כתב:ניסיתי להבהיר לו את הקשר הזה בין הגזענות נגד הפלסטינים והגזענות נגד היהודים המזרחים. הוא סירב להבין את הנקודה שלי.

הבנתי את הנקודה שלך, ממש לא מסכים איתה.
לא נמאס לך לטחון את סוגיית ה״אפליה הסדרתית״ כתירוץ על כל מה שיביאו כאן שקשור לערביי ישראל?
יכול להיות שלא נכון ולא ראוי להניח שכל התנהלות פסולה בקרב המיעוט הערבי נובעת מאפליה, אבל על אותו משקל אי אפשר להניח שכל או רוב התנהלות ערביי ישראל מבוססת על הסתה או פונדמנטליזם
ואגב יש גם אוהדים ערבים בפורום, אני חושב שראוי ורצוי לזכור גם את זה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 06 יוני 2022, 20:18 הבנתי את הנקודה שלך, ממש לא מסכים איתה.
"הוזמנת כדי לראות חלק לא קטן מהם בהתנהלות היומיומית בעיר מעורבת" בחיי, כבר הרבה זמן לא שמעתי משפט כ"כ פטרנליסטי.

עזוב, בוא ניקח את הזווית הגזענית שלך ואני אשאל: במה שונה ההתנהגות הזו שאתה מייחס לפלסטינים מההתנהגות שאשכנזים מייחסים למזרחים, או מההתנהגות שלבנים בארה"ב מייחסים לשחורים שם?

כאילו, מה אתה בכלל מנסה להגיד בסיפורים המגוחכים האחה מעבר ל"הם איכסה"? שמדובר בזן נחות של בני אדם שאין לו זכות לחיות במדינה שיוויונית? שצריך לסלק אותם מהארץ? תפסיק להסתתר מאחורי מילים ותגיד את מה שאתה באמת חושב - מדוע דחוף לך פעם בכמה הודעות להזכיר לכולנו שאתה חושב שפלסטינים בישראל מתנהגים לא נחמד?
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב:
אדום נחמד כתב:אתה יודע, ידידי, כאחד ששם משפחתו "אסרף", אתה בטח יודע שבתי הכלא מלאים באסרפים, ופחות תמצא שם רובינשטיינים.

ניתן להסיק מסקנות כאלה ואחרות מסטטיסטיקה. אם החלטת להגיב לגופו של אדם, אני אחסוך לך את רוב הביטויים שאני בטוח שכבר שמעת לאורך חייך, רק אאחל לך שלא תזכה לקבור חבר/ קרוב משפחה כתוצאה מפיגוע של אדם צמא דם, שבא מחברה צמאת דם שרוצה שלא נהיה כאן. טינופת!
אני בהחלט מקווה שכשאלך להפגנה הבאה לא יבוא איזה טרוריסט יהודי ויתקוף אותי ואת חבריי.

ומה באמת ניתן להסיק מהסטטיסטיקה? שהאסרפים בכלא כי אפליה אבל ערבים בכלא כי הם פראי אדם? מעניין. בעיקר מעניין שזה מיושר לחלוטין עם האינטרסים שלך.. איזה פלא, אה?

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsסומך
בני12
קיבל.ה  848 לייקים

Asafasraf כתב: 06 יוני 2022, 20:15

יש לא מעט אנשים שמוות של קרוב משפחה /חבר שלהם בפיגוע דווקא לקח אותם שמאלה ולא ימינה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

למשל פורום המשפחות השכולות.

כשאנשים אומרים דברים כמו "היית חושב אחרת אם היו רוצחים קרוב משפחה שלך" הם למעשה משתמשים באופן ציני ודוחה במוות של אחרים בשביל תועלתנות פוליטית.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

pelegs כתב: 07 יוני 2022, 00:04 למשל פורום המשפחות השכולות.

כשאנשים אומרים דברים כמו "היית חושב אחרת אם היו רוצחים קרוב משפחה שלך" הם למעשה משתמשים באופן ציני ודוחה במוות של אחרים בשביל תועלתנות פוליטית.
או מיקו פלד, בנו של האלוף מתי פלד, שבעקבות מות אחייניתו בפיגוע בירושלים התפכח והתחיל לעבוד. היום הוא פעיל מאד לפירוק המשטר בישראל ולסולידריות עם המאבק הפלסטיני, מעורב מאד ב BDS.
Asafasraf
קיבל.ה  800 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 06 יוני 2022, 20:18 הבנתי את הנקודה שלך, ממש לא מסכים איתה.
"הוזמנת כדי לראות חלק לא קטן מהם בהתנהלות היומיומית בעיר מעורבת" בחיי, כבר הרבה זמן לא שמעתי משפט כ"כ פטרנליסטי.

עזוב, בוא ניקח את הזווית הגזענית שלך ואני אשאל: במה שונה ההתנהגות הזו שאתה מייחס לפלסטינים מההתנהגות שאשכנזים מייחסים למזרחים, או מההתנהגות שלבנים בארה"ב מייחסים לשחורים שם?

כאילו, מה אתה בכלל מנסה להגיד בסיפורים המגוחכים האחה מעבר ל"הם איכסה"? שמדובר בזן נחות של בני אדם שאין לו זכות לחיות במדינה שיוויונית? שצריך לסלק אותם מהארץ? תפסיק להסתתר מאחורי מילים ותגיד את מה שאתה באמת חושב - מדוע דחוף לך פעם בכמה הודעות להזכיר לכולנו שאתה חושב שפלסטינים בישראל מתנהגים לא נחמד?
זה לפעמים להתכתב עם קירות.
מה הפתרון שלך למה שציינתי? האם להמשיך לטמון את הראש בחול ולתת לאותם אנשים להשחית לאחרים (ביניהם גם לערבים) את החיים?
״אין להם זכות לחיות במדינה שוויונית״- אני לא טוען את זה, אלא שצורת ההתנהלות של חלקם היא ברברית, פושעת ושוברת את הכלים.
האם לתפיסתך הם לא צריכים לעבור שינוי בכלל ולהמשיך בהתנהלות של חלקם הלא קטן?
Asafasraf
קיבל.ה  800 לייקים

pelegs כתב:למשל פורום המשפחות השכולות.

זו תגובה שהייתי רגיל לקבל ממטלי, לא ממך.
כמה פנו לכיוון פורום של המשפחות השכולות, וכמה לצד השני?
Asafasraf
קיבל.ה  800 לייקים

אדום נחמד כתב:
Asafasraf כתב:

אני בהחלט מקווה שכשאלך להפגנה הבאה לא יבוא איזה טרוריסט יהודי ויתקוף אותי ואת חבריי.

ומה באמת ניתן להסיק מהסטטיסטיקה? שהאסרפים בכלא כי אפליה אבל ערבים בכלא כי הם פראי אדם? מעניין. בעיקר מעניין שזה מיושר לחלוטין עם האינטרסים שלך.. איזה פלא, אה?

למרות שהתגובות שלך מטונפות, לא מאחל לאף אחד להיפגע.
אני כתבתי על המזרחיים שזה בגלל אפליה? לא זכור לי.
ישנה בעיה כלשהיא עם הערבים ברמלה/ בלוד מבחינת אפליה?
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
Asafasraf
קיבל.ה  800 לייקים

אםשר לנסות לאבחן את התפיסה של אנשים כאן בשרשור ככה:

*בעיות עם הפלסטינאים בשטחים- ישראל אשמה עם מדיניות הכיבוש והאפרטהייד שלה.

*בעיות שקשורות בערביי ישראל- מדינת ישראל אשמה, בגלל שנים של אפליה והזנחה.

*בעיות עם הבדואים בדרום- ישראל אשמה שהזניחה את הציבור הזה (ולא העובדה שהם פולשים לקרקעות).

מסקנה: ישראל אשמה בהכל, ומי שחושב אחרת הוא גזען וחשוך.

בפרק הבא נלמד איך ישראל אשמה במלחמת האזרחים בסוריה, במשבר הכלכלי בלבנון ובמצב המשטר באפגניסטן.
הפוסט קיבל 2 לייקיםTenacious DL.S
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 07:04 אםשר לנסות לאבחן את התפיסה של אנשים כאן בשרשור ככה:

*בעיות עם הפלסטינאים בשטחים- ישראל אשמה עם מדיניות הכיבוש והאפרטהייד שלה.

*בעיות שקשורות בערביי ישראל- מדינת ישראל אשמה, בגלל שנים של אפליה והזנחה.

*בעיות עם הבדואים בדרום- ישראל אשמה שהזניחה את הציבור הזה (ולא העובדה שהם פולשים לקרקעות).

מסקנה: ישראל אשמה בהכל, ומי שחושב אחרת הוא גזען וחשוך.

בפרק הבא נלמד איך ישראל אשמה במלחמת האזרחים בסוריה, במשבר הכלכלי בלבנון ובמצב המשטר באפגניסטן.
מעניין אותי אם באמת לא הבנת כלום, או שאתה עושה הצגה. כך או כך, האבחנה שהצגת כאן שגויה כמובן מראשיתה ועד סופה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 06:15
אדום נחמד כתב:
Asafasraf כתב:

אוקיי, אז הבעיה אצל המזרחים היא לא אפליה, אלא משהו גנטי? האם אתה ודומיך נחותים מהאשכנזים ולכן אתם ממלאים את בתי הכלא?

כמו כן, מה מטונף בהודעה שלי שציטטת?
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  406 לייקים

Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 07:04
זה מצחיק כי בחרת 3 דברים שהם באופן *מאוד* ישיר באשמת ארה"ב, שכמובן, אתה בסה"כ פרוקסי שלה
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 07 יוני 2022, 10:50
Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 07:04 בפרק הבא נלמד איך ישראל אשמה במלחמת האזרחים בסוריה, במשבר הכלכלי בלבנון ובמצב המשטר באפגניסטן.
זה מצחיק כי בחרת 3 דברים שהם באופן *מאוד* ישיר באשמת ארה"ב, שכמובן, אתה בסה"כ פרוקסי שלה
זה באמת מצחיק, אבל גם באמת לא קשור לשאר הטענות שלו.
אכן, המדינה אחראית לכל מה שנעשה בתחומה ותחת אחריותה. גם באלימות שנוצרת מהכיבוש, וגם באלימות שנוצרת מהאפליה הממסדית בישראל.

קוראים גזען לא למי שאומר אחרת, אלא למי שכותב הודעות בסגנון "הערבים הם פראי אדם".
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 06:15 ישנה בעיה כלשהיא עם הערבים ברמלה/ בלוד מבחינת אפליה?
אתה לא הכי מחובר למציאות, הא?

Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 06:10 מה הפתרון שלך למה שציינתי? ... האם לתפיסתך הם לא צריכים לעבור שינוי בכלל ולהמשיך בהתנהלות של חלקם הלא קטן?
לא רוצה לדבר בשם אף אחד אחר, אבל לדעתי הבעיה שציינת (אלימות בחברה הערבית) קשורה קשר הדוק למשתנים חברתיים\כלכליים (כמו שרואים בערך בכל מיעוט בכל מדינה בעולם, אגב).
הפתרון שלי הוא לשנות את המשתנים האלה, כלומר לתת למגזר הזה לעבור שינוי לא קטן.

אגב, מה הפתרון שלך למניעת האלימות שם?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כבר כתבתי מה לדעתי הפתרון לבעיות הפלסטינים בישראל: השוואת מעמדם לזה של אזרחיה היהודים של המדינה, השקעה מאסיבית בתשתיות ביישובים פלסטינים (כולל החזרת אדמות גנובות ושינויים בתוכניות המתאר שיאפשרו להם התפתחות וגדילה, בניגוד חמצב היום), שילוב של אזרחים פלסטינים בכל תחומי ורמות הממשל (משטרה, צבא, משרדי ממשלה וכו') ומתן פיצויים כספיים על הנכבה והאפליה מאז.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 06:10 מה הפתרון שלך למה שציינתי? ... האם לתפיסתך הם לא צריכים לעבור שינוי בכלל ולהמשיך בהתנהלות של חלקם הלא קטן?
לא רוצה לדבר בשם אף אחד אחר, אבל לדעתי הבעיה שציינת (אלימות בחברה הערבית) קשורה קשר הדוק למשתנים חברתיים\כלכליים (כמו שרואים בערך בכל מיעוט בכל מדינה בעולם, אגב).
הפתרון שלי הוא לשנות את המשתנים האלה, כלומר לתת למגזר הזה לעבור שינוי לא קטן.
[/quote]

גם, אבל לא רק.
חוץ מסיבות סוצאקונומיות:
1. הפלסטינאים בתוך גבולות 48 הם אזרחים סוג ב'. הם סובלים מאפליה שיטתית, גם באופן רשמי מבחינת חוקים, ובודאי מבחינה מעשית והם מושפלים תמידית. זה לא גורם להם להיות נחמדים.

2. אתה לא יכול להפריד אותם משאר העם הפלסטיני, שמדינת ישראל פירקה לגורמים. ישראל זאת המדינה שגירשה את רובם מכאן, בני משפחוח שלהם, חירבה כפרים שלמים. ישראל זאת המדינה שמתעללת ומתאכזרת באופן תמידי לאחים שלהם במזרח ירושלים, בגדה המערבית, בעזה, בנגב. אתה לא יכול לצפות מהם לא לגלות סולדריות עם המשפחות שלהם, ולהיות חביבים למדינה שאחראית לזוועות הללו.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

אדום מטלי כתב: 07 יוני 2022, 12:55 גם, אבל לא רק.
חוץ מסיבות סוצאקונומיות:
1. הפלסטינאים בתוך גבולות 48 הם אזרחים סוג ב'. הם סובלים מאפליה שיטתית, גם באופן רשמי מבחינת חוקים, ובודאי מבחינה מעשית והם מושפלים תמידית. זה לא גורם להם להיות נחמדים.

2. אתה לא יכול להפריד אותם משאר העם הפלסטיני, שמדינת ישראל פירקה לגורמים. ישראל זאת המדינה שגירשה את רובם מכאן, בני משפחוח שלהם, חירבה כפרים שלמים. ישראל זאת המדינה שמתעללת ומתאכזרת באופן תמידי לאחים שלהם במזרח ירושלים, בגדה המערבית, בעזה, בנגב. אתה לא יכול לצפות מהם לא לגלות סולדריות עם המשפחות שלהם, ולהיות חביבים למדינה שאחראית לזוועות הללו.
מקבל את ההבהרה.
לצורך העניין כשכתבתי כלכליות\חברתיות אז כלכליות זה השאלה המעמדית (לכבוד פלג) והחברתיות כוללות גם את כל העסק של זכויות אישיות\קולקטיביות\לאומיות.
המהדרין גם יגידו שכל אלה הם מבני על שנועדו להסתיר, להסדיר ולנרמל את יחסי הייצור. אני אישית לא יודע עד כמה אני קונה את הרדוקציה של **הכול** ליחסי ייצור, אבל תכף פלג יבוא ויסביר למה זה רעיון טוב.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Asafasraf
קיבל.ה  800 לייקים

אדום נחמד כתב:
Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 06:15
אדום נחמד כתב:אני בהחלט מקווה שכשאלך להפגנה הבאה לא יבוא איזה טרוריסט יהודי ויתקוף אותי ואת חבריי.

אוקיי, אז הבעיה אצל המזרחים היא לא אפליה, אלא משהו גנטי? האם אתה ודומיך נחותים מהאשכנזים ולכן אתם ממלאים את בתי הכלא?

כמו כן, מה מטונף בהודעה שלי שציטטת?
אני לא נחות מאף אחד, ולא טענתי שבעבר לא היתה אפליה.
עדיין, היום המצב שונה משמעותית, ואי אפשר להיאחז תמיד בנושא האפליה. גם לאנשים יש אחריות על חייהם.
אותו כנ״ל לערביי ישראל- כשייצאו מתחושת הקורבן והנגזל, דברים יתחילו לזוז.
Asafasraf
קיבל.ה  800 לייקים

הגלמוד מלוד כתב:
אם יתנו לך את האפשרות, גם את הנאציזם אתה תצליח להדביק ליהודים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 13:16
הגלמוד מלוד כתב:
אם יתנו לך את האפשרות, גם את הנאציזם אתה תצליח להדביק ליהודים.
ארצות הברית נשלטת על ידי "היהודים"??? :whome: :whome: :whome:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 13:15 אני לא נחות מאף אחד, ולא טענתי שבעבר לא היתה אפליה.
עדיין, היום המצב שונה משמעותית, ואי אפשר להיאחז תמיד בנושא האפליה. גם לאנשים יש אחריות על חייהם.
אני מבולבל
אז חוסר הפרופורציה בין פילוג האסירים המזרחיים וחלקם של המזרחים באוכלוסיה, כן קשורה לאפליה?
ואולי המצב היום שונה משמעותית כי מידת האפליה השתנתה?
ואולי סוף סוף האסימון ירד, ותרד גם אתה מהעץ, כדי להיות מסוגל לראות בערבים בני אדם כמוך, לא עדיפים עליך ולא נחותים ממך, לא פראי אדם ולא צדיקים. פשוט בני אדם שהמציאות עובדת עליהם באותה צורה שהיא עובדת עליך?
מה אתה אומר? יש מצב?
Asafasraf
קיבל.ה  800 לייקים

pelegs כתב:כבר כתבתי מה לדעתי הפתרון לבעיות הפלסטינים בישראל: השוואת מעמדם לזה של אזרחיה היהודים של המדינה, השקעה מאסיבית בתשתיות ביישובים פלסטינים (כולל החזרת אדמות גנובות ושינויים בתוכניות המתאר שיאפשרו להם התפתחות וגדילה, בניגוד חמצב היום), שילוב של אזרחים פלסטינים בכל תחומי ורמות הממשל (משטרה, צבא, משרדי ממשלה וכו') ומתן פיצויים כספיים על הנכבה והאפליה מאז.
אני חושב שמעמדם היום דומה לאלה של שאר האזרחים.
אין לי בעיה עם השקעות בתשתיות, אבל בו בזמן גם לטפל בכל הבניה הבלתי חוקית, ההתחברות לחשמל וכו׳.
יכול להיות שאני טועה, אבל במשרדי הממשלה יש עובדים ערבים ישראלים, ובאקדמיה יש אפילו אפליה מתקנת.
לגביי צה״ל- כל סקר מראה שהם לא מעוניינים להתגייס. לנסות בכוח?
מתן פיצויים על הנכבה? בכיף. תדאג בבקשה שיפצו אותנו הרומאים על בית המקדש.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

איזה איש בור, עיזים אדירים...
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 13:26 מתן פיצויים על הנכבה? בכיף. תדאג בבקשה שיפצו אותנו הרומאים על בית המקדש.
שר החוץ כבר שלח מכתב רשמי לשגרירות רומא בישראל, אבל בגלל שהם לא קיימים כבר אלפיים שנה ייקח ליונה הרבה זמן לעוף לשם
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Asafasraf
קיבל.ה  800 לייקים

אדום נחמד כתב:
Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 13:15 אני לא נחות מאף אחד, ולא טענתי שבעבר לא היתה אפליה.
אני מבולבל
אז חוסר הפרופורציה בין פילוג האסירים המזרחיים וחלקם של המזרחים באוכלוסיה, כן קשורה לאפליה?
ואולי סוף סוף האסימון ירד, ותרד גם אתה מהעץ, כדי להיות מסוגל לראות בערבים בני אדם כמוך, לא עדיפים עליך ולא נחותים ממך, לא פראי אדם ולא צדיקים. פשוט בני אדם שהמציאות עובדת עליהם באותה צורה שהיא עובדת עליך?
מה אתה אומר? יש מצב?
אני רואה אותם כבני אדם, רק לא כמוך (מבחינתך הם לא אשמים בכלום).
בניגוד אליך גם גרתי איתם יותר ממחצית מחיי, לכן אני לא אהיה מתייפייף כמוך.
אשמח לראות יהודים מזרחיים/ אשכנזים/ מה שתחליט שמתנהגים כמו שחלקם מתנהג בערים המעורבות.
Asafasraf
קיבל.ה  800 לייקים

אדום מטלי כתב:איזה איש בור, עיזים אדירים...
תודה על המחמאה.
כשהיא באה מאויב כמוך, אני רגוע.
Asafasraf
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב:
Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 13:26 מתן פיצויים על הנכבה? בכיף. תדאג בבקשה שיפצו אותנו הרומאים על בית המקדש.
שר החוץ כבר שלח מכתב רשמי לשגרירות רומא בישראל, אבל בגלל שהם לא קיימים כבר אלפיים שנה ייקח ליונה הרבה זמן לעוף לשם
כשהיא תגיע, דבר איתי בבקשה על הפיצוי בגין הנכבה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 13:36
teknoboy כתב:
כשהיא תגיע, דבר איתי בבקשה על הפיצוי בגין הנכבה.
התקשרו מגרמניה ואמרו שיש למדינת ישראל חוב של הרבה מאוד מיליארדים (הם עדיין שוקלים אם לדרוש חזרה גם את הפיצויים שאנשים קיבלו אישית, או לוותר), כי גם הם רוצים לא לשלם עד שהיונה תזכיר לך מה המציאות ומה נמצא בספרי ההיסטוריה.

אב וגם התקשרו מפורטוגל ומספרד לבטל את כל האזרחויות שיהודים קיבלו על חשבון גירוש ספרד, כי גם לשם היונה עוד לא הגיעה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 13:31 אני רואה אותם כבני אדם, רק לא כמוך (מבחינתך הם לא אשמים בכלום).
אשמח לראות יהודים מזרחיים/ אשכנזים/ מה שתחליט שמתנהגים כמו שחלקם מתנהג בערים המעורבות.
קשה לי להבין איך אתה יכול לראות אותם כבני אדם, ואז לקרוא להם פראי אדם.
אבל זה כנראה בגלל שאני אויב סמולן הזוי ומסוכן...
ואני רואה יהודים מכל הסוגים מתנהגים בצורות מזוויעות בכמעט כל תחום של החיים.
בני12
קיבל.ה  848 לייקים

Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 13:31
אדום נחמד כתב:
אני מבולבל
מה אתה אומר? יש מצב?
אני רואה אותם כבני אדם, רק לא כמוך (מבחינתך הם לא אשמים בכלום).
כל מה שאתה אומר על הערבים בערים המעורבות, אמרו על המזרחיים בשנות ה-70 (אלימים, עבריינים, שיכורים, בחורה לא יכולה לעבור שם ברחוב מבלי שיטרידו אותה).
אני לפעמים קורא פוסטים של שפי פז ותמיד מצחיק אותי שכל מה שהיא כותבת שם אמרו מילה במילה על ההורים שלה בשכונת התקווה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

בני12 כתב: 07 יוני 2022, 14:56 אני לפעמים קורא פוסטים של שפי פז ותמיד מצחיק אותי שכל מה שהיא כותבת שם אמרו מילה במילה על ההורים שלה בשכונת התקווה.
אוף טופיק:
שפי פז היא אשכנזייה טובה מהאליטות, מהגרת מאירופה, שהלכה לעשות ג'נטריפיקציה ולהתנשא על השכנים, כמקובל בסביבתה החברתית. (הייתה אז פעילה במרצ ובמאבקי להט"ב שונים, אגב)
ההורים שלה נולדו וחיו אי שם בפולין, לא בשכונת התקווה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  848 לייקים

teknoboy כתב: 07 יוני 2022, 15:03
בני12 כתב: 07 יוני 2022, 14:56 אני לפעמים קורא פוסטים של שפי פז ותמיד מצחיק אותי שכל מה שהיא כותבת שם אמרו מילה במילה על ההורים שלה בשכונת התקווה.
אוף טופיק:
שפי פז היא אשכנזייה טובה מהאליטות, מהגרת מאירופה, שהלכה לעשות ג'נטריפיקציה ולהתנשא על השכנים, כמקובל בסביבתה החברתית. (הייתה אז פעילה במרצ ובמאבקי להט"ב שונים, אגב)
ההורים שלה נולדו וחיו אי שם בפולין, לא בשכונת התקווה.
I stand corrected
תודה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 13:26 1. אני חושב שמעמדם היום דומה לאלה של שאר האזרחים.
2. אין לי בעיה עם השקעות בתשתיות, אבל בו בזמן גם לטפל בכל הבניה הבלתי חוקית, ההתחברות לחשמל וכו׳.
3. יכול להיות שאני טועה, אבל במשרדי הממשלה יש עובדים ערבים ישראלים, ובאקדמיה יש אפילו אפליה מתקנת.
4. לגביי צה״ל- כל סקר מראה שהם לא מעוניינים להתגייס. לנסות בכוח?
5. מתן פיצויים על הנכבה? בכיף. תדאג בבקשה שיפצו אותנו הרומאים על בית המקדש.
1. זכותך לטעות. במישור החוקי מעמדם שונה בגלל שהמדינה מיועדת ליהודים, מונעת מהם איחוד משפחות, מונעת מהם קרקעות דרך קק"ל והיסטורית גנבה להם קרקעות על ימין ועל שמאל. כמו-כן אין להם תוכניות מתאר שמאפשרות להם התפתחות. במישור הכלכלי ישנה אפליה מתמשכת בתקציבים, וכן משהו שנקרא "הון בין-דורי" (inter-generational wealth): יותר ממחצית מהאוכלוסיה גורשה, מאות כפרים נמחקו, אדמות נשדדו ומעל למליון אזרחים הושמו תחת דיקטטורה צבאית בין השנים 1949 ו-1966. זה לא משהו שאפשר לבטל בתוך דור או שניים, ובוודאי שלא בלי התערבות ממשלתית מאסיבית (ראה למשל את מעמד השחורים בארה"ב).
2. אתה הופך סיבה ותוצאה - הבניה הבלתי-חוקית נובעת בעיקר מאפליה בתוכניות המתאר (שוב, אני ממליץ לך להביט במפה של פיזור היישובים היהודיים שהוקמו מאז 1948). התחברות בלתי-חוקית לחשמל נובעת ברובה מהעוני בחברה הפלסטינית.
3. קיים ≠ קיים במידה מספקת. בוודאי שאין בכלל אזרחים פלסטינים ברמות הכי גבוהות של הממשל. העובדה שאין אפילו אוניברסיטה אחת במגזר הפלסטיני ואם קיימות מכללות ערביות הן מעטות במיוחד - זו עדות איך ה"אפליה המתקנת" הזו היא אינדיווידואלית ולא כוללת.
4. במצב הנוכחי - נכון וצודק. התקווה היא שלא יהיה כיבוש ושירות חובה גם ליהודים, והבחירה לשרת בצבא תהיה חסרת קורולציה לזהות אתנית.
5. כבר ענו לך על זה, אז אין צורך שאני אחזור על הדברים.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אז אל תגידו בן־גביר ואל תאמרו סמוטריץ', תגידו הרצוג

כולנו הרצוגים, כולנו כובשים / מיכאל ספרד

אלוף חיים הרצוג לצד ודוד בן גוריון מול הכותל המערבי, 1967. במנשר של הרצוג, שהופץ בערים הפלסטיניות ב-7.6.1967 נכתב כי כל סמכות שלטונית "תהא מעתה נתונה בידי בלבד"

תמונה

התינוק שנולד ביום שבו האלוף חיים הרצוג חתם על מנשר, שסעיפו הראשון הכריז בפומפוזיות "צבא הגנה לישראל נכנס היום לאזור ונטל לידיו את השליטה וקיום הביטחון והסדר הציבורי באזור", חוגג השבוע 55. ברגעים שבהם התינוק נשם את נשימותיו הראשונות על פני האדמה, ואמו העניקה לו מגע אנושי מלטף ראשון בחייו, האלוף הרצוג התנודד שיכור מטריפ מסחרר של כוח: "כל סמכות של שלטון, חקיקה, מינוי ומינהל לגבי האזור או תושביו תהא מעתה נתונה בידי בלבד", הכריז. וכדי להסיר כל ספק באשר להיותו כל־יכול, שליט יחיד נעדר מגבלות בשטח שזה עתה נכבש על ידי כוחותיו־כוחותינו, קבע רשמית שכל חובה הקבועה בחוק "להתייעצות או אישור של גורם כלשהו לחקיקה או למינוי", ובכן חובה זו "בטלה בזה". ממש "אני אחליט, אני אנווט" — הגרסה הכיבושית.

התינוק הפלסטיני הראשון של הכיבוש נולד לדיקטטורה של האלוף הרצוג, אשר עם השנים יהפוך לנשיא השישי של מדינת ישראל, ובנו, יצחק, יהיה לנשיא ה–11. כבר ביום שבו נולד אותו תינוק — נקרא לו עַבֵּד (אבל לא עבד־אללה, יותר עבד־ישראל) — הרצוג־האב הפגין את מרותו עליו, על הוריו ועל מאות אלפי בני עמו, המתגוררים בשטח הכבוש: "הנני מכריז בזה", הודיע בסעיף השני של המנשר שג'יפים של צה"ל פיזרו ברחובות הערים הפלסטיניות ב–7 ביוני 1967, "על עוצר בית בכל האזור". ולמתקשים בהבנת הנקרא הוסיף: "לא יעזוב איש את הבית בכל שעות היממה".

עבד שלנו נולד לרודנות־כיבוש ובה חי כל חייו, עד היום. מצֵאתו מבטן אמו ועד שהכסיף שערו באמצעו של העשור השישי, הוא לא חווה דקה אחת של חירות, שנייה אחת של ריבונות. בשנים שבהן מושלו הראשון פתח משרד עורכי דין מצליח עם חבריו מיכאל פוקס ויעקב נאמן, עשה קריירה פוליטית שהסתיימה בבחירתו לנשיא מדינת היהודים, העניק חנינה לאנשי שב"כ שעינו נחקרים פלסטינים ושיקרו לבתי המשפט, וקצב שלוש פעמים את עונשם של יהודים, חברי מחתרת שרצחו סטודנטים פלסטינים וניסו לרצוח ראשי ערים פלסטינים ונוסעי אוטובוסים פלסטינים — בשנים האלה מסלול חייו של עבד הוכתב על ידי נתינותו נעדרת הזכויות האזרחיות לכיבוש הישראלי וכפיפותו להרצוג וליורשיו.
הם אלה שהחליטו מה יעלה בגורל אדמות משפחתו, הם קבעו אם יקבל היתר לבנות בית, הם חרצו אם יהיה רשאי לנסוע לחו"ל לחופשה או ללימודים. והם אלה שאסרו על כל פעילות פוליטית, הגדירו כל ביקורת על השלטון כהסתה, כלאו עשרות אלפים — חלקם ללא משפט — ואף הוציאו מחוץ לחוק ארגוני זכויות אדם והכריזו שהם ארגוני טרור.
בשנות התבגרותו הוא ראה כיצד נוף מולדתו משתנה מהקצה אל הקצה. כיצד מאות אלפי דונמים של אדמות חקלאיות מופקעות ויישובים חדשים עם ארכיטקטורה זרה ואירופית משתלטים על המרחב. הוא צפה בהגעתם של המתיישבים החדשים שהביאו עמם מנטליות של בעלי בית וקיבלו מההרצוגים את כל מה שנלקח ממשפחתו וקהילתו: אדמות, מים, אוצרות טבע, השתתפות בקבלת החלטות, וכמובן — כבוד.

חצי מיליון מתנחלים ושתי אינתיפאדות מאוחר יותר הרצוג הבן החל את נשיאותו בביקורים בהתנחלות הר ברכה, שם חנך אולפנה, ובהדלקת נר של חנוכה באתר שבו טבח רופא יהודי במתפללים מוסלמים, מערת המכפלה. את עבד הוא לא ביקר, בכפרו הוא לא חנך כלום.

אז אל תגידו בן־גביר ואל תאמרו סמוטריץ', תגידו הרצוג. מאז הרצוג האב ועד הרצוג הבן זה הממסד הישראלי ולא שוליו שמפקיע אדמות, בונה התנחלויות, מהנדס מחדש את הדמוגרפיה של השטח הכבוש, חונק באלימות קיצונית כל התנגדות — גם לא אלימה — לשלטונו, וגוזר אסון על עבד ועל עמו. ההרצוגים הם אולי לא משיחיים הזויים, אבל גם מבעד למבטא האירי עם הטאץ' הקיימברידג'י בוקעת לה העליונות היהודית, במעשים. הם־אנחנו אולי לא תולים את תמונתו של הרוצח מחברון בסלון הבית, אבל אנחנו הכובשים והמנשלים היעילים, לא הם. אז נכון, לא כולנו בן־גבירים אבל כולנו הרצוגים. וחוץ מזה, בן־גביר וסמוטריץ' הם ילדינו החוקיים, המתבקשים. הם פירות העץ שכולנו הרעלנו. לכן ההתמקדות בהם היא מעשה של האשמת האבן ומתן פטור ליד המיידה אותה.

זה לא בן־גביר וסמוטריץ', מאז הרצוג האב ועד הרצוג הבן זה אנחנו כולנו שאחראים לשלטון הרודנות בשטחים

עבד בן 55. הוא חי באפרטהייד מלא־מלא שהוא מעשה ידי כולנו, הישראלים. גם כאלו שחושבים שהם רחוקים ממשוגעי חברון. ההייטקיסטים, צועדי מצעדי הגאווה, וכל אחד מעורכי ועורכות הדין בהרצוג פוקס נאמן — כולנו מטילים את העוצר על עבד. כולנו מסיטים את כל משאבי ארצו אל שכניו המתנחלים על חשבונו, רק כי הוא פלסטיני והם יהודים. כולנו חתומים על שלטון שכל מוסדותיו מוכוונים לשרת את שכניו היהודים ולצורך כך לשעבדו, רק כי הוא פלסטיני והם יהודים. כולנו יצרנו מערך של חוק נפרד ושונה שחל על המתנחלים, שגם שותפים לכתיבתו, רק כי הוא פלסטיני והם יהודים. האם כך ייאלץ לעבור גם את שארית חייו? זה תלוי כמעט אך ורק בנו.

ברוכים הבאים לשנה ה–56.

הכותב מייצג את אחד מארגוני זכויות האדם הפלסטינים שהוכרזו כארגוני טרור והוצאו מחוץ לחוק, כמוזכר במאמר
שליחת תגובה