על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 02 מאי 2022, 19:26 ואין כמובן קשר בין הממסד הצבאי והפוליטי ובין קבלת ההחלטות בשניהם
הוא ניסה להגיד שיש הבדל בין תחומים טכניים שבהם שואלים מומחים ומקבלים תשובה שנסמכת על מיטב הידע הזמין ("אין שום בעיה לשטח את מריופול עם ארטילריה" או "במקום לחסן את כולם אפשר גם לנעול את החלשים בבתים") לבין הכרעות ערכיות ("לא ראוי לשטח עיר על תושביה" או "לא ראוי להטיל מגבלות חריפות על קבוצה שגם ככה אין לה מזל, אם אפשר במקום זה לגלות טיפת סולידריות"), שבהן למומחים אין יתרון מיוחד עליך, עליי או על השרות בממשלה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

הבנתי מה הוא ניסה להגיד, התפיסה שאפשר להפריד בין הדברים היא מגוחכת, בתקופה הזו במיוחד, הן בכל הקשור לצבא והן בכל הקשור לרפואה. לראיה, המדען הראשי שמייעץ לממשלה מעלה מאמרי זבל שגם הוא יודע שהם זבל כדי להוכיח נקודה שהוא יודע שאין לו דרך להוכיח.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 02 מאי 2022, 21:22 הבנתי מה הוא ניסה להגיד, התפיסה שאפשר להפריד בין הדברים היא מגוחכת, בתקופה הזו במיוחד, הן בכל הקשור לצבא והן בכל הקשור לרפואה. לראיה, המדען הראשי שמייעץ לממשלה מעלה מאמרי זבל שגם הוא יודע שהם זבל כדי להוכיח נקודה שהוא יודע שאין לו דרך להוכיח.
אתה חושב שפייזר\אנשי הלטאה גם המציאו את הקורונה, או שהם משקרים לנו רק בכל הנוגע לחיסון ובמיוחד לסכנה החמורה של מיוקרדיטיס שנשקפת ממנו?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

אני באמת לא מבין איך שוב הצלחתם לייצר ויכוח עם עובדות די ברורות ?
רובכם הרי כל הזמן אומרים להקשיב למומחים. לא הגיע הזמן להקשיב ?

אמרתי בעבר ואחזור על כך בפעם המי יודע כמה, יש הבדל בין החיסון של מודרנה והחיסון של פייזר, ובהקשר של myocarditis
מאחר שזאת עובדה שנבדקה, ההמלצה של חלק מהמדינות באירופה, היא לא לתת אותה לאוכלוסיה מתחת לגיל 30

אלו ההמלצות האחרונות לציבור הגרמני בנושא, וגרמניה היא לא המדינה היחידה באירופה שנוקטת בצעדים אלו:

https://www.bundesregierung.de/breg-de/ ... aq-1959802
Who is to be vaccinated with which vaccine?
Five vaccines are approved in Germany: the mRNA vaccines by BioNTech/Pfizer and Moderna, the vector vaccines by AstraZeneca and Johnson & Johnson, and the protein vaccine by Novavax.

The Standing Committee on Vaccination (STIKO) recommends that people under 30 should be given the Novavax and the BioNTech vaccine. The recommendation for BioNTech applies both to initial vaccinations and any later booster vaccination. Even if a different vaccine was used initially, the BioNTech vaccine should be used for additional vaccinations. Since the introduction of the mRNA vaccines by Biontech/Pfizer and Moderna, rare cases of myocarditis and/or pericarditis have been known to occur in younger people after receiving these vaccines. Current analyses indicate that myocarditis and pericarditis are observed more frequently in those under 30 after receiving Moderna than after receiving Biontech.

By way of a precaution, those who are pregnant – regardless of their age – should only be vaccinated with the Biontech vaccine.

For those aged 30 and over, there is no increased risk of myocarditis or pericarditis after receiving a vaccination with Moderna.

According to the STIKO recommendation, the AstraZeneca and Johnson & Johnson vaccines should be used primarily for those aged over 60. The reason for this is that very rare but severe side effects (cerebral vein thrombosis) have been observed in connection with these vaccines. According to the STIKO, younger people can receive both vaccines if they wish and have been fully informed by their doctor.

The STIKO also recommends that those who have already received a first dose of the AstraZeneca vaccine should generally receive an mRNA vaccine as their second dose (cross vaccination or heterologous vaccination). Cross vaccination is also recommended for those who have received the Johnson & Johnson vaccine. Four weeks after receiving the initial vaccination, the STIKO recommends a supplementary vaccination with an mRNA vaccine to significantly increase protection against COVID-19. The reason for this is that vaccine breakthroughs have been observed more frequently in those vaccinated with Johnson & Johnson.

The protein vaccine Nuvaxovid developed by Novavax was approved by the EU Commission on 20 December 2021. STIKO recommends the vaccine for initial vaccination for everyone aged 18 and over. The vaccine has been available in Germany since the end of February.

ומי שטרח לקרוא את האמור לעיל, יבין מבין השורות, שלכל אחד מהחיסונים יש בנוסף לייתרונות, גם חסרונות
ומאחר ואני כבר מודע לתגובה הפאבלובית של חלק מהמשתמשים פה, אז כן הייתרונות עולים על החסרונות, ןרוצו להתחסן, אבל אל תשכחו להעיף מבט בהמלצות, למען לא תגידו לא ידענו

ומעבר לכל הבלבולי מוח האלה, הערה קטנה על המחקר הדגול, כי חלק מהמשתמשים פה נוהגים לצטט את זה בהקשר של מחקרים אחרים:
This article is a preprint and has not been peer-reviewed [what does this mean?]. It reports new medical research that has yet to be evaluated and so should not be used to guide clinical practice.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ודאי שלכל אחת מהחלופות יש יתרונות וחסרונות יחסיים, ובגלל זה בדיוק יש המלצות שונות לקבוצות אוכלוסיה שונות (שגם משתנות מפעם לפעם, בהתאם לידע שנצבר, וגם ממקום למקום, בהתאם לנסיבות הייחודיות של כל מקום).
אף אחד פה לא מתווכח עם זה, חוץ מאלה שחושבים שמדובר ב"חיסון פח" ושהמחקרים שמראים שהוא בעצם יעיל ובטיחותי הם "מדע זבל".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני בהחלט מנסה להבין מי כתב (ואיפה) שכל החיסונים נפלאים וחסרי חסרונות בדיוק באותה המידה. עם בי בדיוק אתה מתווכח כאן?
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

pelegs כתב: 03 מאי 2022, 12:53 אני בהחלט מנסה להבין מי כתב (ואיפה) שכל החיסונים נפלאים וחסרי חסרונות בדיוק באותה המידה. עם בי בדיוק אתה מתווכח כאן?
ראשית כל, אני לא מתווכח עם אף אחד, ובוודאי שלא איתך
למשפט הפתיחה שלך, השרשור מספיק ארוך, אבל היו מספיק כאלו, ובוודאות גם משתמשים שזלזלו ספציפית לעניין ה- myocarditis, שמראש הדיון העולמי לגביו התרכז באוכלוסיה גברית בגילאים המדוברים, ולא בכלל האוכלוסיה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בלומי האדום כתב: 03 מאי 2022, 13:13
pelegs כתב: 03 מאי 2022, 12:53 אני בהחלט מנסה להבין מי כתב (ואיפה) שכל החיסונים נפלאים וחסרי חסרונות בדיוק באותה המידה. עם בי בדיוק אתה מתווכח כאן?
ראשית כל, אני לא מתווכח עם אף אחד, ובוודאי שלא איתך
למשפט הפתיחה שלך, השרשור מספיק ארוך, אבל היו מספיק כאלו, ובוודאות גם משתמשים שזלזלו ספציפית לעניין ה- myocarditis, שמראש הדיון העולמי לגביו התרכז באוכלוסיה גברית בגילאים המדוברים, ולא בכלל האוכלוסיה
למה לזלזל במיוקרדיטיס?
המחקרים הרלוונטיים מסבירים מצוין עד כמה החיסונים מסוכנים ואיזה מין מיוקרדיטיס הם עלולים לגרום (הצגה קלה יחסית, בטח יחסית לזאת שאחרי זיהום ויראלי) ובאיזה שיעור מהמקרים (קטן אבל משמעותי באוכלוסיות מסוימות).
אני מקווה שציון של ממצאים כאלה לא נחשב "זלזול".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  850 לייקים

D&3 כתב: 18 מאי 2022, 19:49
חחחחחחחחחחחחחחחח
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

סומך כתב: 18 מאי 2022, 20:41
D&3 כתב: 18 מאי 2022, 19:49
חחחחחחחחחחחחחחחח
אם נתעלם רגע מהציניות של החלאה האנושית העונה על השם פארקר, ראוי שנילחם על כך שילדים יוכלו להמשיך במסורת מדורות בחג ל״ג בעומר.
גם ראוי שיהיו זיקוקים בימי עצמאות
וגם ראוי שמי שלא רוצה להתחסן לא יתחסן

אבל מה לעשות שהמגמה כרגע היא לפגוע בכיף של אחרים מתוך גישה סוציומטית, תחת הצדקה של כל מיני טענות קולקטיביסטיות פופוליסיטיות.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הופה, יצא הליברטריאן מהשק.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךKingAlpaca
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

שמתי אתמול מוזיקה ב2 בלילה בפול ווליום ככה בכיף שלי והשכן הסוציומט שלי הזמין עלי משטרה, ואז המדינה הקולקטיביסטית פופיליסטית הזו נתנה לי דו"ח
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

התפרצויות בכמה איזורים שונים בעולם של אבעבועות קוף.
תענוג.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

דל פיירו כתב: 19 מאי 2022, 08:58 אבל מה לעשות שהמגמה כרגע היא לפגוע בכיף של אחרים מתוך גישה סוציומטית, תחת הצדקה של כל מיני טענות קולקטיביסטיות פופוליסיטיות.
לא, כי לפגוע בבריאות של אחרים בשביל הכיף שלך זה בדיוק ההיפך מסוציומטיות.
כמה חוסר מודעות בבן אדם אחד??? אבא, תרחם!!!
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 3 לייקיםסומךD&3pelegs
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

תראו זה שלא בזין שלכם להתמודד עם זה שאין כבר שטחים פתוחים בישראל ועם זה שהילדים שלכם יעשו מדורה זה דבר אחד,

אבל זיהום האוויר מלג בעומר זה כלום ושום דבר ממה שיוצא כל יום ממכוניות.
זה פשוט נוח להשתמש בטיעון הסביבתי כדי להפסיק את המסורת הזו, שלא נוחה לחלק מהאנשים ולהתעלם לחלוטין מהחשיבות של המנהג מבחינה חברתית, מסורתית ומההוואי וההנאה שהוא מייצר.
יום אחד בלבד בשנה.

לי כואב שכנראה בעתיד הקרוב, ילדים לא יהנו יותר מאחד החגים הבאמת מיוחדים ומרגשים ששאני חוויתי בתור ילד.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אוקיי, בומר
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

בניחוש פרוע אני צעיר ממך בגיל וכנראה גם חופשי יותר במחשבה
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  850 לייקים

דל פיירו כתב: 19 מאי 2022, 13:33 בניחוש פרוע אני צעיר ממך בגיל וכנראה גם חופשי יותר במחשבה
אינסל
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

דל פיירו כתב: 19 מאי 2022, 12:53 אבל זיהום האוויר מלג בעומר זה כלום ושום דבר ממה שיוצא כל יום ממכוניות.
אני בהחלט מסכים שחייבים להפסיק את התלות במכוניות ולעבור לתחבורה ציבורית איכותית בחינם לכלל האוכלוסיה.

כמו-כן, אפשר להגביל את מדורות ל"ג בעומר אל מחוץ לערים, ככה שנושא הזיהום הישיר יהיה פחות רלוונטי.
האם תהיה מוכן לזה, או שזו לטעמך פגיעה מהותית בחופש הפרטי?
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

סומך כתב: 19 מאי 2022, 13:41
דל פיירו כתב: 19 מאי 2022, 13:33 בניחוש פרוע אני צעיר ממך בגיל וכנראה גם חופשי יותר במחשבה
אינסל
סימפ
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

pelegs כתב: 19 מאי 2022, 14:10
דל פיירו כתב: 19 מאי 2022, 12:53 אבל זיהום האוויר מלג בעומר זה כלום ושום דבר ממה שיוצא כל יום ממכוניות.
אני בהחלט מסכים שחייבים להפסיק את התלות במכוניות ולעבור לתחבורה ציבורית איכותית בחינם לכלל האוכלוסיה.

כמו-כן, אפשר להגביל את מדורות ל"ג בעומר אל מחוץ לערים, ככה שנושא הזיהום הישיר יהיה פחות רלוונטי.
האם תהיה מוכן לזה, או שזו לטעמך פגיעה מהותית בחופש הפרטי?
בהנחה ויהיה מספיק מקום לכולם לעשות מדורה בכיף שלהם אז כן
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

דל פיירו כתב: 19 מאי 2022, 14:15 בהנחה ויהיה מספיק מקום לכולם לעשות מדורה בכיף שלהם אז כן
ואם אין מספיק? איפה עובר אצלך הגבול בין פגיעה בחופש הפרטי לפגיעה באיכות החיים ו/או הבריאות של אחרים?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בגיל אני די בטוח.
אבל מי שמתעצבן כי משהו השתנה מאז שהוא היה ילד הוא לא בדיוק "חופשי במחשבה", גם אם זאת מחמאה שהוא אוהב לתת לעצמו...
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

pelegs כתב: 19 מאי 2022, 14:24
דל פיירו כתב: 19 מאי 2022, 14:15 בהנחה ויהיה מספיק מקום לכולם לעשות מדורה בכיף שלהם אז כן
ואם אין מספיק? איפה עובר אצלך הגבול בין פגיעה בחופש הפרטי לפגיעה באיכות החיים ו/או הבריאות של אחרים?
שאם זה משהו שעושים יום אחד בשנה כל שנה כבר מלפני קום המדינה יותר מ-70 שנה וזה חשוב לחלק מהציבור, לא מפסיקים את זה ככה סתם כי לחלק אחר מהציבור זה מתחשק שזה יפסיק.

זה לדוגמא מקום מסוים בו עובר הגבול בין הרצון האישי שלך לאיכות חיים או הרצון האישי שלך לא להריח עשן או לשמור על כדור הארץ אל מול הפגיעה הקולקטיבית בשמחה של אחרים בל״ג בעומר.
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

teknoboy כתב: 19 מאי 2022, 14:58
בגיל אני די בטוח.
אבל מי שמתעצבן כי משהו השתנה מאז שהוא היה ילד הוא לא בדיוק "חופשי במחשבה", גם אם זאת מחמאה שהוא אוהב לתת לעצמו...
זה שאתה מאמץ כל רפורמה של שינוי לא הופך אותך לחופשי במחשבה, אלה רק לבן אדם שמאמץ באופן עיוור כל רפורמה של שינוי כי אתה שבוי באג׳נדות חברתיות שאתה מחוייב אליהם בהתאם לפוזיציה הפוליטית שלך
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

דל פיירו כתב: 19 מאי 2022, 17:20
בגיל אני די בטוח.
זה שאתה מאמץ כל רפורמה של שינוי לא הופך אותך לחופשי במחשבה, אלה רק לבן אדם שמאמץ באופן עיוור כל רפורמה של שינוי כי אתה שבוי באג׳נדות חברתיות שאתה מחוייב אליהם בהתאם לפוזיציה הפוליטית שלך
אבל אני ממש לא מאמץ כל רפורמה. מאיפה הבאת את זה?
אני פשוט לא נכנס להתקף היסטריה כשמשהו מסביבי נראה טיפה שונה מאשר בילדות שלי. אתה, לעומת זאת...
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

דל פיירו כתב: 19 מאי 2022, 17:18 שאם זה משהו שעושים יום אחד בשנה כל שנה כבר מלפני קום המדינה יותר מ-70 שנה וזה חשוב לחלק מהציבור, לא מפסיקים את זה ככה סתם כי לחלק אחר מהציבור זה מתחשק שזה יפסיק.

זה לדוגמא מקום מסוים בו עובר הגבול בין הרצון האישי שלך לאיכות חיים או הרצון האישי שלך לא להריח עשן או לשמור על כדור הארץ אל מול הפגיעה הקולקטיבית בשמחה של אחרים בל״ג בעומר.
ואם יתברר לך שבכל שנה מדורות ל"ג בעומר בתוך הערים מוסיפות מספר הרוגים ועוד כמה מאות חולים אקוטים כתוצאה מהחמרת בעיות בריאות כאלה ואחרות - אתה עדיין תחזיק באותה העמדה?
(אני לא טוען שזה המצב, לי אישית אין מושג - אני פשוט לא מסכים עם העמדה שלך ש"כיף" מסורתי חשוב יותר מבריאות של אנשים ואיכות הסביבה)
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

teknoboy כתב: 19 מאי 2022, 17:22

בגיל אני די בטוח.
אני פשוט לא נכנס להתקף היסטריה כשמשהו מסביבי נראה טיפה שונה מאשר בילדות שלי. אתה, לעומת זאת...
ואני לא נכנס להתקף היסטריה כמשהו מסביבי נראה טיפה שונה מאשר בילדות שלי. מאיפה אתה הבאת את זה?
אני מתגד לרפורמות מסוימות בעלות אופי מסוים. לדוגמא כשהייתי ילד לא היו כמעט שבילי אופניים בערים ולא קורקינטים חשמליים ולדעתי אלו שינויים מבורכים
שעזרו מאוד כנגד מצוקת החנייה, הדיור ויוקר המחייה. בעיקר בתל-אביב.
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

pelegs כתב: 19 מאי 2022, 18:40
דל פיירו כתב: 19 מאי 2022, 17:18 שאם זה משהו שעושים יום אחד בשנה כל שנה כבר מלפני קום המדינה יותר מ-70 שנה וזה חשוב לחלק מהציבור, לא מפסיקים את זה ככה סתם כי לחלק אחר מהציבור זה מתחשק שזה יפסיק.

ואם יתברר לך שבכל שנה מדורות ל"ג בעומר בתוך הערים מוסיפות מספר הרוגים ועוד כמה מאות חולים אקוטים כתוצאה מהחמרת בעיות בריאות כאלה ואחרות - אתה עדיין תחזיק באותה העמדה?
(אני לא טוען שזה המצב, לי אישית אין מושג - אני פשוט לא מסכים עם העמדה שלך ש"כיף" מסורתי חשוב יותר מבריאות של אנשים ואיכות הסביבה)
מה אתה בא לעשות דיאלקטיקה רק לשם הדיאלקטיקה?
אני חושב שכנראה מדורות לא גורמות לזה, ואני כן חושב שבריאות ואיכות סביבה חשובים, אבל אי אפשר על בסיס כל טענה בריאותית/סביבתית למחוק כל ערך אחר כמו הנאה או מסורת.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

דל פיירו כתב: 19 מאי 2022, 18:44
ואני לא נכנס להתקף היסטריה כמשהו מסביבי נראה טיפה שונה מאשר בילדות שלי. מאיפה אתה הבאת את זה?
אני מתגד לרפורמות מסוימות בעלות אופי מסוים. לדוגמא כשהייתי ילד לא היו כמעט שבילי אופניים בערים ולא קורקינטים חשמליים ולדעתי אלו שינויים מבורכים
אה, סליחה, אתה חוטף התקף רק כשמשנים משהו שאתה אוהב.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

teknoboy כתב: 19 מאי 2022, 18:49
היידה שלא תפגע פה במקרה באחד מכותבי הפורום שאולי באמת חווה התקפים על בסיס בריאותי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

דל פיירו כתב: 19 מאי 2022, 18:53
teknoboy כתב: 19 מאי 2022, 18:49

היידה שלא תפגע פה במקרה באחד מכותבי הפורום שאולי באמת חווה התקפים על בסיס בריאותי
לא נראה לי שמישהו כזה ייפגע, אבל למען הסר ספק: התקף -> טנטרום.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

דל פיירו כתב: 19 מאי 2022, 18:49

אני חושב שכנראה מדורות לא גורמות לזה, ואני כן חושב שבריאות ואיכות סביבה חשובים, אבל אי אפשר על בסיס כל טענה בריאותית/סביבתית למחוק כל ערך אחר כמו הנאה או מסורת.
בוודאי שכן. בריאות פיסית ונפשית ואיכות הסביבה עולות על מסורת והנאה. בגלל זה למשל מסורת הזובור בצבא פסולה, ומסורת עישון במסעדות או בבתי קפה בפנים שונתה, ומסורת מלחמת שוורים צוברת עוד ועוד התנגדות במקומות בהם הייתה נהוגה, ובקטלוניה (או לפחות ברצלונה) נאסרה. על הנאה בכלל אין מה לדבר. יש אנשים שנהנים להשליך גורי חתולים למדורות. ההנאה שלהם חשובה מבריאות הגורים?
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

תא מרבוטא כתב: 19 מאי 2022, 19:28

בוודאי שכן. בריאות פיסית ונפשית ואיכות הסביבה עולות על מסורת והנאה. בגלל זה למשל מסורת הזובור בצבא פסולה, ומסורת עישון במסעדות או בבתי קפה בפנים שונתה, ומסורת מלחמת שוורים צוברת עוד ועוד התנגדות במקומות בהם הייתה נהוגה, ובקטלוניה (או לפחות ברצלונה) נאסרה. על הנאה בכלל אין מה לדבר. יש אנשים שנהנים להשליך גורי חתולים למדורות. ההנאה שלהם חשובה מבריאות הגורים?
מניח שלא. אבל אתה נראה שנהנה לעשות דמגוגיה
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

דל פיירו כתב: 19 מאי 2022, 21:11
תא מרבוטא כתב: 19 מאי 2022, 19:28
מניח שלא. אבל אתה נראה שנהנה לעשות דמגוגיה
1. כמות הדמגוגיה באשכול (לא ממך דווקא) בשם חופש הבחירה וזכויות הפרט שנשפכה כאן, וזה מפריע לך?
2. טענת שעל בסיס בריאות ואיכות סביבה אי אפשר לדחות ענייני הנאה ומסורת. ובכן, עקרונית ברור שיש משקל גם למסורת ולהנאה, רק שבריאות זה שיקול גובר. איכשהו מההתרשמות שלי דווקא להנאה ולמסורת ניתן משקל יתר ולא חסר בדרך כלל (עד לקןרונה ששם ההנחיות היו בחלקן באמת חסרות הגיון). בכל מקרה (ואחרי שדווקא באופן מעניין צידדתי בעמדתך על קיצוניות ההנחיות בקורונה) בעניין לג בעומר אין כאן לדעתי שום ויכוח. מסורת מיותרת, אפילו לא מדאוריתא, מזיקה, מסוכנת, שעדיף למזער אם לא להכחיד
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

לא טענתי שאי אפשר לדחות הנאה ומסורת על בסיס בריאות וסביבה. אני טוען שלא צריך תמיד לתעדף ביטחון, בריאות וסביבה על פני מסורת והנאה, שזו המגמה המתחזקת כרגע בעולם.

במקרה של ל״ג בעומר מאחר וזו מסורת יפה שמתרחשת יום אחד! בשנה. לדעתי לא צריך להפסיק את זה כי זה לא בא בטוב לחלק מהציבור.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

דל פיירו כתב: 20 מאי 2022, 18:32 לא טענתי שאי אפשר לדחות הנאה ומסורת על בסיס בריאות וסביבה. אני טוען שלא צריך תמיד לתעדף ביטחון, בריאות וסביבה על פני מסורת והנאה, שזו המגמה המתחזקת כרגע בעולם.

במקרה של ל״ג בעומר מאחר וזו מסורת יפה שמתרחשת יום אחד! בשנה. לדעתי לא צריך להפסיק את זה כי זה לא בא בטוב לחלק מהציבור.
חכה שתשמע על דבר שנקרא "משבר האקלים" (חפש בגוגל) ועל המשמעות שלו מבחינת החיים שלך והשינויים שתצטרך לעשות
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה