שאלות, תשובות ודיונים בנושאי ציונות, העם הפלסטיני וכו'

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
על הכיפאק
קיבל.ה  12 לייקים

הערת אדמין (pelegs): האשכול פוצל מאשכול "חדשות מהזווית הפלסטינית". כאן נתמקד בדיונים ונשאיר את אשכול החדשות, ובכן, לחדשות.

------------------------------------------------------------------------

pelegs כתב: 16 מאי 2022, 22:13
על הכיפאק כתב: 16 מאי 2022, 20:14
pelegs כתב: 03 מאי 2022, 09:28 אלימות זה רע, הגידו לא לאלימות וזה
אבל תכלס כל המהות והבראנד של חצרוני זה לעצבן אנשים ולגרום להם להיות אלימים כלפיו. זה לא קטע של האשמת הקורבן - לדעתי הוא צריך את זה בשביל להישאר רלוונטי ולקבל פרסום (ואני מאמין שבהתאם גם כסף).
אחי למה כתוב לך חופש לפלסטין בחותמת משתמש? למה אתה מתכוון בדיוק ?
ולתשובה רצינית (אני לא מתכוון להתווכח על זה כאן, כאמור יש את האשכול היעודי בוולטון): לפי איך שאני רואה את העולם, התנועה הציונית היא תנועה קולוניאליסטית (בלעז settler colonialism, כמו דרא"פ, ארה"ב, קנדה, אוסטרליה וכו'), והיא תנועה בלתי לגיטימית שהקימה אתנוקרטיה שביצעה (וממשיכה לבצע) טיהור אתני בילידים הפלסטינים. הדרך היחידה לצדק היא פירוק הרעיון הציוני, והשוואה של מעמדם האזרחי של כל הפלסטינים (אזרחי ישראל ואלו שאינם) לזה של היהודים - באופן פרומלי ופרקטי גם כן. אם הפלסטינים יבחרו בכך, יש להקים תחילה מדינה פלסטינית לצד ישראל ולהפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה, כשעם הזמן שתי המדינות יכולות להתקרב ולהתאחד/להתקיים כפדרציה. אם לעומת זאת הם יבחרו בצעד אחד אל עבר הקמת מדינה אחת בה כל האזרחים שווים בלי קשר למוצאם האתני וללאומם (כלומר ללא מדינה פלסטינית עצמאית כצעד ביניים) - זו זכותם המלאה, גם אם לדעתי האישית זה צעד שגוי.

הניתוח הזה נובע ישירות מתפישת העולם המרקסיסטית, וספציפית דרך ניתוח יחסי הכוחות בעולם, בדגש על תופעת האימפריאליזם (שהוא, כפי שכתב נכון לנין, השלב העליון של הקפיטליזם). לכן שחרור פלסטין הוא שלב מקומי חשוב במהפכה מעמדית בינ"ל. פועלי כל העולם התאחדו וכל זה.

מסכים או לא, כאמור תגובות עם תוכן בבקשה באשכול היעודי.
1. "התנועה הציונית היא תנועה קולוניאליסטית" - כמו שאני מבין קולוניות הן התיישבויות אשר עדין שייכות למקור מוצאם. דרא"פ, אלג'יר סינגפור, כל איזורי יבשת אמריקה בערך ועוד. האיזורים האלה נשלטו ונוהלו מרחוק ע"י כובשיהם. כמו אנגליה הולנד פורטוגל וכו' ולכן קוראים להן קולוניות. מדינת ישראל אינה קולוניה היא מדינה בשם עצמה.

2. למה אתה מתכוון 'טיהור אתני'? אין כאן דילול אוכלוסייה ע"י רצח וגם לא גיור מאסיבי של משפחות מוסלמיות בעל כורחן. מה הכוונה טיהור אתני?

3. 'פירוק הרעיון הציוני' נשמע מאוד כמו קריאה למלחמה וחורבן למדינת ישראל. האם בכך אתה רוצה?

4. לא כלכך הבנתי מה החזון שלך בקשר למה יהיה פה. 'השוואה של מעמדם האזרחי של כל הפלסטינים (אזרחי ישראל ואלו שאינם) לזה של היהודים' למה שנשווה מעמד אם אנשים שאינם אזרחי המדינה? אתה כנראה באמת רוצה שמדינת ישראל תיכבש. זה מדאיג. ומה יהיה פה יום אחרי? שלטון בראשות חמאס עדיף לדעתך? אולי חיזבאללה או הג'יהאד האיסלמי? אני משתדל להיות אוביקטיבי הכי שאני יכול אבל נראה לי ששלטון ישראלי עדיף לכולם. וכתבת שאם תחילה אם הפלסטינים ירצו יהיו קודם שתי מדינות. אז למה בכלל צריך שיוויון מעמדות אם אנשים שבכה וכה יש להם מדינה לצידנו? לא כלכך ירדתי לסוף דעתך פה בקיצור.

5. מדינה שכל אזרחיה שווים אני מסכים מכל הלב. אני לא מכיר אותך לכן אני לא יודע אם אתה ישראלי מוסלמי שמרגיש אי שיוויון או פלסטיני שמרגיש כך. לכן אשאל לשני המקרים.
כישראלי מוסלמי במה אתה מרגיש חוסר שיוויון? בזמני עבר כמו שהעלת מקודם במדינות קולונליסטיות מנעו מתושבים השכלה גבוהה ותעסוקה בתפקידים בחירים. אבל כאן בארץ יש מלא מרצים באוניברסיטאות ממוצא מוסלמי ערבי, רופאים וגם בבחירות האחרונות פעם ראשונה בהסיטוריה הישראלית שמפלגה ערבית יושבת בקואליציה. אז כיצד אי השיוויון מתבטא? ואם אי שיוויון עסקינן אני מאשים אותכם שמעולם לא רציתם להשתלב ומעולם לא ראיתם אתם אותנו יחד כעם אחד ותמיד חטרתם תחתינו בכך שישבתם על הגדר.
כפלסטיני מה היית מצפה ממדינת ישראל שתפעל לשיפור מעמדך?
אין לי חברים מוסלמים שמרגישים קיפוח כלכך קשה שהם רוצים לצאת במלחמה. בבקשה תענה לי בכנות אשמח לדעת בדיוק כיצד אתה מרגיש.

בבקשה אל תראה בי כתוקפני אני פה בשביל ללמוד
נערך לאחרונה על ידי על הכיפאק ב 17 מאי 2022, 09:12, נערך 2 פעמים בסך הכל.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בא לשכונה בחור חדש... על הכיף-כיפאק.
הכל מההתחלה עכשיו?
הפוסט קיבל לייק אחדעל הכיפאק
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

על הכיפאק כתב: 17 מאי 2022, 09:03 2. למה אתה מתכוון 'טיהור אתני'? אין כאן דילול אוכלוסייה ע"י רצח וגם לא גיור מאסיבי של משפחות מוסלמיות בעל כורחן. מה הכוונה טיהור אתני?
אקדיש זמן רק לטיעון הזה, ושכל אחד יגיב על מה שבא לו :)
דילול האוכלוסין המאסיבי התבצע פעמיים, ב48 וב67 (כן, גם ב67).
מאז יש תהליך דחיקה של הפלסטינים לאזורים כמה שיותר צפופים. איך אומרים - כמה שיותר שטח כמה שפחות ערבים.
אגב, זה תהליך שמתבצע גם בתוך ישראל עצמה, שקיבל את המילים היפות "יהוד הגליל/הנגב"
כמו כן, יש בהחלט כוונה שיהיה להם כל כך רע שהם יעזבו מבלי שיצטרכו לגרש אותם, מה שקיבל את המילים היפות "הגירה מרצון", ויש תנועות פוליטיות בישראל שזו הפרוגרמה הפוליטית שלהם.

עניתי סבבה?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תכלס זו אשמתי שהפנתי לאשכול הזה. מאוחר יותר היום כשיהיה לי זמן אני אעביר לאשכול ייעודי לשאלות/תשובות/דיונים בנושא - ואולי נשאיר את האשכול הזה לענייני חדשות נטו.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדD&3
סמל אישי של משתמש
על הכיפאק
קיבל.ה  12 לייקים

אדום נחמד כתב: 17 מאי 2022, 11:09
על הכיפאק כתב: 17 מאי 2022, 09:03 2. למה אתה מתכוון 'טיהור אתני'? אין כאן דילול אוכלוסייה ע"י רצח וגם לא גיור מאסיבי של משפחות מוסלמיות בעל כורחן. מה הכוונה טיהור אתני?
מאז יש תהליך דחיקה של הפלסטינים לאזורים כמה שיותר צפופים. איך אומרים - כמה שיותר שטח כמה שפחות ערבים.
אגב, זה תהליך שמתבצע גם בתוך ישראל עצמה, שקיבל את המילים היפות "יהוד הגליל/הנגב"
כמו כן, יש בהחלט כוונה שיהיה להם כל כך רע שהם יעזבו מבלי שיצטרכו לגרש אותם, מה שקיבל את המילים היפות "הגירה מרצון", ויש תנועות פוליטיות בישראל שזו הפרוגרמה הפוליטית שלהם.

עניתי סבבה?
רגע, ב48 וב67 אלה היו מקרים בהם תקף אותך אויב וכתוצאה אתה הצבת גבולות והרחקת גורם עוין. זה לא טיהור אתני. הם הפסידו במלחמה שהם התחילו.
'יהוד הגליל והנגב' זה לא מושג שאני מכיר בשמו אבל כן יש רצון של המדינה לחזק התיישבויות בכל האיזורים בארץ גם בנגב וגם בגליל נשמע לי סבבה.
ולתנועות הפוליטיות. כן לצערי יש הרבה מטומטמים במדינה צר לי על זה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

מי שתקף ב 48 אלו מדינות ערב ולא הפלסטינים. מתוך 1.2-1.3 מיליון פלסטינים שחיו בארץ ישראל לפני המלחמה, השתתפו במלחמת 48 בין אלף לאלפיים פלסטינים (לא תמצא אף הערכה יותר גבוהה).
הפלסטינים לא היו מאורגנים כמו היישוב היהודי וגם לא נלחמו, וזה מה שהקל על גירוש 700-800 אלף מהם.
הפלסטינים היו תמיד שוחרי שלום, והנרטיב היהודי לוקח באינטרסנטיות מקרי קצה נדירים ומנפח אותם כאילו היו בארץ פרעות ביהודים ללא הרף.
ככל שהגיעו יותר יהודים והקימו יותר יישובים, כך היו יותר חיכוכים, אבל לא רק צד אחד אשם בכך.
נערך לאחרונה על ידי its-sick ב 17 מאי 2022, 12:27, נערך פעם 1 בסך הכל.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

על הכיפאק כתב: 17 מאי 2022, 12:17
אדום נחמד כתב: 17 מאי 2022, 11:09

עניתי סבבה?
רגע, ב48 וב67 אלה היו מקרים בהם תקף אותך אויב וכתוצאה אתה הצבת גבולות והרחקת גורם עוין. זה לא טיהור אתני. הם הפסידו במלחמה שהם התחילו.
'יהוד הגליל והנגב' זה לא מושג שאני מכיר בשמו אבל כן יש רצון של המדינה לחזק התיישבויות בכל האיזורים בארץ גם בנגב וגם בגליל נשמע לי סבבה.
ולתנועות הפוליטיות. כן לצערי יש הרבה מטומטמים במדינה צר לי על זה.
אני לא חושב שזה המקום להכנס ל"מי התחיל" (כאילו, זה פשוט נושא נורא מורכב ו"קצרה היריעה"). רק אגיד שבכל מקרה, העתקת אוכלוסיה אזרחית היא אסורה על פי הדין הבינלאומי, ובאופן כללי מעשה די מטונף. ילדים בכיתה ד כבר יודעים להגיד שעונש קולקטיבי זה לא לגיטימי.
יפה שנשמע לך סבבה "לעודד התיישבות יהודית", אבל מכיוון שזה בא על חשבון "התיישבות לא יהודית", זה בעיני קצת פחות סבבה. אני לא אשלח אותך "ללמוד את הנושא", אבל דע לך שכשאתה רואה ערים ערביות צפופות זה הרבה בגלל שבנו ישובים יהודים מסביב שחונקים אותם מלהתפתח.
והבעיה שלי היא לא עם "מטומטמים" במדינה. גם מי שלא מקדם במודע "עידוד הגירה" של פלסטינים, לוקח חלק בפרוייקט הזה כשהוא לא מתנגד לאמלול חייהם כבר 54 שנים. רוצה לומר, התנועה הפוליטית הזו גדולה הרבה יותר מפייגלין וסמוטריץ'
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

על הכיפאק, הייתי אולי טיפה לא נחמד בתגובה שלי. ברוך הבא.
באשכול הקודם אליו הועברת, נשאלו בדיוק אותן שאלות ששאלת ויותר מפעם אחת, והיה בהן דיון עם הסברים מפורטים שיתנו לך תשובות טובות עם הרבה מקורות מידע מחוץ לפורום.
השאלות ששאלת הן שאלות שכל אחד שגדל במדינת ישראל ב-75 שנה האחרונות צריך לשאול את עצמו, כדי לגלות אמת שהוסתרה ממנו.
אם יש לך סבלנות, סקרנות וקצת זמן, כדאי לך לעבור על לאורך האשכול ההוא, תקבל הרבה מידע (גם על שאלות שעוד לא שאלת. )
סמל אישי של משתמש
על הכיפאק
קיבל.ה  12 לייקים

אדום מטלי כתב: 17 מאי 2022, 12:54 על הכיפאק, הייתי אולי טיפה לא נחמד בתגובה שלי. ברוך הבא.
באשכול הקודם אליו הועברת, נשאלו בדיוק אותן שאלות ששאלת ויותר מפעם אחת, והיה בהן דיון עם הסברים מפורטים שיתנו לך תשובות טובות עם הרבה מקורות מידע מחוץ לפורום.
השאלות ששאלת הן שאלות שכל אחד שגדל במדינת ישראל ב-75 שנה האחרונות צריך לשאול את עצמו, כדי לגלות אמת שהוסתרה ממנו.
אם יש לך סבלנות, סקרנות וקצת זמן, כדאי לך לעבור על לאורך האשכול ההוא, תקבל הרבה מידע (גם על שאלות שעוד לא שאלת. )
אחי דווקא הצחיק אותי מה שרשמת=]
כן יש לי סקרנות אני אעבור אליו.
רק עדין מאוד מפריע לו שהוא רשם שצריך למוטט את הציונות שזה בגדול להחריב את מדינת ישראל ובקטן אין יותר הפועל תל אביב אגב...

אנשים מגיבים לי פה דברים שהם צודקים בהם ואין לי כוונה להתווכך עם מישהו שמרגיש שנעשה לא רע. הדרך לפתור את זה לדעתי היא להקשיב ולתקן. לכפר על עוול שנעשה בדרכי שלום. לכפר על עוול בדרך מלחמה זה רוע מוחלט. ישראלי שחושב שצריך להפיל את מדינת ישראל זה הזוי. מי שמרגיש כך שידע שיש לשכה בה יוכל להחזיר את תעודת הזהות שלו בכל רגע.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

על הכיפאק כתב: 17 מאי 2022, 09:03 1. "התנועה הציונית היא תנועה קולוניאליסטית" - כמו שאני מבין קולוניות הן התיישבויות אשר עדין שייכות למקור מוצאם. דרא"פ, אלג'יר סינגפור, כל איזורי יבשת אמריקה בערך ועוד. האיזורים האלה נשלטו ונוהלו מרחוק ע"י כובשיהם. כמו אנגליה הולנד פורטוגל וכו' ולכן קוראים להן קולוניות. מדינת ישראל אינה קולוניה היא מדינה בשם עצמה.

2. למה אתה מתכוון 'טיהור אתני'? אין כאן דילול אוכלוסייה ע"י רצח וגם לא גיור מאסיבי של משפחות מוסלמיות בעל כורחן. מה הכוונה טיהור אתני?

3. 'פירוק הרעיון הציוני' נשמע מאוד כמו קריאה למלחמה וחורבן למדינת ישראל. האם בכך אתה רוצה?

4. לא כלכך הבנתי מה החזון שלך בקשר למה יהיה פה. 'השוואה של מעמדם האזרחי של כל הפלסטינים (אזרחי ישראל ואלו שאינם) לזה של היהודים' למה שנשווה מעמד אם אנשים שאינם אזרחי המדינה? אתה כנראה באמת רוצה שמדינת ישראל תיכבש. זה מדאיג. ומה יהיה פה יום אחרי? שלטון בראשות חמאס עדיף לדעתך? אולי חיזבאללה או הג'יהאד האיסלמי? אני משתדל להיות אוביקטיבי הכי שאני יכול אבל נראה לי ששלטון ישראלי עדיף לכולם. וכתבת שאם תחילה אם הפלסטינים ירצו יהיו קודם שתי מדינות. אז למה בכלל צריך שיוויון מעמדות אם אנשים שבכה וכה יש להם מדינה לצידנו? לא כלכך ירדתי לסוף דעתך פה בקיצור.

5. מדינה שכל אזרחיה שווים אני מסכים מכל הלב. אני לא מכיר אותך לכן אני לא יודע אם אתה ישראלי מוסלמי שמרגיש אי שיוויון או פלסטיני שמרגיש כך. לכן אשאל לשני המקרים.
כישראלי מוסלמי במה אתה מרגיש חוסר שיוויון? בזמני עבר כמו שהעלת מקודם במדינות קולונליסטיות מנעו מתושבים השכלה גבוהה ותעסוקה בתפקידים בחירים. אבל כאן בארץ יש מלא מרצים באוניברסיטאות ממוצא מוסלמי ערבי, רופאים וגם בבחירות האחרונות פעם ראשונה בהסיטוריה הישראלית שמפלגה ערבית יושבת בקואליציה. אז כיצד אי השיוויון מתבטא? ואם אי שיוויון עסקינן אני מאשים אותכם שמעולם לא רציתם להשתלב ומעולם לא ראיתם אתם אותנו יחד כעם אחד ותמיד חטרתם תחתינו בכך שישבתם על הגדר.
כפלסטיני מה היית מצפה ממדינת ישראל שתפעל לשיפור מעמדך?
אין לי חברים מוסלמים שמרגישים קיפוח כלכך קשה שהם רוצים לצאת במלחמה. בבקשה תענה לי בכנות אשמח לדעת בדיוק כיצד אתה מרגיש.

בבקשה אל תראה בי כתוקפני אני פה בשביל ללמוד
אני אתחיל דווקא מהסוף: חלילה! אתה לא תוקפני, ונראה לי מאד לגיטימי לשאול ולהתעניין. אני תמיד שמח לענות לאנשים על שאלות כאלו, כי זה משהו שיהודים בישראל כמעט ולא נחשפים אליו.
רק בקטנה על עצמי: אני יהודי, גדלתי בישראל ולפני כעשור עברתי בחזרה למדינת המוצא של משפחתי (גרמניה). הייתי ציוני בילדותי ונעורי והתפקחתי עקב פעילות פוליטית וחשיפה לדברים מזעזעים שראיתי בגדה המערבית ובתוך ישראל עצמה.
אני לא יכול ולא רוצה לדבר בשם פלסטינים, אלא רק מציג את עמדתי שהתגבשה לאורך עשרים השנים האחרונות.

לנקודות:
1. יש כמה קטגוריות של "קולוניאליזם". אלו שהזכרת הן בקטגוריה אחת (אם כי דרא"פ לא מתאימה לדעתי לרשימה). ישראל נמצאת בקטגוריה אחרת: באנגלית קוראים לזה Settler Colonialism, בעברית אני מאמין ש"חברת מתיישבים" זה תרגום מתאים. בגדול - תחשוב ארה"ב, קנדה, אוסטרליה וכו'. מדובר בקבוצה שמגיעה לארץ חדשה במטרה ליצור בה חברה חדשה שבה הם יוכלו לחיות חיים טובים יותר, בהתעלמות מוחלטת מהילידים שכבר חיים על הארץ. כחלק מהליך ההתנחלות בארץ החדשה הם דוחקים את האוכלוסיה הילידית החוצה, וכמעט תמיד מוחקים את תרבותם. זה בדיוק מה שקרה בצפון אמריקה (אירופאים כנגד אינדיאנים), אוסטרליה (אירופאים כנגד אבוריג'ינים), ניו-זילנד (אירופאים כנגד מאורים), ודרא"פ (אירופאים - בעיקר בורים הולנדים אבל גם בריטיים - כנגד מגוון רחב של תרבויות מקומיות). וכן, בישראל/פלסטין (יהודים ציונים - בעיקר אירופאים - כנגד תושביה הפלסטינים של הארץ).
כמו הקולוניאליזם שאתה הזכרת, ההתנחלות נעשית תחת חסות אימפריאליסטית. ההבדל הוא שחברת המתיישבים כמעט תמיד רוצה עצמאות מהאימפריה ששלחה אותה: האמריקאים למשל עברו מלחמה קשה אל מול הבריטים בשביל עצמאות, למרות שהאימפריה הבריטית הייתה מדינת החסות במקור. הקנדים דווקא נשארו תחת חסות בריטית למשך זמן רב, וקיבלו עצמאות ללא מאבק אלים בהליך שלקח זמן רב. וכמובן - הציונים חיפשו לקבל עצמאות מהבריטים בא"י/פלסטין.

2. אדום נחמד ענה יפה, אז אני לא אחזור על דבריו - אבל רק אוסיף שמסוף מלחמת 48' ועד אמצע שנות החמישים נעשו גירושים המוניים של פלסטינים שנשארו בתוך גבולות ישראל. למשל באשקלון, היכן שבעידוד ממשלת ישראל (הן בעזרת תשלומים אבל גם באיומים ובאלימות) מאות משפחות פלסטיניות גורשו מ"הגטו" הפלסטיני (לא מילה שלי), שבמהלך המלחמה הם הועברו אליו, אל עבר רצועת עזה וסיני. דברים דומים התרחשו בכל רחבי הארץ תחת הממשל הצבאי על האזרחים הפלסטינים של ישראל (49'-66').

3. זה בכלל לא חייב להתרחש במלחמה, ואני כמובן אשמח מאד אם זה יהיה הליך בלתי-אלים. מה שאני מדבר עליו הוא שהרעיון הציוני של עליונות יהודית על הארץ ייגמר וישראל תהיה מדינת כל אזרחיה: בלי אדמות קק"ל, שליטה של שב"כ במערכת החינוך במגזר הערבי, חוק הלאום וחוק השבות וכו' וכו'. הליכים דומים נעשו במדינות שונות בעולם.

4. לפני שאני עונה על השאלה עצמה, לדעתי יש לך בלבול בקשר למושג "פלסטינים": מה שאנשים קוראים לו "ערביי ישראל" הם פלסטינים לכל דבר. זה אותו העם כמו הפלסטינים בגדה המערבית, ברצועת עזה, במחנות הפליטים וכו'. ממש כמו "יהודי", "פלסטיני" זה לאום ומוצא אתני. ובדיוק כמו שיהודים יכולים להיות ישראלים, גרמנים, אמריקאים וסינים - ככה פלסטינים יכולים להיות לבנונים, ירדנים, אמריקאים וישראלים. הניסיון להפריד בין הפלסטינים שהם אזרחי ישראל לשאר העם הפלסטיני הוא לדעתי ניסיון מודע ליצור "הפרד ומשול" ע"י מחיקה של הזהות הפלסטינית בקרב הפלסטינים בישראל.
עכשיו לשאלה עצמה: הפלסטינים בישראל זכאים לאזרחות שווה הן כאינדיווידואלים והן כקבוצה. כשאני מדבר על מדינת כל אזרחיה, אני מדבר על מדינה בשטחי הקו הירוק שלא מיועדת לקבוצה אתנית כזו או אחרת - אלא לכל מי שחי בה והוא אזרח. בדיוק כמו שבארה"ב זה (לפחות פורמלית) ממש לא משנה אם אתה נוצרי בלונדיני ממוצא צרפתי או אתאיסט כהה עור ממוצא לבנוני - אתה אזרח לכל דבר, והמדינה לא מיועדת בראש ובראשונה לאזרחיה הלבנים - ככה זה צריך להיות בישראל. לא יכול להיות שמדינת ישראל תהיה מיועדת ליהודי כל העולם (ואני נכלל בהם) על חשבון אזרחיה הפלסטינים. חוק השבות חייב להימחק והפליטים הפלסטינים צריכים לקבל את הזכות לסיום הפליטות, ולחזרה לארץ כאזרחים לכל דבר. כל חוק שמגדיר את מדינת ישראל כמדינה ליהודים/מדינה יהודית צריך לעבור מהעולם. אזרחיה הפלסטינים של ישראל ראויים לקבל בחזרה אדמות שנלחקו מהם, לקבל תוכניות מתאר שתאפשרנה להם התפתחות עירונית בדיוק כמו שיש ליהודים, יש להקים ערים חדשות שתיועדנה גם לאוכלוסיה הפלסטינית (מאז 48' הוקמה רק עיר אחת יעודית לפלסטינים: רהט), אוניברסיטאות ובתי חולים צריכים להיות מוקמים גם ביישובים פלסטיניים וכו' וכו' וכו'.
אסור למדינה להעדיף את אזרחיה היהודים על חשבון אזרחיה הפלסטינים ולהיפך, בכל סיטואציה.
לגבי הפלסטינים בגדה המערבית/רצועת עזה: כפי שכתבתי, הם אלו שיקבעו האם הם מעוניינים במדינה עצמאית או בהחלת החוק הישראלי על השטחים וקבלת אזרחות. אי אפשר לתקן את העוול ההיסטורי שנעשה ב-74 השנים האחרונות ביום אחד, ולכן אני מאמין שמדינה פלסטינית עצמאית לצד ישראל, שתוכל להתפתח באופן עצמאי ועם כלכלה עצמאית תהיה שלב חיובי בהשוואת מעמדם של הפלסטינים בין הים לירדן לזה של היהודים. אבל כאמור, זו רק דעתי וזו ממש לא הבחירה שלי אלא שלהם.

5. מכיוון שאני לא מוסלמי ו/או פלסטיני - קצת קשה לי לענות על השאלות האלו. אני כן יכול לענות בתור יהודי גרמני: היסטורית, האימפריה הגרמנית הייתה מדינה "נוצרית" ויהודים היו דה-פקטו אזרחים סוג ב', למרות שחוקית מעמדם היה שווה. היו המון רופאים, עו"דים ותעשיינים יהודים. ובכל זאת, הייתה אפליה קשה בכל אספקט בחיים, למשל בהקצאת אדמות, בתקציבים, ביחס התקשורת ליהודים, ביכולת להתיישב ברחבי גרמניה, באלימות משטרתית והטרדה מצד גורמי השלטון וכו'. בדיוק כמו שכולנו מסכימים שמצב היהודים בגרמניה באותה התקופה היה "נסבל" ולא יותר, ככה אני רואה את זה עבור אזרחים פלסטינים בישראל. הם פורמלית שווים (חוץ מזה שהמדינה באופן פתוח מצהירה שהיא לא מיועדת להם, דרך חוקי בסיס, חוקים אחרים והתנהלות כללית) - אבל באופן פרקטי מופלים כקבוצה על בסיס יום-יומי. למשל, העובדה שהיה בכלל צריך להיות פס"ד קעדאן ופרופקסור בכיר כתב טקסט מזעזע ומנותק מהמציאות הפרקטית של הפלסטינים בישראל (פרופ' אליאב שוחטמן) מעידה על הסיטואציה הבלתי-שווה של הפלסטינים בישראל. אם אתה רוצה מסגור קצת שונה, תחשוב על מצב השחורים בארה"ב כהקבלה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
L.S
קיבל.ה  591 לייקים

על הכיפאק כתב: 17 מאי 2022, 13:15
אדום מטלי כתב: 17 מאי 2022, 12:54 על הכיפאק, הייתי אולי טיפה לא נחמד בתגובה שלי. ברוך הבא.
רק עדין מאוד מפריע לו שהוא רשם שצריך למוטט את הציונות שזה בגדול להחריב את מדינת ישראל ובקטן אין יותר הפועל תל אביב אגב...

אנשים מגיבים לי פה דברים שהם צודקים בהם ואין לי כוונה להתווכך עם מישהו שמרגיש שנעשה לא רע. הדרך לפתור את זה לדעתי היא להקשיב ולתקן. לכפר על עוול שנעשה בדרכי שלום. לכפר על עוול בדרך מלחמה זה רוע מוחלט. ישראלי שחושב שצריך להפיל את מדינת ישראל זה הזוי. מי שמרגיש כך שידע שיש לשכה בה יוכל להחזיר את תעודת הזהות שלו בכל רגע.
חלק מהאנשים האלה לא חיים בכלל בארץ, אל תתרגש.
ומעבר לכך, הם מיעוט שלא כ"כ משפיע גם ככה וטוב שכך.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

L.S כתב: 17 מאי 2022, 13:28

עד כדי כך אתה חסר ביטחון\אכול אשמה על העמדות שלך, שמלחיץ אותך שמישהו שאתה לא מכיר ישמע בטעות משהו טיפה שונה?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

הניתוחים הפסיכולוגיים 3>
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

התרומות המשמעותיות לדיון 3>
אי היכולת להתעלות מעל לפסים אישיים 3>
הרדיפות האישיות 3>

משתמש למופת 3>
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדD&3
סמל אישי של משתמש
על הכיפאק
קיבל.ה  12 לייקים

teknoboy כתב: 17 מאי 2022, 13:40

עד כדי כך אתה חסר ביטחון\אכול אשמה על העמדות שלך, שמלחיץ אותך שמישהו שאתה לא מכיר ישמע בטעות משהו טיפה שונה?
אתה מדבר אלי? המסקנו שלך קצת מרחיקות לכת. גם אחרי זה כתבת את זה
"
הרדיפות האישיות 3>

משתמש למופת 3>
"
אל מי אתה מדבר? זה לעניינו של נושא?
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

הלבבות לטכנית לארז, הציטוט של l. S אל l. S
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

על הכיפאק כתב: 17 מאי 2022, 14:05

אתה מדבר אלי? המסקנו שלך קצת מרחיקות לכת. גם אחרי זה כתבת את זה
"
הרדיפות האישיות 3>

משתמש למופת 3>
"
אל מי אתה מדבר? זה לעניינו של נושא?
(הלבבות לא היו אליך.)

מקבל.
אם ככה, אשמח לשמוע איך אתה מסביר את ההתנגדות שלך לעצם הרעיון שמישהו ישמע טענות שלא מקובלות עליך.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
על הכיפאק
קיבל.ה  12 לייקים

תודה

בכל אופן לא באתי לריב אם אף אחד. אני מתנצל אם אני גורם לאנשים אי נעימות. פשוט יש כאן אוהד הפועל 'pelegs' שקורא להכחיד את ישראל.
אם הוא באמת אוהד הפועל אני מאמין שאנחנו מאוד דומים בהרבה מובנים אבל לא מצליח להבין כיצד ההשקפות שלו כלכך רחוקות משלי. לכן אני שואל אותו כדי להגיע לעומקו של עניין ולנסות להבין מאיפה הוא הגיע שגורם לו להרגיש ולדבר בכזו קיצוניות.

אוהב את כולכם 3>
L.S
קיבל.ה  591 לייקים

הדבר היחיד שמטריד אותי זה הדעות החולניות שלכם.
לשמחתי, כמו שכבר אמרתי אתם מיעוט לא משפיע וטוב שכך.

תמשיכו לברבר ולהתמסכן כמו עוד ערבי ממוצע.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

L.S כתב: 17 מאי 2022, 14:23

הדבר היחיד שמטריד אותי זה הדעות החולניות שלכם.
לשמחתי, כמו שכבר אמרתי אתם מיעוט לא משפיע וטוב שכך.

תמשיכו לברבר ולהתמסכן כמו עוד ערבי ממוצע.
האמת? תשובה של ילד חסר ביטחון.
אתה שם לב שבמקום לענות פשוט חזרת על מה שכתבת קודם, כן?
לא מעיד על ביטחון גדול מדי במה שיש לך להגיד.
תודה על ההבהרה, שנדע עד כמה להתייחס בעתיד.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

L.S כתב: 17 מאי 2022, 13:28 ומעבר לכך, הם מיעוט שלא כ"כ משפיע גם ככה וטוב שכך.
שמישהו יסביר לי פעם את התופעה הזו, לפיה:
מצד אחד אנחנו לא משפיעים,
ומצד שני אנחנו אשמים שהסכסוך לא נפתר.
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

אדום נחמד כתב: 17 מאי 2022, 14:35
מבית היוצר של "לא הייתה נכבה אבל צריך לעשות עוד אחת"?
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
על הכיפאק
קיבל.ה  12 לייקים

למה עד הממשלה הנוכחית המפלגות הערביות לא הסכימו לשבת בקואליציה?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

וגם שולטים במדינה בסתר וגם הורסים אותה כי אנחנו גרועים בזה.
אם אתה שואל אותי, אלה סתם תשובות אוטומטיות שזורקים לך כשאין משהו יותר טוב לענות אבל לא מצליחים להתאפק ומחליטים להידחף לדיון בכל זאת.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

teknoboy כתב: 17 מאי 2022, 14:43
וגם שולטים במדינה בסתר וגם הורסים אותה כי אנחנו גרועים בזה.
כןןן גם זההה
כאילו, אם השמאל שולט, למה עדיין יש כיבושששש?!?!?!
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

על הכיפאק כתב: 17 מאי 2022, 14:43
קודם כל, אני מנסה לזכור שכתבת שאתה באמת מתעניין ולא באת לריב. זה קשה, כי ניסוח השאלה שלך מניח כבר שאתה יודע את התשובה...
אבל אני אני אנסה בכל זאת -
אז לא כל המפלגות הערביות בקואליציה. אלה שלא, ממשיכים לנמק את עמדתן.
הרי הם תמיד אמרו שאין להם בעיה להכנס לקואליציה שתקדם תהליכים שבעיניהם חשובים. מנגד, אמרו להם שכל שינוי הוא לטובה
לכן הקואליציה הנוכחית היא ניסוי מעניין. התוצאה שלו, אגב, היא ממשלה פי כמה ימנית מקודמותיה בכל הנוגע לעניין הפלסטיני. ולהם עוד יש הכשר של תנועת האחים המוסלמים סניף ישראל.
אז מה אתה אומר? הניסוי צלח?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

רק שיהיה ברור - אני לא קורא "להכחיד את ישראל". אני אשמח מאד אם תשאר מדינה ישראלית, פשוט לא ציונית (ובעדיפות שתהיה סוציאליסטית). מי שמתעקש לשמר את מדינת ישראל כאתנוקרטיה יהודית הוא זה שיכחיד אותה, שכן כמו כל מודל כזה שנוסה בהיסטוריה בסופו של דבר הוא יקרוס, ובצדק.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני לא אענה לך במקומו, אבל לחלוטין לא מסכים שהפסקת הציונות זה להחריב את מדינת ישראל, הוא בודאי לא דיבר על מלחמה. כמו שתראה באשכול השני, אני מסכים איתו: המשטר של מדינת ישראל, שהיא תוצאה של האידאולוגיה הציונית, הוא משטר עליונות יהודית בכל המרחב, שפירושו המעשי הוא אפרטהייד וטיהור אתני מתמשך, והמשטר הזה, המבנה הזה חיב להיות מפורק, כמו שפורק האפרטהייד בדרום אפריקה. כמו שזה לא החריב את דרום אפריקה, אלא יצר שם משטר צודק יותר. באספקט הזה, הציונות צריכה להיעלם בין דפי ההיסטוריה, כמו שנעלמה העבדות בארצות הברית.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אדום נחמד כתב: 17 מאי 2022, 15:15
קודם כל, אני מנסה לזכור שכתבת שאתה באמת מתעניין ולא באת לריב. זה קשה, כי ניסוח השאלה שלך מניח כבר שאתה יודע את התשובה...
אבל אני אני אנסה בכל זאת -
אז לא כל המפלגות הערביות בקואליציה. אלה שלא, ממשיכים לנמק את עמדתן.
הרי הם תמיד אמרו שאין להם בעיה להכנס לקואליציה שתקדם תהליכים שבעיניהם חשובים. מנגד, אמרו להם שכל שינוי הוא לטובה
לכן הקואליציה הנוכחית היא ניסוי מעניין. התוצאה שלו, אגב, היא ממשלה פי כמה ימנית מקודמותיה בכל הנוגע לעניין הפלסטיני. ולהם עוד יש הכשר של תנועת האחים המוסלמים סניף ישראל.
אז מה אתה אומר? הניסוי צלח?
קודם כל יש בניסוי הזה שינוי תודעתי גדול.
חצי ממדינת ישראל חושב עכשיו שזה בסדר להקים ממשלה עם מפלגה ערבית, משהו שעד לפני שנה היה בלתי נתפס (ראה הנסיון של גנץ והתגובות לכך)
צריך להפריד בין הפלסטינים תושבי המדינה ותושבי השטחים.
לתושבי המדינה יש התחלה של תהליכים (אף אחד לא מצפה שתוך פחות משנה יגשרו על פערים אדירים) לשפר את מצבם (תקציבים, חוק החשמל, בניה בישובית הלא מוכרים בדרום, פעילות נגד הנשק במגזר). ברור זאת רק ההתחלה וצריך לראות איך זה מתקדם.
לתושבי השטחים לדעתי המצב די אותו דבר (קשה לראות במה הממשלה ימנית פי כמה).

אז ברור שהקואליציה הזאת מאד לא פשוטה וכל צד מנסה להראות שהוא מקדם את הדברים שלו ותוקע אצבע בעין של השני ומאד ייתכן שעוד חצי שנה יהיו לנו בחירות
אבל בגדול, לדעתי, הניסוי הצליח
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 17 מאי 2022, 18:17 (קשה לראות במה הממשלה ימנית פי כמה)
לא רשימה ממצה ולא לפי שום סדר ורק בהקשר של הפלסטינאים בשטחים:
ברמת האלימות שמופעלת כלפי הפלסטינים.
בסלחנות כלפי אלימות המתנחלים ובעלייה ברמה שלה.
בתהליך ההסדרה של ההתנחלויות, המאחזים, הגבעות ושאר מרעין בישין.
ביחס של המדינה לאקטיביסטים ושאר מתנגדים למדיניותה.
בזירוז גירוש של אנשים מבתיהם ואדמתם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

כל הנושאים הללו פחות או יותר בסטטוס קוו, שזה מה שסוכם כאשר כוננו ממשלת אחדות מהימין-ימין עד שמאל-סף קיצוני, כולל מפלגה ערבית
לחברה הערבית בישראל מעבירים, ובצדק, תקציבי עתק במגוון תחומים
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 17 מאי 2022, 18:23
בנושא האלימות, שני הצדדים טוענים שמאז הממשלה הזאת הם נפגעים יותר כך שנראה שיש די סטטוס קוו.
איזה תהליך הסדרה יש (אביתר לא מיישבים, חומש ממשיכים להרוס ובכוונה לא הכילו את חוק החשמל על ההתישבות הצעירה)?
ההחלטה האחרונה על תוספת 4000 יח"ד לא שווה כלום עד שלא מממשים את זה (היו לא מעט החלטות כאלה בימי נתניהו. שום דבר לא בוצע בפועל)
מה השתנה ביחס המדינה לאקטיביסטים (ברצינות שואל) ?
חוץ מההחלטה האחרונה בפינוי של מספר-יאטא איזה עוד גירושים היו ?
דווקא בנט, שטען כל הזמן שצריך לפנות את חאן אל אחמר (החלטה בזמן הממשלה הקודמת) לא מבצע את זה למרות דרישת בג"צ.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 17 מאי 2022, 18:59
1. בנושא האלימות, שני הצדדים טוענים שמאז הממשלה הזאת הם נפגעים יותר כך שנראה שיש די סטטוס קוו.
2. איזה תהליך הסדרה יש (אביתר לא מיישבים, חומש ממשיכים להרוס ובכוונה לא הכילו את חוק החשמל על ההתישבות הצעירה)?
3. ההחלטה האחרונה על תוספת 4000 יח"ד לא שווה כלום עד שלא מממשים את זה (היו לא מעט החלטות כאלה בימי נתניהו. שום דבר לא בוצע בפועל)
4. מה השתנה ביחס המדינה לאקטיביסטים (ברצינות שואל) ?
5. חוץ מההחלטה האחרונה בפינוי של מספר-יאטא איזה עוד גירושים היו ?
6. דווקא בנט, שטען כל הזמן שצריך לפנות את חאן אל אחמר (החלטה בזמן הממשלה הקודמת) לא מבצע את זה למרות דרישת בג"צ.
1. איך סטטוס קוו אם כבר ספרנו שינויים משני הצדדים? ולא התכוונתי להראות שטבלת האלימות השתנתה, אלא עניתי לתהייה שלך במה הממשלה החדשה יותר ימנית\גרועה לפלסטינים.
2. בוא נתחיל מזה שבפועל יש יותר ויותר מאחזים כאלה, כולם עם תשתיות וגיבוי מהמדינה, ומשם נתקדם. לגבי הסדרה: שמעתי משהו על פריסת סיבים אופטיים, למשל.
ואגב חוק החשמל, שים לב להלבנה של פושעי הגבעות והמאחזים (שפחות או יותר כולם גם קיני אלימות) תחת השם "התיישבות צעירה". גם זה סוג של הסדרה, אפילו אם רק סמלית.
3. על זה אפילו לא ממש ידעתי. תודה על התוספת.
4. יותר אלימות, יותר מגבלות תנועה, יותר סלחנות לאלימות מתנחלים. על שמירה על הסדר ועל שלום הציבור כמובן שאין מה לדבר.
5. חוץ מהגירוש התקדימי שעורר הדים בכל העולם, איזה עוד גירושים היו? זאת השאלה?
6. שלחתי מועמדות לפרס נובל לשלום.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מה שמשעשע זה שנציגי המתנחלים זועקים בחודשים האחרונים על ההתעללות בהם ועל "ההשתלטות" הפלסטינית על שטחי c שמתודלקת עם אישורי בנייה של משרד הביטחון בראשות גנץ
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 17 מאי 2022, 19:17
1. בנושא האלימות, שני הצדדים טוענים שמאז הממשלה הזאת הם נפגעים יותר כך שנראה שיש די סטטוס קוו.
2. איזה תהליך הסדרה יש (אביתר לא מיישבים, חומש ממשיכים להרוס ובכוונה לא הכילו את חוק החשמל על ההתישבות הצעירה)?
3. ההחלטה האחרונה על תוספת 4000 יח"ד לא שווה כלום עד שלא מממשים את זה (היו לא מעט החלטות כאלה בימי נתניהו. שום דבר לא בוצע בפועל)
6. דווקא בנט, שטען כל הזמן שצריך לפנות את חאן אל אחמר (החלטה בזמן הממשלה הקודמת) לא מבצע את זה למרות דרישת בג"צ.
1. איך סטטוס קוו אם כבר ספרנו שינויים משני הצדדים? ולא התכוונתי להראות שטבלת האלימות השתנתה, אלא עניתי לתהייה שלך במה הממשלה החדשה יותר ימנית\גרועה לפלסטינים.
2. בוא נתחיל מזה שבפועל יש יותר ויותר מאחזים כאלה, כולם עם תשתיות וגיבוי מהמדינה, ומשם נתקדם. לגבי הסדרה: שמעתי משהו על פריסת סיבים אופטיים, למשל.
ואגב חוק החשמל, שים לב להלבנה של פושעי הגבעות והמאחזים (שפחות או יותר כולם גם קיני אלימות) תחת השם "התיישבות צעירה". גם זה סוג של הסדרה, אפילו אם רק סמלית.
4. יותר אלימות, יותר מגבלות תנועה, יותר סלחנות לאלימות מתנחלים. על שמירה על הסדר ועל שלום הציבור כמובן שאין מה לדבר.
מתי הדיון עבר מהממשלה הזאת ימנית פי כמה מהממשלות הקודמות להממשלה הזאת עושה גם דברים ימניים (בדיוק כמו הממשלות הקודמות).
ואתה מתעלם משני השינויים הנוספים שציינתי (השינוי התודעתי שהוא הכי משמעותי מבחינתי והתחלת תהליכים חיוביים מול ערביי ישראל)
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

מי אמר שלא? בממשלת רבין השניה חלקם רצו ורבין לא רצה. לפי פרופ אוריה שביט מאוניברסיטת תל אביב. זה ביוטיוב בהרצאה שלו
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 17 מאי 2022, 20:06
teknoboy כתב: 17 מאי 2022, 19:17
מתי הדיון עבר מהממשלה הזאת ימנית פי כמה מהממשלות הקודמות להממשלה הזאת עושה גם דברים ימניים (בדיוק כמו הממשלות הקודמות).
ואתה מתעלם משני השינויים הנוספים שציינתי (השינוי התודעתי שהוא הכי משמעותי מבחינתי והתחלת תהליכים חיוביים מול ערביי ישראל)
סליחה? נתתי לך כמה דוגמאות להסלמה ושינויים לרעה מצד הממשלה. מה זה "היא עושה גם דברים ימניים"? היא עושה דברים יותר ימניים מכל ממשלה לפניה.
והגבתי בכוונה על נקודה ספציפית, זאת שציטטתי, כי חשבתי שיש שם איזו נקודת עיוורון.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

pelegs כתב: 17 מאי 2022, 15:38 רק שיהיה ברור - אני לא קורא "להכחיד את ישראל". אני אשמח מאד אם תשאר מדינה ישראלית, פשוט לא ציונית (ובעדיפות שתהיה סוציאליסטית). מי שמתעקש לשמר את מדינת ישראל כאתנוקרטיה יהודית הוא זה שיכחיד אותה, שכן כמו כל מודל כזה שנוסה בהיסטוריה בסופו של דבר הוא יקרוס, ובצדק.
אפשר בלי מדינה בכלל לאנרכיסטיות שבינינו?❤️
אנטי ביתר לשעבר
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אמה גולדמן כתב: 17 מאי 2022, 22:42
pelegs כתב: 17 מאי 2022, 15:38 רק שיהיה ברור - אני לא קורא "להכחיד את ישראל". אני אשמח מאד אם תשאר מדינה ישראלית, פשוט לא ציונית (ובעדיפות שתהיה סוציאליסטית). מי שמתעקש לשמר את מדינת ישראל כאתנוקרטיה יהודית הוא זה שיכחיד אותה, שכן כמו כל מודל כזה שנוסה בהיסטוריה בסופו של דבר הוא יקרוס, ובצדק.
אפשר בלי מדינה בכלל לאנרכיסטיות שבינינו?❤️
זו כמובן המטרה הסופית. אבל בשבילך אוותר על שלב הביניים :smoke:
הפוסט קיבל לייק אחדאמה גולדמן
שליחת תגובה