אירופה - יורוקאפ או יורופקאפ

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין
שליחת תגובה
Pegasus
קיבל.ה  171 לייקים

אור שקדי מוואלה מפרסם בטוויטר ולאחר מכן באתר שהפועל שוקלת לשחק באירופה ואם כן יש לה התלבטות אם לשחק במוקדמות היורופקאפ או היורוקאפ,הוא ציין גם שאם הפועל תשחק כנראה שהיא לא תקבל מהמנהלת תמיכה כספית לא כל כך הבנתי מה הסיבה לכך אבל זה קשור בערך למיקום שסיימנו.
על הנייר היורוקאפ עדיפה זה מבטיח לנו 9 משחקים בוודאות ואפשר לעשות מנוי לאירופה ב400-500 שקל (בערך 50 שקל כרטיס) וגם אם 2000 עושים מנוי זה יגיע ל800/מיליון שקל בלי הוצאות אבטחה.
מה גם שזה יקדם אותנו מקצועית וימשוך אלינו שחקנים טובים כי זה המפעל השני/שלישי הכי טוב באירופה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני בטח יוצא פה טיפש: מה זה היורופקאפ? אני מכיר רק את היורוקאפ, ואני בספק אם יש שני טורנירים עם שמות כ"כ דומים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
Pegasus
קיבל.ה  171 לייקים

pelegs כתב: 18 מאי 2022, 12:40 אני בטח יוצא פה טיפש: מה זה היורופקאפ? אני מכיר רק את היורוקאפ, ואני בספק אם יש שני טורנירים עם שמות כ"כ דומים.
המפעל שנס ציונה זכתה בו שנה שעברה,יש יורוליג הבא אחריו זה יורוקאפ והבא אחריו זה יורופקאפ יעני המפעל השלישי בחשיבותו בצד של היורליג.
בפיבא יש את ליגת האלופות.
סמל אישי של משתמש
Shacham
קיבל.ה  577 לייקים

שואל באמת - לשחק ביורוקאפ זה לא לשתף פעולה עם היורוליג ושיטת השריונים?
Ironside
קיבל.ה  59 לייקים

Pegasus כתב: 18 מאי 2022, 12:45
pelegs כתב: 18 מאי 2022, 12:40 אני בטח יוצא פה טיפש: מה זה היורופקאפ? אני מכיר רק את היורוקאפ, ואני בספק אם יש שני טורנירים עם שמות כ"כ דומים.
המפעל שנס ציונה זכתה בו שנה שעברה,יש יורוליג הבא אחריו זה יורוקאפ והבא אחריו זה יורופקאפ יעני המפעל השלישי בחשיבותו בצד של היורליג.
היורופקאפ הוא המפעל הרביעי בחשיבותו (שייך לפיבא ומשני לליגת האלופות)
Pegasus
קיבל.ה  171 לייקים

Ironside כתב: 18 מאי 2022, 13:08
היורופקאפ הוא המפעל הרביעי בחשיבותו (שייך לפיבא ומשני לליגת האלופות)
אכן צודק.
סמל אישי של משתמש
Chegi
קיבל.ה  1484 לייקים

לא יודע אם יהיה בסוף או מה יהיה.
מה שבטוח שאם יהיה צריך סגל רחב יותר כי העומס יגדל וככה גם הסיכון לפציעות.
"ואז, בתוך החושך הגדול, היה הדרבי בכדורסל. הפועל ניצחה 66:78 והחיים פתאום נהיו יפים" א. איינשטיין.
Money
קיבל.ה  564 לייקים

אבוי לקבוצה שתיכנס לאיזשהו מפעל אירופי מבלי שהיא ראויה לכך לפי המיקום שלה בטבלה.
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

המנהלת מתקצבת קבוצות שמשחקות באירופה רק אם הן קיבלו את המקום שלהן על בסיס המיקום שלהם בליגה.

ביורוקאפ אין שום משמעות למיקום, ולכן אם נירשם אליו (אם בכלל תהיה לנו אפשרות כזאת), לא נקבל תקצוב מהמנהלת ולכן ספק אם יש בכלל קיימות כלכלית, שלא לדבר על כדאיות כלכלית, לאפשרות הזאת. לזה צריך להוסיף שהיורוקאפ נמצא בבעלות היורוליג, שמכבי היא אחת מבעלי המניות בו. בקיצור, לא יקרה.
היורופ קאפ זו האופציה הסבירה יותר. על סמך הקצאות ושיריוני עבר של הגופים השונים, מכבי תשחק ביורוליג, ירושלים וחולון יקבלו בדרך כזו או אחרת כרטיס לשלב הבתים של ליגת האלופות, והרצליה כנראה תשחק במוקדמות. השאלה כמה מקומות פיב״א תקצה לליגה הישראלית ביורופ קאפ. בעונה שעברה זה היה שני מקומות למוקדמות (הפועל חיפה ונס ציונה עפו במוקדמות). העונה נצטרך שיהיו שלושה מקומות, כי הפועל חיפה וגליל עליון לפנינו בתור. לא נראה לי שפיב״א תתנגד לכך, אבל אי אפשר להגיד בוודאות. אם פיב״א אכן תקצה שלושה מקומות ואנחנו נקבל את המקום השלישי אז נהיה זכאים גם למענק מהמנהלת, כי הכניסה שלנו לאירופה תהיה לפי המיקום בליגה.

Money כתב: 18 מאי 2022, 13:29 אבוי לקבוצה שתיכנס לאיזשהו מפעל אירופי מבלי שהיא ראויה לכך לפי המיקום שלה בטבלה.
זה שטויות. כבר שיחקנו בליגה הבלקנית כשהיינו בלאומית, זה היה על בסיס המיקום שלנו בטבלה?
העניין הוא לקחת מקום של קבוצה שסיימה מעלינו בטבלה.
הפוסט קיבל לייק אחדPraškevičios
נייט רובינסון
קיבל.ה  535 לייקים

גם השתתפות ביורופקאפ היא כדאית בגלל שנוכל להחתים זר חמישי עם הכסף שנקבל, וככה נוכל לעשות בליגה רוטציות. ככה הסיכון של גייקובן/יאנג להיפצע יקטן ונוכל בנוסף לשחק עם 4 זרים גם אם אחד מהם נפצע
אוהד כורסא
קיבל.ה  272 לייקים

יובל כתב: 18 מאי 2022, 14:30 המנהלת מתקצבת קבוצות שמשחקות באירופה רק אם הן קיבלו את המקום שלהן על בסיס המיקום שלהם בליגה.

ביורוקאפ אין שום משמעות למיקום, ולכן אם נירשם אליו (אם בכלל תהיה לנו אפשרות כזאת), לא נקבל תקצוב מהמנהלת ולכן ספק אם יש בכלל קיימות כלכלית, שלא לדבר על כדאיות כלכלית, לאפשרות הזאת. לזה צריך להוסיף שהיורוקאפ נמצא בבעלות היורוליג, שמכבי היא אחת מבעלי המניות בו. בקיצור, לא יקרה.
היורופ קאפ זו האופציה הסבירה יותר. על סמך הקצאות ושיריוני עבר של הגופים השונים, מכבי תשחק ביורוליג, ירושלים וחולון יקבלו בדרך כזו או אחרת כרטיס לשלב הבתים של ליגת האלופות, והרצליה כנראה תשחק במוקדמות. השאלה כמה מקומות פיב״א תקצה לליגה הישראלית ביורופ קאפ. בעונה שעברה זה היה שני מקומות למוקדמות (הפועל חיפה ונס ציונה עפו במוקדמות). העונה נצטרך שיהיו שלושה מקומות, כי הפועל חיפה וגליל עליון לפנינו בתור. לא נראה לי שפיב״א תתנגד לכך, אבל אי אפשר להגיד בוודאות. אם פיב״א אכן תקצה שלושה מקומות ואנחנו נקבל את המקום השלישי אז נהיה זכאים גם למענק מהמנהלת, כי הכניסה שלנו לאירופה תהיה לפי המיקום בליגה.

Money כתב: 18 מאי 2022, 13:29 אבוי לקבוצה שתיכנס לאיזשהו מפעל אירופי מבלי שהיא ראויה לכך לפי המיקום שלה בטבלה.
זה שטויות. כבר שיחקנו בליגה הבלקנית כשהיינו בלאומית, זה היה על בסיס המיקום שלנו בטבלה?
אבל ליגה בלקנית היא באמת מפעל מוזר שגם אם הכדורסל היה מתנהל נורמלי כמו הכדורגל ומעניק השתתפות באירופה על סמך מיקום לא היה קיים.
זה מהלך מאוד מפתיע של הפועל ולא אופייני לה לאור העיקרון שמגיעים למפעלים על סמך הצלחות. אולי בגלל שמדובר במפעלים משניים שאלו שמעלינו לטבלה לא רוצות לשחק שם זה אחרת.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אלוהים תשמור כדורסל אירופאי זה כ"כ מטומטם
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 2 לייקיםFrenzyKingAlpaca
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אוהד כורסא כתב: 18 מאי 2022, 15:53
יובל כתב: 18 מאי 2022, 14:30 המנהלת מתקצבת קבוצות שמשחקות באירופה רק אם הן קיבלו את המקום שלהן על בסיס המיקום שלהם בליגה.

אבל ליגה בלקנית היא באמת מפעל מוזר שגם אם הכדורסל היה מתנהל נורמלי כמו הכדורגל ומעניק השתתפות באירופה על סמך מיקום לא היה קיים.
זה מהלך מאוד מפתיע של הפועל ולא אופייני לה לאור העיקרון שמגיעים למפעלים על סמך הצלחות. אולי בגלל שמדובר במפעלים משניים שאלו שמעלינו לטבלה לא רוצות לשחק שם זה אחרת.
אם נותנים 7 כרטיסים לאירופה ואנחנו סיימנו במקום השביעי אז מה הבעיה פה בדיוק.
איפה הסתירה לעומת העקרונות?
אוהד כורסא
קיבל.ה  272 לייקים

בני12 כתב: 18 מאי 2022, 16:55
אוהד כורסא כתב: 18 מאי 2022, 15:53

אם נותנים 7 כרטיסים לאירופה ואנחנו סיימנו במקום השביעי אז מה הבעיה פה בדיוק.
איפה הסתירה לעומת העקרונות?
נותנים 7 כרטיסים?
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

לדעתי לא נותנים 7
חופש לפורום שדים מPELEGES

סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

אבח בכל מקרה איך הדירוג עובד בכלל כי אם נניח סיימת 8 ועשית גמר והפסדת אז אתה נחשב מקום 2 בסוף לא ככה

ארדיטי
קיבל.ה  108 לייקים

Haunter כתב:אבח בכל מקרה איך הדירוג עובד בכלל כי אם נניח סיימת 8 ועשית גמר והפסדת אז אתה נחשב מקום 2 בסוף לא ככה
לא ככה

Sent from my SM-G960U using Tapatalk

האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

למרבה הצער בגלל הליגה הפרטית של שימון אין באמת משמעות מעשית למיקום בו סיימת את הליגה מבחינת ההשתפות באירופה בעונה שלאחר מכן. כל הפלפולים על מספר כרטיסים הם די מיותרים, בפועל גם פיבא משריינת כיום את הקבוצות שבא לה עליהן.
אינתי עומרי, הפועל.
הפוסט קיבל לייק אחדVinb
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

ארדיטי כתב: 18 מאי 2022, 17:40
Haunter כתב:אבח בכל מקרה איך הדירוג עובד בכלל כי אם נניח סיימת 8 ועשית גמר והפסדת אז אתה נחשב מקום 2 בסוף לא ככה
לא ככה

למה לא

ארדיטי
קיבל.ה  108 לייקים

Haunter כתב: 18 מאי 2022, 19:50
ארדיטי כתב: 18 מאי 2022, 17:40
לא ככה

למה לא
ככה החליטו
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

ארדיטי כתב: 18 מאי 2022, 20:03
Haunter כתב: 18 מאי 2022, 19:50
ארדיטי כתב: 18 מאי 2022, 17:40 לא ככה

למה לא
ככה החליטו
מי החליט כך ולמה

סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

Haunter כתב: 18 מאי 2022, 17:24 לדעתי לא נותנים 7
בעונה הזאת פיב"א נתנה חמישה מקומות בשני המפעלים שלה ביחד. אם היא תתן העונה הבאה שישה מקומות, יחד עם מכבי שמשחקת ביורוליג, הקבוצה שסיימה במקום השביעי - אנחנו - נקבל כרטיס.

עד כמה שזכור לי, הדירוג הוא קודם כל הזוכה באליפות, לאחר מכן הפיינליסטית בפלייאוף, ואז שאר הקבוצות לפי מיקומיהן בעונה הסדירה.
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

האדום הצורר כתב: 18 מאי 2022, 17:41 למרבה הצער בגלל הליגה הפרטית של שימון אין באמת משמעות מעשית למיקום בו סיימת את הליגה מבחינת ההשתפות באירופה בעונה שלאחר מכן. כל הפלפולים על מספר כרטיסים הם די מיותרים, בפועל גם פיבא משריינת כיום את הקבוצות שבא לה עליהן.
חוץ מהחלק האחרון של המשפט שכתבת (פיב"א משריינת כיום את הקבוצות שבא לה - מה שתמיד היה, אגב), מה שכתבת לא נכון.
למיקומים, אם אתה לא אחת מהמשוריינות (מכבי וירושלים, ואני לא אתפלא אם גם חולון תקבל סיריון בעונה הבאה אם תצטרך), יש בהחלט משמעות. בעונה שעברה אילת סיימה במקום הרביעי וקיבלה כרטיס למוקדמות ליגת האלופות, מהן הודחה ונשרה לשלב הבתים ביורופ קאפ. הפועל חיפה ונס ציונה, שסיימו מתחתיה, קיבלו רק כרטיס למוקדמות היורופ קאפ, מהן שתיהן הודחו.
גם בשאלת המענק מהמנהלת על השתתפות באירופה יש כאמור משמעות למיקום.
scorpio
קיבל.ה  50 לייקים

מה הקריטריון של המועדון אם לשחק באירופה? ב2018 זה היה כי הגענו לפיינל פור.
בכל מקרה אם נגיע לאירופה מקווה לא לטוס שוב בשביל לראות חצי משחק ושיעיפו את כל היציע החוצה (שרלרואה)
שי אבוטבול לראשות הממשלה
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

יובל כתב: 19 מאי 2022, 02:26
האדום הצורר כתב: 18 מאי 2022, 17:41 למרבה הצער בגלל הליגה הפרטית של שימון אין באמת משמעות מעשית למיקום בו סיימת את הליגה מבחינת ההשתפות באירופה בעונה שלאחר מכן. כל הפלפולים על מספר כרטיסים הם די מיותרים, בפועל גם פיבא משריינת כיום את הקבוצות שבא לה עליהן.
חוץ מהחלק האחרון של המשפט שכתבת (פיב"א משריינת כיום את הקבוצות שבא לה - מה שתמיד היה, אגב), מה שכתבת לא נכון.
למיקומים, אם אתה לא אחת מהמשוריינות (מכבי וירושלים, ואני לא אתפלא אם גם חולון תקבל סיריון בעונה הבאה אם תצטרך), יש בהחלט משמעות. בעונה שעברה אילת סיימה במקום הרביעי וקיבלה כרטיס למוקדמות ליגת האלופות, מהן הודחה ונשרה לשלב הבתים ביורופ קאפ. הפועל חיפה ונס ציונה, שסיימו מתחתיה, קיבלו רק כרטיס למוקדמות היורופ קאפ, מהן שתיהן הודחו.
גם בשאלת המענק מהמנהלת על השתתפות באירופה יש כאמור משמעות למיקום.
מתי פיבא שריינה במפעל הבכיר שלה לפני יצירת המפעל הפרטי של שימון? בכל אופן, המשפט האחרון שהוא נכון מיתתר בעיניי את כל שאר הדיון. לצורך העניין, לא הייתה להם בעיה לתת לנו כרטיס למוקדמות ליגת האלופות מול הדנים למרות שהמיקום שלנו לפני כן לא הצדיק את זה.
אינתי עומרי, הפועל.
פישונט
קיבל.ה  1019 לייקים

פיב"א החליטה שקבוצות מרוסיה ובלארוס לא ישתתפו במפעלים האירופיים בעונה הבאה. השאלה המתבקשת האם ישפיע על כמות הישראליות
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

אוי ואבוי לנו כמועדון וכקהל אם נתנגד לשחק באיזשהו מפעל אירופאי שמניב למועדון רווח כלכלי.
די כבר עם זה , זה ילדותי.
אנחנו צריכים כסף ושחקנים טובים.מה זה להתנגד לזה? תתבגרו.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

יש מפעל אירופאי ריווחי לקבוצות חוץ מהיורוליג?
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אפשר גם לחשוב כמה היורוליג רווחי מבחינת הפרסים שהוא נותן לקבוצות ביחס להוצאות שם על פני 34 משחקים. רמז: זה לא כזה הרבה. עיקר ההכנסות אצל שימון למשל מגיעות ממכירת מנויים לאולם שלו, ולא מהיורוליג עצמה.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
הלך המומנטום
קיבל.ה  956 לייקים

היורוליג הוא ארגון כלכלי שבו שולטות 11 קבוצות, אין ספק שהוא רווחי עבורן, אחרת אין לו זכות קיום.

נלך רק על נתונים יבשים:
המענק שמכבי תל אביב מקבלת מהיורוליג רק מעצם היותה משוריינת שם הוא 1.5 מיליון יורו. https://www.eurohoops.net/en/euroleague ... rize-fund/
לצורך ההשוואה, רק מהמענק הזה ירושלים, חולון ואנחנו יכולנו לבנות קבוצה ואפילו להישאר עם עודף לגייב יורק וינטה מייטן:
של ירושלים כ-1.4 מיליון יורו
של חולון כ-1 מיליון יורו
שלנו כ-800 אלף יורו
https://www.israelhayom.co.il/sport/isr ... le/4368862
זה לפני שמתייחסים למענק על נצחונות (40000 אלף יורו לנצחון), מיקום סופי (האחרונה מקבלת 150 אלף יורו) ומענק עלייה לפלייאוף (70000 לעלייה).
https://www.eurohoops.net/en/euroleague ... -playoffs/

זהו רק כסף מעצם ההשתתפות וההכנסות מביצועים. עוד לא נכנסנו לספונסרים, זכויות שידור, מענקים מהמנהלת, המנויים שלהם שבמחירים לא פרופורציונליים בגלל היורוליג ואולי דברים נוספים.
נערך לאחרונה על ידי הלך המומנטום ב 21 מאי 2022, 11:21, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל 2 לייקיםFrenzyDe Niro
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

2 מיליון יורו בתקציב כללי של 20 עד 30 מיליון יורו זה לא משמעותי במיוחד, וזה בלי להתייחס להוצאות נוספות שנדרשות כמו טיסות ל-17 משחקים לפחות בשנה, והוצאות הבטחה ואולם לעוד 17. זה לא סכום חסר משמעות, אבל אין בכלל השוואה להכנסות מאופא למשל מליגת האלופות. שוב, היורוליג רווחי למכבי בגלל המנויים שלה שלא היו עושים ברובם מנוי רק לליגה, ובגלל המשמעות הכלכלית של "נציגת ישראל היחידה באירופה" ברמה התודעתית, לא ממש בגלל מענקים מהארגון עצמו.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
הלך המומנטום
קיבל.ה  956 לייקים

הסכומים זה רק כדי להראות את הפרופורציות בינם לבין שאר הליגה.
כמו שכתבתי, יש גם מנויים יקרים, שהמחיר הממוצע שלהם הוא 3000 שקלים על פי האתר שלהם. לא רוצה לזהם את המקום ולהביא רפרנס, אבל הנה ציטוט מתוכו:
מנוי ממוצע למשחקי מכבי עולה כ-3,000 שקלים לעונה. עלות כרטיס למשחק ליגה במסגרת מנוי שכזה נעה בין 60 ל-120 שקלים, תלוי בחשיבות המשחק. העלות הממוצעת של כרטיס למושב שכזה ביורוליג היא 300 ₪. המשמעות היא שרק רכישת כרטיסים למשחקי היורוליג בלבד (5,100) גבוהה בהרבה מעלות המנוי, שכולל גם משחקי ליגה.
.
השנה היו כ-9300 מנויים https://www.sport5.co.il/articles.aspx? ... cID=383845
כלומר רק ממנויים הם הכניסו כ-8 מיליון יורו.

אתה מסכים שפלייטיקה נותנת חסות יותר משתלמת מ-SP מצר? כנ״ל גם הספונסרים ה-2-6 בגודלם שם?
זכויות השידור של היורוליג זה גם הכנסות?
אני מניח שזכויות השידור בארץ בוודאי לא מתחלקות שווה בשווה בין כל קבוצות הליגה.
סמוך על שימון שמכבי לא מעמידה תקציב גרעוני בכל שנה, ואם אני טועה אני אהיה המאושר באדם!!!

היורוליג זה לא רק ההכנסות הישירות מכדורסל נטו, יש הכנסות נוספות שלא היו מגיעות לסדרי גודל כאלה אילולא מכבי משחקת ביורוליג, לבטח כקבוצה יחידה ממדינתה.
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

בכל מקרה , אני די בטוח שמעבר ליורוליג (שגם שם אפשר להתווכח על הריווחיות שלי מסתבר) , שאר ליגות הכדורסל האירופאיות מייצרות לקבוצת יותר גירעון מרווח.
שליחת תגובה