יחסי משטרה - אוהדי הפועל

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין
שליחת תגובה
ארבעת המופלאים
קיבל.ה  419 לייקים

אתמול הגעתי, כהרגלי, מאד מוקדם לאולם בגליל. בגלל בעיות הבריאות שלי, הכניסו אותי למתחם שמעבר לגדרות, ליד השוטרים והסדרנים, כדי שאוכל לשבת. בעודי יושב שם, לבוש בבגדי הפועל, ניגש אליי אחד מקציני המשטרה הבכירים שהיו במקום ושאל אותי (כנראה מבחינת גילי, ראה אותי כאדם מן הישוב ולא כאוהד פנאטי): "תגיד, האוהדים שיהיו פה היום זה אלה מהכדורגל"?
"למה אתה מתכוון?" הקשיתי
"אתה יודע, המשוגעים, החוליגנים" - הסביר.
ניסיתי להסביר לו שאמנם, בחלקם זה גם אלה מהכדורגל, ולא הכחשתי שלפעמים יש איתם כמה בעיות, אבל מדובר באוהדים הכי טובים בארץ שמלווים את הקבוצה לכל מקום ודוגלים בערכים של צדק ושל שיוויון. "הם ממש לא חוליגנים" אמרתי לו. "אתם יכולים להיות רגועים, לא תהיה לכם שום בעיה הערב".
הקצין לא הרפה והמשיך "לחקור" ולנסות להבין אם באמת לא צפויות להם בעיות. הסברתי לו שהשם שיצא לאוהדים ממש לא תואם את המציאות, " אתה תראה הערב, לא חשוב מה יקרה, האוהדים יהיו בסדר גמור, לא יהיו התפרעויות ובסיום המשחק, בכל מקרה, ימחאו כפיים לשחקנים וייצאו בשקט מופתי".
הקצין התקשה להאמין לי. בסיום המשחק נוכח שכל מה שאמרתי היה נכון.

מקווה שלפחות "הרווחנו" קצין משטרה אחד שדעתו עלינו השתנתה. אולי גם ידבר עם עמיתיו ויספר להם על ה"גילוי המרעיש" שלו.
אין אלוהים.
דת (כל דת) - ההונאה הגדולה ביותר בתולדות האנושות!
הפוסט קיבל 2 לייקיםFrenzyshaharot
סמל אישי של משתמש
Chegi
קיבל.ה  1484 לייקים

ארבעת המופלאים כתב:מקווה שלפחות "הרווחנו" קצין משטרה אחד שדעתו עלינו השתנתה. אולי גם ידבר עם עמיתיו ויספר להם על ה"גילוי המרעיש" שלו.
אתה נותן יותר מדי כבוד ל"קצין משטרה" במקרה הטוב ישכח את האירוע בכלל, במקרה הפחות טוב יספר לחברים כמה נפלאים אוהדי הפועל חיפה.
"ואז, בתוך החושך הגדול, היה הדרבי בכדורסל. הפועל ניצחה 66:78 והחיים פתאום נהיו יפים" א. איינשטיין.
הפוסט קיבל לייק אחדyos
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

אני מכיר קצת אנשים ממשטרת קרית שמונה וואלה לרוב מדובר באוהדי ביתר או חיפה עם אהבה בכלל לא גדולה לאוהדי הפועל
חופש לפורום שדים מPELEGES

חופש לפורום שדים מPELEGES
yos
קיבל.ה  65 לייקים

זו בדיוק הבעייה שבגללה היה גם הפוגרום בסמי עופר.
למשטרה אין באמת מודיעין / מידע על ארגוני אוהדים. אז הם חיים מדימויים בתקשורת.
קצין משטרה בגליל העליון חושב שהנה מגיעים החוליגנים מתל אביב כדי לחרב לו את השלווה הגלילית שלו.
הם לא יודעים להבחין בין משחק טעון ומשחק שלא יקרה בו כלום, כי אין להם שום ידע בנושא.
אז במשחק 'לא טעון', כמו מול מכבי חיפה בסמי עופר, הם מתעללים באוהדים, הופכים את האוטובוס, מונעים הכנסת אמצעי עידוד, ואחר כך משתוללים כשהקהל שר שירים נגד המשטרה.
והכל מתחיל בכך שמדובר במשטרה טיפשה.
הפוסט קיבל 5 לייקיםאדום אשFrenzyofriShachamיפתח16
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1633 לייקים

מזכיר לי שהרבה פעמים שמעתי את המילה 'מתנשא' בצפון/דרום הארץ, והטענה היתה שזה בגלל שאני מהמרכז.
יהיה טוב הפועל!
Pumba
קיבל.ה  102 לייקים
יצירת קשר:

yos כתב: 05 אפריל 2022, 10:58 זו בדיוק הבעייה שבגללה היה גם הפוגרום בסמי עופר.
למשטרה אין באמת מודיעין / מידע על ארגוני אוהדים. אז הם חיים מדימויים בתקשורת.
קצין משטרה בגליל העליון חושב שהנה מגיעים החוליגנים מתל אביב כדי לחרב לו את השלווה הגלילית שלו.
הם לא יודעים להבחין בין משחק טעון ומשחק שלא יקרה בו כלום, כי אין להם שום ידע בנושא.
אז במשחק 'לא טעון', כמו מול מכבי חיפה בסמי עופר, הם מתעללים באוהדים, הופכים את האוטובוס, מונעים הכנסת אמצעי עידוד, ואחר כך משתוללים כשהקהל שר שירים נגד המשטרה.
והכל מתחיל בכך שמדובר במשטרה טיפשה.
פעם נאמר לי שלכל אוהד שטיפה בולט יש איזה מסמך עליו במשטרה, אז אני מניח שכן יש להם איזה שהיא אינדיקציה על הנעשה.
המשטרה פה לא מעוניינת לעשות את עבודתה, ופועלת בנקמנות יוצאת דופן.
הכנסתם אבוקות למרות שעשינו כתבה מפוארת על זה שנעצור את האבוקות? אין ציוד עידוד עד סוף השנה.
שרתם לנו "בני זונות"? נכנס ליציע "להרגיע" את הרוחות.
בהרבה מקרים אגב, מדובר בבעיה עמוקה יותר. מי שצפה בסרטונים מהפגנות בלפור בזמנו (כולל אותה תמונה של שוטרים מסתערים עם סכינים על מצג הצוללות), יכל לזהות מספר פרצופים מוכרים מהיציעים.
בסוף, כמו שהרחקה הופכת חוליגן כדורגל לסתם חוליגן, שוטר אלים שמפוטר מהמשטרה הוא עדיין איש אלים. אני חושב שהמצב היחיד שבו לא יהיו יותר תקריות עם המשטרה בכלל, הוא מצב בו האוהדים יושבים בשקט 90 דקות, בלי שום ציוד עידוד להוציא צעיפים, יסתמו את הפה שלהם ובדיוק מופתי עת השמע השריקה יצאו החוצה לכיוון החניה.

מספיק לראות את התקריות שקורות בכל פעם שמישהו מעז לשתות אלכוהול בסביבה הכללית של מגרש כדורגל כדי להבין שזה לא קשור להתנהגות הקהל כבר. לכו לטוויטר, יש שם סרטון של 6-8 שוטרים רכובי אופנועים שמסתערים על אוהד המחלה ששותה אלכוהול.
כל מה שאני כותב פה לא מייצג את דעתי או כל מנטרה הגיונית ובעלת תפיסה למציאות בכלל
טוויטר זה השדים החדש
הפוסט קיבל לייק אחדyos
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  850 לייקים

https://sports.walla.co.il/item/3626720

עם כל הזעזוע מהתנהגותם הדוחה של מבזי טקס ההנצחה. אנו די בטוח שלא מדובר במעשה פלילי או כזה שמסכן את שלום הציבור וחקירה היא לא כלי ענישתי.
ביזיון ששוטרים משתמשים בכוח שלהם כדי לסגור חשבונות או לנקום.
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל 5 לייקיםfeigenbaum99Ron.Tעידן סרורFrenzyASAFABADI
עידן סרור
קיבל.ה  186 לייקים

המפכ"ל רב ניצב יעקב שבתאי תקף את התנהגות הפועל תל אביב: "כל מי שביזה את חללי משטרת ישראל לא יכול להמשיך ולהיות חלק מקהילת אוהדי הספורט בישראל וצריך להיות מורחק מכל המגרשים. אתמול היינו עדים לאירוע בלתי נתפס שבו אוהדים מבזים את גיבורי ישראל שנפלו בהגנה על מדינת ישראל וכל זאת לעיניי משפחות שכולות אלמנות ויתומים".

זה יותר חמור מהמעשה החמור שנעשה, לכאורה.
נגמר הנוער
קיבל.ה  211 לייקים

בסדר, קובי שבתאי יקבע מי יהיה אוהד ומי לא. מדינה של חיים בסרט.
oleg neduda
קיבל.ה  1350 לייקים

האירוע אתמול היה מהיותר מבישים שאני זוכר מהקומץ, והיו לא מעט כאלה
ועדיין, אני מתקשה להבין על איזו עילה אנשים נלקחו למעצר. אם יש פה עילה למשהו, זה לתביעה אזרחית כנגד משטרת ישראל
ושוב, זה לא מוריד מהביזיון המחליא אתמול. אבל אנחנו מתיימרים או לפחות התיימרנו עד לא מזמן להיות מדינת חוק
הפוסט קיבל 3 לייקיםgershonteknoboyASAFABADI
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

אולטראס הפועל בתחרות ראש בראש עם המשטרה בראשות סבא מגבניק רודף הפרות מי מטומטם יותר

בהצלחה לשני הצדדים ושנזכה לאנשים ראויים יותר, בשניהם

--
לשלושה אוהדים, ביניהם קטין, התקיים שימוע בפני קצין משטרה, שהחליט על הרחקתם המיידית למשך 60 ימים ממגרשי הספורט. אוהד נוסף נעצר לאחר שהפר צו הרחקה ממגרשי הספורט, שניתן כנגדו על ידי בית המשפט, ומחר הוא יובא לדיון בפני בית משפט השלום בבאר שבע.
--

נשמע כמו "טיפלתי בסרטן! הוא ייעלם לחודשיים.
ואז יחזור קיצוני ומקובל יותר. תהנה!"
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
הפוסט קיבל לייק אחדgershon
גביזון
קיבל.ה  1101 לייקים

לפי הרשת בקבוצות שוטרים מה שה"גיבורים" שלנו עשו למשפחות השוטרים הנרצחים ייקח הרבה זמן להרגיע את עניין המשטרה עם הקהל שלנו.
כולנו נסבול מהם, אבל איזה מגניבים הם יאללה.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
רדנקו
קיבל.ה  634 לייקים

על איזה עבירה הם נחקרו בדיוק ומכוח איזה סמכות שוטר מחליט להרחיק אותם?
זה בדיוק מה שגורם לאנטי נגד המשטרה הזאת.
שלא יובן לא נכון - אני לגמרי בעד להעיף אותם כבר מזמן, אבל זה בין הקבוצה לבינם.
גם ככה המשטרה במדינה מתנהגת כמו במדינה טוטליטרית מול האזרחים ומאז תחילת המלחמה זה החמיר משמעותית.
צריך להיות גבול למה שהם חושבים שמותר להם לעשות.
אנחנו עדיין מדינת חוק. אפילו אם זה לא נראה להם והם חושבים שבן גביר קובע מהו החוק.
הפוסט קיבל 4 לייקיםNatiits-sickFrenzyASAFABADI
האדס
קיבל.ה  2918 לייקים

אני עוד אמרתי את זה לפני שנה בערך כאן בפורום, שהקומץ הזה מביא עלינו אלימות שוטרים.
כמובן שכל הצדקנים בפורום קראו לי אז ״תומך באלימות שוטרים״ במקום להבין את הקונטקסט של הדברים.
אנחנו נסבול מזה, כולנו.
הפוסט קיבל לייק אחדגביזון
ofri
קיבל.ה  147 לייקים

האדס כתב: 05 דצמבר 2023, 13:03 אני עוד אמרתי את זה לפני שנה בערך כאן בפורום, שהקומץ הזה מביא עלינו אלימות שוטרים.
כמובן שכל הצדקנים בפורום קראו לי אז ״תומך באלימות שוטרים״ במקום להבין את הקונטקסט של הדברים.
אנחנו נסבול מזה, כולנו.
אפשר לחשוב שלפני זה לא הייתה אלימות שוטרים .
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

רדנקו כתב: 05 דצמבר 2023, 12:51 על איזה עבירה הם נחקרו בדיוק ומכוח איזה סמכות שוטר מחליט להרחיק אותם?
גם ככה המשטרה במדינה מתנהגת כמו במדינה טוטליטרית מול האזרחים ומאז תחילת המלחמה זה החמיר משמעותית.
אנחנו עדיין מדינת חוק. אפילו אם זה לא נראה להם והם חושבים שבן גביר קובע מהו החוק.
ישראל היא לא באמת מדינת חוק, היא כזו רק כל עוד זה תואם את דעת הקהל.
המשטרה יודעת כבר שנים רבות שבעיני דעת הקהל אוהדי הספורט לא מוצאים חן, ולכן יש ביכולתה לנהוג כלפיהם באלימות כרצונה.
ואכן, לא משנה כמה התראיינו אנשים נורמטיבים, והראו סרטונים, לאף אחד לא היה אכפת שהם חטפו מכות רצח משוטרים בלי סיבה.
לציבור הערבי בישראל יש בעיה דומה.

ברור שלפי החוק מותר לשרוק בוז בטקס שכזה, אבל כרגע דעת הקהל היא נגד האוהדים האלה, אז למשטרה מותר לעשות להם מה שהיא רוצה.
כשמפגינים בהפגנה פוליטית פופולרית חוטפים מכות סתם (לדוגמא) אז דעת הקהל היא שמאלצת את המערכת לטפל בשוטרים הפורעים.
החוק פה נשמר רק כשהציבור רוצה בכך. כשהוא לא רוצה אז כולם מעלימים עין, כולל מערכת המשפט.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
ליאור א.
קיבל.ה  110 לייקים

its-sick כתב: 05 דצמבר 2023, 22:18
רדנקו כתב: 05 דצמבר 2023, 12:51 על איזה עבירה הם נחקרו בדיוק ומכוח איזה סמכות שוטר מחליט להרחיק אותם?
המשטרה יודעת כבר שנים רבות שבעיני דעת הקהל אוהדי הספורט לא מוצאים חן, ולכן יש ביכולתה לנהוג כלפיהם באלימות כרצונה.
ואכן, לא משנה כמה התראיינו אנשים נורמטיבים, והראו סרטונים, לאף אחד לא היה אכפת שהם חטפו מכות רצח משוטרים בלי סיבה.

ברור שלפי החוק מותר לשרוק בוז בטקס שכזה, אבל כרגע דעת הקהל היא נגד האוהדים האלה, אז למשטרה מותר לעשות להם מה שהיא רוצה.
כשמפגינים בהפגנה פוליטית פופולרית חוטפים מכות סתם (לדוגמא) אז דעת הקהל היא שמאלצת את המערכת לטפל בשוטרים הפורעים.
החוק פה נשמר רק כשהציבור רוצה בכך. כשהוא לא רוצה אז כולם מעלימים עין, כולל מערכת המשפט.
שאלת תם. אתם לא חושבים שלעיתים ביטויים/אימרות יכולות לפגוע הרבה יותר עמוק וכואב מאשר פגיעה פיזית?
למשל, ילדי אותם שוטרים מנוחים שנכחו באירוע וחטפו שוק כששמעו שמקללים את הורים ושורקים להם בוז, יכול להיות שהם יפתחו מזה טראומה חודרנית, מבוכה אדירה בקרב חבריהם שאולי גם ישתמשו בזה לרעה בשעת צורך(ילדים..) ועוד?
אומנם זו דוגמא תאורטית וסובייקטיבית אבל מאוד מאוד אפשרית, ובמצב כזה תאמין לי שאותו ילד היה מעדיף לקבל כל מכה פיזית שהיא מאשר המצב הנ"ל.
ההצמדות ל"חוק" כל הזמן כטיעון על מעשים שידועים ונתפסים כשנויים במחלוקת בחברה ובדרך כלל כוללים גם אטימות לב וחוסר וויסות מרגישה לי כל כך זולה..
דרך אגב, אם לא שמתם לב אז תדעו שאתם נמצאים במדינה עם טמפרמנט מאוד מאוד גבוה ו"חם", כזו שלמילים קשות לעיתים רבות יש יותר אפקט מאשר לאלימות קשה,
אני די בטוח שאם תעשה סקר של- "מי גרועים יותר?" ותעמיד את מעלליהם של האולטראס מול אלה של לה-פמיליה(בעילום שם) ותוסיף את מעשיהם הבולטים של כל אחת, אתה תמצא אחוז יותר גבוה של אנשים שיחשבו שהאולטראס הרבה יותר נורא(אף על פי שלה פמיליה נקטו יותר באלימים פיזית במצטבר).
בקיצור, טיפשים כמו תמיד, לא מצליחים לשמור על עשייה טובה לאורך של יותר מ5 דקות רצוף ושוב יורים לעצמם ברגלים. העניין המעצבן באמת זה שהם לוקחים איתם אותנו כ"נספחים" ואנחנו חוטפים את האש גם כן..
Nati
קיבל.ה  989 לייקים

כמה אוהדי בית״ר נעצרו בזמנו בטקס לרבין??
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

ליאור א. כתב: 05 דצמבר 2023, 22:57
its-sick כתב: 05 דצמבר 2023, 22:18

שאלת תם. אתם לא חושבים שלעיתים ביטויים/אימרות יכולות לפגוע הרבה יותר עמוק וכואב מאשר פגיעה פיזית?
למשל, ילדי אותם שוטרים מנוחים שנכחו באירוע וחטפו שוק כששמעו שמקללים את הורים ושורקים להם בוז, יכול להיות שהם יפתחו מזה טראומה חודרנית, מבוכה אדירה בקרב חבריהם שאולי גם ישתמשו בזה לרעה בשעת צורך(ילדים..) ועוד?
אומנם זו דוגמא תאורטית וסובייקטיבית אבל מאוד מאוד אפשרית, ובמצב כזה תאמין לי שאותו ילד היה מעדיף לקבל כל מכה פיזית שהיא מאשר המצב הנ"ל.
ההצמדות ל"חוק" כל הזמן כטיעון על מעשים שידועים ונתפסים כשנויים במחלוקת בחברה ובדרך כלל כוללים גם אטימות לב וחוסר וויסות מרגישה לי כל כך זולה..
דרך אגב, אם לא שמתם לב אז תדעו שאתם נמצאים במדינה עם טמפרמנט מאוד מאוד גבוה ו"חם", כזו שלמילים קשות לעיתים רבות יש יותר אפקט מאשר לאלימות קשה,
אני די בטוח שאם תעשה סקר של- "מי גרועים יותר?" ותעמיד את מעלליהם של האולטראס מול אלה של לה-פמיליה(בעילום שם) ותוסיף את מעשיהם הבולטים של כל אחת, אתה תמצא אחוז יותר גבוה של אנשים שיחשבו שהאולטראס הרבה יותר נורא(אף על פי שלה פמיליה נקטו יותר באלימים פיזית במצטבר).
בקיצור, טיפשים כמו תמיד, לא מצליחים לשמור על עשייה טובה לאורך של יותר מ5 דקות רצוף ושוב יורים לעצמם ברגלים. העניין המעצבן באמת זה שהם לוקחים איתם אותנו כ"נספחים" ואנחנו חוטפים את האש גם כן..
למה ציטטת אותי? מה הקשר בין מה שכתבתי למה שאתה כתבת?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
ליאור א.
קיבל.ה  110 לייקים

its-sick כתב: 05 דצמבר 2023, 23:45
ליאור א. כתב: 05 דצמבר 2023, 22:57
its-sick כתב: 05 דצמבר 2023, 22:18 ישראל היא לא באמת מדינת חוק, היא כזו רק כל עוד זה תואם את דעת הקהל.

למה ציטטת אותי? מה הקשר בין מה שכתבתי למה שאתה כתבת?
האמת שיש קצת הקשר, אבל אתה באמת צודק שהציטוט נעשה בטעות.
האדס
קיבל.ה  2918 לייקים

ofri כתב: 05 דצמבר 2023, 21:52
האדס כתב: 05 דצמבר 2023, 13:03 אני עוד אמרתי את זה לפני שנה בערך כאן בפורום, שהקומץ הזה מביא עלינו אלימות שוטרים.
אנחנו נסבול מזה, כולנו.
אפשר לחשוב שלפני זה לא הייתה אלימות שוטרים .
לא רק שלא הייתה, הם לא היו קרובים למגרשים.
במשך שנים הורדנו את האיום הזה מעצמנו, אני מדבר על האוהדים הפשוטים שמגיעים למשחק בית או חוץ.
ככל שאלימות הקהל הלכה והתגברה, זריקת אבוקות, כוסות, מצתים, הפסקת משחקים וכו׳ - הפכה לדבר שבשגרה (לא רק אצלנו כמובן), הקולות בציבור היו להחזיר את השוטרים למגרשים. מה שקיבלנו בתחילת העונה הזו זה היה השיא, שיא שהבאנו על עצמנו דרך התנהגות אלימה שגלשה מעבר לגבולות הסביר.
אם האבוקות והרימוני עשן היו נשארים משהו בתוך היציע, ומשחקים לא היו מופסקים פה כל שני וחמישי, לא היינו רואים אותם במגרשים, לא ביציע, לא מחוץ לאיצטדיון ולא מפרקים אנשים במכות. תסתכלו במראה, זה לא כזה קשה. זו המציאות שיצרנו והבאנו על עצמנו.
ולא, אני לא מצדיק את הסיבה והתוצאה הזו, אבל צריך להיות פאקינג עיוור כדי לא להבין שהולכנו את עצמנו לשם באופן מודע.
הפוסט קיבל לייק אחדMatan
שליחת תגובה