שאר הליגה 21/22

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

מאוד מוזר, הם כל כך התגאו בזה שהם הולכים איתו וסומכים עליו לשנים. מצד שני אני לא אופתע אם זה קשור לקריזות שלו
עם הזמן הייאוש נעשה יותר נוח
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

זה שלב די מוקדם והליגה צמודה מאוד אבל ראשון נראים כמו המועמדים מספר אחד לירידה.
הבעיה שלהם היא שאין בעיה אחת שזועקת לשמיים אלא שום דבר לא עובד שם כרגע.
מה שעוד יותר גרוע זה שהזרים שלהם נותנים תפוקה לא רעה בסך הכל, אבל לעומת זאת הישראלים שם פשוט מזעזעים ושם אין להם איך לתקן.
ארצי וקולשוב נותנים עונה בינונית, אבל זה בעיקר נועם דוברת שמאחד הישראלים הטובים בליגה הפך לשחקן הכי גרוע בליגה בערך.
אני מניח שהם ינסו להביא זר או שניים ברמה גבוהה, אבל מכיוון שכאמור הזרים הקיימים כן נותנים תפוקה סבירה, הזרים שהם יביאו יצטרכו להיות ממש כוכבים בשביל לתת שדרוג משמעותי, וזה לא פשוט בכלל.
הוקיץ'
קיבל.ה  3827 לייקים

אני מסכים עם הכל אבל לדעתי יש מצב שיש שם שביתה איטלקית, כי אחרת לא ברור לי מה קורה שם.
כמו שאמרת, הזרים בסדר סך הכל (טו הולוואי טוב מאז שהגיע, קלייברן וקמפ אתלטים ומוכשרים ודיים נותן ריבאונדים, חסימות ואלי הופים) והסגל הישראלי טוב מאוד על הנייר. נועם דוברת זה בכלל סיפור הזוי. לא שומר, לא קולע, מאבד בלי הכרה וכמובן, 0/19 לשתי נקודות מתחילת העונה!
אני לא ממש אופתע אם גודס יוחלף ופתאום הם יראו יותר טוב, אם כי יכול להיות שזה לא הסיפור.
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

לא נראה לי כמו שביתה איטלקית. גיא גודס הוא לא רס"ר כמו צביקה שרף, רמי הדר או אורן עמיאל, יש לו תדמית של בנאדם עם יחסי אנוש טובים. הזרים שם הם זרים מוכרים ששיחקו בליגות בכירות באירופה ואף אחד מהם לא נחשב הד-קייס, והישראלים שם הם די ילדים.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

הוקיץ' כתב: 21 נובמבר 2021, 23:20 אני מסכים עם הכל אבל לדעתי יש מצב שיש שם שביתה איטלקית, כי אחרת לא ברור לי מה קורה שם.
כמו שאמרת, הזרים בסדר סך הכל (טו הולוואי טוב מאז שהגיע, קלייברן וקמפ אתלטים ומוכשרים ודיים נותן ריבאונדים, חסימות ואלי הופים) והסגל הישראלי טוב מאוד על הנייר. נועם דוברת זה בכלל סיפור הזוי. לא שומר, לא קולע, מאבד בלי הכרה וכמובן, 0/19 לשתי נקודות מתחילת העונה!
אני לא ממש אופתע אם גודס יוחלף ופתאום הם יראו יותר טוב, אם כי יכול להיות שזה לא הסיפור.
אולי אפשר קצת לפרגן לעצמנו שלא היו לנו משברים כאלו עם ים מדר :whome:
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

בעיקר נשמע שהוא לא מצליח לחזור מפתיעה, בצורה קיצונית. מבאס
סמל אישי של משתמש
DavidSheriff9
קיבל.ה  140 לייקים

מה לעזאזל הסיפור עם רמי הדר?
זה לא מרגיש כמו משהו מקצועי..
Pumba
קיבל.ה  102 לייקים
יצירת קשר:

לא ברור בכלל בכלל, המאזן שלהם יחסית סביר, למרות שהפסידו לראשון (הקבוצה היחידה שראשון ניצחו השנה)
גם עשה שם פרויקט יפה, הביא שחקנים טובים, העלה אותם ליגה אחרי שרשרת כשלונות תחת המאמן הקודם וגם הגיע פעמיים לפלייאוף (שנה שעברה אפילו עמדו יפה מול מכבי)
אולי הוא שם ווייז לירושלים
כל מה שאני כותב פה לא מייצג את דעתי או כל מנטרה הגיונית ובעלת תפיסה למציאות בכלל
טוויטר זה השדים החדש
הפוסט קיבל לייק אחדMatt Haward
סמל אישי של משתמש
הלך המומנטום
קיבל.ה  956 לייקים

תיקון קטן, רמי הדר לא העלה אותם ליגה, זה היה יניב בורגר אם אני זוכר נכון, ואיך שהם עלו הם מינו את רמי הדר
נועם שחם
קיבל.ה  735 לייקים

מה הסיפור עם דברת? איבד את הבטחון בגלל הפציעה?
Pegasus
קיבל.ה  171 לייקים

נועם שחם כתב: 22 נובמבר 2021, 11:40 מה הסיפור עם דברת? איבד את הבטחון בגלל הפציעה?
הבנתי שהוא לא עבר ניתוח ואולי זה מה שפוגע בו. מה גם שיש כניראה גם קשר לביטחון העצמי בנוגע לפציעה ולהוסיף לזה שראשון קיבלו הצעה של 2 מיליון שקל עליו מירושלים ולא שיחררו בשנה הכי חשובה בקריירה שלו. וואלה מסכן. כואב הלב עליו באמת שחקן שיכול להגיע רחוק בכדורסל האירופי.
הפוסט קיבל לייק אחדBigBaller
BigBaller
קיבל.ה  119 לייקים

Pegasus כתב: 22 נובמבר 2021, 17:13
נועם שחם כתב: 22 נובמבר 2021, 11:40 מה הסיפור עם דברת? איבד את הבטחון בגלל הפציעה?
הבנתי שהוא לא עבר ניתוח ואולי זה מה שפוגע בו. מה גם שיש כניראה גם קשר לביטחון העצמי בנוגע לפציעה ולהוסיף לזה שראשון קיבלו הצעה של 2 מיליון שקל עליו מירושלים ולא שיחררו בשנה הכי חשובה בקריירה שלו. וואלה מסכן. כואב הלב עליו באמת שחקן שיכול להגיע רחוק בכדורסל האירופי.
פרי הורס לילד את הקריירה
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
הוקיץ'
קיבל.ה  3827 לייקים

לא הבנתי, הוא מסכן כי לא שיחררו אותו לירושלים?
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

מה זה משנה איפה הוא משחק אם הוא ליטרלי לא מסוגל לעשות סל?
Pegasus
קיבל.ה  171 לייקים

הוקיץ' כתב: 22 נובמבר 2021, 20:09 לא הבנתי, הוא מסכן כי לא שיחררו אותו לירושלים?
מסכן על כל הסיטואציה שקרתה לו מהפציעה שלו בעונה שעברה.
בין היתר גם העניין שלא שיחררו אותו לירושלים. אין שנאה בין המועדונים,המעבר יכל לקדם את דברת מקצועית. והוא בשנה הכי חשובה שלו לפני הדרפאט שכרגע זה ניראה רע מאוד.
אבל לא רק ירושלים גם כל העניין עם הפציעה שלא עוזב אותו והוא מתקשה נורא להתגבר עלייה,הפן הפסיכולגי.
צריך לזכור שזה ילד בן 19 והפן הפסיכולגי משמעותי פה מאוד.
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךBigBaller
potassium
קיבל.ה  10 לייקים

מעבר לירושלים לא היה עוזר לו מקצועית.
Pegasus
קיבל.ה  171 לייקים

potassium כתב: 22 נובמבר 2021, 20:36 מעבר לירושלים לא היה עוזר לו מקצועית.
לשחק בליגת האלופות לא היה מקדם אותו מקצועית?
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

קודם כל, לא כזה הבדל גדול. אז הוא היה משחק עוד כמה משחקים באירופה, ביג דיל.
דבר שני, הוא חתם על חוזה בראשל"צ מרצונו החופשי, אז אין לו על מה להתלונן. אם כי, במאמר מוסגר, זה די טירוף לוותר על שני מיליון שקל בשביל נועם דוברת. אנחנו מכרנו את ים מדר, שהוא שחקן יותר טוב ויותר מוכשר (אמנם עם שנה אחת בחוזה ולא שנתיים), בחצי מזה. אבל זה כבר עניין של ראשל"צ.
ודבר שלישי, הכי חשוב, נראה שיש לו כרגע בעיות קצת יותר גדולות מאשר זה שהוא לא משחק העונה באירופה. זה שהוא לא מצליח לקלוע סל, למשל.
הפוסט קיבל לייק אחדהוקיץ'
potassium
קיבל.ה  10 לייקים

רישון משחררת את דיים, קמפ ואלכסנדר.
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

potassium כתב: 24 נובמבר 2021, 11:40 רישון משחררת את דיים, קמפ ואלכסנדר.
וואו. הם כבר החתימו מישהו במקום? או שהם עולים לשחק עם הנוער?
Money
קיבל.ה  564 לייקים

דעתכם על ההחתמות של גליל ונס ציונה?
potassium
קיבל.ה  10 לייקים

Frenzy כתב: 24 נובמבר 2021, 11:47
potassium כתב: 24 נובמבר 2021, 11:40 רישון משחררת את דיים, קמפ ואלכסנדר.
וואו. הם כבר החתימו מישהו במקום? או שהם עולים לשחק עם הנוער?
עדיין לא החתימו, אקיל מיצ'ל סגר בבאמברג, בכתבה גם אומרים שקלייברן בתכנון להיות משוחרר ברגע שיגיע מחליף.
https://www.israelhayom.co.il/sport/isr ... le/5865049
הפוסט קיבל לייק אחדFrenzy
יהלום14אדום
קיבל.ה  532 לייקים

אלכסנדר שיחק שם בכלל מאז שחתם?
יאללה הביתה!!!
potassium
קיבל.ה  10 לייקים

תגדיר שיחק..בגדול הוא כבר פרש הוא פשוט עוד לא הודיע על זה לאף אחד, הוא כן טייל על המגרש אצלם בכמה משחקים (מולנו שיחק 10 דק).
אדום אש
קיבל.ה  76 לייקים

potassium כתב: 24 נובמבר 2021, 14:21 תגדיר שיחק..בגדול הוא כבר פרש הוא פשוט עוד לא הודיע על זה לאף אחד, הוא כן טייל על המגרש אצלם בכמה משחקים (מולנו שיחק 10 דק).
מדוייק.
עונה שעברה (אני חושב) דיברו פה עליו כשהוא שיחק בנהריה וזה היה נראה כמו סבוטז' פר אקסלנס
Pumba
קיבל.ה  102 לייקים
יצירת קשר:

ושוב אני מרגיש צורך להזכיר, שאי שם בשנת 2008 מישהו חשב לעצמו "יש לי בחירה מספר 8 בדראפט, ואני צריך גבוהה אתלטי." ובחר את ג'ו אלכסנדר ולא את דיאנדרה ג'ורדן או ברוק לופז נניח
כל מה שאני כותב פה לא מייצג את דעתי או כל מנטרה הגיונית ובעלת תפיסה למציאות בכלל
טוויטר זה השדים החדש
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

סיים את החוזה הזמני בראשון לציון ולא ממשיך שם.
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

שני חיזוקים די משמעותיים - סטיב זאק (אקס באר שבע) חותם בחולון, וסולימאן בריימו חוזר לקדנציה שנייה בירושלים.
שניהם שוחררו לאחרונה מבורגוס.
אני גם מהמר שאוגדן ישוחרר מחולון וימצא את עצמו בקבוצה אחרת בליגה.
הוקיץ'
קיבל.ה  3827 לייקים

אכן חיזוקים משמעותיים.
חולון הולכים על קונספט אחר עם זאק הגדול והיותר כבד על חשבון אוגדן הפורוורד. לדעתי רעיון נכון.
ירושלים בטוח תשתפר מהמהלך הזה. מניח שיבוא על חשבון מייקר הפלופ.
Pumba
קיבל.ה  102 לייקים
יצירת קשר:

אוגדן עם שברי מאמץ ויעדר מספר שבועות
טוויטר זה השדים החדש
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

עוד שינויים בליגה:
ראשל"צ החתימה רכז מאוד מעניין, מוריס ווטסון שרשם העונה 17.6 נקודות ולא פחות מ-10.9 בפולין (ניצל אופציית יציאה בחוזה שלו כדי לחתום בראשל"צ), ואת דיימון סימפסון הבלתי נגמר, שחוזר לקדנציה שביעית בישראל. ייתכן שגם דריל מונרו יחזור לעונה חמישית בראשל"צ.
הפועל חיפה החתימה את ג'יימס דיקי במקום ג'יימס תומפסון.
Pumba
קיבל.ה  102 לייקים
יצירת קשר:

אם זו עונה שביעית שלו, ישולם מס מלא. סימפסון שווה את זה?
טוויטר זה השדים החדש
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

רק הקדנציה הראשונה שלו בארץ הייתה למשך עונה שלמה, כל השאר חלקי עונה. מחישוב זריז, גם אם הוא יסיים פה את העונה הוא לא יגיע ל-48 חודשים בארץ. כך שגם אם השכר שלו מעל רף הפטור ממס (אין לי מושג אם כן אבל סביר להניח), ישלמו עליו 25 אחוז מס ולא מס מלא.
בכל מקרה, אין לי מושג אם הוא כזה שדרוג. כבר בקדנציה האחרונה שלו בארץ, לפני שנתיים בנהריה, הוא היה עדיין שחקן טוב אבל כבר לא המפלצת שהיה בשלבים יותר מוקדמים של הקריירה.
הוקיץ'
קיבל.ה  3827 לייקים

להחתים את דיימון סימפסון ודריל מונרו זה קבלת החלטות שמונעת מפאניקה.
סוג של ויתור על העונה מתוך אמונה שהניסיון של הולוואי, מונרו וסימפסון יציל אותם מירידת ליגה. בעיני גם זה לא בטוח.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

דווקא הפאניקה מוצדקת והישארות בליגה בהחלט צריכה להיות המטרה שלהם, באיזה מובן זה "ויתור על העונה"?
השאלה היחידה אם זה באמת ישדרג אותם.
הוקיץ'
קיבל.ה  3827 לייקים

בהחלט יש להם סיבות מאוד מוחשיות לדאגה, אבל אני לא חושב שהם צריכים להיות בפאניקה או לקבל החלטות מטעמים של "איך נישאר בליגה".
בפתיחת העונה סימנו את נס ציונה כיורדת בטוחה ופתאום היא קבוצת פלייאוף ודאית. לא אומר שזו אותה סיטואציה, אבל בליגה שלנו שני חילופים טובים ואתה קבוצה אחרת, במיוחד כשבראשון יש בסיס לא רע בכלל.
כשמקבלים החלטות פאניקיסטיות אז פתאום אתה מגיע אתה מגיע למצב ששני הזרים שלך בקו הקדמי בני 70 במצטבר כי "חייבים זרים מוכחים ומנוסים". אלו בדיוק ההחלטות שיורידו אותם ליגה בסופו של דבר.
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

יכול להיות שסימפסון ומונרו לא יצליחו להשאיר אותם בליגה ויכול להיות שכן, לא אמרתי אם בשלב הזה של הקריירה שלהם הם מספיק טובים בשביל להפוך את העסק שם, בהחלט יכול להיות שלא.
את שאר הטיעונים אני לא כל כך מבין. בוודאי שהמטרה של ראשל"צ צריכה להיות הישארות בליגה בכל מחיר ואני בטוח שהם קונים עכשיו מקום 11 בסוף העונה. במצב שבו הם נמצאים הם לא צריכים לחפש עכשיו זרים עם אפסייד שאולי יתבררו כבינגו והם ינסקו עד מקומות 6-7 ולא רק עד 10-11 (אם כי, אגב, ווטסון הוא כן כזה). הרווח השולי פה של להשתחל לפלייאוף הוא זניח בהשוואה להישארות בליגה או לא.
נס ציונה היו במצב שונה. קודם כל את החילופים הם עשו לפני תחילת הליגה, שזה שונה גם מבחינת רישום הזרים וגם מבחינת הבור בטבלה. והמהלכים שהם עשו הם לא כאלה שונים, גארט למשל זה גם שחקן מוכר אבל מבוגר שהגיע אחרי פציעה. אני גם לא חושב שהם כאלה טובים עכשיו (ניצחו שני משחקים די בפוקס, והם עוד לא שיחקו נגד ירושלים ומכבי).
ואני אוסיף שבראשון הבסיס הלא רע בכלל הוא על הנייר בלבד, כי בפועל התרומה שהם מקבלים מהישראלים שלהם היא מתחת לכל ביקורת.
Pumba
קיבל.ה  102 לייקים
יצירת קשר:

יובל כתב: 29 נובמבר 2021, 16:17 רק הקדנציה הראשונה שלו בארץ הייתה למשך עונה שלמה, כל השאר חלקי עונה. מחישוב זריז, גם אם הוא יסיים פה את העונה הוא לא יגיע ל-48 חודשים בארץ. כך שגם אם השכר שלו מעל רף הפטור ממס (אין לי מושג אם כן אבל סביר להניח), ישלמו עליו 25 אחוז מס ולא מס מלא.
בכל מקרה, אין לי מושג אם הוא כזה שדרוג. כבר בקדנציה האחרונה שלו בארץ, לפני שנתיים בנהריה, הוא היה עדיין שחקן טוב אבל כבר לא המפלצת שהיה בשלבים יותר מוקדמים של הקריירה.
לא ידעתי שככה זה עובד.
ז"א יש 60 חודשי פטור? אם ככה ההגבלה צריכה להיות בתכל'ס של כמעט 7 עונות של פטור לשחקן.
טוויטר זה השדים החדש
הוקיץ'
קיבל.ה  3827 לייקים

יובל כתב: 29 נובמבר 2021, 19:23 יכול להיות שסימפסון ומונרו לא יצליחו להשאיר אותם בליגה ויכול להיות שכן, לא אמרתי אם בשלב הזה של הקריירה שלהם הם מספיק טובים בשביל להפוך את העסק שם, בהחלט יכול להיות שלא.
את שאר הטיעונים אני לא כל כך מבין. בוודאי שהמטרה של ראשל"צ צריכה להיות הישארות בליגה בכל מחיר ואני בטוח שהם קונים עכשיו מקום 11 בסוף העונה. במצב שבו הם נמצאים הם לא צריכים לחפש עכשיו זרים עם אפסייד שאולי יתבררו כבינגו והם ינסקו עד מקומות 6-7 ולא רק עד 10-11 (אם כי, אגב, ווטסון הוא כן כזה). הרווח השולי פה של להשתחל לפלייאוף הוא זניח בהשוואה להישארות בליגה או לא.
נס ציונה היו במצב שונה. קודם כל את החילופים הם עשו לפני תחילת הליגה, שזה שונה גם מבחינת רישום הזרים וגם מבחינת הבור בטבלה. והמהלכים שהם עשו הם לא כאלה שונים, גארט למשל זה גם שחקן מוכר אבל מבוגר שהגיע אחרי פציעה. אני גם לא חושב שהם כאלה טובים עכשיו (ניצחו שני משחקים די בפוקס, והם עוד לא שיחקו נגד ירושלים ומכבי).
ואני אוסיף שבראשון הבסיס הלא רע בכלל הוא על הנייר בלבד, כי בפועל התרומה שהם מקבלים מהישראלים שלהם היא מתחת לכל ביקורת.
לא אמרתי שהם לא קונים מקום 11. הטענה שלי היא כפולה:
א. עוד מוקדם לקבור את העונה שלהם.
ב. לקבל החלטות מתוך פאניקה של ירידת ליגה זה תמיד גרוע, בטח בשלב הזה של העונה.
וזה בדיוק מה שעושים שם. הם הרי בחיים לא היו פותחים עונה עם קו קדמי של מונרו וסימפסון, ובצדק.

לגבי הבסיס, אני לא לגמרי מסכים. הם מקבלים 17.5 נקודות למשחק באחוזים מצוינים מקולשוב וארצי שזה ממש אחלה, וטו הולוואי שחקן מצוין. הבעיה היא כמובן עם דוברת שהיה אמור להיות הישראלי הטוב בליגה ועד כה הוא הכי גרוע בליגה, אבל לא הייתי מהמר שזה ישאר ככה.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

Pumba כתב: 30 נובמבר 2021, 09:04
יובל כתב: 29 נובמבר 2021, 16:17 רק הקדנציה הראשונה שלו בארץ הייתה למשך עונה שלמה, כל השאר חלקי עונה. מחישוב זריז, גם אם הוא יסיים פה את העונה הוא לא יגיע ל-48 חודשים בארץ. כך שגם אם השכר שלו מעל רף הפטור ממס (אין לי מושג אם כן אבל סביר להניח), ישלמו עליו 25 אחוז מס ולא מס מלא.
לא ידעתי שככה זה עובד.
ז"א יש 60 חודשי פטור? אם ככה ההגבלה צריכה להיות בתכל'ס של כמעט 7 עונות של פטור לשחקן.
48 חודשים.
שליחת תגובה