ההתחממות הגלובלית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

ההתחממות זה שייך לשמאל?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

dino כתב: 21 מרץ 2022, 13:31 ההתחממות זה שייך לשמאל?
ברור. כל מה שדורש אינטליגנציה והבנה קשור לשמאל, כל מה שדורש טמטום קשור לימין.
טוב, לא "הכל". כמעט הכל. כלל אצבע שמקל מאד על סיווג.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

יפה הקטע הזה של לקרוא לקריסת האקלים "התחממות גלובלית" ואז לחכות לשבוע קר מהצפוי כדי לחגוג את זה שהיא לא קיימת
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

האמת שיש סיכוי שמרץ הזה יהיה הקר מתחילת המדידות( בישראל ).
והבוקר ירד שלג בגלבוע, בטמפרטורה של 8 מעלות.

לא קשור לנושא האשכול, סתם מעניין
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

זה מאוד קשור
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הפוסט קיבל לייק אחדdino
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

הנקודה הראשונה יש סיכוי, השנייה לא
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

D&3 כתב: 21 מרץ 2022, 11:30

חלקים מהימין הישראלי כבר ממזמן בולעים כל שלשול של הימין האמריקאי, והם עושים את זה באותן דרכים מטומטמות.
השאלה שלי היא לאירופאים הרבים פה, האם גם שם יש תופעות מטומטמות נרחבות כמו בציוץ הנ"ל?
מעניין במיוחד המצב במדינות כמו הונגריה
למה לעזאזל זה הולך ביחד? אני לא מצליח להבין.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

kruvi כתב: 21 מרץ 2022, 15:23 למה לעזאזל זה הולך ביחד? אני לא מצליח להבין.
משתי סיבות עיקריות:
1. אם יש שינויי אקלים בעקבות פעילות אנושית, אז בשביל להפסיק אותם צריך שינוי בפעילות האנושית - קרי שינוי בצורה בה הכלהלה מתנהלת, או לכל הפחות שינויים שיגרמו לתאגידים רבים מאד להפסיד די הרבה כסף. אז הם מממנים פוליטיקאים, שדרנים ופובליציסטים בימין, לצד תנועות פוליטיות "שורשיות" יותר, שידחפו לסקפטיות בנושא והתנגדות לחקיקה סביבתית. הדוגמה הקלאסית היא האח (לשעבר האחים) קוך בארה"ב. על הדרך, אגב, זה הופך את הקונספט לנושא חיץ פוליטי תוך כדי עידוד מחנאות, מה שגורר את זה שמחנה פוליטי שלם (הימין) מכחיש את ההשפעה האנושית על שינויי האקלים כי לא לעשות את זה זה ללכת נגד המחנה.
2. לפי יותר מדי אנשים אלוהים ברא את העולם מושלם, ולהאמין שאנחנו מסוגלים לשנות את התוכניות שלו זו כפירה. דתיים רבים לא יכולים לעשות סינתזה של שני הרעיונות הללו, ולכן הרבה פעמים הם נוטים לכיוון הכחשה של שינויי האקלים. במדינות מערביות דתיים בדר"כ הולכים יחד עם שמרנים, קרי הימין.

אגב, שתי הנקודות הנ"ל מסבירות למה באופן כמעט גורף בשמאל המערבי יש קונצנזוס מוחלט בנושא קיום שינויי האקלים והשפעת האנושות עליהם (שאלת הפעולות הנדרשות בשביל להילחם בתופעה זה כמובן נושא אחר).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 3 לייקיםD&3סומךkruvi
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

לא לשכוח את הליברטיאנים, וכנראה שליברטיאנים ימנים דתיים הם הכי גרועים בקטע הזה
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אין לי ידע על האקלים הפולארי לצערי, אבל זה נשמע חריג בטירוף

https://www.washingtonpost.com/weather/ ... te-change/
לאלה שפחות אוהבים טוויטר
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

אין לי ספק שבפועל הגענו לנקודת האל חזור.
כלומר, גם אם תיאורטית יש סיכוי באמצעות שינוי התנהגות לייצב את המצב, אין סיכוי שהאנושות תצליח לשנות את ההתנהגות שלה בצורה כל כך קיצונית בזמן כל כך קצר.
העתיד של הילדים שלנו הולך להיות חרא.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

kruvi כתב: 22 מרץ 2022, 07:51 אין לי ספק שבפועל הגענו לנקודת האל חזור.
כלומר, גם אם תיאורטית יש סיכוי באמצעות שינוי התנהגות לייצב את המצב, אין סיכוי שהאנושות תצליח לשנות את ההתנהגות שלה בצורה כל כך קיצונית בזמן כל כך קצר.
אז למה הצורך האנושי הוא על אוטומט לגדול ולצמוח מבחינת אוכלוסיה? כשאני אומר אנושי, אני מתכוון לישראל.
מה הטעם, לאן זה מוביל בסוף ההגדלה?
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

לעלות אנשים, להוליד עוד ועוד ילדים, לבנות ולקנות עוד ועוד בתים
תהיה פה פיסת טבע לדרוך בה בעוד 30 שנה? מישהו מבין המעודדי ילודה וצמיחה חשב רחוק? זה נכון לכמעט רוב העולם
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

סתם לידיעה שלכם אומנם עד 2050 האוכלוסייה בעולם תגדל אבל כבר מעכשיו כל הנתונים מצביעים על תהליך של ילודה שלילית בכל העולם
חופש לפורום שדים מPELEGES

dino
קיבל.ה  2017 לייקים

Haunter כתב: 22 מרץ 2022, 12:29 סתם לידיעה שלכם אומנם עד 2050 האוכלוסייה בעולם תגדל אבל כבר מעכשיו כל הנתונים מצביעים על תהליך של ילודה שלילית בכל העולם
בישראל היא תגדל ותגדל
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

זה לא נכון עובדתית

סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  850 לייקים

Haunter כתב: 22 מרץ 2022, 13:08 זה לא נכון עובדתית
מה לא נכון עובדתית?
לא מכיר את המספרים, אבל מהזוית האישית שלי מהיכרות עם לא מעט מאנשי הציונות הדתית יש עליה משמעותית בגודל המשפחות הללו
לכל אלה שאני מכיר (ואני מודע לבעייתיות שלהסקת מסקנות מזוית כזאת) יש היום 6-8 ילדים והם ילדים למשפחות מצומצמות יותר.
למעשה המדינה ממש מעודדת את זה (במימון טיפולי הפרייה, בנייה של בתים פרטיים גדולים בשטחים, עידוד של רבנים וכו')
אז נכון שבחברה הערבית ובחברה החילונית יש ירידה, אבל במגזר המתנחלי והאמוני יש לדעתי עלייה משמעותית.
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

kruvi כתב: 22 מרץ 2022, 07:51 אין לי ספק שבפועל הגענו לנקודת האל חזור.
אני רק רוצה לציין את המובן מאליו... הנק' אל חזור היא לאנושות לא לכדור הארץ והחיים עליו.

תאמינו לי הם ישרדו, אנחנו אולי פחות וזה לא בהכרח רע לכדור.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

הזדמנות אחרונה למנוע חורבן כללי
https://www.theguardian.com/environment ... e-disaster
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

teknoboy כתב: 05 אפריל 2022, 17:26 הזדמנות אחרונה למנוע חורבן כללי
ונאחר אותה גם
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

תא מרבוטא כתב: 05 אפריל 2022, 17:54
teknoboy כתב: 05 אפריל 2022, 17:26 הזדמנות אחרונה למנוע חורבן כללי
ונאחר אותה גם
קשה לי להאמין שיהיה אפילו ניסיון רציני לנצל אותה
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אני לא רואה את זה קורה במיידי בלי ירידה ברמת החיים, וזה משהו שאפילו אם הפוליטיקאים יתעוררו על עצמם - הוא לא יעבור בקלות באוכלוסייה הרלוונטית (רק תחשבו על פתיתי השלג שלא יכולים לנשום עם מסכה, ותדמיינו אותם מגיבים לעלייה של 300% במחירי החשמל והדלק, נניח).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםkruviits-sick
עומר19891
קיבל.ה  לייק אחד

חלקים מהימין הישראלי כבר ממזמן בולעים כל שלשול של הימין האמריקאי, והם עושים את זה באותן דרכים מטומטמות.
השאלה שלי היא לאירופאים הרבים פה, האם גם שם יש תופעות מטומטמות נרחבות כמו בציוץ הנ"ל?
למה דווקא הונגריה?
סיקרנת…
ומה אתה רוצה לדעת? אני גר פה כמעט 7 שנים.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

עומר19891 כתב: 09 אפריל 2022, 18:06

למה דווקא הונגריה?
סיקרנת…
ומה אתה רוצה לדעת? אני גר פה כמעט 7 שנים.
כי הימין בשלטון...
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

קרוס-אובר מרגש עם אשכול(ות) הקורונה
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

teknoboy כתב:קרוס-אובר מרגש עם אשכול(ות) הקורונה
דיכאון

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

תיכנסו לפרופיל ותסתכלו על הגרפים שהוא העלה ב-24 שעות האחרונות, פלוס מינוס.
הזיה.

https://twitter.com/EliotJacobson
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

יש עוד טעם לנסות להלחם בהתחממות? לא עדיף כמו חולה סרטן ברגעיו האחרונים פשוט קרחנה עד הפיצוץ?
זה לא יעצר הרי, אז בשביל מה לטרוח
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

dino כתב: 11 יוני 2023, 18:41 יש עוד טעם לנסות להלחם בהתחממות? לא עדיף כמו חולה סרטן ברגעיו האחרונים פשוט קרחנה עד הפיצוץ?
זה לא יעצר הרי, אז בשביל מה לטרוח
דווקא אומרים שהמצב הנוכחי לא מוביל לתרחיש הכי גרוע (כמו שהיה עד לפני כמה שנים), ושעם קצת מאמץ יש סיכוי לא רע שאפילו הנכדים שלנו יוכלו לחיות בעולם סביר.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

כרגע ההתחממות והנזק יותר מהירה וחמור ממה שחשבו, לא?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

dino כתב: 11 יוני 2023, 18:49 כרגע ההתחממות והנזק יותר מהירה וחמור ממה שחשבו, לא?
המספרים שמתפרסמים בימים\שבועות האחרונים באמת מפתיעים ואף אחד לא יודע מה להגיד עליהם, עד כמה ששמתי לב.
אבל דברים כמו (תוספת-)פליטות וכו' הולכים בעיקרון בכיוון הנכון, למיטב הבנתי, לפחות נכון ללפני שבוע-שבועיים :smoke:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בקטנה

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

We are so fucked
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

חרא בלבן
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

מה אתם דואגים? השוק החופשי יסדר הכל. חוץ מזה כנראה שאם יש היצע של אפוקליפסה אז יש מספיק ביקוש לאפוקליפסה
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsאדום מטלי
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

דברו איתי כמו לאוהד ביטר מצביע בן גביר
יש סיכוי לעצירת התהליך?
מצפה מחן סול לבדוק בנתיים לגבי כוכבי לכת אחרים שיש בהם חיים ואפשר להביא ולא רק כדי להגיד הבאנו
ארז שדה
קיבל.ה  628 לייקים

dino כתב: 26 יולי 2023, 18:04 דברו איתי כמו לאוהד ביטר מצביע בן גביר
יש סיכוי לעצירת התהליך?
מצפה מחן סול לבדוק בנתיים לגבי כוכבי לכת אחרים שיש בהם חיים ואפשר להביא ולא רק כדי להגיד הבאנו
נראה לי שכל מי שרוצה לברוח לחו"ל בגלל החקיקה הדיקטטורית של הממשלה, עדיף כבר שיברח לחו"לה: חוץ לכדור הארץ.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

יש סיכוי לעצירת התהליך?
עצירה? לא ממש. אפשר עוד למנוע את הגרוע מכל ע"י האטה של ההליך (ובתקווה שנוכל למצוא דרכים להפוך אותו בחזרה בעתיד).
מה שחשוב לזכור זה שיש מספר "נקודות מפנה" שאחריהן אין לנו הרבה מושג מה יהיה, כי המודלים הקיימים לא מתאימים להם. למשל הפשרה מאסיבית בטונדרה הסיבירית שתביא לשחרור גז מתאן, שהוא גז חממה הרבה הרבה יותר פוטנטי מפחמן דו-חמצני. או

וגם לא מדובר בהכרח רק על התחממות, אם זרם ה-AMOC קורס, אירופה תתקרר ב ℃0.5 ביחס ל-1900 (או משהו כזה), מה שאומר שהחורפים כאן יהיו יותר דומים לסיביר מאשר למה שהיה עד היום.
או שלא.
אנחנו פשוט לא יודעים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אבל נגלה...
האדום הצורר:
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

pelegs כתב: 27 יולי 2023, 20:12
יש סיכוי לעצירת התהליך?
עצירה? לא ממש. אפשר עוד למנוע את הגרוע מכל ע"י האטה של ההליך (ובתקווה שנוכל למצוא דרכים להפוך אותו בחזרה בעתיד).
מה שחשוב לזכור זה שיש מספר "נקודות מפנה" שאחריהן אין לנו הרבה מושג מה יהיה, כי המודלים הקיימים לא מתאימים להם. למשל הפשרה מאסיבית בטונדרה הסיבירית שתביא לשחרור גז מתאן, שהוא גז חממה הרבה הרבה יותר פוטנטי מפחמן דו-חמצני. או

וגם לא מדובר בהכרח רק על התחממות, אם זרם ה-AMOC קורס, אירופה תתקרר ב ℃0.5 ביחס ל-1900 (או משהו כזה), מה שאומר שהחורפים כאן יהיו יותר דומים לסיביר מאשר למה שהיה עד היום.
או שלא.
אנחנו פשוט לא יודעים.
עברו שנים מאז שהתעסקתי בזה אבל ככל שיהיה יותר CO2 באויר ככה הוא יתמוסס יותר במים. והם בעצם אמורים להיות בעתיד הרחוק הגורם המאזן רק שזה תהליך שיקח המון זמן.... ובקצב הזה לא בטוח שיהיה כאן מי שידווח....

הקריסה של הזרם היא לא תוצאה של המסת הקרחונים אשר יבואו לכך שהזרם יהיה הרבה יותר קר והתוואי שלו קצת ישתנה ולכן הוא יקרר את כל האוקינוס לחופי מערב אירופה ובעקבות זה יביא לחורפים צאוד קשים?
שליחת תגובה