טיפולי המרה וריפוי למכביסטים

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
שליחת תגובה
סמל אישי של משתמש
קפטן ג'ק
קיבל.ה  405 לייקים

הקדמה -
א. מנהלים, אם זה לא מתאים לוולטון אז תעבירו לקנסו בכיף
ב. האלגוריה לגבי הנטייה מינית היא לשם ההסבר התיאורטי בלבד. אני תומך בלהט"ב ולגמרי מתנגד לקונצפט של המרה בגלל נטיה מינית. סתם בחרתי בכותרת קליק בייט.

עכשיו לפוסט עצמו -
בעוד שהדעות חלוקות לגבי השאלה האם נטייה מינית היא עניין גנטי מולד, או עניין יותר חברתי ונרכש, ברור שאהדה לספורט איננה גנטית אלא תוצר של בחירה חברתית.
דבר זה גרם לי להרהר האם יצא למישהו מהפורום 'להמיר' חבר או בן משפחה שאוהד מכבי - ולגרום לו לראות את האור ולהפוך לאוהד הפועל.

מבחינה אישית אני יכול להגיד שלאורך שנים דיברתי עם חברים אוהדי מכבי, והסברתי להם על הערכים של הפועל, כאשר במקביל גם הסברתי והדגמתי להם בפירוט על העוולות של תפיסת העולם המכביסטית השפלה (בכדורגל ובכדורסל).
לא הצלחתי לגרום לאף אחד מהחברים האלו להפוך לאוהדי הפועל, אבל הם בהחלט הודו בפניי בכמה הזדמנויות שהשיחות איתי גרמו להם לאהוד את מכבי פחות ופחות, ולמעשה להיות די אדישים להישגים צהובים.

עוד הבהרה - למרות הכותרת הפרובוקטיבית, אני בסה"כ כן מקבל את חבריי המכביסטים כפי שהם. באותה נשימה אני לא רואה פסול בשיחות שמטרתן לשכנע אותם לראות את הדברים אחרת. כמו בשיחות על אמונה דתית.
המקרים שבהם גורמים למישהו לשנות אמונה במשהו (דת, פוליטיקה, זהות ספורטיבית) הם מעטים, אבל יכולים להתרחש.
תקרת שכר, יא חביבי ! רק תקרת שכר (בכדורסל וגם בכדורגל) !
סמל אישי של משתמש
ההוא שאמרו לו
קיבל.ה  847 לייקים

מכיר חבר שבהשפעת חברים עד איזור כיתה ב היה של ביטר ואז עבר לצד הנכון אז זה בהחלט אפשרי אבל לא נראה לי שבגיל מבוגר יש לזה יכולת לקרות
GLAD ALL OVER
האמיני יום יבוא!
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

קפטן ג'ק כתב: 25 יוני 2021, 08:55 הקדמה -
א. מנהלים, אם זה לא מתאים לוולטון אז תעבירו לקנסו בכיף
ב. האלגוריה לגבי הנטייה מינית היא לשם ההסבר התיאורטי בלבד. אני תומך בלהט"ב ולגמרי מתנגד לקונצפט של המרה בגלל נטיה מינית. סתם בחרתי בכותרת קליק בייט.

עכשיו לפוסט עצמו -
בעוד שהדעות חלוקות לגבי השאלה האם נטייה מינית היא עניין גנטי מולד, או עניין יותר חברתי ונרכש, ברור שאהדה לספורט איננה גנטית אלא תוצר של בחירה חברתית.
דבר זה גרם לי להרהר האם יצא למישהו מהפורום 'להמיר' חבר או בן משפחה שאוהד מכבי - ולגרום לו לראות את האור ולהפוך לאוהד הפועל.

מבחינה אישית אני יכול להגיד שלאורך שנים דיברתי עם חברים אוהדי מכבי, והסברתי להם על הערכים של הפועל, כאשר במקביל גם הסברתי והדגמתי להם בפירוט על העוולות של תפיסת העולם המכביסטית השפלה (בכדורגל ובכדורסל).
לא הצלחתי לגרום לאף אחד מהחברים האלו להפוך לאוהדי הפועל, אבל הם בהחלט הודו בפניי בכמה הזדמנויות שהשיחות איתי גרמו להם לאהוד את מכבי פחות ופחות, ולמעשה להיות די אדישים להישגים צהובים.

עוד הבהרה - למרות הכותרת הפרובוקטיבית, אני בסה"כ כן מקבל את חבריי המכביסטים כפי שהם. באותה נשימה אני לא רואה פסול בשיחות שמטרתן לשכנע אותם לראות את הדברים אחרת. כמו בשיחות על אמונה דתית.
המקרים שבהם גורמים למישהו לשנות אמונה במשהו (דת, פוליטיקה, זהות ספורטיבית) הם מעטים, אבל יכולים להתרחש.
אני מאמין אדוק בזה שאהדת קבוצה זה לכל החיים, ואין עניין (או צורך) בהמרה כזו או אחרת. כן, גם אם מישהו הוא אוהד אדוק של מכבי, ריאל, באיירן, צ'לסי והלייקרס יחדיו.
ההחרגה היחידה היא גילאים צעירים, ורצינות האהדה. נניח ילדים שאוהדים את מכבי-סל ביורוליג ואפילו קצת בליגה כי היא "הקבוצה של המדינה" יכולים להתפקח ולהשתנות, אבל אם אתה עדיין אוהד מכבי-סל בגיל 20 והולך למשחקי ליגה אתה תקוע לכל החיים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךred in blood
Ben
קיבל.ה  69 לייקים

אותי מפליא העיניין שלעיתים מאוד רחוקות אני פוגש איזה בחור נחמד שאומר לי שהוא אוהד מכבי, ואני באמת לא מבין איך כי לרוב שאתה פוגש חולה צהבת רואים ומרגישים את זה ישר. גם לרוב אותו בחור יגיד לי כן כן אני לא מכביסט לא יודע איך זה קרה. אבל מפה ועד להמיר אותו המרחק גדול לצערי
הפוסט קיבל 18 לב אדום
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אני הייתי בילדותי אוהד קבוצה אחרת בכדורגל אבל בהתעניינות נמוכה (רק כי כל הכיתה שלי ביסודי אהדה אותה), הפכתי אוהד רציני ושקוע רק כשגיליתי את הפועל כדורסל, ועברו 15 שנה כאוהד בסל עד שהתחלתי לאהוד את הקבוצה גם ברגל. מצד שני גם אבי ואחי הפכו אוהדי הפועל רגל בדיוק באותו הזמן איתי בלי שהתעניינו בכדורסל, וזה לא היה בגללי, ככה שלא בטוח מה בדיוק קרה שם (לפני כן הם אהדו במשך שנים רק את הקבוצה המקומית הפועל טבריה שנעלמה להם פתאום, פשטה רגל).
אני חושב שהבחירה בהחלט היתה מבוססת ערכים. כלומר, אהדתי כילד את הצהבת המסריחה בסל באירופה כמו כל המדינה כי רק זה היה בטלוויזיה (אפילו השגתי פעם חתימות של מיקי ומוטי על כרטיס המשחק שלי), אבל כשגיליתי את הליגה המקומית היה לי ברור מיד (בלי השפעה חיצונית כלשהי) שהם הרשע בהתגלמותו והפועל היתה הבחירה הברורה.
קבוצה זה לא תמיד לכל החיים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
נורמה ג'ין
קיבל.ה  11 לייקים

זה בחיים לא קורה אלא אם כן אתה בכיתה ב'
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

Ben כתב: 25 יוני 2021, 14:08 אותי מפליא העיניין שלעיתים מאוד רחוקות אני פוגש איזה בחור נחמד שאומר לי שהוא אוהד מכבי, ואני באמת לא מבין איך כי לרוב שאתה פוגש חולה צהבת רואים ומרגישים את זה ישר. גם לרוב אותו בחור יגיד לי כן כן אני לא מכביסט לא יודע איך זה קרה. אבל מפה ועד להמיר אותו המרחק גדול לצערי
יש אוהדי מכבי אחלה בני אדם ויש אוהדי הפועל שהם פח של זבל
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

לירן כתב: 01 יולי 2021, 15:21
Ben כתב: 25 יוני 2021, 14:08 אותי מפליא העיניין שלעיתים מאוד רחוקות אני פוגש איזה בחור נחמד שאומר לי שהוא אוהד מכבי, ואני באמת לא מבין איך כי לרוב שאתה פוגש חולה צהבת רואים ומרגישים את זה ישר. גם לרוב אותו בחור יגיד לי כן כן אני לא מכביסט לא יודע איך זה קרה. אבל מפה ועד להמיר אותו המרחק גדול לצערי
יש אוהדי מכבי אחלה בני אדם ויש אוהדי הפועל שהם פח של זבל

סה"כ האוכלוסייה בשני הקהלים די דומה, השוני באנשים לרוב נובע מהשיוך לקבוצה ולא להפך( דעה לא פופולרית? )
הפוסט קיבל לייק אחדEl dudernio
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

זה בעליל לא נכון שהאוכלוסייה דומה, לא מבחינת מוצא ולא מבחינת עמדות פוליטיות.
אינתי עומרי, הפועל.
Ben
קיבל.ה  69 לייקים

האדום הצורר כתב: 02 יולי 2021, 21:53 זה בעליל לא נכון שהאוכלוסייה דומה, לא מבחינת מוצא ולא מבחינת עמדות פוליטיות.
אני דווקא לא מסכים כי יש מזרחים אשכנזים ימין ושמאל בשני הקהלים. אני רואה את זה דווקא באופי של אנשים. יש אנשים שאתה פוגש ולפי איך שהם מתנהלים אתה יכול להבין את מי הם אוהדים.
לצורך העיניין והדוגמא הסיכוי שתפגוש בן אדם שיתנהג ביהירות ושחצנות מוגזמת ויגיד שהוא אוהד הפועל היא לא סבירה בעליל (לי לא יצא לפגוש לפחות). מצד שאני שאני בא נניח לפגישת עבודה ומישהו בא ומתרברב עליי הוא גם כנראה לובש חולצה צהובה בראשון בערב ובחמישי בהיכל.
הפוסט קיבל 18 לב אדום
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

כמה אוהדי מכבי ערבים אתה מכיר?
אינתי עומרי, הפועל.
האדס
קיבל.ה  2918 לייקים

אוהדי מכבי וחיפה אפשר להמיר. בית״ר והפועל לא.
ההבדל ברור:
בחירה אחת מגיעה מתוך רצון להשתייך קבוצה מצליחה, חזקה - וכשזה לא קורה יש אפשרות להמרה.
בחירה אחת מגיעה מתוך השיוך לאתוס, סיפור ומסורת - ואת זה אי אפשר לשבור, לא בירידת ליגה ולא בשום כישלון.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

ואוהדי בית"ר של גאידמק? ואוהדי הפועל של הדאבל?
אוהדי הצלחות לא צריך להמיר, חלקם ימירו את עצמם, גרעין האוהדים של הפןעל ושל מכבי לא כזה שונה בעיניי, מבחינת מאיפה האנשים מגיעים ומה מעשיהם מחוץ לכדורגל.
מה שבעיקר שונה אצלנו זה שאחוז הגרעין מסך הקהל הוא הכי גדול בפער, בעיקר כי הקהל הכי קטן בפער, בגלל זה גם לדעתי יש הרבה יותר אתוס כמו שאתה אומר.

לביתר הוא כמעט ולא קיים, וחיפה זה עולם אחר.
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

90 אחוז מהאוהדים בארץ נהיו אוהדים כי אבא / אמא / דוד וכו'

אין לזה שם קשר לזיקה פוליטית ושאר השטויות. אני אוהד הפועל כי ככה המשפחה שלי ולכן ככה גם הילד והילדה. זה לא שהיה להם ברירה עם הגעה ראשונה לבלומפילד בגיל שנה ומנוי בגיל 4.

אני מאמין שאם הייתי אוהד חיפה / מכבי התוצאה הייתה זהה והילד היה אוהד בהתאם.
האדס
קיבל.ה  2918 לייקים

D&3 כתב: 03 יולי 2021, 12:11 ואוהדי בית"ר של גאידמק? ואוהדי הפועל של הדאבל?
אוהדי הצלחות לא צריך להמיר, חלקם ימירו את עצמם, גרעין האוהדים של הפןעל ושל מכבי לא כזה שונה בעיניי, מבחינת מאיפה האנשים מגיעים ומה מעשיהם מחוץ לכדורגל.
מה שבעיקר שונה אצלנו זה שאחוז הגרעין מסך הקהל הוא הכי גדול בפער, בעיקר כי הקהל הכי קטן בפער, בגלל זה גם לדעתי יש הרבה יותר אתוס כמו שאתה אומר.

אני לא מכיר דבר כזה אוהדי הפועל של הדאבל או אוהדי ביתר של גיידמאק.
אולי בתקופות של דאבל וגיידמאק יש אוהדים רדומים שהתעוררו.
הפועל וביתר זה אב לבנו. מכבי וחיפה זה יאללה כל הכיתה אוהדת מכבי אז גם אני אפס חסר עמוד שדרה.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אוהדי בית"ר של גאידמק כבר נעלמו פשוט..ובטוח שגם יש אוהדי הפועל רבים לשעבר שכבר לא מתעניינים בקבוצה.

אם הפועל הייתה לוקחת 5 אליפויות בעשור גם אותנו כל הכיתה הייתה אוהדת, לפחות באזור המרכז.

ולאהוד את בית"ר זה תחביב, אני כל פעם מחדש מופתע כמה תרבות האהדה שם פשוט לא קיימת.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

El dudernio כתב: 03 יולי 2021, 12:40 90 אחוז מהאוהדים בארץ נהיו אוהדים כי אבא / אמא / דוד וכו'

אין לזה שם קשר לזיקה פוליטית ושאר השטויות. אני אוהד הפועל כי ככה המשפחה שלי ולכן ככה גם הילד והילדה. זה לא שהיה להם ברירה עם הגעה ראשונה לבלומפילד בגיל שנה ומנוי בגיל 4.

אני מאמין שאם הייתי אוהד חיפה / מכבי התוצאה הייתה זהה והילד היה אוהד בהתאם.
ולמה המשפחה שלך אוהדת דווקא את הפועל?
אינתי עומרי, הפועל.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

האדס כתב: 03 יולי 2021, 13:44
D&3 כתב: 03 יולי 2021, 12:11 ואוהדי בית"ר של גאידמק? ואוהדי הפועל של הדאבל?

אני לא מכיר דבר כזה אוהדי הפועל של הדאבל או אוהדי ביתר של גיידמאק.
אולי בתקופות של דאבל וגיידמאק יש אוהדים רדומים שהתעוררו.
הפועל וביתר זה אב לבנו. מכבי וחיפה זה יאללה כל הכיתה אוהדת מכבי אז גם אני אפס חסר עמוד שדרה.
אבא שלי אהד מכבי (לייט).
אני התחלתי לאהוד את הפועל באליפות של 80/81 (אוהד הצלחות)
ומאז נשארתי.
גם אצל מכבי יש אוהדים שעברו מאב לבן
tadmored
קיבל.ה  454 לייקים

אבי היה מכביסט אוהד מכבי,
ויחד עם זאת לא היה שום סיכוי בעולם שאהיה אוהד מכבי.
בשכונה שגדלתי בגבעת עליה( ג'יביליה) ביפו, לא היה משהו אחר פרט להפועל, ממש כמו ששרים " מיום שנולדתי... רק החולצה האדומה"
בשכונה הזו לא היה משהו אחר פרט להפועל,
בהמשך עברתי ליפו ג' וגרתי בבניין מול המגרש האדום, כאשר מקומה ג' מהמרפסת של הגזוסטרה של הבלקון צופה על המגרש האגדי,לפעמים הולך עם חבר שלי שהיה שוער בהפועל
( אבי "בומי" לבגולד) ונוגע בכוכבים שצומחים כאן מול ביתי שבתאי לוי, סיני, גילי לנדאו - גיגי כהן חושב שאימן אותם ועוד ועוד
מנסה אפילו להתקבל להופעל חחחח חתיכת בדיחה, ואז מגדל המאמן שולח אותי חזרה ליציע.
רק לכתוב על זה אני זקוק לקחת אויר ולהירגע מההתרגשות
:hammersickle: :hapoel:
אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים!
עומר חרמש הי"ד
1975-2023
נרצח בידי אויב צמא דם ואכזר
הפוסט קיבל 7 לייקיםbigi37קפטן ג'קנורמה ג'יןBenסומךteknoboyאמה גולדמן
Ben
קיבל.ה  69 לייקים

האמת אני גדלתי בבית שהאח הגדול שרוף חיפה האח השני מכבי תל אביב ולי היה ברור שרק הפועל והגעתי לזה לבד. אין לי אוהדי הפועל במשפחה הגרעינית.
הפוסט קיבל 18 לב אדום
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

אני יליד שנות ה90 בעיר פריפריאלית בצפון המדינה לא רחוק מחיפה, אתם רק יכולים לנחש את מי כולם אהבו בבית ספר
האמת שגם אני בגיל קטן אהבתי את חיפה, לא יודע אם לקרוא לזה אהבה אבל יוסי בניון היה כוכב על וכולם רצו להיות בניון
אני זוכר אפילו שבתור ילד רציתי להתחפש ליוסי בניון ואמא שלי שלחה את אבא שלי לקנות לי מדים של חיפה, הוא חזר עם מדים של מכבי ואפילו מדדתי אותם תוך כדי שאני בוכה את נשמתי. כמובן שהמדים הוחלפו
הייתי בחוג כדורגל דווקא של הפועל חיפה ואולי משם הגיעה החיבה לצבע האדום
בכל מקרה בתור ילד ההתעניינות שלי בליגה ובכללי בכדורגל העולמי הייתה דיי שטחית, הרבה יותר נהנהתי לשחק כדורגל במגרש
רק בשלב יותר מאוחר של החיים התחלתי להיכנס לקטע של צפייה בכדורגל וזה קרה בשנת המילניום ויצא כך שהפועל היו טובים אז ומאז היסטוריה
גם אצלי אין אוהדי הפועל במשפחה ולא בחברים או בבית הספר, האנשים הראשונים שהכרתי בתור אוהדי הפועל מהצפון היו מכאן מהפורום לפני שנים רבות, התאחדנו ביחד כדי להגיע למשחקים בדרכים עקלקלות ורכבות באמצע הלילה ועד היום אנחנו הולכים למשחקים ביחד

סהכ הייתי עדיין דיי ילד שהתחלתי לאהוד את הפועל אז כן יש מרווח זמן קצר להחליף קבוצה אבל לדעתי הוא מאוד קצר, מאוד קשה לי לדמיין ילד אפילו בגיל 12 מחליף קבוצה
יתרה מכך, אם האהדה הגיע מבית אין סיכוי אפילו להחליף אותה, רק אהדה שיטחית כמו ״כולם בכיתה״ או ״הייתי בחוג שלהם״ היא ברת החלפה
long live the zapta
הפוסט קיבל 3 לייקיםסומךקפטן ג'קBen
סמל אישי של משתמש
קפטן ג'ק
קיבל.ה  405 לייקים

אישית אני ירושלמי מלידה, אין לי מושג איך התגלגלתי להיות אוהד הפועל. זה היה בעונת הירידה לארצית ב-89'. במשפחה שלי לא היו בכלל מחוברים לספורט. לא הכרתי אף ילד אחר שאוהב את הפועל ת"א. כנראה אני מתחבר תמיד לאנדרדוגים.
אני חושב שכמו שאנשים ממירים דת, דווקא יש אפשרות להמיר גם אהדה לקבוצה - אנשים לפעמים מתאכזבים מאד מאופן ההתנהלות של הקבוצה שלהם, ואז הם עשויים להפסיק לעקוב בכלל (לנטוש אהדה לכדורגל), או לפעמים להתחיל לאהוד 'בקטנה' קבוצת אחרת, למשל קבוצה מהעיר אליה הם עברו עם השנים. אבל מסכים עם מה שרוב המגיבים מעליי כתבו - זה די נדיר.
אני אמשיך להסתפק בלדבר עם חברים אוהדי מכבי ולשכנע אותם שהקבוצה שלהם מגעילה והערכים שלה מסריחים. גם אם הם לא יהפכו להיות אוהדי הפועל בעקבות זאת, זה עדיין כיף.
תקרת שכר, יא חביבי ! רק תקרת שכר (בכדורסל וגם בכדורגל) !
הפוסט קיבל לייק אחדהאדום הצורר
Ben
קיבל.ה  69 לייקים

אתמול ראיתי כמה ילדים נראה לי איזור הגיל 8-10 באוטובוס לבושים במדי מכבי כדורסל חוזרים מאימון. התחלתי לדבר איתם ולהסביר להם למה מכבי זה דרעק ושהם צריכים לעבור להפועל. לא נראה לי שהם הבינו אבל אולי בתת מודע זה ישפיע עליהם בעתיד.
בכל מקרה היה שם ילד שאמר שאבא שלו "מעריץ" של הפועל כדורסל אבל הוא לא גר איתו אז הוא נשלח בעל כורחו לחוג של מכבי.
אני קורא לך, אותו אבא אם אתה קורא פה תעשה מעשה לא ייתכן שילד שלך לובש צהוב 1!!
הפוסט קיבל 18 לב אדום
הפוסט קיבל לייק אחדRon.T
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

אני אוהד הפועל מירושלים (בגלל סבא שהיה שמאלני בערך כמו שאני כהניסט) ואני לא מכיר אוהדי מכבי בכלל ברוך ה'.
אנטי ביתר לשעבר
סמל אישי של משתמש
Shacham
קיבל.ה  577 לייקים

Ben כתב: 10 יולי 2021, 09:09 אתמול ראיתי כמה ילדים נראה לי איזור הגיל 8-10 באוטובוס לבושים במדי מכבי כדורסל חוזרים מאימון. התחלתי לדבר איתם ולהסביר להם למה מכבי זה דרעק ושהם צריכים לעבור להפועל. לא נראה לי שהם הבינו אבל אולי בתת מודע זה ישפיע עליהם בעתיד.
בכל מקרה היה שם ילד שאמר שאבא שלו "מעריץ" של הפועל כדורסל אבל הוא לא גר איתו אז הוא נשלח בעל כורחו לחוג של מכבי.
יש מצב אני מכיר את האבא, אזור צפון תל אביב/רמת השרון?
Ben
קיבל.ה  69 לייקים

Shacham כתב: 10 יולי 2021, 17:46
Ben כתב: 10 יולי 2021, 09:09 אתמול ראיתי כמה ילדים נראה לי איזור הגיל 8-10 באוטובוס לבושים במדי מכבי כדורסל חוזרים מאימון. התחלתי לדבר איתם ולהסביר להם למה מכבי זה דרעק ושהם צריכים לעבור להפועל. לא נראה לי שהם הבינו אבל אולי בתת מודע זה ישפיע עליהם בעתיד.
הקו היה באיזור של האולם שלנו \ הדר יוסף אז אני מניח שכן
הפוסט קיבל 18 לב אדום
סמל אישי של משתמש
Shacham
קיבל.ה  577 לייקים

Ben כתב: 10 יולי 2021, 18:14
התקבלה הבטחה שהילד יבקר בשנה הבאה בדרייב אין, אולי יצא מהנושא הזה טיפול המרה מוצלח.
הסבתא של הפועל
קיבל.ה  194 לייקים

שמח בשביל האבא שהתגרש, בטח הגרושה שלו שלחה את הילד למכבי לעצבן את האבא.
Ben
קיבל.ה  69 לייקים

Shacham כתב: 11 יולי 2021, 20:06
Ben כתב: 10 יולי 2021, 18:14
התקבלה הבטחה שהילד יבקר בשנה הבאה בדרייב אין, אולי יצא מהנושא הזה טיפול המרה מוצלח.
נו יש לנו פועל צעיר חדש?
הפוסט קיבל 18 לב אדום
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

לגבי הטענות שאין הבדל בין הקהלים
אולי יש יותר גיוון בשיוך הפוליטי, אני לא זוכר בשום שלב שהיו קריאות גזעניות לשחקנים ערבים בקבוצות אחרות, כולל מכבי. קללות אולי כן, אבל לא על רקע או בצביון גזעני.
אצל מכבי? לא זוכר את ימי טורק, אבל את הקריאות לטועמה כולם מכירים כולל מכדורסל. אפילו לשחקנים שלהם: עוד מימי אבו סיאם ב2004 הם קיללו שחקן ערבי שלהם. ואני זוכר ראיון עם האולטראס שלהם במוסף תל אביב, שטענו שזה לא תקין שחקן ערבי במכבי. ככה שעניין הקללות למהראן ראדי זה ממש לא חידוש.
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

מה הערכים של הפועל? לקרוא לאדם שלא מעוניין להזריק, רוצח ומפיץ מחלות? ככה זה נראה בפורום לפחות ונשמע בערך כמו ב-1933.
סאחי הוא אויב
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

אני כאן לשתף סיפור אישי.
אני בן 26, עד חטיבת ביניים (גיל 13-14) הייתי אוהד מכבי חיפה. זה התבטא בלהכיר את ג'ובאני רוסו, יניב קטן וניר דווידוביץ אחרי שדודו אוואט עזב. לא הייתי במשחק מעולם, אבל היה לי צעיף וכרית.

ההמרה היתה פשוטה מאוד. חבר לקח אותי לשער 5 בדרבי פאביו, 27.2.08 אם אני לא טועה,
משחק חוץ (בדיעבד: מי מבזבז כרטיס ל5 על מי שאינו אוהד בדרבי חוץ?!). מכבי עשו פריסה ענקית "מכבי או מוות" ואנחנו משהו עם באנו מהגיהנום והמון דגלונים.

השאר היסטוריה.
טיפולי המרה עוזרים במקרים שלא התקבעה קבוצה באופן יציב. סך הכל אני לא ממשפחה של כדורגל והתאמתי את עצמי להפועל באופן לא רע בכלל
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
הפוסט קיבל 2 לייקיםTenacious Dקפטן ג'ק
נועם שחם
קיבל.ה  735 לייקים

tadmored כתב: 04 יולי 2021, 22:45 אבי היה מכביסט אוהד מכבי,
בשכונה שגדלתי בגבעת עליה( ג'יביליה) ביפו, לא היה משהו אחר פרט להפועל, ממש כמו ששרים " מיום שנולדתי... רק החולצה האדומה"
בהמשך עברתי ליפו ג' וגרתי בבניין מול המגרש האדום, כאשר מקומה ג' מהמרפסת של הגזוסטרה של הבלקון צופה על המגרש האגדי,לפעמים הולך עם חבר שלי שהיה שוער בהפועל
( אבי "בומי" לבגולד) ונוגע בכוכבים שצומחים כאן מול ביתי שבתאי לוי, סיני, גילי לנדאו - גיגי כהן חושב שאימן אותם ועוד ועוד
אתה בנאדם מרגש :heart:
tadmored
קיבל.ה  454 לייקים

נועם שחם כתב: 22 נובמבר 2021, 11:43
tadmored כתב: 04 יולי 2021, 22:45 אבי היה מכביסט אוהד מכבי,
אתה בנאדם מרגש :heart:
:heart: :rose: :hapoel:
אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים!
עומר חרמש הי"ד
1975-2023
נרצח בידי אויב צמא דם ואכזר
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

תתאבד כבר כתב: 19 נובמבר 2021, 09:22 אני כאן לשתף סיפור אישי.
אני בן 26, עד חטיבת ביניים (גיל 13-14) הייתי אוהד מכבי חיפה. זה התבטא בלהכיר את ג'ובאני רוסו, יניב קטן וניר דווידוביץ אחרי שדודו אוואט עזב. לא הייתי במשחק מעולם, אבל היה לי צעיף וכרית.

ההמרה היתה פשוטה מאוד. חבר לקח אותי לשער 5 בדרבי פאביו, 27.2.08 אם אני לא טועה,
משחק חוץ (בדיעבד: מי מבזבז כרטיס ל5 על מי שאינו אוהד בדרבי חוץ?!). מכבי עשו פריסה ענקית "מכבי או מוות" ואנחנו משהו עם באנו מהגיהנום והמון דגלונים.

השאר היסטוריה.
טיפולי המרה עוזרים במקרים שלא התקבעה קבוצה באופן יציב. סך הכל אני לא ממשפחה של כדורגל והתאמתי את עצמי להפועל באופן לא רע בכלל
מדהים. גם אני בן גילך, וגם אני הומרתי גם במשחק הזה.

בתור ילד הייתי בילדים של מ.ס, אז היינו מקבלים מנויים וכל שבת שנייה היינו יושבים, מרכלים, מפצחים גרעינים ופוגשים את כל יצורי העיר בי"א. תמיד הקהל של הפועל במשחקי חוץ היה מרשים, זכורה לי במיוחד הפריסה של צ'ה גווארה באשדוד.
לא אהדתי אז כלום אם כי הייתה סלידה ממכבי בגלל הקונצנזוס סביבם שעצבן אותי עוד בתור תלמיד ביסודי. איכשהו הגעתי עם חבר מהשכונה שהשיג במקרה כרטיסים לשער 2.

אחר כך האהדה התבטאה בעיקר בהצהרות, עד איזה שיעור היסטוריה בכיתה ז' כשהמורה הסבירה על מארקס ואנגלס, העניין קסם לי אז בזמנו. באותם הימים התחילה להתעצב לי התודעה הפוליטית, ובלומפילד ושער 5 היו מין מדיום כזה שהוריד את האידיאולוגיה אל העולם החומרי.

אגב, זה היה דרבי חצי חצי אם אני לא טועה
הפוסט קיבל 2 לייקיםתתאבד כברסומך
Ben
קיבל.ה  69 לייקים

אם אלו האחוזים אז צריך עוד משחקים כאלה
הפוסט קיבל 18 לב אדום
שליחת תגובה