חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מוקדש הפעם לקומוניסים, שחזר לבקר:

"מעטים הם הישראלים העוקבים אחרי התקשורת הפלסטינית ומעטים עוד יותר הם אלה שמוכנים להאמין למה שנכתב שם. החשד כלפיהם וגם כלפי כלי התקשורת האירופאים והאמריקאים גם הוא תוצר של המסר שעובר בתקשורת העברית. אך האמת היא שהרג פלסטינים הוא יסוד מכונן של מערכת השליטה הישראלית מאז ראשיתה. על פי הערכה של בני מוריס, בשנים הראשונות לאחר הגירוש של 1948, ועל מנת למנוע שיבת פליטים ישראל הרגה על גבולות שביתת הנשק בין 3000 ל-5000 פלסטינים שניסו לחזור. הפרק הזה, שהיה הכרחי כדי להשלים את מעשה הגירוש  - לא קיים בתודעה"

הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

רופאים לזכויות אדם:

מזה עשרות שנים שכוחות הביטחון הישראלים מבצעים פלישות לבתי חולים פלסטינים, תוך שהם מפרים את ההגנה המובטחת על בתי חולים כמוסדות ניטרליים בחוק הבינלאומי.

לא רק שאירועים אלו אינם נחקרים ואיש מעולם לא הועמד לדין בגין פשעים אלו – מעולם לא נשמע אפילו מחאה בקרב מנהלי בתי חולים, משרד הבריאות, וכל מי שמבין את השליחות הרפואית. שתיקה זו היא אות קלון על המוסר והאתיקה הרפואית, והיא זו שתאפשר פלישות דומות לבתי חולים פלסטיניים בעתיד הקרוב.

הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

טריגר וורנינג לימנים שבנינו

🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸

מקווה שתוכלו להתמודד עם פעולת הטרור שביצעתי בכם כרגע
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל 3 לייקיםits-sickpelegsKingAlpaca
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 01 יוני 2022, 14:48 טריגר וורנינג לימנים שבנינו

🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸

לא קשה להתמודד. זה לא שחסר מניפי דגלי טרור בסביבה. אז עוד אחד.
אנחנו חזקים ובע"ה ננצח את המחבלים ועוזריהם
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
אני תמיד אוֹהב אותך :heart:
הפוסט קיבל 3 לייקיםL.SYalla HapoelHapoelTA
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

וואללה למדתי משהו חדש

🇵🇸🇮🇱🇩🇪🇵🇸🇮🇱🇩🇪🇵🇸🇮🇱🇩🇪🇵🇸🇮🇱🇩🇪🇵🇸🇮🇱🇩🇪🇵🇸🇮🇱🇩🇪🇵🇸🇮🇱🇩🇪🇵🇸🇮🇱🇩🇪🇵🇸🇮🇱🇩🇪🇵🇸🇮🇱🇩🇪🇵🇸
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

מה שאתם עושים פה זה טרור ה-kerning הגדול, רק שתדעו לכם
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

קומוניסים כתב: 01 יוני 2022, 14:51 זה לא שחסר מניפי דגלי טרור בסביבה.
בייחוד סביב יום העצמאות רואים אותם בכל מקום, על מרפסות, מכוניות וכו', שלא לדבר על העיר העתיקה בזמן הריקודגלים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

קומוניסים כתב: 01 יוני 2022, 14:51

🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸

בדבר אחד אתה צודק, לא חסר מניפי דגלי טרור במדינת ישראל. אינשאללה הם יובסו.

תגיד שנייה רגע עם כל הבבוניות והחזיריות והרצון החייתי שלכם לשלוט ולדכא, זה לא קצת מביך אותכם כמה שאתה מפחדים מפאקינג חתיכת בד? אתה לא קצת מתפדח שאתה רואה חייל במדים חווה התקף חרדה כי הוא ראה דגל של עם אחר?

איפה הגבריות? איפה הdeus vult?

וכמובן כמו שאתה יודע ומסרב להאמין - דגל פלסטין הוא דגל של עם ולאום ולא שייך לאף ארגון כזה או אחר
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 01 יוני 2022, 17:44

🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸

תגיד שנייה רגע עם כל הבבוניות והחזיריות והרצון החייתי שלכם לשלוט ולדכא, זה לא קצת מביך אותכם כמה שאתה מפחדים מפאקינג חתיכת בד? אתה לא קצת מתפדח שאתה רואה חייל במדים חווה התקף חרדה כי הוא ראה דגל של עם אחר?

וכמובן כמו שאתה יודע ומסרב להאמין - דגל פלסטין הוא דגל של עם ולאום ולא שייך לאף ארגון כזה או אחר
דגל זה מה שהוא מייצג. לא חתיכת בד. נכון לגבי כל דגל
לא חושב שמישהו מפחד. אנחנו פשוט סולדים מדגל הגזענות והאלימות, דגל הטרור ושנאת ישראל.
וחושבים שאין מקום לקבל אותו במרחב הציבורי בשום מקום במדינה
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
הפוסט קיבל לייק אחדL.S
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

קומוניסים כתב: 01 יוני 2022, 17:52 אנחנו פשוט סולדים מדגל הגזענות והאלימות, דגל הטרור
האירוניה, בחיי.

אגב ההיסטריה הציונית סביב דגלי פלסטין: חיילים מדמיינים אותם בכל מקום.

טרור כלפי ילדים.
בטח איציק יכול לספר עוד מחוויותיו האישיות בנושא.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

קומוניסים כתב: 01 יוני 2022, 17:52

לא חושב שמישהו מפחד. אנחנו פשוט סולדים מדגל הגזענות והאלימות, דגל הטרור ושנאת ישראל.
אבל קונטקסט הרמת הדגל הייתה "אנחנו רוצים לחיות ביחד בשלום". ביחד. בשלום. רוצים לחיות. כל המילים הללו היו רשומות.
והקונספט הזה כל כך הלחיץ אותכם שהורדתם דגל אחד מבין השתיים.

אם אתה חושב שמי שמרים את הדגל הוא משקר ולא מעוניין בשלום, אז תוכיח אותו שקרן! את אותה כרזה הרימו באום אל פאחם, הרימו בנצרת, הרימו בהרבה כפרים ערביים. רק ברמת גן הורידו.

קומוניסים שתדע לך שאני דווקא מאוד מכבד אותך ומעריך את הדיונים איתך. למרות שאתה חושב שאני סמולני זבל מנייאק (וזה נכון).
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 01 יוני 2022, 18:34

אבל קונטקסט הרמת הדגל הייתה "אנחנו רוצים לחיות ביחד בשלום". ביחד. בשלום. רוצים לחיות. כל המילים הללו היו רשומות.

אם אתה חושב שמי שמרים את הדגל הוא משקר ולא מעוניין בשלום, אז תוכיח אותו שקרן! את אותה כרזה הרימו באום אל פאחם, הרימו בנצרת, הרימו בהרבה כפרים ערביים. רק ברמת גן הורידו.

קומוניסים שתדע לך שאני דווקא מאוד מכבד אותך ומעריך את הדיונים איתך. למרות שאתה חושב שאני סמולני זבל מנייאק (וזה נכון).
בוודאי שאני חושב שזה שקר.
אם הייתי משתכנע שמדובר ברצון אמיתי וכן לשלום אמת כל הדיון היה אחר.
כשאתה יודע שהדגל הזה מימן גם היום, כבכל יום, את הגרועים שבאויבנו, (דוגמא אחת מיני אלפים, עבאס א-סייד המחבל מהפיגוע במלון פארק בנתניה בליל הסדר שמקבל שכר חודשי והרבה כבוד ואהדה) אני לא יעשה שקר בנפשי...
מחמוד עבאס אמר "גם יהיה זה הכסף האחרון שלנו ניתן אותו לאסירים הגיבורים".
אני מאמין לו

ותודה רבה :heart:
הפועל זה משפחה ומשפחה לא בוחרים... :sh-wink:
סמולני- כן. זבל מנייאק ממש לא
מי שמכיר אותי יודע שדעות פוליטיות זה בערך הדבר האחרון שאכפת לי ממנו ביחסים עם אנשים
וכאוהד הפועל אתה כבר יודע שגם עוד 30 שנה תוכל במקרה לבקש ממני מטריה בבלומפילד אז בכלל...
עד אז אולי גם תבין כמה שצדקתי... :evil-grin:
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://www.themarker.com/news/politics ... d97ad20000
משתתפים במצעד הדגלים תועדו תוקפים פלסטינים בעשרות סרטונים. רק שניים נעצרו
חשדות לתקיפות, יידויי אבנים, ונדליזם, קריאות גזעניות ותקיפות בגז פלפל תועדו ביום ירושלים, בחלק מהמקרים בפנים גלויות וליד שוטרים.
מהתיעוד עולה כי ברוב המקרים בחרו השוטרים שלא להתערב, הרוב המוחלט של העצורים הם פלסטינים
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

זה לא באג, זה פיצ'ר וזו בדיוק המטרה של המצעד הבזוי הזה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ישראל פריי לא מבין כלום ביהדות. אני ממליץ לו להגיע אל הרב קומוניסים, ללמוד שיעור או שניים. או אז יתחיל לפעול לפי ערכי היהדות האמיתית, ולא כמו שה תועה (שייך אמנם לאשכול היהודים, אבל ישראל פריי הופיע כאן, אז הייתי חיב).
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

קומוניסים כתב: 01 יוני 2022, 19:45
הגלמוד מלוד כתב: 01 יוני 2022, 18:34

בוודאי שאני חושב שזה שקר.
אם הייתי משתכנע שמדובר ברצון אמיתי וכן לשלום אמת כל הדיון היה אחר.
כשאתה יודע שהדגל הזה מימן גם היום, כבכל יום, את הגרועים שבאויבנו, (דוגמא אחת מיני אלפים, עבאס א-סייד המחבל מהפיגוע במלון פארק בנתניה בליל הסדר שמקבל שכר חודשי והרבה כבוד ואהדה) אני לא יעשה שקר בנפשי...
מחמוד עבאס אמר "גם יהיה זה הכסף האחרון שלנו ניתן אותו לאסירים הגיבורים".
אני מאמין לו

ותודה רבה :heart:
הפועל זה משפחה ומשפחה לא בוחרים... :sh-wink:
סמולני- כן. זבל מנייאק ממש לא
מי שמכיר אותי יודע שדעות פוליטיות זה בערך הדבר האחרון שאכפת לי ממנו ביחסים עם אנשים
וכאוהד הפועל אתה כבר יודע שגם עוד 30 שנה תוכל במקרה לבקש ממני מטריה בבלומפילד אז בכלל...
עד אז אולי גם תבין כמה שצדקתי... :evil-grin:
לא אכנס איתך לזה, אני רק אגיד - להגיד שהדגל הוא מייצג את אש"ף או ארגון טרור כזה או אחר זה כמו שלהגיד שדגל ישראל לפני 48 ייצג את לח"י או אצ"ל או שאר הארגונים שביצעו פעולות טרור לא פחות נוראיות מחמאס.
בסופו של דבר יש קבוצה גדולה של אנשים שרואים בדגל הזה תקווה, שרואים בו שאיפות לאומיות, שרואים בו רצון לחיות בחופש. מי שהרים את הדגל הזה רצה להעביר את המסר הזה. יש בזה משהו קצת אירוני שהורדת דווקא אותו מהמסר. כאילו לבוא להגיד "אנחנו לא מעוניינים בכלום, תודה ושלום".
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsD&3
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://mondoweiss.net/2022/06/bds-vict ... om-israel/
BDS victory: General Mills says it will divest from Israel
After a two-year campaign targeting the company, General Mills says it will stop making Pillsbury products on stolen Palestinian land
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ספורו של ההרוג הפלסטיני ה 55 מראשית השנה. בן 14. נורה בגבו מספר פעמים.

הגר שיזף , הארץ

עדי ראייה לתקרית שבה נורה למוות פלסטיני בן 14 בסוף השבוע ליד בית לחם אומרים כי הוא כלל לא היה מעורב בעימותים שהתרחשו במקום. לדברי קרובי משפחתו של הנער זיד מוחמד גנים, הוא היה בדרכו לביתה של סבתו בכפר אל־חדר כשנורה בגבו בידי חיילים, במרחק של כ–150 מטרים מהבית שבו המתינו לו אמו ואחותו.

מצה"ל נמסר לאחר התקרית כי פלסטינים יידו בקבוקי תבערה לעבר חיילים שאבטחו צומת על כביש המוביל להתנחלות אפרת, וכי הכוח פתח במרדף אחריהם לתוך אל־חדר. שם, לפי הצבא, הושלכו לעברם אבנים ובקבוקי תבערה והם ירו לעבר חשוד. ואולם לפי עדויות, גנים נורה כשעבר ליד החיילים ומבלי שהיה במגע עמם. עדי הראייה אמרו כי הוא ברח והתחבא בבית סמוך, שם קיבל טיפול רפואי ראשוני מדיירי הבית ומחיילים. הוא פונה לבית חולים בידי הסהר האדום, ושם נקבע מותו

אחד מעדי הראייה סיפר כי בדקות שקדמו לירי התאספו כמה ילדים ויידו אבנים לכיוון המחסום הצבאי, וחיילים הגיבו בירי גז מדמיע. עדת ראייה שצפתה בהתרחשות ממרפסת ביתה סיפרה כי בהמשך, כשהחיילים נכנסו לכפר, ראתה את גנים צועד במעלה הרחוב. לדבריה, הוא נורה סמוך לביתה בידי החיילים והצליח להימלט לאחד הבתים ברחוב ולהסתתר במוסך לפני שהתמוטט. היא עצמה התקשרה לבית וביקשה לסגור את דלת המוסך. בשיחה עם "הארץ" הציגה את סימני הירי שפגעו בגדר האבן בביתה.

תושבי הבית שאליו נמלט גנים סיפרו כי מצאו את הנער במוסך, שוכב ומחרחר, כשהוא פצוע בגבו מירי. בני המשפחה טיפלו בו ובהמשך הצטרפו אליהם גם חיילים, שזיהו את שובל הדם שהוביל למוסך, וטיפלו בו גם הם. עובדי הסהר האדום שפינו אותו לבית החולים סיפרו מאוחר יותר כי הוא נורה בגבו ובצווארו. בסרטון המתעד את הפינוי ניכרים פצעי ירי בגבו.

בני משפחתו של גנים התאספו בימים האחרונים באוהל האבלים שבביתם. אמו נדאל כמעט ולא מדברת מאז. אביו, מוחמד גנים, סיפר כי בנו חלם להיות שחקן כדורגל והיה רשום למועדון הכדורגל של הכפר. "הוא אף פעם לא היה מעורב בעימותים. לא היה לו קשר לפוליטיקה", הוסיף.

נים הוא ההרוג השלישי מהכפר מאז פברואר. בן דודו מוחמד עלי גנים נורה למוות באפריל, לאחר שעל פי צה"ל יידה בקבוק תבערה לעבר כביש 60. באוהל תלוי פוסטר ובו תמונותיהם של שלושת ההרוגים. חלק מהילדים הסתובבו באזור האוהל לבושים בחולצות ועליהן תמונתו של גנים.

לגנים ארבעה אחים — יזיד בן ה–22, יזן בן ה–21, סג'א בת ה–17 ואחות קטנה, הלא בת ה–5. אחותו סג'א היתה אמורה להתחתן ביום שישי השבוע, אך החתונה נדחתה. סבתו, שרה סאלח, סיפרה כי בדרכו לביתה הוא פגש את אחת מבנות דודו וסיפר שהוא בדרכו אליה. "היא התקשרה מאוחר יותר כדי לבדוק אם הגיע", הוסיפה.

זינב גנים, סבתו של הנער מצד אביו, סיפרה בעברית שוטפת כי עבדה במשך שנים כמנקה בישראל ובהתנחלויות, עד שהחלה המגפה. "כמעט הלכתי בעצמי לחיילים שם במחסום כדי לשאול אותם - למה עשיתם את זה לילד?", אמרה הסבתא. "הוא היה ילד טוב. אני מכירה יהודים ממש טובים, אבל החיילים שלכם רעים. אני רוצה שאנשים בישראל יידעו מה עשו לו".

גם האב סיפר שעבד בישראל, אך היתר העבודה שלו נשלל, לדבריו. "מה זה משנה עכשיו אם לקחו לי את ההיתר, לקחו לי את הילד", אמר עם דמעות בעיניו. הוא סיפר כי ביתו הקטנה, הלא, עדיין לא מעכלת שאחיה איננו. "היא שואלת אותי — הוא באמת לא יחזור?".

מדובר צה"ל נמסר כי נסיבות המקרה בבירור.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ילדה בת 10... כל יום שיא חדש.

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לא יודע אם זה שיא, כשהייתי "מעורב" בהפגנות עם פלסטינים בגדה היה מקרה של תינוק בבלעין שמת משאיפת גז מדמיע שחיילים ירו לו לתוך הבית (הם באופן כללי נכנסו לכפר והתחילו לירות גז מדמיע לתוך בתים... בשביל הכיף? לא ברור).

עדכון: חשבתי שהוא ירה בה, אז מה שכתבתי (מצער ומחריד ככל שיהיה) אינו רלוונטי.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

זה לא יזיז לאף אחד.
השמאלציונים יגידו בצער שהחיילים נמצאים בסיטואציה בלתי אפשרית (דווקא הם. לא הפלסטינים).
הפאשיסטים מימין ידקלמו ש'גם ילדה עם סכין יכולה לרצוחחחח' וזהו, מחר יום חדש.

מדינה מופרעת.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

מדינה מופרעת ללא ספק, אבל זה עוד מילא
אנשים ערלי לב, זה הרבה יותר גרוע
שער 5 זה הלב
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ושוב, חיילי צה"ל רוצחים אישה צעירה בתחילת דרכה, דובר צה"ל משקר כדי להצדיק את הרצח, ושוב מתעללים במשפחה אפילו בהלוויה.
תקראו, תחליטו לבד.

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

its-sick כתב: 03 יוני 2022, 06:34

מאמר פשוט מצוין, למי שתהיה לו סבלנות לקרוא שפה קצת משפטית (אבל עם לוגיקה פשוטה).
במיוחד החידוד של הפסקה האחרונה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הטיהור האתני ממשיך להתקיים גם בתוך גבולות 48, למי שחשב שזה רק "הכיבוש".

תושבי כפר בדואי רוצים לגור בשכונה שתוקם על חורבות בתיהם. בדימונה מתכוונים לסלקם

ראש העיר דימונה מתנגד לבקשת תושבי הכפר ראס ג'ראבה למצוא להם מקום בשכונת הענק החדשה רותם. בבית המשפט נידונות תביעות שנועדו לפנות את השטח, והתושבים מסרבים להצעת הפשרה: "היינו פה, נישאר פה ונמות פה"

נתי יפתדיאא חאג׳ יחיא
02 ביוני 2022

רק כמה מאות מטרים מפרידים בין שכונת השחר שבמזרח דימונה לכפר הבדואי הלא מוכר ראס ג'ראבה. מזה עשרות שנים מקיימים תושבי הכפר קשרים הדוקים עם השכנים מהעיר ממול - רבים מהם עובדים בדימונה והכפר מקבל מהעיר שירותי מים, דואר ובריאות. היחסים הקרובים האלה עומדים כעת למבחן בצל כוונת הרשויות להרחיב את העיר ולבנות שכונת ענק על השטח בו נמצא הכפר.

ראש העיר דימונה בני ביטון מתנגד לבקשת תושבי הכפר למצוא להם מקום בשכונת רותם, שצפויה לכלול כ-11 אלף יחידות דיור בשטח של כ-10 אלף דונם. בשל התנגדותו הגישה ב-2019 רשות מקרקעי ישראל תביעות לסילוק כ-550 תושבי הכפר, רובם משבט אלהואשלה ומיעוטם מהשבטים אבו סולב ואלנסאסרה, בטענה לפלישה בלתי חוקית. כמחצית מתושבי הכפר הם ילדים.
הרשות להסדרת התיישבות הבדואים מציעה לתושבי הכפר פיצוי על פינויים - מגרשים של חצאי דונם בקסר א-סיר ובערערה שבנגב, בתוספת פיצוי של 250 אלף שקל. הפיצוי מיועד ל-90 המשפחות המתגוררות בכפר ולזכאים בני יותר מ-18. אלא שבשיחות עם התושבים עולה כי הם מעדיפים למצוא את ביתם החדש בדימונה.

פריג' אלהואשלה (מימין) בכפר, בשבוע שעבר. "רוצים לקחת את האדמות שלנו, ומצפים שנשתוק"
תמונה

"כל החיים שלנו כאן עזרנו לאנשים מדימונה ואנחנו ביחסים טובים", אומר פריג' אלהואשלה, מזקני ראס ג'ראבה. "סיפקנו להם מים מהבאר, חלב עזים, הם קנו מאתנו סוכר ותה וקיבלו כל עזרה שרצו. מה קרה עכשיו שרוצים לשכן אנשים על חשבוננו?". הוא סיפר כי התושבים חיים בכפר עוד מתקופת המנדט הבריטי. "כל חיינו גידלנו כאן צאן, טיפלנו באדמה ונטענו עצים. רוצים לקחת את האדמות שלנו ולהשפיל אותנו ומצפים שנשתוק, אבל היינו פה, נישאר פה ונמות פה".
"אם יעבירו אותנו למקום שאנחנו לא רגילים אליו יתחילו בעיות, המצב החברתי שלנו ישתנה. רבים מהבדואים שהיגרו לערים הבדואיות התגלגלו לפשיעה", אמר תושב הכפר אברהים אלהואשלה. "כאן אין פשיעה, אלימות או סמים. לא ניתן שישנו את החיים והתרבות שלנו. אנחנו נישאר לגדל בעלי חיים ונתפרנס מבעלי חיים. זה מה שגדלנו עליו, אנחנו בדואים בני בדואים".
התושבים מבקשים לייחד אזור בשכונה המתוכננת שיאפשר להם לשמור על אורח חייהם, כולל מתחם חקלאי מוסדר לאלה מהם שעדיין מגדלים צאן. שטח לא חסר: כ-5,000 דונמים משטחי השכונה החדשה מתוכננים כשטחים פתוחים.
"למה שלא יתנו לנו כפר חקלאי שיהיה שייך לדימונה? נשלם מים, נשלם ארנונה, נשלם הכל", אמר גם יו"ר ועד הכפר, מוסא אלהואשלה. "אנחנו לא צריכים הרבה שטח, אין כאן הרבה אנשים. אומרים שזה שטח של המדינה - אין בעיה, גם אנחנו אזרחי המדינה. שימצאו לנו פתרון כמו שצריך ושלא יזרקו אותנו ככה בצד".
בדיונים בתביעת רשות מקרקעי ישראל לסלק את תושבי הכפר, שנערכו בשבוע שעבר בבית משפט השלום בבאר שבע, הציגו נציגי העמותות המסייעות לתושבים צילום אוויר המוכיח לטענתן כי הכפר הוקם לכל המאוחר באמצע שנות ה-50. הצילום סותר לכאורה את טענת רשות מקרקעי ישראל, לפיה הכפר הוקם בין תחילת שנות ה-60 לסוף שנות ה-70. ראש עיריית דימונה ביטון טוען מצדו כי הכפר קיים 25 שנה בלבד. השופט מנחם שח"ק הנחה את הצדדים להגיש סיכומים כתובים עד סוף השנה, והכרעת הדין צפויה להינתן באמצע שנה הבאה. העמותות המסייעות לתושבי הכפר הן "במקום", המועצה לכפרים בלתי מוכרים, עדאלה ושתי"ל.
האדריכלית דפנה ספורטה, המשמשת עדה מומחית מטעם הכפר בהליך המשפטי, סבורה כי "הסדרתו במקום מושבו, כשכונה בדימונה, היא הפתרון המעשי, ההגיוני, החסכוני והמוסרי ביותר עבור תושבי הכפר, עבור תושבי דימונה ועבור המדינה". ספורטה מדגישה את הקשרים שמקיימים תושבי הכפר עם תושבי העיר. "כבר עשרות רבות של שנים הם חלק אינטגראלי מהעיר - מוניציפאלית, תעסוקתית וחברתית", אמרה. "יש פה קהילה עם אורח חיים שונה וייחודי, אבל זה לא מחייב מסקנה שלא ניתן לתכנן עבורם שכונה בדימונה. צריך להשיג פתרון שכולם יסכימו איתו".

המקרה של ראס ג'ראבה ממחיש את הפער ביחס המדינה לאזרחיה הבדואים, בין התיוג שלהם כפולשים לבין הנכונות לפצות אותם. ועדות שדנו בסוגיה, הבולטת בהן בראשות השופט אליעזר גולדברג, לא התכחשו לראיות רבות לנוכחות הבדואים באזור ולהכרה של העותמאנים, הבריטים והתנועה הציונית בהחזקתם בשטחי ענק. גולדברג כתב כי לא ניתן לומר שהשבטים פלשו לאזור, והמליץ להכיר ככל האפשר בכפרים הבלתי מוכרים. אך עד היום בתי המשפט, ובראשם העליון ובג"ץ, דחו את כל תביעות ההכרה. פעם אחר פעם נקבע כי לא ניתן לטעון לבעלות על האדמות, וכך נולדה דרך הפשרה.
בעוד שהשאלה הנדונה בבית המשפט נוגעת לזכותם של תושבי הכפר מתוקף ישיבתם ארוכת השנים בקרקע, טוענים התושבים כי השאלה המהותית היא אם נוקטת המדינה הפרדה גזעית. הם מזכירים כי ממילא מוצעים להם מגרשים ופיצוי כספי, בשעה שהעירייה ורשות מקרקעי ישראל מסרבות לקבל אותם כתושבי העיר בשכונת רותם, שבה לדבריהם הם יוכלו לשמור על אורח חייהם.

ראש העיר דימונה בני ביטון מסר בתגובה: "אני סבור כי כל הסדרה בתוככי דימונה, בנוסף למגרש ומתן מענק כספי, יהיה בבחינת פרס למי שפלשו לשטח השיפוט של דימונה לפני כ-25 שנה ומאז עושים בו כבשלהם. לא ייתכן שלתושבי דימונה ששירתו בצה"ל שלוש שנים ועושים שירות מילואים פעיל אני לא אציע מגרש ומענק כספי, אבל למי שפלשו לדימונה ומבקשים רק זכויות בלי חובות אני כן אציע זאת. ואגב, אינני יכול וזה לא בסמכותי. אותם בדואים, שהיום מינהלת הבדואים מציעה להם מגרש ועוד רבע מיליון שקלים, רשאים להתמודד במכרזים למגרשים שמוציא רמ"י מעבר למה שמוצע להם".
בניגוד למשתמע מדברי ביטון, אומר אברהים אלהואשלה, לפחות 20 מתושבי ראס ג'ראבה שירתו בצה"ל, ואחת המשפחות בכפר היא משפחה שכולה. הוא עצמו שירת בגדוד הסיור הבדואי בחטיבת גבעתי ושירת בקבע במשך כשנתיים.

https://www.haaretz.co.il/news/educatio ... 4e526d0000
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

טיהור אתני. זוחל, אמנם, אבל מתקדם לאט ובנחישות.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

היום לפני 55 שנים פתחה מדינת ישראל במלחמת 1967.

הגירוש במלחמה היה מכוון ואכזרי. למעלה מ-150,000 ממגורשי 1967 היו פליטים מ-1948.

מחנה הפליטים עקבת ג’אבר שמדרום ליריחו (בזמנו מחנה הפליטים הגדול ביותר במזרח התיכון) הופצץ מהאוויר עד ש-90% מתושביו נמלט לירדן. סך הכל התרוקנה בקעת הירדן המערבית מיותר מ-80% מתושביה הפלסטינים.

אלפי התושבות והתושבים של עמואס, יאלו ובית נובא גורשו בשיירות ובתיהם נהרסו בתוך מספר ימים. עוזי נרקיס ואחרים הסבירו שהייתה זו פעולת תגמול כנקמה על קרבות לטרון ב-1948. "היו שם זקנים שהלכו בקושי, זקנות ממלמלות, תינוקות בזרועות אמותיהן, ילדים קטנים," כתב עמוס קינן שהיה מעורב בגירוש. "הילדים בכו והתחננו למים. השיירה הניפה דגלים לבנים. אמרנו להם ללכת לבית-סירא, הם אמרו לנו שמכל מקום מגרשים אותם ולאף מקום לא נותנים להם להיכנס, שכבר ארבעה ימים הם הולכים בדרכים, בלי אוכל, בלי מים, שכמה מהם מתו. הם ביקשו לחזור לכפר, ואמרו שמוטב שנהרוג אותם...לא הרשינו להם ללכת לכפר לקחת מיטלטלים, כי ההוראה היתה שאסור להם לראות איך הורסים את כפרם."

מרמת הגולן גורשו 130,000 איש ואישה, 95% מתושבי האזור, שהיה ברובו מוסלמי. נותרו רק שבעת אלפים תושבים בכפרים הדרוזים. אלה, דרך אגב, היו חמישה ולא ארבעה, אלא שבשנות השמונים הצבא עשה לתושבי הכפר סחייטה טרנספר לבוקעטה. "אני שירתתי ופיקדתי על כוחות שהיו ליד הכפר הזה. בוקר אחד התעוררתי במוצב. אין כפר! פשוט, צה"ל שיטח אותו. זה היה בשמונים ומשהו. הוא לא היה דרוזי. הוא לא היה דרוזי. הוא היה מאוד קרוב לגבול. התחלתי לתחקר, מה קרה? כפר קטן, מאתיים איש. שקטים, לא זה...הוא היה קרוב מדי לקו הסגול, לגבול. אז הורידו אותו ואת התושבים העבירו לבוקעטה" (עדות של דן יהב).

אין ספור סיפורים וזוועות. עקירה וגירוש התקיימו לא רק ב-48 וב-67 (רק שתי דוגמאות מני רבות: לפחות 30,000 פלסטינים גורשו מישראל בשנים 1949-1956; ב-1971 פלש הצבא למחנות הפליטים שאטי וג'בלייה בעזה והעביר בכפייה כ-10,000 פליטות ופליטים לאזורים אחרים ברצועה).

העקירה, ההעברה בכפייה והגירוש נמשכים עד היום. 7850 נשים וגברים נמצאים בסכנת גירוש בירושלים. 300 צווי פינוי מחכים לתושבות יפו. הכפר אל עראקיב נהרס בשבוע שעבר בפעם ה-188. מדי יום הורס הצבא מבני מגורים בבעקה ובדרום הר חברון.

אי אפשר לדבר על "סיום הכיבוש" או על "שותפות יהודית-ערבית" בלי להתייחס למהות האמיתית של הקולוניזציה הציונית והנכבה הפלסטינית: הגירוש והפליטות.

אין שלום בלי שיבה.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עוד על הקשר בין רצח שירין אבו עקלא, תרבות השקר של דובר צה"ל, וגרוע מכך, יישור הקו של התקשורת הישראלית, שלא עושה את תפקידה הבסיסי של עיתונאות – חיפוש ודווח האמת.

שארל אנדרלין כתב הערוץ הצרפתי, אזרח ישראלי, בן לניצולת שואה שבעצמו ספג אנטישמיות בילדותו, מה שהביא אותו לרצות להיות עיתונאי בבגרותו.

בין מוחמד א־דורה לשירין אבו עאקלה

"על הפער בין "עיתונות" מטעם לבין עיתונות אמיתית ומקצועית למדתי על בשרי בעשרות השנים שבהן שימשתי כתב חוץ וראש רשת שידור זרה בישראל. זה התחיל באירועי מנהרת הכותל בספטמבר 1996. אז גיליתי שקיים בישראל עולם מקביל של מציאות אלטרנטיבית. למרות עמדת מערכת הביטחון ובלי כל תיאום עם הוואקף, החליט ראש הממשלה אז בנימין נתניהו לפתוח את המעבר התת־קרקעי המקשר בין הכותל לוויה דולורוזה. למחרת החלה מחאה פלסטינית, ואני, שהייתי ראש המשרד של הערוץ הצרפתי France2, צילמתי כתבה בכניסה לאל־בירה, ששם זרקו צעירים פלסטינים אבנים על כוחות צה"ל שהיו פרושים בשטח. החיילים ירו תחילה כדורי גומי ובשלב כלשהו החלו להשתמש גם באש חיה. בתגובה, שוטרים פלסטינים, שהיו בצד המפגינים, השיבו אש חיה אל הכוחות הישראלים. האירוע הזה הדליק את כל האזור.
למחרת קיבלתי טלפון נזיפה מדובר צה"ל, תת־אלוף עודד בן־עמי. הוא טען שהפלסטינים הם שפתחו תחילה באש חיה. השבתי לו שלא כך היו הדברים, שהרי הייתי בשטח וראיתי את המתרחש במו עיני. בקרבות נהרגו עד הפסקת האש 17 חיילי צה"ל ו–100 פלסטינים. לא הסיקור העיתונאי מהשטח הוא שקבע את הנרטיב הישראלי, אלא הדוברות הרשמית: מבחינתם האחראים הבלבדיים לאירועי הדמים היו יאסר ערפאת והפלסטינים.
ארבע שנים לאחר מכן, ב–30 בספטמבר 2000, שידרתי כתבה שלימים נהפכה ל"פרשת מוחמד א־דורה". את התמונות, המראות את מותו של ילד בזרועות אביו מול עמדת צה"ל בעזה, צילם טלאל אבו־רחמה, עובד מהימן וּותיק של France2. הכרתי היטב את המקום שבו התרחש הירי ולפי עדותו של טלאל הבנתי שהירי הקטלני יכול לבוא אך ורק מהצד הישראלי. התמונות הקשות שודרו ברחבי העולם וגרמו מבוכה קשה למפקדי צה"ל ולהסברה הישראלית.
חודש לאחר התקרית נודע כי אלוף פיקוד הדרום יום טוב סמיה חוקר את האירועים לצד הפיסיקאי נחום שחף, שזכה בפרס משרד המדע אך משמש לעת מצוא גם "מומחה" לחיזוק תיאוריות קונספירציה. אלינו, שצילמנו ושידרנו מהשטח, לא היתה כל פנייה. לפיכך הודענו לצה"ל ולמשרד הביטחון ש־France2 תשתתף אך ורק בחקירה בלתי תלויה בפיקוח משפטי. בדיעבד, טוב עשינו: התוצאה סומנה מראש. האלוף סמיה אמר לכתב הרשת האמריקאית CBS, בוב סיימון, כי הוא מתכוון להוכיח שמוחמד א־דורה לא נהרג מאש חיילינו. כעבור כמה ימים אכן הציג את "ממצאיו", וקבע שהסיכוי שהילד מת מאש פלסטינית גבוה יותר מהסיכוי שהאש נורתה מהצד הישראלי.
עם השנים השתנה הנרטיב לרעת מה שקלטה המצלמה. כמה גורמים החלו לטעון בנחישות שהירי בא מהצד הפלסטיני, ולפי גרסאות מרחיקות לכת עוד יותר התמונות בוימו מלכתחילה, ולמעשה העלילו עלינו ששידרנו שקר. אין דבר רחוק מן המציאות ומן האמת כמו ההאשמה המופרכת הזאת.
עברו שנים. ארגון "שורת הדין" עתר לבג"ץ ודרש לשלול את תעודות לע"מ שלי ושל כל עובדי France2 בארץ. בדיון לפני נשיאת בית המשפט העליון אז, השופטת דורית בייניש, והשופטים אסתר חיות ויורם דנציגר, חזרנו והדגשנו כי הכתבה צולמה ונערכה בהקפדה על כל הסטנדרטים העיתונאיים המקצועיים. הוספנו ששידרנו את כל התגובות הרלוונטיות, לרבות תגובות צה"ל, ושמאז התקרית התחייבנו רשמית לשתף פעולה בחקירה בלתי תלויה של הפרשה, ולהעמיד לעיונה של חקירה כזאת, אם תקום, את מלוא החומר שבידינו. ועוד טענּו כי מעמדה החוקי של ועדת הבדיקה בראשות אלוף פיקוד הדרום אינו ברור, שכן היא היתה פרי יוזמתם של אזרחים ומעולם לא הוצא לה כתב מינוי. העתירה נגדנו נדחתה.
פרשנים ישראלים קבעו שתקיפת מלווי ארונה של אבו עאקלה היתה "פיגוע הסברתי". נכון, זה לא מצטלם יפה, אבל זה מה שחשוב?
ב–16 בינואר 2009, בשלהי מבצע "עופרת יצוקה", נורה בעזה פגז צה"לי אל ביתו של ד"ר אבו אל־עייש, מומחה להפריה מתל השומר. שלוש בנותיו ואחייניתו נהרגו מיד, בת רביעית וקרובת משפחה אחרת נפצעו קשה. אמנם סמוך למועד האירוע קיבל צה"ל אחריות למקרה, אך לאחר מכן דובר צה"ל ושאר גורמים פרסמו גרסאות מרובות, ובהן הטענה כי בוצע ירי מביתו של הרופא לעבר צה"ל או שטיל של חמאס הוא שפגע בבית. טענות חסרות שחר ומקוממות. ד"ר רונן ברגמן סיפק הסבר אחר וכתב ב"ידיעות אחרונות" כי "אחד מגורמי הפיקוד הזכיר את פרשת מותו של הילד מוחמד א־דורה בספטמבר 2000, שהפך לסמל להתנהגות ברוטלית של ישראל כלפי הפלסטינים בשטח. כעבור כמה שנים טען תחקיר של הטלוויזיה הצרפתית כי מי שירה בא־דורה היה בכלל פלסטיני". שקרים על גבי טעויות, והכל כדי לתמוך בנרטיב מועיל לישראל. לבסוף לא היתה לצה"ל ברירה, והוא הודה כי כוחותיו הם שירו את הפגז שפגע בבית המשפחה.
פרשת א־דורה שבה וצצה במאי 2013. על פי הנחיית ראש הממשלה נתניהו, פרסם המשרד לעניינים אסטרטגיים דו"ח אישי נגדי, ובו נקבע כי אין הוכחה שמוחמד א־דורה נפצע קשה ושהכתבה ששידרתי היתה בלתי מקצועית, ובכך כביכול פגעתי בשמה הטוב של מדינת ישראל בעולם. עורכי דיני ביקשו לקבל את כל ממצאי הדו"ח ואת שמות כל המומחים שהשתתפו בהכנתו, אך לא נענו. אחד המומחים שהתראיין אף טען שמוחמד א־דורה כנראה עדיין חי בעזה. בשלב הזה התחייבה France2, פומבית ורשמית, כי אם יתברר שהילד חי, כנטען, היא תביאו לשידור ביומן הערב, בזמן שיא הצפייה והרייטינג. הילד לא נמצא, כמובן, עד עצם היום הזה.
ושוב, שנה לאחר מכן, במאי 2014 שוב הדהדה פרשת א־דורה בתקשורת הישראלית. הפעם בנוגע לשני צעירים פלסטינים שנהרגו ב"יום הנכבה" לא רחוק מכלא עופר. דובר צה"ל הכחיש שצה"ל ירה אש חיה לעבר הנערים, וטען כי נורו כדורי גומי בלבד.
ארבעה ימים לאחר מכן שודרו צילומים ממצלמות האבטחה של חנויות סמוכות, ובהם אפשר לראות ששני הצעירים הולכים ופתאום נופלים. בניגוד לטענות צה"ל הוכיחו הצילומים האלה שלא היו מהומות בשטח, ולא זריקות אבנים או בקבוקי תבערה, ושהנערים נורו בגבם. כמה גורמים, ובכלל זה ברשתות החברתיות, הפריחו לאוויר טענה כי התמונות מהמצלמות מבוימות, "כמו בפרשת א־דורה", אך הפעם שני הצדדים הסכימו לחקירה משותפת. אחרי בדיקה בליסטית של הכדורים שהוצאו מאחת הגופות נקבע שאחד מלוחמי מג"ב הוא שירה את האש הקטלנית, בניגוד למה שטען הצבא.
פרשת א־דורה שוב עלתה לכותרות — איך לא — בעקבות מותה של כתבת אל־ג'זירה שירין אבו עאקלה. לא הופתעתי לראות בשבוע שעבר בחדשות ערוץ 12 את אותו עודד בן־עמי, הפעם בתפקיד מגיש החדשות, מנתח את הסכסוך הישראלי־פלסטיני כסכסוך תודעתי. בעזרת מי? ניחשתם נכון: אותו פיסיקאי ומומחה לחיזוק קונספירציות, נחום שחף, שאצלו הפלסטינים תמיד אשמים. גם כאן ניסה שחף להוכיח שהירי שפגע באבו עאקלה היה פלסטיני.
דיונים הזויים לא פחות על הסברה ועל תדמיתה של מדינת ישראל שבו ועלו באולפנים ובתקשורת הישראלית, לאחר ששודרו התמונות המזעזעות של משטרת ישראל תוקפת את מלווי ארונה של אבו עאקלה. כמה פרשנים קבעו שמדובר ב"פיגוע הסברתי". נכון, זה לא מצטלם יפה, אבל זה מה שחשוב? ההסתערות הזאת של שוטרים על המלווים ונושאי הארון נתקלה בקהות חושים בקרב כמה מהכתבים והפרשנים. חוסר האמפתיה כלפי קולגה למקצוע, לא משנה היכן עבדה ומה שידרה, זעק לשמים בתוכניות אקטואליה רבות. כתבת אל־ג'זירה סיקרה את העולם המקביל שהצופים בישראל כמעט אינם רואים: את הסבל ואת השכול של הפלסטינים.
בהיותי עיתונאי צרפתי וגם אזרח ישראלי, תפקידי היה לצלם ולשדר את שני צדי הקונפליקט באופן נאמן למציאות, מקצועי ומאוזן. כך פעלתי תמיד ובלא יוצא מן הכלל. אבל אין מה לעשות, הכיבוש מצטלם רע. שום הסברה לא תשנה את המציאות הזאת.
בבאיו, עיירה קטנה במערב צרפת, מוצבת אנדרטה יחידה במינה בעולם, המנציחה עיתונאים מרחבי העולם שנהרגו בעת מילוי תפקידם. שמה של שירין אבו עאקלה יצורף ליותר מ–3,000 שמות שכבר חרוטים באבן. הכרתי כמה מהם".
הכותב הוא עיתונאי וסופר ישראלי־צרפתי, ועמד בראש שלוחת France2 בישראל במשך עשרות שנים

בין מוחמד א־דורה לשירין אבו עאקלה
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

דרך קבע, כוחות ישראליים תוקפים, עוצרים, ולעתים גם הורגים, עיתונאים פלסטינים, כחלק מיום העבודה שלהם. לפי איגוד העיתונאים הפלסטיני, מאז שנת 2000, 55 עיתונאים פלסטינים נהרגו בידי כוחות ישראליים. המרכז הפלסטיני לחירויות הפיתוח והעיתונות (MADA) תיעד 3,033 התקפות על עיתונאים פלסטינים בידי כוחות ישראליים בין 2012 ל-2021. לפי מועדון האסיר הפלסטיני, 15 עיתונאים פלסטינים מוחזקים כרגע בבתי הכלא של ישראל, אחד מהם במעצר מינהלי.

"כשהמצלמה נוכחת, הצבא בפניקה. הם לא רוצים שהעולם יראה"כוחות הביטחון תוקפים, עוצרים, ולעתים גם הורגים, עיתונאים פלסטינים, משום שהם עושים את עבודתם. שלושה עיתונאים פלסטינים מספרים על הטראומה האישית שלהם, שהתעוררה מחדש אחרי הריגתה של שירין אבו עאקלה
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

תושב ירושלים, שחי בה כל ימיו, מגורש מהעיר. התושבות נשללת ממנו.
הסיבה: לייק בפייסבוק על פוסט על פלסטיני הרוג. כאן רואים את הפרידה העצובה ממנו.
עוד פאן אכזרי של הטיהור האתני, שלא הסתיים מעולם.

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בימים אלה לפני 55 שנה התחוללה מלחמת ששת הימים, שבה לקחה לעצמה המדינה היהודית עוד שטחים לא לה, ומאז ועד היום היא מחזיקה בהם מליוני בני אדם ללא זכויות, ללא יכולת להשפיע על חייהם.
הנה עוד קצת על הטיהור האתני הנרחב שהתבצע בירושלים, אחרי המלחמה.

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עוד על הטיהור האתני והגירוש במלחמת ששת הימים.

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הם שונאים אותנו רק כי הם אנטישמים

لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

its-sick כתב: 11 יוני 2022, 11:44 הם שונאים אותנו רק כי הם אנטישמים

זוועות.
יומיומיות, רגילות, אבל זוועות.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

its-sick כתב:הם שונאים אותנו רק כי הם אנטישמים

״זה בגלל שנים של הזנחה בהתנחלויות.
אין שם תוכניות מתאר, הם אזרחים סוג ב׳, וההשקעה של המדינה בהם לא מספיקה. בגלל זה מתחילה הפשיעה של נוער הגבעות…״

ועכשיו ברצינות: אם האירוע הוא כפי שמתואר, זה מזעזע, לא פחות. מקווה מאוד שיעצרו את האפס שמתיז גז פלפל לנער בן 13 וממש לא משנה מה מוצאו.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 11 יוני 2022, 15:13
its-sick כתב:הם שונאים אותנו רק כי הם אנטישמים

״זה בגלל שנים של הזנחה בהתנחלויות.
אין שם תוכניות מתאר, הם אזרחים סוג ב׳, וההשקעה של המדינה בהם לא מספיקה. בגלל זה מתחילה הפשיעה של נוער הגבעות…״

ועכשיו ברצינות: אם האירוע הוא כפי שמתואר, זה מזעזע, לא פחות. מקווה מאוד שיעצרו את האפס שמתיז גז פלפל לנער בן 13 וממש לא משנה מה מוצאו.
אני יודע שניסית להצחיק, אבל תשמע, אם היינו רואים שבהתנחלויות יש גם הזנחה וחוסר השקעה וגם אלימות יוצאת דופן, למשל, אז זה לא רק היה משתלב מצוין בכל מה שידוע לנו על חברות אנושיות, זה גם היה מקדם אותנו לקראת עקירת האלימות הזאת מהשורש.
אבל כידוע לכולנו, המתנחלים דווקא מופלים לטובה (יחסית לסתם אזרח ישראלי, שלא לדבר על השכנים שלהם שהם נתינים משוללי זכויות שחיים תחת משטר צבאי), מה שמחייב אותנו למצוא הסבר אחר לתופעה ייחודית של אליטה קטנה ואלימה. מאתגר אותך למצוא לי הסבר שישתלב עם שאר התפיסה שלך. בהצלחה. אני פה, מחכה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה