חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
מתן
קיבל.ה  82 לייקים

בני12 כתב: 28 יולי 2022, 13:31
teknoboy כתב: 28 יולי 2022, 11:38
D&3 כתב: 28 יולי 2022, 11:20 מטלי, היחיד מבינינו שקרא ללוחם שפגע בלוחם אחר מחבל זה אתה.
אם אנחנו מתייחסים לשניהם כלוחמים, אז יוצא שאזריה הרג שבוי פצוע. זה לא פשע מלחמה פר אקסלנס?
מעניין שהעונש בישראל על פשע מלחמה כל כך נמוך, כמעט בחינם.
רף הענישה במקרה הספציפי הזה נמוך כי הוא "רק" וידא הריגה ולא הרג שבוי חי.
הפלסטיני כבר היה בשלבי גסיסתו האחרונים ולפי אחת מטענות ההגנה כבר היה מת כשאזריה ירה בו (שזה סותר טענה אחרת של ההגנה שאזריה ראה תנועה של יד אבל ככה זה עוכרי דין).
זה סתם שקר שהיודו נאצים מספרים לעצמם כדי שלא יצטרכו להודות שהם יודו נאצים שחיים במדינה יודו נאצית ותומכים במדיניות היודו נאצית של המדינה היודו נאצית שלהם.

רף הענישה במקרה "הספציפי" הזה נמוך כי זה מקרה "ספציפי" של יהודי שרצח ערבי.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 28 יולי 2022, 16:07 אבל כבר עשיתי את זה, אתה פסלת את מה שאני אומר, ואז חזרנו להתחלה תוך כדי שאני נדרש להגן על טענות שמעולם לא טענתי.

יש לי קצת זמן פנוי אז בקצרה-
1. עם הטענה לגבי האפרטהייד בשטחים קשה לי יותר להתווכח, אפשר לנסות לדבר על a b לעומת c, ולהזכיר כל מיני חוקים כאלה ואחרים, אבל זה לא יהיה ענייני במיוחד ויתעלם מהעיקר - יש הפרדה ברורה בכל רובד אפשרי בין יהודי בשטחים ופלסטיני בשטחים. האם זה מתאים בדיוק להגדרה הלא לגמרי ברורה של אפרטהייד? לא מעניין במיוחד.
2. peaceful demonstrators, threw sound and stun
grenades at crowds, dispersed them with excessive force and skunk water, and fired concussion grenades at
worshippers and protesters gathered in the Al-Aqsa mosque compound
פסקה שנייה של התקציר מנהלים( שאזכיר שוב, מתחיל ב on May 1
2021, וזו השנה שמוזכרת בו הכי הרבה), בעיניי מדובר במצג שווא שקרי. אתה לא סבור שכך ולא ברור לי למה, אז אני לא רואה איך אנחנו מתקדמים מפה.
3. אפלייה ממוסדת זה ממש לא מספיק בעיניי בשביל לקיים אפרטהייד, ויותר מזה, לא נראה לי שבשום שלב טענתי שהיא לא קיימת.

ושוב, זה לא מבטל את שאר הדברים שכתובים בדוח, למה אני צריך לחזור על זה?
"לא אמרתי שום דבר על הדוח באופן כללי, לא כתבתי בשום שלב שהדוח מתבסס על משהו כזה או אחר, ועדיין אתה בוחר להכניס לי מילים לפה."
אי שם בפעם הקודמת( נאמר למטלי ).

אתה באמת לא מבין למה השיח הזה שבו פעם אחר פעם אתה ואחרים מכניסים לי מילים לפה הוא מרגיז ומוציא את החשק לקיים דיון?
3. אבל קיומה של אפליה ממוסדת הוא אבן פינה בהגדרה של אפרטהייד כפשע נגד האנושות.
כבר הביאו קודם, אבל הנה ההגדרה שוב, לנוחותך:
"The crime of apartheid is defined by the 2002 Rome Statute of the International Criminal Court as inhumane acts of a character similar to other crimes against humanity "committed in the context of an institutionalized regime of systematic oppression and domination by one racial group over any other racial group or groups and committed with the intention of maintaining that regime"."
אין מחלוקת על קיומה של אפליה ממוסדת ועל כך שהמדינה נוקטת צעדים כדי לשמר את האפליה הזאת.
השאלה היחידה שיכולה לעלות לטעמי היא האם דברים כמו שנים רבות תחת משטר צבאי, היעדר תוכניות מתאר, קיפוח שיטתי בתקציבים, אפליה בחוקי המדינה ועוד ועוד עולים כדי inhumane acts.
אתה יכול לטעון שזה לא אכזרי, אבל האם היית מוכן לגור ביישוב שאי אפשר לבנות בו בית בצורה חוקית, שאין בו מדרכות או קופת חולים וכו' וכו' וכו'? נשמע לך הגיוני לקבוע שקבוצה אתנית מסוימת תהיה חייבת לגור בתנאים כאלה, נגיד אתיופים? היית זורם עם דרישה כזאת או חוב שזה לא סביר? וזה רק היבט אחד של האפליה הממוסדת והמתמשכת על רקע אתני שקיימת בתוך גבולות ישראל הריבונית.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

@D&3:
אני מבין שיש לך טענות כאלה ואחרות לאמנסטי ודוח שלהם, אבל מה עם הדוח שקישרתי אליו באשכול המקביל? (דוח של HRW)
הוא מארגון אחר (מעניין שכל הארגונים שמסתכלים רואים אותו דבר), והתפרסם מעט לפני מאי 2021.
איפה הבעיה איתו? האם אנחנו אמורים להתעלם גם ממנו ואם כן למה?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

טכנו, אני חושב שמה שהוא טוען הוא שלא כל אפליה כנגד אזרחים מקבוצה אתנית = אפרטהייד.
אבל זה דיון די מיותר.
אין בהגדרת החוק הבינלאומי מושג של "מדינת אפרטהייד", יש הגדרה של "פשעי אפרטהייד", שאותם מחולל בדרך כלל משטר של מדינה. הטענה של ארגוני זכויות האדם (גם human rights watch, שהוא ארגון ענק, שני רק לאמנסטי), שהמשטר בישראל מבצע באופן קבוע פשעי אפרטהייד.
ממילא יש פחות משמעות למיקום הספציפי של הפשע, אלא לאחריות של מדינת ישראל על המשטר הפושע שהיא מקיימת.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 28 יולי 2022, 16:57 @D&3:
אני מבין שיש לך טענות כאלה ואחרות לאמנסטי ודוח שלהם, אבל מה עם הדוח שקישרתי אליו באשכול המקביל? (דוח של HRW)
הוא מארגון אחר (מעניין שכל הארגונים שמסתכלים רואים אותו דבר), והתפרסם מעט לפני מאי 2021.
איפה הבעיה איתו? האם אנחנו אמורים להתעלם גם ממנו ואם כן למה?
On the basis of its research, Human Rights Watch concludes that the Israeli government has demonstrated an intent to maintain the domination of Jewish Israelis over Palestinians across Israel and the OPT. In the OPT, including East Jerusalem, that intent has been coupled with systematic oppression of Palestinians and inhumane acts committed against them. When these three elements occur together, they amount to the crime of apartheid.

תקן אותי אם אני טועה, אני מבין מהכתוב שיש הפרדה ברורה בין תוך גבולות 67 למחוץ גבולות 67.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אדום מטלי כתב: 28 יולי 2022, 17:01 טכנו, אני חושב שמה שהוא טוען הוא שלא כל אפליה כנגד אזרחים מקבוצה אתנית = אפרטהייד.
אבל זה דיון די מיותר.
אין בהגדרת החוק הבינלאומי מושג של "מדינת אפרטהייד", יש הגדרה של "פשעי אפרטהייד", שאותם מחולל בדרך כלל משטר של מדינה. הטענה של ארגוני זכויות האדם (גם human rights watch, שהוא ארגון ענק, שני רק לאמנסטי), שהמשטר בישראל מבצע באופן קבוע פשעי אפרטהייד.
ממילא יש פחות משמעות למיקום הספציפי של הפשע, אלא לאחריות של מדינת ישראל על המשטר הפושע שהיא מקיימת.
ודאי שלא כל אפליה היא אפרטהייד. יש הגדרה ברורה ודי פשוטה: מעשים אכזריים שנועדו לשמר אפליה ממוסדת שכזאת.
אגב, גם אם משהו לא עומד בהגדרה המשפטית של אפרטהייד, זה לא אומר שאותו דבר הוא "בסדר". יש הרבה דברים שאינם פליליים אבל הם בהחלט לא מקובלים מוסרית, גם בחיים הרגילים וגם בדין הבין לאומי.

ולמה שמישהו יפריד בין המעשים של ישראל בגבולותיה הריבוניים לבין המעשים שלה מחוץ לגבולותיה הריבוניים?
ישראל זאת ישראל.
ועוד משהו: אם רק שני שליש מהערבים האתניים שחיים תחת שלטון ישראלי חיים תחת אפרטהייד ושליש לא, זה בסדר?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

היום בכאן 11, כשדיברו על התאונה בה נהרג ילד מתנחל, דיברה הכתבת המתנחלת על ההבדלים בתשתיות התעבורה בין "ישראל הקטנה" (יעני ישראל) לבין "שאר ישראל הגדולה" (יעני השטחים הכבושים).
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

וצריך לזכור גם את ארגון זכויות האדם של האו"ם, שגם הוא הצטרף לקביעה לגבי האפרטהייד במרץ האחרון.

אבל האפרטהייד הוא כלי עבודה, הוא לא תיאור מספיק של מהות המשטר. חשוב יותר למסגר את המציאות נכון, ולהבין שמדובר ב settler colonialism, ומשטר שנועד לשמר את העליונות היהודית במרחב.
בהקשר הזה, מציע לקרוא ראיון עם
UN Human Rights Commissioner Miloon Kothari
שמציג את התמונה באופן מאוזן.
(מומלץ גם ובעיקר לאלו שאומרים "אתם שמינית מנדט" , ולצועקים שקרן שקרן).

“We need to figure in settler-colonialism, general issues of discrimination, occupation and other dynamics to get a fuller picture of the root causes of the current crisis…ending ‘apartheid’ will not end the crisis of occupation for the Palestinian peoples … the issue of self-determination requires many other changes.”
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בני12 כתב: 28 יולי 2022, 14:01
אדום מטלי כתב: 28 יולי 2022, 13:52
אדום מטלי כתב: 28 יולי 2022, 10:43 אפשר בבקשה לקבל הגדרה של מחבל?
אם אפשר, הגדרה אובייקטיבית (ככל האפשר, שלא יכללו בה מילים שקשורות בגזע/דת/אתנו מסוים).
בנוסף, הייתי מבקש לקבל ההגדרה לטרור, עם אותן מגבלות.
מישהו??
ההגדרה הקלאסית:
טרור הוא טקטיקה של מאבק אלים, המופנה בעיקר כלפי אזרחים, לשם השגת מטרות פוליטיות
אבל חשוב לזכור ש:
טרור הוא מונח עמום ועצם הגדרתו היא מעשה פוליטי שיש לו השלכות על הלגיטימציה של הפעולה, על מעמדה המשפטי ועל היכולת להתמודד עם התופעה. כיום, נעשה במילה טרור שימוש לא מובחן, ונדמה שהיא משמשת מילה נרדפת לכל מקרה של רוע. באופן כללי, המונח 'טרור' נוגע ל"שימוש שיטתי ומכוון או איום להשתמש באלימות כדי להשיג מטרות פוליטיות", אולם הגדרה פשוטה זו אינה מכילה היבטים בעייתיים של התופעה (למשל, כלפי מי הפעולה מכוונת), והיא כללית מכדי להבחין בין מעשי טרור ובין צורות אחרות של אלימות פוליטית, כמו מהפכה, מרד ומלחמת גרילה.

מצד אחד נראה שאין קושי לזהות מהו מעשה טרור, שכן "מה שנראה כמו מעשה טרור, פוגע ומאיים כמו טרור הוא טרור". מצד אחר יש אי-הסכמה בין מדינות וארגונים בינלאומיים בנוגע לשאלה מה נכלל תחת הכותרת טרור ומה לא נחשב פעולת טרור, אלא סוג אחר של אלימות פוליטית. לעיתים מעשים דומים נקראים בשמות שונים בהתאם לצדדים הפועלים. פעולות שמכונות בצד אחד פעולות טרור מוגדרות בצד האחר מאבק לגיטימי לשחרור לאומי, ומי שנחשב טרוריסט בצד אחד מועלה על נס כלוחם חופש בצד השני.

סרטון רלוונטי:
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

מחכה

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
מתן
קיבל.ה  82 לייקים

אם כבר מזכירים את טבח כפר קאסם, כדאי לזכור שגם במקרה הספציפי הזה רף הענישה היה נמוך, כי הרוצחים רק ביצעו פקודות.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

מעניין אם כל החשיפות והגילויים (כפר קאסם, טנטורה) זה בגלל שעבר איזה פרק זמן של סודיות שנקבע בחוק (או שיקול דומה כלשהו) או שפשוט מדינת ישראל החליטה (בעקבות רוב הציבור) שנמאס לה להסתיר את הנאכבה ועדיף להתגאות בה כדי לרמוז למי שצריכים להירמז מה יקרה להם אם בטעות הם ירימו את הראש
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickKingAlpaca
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

teknoboy כתב: 30 יולי 2022, 12:11 מעניין אם כל החשיפות והגילויים (כפר קאסם, טנטורה) זה בגלל שעבר איזה פרק זמן של סודיות שנקבע בחוק (או שיקול דומה כלשהו) או שפשוט מדינת ישראל החליטה (בעקבות רוב הציבור) שנמאס לה להסתיר את הנאכבה ועדיף להתגאות בה כדי לרמוז למי שצריכים להירמז מה יקרה להם אם בטעות הם ירימו את הראש
הרתעה היא מרכיב קריטי במזרח התיכון לדעתך?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 30 יולי 2022, 15:16
teknoboy כתב: 30 יולי 2022, 12:11 מעניין אם כל החשיפות והגילויים (כפר קאסם, טנטורה) זה בגלל שעבר איזה פרק זמן של סודיות שנקבע בחוק (או שיקול דומה כלשהו) או שפשוט מדינת ישראל החליטה (בעקבות רוב הציבור) שנמאס לה להסתיר את הנאכבה ועדיף להתגאות בה כדי לרמוז למי שצריכים להירמז מה יקרה להם אם בטעות הם ירימו את הראש
אני חושב שהרעיון של להרתיע מישהו שלא ירים את הראש הוא איפשהו בטווח שבין גועל נפש לבין פשע נגד האנושות (כמובן שאתה לא תואשם בדבר כי אתה אדם רגיל שמדבר, אבל נניח שהיית קובע מדיניות).
דבר שני, בהצלחה עם להרתיע מישהו שלא ירים את הראש. לא יודע אם שמת לב, אבל כשמורידים לאנשים כאפות יש את התשעים אחוז שמורידים את הראש, יש את התשעה אחוז שמנסים להחזיר, ויש את האחוז שמחכים לך אחרי יומיים בפינה עם קרש. זה טבע האדם ואין לך מה לעשות נגד זה. בתור מי שמספר על עצמו שהוא בן לקבוצה שכבר אלפיים שנה אוכלת כאפות אבל עדיין מרימה את הראש בגאון, אתה אמור לדעת.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacapelegs
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אני חושב שבדבריך אתה מכסה רק צד אחד.
בראייתי, לפחות במזרח התיכון, הרתעה והבנה של האויב שלא כדאי לו להלחם בך כי הוא יפסיד, מהווים בסיס להידברות והגעה להסכמים. ע"ע הסכמי השלום עם ירדן ומצרים.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

מצרים?
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

הסכם השלום בוטל?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אתה זוכר בעקבות מה הגיע הסכם השלום?
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 30 יולי 2022, 15:36 אני חושב שבדבריך אתה מכסה רק צד אחד.
בראייתי, לפחות במזרח התיכון, הרתעה והבנה של האויב שלא כדאי לו להלחם בך כי הוא יפסיד, מהווים בסיס להידברות והגעה להסכמים. ע"ע הסכמי השלום עם ירדן ומצרים.
אתה משום מה עושה סלט בין הרתעה (של מדינות, ארגונים צבאיים וכו') לבין דיכוי (של אנשים רגילים כמוך).

שזה מוזר, כי ידוע שדיכוי גורר אחריו התנגדות, וכשהדיכוי נחוש גם ההתנגדות נחושה. אפילו ההיסטוריה היהודית מוכיחה את זה.
הרתעה לעומת זאת זה סיפור אחר לגמרי, וקצת מוזר שאתה לא רואה את ההבדל.
לדעתי ההבדל בין מדינת אויב לבין אזרח המדינה שלך שבמקרה ההורים שלו מהעדה הלא נכונה הוא די מהותי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacapelegs
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הפחדת אזרחים לצורך הרתעה די קולעת להגדרה של טרור.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

KingAlpaca כתב: 30 יולי 2022, 15:40 אתה זוכר בעקבות מה הגיע הסכם השלום?
מלחמה קשה מאוד שבסופה שוב המצרים נחלו הפסד? לצד אבידות גדולות אצלנו כמובן.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

ג'יזס
האדום הצורר:
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 30 יולי 2022, 15:16
הרתעה מלדרוש זכויות שוות? ובכן, ראינו איך משטרים מסביב לישראל הגיבו בתחילת העשור הקודם כשהאזרחים דרשו דמוקרטיה וזכויות - אז אני מניח שכן.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

KingAlpaca כתב: 30 יולי 2022, 15:40 אתה זוכר בעקבות מה הגיע הסכם השלום?
לדעתי הוא מתכוון, שסאדאת הציע לישראל לסגת מסיני תמורת שלום עוד לפני מלחמת יום כיפור. אבל האויב הישראלי של מצרים מבין רק כוח, כי ככה זה במזה"ת, אז הוא היה צריך מלחמה עם כמעט 3000 הרוגים. אחרי זה הישראלי הסכים לשלום באותם תנאים בדיוק, רק עם עוד אלפי אימהות שכולות וילדים יתומים.
לא ככה, בנעים?
הפוסט קיבל 3 לייקיםits-sickKingAlpacapelegs
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אתם קצת מגזימים אם אתם מצפים מהיודונאצים של ימינו לקחת ברצינות את הכניעה המשפילה למצרים של בגין השמאלני.
ביבי היה מספח את מצרים כאוטונומיה, כי הוא גבר מזרחי חזק שיודע אנגלית.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

תום לב

(מחווה לשופטי בג"צ)

פעם ראיתי מרפסת בלי אור,
טיפסתי אליה לאורך צינור,
רציתי רק לבדוק את מצב המנורה -
לפתע מי מופיע? המשטרה.

אדוני השופט! אדוני השופט!
זאת האמת וכל האמת,
אז למה אתה לי בית סוהר רושם?
אינני אשם, אינני אשם.

לגברת אחת באוטובוס
פיניתי מקום מתוך נימוס,
אבל מרוב צפיפות ומחנק -
הכנסתי לה ת'יד לתוך הארנק.

אדוני השופט...

יום אחד פוגש אני בתייר
שרצה להשקיע באיזה דבר,
אז מכרתי לו בית שלא היה שלי -
כי לא רציתי שיסע מפה עם יחס שלילי.

אדוני השופט...

היה לי שכן נורא ואיום
שלא רצה לחיות איתי בשלום,
כשחטבתי עצים, בא פתאום המסכן
והכניס את הראש מתחת לגרזן.

אדוני השופט...

אדוני השופט, אל תהיה כזה מין...
למה באדם אתה לא מאמין?
רק לא בית סוהר, למען השם -
אינני אשם, אינני אשם.

אדוני השופט...

מילים: חיים חפר
לחן: סשה ארגוב
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

לפחות תן קרדיט על הבית האחרון- קיבלת אותו ממני באשכול המקביל על ההתפתלויות שלך בסוגיית המחבלים הפלסטינאים.
ד״א, עד מתי נשמע שאיפה שיש עוני יש פשע באחוז גבוה? כי אני לא רואה את ההקבלה בין האולןסיה החרדית לזו הערבית בישראל?
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 01 אוגוסט 2022, 06:54 לפחות תן קרדיט על הבית האחרון- קיבלת אותו ממני באשכול המקביל על ההתפתלויות שלך בסוגיית המחבלים הפלסטינאים.
ד״א, עד מתי נשמע שאיפה שיש עוני יש פשע באחוז גבוה? כי אני לא רואה את ההקבלה בין האולןסיה החרדית לזו הערבית בישראל?
ומה ההסבר שלך לפשיעה בחברה הערבית? הדת המוסלמית?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Asafasraf כתב: 01 אוגוסט 2022, 06:54 לפחות תן קרדיט על הבית האחרון- קיבלת אותו ממני באשכול המקביל על ההתפתלויות שלך בסוגיית המחבלים הפלסטינאים.
נתתי קרדיט על כל השיר, הבט בתחתית ההודעה.
ומתי התפתלתי בסוגיית ""המחבלים הפלסטנאים""?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 01 אוגוסט 2022, 06:54 ד״א, עד מתי נשמע שאיפה שיש עוני יש פשע באחוז גבוה?
עד שיבוצעו מחקרים מעמיקים שיפריכו את הררי המידע והמחקרים הקיימים מזה עשורים.
(בקיצור, לא סביר שאי-פעם)
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 01 אוגוסט 2022, 06:54 ד״א, עד מתי נשמע שאיפה שיש עוני יש פשע באחוז גבוה? כי אני לא רואה את ההקבלה בין האולןסיה החרדית לזו הערבית בישראל?
תשמעו על זה עד שזה לא יהיה ככה יותר.
התופעה הזאת נצפית בכל העולם, לא רק בישראל.
במקרה הכי טוב, מצאת מקרה יוצא דופן - החרדים, ועכשיו צריך לחפש הסבר. (וזה קל מאוד. למשל, החרדים אמנם עניים, אבל גם מתוקצבים על ידי הציבור ולכן הרבה פחות לחוצים כלכלית מסתם עני)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

תא מרבוטא כתב:
ומה ההסבר שלך לפשיעה בחברה הערבית? הדת המוסלמית?
אולי זה גם נובע מהאנשים עצמם ומעצימת העין של המדינה.
מה שקרה ביום חמישי האחרון בכביש 6 הוא פיגוע. נקודה.
למזלם, לא פעם הם נופלים על שופט רחמן בן רחמן.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

teknoboy כתב:
Asafasraf כתב: 01 אוגוסט 2022, 06:54 ד״א, עד מתי נשמע שאיפה שיש עוני יש פשע באחוז גבוה? כי אני לא רואה את ההקבלה בין האולןסיה החרדית לזו הערבית בישראל?
במקרה הכי טוב, מצאת מקרה יוצא דופן - החרדים, ועכשיו צריך לחפש הסבר. (וזה קל מאוד. למשל, החרדים אמנם עניים, אבל גם מתוקצבים על ידי הציבור ולכן הרבה פחות לחוצים כלכלית מסתם עני)
״קל מאוד״.
העובדות הן ברורות:
גם הציבור החרדי שייכים לעשירונים התחתונים, ויש שכונות שלמות שסובלות מהזנחה.
הם פשוט החליטו לבחור בדרך אחרת.
אצלכם, העוני והתנאים הקשים הם רק תירוץ להתנהלות מופקרת של המחבלים שחיים בקירבנו (כמובן שלא כולם).
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 01 אוגוסט 2022, 06:54 ד״א, עד מתי נשמע שאיפה שיש עוני יש פשע באחוז גבוה?
עד שיבוצעו מחקרים מעמיקים שיפריכו את הררי המידע והמחקרים הקיימים מזה עשורים.
(בקיצור, לא סביר שאי-פעם)
קיבלת את החרדים כדוגמא.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 01 אוגוסט 2022, 21:19
teknoboy כתב:
״קל מאוד״.
העובדות הן ברורות:
גם הציבור החרדי שייכים לעשירונים התחתונים, ויש שכונות שלמות שסובלות מהזנחה.
הם פשוט החליטו לבחור בדרך אחרת.
אצלכם, העוני והתנאים הקשים הם רק תירוץ להתנהלות מופקרת של המחבלים שחיים בקירבנו (כמובן שלא כולם).
כן, הם החליטו לחכות שהכסף ייכנס לחשבון הבנק שלהם, במקום לפנות לחיי פשע כי כסף לא מגיע לחשבון הבנק שלהם.
זה בדיוק מה שאני אומר.
כשאתה נותן תמיכה לציבור מוחלש, אתה משפר את מצבו ונהנה (כחברה) מהתוצאות.
וההבדל בהוצאה ממשלתית לנפש הוא רק אחד (אם כי גדול וחשוב) מבין הבדלים רבים שאפשר למצוא בין החיים של חרדי בישראל לבין אלה של ערבי בישראל.

אני אשאל אותך אחרת: אם מה שגורם לפשיעה במגזר הערבי זה היותם של הערבים ערבים, למה לא רואים פשיעה מוגברת בקרב ערבים בכל מקום שבו הם נמצאים?
שאלה למתקדמים: למה באוכלוסיות ערביות למיניהן (בעיר ערבית בישראל, במדינה ערבית, בקהילת מהגרים איפה שבא לך) הערבים העניים יותר נוטים יותר לבצע פשעים ולהיענש עליהם יותר מהערבים העשירים יותר? הם יותר ערבים או משהו כזה?

ובקשר למה שכתבת לפלג, דוגמה אחת שלא מסתדרת לא מספיקה כדי לשלול את ההשערה שבודקים, מה גם שלא קשה להסביר מה מיוחד בדוגמה הזאת.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אני די בטוח שאצל האיימישים יש עוני והפשיעה הרבה מתחת לממוצע, אם זה נכון זה אומר שגם באמריקה עוני לא משפיע על פשיעה, ולכן הפשיעה הגבוהה אצל השחורים אומרת שהם אלימים מלידה ומדובר בתרבות אלימה.
אני עושה את זה נכון?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אדום מטלי כתב: 01 אוגוסט 2022, 08:12
נתתי קרדיט על כל השיר, הבט בתחתית ההודעה.
ומתי התפתלתי בסוגיית ""המחבלים הפלסטנאים""?
אספרף, למה אתה לא עונה?
שליחת תגובה