חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 28 מאי 2022, 23:30
D red imperia כתב:ושוב, הדיון מוסט לתהייה על קנקנם של הערבים ותרבותם מבלי לציין את מפעל ההתנחלויות. מדהים איך ימנים תמיד מצליחים להשמיט ולהתעלם מהפיל הקטנטן הזה בחדר.
אצלך זה מוגדר ״התנחלויות״ בצורה גורפת, אצלי זה ממש לא כך.
אני בעד לפנות לא מעט מקומות מהשטחים, אבל לא את כולם.
״הפיל הקטן בחדר״ הוא ממש לא מפעל ההתנחלויות מבחינתי, אלא הרצון של כל אויבנו (כולל מצרים וירדן) לראות בהשמדתנו.
תמשיך לספר לעצמך שיש מול מי לנהל מו״מ לשלום.
כלומר מבחינתך כל ערבי באשר הוא רוצה להשמיד אותך, כולל אלה שיש להם איתך הסכמי שלום או יחסים אחרים?
כלומר הדעות הקדומות הגזעניות שלך כל כך חזקות שהן מסתירות לך את המציאות שסביבך.
ולמרות זאת אתה מספיק עף על עצמך כדי לחשוב ש***לך*** אין עם מי לנהל מו"מ.
כמה חוסר מודעות עצמית אצל בנאדם אחד, ותוך שני משפטים. אבא, תרחם (או לפחות תלמד אותם לחשוב).

Asafasraf כתב: 29 מאי 2022, 06:39 1. יש לך שלום עם שתי המדינות, שהרבה בזכותו המשטרים שמה עומדים על תילם, בעזרת המודיעין שישראל מספקת למצרים ולירדנים.
2. מספיק לראות את התגובות ברחוב הירדני והמצרי לקיומה של מדינת ישראל.
3. אתה מציין את החופשות שם (והיו פיגועים לאורך הדרך), אני אציין את ההברחות של נשק, סמים, פליטים, זונות וכו׳.
4. אתה באמת מאמין שהשלום הזה הוא מאהבת מרדכי?
1. השלטון הירדני והמצרי והאיחוד האמירותיותי והמרוקאי כולם היו נופלים מחר בבוקר אם לא רשתות המודיעין העמוקות שהשב"כ טווה שם בשנים של הכיבוש הצבאי, זה ידוע.
2. תראה את התגובות שלך לירדן ומצריים. טול קורה, נשמה.
3. החופשות הן חדשות ותוצאה של תהליך השלום. שאר הדברים כמובן לא קשורים אליו, והוא אפילו מצמצם אותם.
אבל למה לא לשפוך קצת רעל כללי שיש לך בלב.
4. אני די בטוח שמהצד שלך הוא לא מאהבת מרדכי (ואני בטוח כי כרגע כתבת את זה).
לשיטתך שלך, הם חתמו על ההסכמים מתוך אינטרס, ואותו אינטרס יגרום להם לשמור עליהם.
לעומת זאת, אתה על פניו לא רואה איזה אינטרס ישראלי בהסכמים וחושב שעצם קיום יחסים עם הסביבה הוא טובה שאתה עושה לסביבה שלך, ולכן אין לאף אחד (כולל לצד השני להסכמים וכולל שותפים פוטנציאליים להסכמים עתידיים) סיבה לחשוב שתקיים את ההסכמים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

"מדינה דמוקרטית"

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

בסדר, זה חסר משמעות. בועדת שרים יושבים נציגי הקואליציה, רובם פאשיסטים
אבל אפילו אם החוק יעבור את הכנסת, אין לו בסיס חוקתי. השאלה אם בגץ שוב יתערב להציל את המדינה מעצמה, או יפסול את החוק ויסיט את כל האש אליו
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אם מישהו התבאס אתמול מזה שהביאו בנות להרביץ לבחורה ולא היו סרטונים של גברים ממוגנים וחמושים מכים אישה, קבלו בונוס:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

teknoboy כתב:
D red imperia כתב:ושוב, הדיון מוסט לתהייה על קנקנם של הערבים ותרבותם מבלי לציין את מפעל ההתנחלויות. מדהים איך ימנים תמיד מצליחים להשמיט ולהתעלם מהפיל הקטנטן הזה בחדר.
״הפיל הקטן בחדר״ הוא ממש לא מפעל ההתנחלויות מבחינתי, אלא הרצון של כל אויבנו (כולל מצרים וירדן) לראות בהשמדתנו.
כלומר מבחינתך כל ערבי באשר הוא רוצה להשמיד אותך, כולל אלה שיש להם איתך הסכמי שלום או יחסים אחרים?
כמה חוסר מודעות עצמית אצל בנאדם אחד, ותוך שני משפטים. אבא, תרחם (או לפחות תלמד אותם לחשוב).

Asafasraf כתב: 29 מאי 2022, 06:39 1. יש לך שלום עם שתי המדינות, שהרבה בזכותו המשטרים שמה עומדים על תילם, בעזרת המודיעין שישראל מספקת למצרים ולירדנים.
3. אתה מציין את החופשות שם (והיו פיגועים לאורך הדרך), אני אציין את ההברחות של נשק, סמים, פליטים, זונות וכו׳.
1. השלטון הירדני והמצרי והאיחוד האמירותיותי והמרוקאי כולם היו נופלים מחר בבוקר אם לא רשתות המודיעין העמוקות שהשב"כ טווה שם בשנים של הכיבוש הצבאי, זה ידוע.
3. החופשות הן חדשות ותוצאה של תהליך השלום. שאר הדברים כמובן לא קשורים אליו, והוא אפילו מצמצם אותם.
לעומת זאת, אתה על פניו לא רואה איזה אינטרס ישראלי בהסכמים וחושב שעצם קיום יחסים עם הסביבה הוא טובה שאתה עושה לסביבה שלך, ולכן אין לאף אחד (כולל לצד השני להסכמים וכולל שותפים פוטנציאליים להסכמים עתידיים) סיבה לחשוב שתקיים את ההסכמים.
1. כמובן שקשה לך להשלים עם העובדה שהשלטון בירדן הוא על כרעי תרנגולת.
אם ישראל לא מאפשרת למצרים להכניס כוחות צבאיים מעבר למה שהתיר להם הסכם קמפ דיוויד, דאעש היה הופך אותה לסוריה של לפני פחות מעשור.
2. אני נגד קיומן של ירדן ומצרים? רוב הציבור הישראלי בעד? מה קורה ביחס של התושבים במדינות האלה כלפינו?
3. ״תוצאה של השלום״. איפה היו אותן חופשות כשמורסי היה בשלטון? הרי ההסכם הוא מסוף שנות ה-70. החופשות הן עקב שלטון יותר מתון ושת״פ בטחוני שעוזר לא סיסי לשמור על השלטון.
4. אני יותר מאשמח לשלום אמיתי עם מצרים וירדן. מה לעשות שבפועל זה לא קורה? אני אמרתי שלנו אין אינטרס? אני חושב שאם זה היה תלוי בישראל, השלום הזה היה חם הרבה יותר.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 29 מאי 2022, 19:25
teknoboy כתב:

אם ישראל לא מאפשרת למצרים להכניס כוחות צבאיים מעבר למה שהתיר להם הסכם קמפ דיוויד, דאעש היה הופך אותה לסוריה של לפני פחות מעשור.
2. אני נגד קיומן של ירדן ומצרים? רוב הציבור הישראלי בעד? מה קורה ביחס של התושבים במדינות האלה כלפינו?
3. ״תוצאה של השלום״. איפה היו אותן חופשות כשמורסי היה בשלטון? הרי ההסכם הוא מסוף שנות ה-70. החופשות הן עקב שלטון יותר מתון ושת״פ בטחוני שעוזר לא סיסי לשמור על השלטון.
4. אני יותר מאשמח לשלום אמיתי עם מצרים וירדן. מה לעשות שבפועל זה לא קורה? אני אמרתי שלנו אין אינטרס? אני חושב שאם זה היה תלוי בישראל, השלום הזה היה חם הרבה יותר.
השלטון בירדן על כרעי תרנגולת? אולי. אצלנו מדברים על בחירות נוספות בסתיו אחרי שנה וחצי בסהכ של הממשלה, כשלפני זה היתה ממשלה שהחזיקה שנה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

teknoboy כתב:

1. שמעתי שהשלטון בירדן חלש, לא ידוע לי על אחיזה של מנגנוני הביטחון הישראליים בשטח ברמה שמאפשרת להם לעזור למישהו במשהו. מה הם יעשו, יאיימו על מישהו שייקחו לו את האישור עבודה או לא יתנו לאמא שלו להגיע לבית חולים?
2. האמת שאתה באמת לא כתבת שאתה נגד קיומן, אתה רק מניח שקיומן תלוי ברצונה הטוב של ישראל.
3. אנשים נסעו למצריים בלי הפסקה (מלבד שטופי המוח שמאמינים לעמית סגל וכאלה). לפני שהיה הסכם נסעת לירדן? לדובאי?
ושוב, את כל הדברים השליליים שציינת, הסכמי פח שאתה מטנף עליהם הם הסיבה שאין אותם בהיקפים של פעם.
4. פששש פתאום אנחנו לא צד שיכול להשפיע על המצב? לפני רגע המדינות האלה היו תלויות בנו בשביל היציבות שלהן, פתאום אנחנו כאלה חסרי אונים ומסכנים ועלובים?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אדום מטלי כתב:
Asafasraf כתב: 28 מאי 2022, 23:21
אדום מטלי כתב:קראו בבקשה את יוסי גורביץ'.
הוא בעל ידע רב הרבה יותר ממני, וכמובן יותר מבנעים ודומיו. נסו לבדוק גם את הקישורים והמקורות שהוא מביא, אם אתם מטילים ספק. ממליץ לקרוא הכל, זה לא ארוך, ומלמד גם היסטוריה רלוונטית.
אני מניח שאספרפ, בנעים וחבריהם לא יקראו, כי העובדות והאמת אף פעם לא מהוות פקטור עבורם, זה מיותר עבור מי שמפיץ פרופגנדה מנותקת מהמציאות.

"הירי באבו עאקלה היה, בסבירות גבוהה למדי, בניגוד לפקודות; מפקד הכוח לא רצה בו, אלוף הפיקוד עוד פחות מכך. לצה”ל הרצח הזה גרם כאב ראש ענקי. אבל הוא לא יכול לצאת נגד הרוצח, גם כי דעת הקהל היודו-נאצית לא תסבול זאת, וגם משום שעל דוכן העדים הוא יוכל לפלוט דברים מזיקים מאד. הוא יכול לדבר, למשל, על תרבות הציד והגיימיפיקציה של הרג ונכות שצה”ל מעודד, וזה יכול לגרום לכל מיני עיתונאים לבחון מקרי הרג שהיו שורה ורבע בדיווח, שהתבסס כולו על הסחריר של דו”צ."
הסימנים מעידים שצה”ל מטייח את העובדה שהעיתונאית שירין אבו עאקלה נורתה במכוון על ידי חמוש צה”ל
בניגוד לרוב הלינקים שאתה שולח כאן ולא נפתחים לי דרך הטפטוק, זה דווקא כן נפתח.
לגופו של כותב- אדם שמכנה את פעילות צה״ל כיודונאצית, או מילים כמו ״עלוב הפיקוד״ מראים יותר על עליבותו שלו.
לגופם של דברים:
צה״ל לא מושלם, לא חף מטעויות, ודובר צה״ל הוא אחת החוליות החלשות במערך.
עדיין, צה״ל לא פועל בסביבה סטרילית, ונמצא בלחץ ובמלחמה יומיומית במירוץ של חתול ועכבר עם חלק מאוכלוסיה שרוצה בהשמדתנו.
גם אם לתפיסתך חלק קטן מאוד מהמקרים מגיע למשפט ולמאסר זה הרבה יותר מהאויב המר שלנו.
אנחנו שופטים חלק מהחיילים למאסר/ עונשים אחרים, בזמן שהרשות הפלסטינאית משלמת קצבה חודשית למחבל שכלוא בישראל.
אלאור עזריה טיפש גמור, ועדיין אני בעד שיידע כל מחבל שדמו בראשו וכשהוא בא לרצוח אזרחים תמימים בפיגוע, שלא ייצא ממנו חי ויזכה לחופשת ״הכל כלול״ בכלא הישראלי.
לקרוא למבצע שומר החומות ״שומר ביבי״, מראה בדיוק לאן שייך הכותב ואת רמת הניתוק שלו מהעובדות (אני אישית חושב שביבי הוא המנהיג הכי מתועב שהיה כאן ב-50 שנים האחרונות)
בימים אלה ניתן לראות ״שיטת״ לחימה של קצב, או ללכת לשנים האחרונות ולראות שיטות לחימה של צבאות אחרים לעומת צה״ל. לא חושב שיש צבא אחד שמתקרב ברמת ההומאניות לצה״ל (בהתחשב בנסיבות).
לגביי אבו עאקלה- כל הצדדים הגיעו למסקנה שצה״ל הוא זה שירה, אז מה לעזאזל הבעיה להעביר את הקליע לבדיקה?
הרגלתי את עצמי לא להתווכח ולא לענות למשתמשים מסוגך בפורום, שהאמת לא מעניינת אותם, הם משתמשים בקלישאות נבובות ("אויב אכזר", "מחבלים" "צבא הומאני"), אף פעם לא מתייחסים באופן ישיר לטענות, הוכחות, תחקירים שמובאים כאן, ובעצמם אף פעם לא מביאים איזה מאמר/מחקר/תחקיר כדי לתמוך בטענות שלהם ("אויבינו הירדנים רוצים בהשמדתנו").

אני עונה מכיון שאתה טוען שקראת את הפוסט. קראת אולי אבל כמובן לא התייחסת לטענות המרכזיות שמוצגות בו עם הוכחות ברורות:
שבניגוד לטענת צה"ל, הוא כן רוצח עיתונאים.
שיש תרבות של רצח בצה"ל, וחמושינו גם מתגאים ברציחות שלהם.
שצה"ל תמיד מכחיש אמיתות כשהוא יכול, וכשמתגלה השקר, הוא תמיד מתאמץ לא לחקור, וכשכבר כן חוקרים, לרוב התוצאה היא שאין אשמים, וכשכבר יש אשמים, הם זוכים בטיפול רך ומפנק - וכל השרשרת הזו גורמת לכך שלצלף של צה"ל לא הייתה כנראה בעיה לשים את הפנים של שירין אבו עקלא בין כוונות, ולרצוח אותה, כי ידע שלא ישלם מחיר.

אתה מוזמן להתייחס לנושאים המהותיים הללו, ולא לזוטות כמו שומר ביבי או עלוב הפיקוד.

ואגב, הוא לא קרא לפעילות צה"ל יודונאצית, גם כאן אתה משקר, הוא אמר שמדינת ישראל לא חוקרת את הרצח, כי היא מפחדת מדעת הקהל הידונאצית.
אני אתייחס למה שמתאים לי. אתה לא חייב להסכים.
במאמר שכבר מתחילתו נוטף שנאה והבעת דעה עצמית, תרשה לי לקחת אותו בעירבון מוגבל.
אני די בטוח שאתה לא תתייחס למאמר של בן גביר, כאחד שמגיע אליה ממקום נקי.
הנושאים המהותיים לא מגיעים מנקודה ניטראלית, אלא מאחת כזאת שהחליטה שצה״ל הוא רוצח, שלי ברור שזה לא קרוב למציאות.
הרבה יותר קל לקרוא מאמר שיודע לכבד את הקוראים, ולא מתנהג כמו ילד בגן (״עלוב הפיקוד״).
אתה פשוט חי מכל הסיפורים שיש במאמר, כאילו שאתה ממש רוצה שיקרו.
תמשיך לספר את השקרים שלך כמו שאת העיתונאית הרג צה״ל, בו בזמן שהפלסטינאים מסרבים לבדיקה משותפת, או העברת הקליע בלבד (הרי הם כבר קבעו מי הרג מה הבעיה להעביר את הקליע?)
כדי שלא תהיה חייב להגיב לי יותר, אעשה זאת באופן הדדי.
אתה מוגדר בשפת העם ״שונא ישראל״, ואם זה תלוי בך (ובהזויים כמוך) לא תהיה כאן מדינה יהודית.
תמשיך לספר מעשיות מחו״ל, ולהביא מאמרים משונאי ישראל כתורה מסיני. תודה לאל, המדינה שלנו תמשיך להתקיים למרות משת״פים של האויב כמוך. היה שלום, ולא להתראות.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

teknoboy כתב:
teknoboy כתב: כלומר מבחינתך כל ערבי באשר הוא רוצה להשמיד אותך, כולל אלה שיש להם איתך הסכמי שלום או יחסים אחרים?

1. שמעתי שהשלטון בירדן חלש, לא ידוע לי על אחיזה של מנגנוני הביטחון הישראליים בשטח ברמה שמאפשרת להם לעזור למישהו במשהו. מה הם יעשו, יאיימו על מישהו שייקחו לו את האישור עבודה או לא יתנו לאמא שלו להגיע לבית חולים?
2. האמת שאתה באמת לא כתבת שאתה נגד קיומן, אתה רק מניח שקיומן תלוי ברצונה הטוב של ישראל.
3. אנשים נסעו למצריים בלי הפסקה (מלבד שטופי המוח שמאמינים לעמית סגל וכאלה). לפני שהיה הסכם נסעת לירדן? לדובאי?
ושוב, את כל הדברים השליליים שציינת, הסכמי פח שאתה מטנף עליהם הם הסיבה שאין אותם בהיקפים של פעם.
4. פששש פתאום אנחנו לא צד שיכול להשפיע על המצב? לפני רגע המדינות האלה היו תלויות בנו בשביל היציבות שלהן, פתאום אנחנו כאלה חסרי אונים ומסכנים ועלובים?
1. ישראל לא פעם שיתפה מידע בטחוני רגיש עם ארמון המלך, כדי לשמור על היציבות השלטונית (אתה בטוח יודע שיש שם מילוני פלסטינאים).
2. אני לא נגד קיומה של אף מדינה שמקיפה אותנו, אלא בעד קיומה של מדינת ישראל חזקה. נתתי את הסכמי אוסלו כדוגמא לכך שאין מישהו שבאמת בשל בצד השני. לתפיסתך, זה לא מספיק. לתפיסתי, זה ניסיון שעלה לנו בחיים רבים, ועד שלא תקום הנהגה שתוכל לנהל מו״מ ולקחת אחריות אמיתית על השטחים, אני אעדיף את המצב הקיים.
3. בתקופה של מורסי אנשים ממש לא נסעו בכמויות לסיני (ובצדק). התנועה הערב חזרה אחרי ששיתוף הפעולה הביטחוני התחזק.
4. אנחנו יכולים לנסות לעזור ליציבות השלטון על ידי מודיעין ופעולות מנע, לא להשפיע על דעת הקהל של העמים, שמה לעשות, פשוט מתעבים אותנו ברובם.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 29 מאי 2022, 19:47
teknoboy כתב:

1. ישראל לא פעם שיתפה מידע בטחוני רגיש עם ארמון המלך, כדי לשמור על היציבות השלטונית (אתה בטוח יודע שיש שם מילוני פלסטינאים).
2. אני לא נגד קיומה של אף מדינה שמקיפה אותנו, אלא בעד קיומה של מדינת ישראל חזקה. נתתי את הסכמי אוסלו כדוגמא לכך שאין מישהו שבאמת בשל בצד השני. לתפיסתך, זה לא מספיק. לתפיסתי, זה ניסיון שעלה לנו בחיים רבים, ועד שלא תקום הנהגה שתוכל לנהל מו״מ ולקחת אחריות אמיתית על השטחים, אני אעדיף את המצב הקיים.
3. בתקופה של מורסי אנשים ממש לא נסעו בכמויות לסיני (ובצדק). התנועה הערב חזרה אחרי ששיתוף הפעולה הביטחוני התחזק.
4. אנחנו יכולים לנסות לעזור ליציבות השלטון על ידי מודיעין ופעולות מנע, לא להשפיע על דעת הקהל של העמים, שמה לעשות, פשוט מתעבים אותנו ברובם.
1. גם אם נניח שזה נכון, יש מרחק גדול מכאן ועד התחושה ששידרת קודם שהם חייבים לך תודה על זה שהם עדיין קיימים.
2. את הקטע על אוסלו פספסתי, אבל במקרה מאוסלו גם אני לא מתלהב.
3. תמשיך להיטפל לאיזה מקרה שולי במקום להתייחס לעניין עצמו, למה לא. אתה באמת לא שם לב שאתה מתעלם מכל המציאות ובמקום זה מסתכל על תקופת זמן שרירותית שמתאימה ל"מסקנה" שהתחלת איתה? (מה שנקרא קטיף דובדבנים)
4. מה הקשר? אמרת שהיינו עושים שלום חם אם רק היה אפשר. שלום עושים עם ממשלות. לטענתך, הממשלה מהצד השני או חייבת לך טובת ענק או את עצם קיומה. נראה לי שיכולת לשכנע אותם לחמם את היחסים, אבל כשנוח לך אתה פתאום נהיה אימפוטנט.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

פתאום אני קולט שבגדול אתה טוען שהמשטרים במדינות השכנות פועלים בניגוד לרצון העמים שם, אבל מדינת ישראל משתמשת בשירותי הביטחון והביון שלה (ואולי בעוד כלים) כדי לייצב את המשטרים הלא רצויים האלה, כי הם נוחים לה.
תשמע, זה קצת נשמע כמו תאוריית קונספירציה אנטישמית.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

Asafasraf כתב: 29 מאי 2022, 19:40
אדום מטלי כתב:
לגופו של כותב- אדם שמכנה את פעילות צה״ל כיודונאצית, או מילים כמו ״עלוב הפיקוד״ מראים יותר על עליבותו שלו.
לגופם של דברים:
עדיין, צה״ל לא פועל בסביבה סטרילית, ונמצא בלחץ ובמלחמה יומיומית במירוץ של חתול ועכבר עם חלק מאוכלוסיה שרוצה בהשמדתנו.
גם אם לתפיסתך חלק קטן מאוד מהמקרים מגיע למשפט ולמאסר זה הרבה יותר מהאויב המר שלנו.
אנחנו שופטים חלק מהחיילים למאסר/ עונשים אחרים, בזמן שהרשות הפלסטינאית משלמת קצבה חודשית למחבל שכלוא בישראל.
אלאור עזריה טיפש גמור, ועדיין אני בעד שיידע כל מחבל שדמו בראשו וכשהוא בא לרצוח אזרחים תמימים בפיגוע, שלא ייצא ממנו חי ויזכה לחופשת ״הכל כלול״ בכלא הישראלי.
לקרוא למבצע שומר החומות ״שומר ביבי״, מראה בדיוק לאן שייך הכותב ואת רמת הניתוק שלו מהעובדות (אני אישית חושב שביבי הוא המנהיג הכי מתועב שהיה כאן ב-50 שנים האחרונות)
בימים אלה ניתן לראות ״שיטת״ לחימה של קצב, או ללכת לשנים האחרונות ולראות שיטות לחימה של צבאות אחרים לעומת צה״ל. לא חושב שיש צבא אחד שמתקרב ברמת ההומאניות לצה״ל (בהתחשב בנסיבות).
לגביי אבו עאקלה- כל הצדדים הגיעו למסקנה שצה״ל הוא זה שירה, אז מה לעזאזל הבעיה להעביר את הקליע לבדיקה?
הרגלתי את עצמי לא להתווכח ולא לענות למשתמשים מסוגך בפורום, שהאמת לא מעניינת אותם, הם משתמשים בקלישאות נבובות ("אויב אכזר", "מחבלים" "צבא הומאני"), אף פעם לא מתייחסים באופן ישיר לטענות, הוכחות, תחקירים שמובאים כאן, ובעצמם אף פעם לא מביאים איזה מאמר/מחקר/תחקיר כדי לתמוך בטענות שלהם ("אויבינו הירדנים רוצים בהשמדתנו").

אני עונה מכיון שאתה טוען שקראת את הפוסט. קראת אולי אבל כמובן לא התייחסת לטענות המרכזיות שמוצגות בו עם הוכחות ברורות:
שצה"ל תמיד מכחיש אמיתות כשהוא יכול, וכשמתגלה השקר, הוא תמיד מתאמץ לא לחקור, וכשכבר כן חוקרים, לרוב התוצאה היא שאין אשמים, וכשכבר יש אשמים, הם זוכים בטיפול רך ומפנק - וכל השרשרת הזו גורמת לכך שלצלף של צה"ל לא הייתה כנראה בעיה לשים את הפנים של שירין אבו עקלא בין כוונות, ולרצוח אותה, כי ידע שלא ישלם מחיר.

אתה מוזמן להתייחס לנושאים המהותיים הללו, ולא לזוטות כמו שומר ביבי או עלוב הפיקוד.

ואגב, הוא לא קרא לפעילות צה"ל יודונאצית, גם כאן אתה משקר, הוא אמר שמדינת ישראל לא חוקרת את הרצח, כי היא מפחדת מדעת הקהל הידונאצית.
הנושאים המהותיים לא מגיעים מנקודה ניטראלית, אלא מאחת כזאת שהחליטה שצה״ל הוא רוצח, שלי ברור שזה לא קרוב למציאות.
הרבה יותר קל לקרוא מאמר שיודע לכבד את הקוראים, ולא מתנהג כמו ילד בגן (״עלוב הפיקוד״).
תמשיך לספר את השקרים שלך כמו שאת העיתונאית הרג צה״ל, בו בזמן שהפלסטינאים מסרבים לבדיקה משותפת, או העברת הקליע בלבד (הרי הם כבר קבעו מי הרג מה הבעיה להעביר את הקליע?)
אתה מוגדר בשפת העם ״שונא ישראל״, ואם זה תלוי בך (ובהזויים כמוך) לא תהיה כאן מדינה יהודית.
תמשיך לספר מעשיות מחו״ל, ולהביא מאמרים משונאי ישראל כתורה מסיני. תודה לאל, המדינה שלנו תמשיך להתקיים למרות משת״פים של האויב כמוך. היה שלום, ולא להתראות.
חבל שירדת לעלבונות אישיים. דווקא עם רוב דבריך אפשר להסכים ולהחכים, אבל לא עם הדרך והסגנון. כולנו בני אדם ואף אחד הוא לא אנטישמי עוכר ישראל.
שער 5 זה הלב
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

המשטרים האלה מאוד לא יציבים, וישראל עוזרת להנהגה שלהם.
כשישראל עמדה מהצד, ראית מה בדיוק קרה בעזה.
אתה באמת לא מבין שהתפקיד של המדינה שלך היא לדאוג לרווחה ולבטחון התושבים שלה?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

D red imperia כתב:
אדום מטלי כתב: הרגלתי את עצמי לא להתווכח ולא לענות למשתמשים מסוגך בפורום, שהאמת לא מעניינת אותם, הם משתמשים בקלישאות נבובות ("אויב אכזר", "מחבלים" "צבא הומאני"), אף פעם לא מתייחסים באופן ישיר לטענות, הוכחות, תחקירים שמובאים כאן, ובעצמם אף פעם לא מביאים איזה מאמר/מחקר/תחקיר כדי לתמוך בטענות שלהם ("אויבינו הירדנים רוצים בהשמדתנו").

חבל שירדת לעלבונות אישיים. דווקא עם רוב דבריך אפשר להסכים ולהחכים, אבל לא עם הדרך והסגנון. כולנו בני אדם ואף אחד הוא לא אנטישמי עוכר ישראל.
אני מוכן לנהל דיון עם כל אדם, כל עוד הוא לא מתנשא (״אני לא עונה בד״כ לאנשים כמוך״).
שים לב שעם טקנו, למרות חילוקי דעות מרים אני שומר על שיח מכובד.
אף אחד לא שם את מיטלי לשופט המשטר כאן, והשימוש במאמר שהוא צירף בהם אנחנו נקראים ״יודונאצים״ כבר חצתה את כל גבולות הטעם הטוב.
הוא יאמץ בחום תחקיר עיתונאי שלא ביקר בשטח, ומסתמך על ניתוחים של קטעי קול, אבל מסרב לבדיקה יחד שהוצעה, או להעברת הקליע לישראל. זו צביעות מבחינתי.
נדמה שכל רגע שהמדינה שלנו קיימת עושה לו רע.
אם נשתמש בשפה שלו אז מבחינתי, אנשים כמוהו הם לכל הפחות יודנראט.
הוא גיבור כל כך גדול ומתנגד למדינה מיומה הראשון ומתעב אותה כל כך למה הוא לא מוותר על האזרחות שלו?
חלק גדול מהחברים כאן מתגוררים פה וחווים את הקשיים היומיומיים בחיים המשותפים כאן, וחלק שחיים רחוק מכאן חיים בתחושה שאנחנו בשנת 94, שבשני העמים היתה תקווה לשלום ורצון לפשרות (שגם הן מנותחות על ידי מיטלי לא כתהליך שלום אלא כקנוניה ציונית).
הפוסט קיבל לייק אחדbenaim
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תמונה
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

Asafasraf כתב: 29 מאי 2022, 21:08
D red imperia כתב:

אני מוכן לנהל דיון עם כל אדם, כל עוד הוא לא מתנשא (״אני לא עונה בד״כ לאנשים כמוך״).
שים לב שעם טקנו, למרות חילוקי דעות מרים אני שומר על שיח מכובד.
אף אחד לא שם את מיטלי לשופט המשטר כאן, והשימוש במאמר שהוא צירף בהם אנחנו נקראים ״יודונאצים״ כבר חצתה את כל גבולות הטעם הטוב.
הוא יאמץ בחום תחקיר עיתונאי שלא ביקר בשטח, ומסתמך על ניתוחים של קטעי קול, אבל מסרב לבדיקה יחד שהוצעה, או להעברת הקליע לישראל. זו צביעות מבחינתי.
נדמה שכל רגע שהמדינה שלנו קיימת עושה לו רע.
אם נשתמש בשפה שלו אז מבחינתי, אנשים כמוהו הם לכל הפחות יודנראט.
הוא גיבור כל כך גדול ומתנגד למדינה מיומה הראשון ומתעב אותה כל כך למה הוא לא מוותר על האזרחות שלו?
חלק גדול מהחברים כאן מתגוררים פה וחווים את הקשיים היומיומיים בחיים המשותפים כאן, וחלק שחיים רחוק מכאן חיים בתחושה שאנחנו בשנת 94, שבשני העמים היתה תקווה לשלום ורצון לפשרות (שגם הן מנותחות על ידי מיטלי לא כתהליך שלום אלא כקנוניה ציונית).
תתחיל בלקרוא לו בשמו: מטאלי, הצבע של המכונית, ולא מיטלי הבת של השכן. אחרי זה תימנע מכינויים כמו יודנראט ואז אולי אפשר יהיה לנהל דו שיח מכבד.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 29 מאי 2022, 20:55 המשטרים האלה מאוד לא יציבים, וישראל עוזרת להנהגה שלהם.
כשישראל עמדה מהצד, ראית מה בדיוק קרה בעזה.
אתה באמת לא מבין שהתפקיד של המדינה שלך היא לדאוג לרווחה ולבטחון התושבים שלה?
אני מבין את זה טוב מאוד, מי שלא מבין זה ממשלת ישראל לדורותיה, או לפחות היא כושלת בתפקידה זה.
ביטחון אישי? בקאנטים.
ביטחון אישי ליהודים בפרט? בקאנטים.
רווחה? :rofl: :rofl: :rofl:

במקום זה, המדינה שלך עוסקת במשטור דגלים, צנזורה בפייסבוק והתנכלות לאזרחים שלא באים לשלטון טוב בעין.
(אה, כמעט שכחתי, שלמדתי שהיא גם החליפה את מדיניות החוץ שלה בבחישה בענייניהן של שכנותיה)

ולגבי עזה, לא בטוח שאזכור המקום הזה ומה שקורה בו יכול איכשהו לשרת את אינטרס ההסברה הישראלי, אז במקומך לא הייתי מרים פה לאנטי-ציונים להנחתה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אדום מטלי כתב:
לגופם של דברים:

אספרף,

אתה הרי מדגים בתגובה הזו בדיוק את מה שאני טוען, ולכן אין שום תוחלת בדיון איתך. מביאים אליך טיעונים X, Y ואתה פשוט לא מתייחס אליהם, אלא ממשיך להגיד את מה שאתה רוצה, לחלוטין ללא קשר לטיענים שעלו.
אתה גם לא מכחיש את זה, אתה אומר "אני אגיב על מה שבא לי".

אולי אתה לא מבין מה אני אומר כאן, אז אתן לך דוגמא ממשהו שאתה לא מעורב בו רגשית באופן עמוק כל כך. נניח שאני אטען, שגשם יורד כאשר השמיים מכוסים עננים מסוג קומולוס, וכאשר הטמפטורה בגובה 2 ק"מ היא מתחת 6 מעלות, ונניח שלא תסכים איתי. נניח שאני אביא מטאורולוג שמסביר את זה בוידאו. התגובה שלך תהיה שהמאורולוג לובש חליפה סגולה מכוערת, והקול שלו לא רדיופוני בצורה בלתי נסבלת. אתה מבין שאין טעם להמשיך בדיון?

בפרט, בפוסט שהבאתי הכותב טוען את הטענות שכבר הבאתי מעל, ולא אחזור עליהן, והוא מביא 6 דוגמאות נפרדות למקרי רצח שקרו, כדי להוכיח את טענותיו, כאשר העובדות שם אינן במחלוקת (גם אם כאשר התבררה האמת ונחשפו השקרים של הצבא או הטיוח שלו, זה כבר לא היה אכפת לאיש, כרגיל).
ומה יש לך להגיד? שהכותב קרא למישהו "עלוב הפיקוד".

אם היית בוגר יותר, היית מפריך נניח 3 דוגמאות שהוא הביא. אבל הרי זה לא מעניין אותך אפילו, המציאות/האמת לא רלוונטיות.
אתה מבין, זה לא קשור להתנשאות, כאשר תהיה ענייני ותגיב לגופם של דברים ולא "למה שבא לך", ותביא סימוכין אמיתיים (שוב: מחקרים, מאמרים, דעות מומחים, ציטוטים, מקורות ארכיוניים) לטענות שלך (נניח: "אויבינו הירדנים רוצים לראות בהשמדתינו"....), אז נוכל לקיים דיון אמיתי.

אגב, אני מציע לך להפסיק כבר עם ה"שונא ישראל" הזה. אתה לא יכול להראות בשום צורה שאתה אוהב את ישראל יותר מאשר יוסי גורביץ. הוא פעיל המון שנים כדי להפוך את הארץ הזו למקום יותר טוב, אני מניח שהוא פעיל קצת יותר ממך. אם אתה לא מסכים איתו על מה זה מקום טוב יותר, אין בזה שום ראייה לכך שאתה אוהב והוא שונא.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אני עניתי לך שצה״ל לא נמצא במלחמה סטרילית ועושה טעויות, אבל למה שתתייחס לזה?
לי באופן אישי מאוד קשה לקחת ברצינות אדם אשר כותב מאמר ורושם ״עלוב הפיקוד״. יש כם דרך להעביר דברים.
לעומת זאת, רשמתי אתמול בבוקר ואני שואל איך ראו הפלסטינאים את העובדה שנגנב רכב עם תינוק בן שנה בתוכו? מה אתם עניתם? צרצרים.
כשאתה מחליט לא לענות למה שלא מסתדר עם האג׳נדה, תרשה גם לי לברור את התשובות שלי.
לגביי התרומה שלי למדינה: מה אתה יודע עליי?
ידידנו גורביץ׳ הוא לא אחד שרוצה שיהיה כאן יוצר טוב, אלא אדם שחי לתפיסתי במציאות מדומינת שבמצב הנוכחי שני העמים יכולים לחיות כאן בשלום.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

לא מבין מה יש לך מהילד ברכב.
יש פלסטינאים שגונבים רכבים בגלל שאין לפלסטינאים פרנסה תחת מגפי קלגסינו, וגנב הרכב לא יכל לעצור כשרדפו אחריו, הוא היה חייב למלט עצמו.
מה אתה מצפה שהפלסטינאים יגידו לעזאזל?
لا إله
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 30 מאי 2022, 06:24 אני עניתי לך שצה״ל לא נמצא במלחמה סטרילית ועושה טעויות, אבל למה שתתייחס לזה?
לי באופן אישי מאוד קשה לקחת ברצינות אדם אשר כותב מאמר ורושם ״עלוב הפיקוד״. יש כם דרך להעביר דברים.
לעומת זאת, רשמתי אתמול בבוקר ואני שואל איך ראו הפלסטינאים את העובדה שנגנב רכב עם תינוק בן שנה בתוכו? מה אתם עניתם? צרצרים.
לגביי התרומה שלי למדינה: מה אתה יודע עליי?
ידידנו גורביץ׳ הוא לא אחד שרוצה שיהיה כאן יוצר טוב, אלא אדם שחי לתפיסתי במציאות מדומינת שבמצב הנוכחי שני העמים יכולים לחיות כאן בשלום.
מה הקשר בין מלחמה לא סטרילית וטעויות לדיווח שקר של הצבא? בצבא יש תרבות שקר. זה נכון על מספר המגויסים החרדים, זה נכון על זובורים בזמנו וזה נכון גם על פגיעות בחפים מפשע (או בשמם הרשמי לא מעורבים). לא מדובר על מחבלים כפותים, מחבלים שכבר נכנעו ונורו למוות- זה נשים רגע בצד. יש שלל דוגמאות של אנשים שכלל לא היו מעורבים בפעילות לוחמה ונפגעו. ולא שהצבא הביע צער ולקח אחריות. התגובה האוטומטית זה לכסתח. ואגב גם ברמה הכי אגואיסטית אני במקומך הייתי מוטרד מזה. צבא שרגיל לכסתח באופן עקבי עלול לעשות את זה אם תיפצע במילואים/סדיר, אם הילדים שלך יחלו בשרות הסדיר וכיוב.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

זה נכון לכל דבר בצבא.
מהכי קטן, להכי גדול.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

שכחת את נושא ההתאבדויות שזו אחת החרפות הכי גדולות

אבל יאללה בקטנה מה זה להתעמר בחיילים ואז שהם מתאבדים לרשום את סיבת המוות כפליטת כדור בזמן ניקיון נשק, ולא לספר להורים כמובן. ונראה את החייל הבא שיעז לבקש קב"ן
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

על ההסמכה בשתיקה בתקשורת האמריקאית עם הפשעים של ישראל

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Asafasraf כתב: 30 מאי 2022, 06:24 אני עניתי לך שצה״ל לא נמצא במלחמה סטרילית ועושה טעויות, אבל למה שתתייחס לזה?
אדם כותב פוסט, מציג טיעונים כבדי משקל, ומביא שישה מקרים שאינם שנויים במחלוקת,שבהם חמושי צה"ל רוצחים אנשים ללא שום סיבה, ואף אחד מעולם לא שילם על זה מחיר, והתגובה שלך "שצה"ל לא נמצא במלחמה סטרילית ועושה טעויות". זה באמת מה שאתה חושב? חשבת להתיחס אולי לכל מקרה רצח בפירוט, ולהסביר מהן הנסיבות הלא סטריליות, ולמה הרוצח לא צריך לשבת 20 שנה בכלא? אתה לא מבין שזה בערך ברמה של "אבל הוא כתב עלוב הפיקוד"? או ש"יש לו חליפה סגולה"? איך אני אמור להתייחס לתגובה שלך? "צה"ל כן נמצא במלחמה סטרילית"? "צה"ל בכלל לא נמצא במלחמה"?
Asafasraf כתב: 30 מאי 2022, 06:24 לעומת זאת, רשמתי אתמול בבוקר ואני שואל איך ראו הפלסטינאים את העובדה שנגנב רכב עם תינוק בן שנה בתוכו? מה אתם עניתם? צרצרים.
אל תדבר אלי בלשון רבים. לא הצגת לי אף שאלה. אם תציג כאן טענה מסודרת עם סימוכין והוכחות (לא "אבל אויבינו אכזרים" או "ירדנים רוצים בחיסולינו"), אשמח להתייחס. כשדברת כאן על ראש החמאס שרוצה להרוג את כל היהודים, הבאתי לעזרתך את אמנת החמאס והראיתי לך שמה שאתה טוען לא כתוב בשום מקום. התייחסתי ברצינות.

Asafasraf כתב: 30 מאי 2022, 06:24 לגביי התרומה שלי למדינה: מה אתה יודע עליי?
לא יודע עליך כלום, מצטער אם טעיתי בתרומה שלך.
לגבי גורביץ, גם אם לתפיסתך המלומדת הוא "חי במציאות מדומיינת", האם ייתכן שהוא חי במציאות מדומיינת ועדיין רוצה שיהיה יותר טוב? מה לא מסתדר לך? אתה יכול להביא תימוכין לכך שהוא שונא את ישראל? נסה לקחת את זה כאתגר בבקשה, נסה לענות ישירות על השאלה ולא ללכת סחור סחור.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

לא הבאת לעזרתו את אמנת חמאס, התעלמת לחלוטין מאמנת חמאס של לפני 2017, שכמובן סותרת לחלוטין חלק ממה שאתה טוען
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אבל אם חמאס שינה את האמנה, זה לא יותר רלוונטי לדון באמנה המעודכנת?
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

its-sick כתב: 30 מאי 2022, 06:28 לא מבין מה יש לך מהילד ברכב.
יש פלסטינאים שגונבים רכבים בגלל שאין לפלסטינאים פרנסה תחת מגפי קלגסינו, וגנב הרכב לא יכל לעצור כשרדפו אחריו, הוא היה חייב למלט עצמו.
יכולת לטעון שיש גם גנבי רכב יהודיים שגונבים רכבים עם ילדים בפנים
יכולת לטעון שאולי גנב הרכב כלל לא ידע שיש ילד ברכב
יכולת לטעון שהוא לא התכוון לעשות שום דבר רע לילד
אבל אשכרה טענת שהוא גנב את הרכב בגלל הכיבוש ?
אין גנבי רכב יהודיים ?
אתה יכול לתת דוגמא למדינה אחת בעולם שבה אין כיבוש ולכן אין בה גנבי רכבים כלל ?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

pelegs כתב: 30 מאי 2022, 10:35 אבל אם חמאס שינה את האמנה, זה לא יותר רלוונטי לדון באמנה המעודכנת?
גם באמנת החמאס המקורית לא כתוב בשום מקום שצריך להרוג יהודים או לגרש אותם. תבדוק.
זו אמנה של ארגון דתי קיצוני וחשוך, ואין לי מילים טובות להגיד עליה. אבל אין שם את מה שהציונים כל כך רוצים שיהיה שם.
הוא כרגיל קופץ ללא שום אמירה שיעמוד מאחוריה, וגם כשהבאתי אותה, התגובה שלו למיטב זיכרוני הייתה משהו שקשור בנאצים, אבל לא שום דבר ענייני.
נערך לאחרונה על ידי אדום מטלי ב 30 מאי 2022, 13:47, נערך פעם 1 בסך הכל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

כבר ניהלתי פה דיון דומה עם טקנובוי והבאתי ציטוטים מדויקים, מוזמן ללכת ולהחכים במקום להתעצל.

ורק כי אתה כרגיל משקר, ספציפית לגבי הריגת יהודים -
The Prophet, Allah bless him and grant him salvation, has said:

"The Day of Judgement will not come about until Moslems fight the Jews (killing the Jews), when the Jew will hide behind stones and trees. The stones and trees will say O Moslems, O Abdulla, there is a Jew behind me, come and kill him. Only the Gharkad tree, (evidently a certain kind of tree) would not do that because it is one of the trees of the Jews." (related by al-Bukhari and Moslem).

ושכחת את המילה אנטישמי בהודעה שלך, גם זה כרגיל.

פלגס-
1. אני לא מאמין ששינוי האמנה הגיע משינוי בדעות, אלא מהבנה שלהיות נאצי זה רעיון לא טוב כשרוצים הכרה בינלאומית ונמצאים בעמדת מפתח. בדיוק כמו שלא האמנתי שקורבין התחרט על הליקוק לחמאס וחיזבאללה, מה שהתברר אחר כך כמס שפתיים.
2. כדי לענות על השאלה האם חמאס הוא ארגון אנטישמי רצוי להתייחס לכל החומרים.
3. אני לא העלתי את הנושא, אבל להתהדר באמנה ששונתה לפני 5 ימים זה מגוחך בעיניי, ורצוי להזכיר גם את הגרסא הקודמת אם משתמשים האמנה הזו כטיעון למשהו.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

בני12 כתב: 30 מאי 2022, 10:49
its-sick כתב: 30 מאי 2022, 06:28 לא מבין מה יש לך מהילד ברכב.
יכולת לטעון שיש גם גנבי רכב יהודיים שגונבים רכבים עם ילדים בפנים
יכולת לטעון שאולי גנב הרכב כלל לא ידע שיש ילד ברכב
יכולת לטעון שהוא לא התכוון לעשות שום דבר רע לילד
אבל אשכרה טענת שהוא גנב את הרכב בגלל הכיבוש ?
אין גנבי רכב יהודיים ?
אתה יכול לתת דוגמא למדינה אחת בעולם שבה אין כיבוש ולכן אין בה גנבי רכבים כלל ?
כל שאר מה שכתבת ברור מאליו. אבל זה שרוב גנבי הרכבים הפעילים בישראל הם פלסטינים זה בהחלט כיוון שהעוני שם כבד בהרבה מאשר פה, וזה פשע בסיכון נמוך יחסית.
لا إله
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 23 מאי 2022, 17:59
D&3 כתב: 23 מאי 2022, 17:45 :rose:

ואני לא מסכים עם הסיפא -
חלק גדול מהדיון פה הוא בגדול על הטיעון הכללי שהציונות היא נקודת המוצא של אזרח בישראל כי מרגע היוולדו הוא נחשף לתעמולה ציונית, וע"מ לערער את המחשבה שלו שהציונות היא כה נפלאה הוא צריך להיחשף ל"עולם שבחוץ " שנקי מפילטר התעמולה הציוני(ואני באופן כללי מסכים חלקית עם הטיעון ).

האשכול הזה בדיוק בשביל המטרה של להעשיר את הקוראים בידיעות שהם לא היו נחשפים אליהם אחרת.

אז כן, מבחינתי להפיץ פייק תןעלמני באשכול שהמטרה שלו זה בין היתר לשבור תעמולה אחרת זה לגמרי להשתין מהמקפצה, ורצוי מאוד שמפיצי הפייק יעשו בדק בית ויבינו איך הם הגיעו למצב שהם עושים את מה שהם מטיפים נגדו. אני ממש לא מקבל את זה שיש בזה איזשהו משהו ארסי / רגיל.
וזה כמובן לא קשור לתעמולת אויב בשם צורה, לא מפריע לי בכלל שיוזרים פה כותבים דברים פרו פלסטינים ואת רובם אני מחבב.
אני לא חושב (או לפחות אני מקווה) שאף אחד לא חושב שאפשר להציג את המציאות "נקייה מפילטרים" בפוסט בפורום\פייסבוק\טוויטר.
אני גם לא חושב שזאת המטרה של האשכול, כאילו "לחשוף את האמת".
גם שם האשכול (ולדעתי גם הודעת הפתיחה) לא מרמז אפילו על קצה של יומרה לתאר איזו מציאות נקייה וטהורה, להיפך - הרעיון הוא להציג את הדברים **מהזווית** שאנחנו לא רגילים לראות אותה ממנה.
לצורך העניין, אפילו לבוא ולכתוב פה מה היו כותרות העיתונים ומה ה-trending ברשתות בערבית זה כבר לחשוף אותך לעולם כפי שהוא משתקף מזווית אחרת.

דבר שני, אני לא חושב שמישהו פה הטיף נגד עצם הרעיון של אג'נדה\עמדות\תפיסת מציאות מגובשת והתיימר להיות נקי מהנ"ל, ככה שאני לא ממש רואה איפה יש פה השתנה מהמקפצה וכו' וכו'.

דבר שלישי, אם אנחנו שואפים לראות את המציאות בלי פילטרים, עדיף שנשאל אנשים שקצת פחות מעורבים רגשית מאיתנו.
(אם אני לא טועה, כשהתפרסמו דוחות מפורטים של ארגונים שמתמצאים היטב בפרטי הפרטים אבל אינם מעורבים בהם אישית, גם אז היה לך מה להגיד ומצאת דרך לפסול בלי להתייחס)

דבר רביעי, לגבי הארסיות. יש הבדל בין לכתוב משהו פרו-פלסטיני לבין הפצה של תעמולה פלסטינית, ולהאשים מישהו בדבר השני זה על סף להאשים אותו בבגידה.

ולסיום סיומת, אני איתך באמונה\תקווה שחשיפה לנקודת מבט אחרת, אם של סובייקט אחר ואם של מישהו "אובייקטיבי", בהחלט מועילה, ואני גם חושב שהבנה של האופן שבו הצד השני רואה את העולם היא שלב הכרחי בדרך לפתרון (איזה פתרון שלא יהיה, מלבד פתרונות מהסוג הסופי, כמובן).
יש לי קצת זמן פנוי אז מן הראוי שאתייחס-

1. אין ספק שהוא התחיל ככה וככל הנראה זו הייתה המטרה שלו, אבל בפועל בתחושה שלי הוא הרבה פעמים משמש כמסגרת בה מוסבר לציונים למה ואיך הם טועים( כשלרוב ההסבר הוא בורות), וזה לא רק מטלי, שלא יובן כאילו אני מנהל פה איזה מסע צלב פרטני. בפעמים שהאשכול כן שימש למטרה המקורית שלו השתדלתי להימנע מהלגיב פה דברים לא קשורים, כי שוב, במטרה הכללית אני מאוד תומך.
2. נראה לי שהסברתי את עצמי.
3. אני לא לגמרי מסכים, בשביל לראות את המציאות רצוי לחיות אותה במידה כזו או אחרת, ואז כבר מאוד קשה לא להיקשר רגשית. ולגבי הסוגריים, הביקורת שלי הייתה על נקודה מאוד ספציפית, והבעיה שלי הייתה שהם ממש לא מתמצאים בפרטים, או גרוע מכך, מעוותים את הפרטים במודע.
4. לא יודע מה לכתוב על זה, אבל באופן כללי אם מישהו הוא אנטי ציוני מוצהר אני לא מבין איך הןא בכלל יכול לבגוד בציונות או במפעל הציוני.

ואני מסכים על הסיפא, הייתי מוסיף שגם הבנה של נקודות מבט שאתה לא מסכים איתן היא חשובה, ודי חסרה פה לפעמים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 30 מאי 2022, 12:46
teknoboy כתב: 23 מאי 2022, 17:59
D&3 כתב: 23 מאי 2022, 17:45 :rose:

ואני לא מסכים עם הסיפא -
חלק גדול מהדיון פה הוא בגדול על הטיעון הכללי שהציונות היא נקודת המוצא של אזרח בישראל כי מרגע היוולדו הוא נחשף לתעמולה ציונית, וע"מ לערער את המחשבה שלו שהציונות היא כה נפלאה הוא צריך להיחשף ל"עולם שבחוץ " שנקי מפילטר התעמולה הציוני(ואני באופן כללי מסכים חלקית עם הטיעון ).

האשכול הזה בדיוק בשביל המטרה של להעשיר את הקוראים בידיעות שהם לא היו נחשפים אליהם אחרת.

אז כן, מבחינתי להפיץ פייק תןעלמני באשכול שהמטרה שלו זה בין היתר לשבור תעמולה אחרת זה לגמרי להשתין מהמקפצה, ורצוי מאוד שמפיצי הפייק יעשו בדק בית ויבינו איך הם הגיעו למצב שהם עושים את מה שהם מטיפים נגדו. אני ממש לא מקבל את זה שיש בזה איזשהו משהו ארסי / רגיל.
וזה כמובן לא קשור לתעמולת אויב בשם צורה, לא מפריע לי בכלל שיוזרים פה כותבים דברים פרו פלסטינים ואת רובם אני מחבב.
אני לא חושב (או לפחות אני מקווה) שאף אחד לא חושב שאפשר להציג את המציאות "נקייה מפילטרים" בפוסט בפורום\פייסבוק\טוויטר.
אני גם לא חושב שזאת המטרה של האשכול, כאילו "לחשוף את האמת".
גם שם האשכול (ולדעתי גם הודעת הפתיחה) לא מרמז אפילו על קצה של יומרה לתאר איזו מציאות נקייה וטהורה, להיפך - הרעיון הוא להציג את הדברים **מהזווית** שאנחנו לא רגילים לראות אותה ממנה.
לצורך העניין, אפילו לבוא ולכתוב פה מה היו כותרות העיתונים ומה ה-trending ברשתות בערבית זה כבר לחשוף אותך לעולם כפי שהוא משתקף מזווית אחרת.

דבר שני, אני לא חושב שמישהו פה הטיף נגד עצם הרעיון של אג'נדה\עמדות\תפיסת מציאות מגובשת והתיימר להיות נקי מהנ"ל, ככה שאני לא ממש רואה איפה יש פה השתנה מהמקפצה וכו' וכו'.

דבר שלישי, אם אנחנו שואפים לראות את המציאות בלי פילטרים, עדיף שנשאל אנשים שקצת פחות מעורבים רגשית מאיתנו.
(אם אני לא טועה, כשהתפרסמו דוחות מפורטים של ארגונים שמתמצאים היטב בפרטי הפרטים אבל אינם מעורבים בהם אישית, גם אז היה לך מה להגיד ומצאת דרך לפסול בלי להתייחס)

דבר רביעי, לגבי הארסיות. יש הבדל בין לכתוב משהו פרו-פלסטיני לבין הפצה של תעמולה פלסטינית, ולהאשים מישהו בדבר השני זה על סף להאשים אותו בבגידה.

ולסיום סיומת, אני איתך באמונה\תקווה שחשיפה לנקודת מבט אחרת, אם של סובייקט אחר ואם של מישהו "אובייקטיבי", בהחלט מועילה, ואני גם חושב שהבנה של האופן שבו הצד השני רואה את העולם היא שלב הכרחי בדרך לפתרון (איזה פתרון שלא יהיה, מלבד פתרונות מהסוג הסופי, כמובן).
יש לי קצת זמן פנוי אז מן הראוי שאתייחס-

1. אין ספק שהוא התחיל ככה וככל הנראה זו הייתה המטרה שלו, אבל בפועל בתחושה שלי הוא הרבה פעמים משמש כמסגרת בה מוסבר לציונים למה ואיך הם טועים( כשלרוב ההסבר הוא בורות), וזה לא רק מטלי, שלא יובן כאילו אני מנהל פה איזה מסע צלב פרטני. בפעמים שהאשכול כן שימש למטרה המקורית שלו השתדלתי להימנע מהלגיב פה דברים לא קשורים, כי שוב, במטרה הכללית אני מאוד תומך.
2. נראה לי שהסברתי את עצמי.
3. אני לא לגמרי מסכים, בשביל לראות את המציאות רצוי לחיות אותה במידה כזו או אחרת, ואז כבר מאוד קשה לא להיקשר רגשית. ולגבי הסוגריים, הביקורת שלי הייתה על נקודה מאוד ספציפית, והבעיה שלי הייתה שהם ממש לא מתמצאים בפרטים, או גרוע מכך, מעוותים את הפרטים במודע.
4. לא יודע מה לכתוב על זה, אבל באופן כללי אם מישהו הוא אנטי ציוני מוצהר אני לא מבין איך הןא בכלל יכול לבגוד בציונות או במפעל הציוני.

ואני מסכים על הסיפא, הייתי מוסיף שגם הבנה של נקודות מבט שאתה לא מסכים איתן היא חשובה, ודי חסרה פה לפעמים.
3. כשאתה קרוב אז לפעמים באמת נדמה לך שאתה יודע יותר ו"חי את השטח", אבל כמו שאומרים "מרוב עצים לא רואים את היער", וכמו שכתבת בעצמך, נוצרת מעורבות רגשית בעקבות הקרבה ולכן (תוספת שלי שאני חושב שהיא מחויבת המציאות וטבע האדם) בעצם לא רואים טוב ובפרט לא רואים את התמונה השלמה.
גם כשל שנובע ממעורבות, וגם כשל שנובע מקנה מידה לא נכון לבחינת המצב.
3'. בהקשר של דו"ח האפרטהייד של אמנסטי, לא זכור לי שהעלית איזה טענה כלשהי לגבי עיוות מידע, אלא לדבי המזכ"לית החדשה של הארגון.
4. הוא יכול בקלות לבגוד במדינה, כפי שהדבר מוגדר בחוק וכפי שהדבר מובן בציבור.

סייפא: ודאי שהבנה (במובן השכלי של המילה) של משהו שאתה לא מבין איתו היא חשובה, בדיוק כמו הבנה של כל דבר אחר שהוא חלק מהעולם שלך.
אתה באמת חושב שמישהו פה לא מבין את ההיגיון הפנימי (גם אם הוא קלוקל) של כל הבנעימים למיניהם?
כמו שאתה שם לב, "אנחנו" מוצאים אצלם סתירות פנימיות כל כמה הודעות. יש מצב ש"אנחנו" מבינים את הצד "שלהם" (או לפחות את מה שהם כותבים) יותר טוב מחלקם.
וגם אין בעיה לשמוע אותם ולהבין מה הם רוצים.
לעומת זאת, בפני ההבנה שלנו כישראלים את זווית הראייה הפלסטינית יש המון מכשולים מהמון סוגים. זה לא אותו דבר.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 30 מאי 2022, 11:21 כבר ניהלתי פה דיון דומה עם טקנובוי והבאתי ציטוטים מדויקים, מוזמן ללכת ולהחכים במקום להתעצל.

ורק כי אתה כרגיל משקר, ספציפית לגבי הריגת יהודים -
The Prophet, Allah bless him and grant him salvation, has said:

"The Day of Judgement will not come about until Moslems fight the Jews (killing the Jews), when the Jew will hide behind stones and trees. The stones and trees will say O Moslems, O Abdulla, there is a Jew behind me, come and kill him. Only the Gharkad tree, (evidently a certain kind of tree) would not do that because it is one of the trees of the Jews." (related by al-Bukhari and Moslem).

ושכחת את המילה אנטישמי בהודעה שלך, גם זה כרגיל.

פלגס-
1. אני לא מאמין ששינוי האמנה הגיע משינוי בדעות, אלא מהבנה שלהיות נאצי זה רעיון לא טוב כשרוצים הכרה בינלאומית ונמצאים בעמדת מפתח. בדיוק כמו שלא האמנתי שקורבין התחרט על הליקוק לחמאס וחיזבאללה, מה שהתברר אחר כך כמס שפתיים.
2. כדי לענות על השאלה האם חמאס הוא ארגון אנטישמי רצוי להתייחס לכל החומרים.
3. אני לא העלתי את הנושא, אבל להתהדר באמנה ששונתה לפני 5 ימים זה מגוחך בעיניי, ורצוי להזכיר גם את הגרסא הקודמת אם משתמשים האמנה הזו כטיעון למשהו.

אני לא מכיר את התרגום הזה לאנגלית.
אני ראיתי את התרגום לעברית, שנמצא בתוך מסמך ארוך של "מרכז המידע למודיעין ולטרור", שבודאי אינו חשוד בתרגום שעושה "הנחות" לחמאס בפרשנות הדברים, סביר להניח שאפילו להיפך (האמנה עצמה מופיע מעמוד 10 עד 39 במסמך). נראה לי שהקטע שהבאת באנגלית מקביל לקטע הבא, שהוא הרקע במקורות האסלאם עם הפסוקים הרלוונטיים וציטוטים של מוחמד. אין כאן שום עניין פרקטי, אלא רקע דתי למלחמת הקודש של האסלם בכופרים היהודים.
היעדים, האיסטרטגיה, והצעדים הפרקטיים מופיעים מאוחר יותר באמנה.

"למרות שהחוליות רחוקות זו מזו [מבחינת פערי הזמן שביניהן], ולמרות
שהמכשולים שהערימו הנוהים אחר הציונות בפני לוחמי מלחמת הקודש [מג'אהדין]
עצרו את המשך הג'האד, [חרף זאת] תנועת ההתנגדות האסלאמית נושאת עיניה
להגשים את הבטחת אללה, ככל שיארך הדבר; שהרי השליח [מחמד], תפילת אללה
עליו וברכתו לשלום, אמר: "לא תגיע השעה [יום הדין] עד אשר יילחמו המוסלמים
ביהודים ויהרגו אותם המוסלמים, ועד אשר יסתתר היהודי מאחורי האבנים
והעצים, ו[אז] יאמרו האבנים והעצים: "הו מוסלמי, הו עבד אללה, יש יהודי
מתחבא [מאחורי], בוא והרגהו", למעט הימלוח (ע'רקד), הנמנה עם העצים של
.( היהודים. ([חדית'] אשר מופיע אצל אל-בח'ארי ומסלם"

אין שום בעיה לכל אחד להביא פסוקים וציטוטים אכזריים מהתנ"ך שמצווים להרוג ולהשמיד את כל מי שאינו יהודי. אבל אין לזה שום שימוש פרקטי פוליטי רלוונטי.
(למשל "עַתָּה לֵךְ וְהִכִּיתָה אֶת עֲמָלֵק וְהַחֲרַמְתֶּם אֶת כָּל אֲשֶׁר לוֹ וְלֹא תַחְמֹל עָלָיו וְהֵמַתָּה מֵאִישׁ עַד אִשָּׁה מֵעֹלֵל וְעַד יוֹנֵק מִשּׁוֹר וְעַד שֶׂה מִגָּמָל וְעַד חֲמוֹר." או "רַק, מֵעָרֵי הָעַמִּים הָאֵלֶּה, אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, נֹתֵן לְךָ נַחֲלָה–לֹא תְחַיֶּה, כָּל-נְשָׁמָה. כִּי-הַחֲרֵם תַּחֲרִימֵם, הַחִתִּי וְהָאֱמֹרִי הַכְּנַעֲנִי וְהַפְּרִזִּי, הַחִוִּי, וְהַיְבוּסִי–כַּאֲשֶׁר צִוְּךָ, יְהוָה אֱלֹהֶיךָ")

בפרטים המעשיים של האמנה, כתוב שצריך להילחם כדי לכבוש את פלסטין, אבל לא כתוב בשום מקום שצריך להרוג את היהודים, וגם לא לגרש אותם. המקום היחיד שבו יש פרקטיקה של התייחסות ליהודים, כתוב כך:

ו. בני הדתות האחרות
תנועת החמאס [היא] תנועה הומאנית
סעיף שלושים ואחד
תנועת ההתנגדות האסלאמית היא תנועה הומאנית המכבדת את זכויות
האדם ומחויבת לסובלנות של האסלאם כלפי בני הדתות האחרות. היא אינה
עוינת להם אלא במידה שהם עוינים אותה או את מי שעומד בדרכה כדי
להפריע לה ולשים לאל את מאמציה. לפיכך מאמיני שלוש הדתות: האסלאם,
הנצרות והיהדות, יכולים לחיות זה במחיצת זה בחסות האסלאם בביטחון
מלא. ואכן רק בחסות האסלאם יתקיים הביטחון המלא . ואכן, ההיסטוריה
הרחוקה והקרובה הם העדות הטובה ביותר לכך. לכן, מאמיני הדתות
האחרות נקראים להפסיק להיאבק באסלאם במה שנוגע לריבונות על אזור
זה.

כאמור, אין לי שום סימפטיה לארגון דתי קיצוני משום דת, וככזה אני גם מתעב את החמאס. אבל כתנועה פוליטית הוא לא שואף להרוג את היהודים, וגם לא לגרש אותם.
זה שקר, וכולם יכולים לקרוא את האמנה המקורית של החמאס כאן, להיגעל אולי, ולשפוט בעצמם.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

זה בדיוק אותו קטע

וזה לא שקול לאיזשהו פסוק בתנך, זה שקול לפסוק בתנך שמופיע במגילת העצמאות ומצוטט תחת המילים "עלינו לקיים את מצוות אלוהים" ואז הפסוק.

וזה שאתה משקר לעצמך לא מבטל את העובדה שאתה משקר לכולם פה אז אל תרגיש טוב עם עצמך
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 30 מאי 2022, 15:15 זה בדיוק אותו קטע

וזה לא שקול לאיזשהו פסוק בתנך, זה שקול לפסוק בתנך שמופיע במגילת העצמאות ומצוטט תחת המילים "עלינו לקיים את מצוות אלוהים" ואז הפסוק.

וזה שאתה משקר לעצמך לא מבטל את העובדה שאתה משקר לכולם פה אז אל תרגיש טוב עם עצמך
אני מזמין את כולם לקרוא את האמנה בעצמם, ולהחליט לבד, האם מדיניות החמאס קוראת להרוג את כל היהודים ולגרש אותם מפלסטין, או שהיא לא אומרת שצריך להרוג אותם אלא שיש מקום בפלסטין גם ליהודים ונוצרים.
שכל מי שהעובדות והאמת מעניינות אותו ישפוט בעצמו.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עוד אחד שכבר מבין - אפרטהייד, לא כיבוש.

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הרחפן עם דגל פלסטין מעל לשער שכם זה אחד הדברים המרגשים שראיתי לאחרונה. היכולת של הפלסטינים להתנגד לכל אספקט של הדיכוי בצורה כ"כ עקבית, ועוד לעשות את זה באופן מקורי מרשימה אותי בכל פעם מחדש.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
שליחת תגובה