חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

גם ההגדרה שלנו כמיעוט היא מצחיקה..
בכל מדינה דמוקרטית אחרת, עמדות שמובעות פה הן מיינסטרים שמאלני. מדינת כל אזרחיה, זכויות שוות לכולם.. דברים טריוויאלים שאפילו לא צריך להגיד אותם.. במערב דווקא הציונים הם מיעוט.
רק בישראל, מדינה שמתיימרת לייצג את העם הקטן בעולם, אם כמויות מעניינות אותנו, זה נחשב מוקצה..
ציונים הם אנשים מוזרים. אין מה לומר.
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

מכירים את הקטע שבן גוריון הכחיש שצה"ל ביצע את הטבח בקיבייה? 70 שנה וכלום לא השתנה.
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אדום נחמד כתב: 27 מאי 2022, 01:24 בכל מדינה דמוקרטית אחרת, עמדות שמובעות פה הן מיינסטרים שמאלני. מדינת כל אזרחיה, זכויות שוות לכולם.. דברים טריוויאלים שאפילו לא צריך להגיד אותם..
נראה לי שזה מיינסטרים לא רק בשמאל. אלה דברים שהם די הבסיס שמוסכם על כולם (במדינות "תקינות", הכוונה).
לא נראה לי שמרין לה-פן רצה על טיקט של הפליית אזרחים ושלילת זכויות, למשל.
(תקנו אותי אם אני טועה)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

סחתיין על הסבלנות, פלגס...
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

חגי מטר:
יש שתי טענות שעולות בתגובה לתחקיר CNN על הרג שירין אבו עאקלה שחשוב להתייחס אליהן ברצינות: הטענה שחיילים לא יורים בעיתונאים, והטענה שבלי הקליע אי אפשר לקבוע דבר ושאי-מסירת הקליע מרמזת איכשהו על אחריות פלסטינית לירי.
שניה לפני התשובות לטענות האלה, חשוב להגיד שלמרות כל הממצאים ועדויות הראייה, גם עכשיו הדיווח של CNN הוא זהיר ומקצועי. הם *לא* קובעים באופן מוחלט שהצבא ירה אלא רק שכך מסתמן, וכשהם אומרים שהירי היה מכוון הם לא אומרים שהייתה כוונה להרוג עיתונאית, אלא שהירי למקום שבו היא הייתה לא היה רנדומלי אלא שהוא יועד למקום הזה, בלי לקבוע מניע. כך נראית עיתונאות זהירה ואחראית.

ועכשיו לטענות:
1. זה פשוט לא נכון. הצבא הרג עיתונאים בעזה, ובאופן עקבי עוצר, כולא, מכה ויורה בעיתונאים בגדה המערבית. אני מצרף שורה של דוגמאות בתגובות. דוגמא ממש טרייה: לפני שבועיים, ימים בודדים לפני מותה של שירין אבו עאקלה, פרסמנו וידאו של חיילים שמכים קשות את כתב "שיחה מקומית" באסל אל-עדרה, בזמן שהוא והאנשים סביבו לא עוברים על החוק אלא רק צועקים שוב ושוב שהוא עיתונאי ושיש לו תעודת עיתונאי. לחיילים זה לא מזיז.
זו מציאות שלא נוח לחיות איתה, אבל לטעון שהצבא לא פוגע בעיתונאים בכוונה זה פשוט לא נכון.

2. ההנחה שהפלסטינים אמורים למסור לישראל את הקליע מכילה בתוכה את ההנחה שיש לנו מנגנונים סבירים לחקירה ובירור האמת בנושא הזה. המציאות היא שזה פשוט לא נכון.
באופן כללי, אף אחד מחוץ לצבא לא חוקר את הצבא, והצבא גרוע מאוד בלחקור את עצמו. כן, מדי פעם יש מקרים כה מובהקים, שיוצרים כל כך הרבה לחץ בינלאומי, שאי אפשר להתעלם מהם, במיוחד אם החייל שעל הפרק הוא הש"ג ולא איזה קצין (כן, מקרה אזריה). אבל בגדול, מצ"ח היא גוף שמטייח את פעילות הצבא. לא סתם בצלם החליטו אחרי שנים להפסיק לעבוד עם הצבא. לא סתם יש דין הוציאו דו"ח (בתגובות) שמפרט איך המנגון גרוע. ולא סתם ג'ון בראון פרסם סדרה שלמה של כתבות שמפרטות – על בסיס חומרי החקירה של מצ"ח – איך מטייחים מקרי רצח (בתגובות).
באופן ספציפי למקרה הזה, אפילו אין חקירת מצ"ח, כי בצבא מפחדים מדעת הקהל הישראלית אם תהיה חקירה כזאת. אז לא חוקרים. במקום זה, עושים בירור פנימי שמי שממונה עליו הוא המפקד של החיילים שהיו בשטח, שיש לו אינטרס להגן על עצמו ועל חייליו, ובהעדר חקירה הבירור הזה גם מאפשר תיאום עדויות והעלמת ראיות.
עכשיו, אם אתם הפלסטינים, ומולכם צבא שכובש ומדכא אתכם, שבאופן עקבי מורח ומטייח חקירות, ושבמקרה הנוכחי מפקיד את כל הבדיקה בידי המפקד של החיילים בשטח – כמה הייתם סומכים על מנגנון הבדיקה הזה?

ואחרי כל זה צריך גם להוסיף את ההקשר: ישראל מקיימת כבר 55 שנים משטר צבאי בגדה המערבית שבמסגרתו יהודים הם אזרחים עם מעמד עליון, ופלסטינים הם נתינים חסרי זכויות. הצבא יכול להגיע לכל מקום בגדה, לעצור כל אחד ולהרוג כל אחד. זה מעורר התנגדות, מבלתי אלימה לחלוטין ועד אלימה להחריד, שאת כולה ללא הבחנה הצבא מדכא וחונק. זה יוצר מראות ועדויות שקשה לראות ולשמוע, ולכן הצבא נלחם במי שמתעדים ומעידים. זה נראה רע ויכול אולי אפילו לגרום לנו כאזרחים שאחראים על כל זה להרגיש רע, ולכן הצבא משקר באופן שיטתי על פעולותיו, כדי לטשטש ולבלבל ולעזור למי שרוצה להרגיש יותר טוב עם עצמו לדמיין ש"אנחנו לא יורים בעיתונאים" וש"צה"ל יכול לבדוק את עצמו". אבל זה הכל שקרים.

https://www.facebook.com/665118241/post ... 356588242/
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:פתאום הבנתי משהו: כשאסף ואחרים אומרים שאנשים שמחזיקים בעמדה שלי הם "המיעוט שבמיעוט" הם שוכחים שמפלגות שמחזיקות בעמדות דומות יושבות באופן קבוע על כעשרה מנדטים (עד 15 בבחירות הקודמות), ונפוצות מאד בחברה הפלסטינית בישראל. בין כלל הפלסטינים תחת שלטון ישראל יש רוב מוחלט למפלגות ותנועות פוליטיות שמייצגות דעות דומות. "משום מה", כל אותם פלסטינים לא נספרים, כי כשציונים מדברים על פוליטיקה ודעות בציבור הם מתייחסים כמעט תמיד אך ורק ליהודים. הפלסטינים לא מעניינים אותם. וזה גם בדיוק הסיבה שעד עכשיו לא שמתי לב לזה: אפילו בתור מישהו שכבר כמעט שני עשורים מתנגד לציונות, שכל חייו הבוגרים היה פעיל פוליטית בתחום ועןסק בו לא מעט ואפילו קרוב לעשור בכלל לא גר בישראל - תבנית החשיבה הציונית לפיה רק מה שיהודים חושבים רלוונטי בפוליטיקה הישראלית מוטבע בי באופן כ"כ עמוק שלקח לי כמה חודשים בכלל לחשוב על זה. מטורף.
בדעה שלך מחזיקים אנשי הרשימה המשותפת בלבד. אליהם אפשר להוסיף (אולי) את מוסי רז שגם מדבר על כיבוש ולא טיהור אתני.
גם אם נגיע ל-10 מדנטים, זה עדיין מיעוט שבמיעוט.
רוצה לקרוא לי גזען? בשמחה. החיים שלי התנהלו לפני האבחון שלך, וימשיכו להתנהל גם אחריו.
אני קורא לך ולשאר החברים מתייפייפים, כאלה שחיים בעולם מדומיין שבו הפלסטינאים פשוט מתים עלינו וחיים איתנו בשלום, כשהרצון שלך שבעקבות ריבוי טבעי גם יגיע הרגע שהם ישלטו כאן (בהנחה ונהיה מדינת כל אזרחיה).
מדהים איך כל פעם אתה מבצע את האבחנות (זה לא פת״ח זה חמאס) ושוכח שבלינץ׳ של שנת 2000 השתתפו פעילים במנגנוני הבטחון של אש״ף.
אני יודע שצה״ל לא מושלם, ועדיין משתדל להיות הכי הומאני שיש, בהתחשב בנסיבות.
לאף אחד אין ספק שאת אותו הבית יכלו לחסל בטיל מהאויר, ולהרוג את כל יושביו, אבל הקריבו חיים של חייל.
כבר באחת התגובות הראשונות שלי רשמתי לך האם רוב הפלסטינאים מחבלים? לא.
האם רוב המחבלים הם פלסטינאים? כן.
עם העובדות האלה אי אפשר להתווכח.
ד״א, איך תסביר את העובדה שרוב הטרור בעולם הוא מוסלמי? האם גם באירן יש טיהור אתני? אולי בלבנון? אולי באפגניסטן? כמה אפשר להיות מתייפייף?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Asafasraf כתב: 26 מאי 2022, 07:00 האם רוב המחבלים הם פלסטינאים? כן.
נניח שאתה מוציא את כל החיילים הלא קרביים מהתמונה, עדיין, האם יש פחות מחבלים ישראלים בצה"ל מאשר מחבלים פלסטינים? אתה יכול להביא מספרים?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

רוב הרוצחים מקרב חיילי צה"ל הם יהודים. נשבע לכם.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 27 מאי 2022, 06:53
pelegs כתב:פתאום הבנתי משהו: כשאסף ואחרים אומרים שאנשים שמחזיקים בעמדה שלי הם "המיעוט שבמיעוט" הם שוכחים שמפלגות שמחזיקות בעמדות דומות יושבות באופן קבוע על כעשרה מנדטים (עד 15 בבחירות הקודמות), ונפוצות מאד בחברה הפלסטינית בישראל. בין כלל הפלסטינים תחת שלטון ישראל יש רוב מוחלט למפלגות ותנועות פוליטיות שמייצגות דעות דומות. "משום מה", כל אותם פלסטינים לא נספרים, כי כשציונים מדברים על פוליטיקה ודעות בציבור הם מתייחסים כמעט תמיד אך ורק ליהודים. הפלסטינים לא מעניינים אותם. וזה גם בדיוק הסיבה שעד עכשיו לא שמתי לב לזה: אפילו בתור מישהו שכבר כמעט שני עשורים מתנגד לציונות, שכל חייו הבוגרים היה פעיל פוליטית בתחום ועןסק בו לא מעט ואפילו קרוב לעשור בכלל לא גר בישראל - תבנית החשיבה הציונית לפיה רק מה שיהודים חושבים רלוונטי בפוליטיקה הישראלית מוטבע בי באופן כ"כ עמוק שלקח לי כמה חודשים בכלל לחשוב על זה. מטורף.
בדעה שלך מחזיקים אנשי הרשימה המשותפת בלבד. אליהם אפשר להוסיף (אולי) את מוסי רז שגם מדבר על כיבוש ולא טיהור אתני.
רוצה לקרוא לי גזען? בשמחה. החיים שלי התנהלו לפני האבחון שלך, וימשיכו להתנהל גם אחריו.
אני קורא לך ולשאר החברים מתייפייפים, כאלה שחיים בעולם מדומיין שבו הפלסטינאים פשוט מתים עלינו וחיים איתנו בשלום, כשהרצון שלך שבעקבות ריבוי טבעי גם יגיע הרגע שהם ישלטו כאן (בהנחה ונהיה מדינת כל אזרחיה).
מדהים איך כל פעם אתה מבצע את האבחנות (זה לא פת״ח זה חמאס) ושוכח שבלינץ׳ של שנת 2000 השתתפו פעילים במנגנוני הבטחון של אש״ף.
אני יודע שצה״ל לא מושלם, ועדיין משתדל להיות הכי הומאני שיש, בהתחשב בנסיבות.
לאף אחד אין ספק שאת אותו הבית יכלו לחסל בטיל מהאויר, ולהרוג את כל יושביו, אבל הקריבו חיים של חייל.
כבר באחת התגובות הראשונות שלי רשמתי לך האם רוב הפלסטינאים מחבלים? לא.
ד״א, איך תסביר את העובדה שרוב הטרור בעולם הוא מוסלמי? האם גם באירן יש טיהור אתני? אולי בלבנון? אולי באפגניסטן? כמה אפשר להיות מתייפייף?
לא הבנתי איך העובדה שדעת מישהו היא מיעוט הופך אותה לשגויה. כשקופרניקוס דיבר על מערכת הליוצנטרית שהשמש במרכז רוב אירופה סברה שכדור הארץ במרכז. אותו כנ"ל לגבי כהנמן וקבלת החלטות לגבי רווח והפסד (התאוריה הרווחת עד אליו הייתה שהרציונל הנקי מנחה אנשים בהחלטות), אותו כנ"ל לגבי דארווין והאבולוציה מול בריאה. בקיצור, זה שמיעוט חושב משהו לא פוסל דעתו אוטומטית.
לגבי טיהור אתני באיראן https://arab.news/mr5ew
לגבי אפגניסטן
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ethnic_ ... fghanistan
לגבי לבנון
https://dash.harvard.edu/handle/1/33493501
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 27 מאי 2022, 06:53 1. בדעה שלך מחזיקים אנשי הרשימה המשותפת בלבד. אליהם אפשר להוסיף (אולי) את מוסי רז שגם מדבר על כיבוש ולא טיהור אתני.
2. רוצה לקרוא לי גזען? בשמחה. החיים שלי התנהלו לפני האבחון שלך, וימשיכו להתנהל גם אחריו.
3. אני קורא לך ולשאר החברים מתייפייפים, כאלה שחיים בעולם מדומיין שבו הפלסטינאים פשוט מתים עלינו וחיים איתנו בשלום, כשהרצון שלך שבעקבות ריבוי טבעי גם יגיע הרגע שהם ישלטו כאן (בהנחה ונהיה מדינת כל אזרחיה).
4. מדהים איך כל פעם אתה מבצע את האבחנות (זה לא פת״ח זה חמאס) ושוכח שבלינץ׳ של שנת 2000 השתתפו פעילים במנגנוני הבטחון של אש״ף.
5. אני יודע שצה״ל לא מושלם, ועדיין משתדל להיות הכי הומאני שיש, בהתחשב בנסיבות.
6. כבר באחת התגובות הראשונות שלי רשמתי לך האם רוב הפלסטינאים מחבלים? לא.
7. ד״א, איך תסביר את העובדה שרוב הטרור בעולם הוא מוסלמי? האם גם באירן יש טיהור אתני? אולי בלבנון? אולי באפגניסטן? כמה אפשר להיות מתייפייף?

1. מעבר לעובדה שהרשימה המשותפת ורע"מ הם המייצגים הפרלמנטריים הברורים ביותר של הפלסטינים בישראל, הזכרתי גם את שאר הפלסטינים שחיים תחת שליטה ישראלית. שוב הראת איך הדעה שלהם פשוט לא נחשבת.

2. אתה יכול להתייחס לטענות שלי, להתווכח עם הסיבות שהצגת לכך שאני קורא לך גזען. במקום להתעסק בתוכן אתה בוחר להתעסק במסגרת. חבל.

3. כבר כתבתי כאן כמה וכמה פעמים שבמצב הנוכחי הפלסטינים לא מתים עלינו, ולא רוצים לחיות איתנו בשלום. הם מתנגדים, ובצדק רב, לכל החרא שהציונות מפילה עליהם. הם שונאים את זה ואת הציונים - ובצדק גמור. העובדה שאתה משוכנע שבשניה שיהיה רוב פלסטיני במדינה הם יעשו ליהודים מה שהציונים עשו להם היא השלכה של כל מה שאתה *יודע* שישראל עשתה להם לאורך השנים. זה בדיוק מה שהלבנים אמרו על העבדים השחורים (אסור לתת להם שיוויון זכויות כי הם ברברים ויהרגו אותנו ברגע שתהיה להם ההזדמנות) ואפילו מה שהנאצים אמרו על היהודים (אסור לתת להם לשרוד אחרת הם ינקמו בנו). אותו חרא גזעני, שפה אחרת. זה הכל.

4. כבר כתבתי לך כמה זה לא רלוונטי לנקודה, בבקשה תקרא שוב את הסעיף הרלוונטי.

5. צה"ל צריך להתמודד עם לחץ בינ"ל. אין כאן שום הומאניות. למעשה, אין שום הומאניות בלהחזיק כשלושה מליוני בני-אדם תחת דיקטטורה צבאית במשך שלושה דורות + מליון וחצי בני-אדם בבית כלא ענק. אפס הומאניות. כבר עברנו על הנקודה הזו בעבר.

6. זה מאד תלוי בהגדרה שלך למחבלים. בהתחשב בזה שצה"ל מבצע טרור מדינתי, יש יותר חיילי צה"ל מאשר לוחמים פלסטינים. אם אתה מגביל את ההגדרה של טרור להתנגדות בלתי-מדינתית בלבד - ובכן, מן הסתם יש יותר טרוריסטים פלסטינים - הציונים לא צריכים טרור בלתי-מדינתי, יש להם מדינה וצבא.

7. קודם כל - זה ממש לא נכון שרוב הטרור בעולם הוא מוסלמי. אתה פשוט נחשף רק לזוית הזו בתקשורת, הן בעברית והן באנגלית. נתחיל עם זה שבמדינות המערב רוב הטרור מגיע מקבוצות ימין קיצוני/עליונות לבנה . מעבר לכך, ישנן קבוצות רבות של ארגוני גרילה ברחבי העולם שאתה לא שומע עליהם, כי הם לא מעניינים את התקשורת הישראלית: מתי בפעם האחרונה קראת על ה-FARC בקולומביה? על הנמרים הטמילים בסרי לאנקה? על מה שקורה במיאנמר? אין במקומות האלו ולו טרוריסט מוסלמי אחד. באיזור המזרח התיכון + אפגניסטאן, מן הסתם שרוב פעולות הטרור תבוצענה ע"י מוסלמים - בכל זאת, מדובר ברוב המוחלט של האזרחים שם/כאן. כאילו, מי אתה חושב שיבצע פעולות חבלה כנגד הצבא האמריקאי באפגניסטאן ועיראק - בודהיסטים? יהודים? טאואיסטים?...
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום מטלי כתב: 27 מאי 2022, 02:35 סחתיין על הסבלנות, פלגס...
יותר אובססיה לענות לנקודות שגויות מאשר סבלנות, אבל תודה בכל זאת.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אני די בטוח שבבורמה( מיאנמר ) יש לא מעט טרוריסטים מוסלמים, אבל באופן כללי ברצח עם שמתחולל שם בשנים האחרונות המוסלמים הם הקורבן
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 27 מאי 2022, 15:49 אני די בטוח שבבורמה( מיאנמר ) יש לא מעט טרוריסטים מוסלמים, אבל באופן כללי ברצח עם שמתחולל שם בשנים האחרונות המוסלמים הם הקורבן
כן, חשבתי על זה מאוחר מדי. בדר"כ אני חושב על המקום כמדינה בודהיסטית (והם אלו שביצעו את רוב הזוועות שם בעשורים האחרונים), אבל אתה צודק.
תחליף את מיאנמר במזרח אוקראינה: ע"פ אוקראינה, שתי הרפובליקות העצמאיות של לוהנסק ודונייצק הן ארגוני טרור. הפואנטה היא שיש הרבה מאד ארגוני טרור גדולים יחסית שאינם איסלאמיים, ושהאמירה "רוב הטרוריסטים הם מוסלמים" מעידה במקרה הטוב על בורות בנושא, ובמקרה הרע על רשעות מכוונת.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 27 מאי 2022, 15:49 אני די בטוח שבבורמה( מיאנמר ) יש לא מעט טרוריסטים מוסלמים, אבל באופן כללי ברצח עם שמתחולל שם בשנים האחרונות המוסלמים הם הקורבן
הרוהינגה הם אכן מוסלמים. הן מיעוט נרדף, קרבן לרצח עם מתמשך והטיהור אתני על ידי הממשלה הפושעת והאכזרית של מיאנמר (שגם לה אגב, ישראל שמחה למכור אמצעי לחימה ומעקב, למרות השימוש האכזרי הידוע מראש, העיקר להרוויח הרבה כסף). בכל המקומות בהם מיעוטים נרדפים על חיים ועל חירותם, ההתנגדות היא אלימה. אפשר תמיד לקרוא להם טרוריסטים, זה עניין של מסגור (גם המחתרת האירית היו טרוריסטים, גם הויאטקונג, גם האוקראינים שנלחמים ברוסים עכשיו).
נערך לאחרונה על ידי אדום מטלי ב 28 מאי 2022, 01:43, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

מעניין שגם במעוזי הליכוד, שרובם ככולם יישובים לא מעורבים אלא יהודיים לחלוטין, מרבית התושבים שונאים ערבים בדיוק כמו אלה שגדלו איתם ברמלה ומכירים אותם מקרוב.
שער 5 זה הלב
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 27 מאי 2022, 06:53 1. בדעה שלך מחזיקים אנשי הרשימה המשותפת בלבד. אליהם אפשר להוסיף (אולי) את מוסי רז שגם מדבר על כיבוש ולא טיהור אתני.
2. רוצה לקרוא לי גזען? בשמחה. החיים שלי התנהלו לפני האבחון שלך, וימשיכו להתנהל גם אחריו.
3. אני קורא לך ולשאר החברים מתייפייפים, כאלה שחיים בעולם מדומיין שבו הפלסטינאים פשוט מתים עלינו וחיים איתנו בשלום, כשהרצון שלך שבעקבות ריבוי טבעי גם יגיע הרגע שהם ישלטו כאן (בהנחה ונהיה מדינת כל אזרחיה).
4. מדהים איך כל פעם אתה מבצע את האבחנות (זה לא פת״ח זה חמאס) ושוכח שבלינץ׳ של שנת 2000 השתתפו פעילים במנגנוני הבטחון של אש״ף.
7. ד״א, איך תסביר את העובדה שרוב הטרור בעולם הוא מוסלמי? האם גם באירן יש טיהור אתני? אולי בלבנון? אולי באפגניסטן? כמה אפשר להיות מתייפייף?

1. מעבר לעובדה שהרשימה המשותפת ורע"מ הם המייצגים הפרלמנטריים הברורים ביותר של הפלסטינים בישראל, הזכרתי גם את שאר הפלסטינים שחיים תחת שליטה ישראלית. שוב הראת איך הדעה שלהם פשוט לא נחשבת.

2. אתה יכול להתייחס לטענות שלי, להתווכח עם הסיבות שהצגת לכך שאני קורא לך גזען. במקום להתעסק בתוכן אתה בוחר להתעסק במסגרת. חבל.

3. כבר כתבתי כאן כמה וכמה פעמים שבמצב הנוכחי הפלסטינים לא מתים עלינו, ולא רוצים לחיות איתנו בשלום. הם מתנגדים, ובצדק רב, לכל החרא שהציונות מפילה עליהם. הם שונאים את זה ואת הציונים - ובצדק גמור. העובדה שאתה משוכנע שבשניה שיהיה רוב פלסטיני במדינה הם יעשו ליהודים מה שהציונים עשו להם היא השלכה של כל מה שאתה *יודע* שישראל עשתה להם לאורך השנים. זה בדיוק מה שהלבנים אמרו על העבדים השחורים (אסור לתת להם שיוויון זכויות כי הם ברברים ויהרגו אותנו ברגע שתהיה להם ההזדמנות) ואפילו מה שהנאצים אמרו על היהודים (אסור לתת להם לשרוד אחרת הם ינקמו בנו). אותו חרא גזעני, שפה אחרת. זה הכל.

5. צה"ל צריך להתמודד עם לחץ בינ"ל. אין כאן שום הומאניות. למעשה, אין שום הומאניות בלהחזיק כשלושה מליוני בני-אדם תחת דיקטטורה צבאית במשך שלושה דורות + מליון וחצי בני-אדם בבית כלא ענק. אפס הומאניות. כבר עברנו על הנקודה הזו בעבר.

6. זה מאד תלוי בהגדרה שלך למחבלים. בהתחשב בזה שצה"ל מבצע טרור מדינתי, יש יותר חיילי צה"ל מאשר לוחמים פלסטינים. אם אתה מגביל את ההגדרה של טרור להתנגדות בלתי-מדינתית בלבד - ובכן, מן הסתם יש יותר טרוריסטים פלסטינים - הציונים לא צריכים טרור בלתי-מדינתי, יש להם מדינה וצבא.

7. קודם כל - זה ממש לא נכון שרוב הטרור בעולם הוא מוסלמי. אתה פשוט נחשף רק לזוית הזו בתקשורת, הן בעברית והן באנגלית. נתחיל עם זה שבמדינות המערב רוב הטרור מגיע מקבוצות ימין קיצוני/עליונות לבנה . מעבר לכך, ישנן קבוצות רבות של ארגוני גרילה ברחבי העולם שאתה לא שומע עליהם, כי הם לא מעניינים את התקשורת הישראלית: מתי בפעם האחרונה קראת על ה-FARC בקולומביה? על הנמרים הטמילים בסרי לאנקה? על מה שקורה במיאנמר? אין במקומות האלו ולו טרוריסט מוסלמי אחד. באיזור המזרח התיכון + אפגניסטאן, מן הסתם שרוב פעולות הטרור תבוצענה ע"י מוסלמים - בכל זאת, מדובר ברוב המוחלט של האזרחים שם/כאן. כאילו, מי אתה חושב שיבצע פעולות חבלה כנגד הצבא האמריקאי באפגניסטאן ועיראק - בודהיסטים? יהודים? טאואיסטים?...
לא מבין את הרצון שלך להכליל את הפלסטינאים בשטחים כתושבי מדינת ישראל.
אני בעד שתי מדינות לשני עמים, רק שבצד השני אין מישהו שמוכן לקחת את המושכות, וכשלקחו את המושכות (עזה ויריחו), הם יצאו לפיגועים.
נשאיר רגע את הפלסטינים בשטחים בצד, ואתן לך סדר יום לחבר שלי, נשוי עם ילדים, שאחת מהן בגיל 16.
הוא קם בבוקר ונוסע לחנות שלו בשוק רמלה שמי ״ששומר״ עליו זו משפחת ג׳רושי (מילה מכובסת לפרוטקשן).
הבת שלו לומדת בתיכון מעורב, וכאשר יוצאת להליכה בערב עם חבר שלה היא תיתקל לא פעם בערבים שיתחילו איתה ויעירו לה, ושאם החבר באעות יגיב, פשוט יפרקו לו את הצורה. זה ממשיך בערב בירי של אקדחים/ רובים בעת חתונה, כשזה מלווה בזיקוקים.
אני בכלל לא מדבר על הנהיגה הפראית עם מוזיקה בקולי קולות וחריקת צמיגים. זה ההבדל בין ״לגור איתם״, לבין ״לשתף איתם פעולה״
איפה ראית (למעט הפרוטקשן) יהודים שמתנהגים בצורה כזו חייתית?
תחליט דבר אחד: העולם מתערב או לא? אם כן, מדוע אנחנו לא מבודדים מדינית? אולי כי מאחורי המילים היפות אנשים רואים את המצב כאן שונה ממך?
ההגדרה שלי למחבל היא אדם שבא להרוג אותך בכוונת תחילה, ללא כל הבחנה בין תינוק לאדם בוגר, או בין חייל לאזרח.
האם חיילי צה״ל יורים בכל הזדמנות בכדי להרוג?
את החשש שהפלסטינאים יעשו לנו אני לוקח מכל המדינות ״המוצלחות״ שמקיפות אותנו, בהן אפשר לראות את המודרניזציה וההצלחה.
רוב הטרור מגיע מהמוסלמים, וזה ממש לא קשור לכך שאנחנו לא נחשפים לטרור אחר.

https://www.inss.org.il/he/publication/ ... acks-2021/
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 27 מאי 2022, 18:32
pelegs כתב:

לא מבין את הרצון שלך להכליל את הפלסטינאים בשטחים כתושבי מדינת ישראל.
אני בעד שתי מדינות לשני עמים, רק שבצד השני אין מישהו שמוכן לקחת את המושכות, וכשלקחו את המושכות (עזה ויריחו), הם יצאו לפיגועים.
נשאיר רגע את הפלסטינים בשטחים בצד, ואתן לך סדר יום לחבר שלי, נשוי עם ילדים, שאחת מהן בגיל 16.
הוא קם בבוקר ונוסע לחנות שלו בשוק רמלה שמי ״ששומר״ עליו זו משפחת ג׳רושי (מילה מכובסת לפרוטקשן).
הבת שלו לומדת בתיכון מעורב, וכאשר יוצאת להליכה בערב עם חבר שלה היא תיתקל לא פעם בערבים שיתחילו איתה ויעירו לה, ושאם החבר באעות יגיב, פשוט יפרקו לו את הצורה. זה ממשיך בערב בירי של אקדחים/ רובים בעת חתונה, כשזה מלווה בזיקוקים.
אני בכלל לא מדבר על הנהיגה הפראית עם מוזיקה בקולי קולות וחריקת צמיגים. זה ההבדל בין ״לגור איתם״, לבין ״לשתף איתם פעולה״
תחליט דבר אחד: העולם מתערב או לא? אם כן, מדוע אנחנו לא מבודדים מדינית? אולי כי מאחורי המילים היפות אנשים רואים את המצב כאן שונה ממך?
ההגדרה שלי למחבל היא אדם שבא להרוג אותך בכוונת תחילה, ללא כל הבחנה בין תינוק לאדם בוגר, או בין חייל לאזרח.
את החשש שהפלסטינאים יעשו לנו אני לוקח מכל המדינות ״המוצלחות״ שמקיפות אותנו, בהן אפשר לראות את המודרניזציה וההצלחה.
רוב הטרור מגיע מהמוסלמים, וזה ממש לא קשור לכך שאנחנו לא נחשפים לטרור אחר.

אתה מתעקש לדבוק בהכללות. גם ציינת במקום אחר שאתה לא מבין מי שיוצא נגד ההכללות האלו. מה לעשות ששיעים זה לא סונים, האמירויות זה לא לבנון, פתח זה לא חמאס, ורפעת טורק זה לא זכרייה זביידי. וזה בולט כי כשזה מגיע להכללות אחרות אתה וגם אחרים פה מתעצבנים באופן מובן וטבעי. נניח לא כל אוהדי הפועל זרקו חפצים מהיציע, אז למה ענישה קולקטיבית?
בכל מקרה, כמו שכתבתי, זה שהעולם לא מתערב לא אומר שפלגס או טכנו או אני שוגים. שנים שהעולם לא התערב או מתערב במה שקרה בהודו, או בטיבט, או בחבל הכורדי בטורקיה. אז? היחס לכורדים הוגן?

והערה לגבי החבר שלך. מה שהוא עובר זה חרפה וחשוב שתהיה התערבות משטרתית יעילה. זה אגב לא מאד שונה מבניין שחבר שלי גר בו, על טהרת היהודים, שבמקרה גרים בו ככל הנראה חברי משפחת פשע. עבריינים יש בכל דת
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 27 מאי 2022, 18:32 1. לא מבין את הרצון שלך להכליל את הפלסטינאים בשטחים כתושבי מדינת ישראל.
2. נשאיר רגע את הפלסטינים בשטחים בצד, ואתן לך סדר יום לחבר שלי, נשוי עם ילדים, שאחת מהן בגיל 16.
3. תחליט דבר אחד: העולם מתערב או לא? אם כן, מדוע אנחנו לא מבודדים מדינית? אולי כי מאחורי המילים היפות אנשים רואים את המצב כאן שונה ממך?
4. ההגדרה שלי למחבל היא אדם שבא להרוג אותך בכוונת תחילה, ללא כל הבחנה בין תינוק לאדם בוגר, או בין חייל לאזרח.
5. את החשש שהפלסטינאים יעשו לנו אני לוקח מכל המדינות ״המוצלחות״ שמקיפות אותנו, בהן אפשר לראות את המודרניזציה וההצלחה.
6. רוב הטרור מגיע מהמוסלמים, וזה ממש לא קשור לכך שאנחנו לא נחשפים לטרור אחר.

1. הם נתונים לשליטתה של מדינת ישראל באופן די ישיר (מה שנקרא "נתינים" אל מול "אזרחים"), ולכן אמורה להיות להם כל זכות להשפיע על השלטון. אם זה לא המצב אז ישראל אינה מדינה דמוקרטית (וזה באמת המצב, וישראל באמת אינה מדינה דמוקרטית). כשמכלילים אותם בשאלה הבסיסית ביותר בשטח א"י/פלסטין - מה המבנה הפוליטי בארץ - יוצא שאחוז גדול של אנשים מבינים שמדובר בחברת מתיישבים שביצעה טיהור אתני ומפעילה אפרטהייד על חלק נכבד מהאוכלוסיה.
אני לא יודע כמה פעמים אני צריך לחזור על המאמר ההוא של מאבק סוציאליסטי. עדיין לא הצלחת למצוא אותו?..

2. סבבה. תן לי לתת לך סדר יום של חבר שלי מהתיכון, יהודי אשכנזי ולבן להפליא, שבתקופה הרלוונטית התגורר בשכונה דרומית בתל-אביב. היו שם כמה עסקים תחת פרוטקשן של משפחת אלפרון, כולל דוכן פיצה באמצע אתר בניה, מוקף חומה ושומר עם M-16 (אחד הדברים ההזויים שראיתי בחיי). הוא ואחותו הקטנה למדו איתי באותו תיכון, תיכון תל-אביבי מעורב. לא מעט יצא שבזמן שהיא הסתובבה בערב עם חברים היא נתקלה מיהודים מזרחים שהתחילו איתה - ולפעמים גם דפקו מכות לחברים שלה. אירועים מיוחדים בשכונה, למשל חגיגות פורים, היו מלווים תמיד בירי וכמויות מטורפות של זיקוקים. אני בכלל לא מדבר על הנהיגה הפראית של מזרחים ומוזיקה בקולי קולות מהמכוניות ובאוטובוסים.
כל מה שכתבתי לעיל אלה דברים שבאמת היו. הדעה הרווחת בקרב סביבתי האשכנזית היא שמזרחים נחותים יותר מאשכנזים, הם נוהגים באופן פרוע, הפשיעה חוגגת אצלם בשכונות, הם מנגנים את המוזיקה המזרחית שלהם בקולי קולות ובאופן כללי "מתנהגים בצורה חייתית". האם הסביבה האשכנזית שבה גדלתי צדקה? לא. היא הייתה גזענית במיוחד וביצעה הכללות כלפי מזרחים. יש משפחות פשע אשכנזיות - אבל תמיד מדברים על משפחות הפשע המזרחיות. מזרחים לא נוהגים בצורה יותר פראית מאשכנזים, ואנשים נוטים לזכור רק את המוזיקה שנוגנה בקולי קולות שהם לא אוהבים - על כל אחד שמנגן באוטו מוזיקה מזרחית בווליום גבוה יש פאנקיסט שמנגן את המוזיקה ה"מערבית" שלו בקולי קולות. השכונות המזרחיות פחות בטוחות לנשים בשעות הערב - אבל זה לא בגלל שהגברים המזרחים הם חולי מין ופראיים, אלא בגלל שבשכונות הללו יש יותר פשע. למה? כי כמו שכתבתי בתגובה קודמת *פשע תמיד נפוץ יותר בקרב אוכלוסיות עניות ביחס לאוכלוסיות עשירות*. ונחש איזו קבוצה בקרב היהודים בישראל עברה אפלייה קשה לאורך עשורים ודורות, אפליה שתוצאתה פחות עושר בין-דורי וסביבת מגורים עניה יותר? בדיוק באותה המידה - אחד לאחד ממש - מה שכתבתי תקף גם לפלסטינים בישראל. ההבדל הוא שאת האפליה שהמזרחים חוו וחווים בישראל, הפלסטינים חווים על סטרואידים.

אגב קטן, כל קבוצה שלטת שמתגזענת על קבוצות אחרות מספרת את סיפור "הנשים שלנו לא בטוחות! הסוטים הנחותים מתחילים איתם!". הנאצים אמרו את זה על היהודים ( וכאן יש עוד קריקטורה אנטשמית מתקופת רפובליקת ויימאר ), הלבנים בארה"ב על השחורים , האשכנזים על המזרחים וכו' וכו'. זה גזענות מטונפת שגם מריחה חזק מסקסיזם זול (כי הרי הנשים היפות והטהורות מהקבוצה *שלנו* ראויות לסקס רק מהגברים *שלנו*. שיהודי יזדיין עם אישה ארית? חלילה! שמזרחי יקח *לנו* את הנשים לבנות-העור? לא יקרה!).
להלן מסמך קצר על נרטיב הסכנה שב"אחר":
https://journals.sagepub.com/doi/pdf/10 ... 4218792532

3. אתה רוצה לפתוח את נושא התמיכה האימפריאליסטית בציונות? לא חסר על מה לדבר כאן: לקפיטליזם האמריקאי והמערב-אירופי אינטרס ענק בשימור ישראל כמדינת חסות אתנוקרטית. רק הסחר בנשק לבד שווה מיליארדים של דולרים בשנה לחברות נשק אמריקאיות, וזה קצה הקרחון. לכל היותר כל מיני מדינות אימפריאליסטיות אירופאיות כמו בריטניה וצרפת משלמות מס שפתיים דרך גינויים חלקיים של דברים מסויימים שישראל עושה, אבל תומכים בה בכל דבר בפועל. חברות מתיישבים אחרות כמו אוסטרליה, ניו-זילנד וקנדה עומדות מאחורי ישראל לא רק בשל הקשרים הכלכליים אלא גם כי ישראל עושה בדיוק את מה שהן עשו לפני מעל למאה שנים. המדינה היחידה שהייתה קולוניה התיישבותית בעבר וכבר לא תומכת בישראל היא דרא"פ, שאחרי מאבק דמים ארוך השתחררה מעול הקולוניאליזם ההתיישבותי הלבן (בעיקר הולנדי-בורי ובריטי), ולפחות ברמה הפוליטית כבר לא נשלטת ע"י מתיישבים לבנים אלא קורבנותיהם השחורים שבאופן לא מפתיע מזדהים לחלוטין עם הפלסטינים.

4. ובכן, ע"פ ההגדרה שלך למחבל הרוב המוחלט של הטייסים, התותחנים, הטנקיסטים ועוד בצה"ל - אלו שמורידים פצצות על בניינים שלמים כולל אזרחים בלתי מעורבים ובכללם נשים וילדים - הם הטרוריסטים הכי גדולים באיזור. ברכותי. אני מבטיח לך כבר עכשיו שלעולם לא תמצא הגדרה לטרוריסט שמצד אחד תהיה פשוטה ולא מפותלת, ומצד שני לא תכלול בתוכה טרוריזם מצד מדינות ו/או גופים ציונים. הסיבה לכך היא שמיהו טרוריסט ומיהו חייל/לוחם חופש היא שאלה פוליטית: המחתרות הציוניות היו ארגוני טרור בעיני הבריטים, ה-ANC בדרא"פ היו טרוריסטים בעיני משטר האפרטהייד וכו' וכו'.

5. המדינות שמקיפות את ישראל חוו משטרי דיכוי מערביים ברמה זו או אחרת, ועד היום מדינות אימפריאליסטיות מתערבות להן בפוליטיקה בלי בושה (מארה"ב ורוסיה ועד צרפת, אנגליה וכו'). אני אגיד את זה בעדינות: הרבה מאד מהחרא הקיים במזרח התיכון הוא תוצאה של עשורים רבים של אימפריאליזם אירופי. אם אתה מתעניין, אתה מוזמן לקרוא על האימפריאליזם הבריטי-אמריקאי באיראן בדמות השאה, איך הם דרסו מערכת בחירות דמוקרטית בשנות ה-50 והנחיתו על העם האיראני דיקטטור משלהם (שוב, השאה), איך הם מצצו את הנפט האיראני במשך עשורים והשתינו בקשת על העם האיראני. המדינות השכנות לישראל לא התפתחו באופן עצמאי כמו שמדינות אירופה וישראל יכלו לעשות. להשוות בין מה שקרה שם ומה שיכול להיות בישראל/פלסטין זה חסר ערך ברמה ההיסטורית.

6. רוב הטרור איפה? במזרח התיכון? כבר כתבתי לך למה: יש בדיוק מדינה אחת במזרח התיכון בה רוב האזרחים אינם מוסלמים - והם לא זקוקים לטרור כי יש להם צבא שיעשה עבורם את העבודה. למעשה, כישראל עוד לא הייתה קיימת הציונים בהחלט עשו טרור, פשוט היום אתם חוגגים את זה ומכנים את ארגוני הטרור שלכם "המחתרות". אני שוב אשאל: מי בדיוק אמור להתנגד באפגניסטאן לצבא האמריקאי בצורת לחימת גרילה: טאואיסטים? מאמיני שינטו יפנים?..
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickkruvi
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

ושוב, הדיון מוסט לתהייה על קנקנם של הערבים ותרבותם מבלי לציין את מפעל ההתנחלויות. מדהים איך ימנים תמיד מצליחים להשמיט ולהתעלם מהפיל הקטנטן הזה בחדר.
שער 5 זה הלב
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

המחבלים הרגו עוד ילד.

הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מי שרוצה, אולי יוכל להשיג כרטיס בחינם..

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אתם מוזמנים לצפות בחלאות מהגזע העליון, וההתעללות שלהם בגזע הנחות. יימח שמכם, מתנחלים ארורים.

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

קראו בבקשה את יוסי גורביץ'.
הוא בעל ידע רב הרבה יותר ממני, וכמובן יותר מבנעים ודומיו. נסו לבדוק גם את הקישורים והמקורות שהוא מביא, אם אתם מטילים ספק. ממליץ לקרוא הכל, זה לא ארוך, ומלמד גם היסטוריה רלוונטית.
אני מניח שאספרפ, בנעים וחבריהם לא יקראו, כי העובדות והאמת אף פעם לא מהוות פקטור עבורם, זה מיותר עבור מי שמפיץ פרופגנדה מנותקת מהמציאות.

"הירי באבו עאקלה היה, בסבירות גבוהה למדי, בניגוד לפקודות; מפקד הכוח לא רצה בו, אלוף הפיקוד עוד פחות מכך. לצה”ל הרצח הזה גרם כאב ראש ענקי. אבל הוא לא יכול לצאת נגד הרוצח, גם כי דעת הקהל היודו-נאצית לא תסבול זאת, וגם משום שעל דוכן העדים הוא יוכל לפלוט דברים מזיקים מאד. הוא יכול לדבר, למשל, על תרבות הציד והגיימיפיקציה של הרג ונכות שצה”ל מעודד, וזה יכול לגרום לכל מיני עיתונאים לבחון מקרי הרג שהיו שורה ורבע בדיווח, שהתבסס כולו על הסחריר של דו”צ."
הסימנים מעידים שצה”ל מטייח את העובדה שהעיתונאית שירין אבו עאקלה נורתה במכוון על ידי חמוש צה”ל
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

אדום מטלי כתב: 28 מאי 2022, 17:38 קראו בבקשה את יוסי גורביץ'.
הוא בעל ידע רב הרבה יותר ממני, וכמובן יותר מבנעים ודומיו. נסו לבדוק גם את הקישורים והמקורות שהוא מביא, אם אתם מטילים ספק. ממליץ לקרוא הכל, זה לא ארוך, ומלמד גם היסטוריה רלוונטית.
אני מניח שאספרפ, בנעים וחבריהם לא יקראו, כי העובדות והאמת אף פעם לא מהוות פקטור עבורם, זה מיותר עבור מי שמפיץ פרופגנדה מנותקת מהמציאות.

"הירי באבו עאקלה היה, בסבירות גבוהה למדי, בניגוד לפקודות; מפקד הכוח לא רצה בו, אלוף הפיקוד עוד פחות מכך. לצה”ל הרצח הזה גרם כאב ראש ענקי. אבל הוא לא יכול לצאת נגד הרוצח, גם כי דעת הקהל היודו-נאצית לא תסבול זאת, וגם משום שעל דוכן העדים הוא יוכל לפלוט דברים מזיקים מאד. הוא יכול לדבר, למשל, על תרבות הציד והגיימיפיקציה של הרג ונכות שצה”ל מעודד, וזה יכול לגרום לכל מיני עיתונאים לבחון מקרי הרג שהיו שורה ורבע בדיווח, שהתבסס כולו על הסחריר של דו”צ."
הסימנים מעידים שצה”ל מטייח את העובדה שהעיתונאית שירין אבו עאקלה נורתה במכוון על ידי חמוש צה”ל
היה עוד עיתונאי שצה"ל לכאורה הרג (לא עכשיו), לא?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://www.the7eye.org.il/456140
עיתונאים מאשימים: יחידת דובר צה"ל מתנהלת כמו יחצן מסחרימשתמשת במסיביות בבלעדיות ובאמברגו, מעדיפה שיקולים של תדמית ונראות ומפלה עיתונאים וכלי תקשורת
בדרך נפגע גם הביטחון
דובר צה"ל: פועלים בממלכתיות, מקצועיות, הוגנות, שיוויוניות ושקיפות
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הם הרגישו מאויימים כי היא ערביה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

מזל שבמג"ב יש לוחמות, אז אין סרטונים של גברים חמושים וממוגנים מכים צעירה בבוטקה של המשטרה
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תמונה
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אדום מטלי כתב:קראו בבקשה את יוסי גורביץ'.

בניגוד לרוב הלינקים שאתה שולח כאן ולא נפתחים לי דרך הטפטוק, זה דווקא כן נפתח.
לגופו של כותב- אדם שמכנה את פעילות צה״ל כיודונאצית, או מילים כמו ״עלוב הפיקוד״ מראים יותר על עליבותו שלו.
לגופם של דברים:
צה״ל לא מושלם, לא חף מטעויות, ודובר צה״ל הוא אחת החוליות החלשות במערך.
עדיין, צה״ל לא פועל בסביבה סטרילית, ונמצא בלחץ ובמלחמה יומיומית במירוץ של חתול ועכבר עם חלק מאוכלוסיה שרוצה בהשמדתנו.
גם אם לתפיסתך חלק קטן מאוד מהמקרים מגיע למשפט ולמאסר זה הרבה יותר מהאויב המר שלנו.
אנחנו שופטים חלק מהחיילים למאסר/ עונשים אחרים, בזמן שהרשות הפלסטינאית משלמת קצבה חודשית למחבל שכלוא בישראל.
אלאור עזריה טיפש גמור, ועדיין אני בעד שיידע כל מחבל שדמו בראשו וכשהוא בא לרצוח אזרחים תמימים בפיגוע, שלא ייצא ממנו חי ויזכה לחופשת ״הכל כלול״ בכלא הישראלי.
לקרוא למבצע שומר החומות ״שומר ביבי״, מראה בדיוק לאן שייך הכותב ואת רמת הניתוק שלו מהעובדות (אני אישית חושב שביבי הוא המנהיג הכי מתועב שהיה כאן ב-50 שנים האחרונות)
בימים אלה ניתן לראות ״שיטת״ לחימה של קצב, או ללכת לשנים האחרונות ולראות שיטות לחימה של צבאות אחרים לעומת צה״ל. לא חושב שיש צבא אחד שמתקרב ברמת ההומאניות לצה״ל (בהתחשב בנסיבות).
לגביי אבו עאקלה- כל הצדדים הגיעו למסקנה שצה״ל הוא זה שירה, אז מה לעזאזל הבעיה להעביר את הקליע לבדיקה?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

D red imperia כתב:ושוב, הדיון מוסט לתהייה על קנקנם של הערבים ותרבותם מבלי לציין את מפעל ההתנחלויות. מדהים איך ימנים תמיד מצליחים להשמיט ולהתעלם מהפיל הקטנטן הזה בחדר.
אצלך זה מוגדר ״התנחלויות״ בצורה גורפת, אצלי זה ממש לא כך.
אני בעד לפנות לא מעט מקומות מהשטחים, אבל לא את כולם.
״הפיל הקטן בחדר״ הוא ממש לא מפעל ההתנחלויות מבחינתי, אלא הרצון של כל אויבנו (כולל מצרים וירדן) לראות בהשמדתנו.
תמשיך לספר לעצמך שיש מול מי לנהל מו״מ לשלום.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ג'ון בראון כתב:

הלילה חמושי צה"ל פלשו לכפר אל חאדר וירו למוות בנער זייד רנים בן ה15. גרסאות דוברי המשטר הצבאי השתנו בין תחילה הנער זרק בקבוק תבערה, לבין מאוחר יותר, שבעימותים זרקו תבערה. לפי אביו של הנער חמושי צה"ל רדפו אחריו לתוך סמטה והוציאו אותו להורג בשישה קליעים.

ברור שיש צורך בחקירה רצינית. האם גם במקרה זה ישראל תידרוש חקירה משותפת עם הפלסטינים? האם חוקרי מצ"ח הגיעו לזירה ואספו קליעים (מידיעה, לא)? הרי כל מה שחסר כדי לחקור את רצח העיתונאית הוא הקליעים, הלא כך? אז איך יחקרו את הרצח לכאורה של הנער?

תעמולת המשטר הצבאי בימים האחרונים מציגה את הנרטיב כשגם אם חמוש שלהם ירה בעיתונאית הפלסטינית שירין אבו עקלה, זה בטוח לא היה בכוונה. למה? בלי שום ראיות לכך כמובן, חוץ בדיקה בה צה"ל בדק את צה"ל. בדיקה שכל העולם מבין את האבסורד בה.

אבל אף אחד בתקשורת הישראלית לא שואל את הרטמכ"ל על סמך הוא קבע את זה. הרי לכאורה הם לא יודעים בכלל אם חמוש שלהם ירה, אז איך קבעו בלי לחקור אותו על הירי שזה נעשה בלי כוונה?

הסיבה לכך היא המעשיה הילדותית כאילו חיילי צה"ל לא רוצחים בכוונה, רק בטעות. כי ישראל שומר רצח נער ב3 יריות בגבו, אבל בטעות כי הוא כיוון לרגליים. שזה שקר. כי בן דרי רצח שני נערים, אבל הוא התבלבל בכדורים. כי חייל בכפיר רצח שני פלסטינים כפותית ב-29 יריות, אבל הוא התבלבל כי הוא חשב שראה קלשון. כי קציו בכפיר שבוע אחרכך נכנס לכפר עיקר בורין ורצח שני נערים כביכול בנשק שירה גומי. אחר כך הוא חזר לבסיס וחייליו סיפרו שהייתה חגיגה. הוא ניגש לנשקיה, החליף נשק (המקורי לא יכל לירות גומי) וזייף את המסמכים. אבל הוא פשוט התבלבל במסמכים וננזף. גם שני חיילי גדוד 188 שהוציאו להורג את הנער סמיר עווד בבודרוס, התבלבלו בפקודות וירו. אבל בלל שלא אספו קליעים לא ניתן לקבוע מי ירה, אז אף אחד לא ירה. מצ"ח התבלבלו. קם קצין כפיר שנעמד על גשר בכביש 443 ורצח את הנער מחמוד באדרן שחזר מהבריכה, פשוט התבלבל כי הוא חשב שהנער ברכב רבע שעה קודם במקום אחר השליך אבן. גם החייל בשנה שעבר שרצח ילד בן 12 בבית אומר, התלבבל כי הרכב נסע לאחור והתרחק ממנו וזה כידוע מאד מסוכן. גם החייל שרצח לפני כמה חודשים את עמאר שפיק אבו עפיפה בן ה19 התבלבל כי הנער יצא לטייל קרוב למאחז של דתיים. גם חיילי כפיר במארב שרצחו את שאדי שורפה בן ה41 ליד הכפר ביתא, התבלבלו כי הוא היה שרברב והיה לו מפתח ביד כי הוא הלך לתקן את המים של הכפר שהמתנחלים הדתיים סגרו להם. מאד מבלבלים שרברבים.

כל מעשי הרצח הללו בוצעו בכוונת מכוון, וכן חיילי צה"ל רוצחים בכוונה. זו לא דעה, זאת עובדה. אף אחד לא טרח לבדוק מי הם אותם רוצחים, אבל כל מי שקרא את אזריה ברשתות החברתיות יודע שמדובר באיש ימין שונא ערבים. אותו לדבר לחלק לא מבוטל מאחרים שהצלחתי לברר אתם שמם מהחקירות, כשאלו עוד קרו . זה לא אומר שאותם רוצחים מצה"ל היו מבצעים את כל אותם מעשי רצח בתל אביב, לא רואים אותם הרבה פעמים רוצחים שרברבים באבן גבירול. אפילו במקרים בהם הם יורים בילדים שזורקים אבנים, שלפי פקודותיהם זה מוצדק, הרי לעולם הם לא יורים בדתיים שזורקים אבנים לי הפרצוף שלהם.

אותם מעשי רצח לא היו מבוצעים אם אילו ידעו שתהיה חקירה אפקטיבית במעשיהם, והם לא היו מבוצעים לולא היו עוברים אינדוטרינציה אינטנסיבית לדה הומנזציה של פלסטינים. עיתונאים הם "חמושים" עם מצלמות אומר להם דו"צ אז למה שלא ירו בהם? ערבים בממשלה *הישראלית* הם תומכי טרור אומרים להם חדשות 12. מה היורה לכאורה בעיתונאית אמור להבין מהציטוטים של כוכבי, כאילו זה לא קרה בכוונה ואין חשד לפלילים? מה היורה הבא יבין מזה?

היכולת של המשטר הצבאי לטעון את הטענה "חיילי צה"ל לא יורים בכוונה" נובעת מהעובדה שהם פשוט לא מעמידים לדין את היורים, אז אם לא חקרו ולא האשימו, ולא העמידו לדין, אז זה פשוט לא קרה כאשר משחקים בנדמה לי. אבל זאת לא המציאות.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 28 מאי 2022, 23:30
D red imperia כתב:ושוב, הדיון מוסט לתהייה על קנקנם של הערבים ותרבותם מבלי לציין את מפעל ההתנחלויות. מדהים איך ימנים תמיד מצליחים להשמיט ולהתעלם מהפיל הקטנטן הזה בחדר.
אצלך זה מוגדר ״התנחלויות״ בצורה גורפת, אצלי זה ממש לא כך.
אני בעד לפנות לא מעט מקומות מהשטחים, אבל לא את כולם.
״הפיל הקטן בחדר״ הוא ממש לא מפעל ההתנחלויות מבחינתי, אלא הרצון של כל אויבנו (כולל מצרים וירדן) לראות בהשמדתנו.
תמשיך לספר לעצמך שיש מול מי לנהל מו״מ לשלום.
רגע אז אין לנו שלום עם מצרים וירדן? שלום שבמקרה של ירדן עמד גם כשניהלנו את כל המבצעים בעזה ומלחמת לבנון 2, ובמקרה של מצרים כל זה פלוס מלחמת לבנון 1? ישראלים לא גודשים את סיני על בסיס קבוע? ולא מטיילים בפטרה ועקבה? ומאז חתמנו על הסכמי שלום עם המפרציות?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

יש לך שלום עם שתי המדינות, שהרבה בזכותו המשטרים שמה עומדים על תילם, בעזרת המודיעין שישראל מספקת למצרים ולירדנים.
מספיק לראות את התגובות ברחוב הירדני והמצרי לקיומה של מדינת ישראל.
אתה מציין את החופשות שם (והיו פיגועים לאורך הדרך), אני אציין את ההברחות של נשק, סמים, פליטים, זונות וכו׳.
אתה באמת מאמין שהשלום הזה הוא מאהבת מרדכי?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

ד״א, מה הכותרות אצל הפלסטינאים והזוית שלהם לגניבת רכב עם תינוק בן שנה בתוכו?
רק לחשוב על מקרה כזה כשהשליטה בכל השטחים נמצאת בידי הפלסטינאים…
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

Asafasraf כתב: 29 מאי 2022, 06:39 יש לך שלום עם שתי המדינות, שהרבה בזכותו המשטרים שמה עומדים על תילם, בעזרת המודיעין שישראל מספקת למצרים ולירדנים.
מספיק לראות את התגובות ברחוב הירדני והמצרי לקיומה של מדינת ישראל.
אתה מציין את החופשות שם (והיו פיגועים לאורך הדרך), אני אציין את ההברחות של נשק, סמים, פליטים, זונות וכו׳.
אתה באמת מאמין שהשלום הזה הוא מאהבת מרדכי?
אני מאמין שסקר לגבי הדעות על מצרים וירדן בקרב הציבור הישראלי חשובות לא פחות מסקר מקביל שם. למה, אנחנו חתמנו הסכם כי אנחנו רק רצינו להתחבק עם ירדנים ומצרים? שנזכיר את ליברמן והםגזת סכר אסואן? בעצם, גם התגןבה שלך מעידה שלא רק שם אולי חושבים עלינו רעות , אלא גם כאן עליהם
הברחות סמים וזונות זה נסיון לשבור את האויב הציוני? כל יומיים אני מקבל הןדעות סמס על גראס. כנראה שיש כאן ביקוש להשמדה עצמית (אם הברחות סמים לישראל זה נסיון לפגןע בציונים)
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Asafasraf כתב: 28 מאי 2022, 23:21
אדום מטלי כתב:קראו בבקשה את יוסי גורביץ'.

בניגוד לרוב הלינקים שאתה שולח כאן ולא נפתחים לי דרך הטפטוק, זה דווקא כן נפתח.
לגופו של כותב- אדם שמכנה את פעילות צה״ל כיודונאצית, או מילים כמו ״עלוב הפיקוד״ מראים יותר על עליבותו שלו.
לגופם של דברים:
צה״ל לא מושלם, לא חף מטעויות, ודובר צה״ל הוא אחת החוליות החלשות במערך.
עדיין, צה״ל לא פועל בסביבה סטרילית, ונמצא בלחץ ובמלחמה יומיומית במירוץ של חתול ועכבר עם חלק מאוכלוסיה שרוצה בהשמדתנו.
גם אם לתפיסתך חלק קטן מאוד מהמקרים מגיע למשפט ולמאסר זה הרבה יותר מהאויב המר שלנו.
אנחנו שופטים חלק מהחיילים למאסר/ עונשים אחרים, בזמן שהרשות הפלסטינאית משלמת קצבה חודשית למחבל שכלוא בישראל.
אלאור עזריה טיפש גמור, ועדיין אני בעד שיידע כל מחבל שדמו בראשו וכשהוא בא לרצוח אזרחים תמימים בפיגוע, שלא ייצא ממנו חי ויזכה לחופשת ״הכל כלול״ בכלא הישראלי.
לקרוא למבצע שומר החומות ״שומר ביבי״, מראה בדיוק לאן שייך הכותב ואת רמת הניתוק שלו מהעובדות (אני אישית חושב שביבי הוא המנהיג הכי מתועב שהיה כאן ב-50 שנים האחרונות)
בימים אלה ניתן לראות ״שיטת״ לחימה של קצב, או ללכת לשנים האחרונות ולראות שיטות לחימה של צבאות אחרים לעומת צה״ל. לא חושב שיש צבא אחד שמתקרב ברמת ההומאניות לצה״ל (בהתחשב בנסיבות).
לגביי אבו עאקלה- כל הצדדים הגיעו למסקנה שצה״ל הוא זה שירה, אז מה לעזאזל הבעיה להעביר את הקליע לבדיקה?
הרגלתי את עצמי לא להתווכח ולא לענות למשתמשים מסוגך בפורום, שהאמת לא מעניינת אותם, הם משתמשים בקלישאות נבובות ("אויב אכזר", "מחבלים" "צבא הומאני"), אף פעם לא מתייחסים באופן ישיר לטענות, הוכחות, תחקירים שמובאים כאן, ובעצמם אף פעם לא מביאים איזה מאמר/מחקר/תחקיר כדי לתמוך בטענות שלהם ("אויבינו הירדנים רוצים בהשמדתנו").

אני עונה מכיון שאתה טוען שקראת את הפוסט. קראת אולי אבל כמובן לא התייחסת לטענות המרכזיות שמוצגות בו עם הוכחות ברורות:
שבניגוד לטענת צה"ל, הוא כן רוצח עיתונאים.
שיש תרבות של רצח בצה"ל, וחמושינו גם מתגאים ברציחות שלהם.
שצה"ל תמיד מכחיש אמיתות כשהוא יכול, וכשמתגלה השקר, הוא תמיד מתאמץ לא לחקור, וכשכבר כן חוקרים, לרוב התוצאה היא שאין אשמים, וכשכבר יש אשמים, הם זוכים בטיפול רך ומפנק - וכל השרשרת הזו גורמת לכך שלצלף של צה"ל לא הייתה כנראה בעיה לשים את הפנים של שירין אבו עקלא בין כוונות, ולרצוח אותה, כי ידע שלא ישלם מחיר.

אתה מוזמן להתייחס לנושאים המהותיים הללו, ולא לזוטות כמו שומר ביבי או עלוב הפיקוד.

ואגב, הוא לא קרא לפעילות צה"ל יודונאצית, גם כאן אתה משקר, הוא אמר שמדינת ישראל לא חוקרת את הרצח, כי היא מפחדת מדעת הקהל הידונאצית.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
הפוסט קיבל 2 לייקיםתא מרבוטאאדום מטלי
שליחת תגובה