על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

אני לא מבין התמיכה שלכם בתו הירוק היא כדי לחשוף את הצביעות של מתנגדי החיסונים או כי יש בו חשיבות אפידמיולוגית?
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

דל פיירו כתב: 15 ינואר 2022, 14:30 אני בעד לא לנצח דיונים בפורום של הפועל ואם עכשיו אין חשיבות לתו הירוק שיבטלו אותו כבר כי לוקחים לי זכויות אזרח. לטעמי אף פעם התו הירוק לא עזר למנוע הדבקה ולא הייתה לא חשיבות אבל עכשיו גם המומחים מהאולפנים טוענים ככה אז למה הוא נשאר? שלא תרגיש פרייאר?
אישית? כי להתעלל בחבורת המסכנים מכחישי המדע גורם לי להנאה רבה. אתה סופר צבוע. טוען ״צדקתי כל הדרך!״ כשזה שקר מוחלט.
אגב, יש עדיין הצדקה לתו הירוק. לגרום ללא מחוסנים לא להגיע למקומות הומי אדם, שם יש סיכוי גדול שהם ידבקו, ואם הם נדבקים אז כידוע יש להם סיכוי גדול יותר להגיע למצב קשה (גם את זה בטח תכחיש) ולהעמיס על בתי החולים על חשבון משלם המיסים בגלל הטמטום שלהם.
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

דל פיירו כתב: 15 ינואר 2022, 14:32 למה אתה תומך בתו הירוק שגב?
1) כי כיף לי לראות אתכם מתחרפנים
2) כדי שלא תסכנו את עצמכם ותעמיסו על בתי החולים
3) עד האומיקרון גם תמכתי בו כי הוא עזר למנוע הפצה של המחלה (לא, אתה לא ״צדקת לאורך כל הדרך״)
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

דל פיירו כתב: 15 ינואר 2022, 14:32 אני לא מבין התמיכה שלכם בתו הירוק היא כדי לחשוף את הצביעות של מתנגדי החיסונים או כי יש בו חשיבות אפידמיולוגית?
בסדר ענית לי על השאלה. מחכה כבר שנתיים לבתי החולים שיקרסו בכל אחת המדינות הלא מחוסנות מסביבנו.

ובלי קשר אתה אדם מזעזע
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

דל פיירו כתב: 15 ינואר 2022, 14:36
דל פיירו כתב: 15 ינואר 2022, 14:32 אני לא מבין התמיכה שלכם בתו הירוק היא כדי לחשוף את הצביעות של מתנגדי החיסונים או כי יש בו חשיבות אפידמיולוגית?
בסדר ענית לי על השאלה. מחכה כבר שנתיים לבתי החולים שיקרסו בכל אחת המדינות הלא מחוסנות מסביבנו.

ובלי קשר אתה אדם מזעזע
תודה אחי
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

D&3 כתב: 15 ינואר 2022, 14:23 מדהים, אתה מתאר בדיוק מצב בעייתי בו נרמול זה הפתרון שלו, ואתה מסביר למה הפתרון המקובל הוא בעצם בעייתי.
בוא נעשה תרגיל, מר מתמטיקה. כמה חולים קשים בנרמול למאה אלף ייצאו לנו, אם 5 מתוך 10 אנשים הם חולים קשה? האם התוצאה משקפת מציאות שלפיה עלינו לפעול? האם אתה לא מבין שהשוואה בין קבוצות בגודל שונה לחלוטין במצב הנוכחי היא השוואה עם בעייתיות מסוימת, והסברתי בפירוט כבר למה?
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 15 ינואר 2022, 14:43
D&3 כתב: 15 ינואר 2022, 14:23 מדהים, אתה מתאר בדיוק מצב בעייתי בו נרמול זה הפתרון שלו, ואתה מסביר למה הפתרון המקובל הוא בעצם בעייתי.
בוא נעשה תרגיל, מר מתמטיקה. כמה חולים קשים בנרמול למאה אלף ייצאו לנו, אם 5 מתוך 10 אנשים הם חולים קשה? האם התוצאה משקפת מציאות שלפיה עלינו לפעול? האם אתה לא מבין שהשוואה בין קבוצות בגודל שונה לחלוטין במצב הנוכחי היא השוואה עם בעייתיות מסוימת, והסברתי בפירוט כבר למה?
באמת יש פה בעיה, כי הגדלים השונים של האוכלוסיות מבלבלים ולפעמים נדמה שהן קרובות באיזה מדד כשבעצם הן רחוקות.
כאמור, הפתרון הוא לנרמל את המדדים לגודל האוכלוסיה.

כמו כן אני מבין שאתה קולט שיש בעיה עם קבוצות קטנות. כמה מיליונים צריכים להיות בקבוצה כדי שהיא לא תהיה קטנה?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אני חושב שאני יודע לחלק ב 2.

השוואה בין קבוצות גודל שונות זה בעייתי בהקשרי מדיניות.

ואם אתה חושב שיש רעש בנתונים, תחליק אותם ל3 או 7 ימים, תעשה רגרסיה עם Log ותסתכל על המספרים שם, תסתכל על חולים פעילים כי זה חלק כבר( אהם אהם ).

אתה חושב שהסברת משהו, בפועל אתה כותב פה שטויות.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אני זוכר את הימים העליזים שהבאת פה את גיברלטר כדוגמא למשהו, אז זה לא הפריע לך שזו מדינה בגודל של גדרה.

זה מרגיש כאילו אתה ממש מתעקש ללמד אותנו את כל הדרכים השונות לשקר עם סטטיסטיקה.
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacakruvi
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

"אתה חושב שהסברת משהו, בפועל אתה כותב שטויות". מציע לצרף את זה לחתימה שלך.
אינתי עומרי, הפועל.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אוקיי. אתה בכנות לא חושב שיש משמעות לכך שיש יותר חולים קשה מחוסנים באוכלוסייה מלא מחוסנים כשאחוז המחוסנים באוכלוסייה די קרוב לאחוז הלא מחוסנים? עזוב שנייה את הפוזיציה.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 15 ינואר 2022, 14:56 אוקיי. אתה בכנות לא חושב שיש משמעות לכך שיש יותר חולים קשה מחוסנים באוכלוסייה מלא מחוסנים כשאחוז המחוסנים באוכלוסייה די קרוב לאחוז הלא מחוסנים? עזוב שנייה את הפוזיציה.
למה זה משנה אם גודל האוכלוסיות "די קרוב"?
אם הוא היה "די רחוק" מה היה קורה? ומה היה הפתרון במקרה כזה?
למה הפתרון לא רלוונטי אם הפער בין גדלי האוכלוסיות קצת יותר קטן?
מתי הפתרון הזה נהיה רלוונטי?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

זה תלוי בהרכב האוכלוסיות השונות.
אם 50% האנשים מעל גיל החציון היו מתחסנים, ן50% מתחת לא, אז הרבה מעל 90% מהתחלואה מהתחלואה הקשה היו מתחסנים( גם בנרמול כי זה אותו גודל קבוצות ), אבל זה לא היה אומר כלום.

יאללה הפועל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

קורסי הסטטיסטיקה במדעי החברה הם תת רמה ממש.
או שהבעיה היא באוכלוסיית היעד.
אולי אי אפשר ללמד אנשים בלי ראש מתמטי להבין מה הם מחשבים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדאוגוסטוס היל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

דל פיירו כתב: 15 ינואר 2022, 13:27 מומחה ישראלי שטוען שרב המאושפזים הם עם קורונה ולא בגלל קורונה ורובם מחוסנים. מה שאמרנו מתחילת המגפה.

מומחה ישראלי מכחיש מדע אומר את כל מה שאמרנו מתחילת המגפה.
https://www.riotimesonline.com/brazil-n ... t-failure/

עוד נרקומן:
ושוב, כמו שכתבתי לצורר: מצד אחד יש מומחה יחיד שמתראיין לתקשורת, ומצד שני יש הררי מחקרים שעברו ביקורת עמיתים. לא ברור לי איך מומחה יחיד בדעת מיעוט אמור לשכנע אותי - ועוד בלי נתונים מאומתים.
מצטער, אני לא מקשיב לתקשורת (בטח לא הציונית) אלא למחקרים.

דל פיירו כתב: 15 ינואר 2022, 14:36 מחכה כבר שנתיים לבתי החולים שיקרסו בכל אחת המדינות הלא מחוסנות מסביבנו.
חיכית יותר מדי, באיטליה באביב 2020 היו בדיוק 0 מחוסנים וקריסה של בתי החולים בצפון המדינה.

אבל אם אתה רוצה לחוות את זה עכשיו, אתה יכול לבוא לכאן (דרום מדינת הסן) או לטוס לארה"ב: בחלק גדול מבתי החולים אחוז המיטות הפנויות במחלקות החירום הוא מתחת ל-10%, או אפילו 0% ממש (ראה למשל איזור אטלנטה). הם נמצאים במצב בו גל קוביד חמור (כמו זה שהתחיל לאחרונה) עלול להוביל למצב בו אין מיטות אשפוז פנויות בכלל באיזור, ובכפועל יוצא נזקקי אשפוז יהיו מופנים לבתי חולים רחוקים יותר, אם בכלל ימצאו להם מיטות פנויות בבית חולים אחר במדינה.

המשמעות של קריסה של מערכת בריאות היא לא הרס ואנרכיה ברחובות, אלא חוסר יכולת לטפל בחולים/פצועים חדשים ודחייה לזמן לא ידוע של פרוצדורות שאינן מצב חירום.
זה בדיוק מה שקורה בהרבה יותר מדי מקומות בעולם בחודשים האחרונים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacakruvi
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 15 ינואר 2022, 15:04 קורסי הסטטיסטיקה במדעי החברה הם תת רמה ממש.
או שהבעיה היא באוכלוסיית היעד.
אולי אי אפשר ללמד אנשים בלי ראש מתמטי להבין מה הם מחשבים.
בתור מישהו שעשה את הקורסים האלה, אני יכול להעיד שלפחות בזמני הקורסים אמנם לא נכנסו לעובי הקורה המתמטית, כמו שאומרים, אבל לומדים בהם די והותר כדי להבין מה זה נרמול ולמה עושים אותו.
נדמה לי שהקורס פחות או יותר מתחיל בלהסביר את הצורך בשיטות סטטיסטיות, והדוגמה הראשונה או השנייה לבעיות שנוצרות כשלא יודעים לעשות סטטיסטיקה היא הדוגמה של נירמול, כשיש שתי אוכלוסיות די דומות בגודלן עם מספרים אבסולוטיים די דומים, אבל כאלה שבמבט נאיבי מניבים את המסקנה הלא נכונה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אבל השאלה שלי היא, איך מישהו שעבר את המבחנים לא יודע את החומר?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

Segev כתב: 15 ינואר 2022, 14:35
דל פיירו כתב: 15 ינואר 2022, 14:32 למה אתה תומך בתו הירוק שגב?
3) עד האומיקרון גם תמכתי בו כי הוא עזר למנוע הפצה של המחלה (לא, אתה לא ״צדקת לאורך כל הדרך״)
בוא לא נשכח שהוריאנטים הקודמים עדיין קיימים,
ווריאנטים חדשים נוצרים עכשיו.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

דל פיירו כתב: 15 ינואר 2022, 14:14
El dudernio כתב: 15 ינואר 2022, 13:54
דל פיירו כתב: 15 ינואר 2022, 13:27 לכו להתחסן!

מומחה ישראלי שטוען שרב המאושפזים הם עם קורונה ולא בגלל קורונה ורובם מחוסנים. מה שאמרנו מתחילת המגפה.

מומחה ישראלי מכחיש מדע אומר את כל מה שאמרנו מתחילת המגפה.
https://www.riotimesonline.com/brazil-n ... t-failure/

עוד נרקומן:
א. אני מבין שעכשיו התקשורת דוברת אמת וקודם לא... זה פטאטי ועלוב...

ב. כמו שכתבתי למישהו אחר בפיסבוק.
יש שני מצבים :
1. חולת סרטן שד נמצאת בבית חולים לצורך טיפול כימוטרפי. במהלך סדרת הבדיקות היא מתגלה כחולת קורנה. היא מאושפז במחלקת הקורונה במצב קשה בשל כשל ריאתי עם סיטורציה 85 כתוצאה מנגיף.

2. חולת סרטן שד נמצאת בבית חולים לצורך טיפול כימוטרפי. במהלך סדרת הבדיקות היא מתגלה כחולת קורנה. היא מאושפז במחלקת הקורונה במצב קשה בשל גרורות בכל הגוף.

במקרה 1 הבעיה היא קורונה, במקרה 2 הבעיה היא סרטן. אתה יכול לכמת לי מתי היו יותר מקרה 1 ומתי יותר מקרי 2?
אם לא אתה סתם מקשקש בזנב כמו כלב כי זרקו לו עצם.
אתה יכול לכמת לי? אני רוצה שיבטלו את התו הירוק לא לנצח בויכוח מי מת יותר.
למה ממשיכים פה עם התו הירוק אם אפילו המומחים הכי מיינסטרימים טוענים שהוא לא עוזר אפידימיולוגית? כי המדיניות הממשלתית היא שנתחסן? זהו?
למה דוחפים פה לחיסון רביעי? שלא הוכח כעוזר ואפילו יש מומחים הטוענים שפוגע? למה מקבלים פה תו ירוק עדיין רק אחרי חיסון שלישי, דבר שלא קיים בשום מקום בעולם?
אני לא יכול לכמת ולכן אני לא יוצא בהצהרות, בניגוד אליך.
אני משתדל להגיד דברים שמגובים בנתונים ולא להפיץ דברים שאני חושב שבארץ נדמה לי יכולים להסתדר.

אני אגיד לך עוד משהו, גם לי יש טענות לגבי ההתנהלות, אבל זה לא משנה דבר, אפשר לבוא בטענות, אבל אם אתה לא מחוסן ואז בוכה למה המגיפה ממשיכה לעצב את חיי היום יום זה צביעות.
אתה בוחר במודה לא להלחם נגד המגיפה ואז מקטר שמישהו אחר נלחם נגדה.
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

אבל זה לא 5 מ 10 זה 74 מ 102000.
כאשר אצל המחוסנים זה 136 מתוך 1,360000
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

למדעי החברה מגיעים כנראה אנשים עם פחות אינטואיציה( או יותר סלידה ) מתמטית ממדעים מדויקים, זה לדעתי משפיע הרבה יותר מההבדלים בלימודים עצמם.
והאמת שניתוחים כמו שאנחנו עושים פה אני די בטוח שסטודנט חזק לכלכלה עושה לא פחות טוב מסטודנט חזק ממדויקים.
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

"הניתוחים שאנחנו עושים פה" חחח (אבל רק סטודנט חזק יוכל לעשות את זה גם).
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

חבר אני לא בוכה למה המגפה מתמשכת ולא מקטר שמישהו נלחם נגדה. לא חושב שמה שמכונה הקורונה זו מגפה המצדיקה את ההגבלות.
בנוסף גם אני וגם מומחים רבים כולל הרבה מהזבלים שהופיעו בתקשורת מאמינים שאין לתו הירוק צידוק רפואי.

אני מקטר ובוכה ונלחם רק נגד התו הירוק. תעשו מה שאתם רוצים עם החיים שלכם אבל אל תכפו תו ירוק כעונש על חוסר צייתנות. או כמו שגב טוען כדי ״לראות אותנו מתחרפנים״ על אפכם וחמתכם ילדים עם בעיות נפשיות ועסקים שפושטים את הרגל
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

טכנית לארז כתב: 15 ינואר 2022, 18:08 "הניתוחים שאנחנו עושים פה" חחח (אבל רק סטודנט חזק יוכל לעשות את זה גם).
מה אתה רוצה יא יצור
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 15 ינואר 2022, 18:07 למדעי החברה מגיעים כנראה אנשים עם פחות אינטואיציה( או יותר סלידה ) מתמטית ממדעים מדויקים, זה לדעתי משפיע הרבה יותר מההבדלים בלימודים עצמם.
והאמת שניתוחים כמו שאנחנו עושים פה אני די בטוח שסטודנט חזק לכלכלה עושה לא פחות טוב מסטודנט חזק ממדויקים.
כאמור, ה"ניתוחים" שאנחנו עושים פה בשביל הצורר וחבריו נטולי היכולות הם בערך הדוגמה הראשונה ששומעים בשיטות מחקר א' במדעי החברה.
לא מדובר אפילו על דברים "מסובכים" כמו מאפייני התפלגות או משהו כזה שלומדים שם אחרי שבועיים-שלושה, אלא על שברים שלומדים ביסודי.
(וכמובן על ההבנה שמה שחשוב הוא לא מספר המקרים בכל קבוצה אלא ההבדל בשיעור ההיארעות שלהם)
נערך לאחרונה על ידי teknoboy ב 15 ינואר 2022, 18:17, נערך פעם 1 בסך הכל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

לא רוצה כלום. רק להמשיך להינות מהניתוחים האדירים שלכם.
לצערי אני לא מכיר סטודנט חזק לכלכלה שיכול או רוצה לספק לי איכויות כאלה.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אני פשוט אומר שלדעתי לחברים ממדעי החברה יש כלים לא פחות טובים בניתוח אמפירי( פשוט או מסובך ), לפעמים אפילו יותר.

כמובן שהטרלול עם נושא הנרמול לא רלוונטי לנושא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

El dudernio כתב: 15 ינואר 2022, 16:00
לכן לא טענתי שהוא חסר ערך, אלא שלשני הנתונים יש משקל במקרה הזה, הן ללא מנורמל והן למנורמל. דרך אגב, בהתאם, באוכלוסייה מעל גיל 60, 57 אחוז מהחולים קשה בעדכון האחרון הם מה שנקרא מחוסנים (85 אחוז באוכלוסייה מעל 60 מחוסנים). 31 אחוז אינם מחוסנים.
נערך לאחרונה על ידי האדום הצורר ב 15 ינואר 2022, 18:41, נערך פעם 1 בסך הכל.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 15 ינואר 2022, 18:20 אני פשוט אומר שלדעתי לחברים ממדעי החברה יש כלים לא פחות טובים בניתוח אמפירי( פשוט או מסובך ), לפעמים אפילו יותר.

אי אפשר לסיים שנה א' בלי לדעת את הדברים האלה לפחות ברמה בסיסית, ואי אפשר לסיים את השבוע הראשון בלי להבין את החשיבות של הנירמול.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

דל פיירו כתב: 15 ינואר 2022, 18:12 לא חושב שמה שמכונה הקורונה זו מגפה המצדיקה את ההגבלות.
תפוסת מחלקות החירום בבתי חולים רבים בעולם המערבי לא מסכימה עם דעתך.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 15 ינואר 2022, 18:39
El dudernio כתב: 15 ינואר 2022, 16:00

לכן לא טענתי שהוא חסר ערך, אלא שלשני הנתונים יש משקל במקרה הזה, הן ללא מנורמל והן למנורמל. דרך אגב, בהתאם, באוכלוסייה מעל גיל 60, 57 אחוז מהחולים קשה בעדכון האחרון הם מה שנקרא מחוסנים (85 אחוז באוכלוסייה מעל 60 מחוסנים). 31 אחוז אינם מחוסנים.
אשמח אם תפסיק להתעלם ותסביר מה נותן משקל לנתון האבסולוטי, ולמה הנתון המנורמל לא עדיף עליו פי מיליארד.
(אני מניח שאתה מתעלם כי אתה יודע שאתה מזיין במוח ומקווה שלא יתפסו אותך, אבל אתה מוזמן להפתיע אותי)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

נראה לי הוא תקוע במבוא לחשיבות הנירמול א'.
אולי הוא יוכל להיעזר בספר "חשיבות הנירמול" מאת חתן פרס הנובל ט.ב?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

טכנית לארז כתב: 15 ינואר 2022, 18:48 נראה לי הוא תקוע במבוא לחשיבות הנירמול א'.
אולי הוא יוכל להיעזר בספר "חשיבות הנירמול" מאת חתן פרס הנובל ט.ב?
לדעתי כל חומר לימוד בתחום (אפילו ברמה של חטיבת ביניים) יעזור לו.
לא ממש הסתכלתי בספר המדובר, אבל אני ממה שקראתי אני מבין שהוא מספיק פשוט.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

teknoboy כתב: 15 ינואר 2022, 18:41
D&3 כתב: 15 ינואר 2022, 18:20 אני פשוט אומר שלדעתי לחברים ממדעי החברה יש כלים לא פחות טובים בניתוח אמפירי( פשוט או מסובך ), לפעמים אפילו יותר.

אי אפשר לסיים שנה א' בלי לדעת את הדברים האלה לפחות ברמה בסיסית, ואי אפשר לסיים את השבוע הראשון בלי להבין את החשיבות של הנירמול.
לא אמרתי שלא מלמדים. אבל נראה שמאפשרים מעבר הבחינה בלי באמת להבין את החומר.
זה בדרך כלל קורה כשהמוסד הלימודי מעריך שדרישה שכזו תכשיל את רוב אוכלוסיית תלמידיו.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 15 ינואר 2022, 18:57
teknoboy כתב: 15 ינואר 2022, 18:41

לא אמרתי שלא מלמדים. אבל נראה שמאפשרים מעבר הבחינה בלי באמת להבין את החומר.
זה בדרך כלל קורה כשהמוסד הלימודי מעריך שדרישה שכזו תכשיל את רוב אוכלוסיית תלמידיו.
לא נכנסים להוכחות של משפטים וכאלה דברים, אז במובן הזה אין בכלל דרישה של הבנת החומר.
יש מצב שאפשר גם לעבור את הבחינה בלי להבין חצי מהחומר כל עוד יודעים להשתמש בדף נוסחאות.
אבל לא נראה לי שאפשר לצאת מהשיעור הראשון בלי להבין את ההבדל המהותי בין מספר מקרים לבין שיעורם באוכלוסייה.
(אפשר כמובן לשכוח אחר כך, אבל אם אחרי השבוע הראשון המשכת ולמדת בסך הכול שישה קורסים בשיטות מחקר סטטיסטיות, אתה צריך להיות לא רק עם זיכרון גרוע אלא גם נעדר יכולת להבין את ההבדל בין שבר לבין המכנה שלו)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

כבר כתבתי למעלה הסבר מפורט, אפילו בכמה הודעות, אבל כרגיל אתה מתעלם.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אגב, לנתון הזה יכולה להיות משמעות אם הוא חווה שינוי רציני בפרק זמן קצר( אחר זה יכול להיות מוסבר על ידי התחסנות )
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

ושוב אני לא אומר שעניין הנרמול קשור.

אני אומר שבאופן כללי לאנשים ממדעי החברה יש את הכלים לבצע מחקר וניתוחים אמפיריים לא פחות טוב( ולפעמים אפילו יותר ) ממדעים מדויקים
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 15 ינואר 2022, 19:04 כבר כתבתי למעלה הסבר מפורט, אפילו בכמה הודעות, אבל כרגיל אתה מתעלם.
מה שאתה קורא הסבר מפורט לא נקרא מבחינתי הסבר.
להגיד משהו, ואז לחזור עליו ולהגיד "אם אני צודק, אז אני צודק" זה לא הסבר.
מה גם שברגע שביקשתי ממך להבהיר את ה"הסבר" שלך, התעלמת.

ה"הסבר" הראשון שמצאתי מצדך הוא ש"בקבוצות קטנות" זה מדד חשוב כי סיבות. (כמו שכבר כתבו לך, הסיבות שנתת הן דווקא הסיבה שבגללה צריך לנרמל דברים כאלה, אבל אני רוצה לדבר על משהו אחר).
אמרת שזה בגלל שהקבוצות קטנות, אז שאלתי שאלת המשך, ממנה התעלמת.
הנה היא: "אני מבין שאתה קולט שיש בעיה עם קבוצות קטנות. כמה מיליונים צריכים להיות בקבוצה כדי שהיא לא תהיה קטנה?"

אחר כך, במקום לענות ולהסביר את עצמך, טענת שלא צריך לנרמל כי המספרים "די קרובים".
שוב שאלתי שאלות המשך, שוב התעלמת.
"למה זה משנה אם גודל האוכלוסיות "די קרוב"?
אם הוא היה "די רחוק" מה היה קורה? ומה היה הפתרון במקרה כזה?
למה הפתרון לא רלוונטי אם הפער בין גדלי האוכלוסיות קצת יותר קטן?
מתי הפתרון הזה נהיה רלוונטי?"

אשמח לקבל תשובה שהיא לא "זה לא משנה כי זה לא משנה".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

מתי הוא ענה תשובה שהיא "זה לא משנה כי זה לא משנה" (מתייחס לחלקו האחרון של המניפסט)?
שליחת תגובה