על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  145 לייקים

דל פיירו כתב: 12 דצמבר 2021, 09:22
its-sick כתב: 12 דצמבר 2021, 08:42 אנחנו סמכנו על הרופאים בישראל שהחיסון בטוח, כי פייזר הגישה למשרד הבריאות את כל המידע שהגישה ל FDA.
אתם לא סמכתם על הרופאים וטענתם שחייבים FDA כדי לדעת שבטוח.
עכשיו כבר יש את כל אישורי FDA וכל העולם יודע שהחיסון בטוח, חוץ מכל הזוכים הפוטנציאלים לפרס נובל ברפואה שאפילו לא למדו ביולוגיה בתיכון ושיודעים יותר טוב ממה שכל הרופאים בעולם יודעים.
אחלה נסכים שלא להסכים.
מקווה שאפשר ברשותכם להפסיק את הדיון. מאמין שאני לא אשכנע אתכם ואתם לא נראה לי כבר תשכנעו אותי
מכל הרפש פה דווקא זו היתה הצגה של שאלה פשוטה..
זה בסדר אם יש לך תשובה, אבל למה להתחמק?
העלית את הטיעון של הפדא כבר לפני כמה עמודים, שזה לגיטימי והכל. עכשיו הפדא אישר. אז מה הבעיה בעצם?
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

https://www.mako.co.il/news-lifestyle/2 ... 1898243326

חברי הכת פרסמו תמונות של אדם שנפטר מסרטן כחלק מהקמפיין.

תתי אדם.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  997 לייקים
יצירת קשר:

בנט: "בלי צעדים מיידיים - נגיע לסגר"
:devil-cry:
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

האם יש מחקרים מהארץ או מהעולם לגבי היכולת של מחלימים שעברו מספר חודשים (נניח 3 חודשים ומעלה) מהחלמתם להדביק אנשים אחרים נניח בני זוג?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Noam
קיבל.ה  245 לייקים

De Niro כתב:האם יש מחקרים מהארץ או מהעולם לגבי היכולת של מחלימים שעברו מספר חודשים (נניח 3 חודשים ומעלה) מהחלמתם להדביק אנשים אחרים נניח בני זוג?

עדיין לא הספקתי לקרוא את השרשור בעיון, אבל פרופ' יאיר גולדברג לימד אותי שני קורסים בתואר וכל מילה שהוא אומר מבחינתי היא תורה מסיני.
הפוסט קיבל 2 לייקיםDe NiroD&3
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

Noam כתב:
De Niro כתב:האם יש מחקרים מהארץ או מהעולם לגבי היכולת של מחלימים שעברו מספר חודשים (נניח 3 חודשים ומעלה) מהחלמתם להדביק אנשים אחרים נניח בני זוג?

עדיין לא הספקתי לקרוא את השרשור בעיון, אבל פרופ' יאיר גולדברג לימד אותי שני קורסים בתואר וכל מילה שהוא אומר מבחינתי היא תורה מסיני.
תודה.לא הצלחתי להבין האם מחלימים עדיין מסוגלים להדביק אחרים כעבור מספר חודשים מהחלמתם?

Noam
קיבל.ה  245 לייקים

אעדכן אותך כשאקרא. בכל מקרה, שים לב שזה לפני ביקורת עמיתים.
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

מתי נראה לכם ילדים הרגישו מדוכאים יותר במהלך הקורונה?
בטוח זה חייב להיות בסגרים כשבתי הספר היו סגורים, לא?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

אצלי זה היה מפוצל. זה ענין של אופי.
אחד הילדים הגדולים התגעגע לכתה שלו, ולכן סבל בבית והיה מאושר כשחזרו לבית הספר. לעומת זאת אחר מאד נהנה להיות בבית כשנה וקשה לו מאד מאז שחזרו ללימודים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

מהשטח ומסטטיסטיקה - ההתנהלות סביב הקורונה גרמה לנזקים מבחינה נפשית לכל הילדים.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

בדקת בשטח שאולי הנזק הנגרם הוא גם מהמגפה עצמה והשלכותיה הבריאותיות, ולא רק מההתנהלות?
משום מה נדמה לי שילד שסבא שלו נפטר מהקורונה, או "סתם" התאשפז עלול גם לסבול מנזק נפשי.

ואשמח לסימוכין סטטיסטים.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

נשמע לי הגיוני (אבל לא ערכתי מחקר כמובן) שילד שהוריו מתנגדי חיסונים סובל מהמגיפה מאד.
רק לחשוב איך זה לחיות עם הורים רדופים שמתבכיינים כל הזמן על זה שרוצים להזריק להם צ'יפים לשליטה מוחית או להפוך אותם לאנשי לטאה.
גם סתם התבכיינות יום יומית על מסיכות ומגבלות זה חתיכת נזק.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

אם רק הייתה דרך להגביל את התפשטות הנגיף בלי להזדקק לצעדים מזיקים כמו סגר, סגירה של מערכת החינוך וכאלה...
הלוואי שהיה חיסון או משהו שהיה מייתר* את כל הדברים האלה.

*כן, אני יודע שיש מצב שזה רק מצמצם מאוד את השימוש באמצעים כאלה ולא נפטר מהם במאה אחוז, אבל אני לא מהטהרנים שלא מוכנים לקבל ציון של פחות ממאה
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

D&3 כתב: 13 דצמבר 2021, 14:27 בדקת בשטח שאולי הנזק הנגרם הוא גם מהמגפה עצמה והשלכותיה הבריאותיות, ולא רק מההתנהלות?
משום מה נדמה לי שילד שסבא שלו נפטר מהקורונה, או "סתם" התאשפז עלול גם לסבול מנזק נפשי.

ואשמח לסימוכין סטטיסטים.
"מאז פרוץ מגפת הקורונה, נערכים בארץ ובעולם מחקרים לשם הבנת הדרך שבה הילדים חווים
תקופה זאת בהיבטים שונים וכיצד תקופת המגפה משפיעה על חייהם. כבר בפרסומים
ראשונים, כאשר העדויות על השפעת התפרצות המגפה על בריאותם הנפשית של ילדים ובני
נוער עדיין היו חלקיות, אפשר היה לראות את ההשלכות האפשריות של המשבר. ממצאי הסקר
שנערך בספרד ובאיטליה, שפורסמו באוגוסט 2020 ,הראו כי כ-%85 מכלל ההורים המששתפים
הבחינו בשינויים במצבם הרגשי והתנהגותי של ילדיהם במהלך הסגרים. התופעות השכיחות
4 יותר היו: קשיי ריכוז, עצבנות, שעמום, חוסר מנוחה, תחושות בדידות, ודאגות."

"על פי הערכות של מנהלי מרפאות בריאות הנפש לילדים ולנוער שהשתתפו בסקר של משרד
ילדים במשפחות שבראשן הורה עצמאי )%44 מהמנהלים העריכו 14 הבריאות באוקטובר 2020,
שמצבם של הילדים מקבוצה זו החמיר מאוד במהלך הקורונה( וילדים בחינוך המיוחד )%29
מהמנהלים העריכו שמצבם של הילדים מקבוצה זו החמיר מאוד במהלך הקורונה( הם הניזוקים
העיקריים מבחינה פסיכופתולוגית בתקופת הקורונה.
קבוצה נוספת של הילדים שעשויה להיפגע מהשלכות המשבר היא קבוצת הילדים
שהתמודדו עם קשיים בתחום בריאות הנפש לפני המגפה. לדוגמה, בסקר שנערך בקרב כ-
000,2 ילדים וצעירים עד גיל 25 עם בעיות נפשיות בבריטניה, שצוטט על ידי ארגון ה-OECD
גם בסקר 15 באוגוסט 2020% ,83 מהנשאלים דיווחו כי המגיפה החמירה את בריאותם הנפשית.
משרד הבריאות שנערך בארץ, על פי הערכות של מנהלי מרפאות בריאות הנפש לילדים ולנוער,
הפרעת חרדה היא ההפרעה המשמעותית שחלה בה החמרה בקרב מטופלים ותיקים, ובאופן
ניכר חלה החמרה גם בהפרעות במצב הרוח, הפרעות אכילה והפרעות התנהגות..."

מתוך הדוח של הכנסת בנוגע להשפעות הנפשיות של משבר הקורונה, אוגוסט 21. יש שם עוד הרבה נתונים מעניינים. ההדגשה שלי.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

אני לא חושב שיש פה מישהו שחולק על זה ש השנתיים האחרונות הם תקופה מאתגרת שפגעה נפשית בלא מעט אנשים, בטח בילדים, אתה כתבת בהודעה שלך שאת הנזקים יש לייחס( לפחות בחלקם ) להתנהלות ולא למגפה עצמה.
מישהו פה(כולל אתה ) מכיר מחקרים שניסו להסביר ולבודד את הגורמים לעלייה בבעיות נפשיות?

שוב, אין ספק שסגר וסגירת בית ספר ומסיכות זה לא בריא לילדים, זה בטח יעלה את מקרי האלימות בבית באופן די ברור לדוגמא, העניין הוא לא להשוות למצב לפני הקורונה, אלא לנסות להבין ולהשוות למצב עם קורונה ללא הגבלות.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

הדגשתי לך שני נתונים - העלייה החמורה ביותר במצוקה נפשית אצל ילדים היא אצל הורים עצמאים בישראל, ובמהלך הסגרים. שני נתונים שקשורים בראש ובראשונה בהחלטות ממשלה ולא בעצם קיומה של הקורונה בחיינו.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

אם הסגרים כל כך רעים בעיניך, מדוע אינך רץ להתחסן? הממשלה אמרה בפירוש שאחוז המתחסנים יקבע אם יהיו עוד סגרים.
או שאתה נגד הכל ולא אכפת לך מהתוצאות?
لا إله
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךאדום
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

האדום הצורר כתב: 13 דצמבר 2021, 15:07 הדגשתי לך שני נתונים - העלייה החמורה ביותר במצוקה נפשית אצל ילדים היא אצל הורים עצמאים בישראל, ובמהלך הסגרים. שני נתונים שקשורים בראש ובראשונה בהחלטות ממשלה ולא בעצם קיומה של הקורונה בחיינו.
אני מאוד רוצה להאמין שתתקשה למצוא פה מישהו שיתמוך בהחלטת המדינה לא לסייע לאנשים בסיטואציה הקשה שנוצרה.
מה זה קשור לנושא ההתמודדות עם הקורונה?
דומני שהודעתך מקומה באשכול מקביל, כמו שהיו אומרים פעם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

https://reliefweb.int/report/world/stat ... n-s-mental
The State of the World’s Children 2021
Children and young people could feel the impact of COVID-19 on their mental health and well-being for many years to come, UNICEF warned in its flagship report today.
אפשר להוריד את הדו"ח באנגלית מצד שמאל, ולעבור לעמוד 102
למי שיש זמן פנוי, יכול להתעכב על עוד חלקים בדו"ח, שנוגעים בנושא בשאר חלקי הדו"ח
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בלומי האדום כתב: 13 דצמבר 2021, 15:35 https://reliefweb.int/report/world/stat ... n-s-mental
The State of the World’s Children 2021
Children and young people could feel the impact of COVID-19 on their mental health and well-being for many years to come, UNICEF warned in its flagship report today.
אפשר להוריד את הדו"ח באנגלית מצד שמאל, ולעבור לעמוד 102
למי שיש זמן פנוי, יכול להתעכב על עוד חלקים בדו"ח, שנוגעים בנושא בשאר חלקי הדו"ח
אכן בעייתי, ולכן צריך לחסל את המגיפה הזו כמה שיותר מהר. הדרך הכי טובה לעשות את זה הוא שכולם, כולל ילדים, יתחסנו (ואם צריך - להוסיף חיסוני mRNA שמקודדים לחלבון הספייק שדומה יותר לזה שבואריאנט האומקירון).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

אנשי מדע ונתונים!
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

זה די מדהים שאלה שצעקו הכי הרבה על כמה הסגרים והקורונה גורמים לנזקים נפשיים וכלכליים הם אלה שמתנגדים לחיסונים. הרי הנה, הביאו להם משהו שיכול בדיוק לגרום לזה שלא יהיו יותר סגרים, ואתם מתנגדים לא… הייתכן שאין שום דבר ראציונאלי בהתנהלות שלכם? שהכל סתם נגד לשם הנגד? מה פתאום…
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

דל פיירו כתב: 12 דצמבר 2021, 08:17
D&3 כתב: 11 דצמבר 2021, 22:07 "העובדה שאתה חושב שזה דבר טוב למדינה לאמץ החלטות כמו לחסן את האוכלוסיה לפני האישור של הfda כדי להיות ראשונים בעולם רק מראה כמה אתה אדיוט ולא אחראי"

זה כמו שהסברת פה פעם למה החיסון לא מונע הדבקה, אמרת שיש הרבה מאמרים בנושא, והיום אתה מסביר שזה בכלל התכוונת שהחיסון לא מונע ב 100%. אם זה היה המצב לא היית צריך לבזבז את זמנך על מאמרים ומחקרים, היית פשוט אומר שמחוסנים גם נדבקים( עובדתית ) ולכן אתה צודק.
אבל צריך לנגח מכיוון אחר ולכן השקרים משתנים.

ואין לי כוונה שתבין מה כתבתי וזה ממש ולא אכפת לי, הספיק לי שהפועל חרבנה את השבוע אין צורך גם להתאכזב שחברי כת being חברי כת
שגב חושב, וגם שאר חברי הכת חושבים שזה טוב שמחסנים פה לפני אישור fda כי זה ״מציל חיים ומונע סגר״ לדעתי זה אדיוטי מי דיבר בכלל על תחרות?

בפועל מתו פה כמו שמתו במקומות אחרים, באופן יחסי לכל מדינה והיו דווקא המון ימים של סגר יותר מבהרבה מקומות אחרים. זה לא הוכיח את עצמו, רק שם אותנו בסיכון שאנחנו אלו שמתנסים בחיסון חדש ראשונים.
גם אם ניקח את הרביעי אני מעדיף לא להיות מדינה שלא מתנסה בזה ראשונה.

נכון כי יש מאמרים שמראים שמחוסנים ובלתי מחוסנים מדביקים באחוזים דומים.
וכן אם מחוסנים גם מדביקים באחוזים גבוהים אז אין טעם לנסות לחסן את כולם.

נכון השקרים שלך משתנים
לא רק שזה טוב. זה גם הוכיח את עצמו.
בוא ספר לנו איך אתה היית מציע להתמודד עם מה שהיה כאן באוגוסט, כשמחלקות הקורונה התמלאו בחולים קשים ולא היו כמעט מכשירי אקמו פנויים?
אולי אתה מעדיף טיפול כמו שטיפלו בהרבה מדינות באירופה בגל הנוכחי (שהוא מקביל לגל שאנחנו חווינו באוגוסט, כי הם התחסנו אחרינו) - בסגרים
בני12
קיבל.ה  837 לייקים

D&3 כתב: 13 דצמבר 2021, 20:32

אנשי מדע ונתונים!
אני מציע לקרוא לו חיסון המחץ.

נראה אותם טוענים שמחץ זה לא טוב.
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacapelegs
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

Segev כתב: 14 דצמבר 2021, 10:04
D&3 כתב: 11 דצמבר 2021, 22:07
אולי אתה מעדיף טיפול כמו שטיפלו בהרבה מדינות באירופה בגל הנוכחי (שהוא מקביל לגל שאנחנו חווינו באוגוסט, כי הם התחסנו אחרינו) - בסגרים
בוא תספר לי איך בדיוק טיפלו בגל הרביעי באירופה (עדיין לא נגמר), ותדלג על אוסטריה כי אני מכיר שם טוב את הנושא.
שם התחילו עם סגר ללא מחוסנים, אחרי שבועיים סגר לכולם, ומאתמול המשך סגר על לא מחוסנים.
סגר שספג ביקורת מאוד גדולה, בעיקר מאוכלוסיית המחוסנים. בגדול ועם השוואה לסגרים קודמים, זה נראה כמו סגר דמיקולו.
למיטב ידיעתי בגרמניה, עדיין נמנעים מלהכניס את כולם לסגר. יש הגבלות, אבל לא סגר. בשוויץ אותו סיפור.
בשאר המדינות לא ממש התעמקתי, אז אני מאפשר לכבודו להחכים אותי
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

בני12 כתב: 14 דצמבר 2021, 10:17
D&3 כתב: 13 דצמבר 2021, 20:32

אנשי מדע ונתונים!

קצת אירוני ובהתחשב בעובדה שאנחנו עוד לפני סבבי חיסונים נוספים
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

D&3 כתב: 13 דצמבר 2021, 20:32 https:// mobile.twitter.com/PECC_Israel/status/1470421130532069381

אנשי מדע ונתונים!

אני כבר רואה את הציוץ שלהם -
"משרד הבריאות הפאשיסטי העלה מדרגה את מלחמתו במועצה האיכותית והשפויה בארץ, והחליט לקרוא על שמנו את התכשיר הגרסא הרביעית, ובכך הוא מתייחס אלינו כאל מחלה שיש לחסן, וממשיך להתיר את דמנו. ננצל את ההזדמנות כדי לעודד את חברינו להמשיך ולהטיל אוויר טרור על אנשי משרד הבריאות, בדגש על נשות משרד הבריאות ובראשן שרונאצית אלרעי פרייס.
נערך לאחרונה על ידי D&3 ב 14 דצמבר 2021, 12:16, נערך פעם 1 בסך הכל.
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

בלומי האדום כתב: 14 דצמבר 2021, 11:54
D&3 כתב: 13 דצמבר 2021, 20:32 https:// mobile.twitter.com/PECC_Israel/status/1470421130532069381

אנשי מדע ונתונים!

קצת אירוני ובהתחשב בעובדה שאנחנו עוד לפני סבבי חיסונים נוספים
כן אה, החיסון שעלת הזה שמומלץ להתחסן 7 פעמים מוגזם לגמרי
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

D&3,
מה קרה ?
איבדת את ההומור ?
זה תופעת לוואי של המצב או מהחיסון של פייזר ?
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

מקווה את הסבב הבא להתחסן עם מודרנה, צריך לרענן את תופעות הלוואי שלי
האמת שזו באמת יצאה הודעה לא מוצלחת, לפחות לו כתגובה להודעה שלך
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

בלומי האדום כתב: 14 דצמבר 2021, 11:52
Segev כתב: 14 דצמבר 2021, 10:04
בוא תספר לי איך בדיוק טיפלו בגל הרביעי באירופה (עדיין לא נגמר), ותדלג על אוסטריה כי אני מכיר שם טוב את הנושא.
שם התחילו עם סגר ללא מחוסנים, אחרי שבועיים סגר לכולם, ומאתמול המשך סגר על לא מחוסנים.
סגר שספג ביקורת מאוד גדולה, בעיקר מאוכלוסיית המחוסנים. בגדול ועם השוואה לסגרים קודמים, זה נראה כמו סגר דמיקולו.
למיטב ידיעתי בגרמניה, עדיין נמנעים מלהכניס את כולם לסגר. יש הגבלות, אבל לא סגר. בשוויץ אותו סיפור.
בשאר המדינות לא ממש התעמקתי, אז אני מאפשר לכבודו להחכים אותי
בגרמניה אין קהל במגרשים
הולנד כולה נסגרת בשעה 17:00
בישראל הכל פתוח וברצף מאז מרץ
עוד דוגמאות?
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

Segev יקר,

כבודו דיבר על - סגרים
כל מה שציינת זה הגבלות. סגר כבודו במקומו מונח.
אתה לא צריך לחזור על מה שמתרחש במעבדה, אנחנו כבר הבנו ששם הכל מתרחש מספר חודשים לפני כולנו.
ציינת במפורש - סגרים. תן לי את ההגבלה של סגר אמיתי כמו שהיה במעבדה.
גם מה שהתרחש באוסטריה, לא ממש היה סגר, אלא יותר משחק במילים.
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 21267162v1

על ההיגיון האפידימיולוגי שבתו הירוק:

Vaccines are beneficial, but the high NNEs suggest that excluding unvaccinated people has negligible benefits for reducing transmissions in many jurisdictions across the globe. This is because unvaccinated people are likely not at significant risk — in absolute terms — of transmitting SARS-CoV-2 to others in most types of settings since current baseline transmission risks are negligible. Consideration of the harms of exclusion is urgently needed, including staffing shortages from losing unvaccinated healthcare workers, unemployment/unemployability, financial hardship for unvaccinated people, and the creation of a class of citizens who are not allowed to fully participate in many areas of society.
אינתי עומרי, הפועל.
בני12
קיבל.ה  837 לייקים

אתה מסכים גם עם Vaccines are beneficial או רק עם מה שמתאים לך ?
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

אם נתעלם לרגע מהרבה שטויות שכתובות שם, למה מאמר של פסיכיאטרים אמור להצביע על משהו שקשור להיגיון אפידימיולגי?
בני12
קיבל.ה  837 לייקים

ועכשיו שקראתי את המאמר (שעדיין לא עבר בקורת עמיתים) הוא לא אומרים שם שתו ירוק לא יעיל או לא נכון אפידימיולוגית אלא שיכול להיות
שהחסרונות שלו עולים על היתרונות שלו
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

excluding unvaccinated people has negligible benefits for reducing transmissions in many jurisdictions across the globe. This is because unvaccinated people are likely not at significant risk — in absolute terms — of transmitting SARS-CoV-2 to others in most types of settings since current baseline transmission risks are negligible
כלומר הם אומרים (שימו לב למודגש) ש"מידת הסיכון היתרה בחשיפה לל-מחוסנים זניחה, כי גם ככה הסיכון להדבקה זניח".
כלומר הם מתעלמים מהמגפה שמשתוללת בעולם, ממליוני מתים, ממחלקות ט"נ מלאות, וכל זה למה? כי הסיכון להידבק נמוך.
ואיך הם מחשבים את הסיכון להידבק? מחלקים את מספר המקרים הנוכחי בגודל האוכלוסיה.
מה?
איך זה שקול לסיכוי להידבק? זה אפילו לא שקול לסיכוי להידבק מחר.
והכי חשוב: איך אפשר לטעון שהסיכון זניח כשמגפה משתוללת והורגת מיליונים למרות כל המגבלות ולמרות שיש חיסון בזמן שיא?
זה פשוט הכחשת המציאות, או לכל הפחות הוצאה של מספר מהקשרו עד כדי כך שלכל המהלך כבר אין שום משמעות.

מצד שני אנחנו מבינים למה יש פה אנשים שהתלהבו מהמאמר: גם אותם אנשים, בדיוק כמו כותבי המאמר, לא מבינים כלום לא באפידמיולוגיה ולא במספרים וחושבים שמספר המקרים הפעילים חלקי גודל האוכלוסיה שווה הסיכוי לחלות.
נערך לאחרונה על ידי teknoboy ב 14 דצמבר 2021, 16:39, נערך פעם 1 בסך הכל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

*מספר המקרים הפעילים חלקי גודל האוכלוסיה

מצד שני, כשצריך לחשב סיכוי לתופעות לוואי מהחיסון משתמשים בחישוב נורמלי ככה שכן היכולת קיימת.

זה לא חוסר יכולת, זה שרלטנות והטייה מכוונת.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

נכון, מקרים פעילים (בפעם השנייה שכחתי, אני אתקן)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

הבנתי שזה מה שהתכוונת, היה נראה לי חשוב להדגשה פשוט.

אז יש לנו פה מאמר, שלא עבר ביקורת עמיתים, של פסיכיאטרים, שמדברים על עלות תועלת( ואני חשבתי שאם יש תועלת יש בהכרח הגיון ) של תווים ירוקים, עושים את זה ברשלנות מפוארת, ואנחנו צריכים להסיק מזה שאין הגיון אפידימיולגי בתו הירוק?

עוד סלאם דאנק של צורר.

אני חייב להגיד שהכת ממש סנדלה את עצמה עם ההתנגדות לחיסונים, הטענה שכולם גם ככה ידבקו בסוף אז אין הגיון בסגרים תוים ירוקים היא אולי סבירה וכן לדעתי יש לה מקום כשמדברים על מדיניות, אבל עכשיו הם פשוט לא יכולים לטעון אותה כי הם עסוקים בלהקטין את המחלה ביחס לחיסון.
sad
שליחת תגובה