על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

teknoboy כתב: 20 מאי 2022, 19:11
דל פיירו כתב: 20 מאי 2022, 18:32 לא טענתי שאי אפשר לדחות הנאה ומסורת על בסיס בריאות וסביבה. אני טוען שלא צריך תמיד לתעדף ביטחון, בריאות וסביבה על פני מסורת והנאה, שזו המגמה המתחזקת כרגע בעולם.

במקרה של ל״ג בעומר מאחר וזו מסורת יפה שמתרחשת יום אחד! בשנה. לדעתי לא צריך להפסיק את זה כי זה לא בא בטוב לחלק מהציבור.
חכה שתשמע על דבר שנקרא "משבר האקלים" (חפש בגוגל) ועל המשמעות שלו מבחינת החיים שלך והשינויים שתצטרך לעשות
חלום! נשמע כמו משהו חיובי
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אבל זה חיסון פחחחחחחחחחחחחחחח
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboar ... um=scoops1

אין עדויות במחקר הנוכחי לעלייה בשיעור הסובלים מדלקת שריר הלב לאחר החלמה מקורונה.

מוקדש לטקנובוי.
אינתי עומרי, הפועל.
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

מי זה "קובי ג'ורג'"? עלק פרופסור.
רק מויז הקטן יודע.
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

משמח, אבל אני חייב להודות שהסיכוי לתופעה לבבית אחרי קורונה לא ממש הטריד אותי.
למיטב זכרוני מי שהוטרד מהסיכוי הקטן הרבה יותר לתופעה כזאת בעקבות חיסון זה אתה.
אולי התכוונת להרגיע את עצמך.

בכל אופן תודה על הלינק.
אין חומר קריאה מרתק יותר מהז'ורנל המדעי היוקרתי רוטר, ואפילו היה שם לינק לבלוג שאי אפשר לקרוא, אז בכלל.

אם מישהו ממש רוצה לראות את המקור: (עד כמה ששמתי לב הכותרת שנתנו ברוטר משקפת את התוכן)
https://www.mdpi.com/2077-0383/11/8/2219
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אאוץ'
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

https://mobile.mako.co.il/health-illnes ... 371027.htm

"אך למרבה ההפתעה, אנשים שהלכו לאט נמצאו בסיכון הגבוה ביותר לסבול מקורונה בצורה חמורה, ללא קשר למשקל שלהם."

שנתיים של אובדן שפיות ויש מי שעוד לא ממאס לו. הוא עדיין מוכן לסכן את שפיותו על מזבח הקשקושים האלו.

תתחיל ללכת מהר טקנובוי.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 21 יוני 2022, 21:33 https://mobile.mako.co.il/health-illnes ... 371027.htm

"אך למרבה ההפתעה, אנשים שהלכו לאט נמצאו בסיכון הגבוה ביותר לסבול מקורונה בצורה חמורה, ללא קשר למשקל שלהם."

שנתיים של אובדן שפיות ויש מי שעוד לא ממאס לו. הוא עדיין מוכן לסכן את שפיותו על מזבח הקשקושים האלו.

תתחיל ללכת מהר טקנובוי.
אתה רומז שיכול להיות שיש קשר בין מהירות ההליכה של האדם לבין מצבו הבריאותי?
שוקינג!!! אני ממש לא יכול לדמיין סיבות אפשריות לקשר כזה!!! אין פלא שזה מתפרסם בכתב עת יוקרתי כמו מאקו!!!
כמו כן נראה לי שאתה מבלבל סיבה ותוצאה, אם כי אין ספק שהאצת ההליכה תשפר את המצב הבריאותי הכללי של האדם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

https://m.ynet.co.il/Articles/5684941

פרופסור יהודה אדלר (מומחה גדול, יש לציין): "סממן שני לאופטימיות - ילדים אינם נדבקים בקורונה - אחוז הילדים שנדבקו עד היום בנגיף שואף לאפס. ויש לזה סיבה עיקרית אחת: הילדים הינם נמוכי קומה ואינם מגיעים לגובה שלנו, המבוגרים, דבר המונע מנגיף הקורונה להגיע אל הגוף שלהם."

הקפד על קומה נמוכה.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 21 יוני 2022, 21:38 https://m.ynet.co.il/Articles/5684941

פרופסור יהודה אדלר (מומחה גדול, יש לציין): "סממן שני לאופטימיות - ילדים אינם נדבקים בקורונה - אחוז הילדים שנדבקו עד היום בנגיף שואף לאפס. ויש לזה סיבה עיקרית אחת: הילדים הינם נמוכי קומה ואינם מגיעים לגובה שלנו, המבוגרים, דבר המונע מנגיף הקורונה להגיע אל הגוף שלהם."

הקפד על קומה נמוכה.
זה באמת בערך אותה רמת היגיון של ההצעה הקודמת שלך.
יפה שאתה מסוגל להעביר על עצמך ביקורת. אפילו קצת מפתיע.
:rose:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אוף אני גם רוצה לשים לינקים ללא הקשר
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

D&3 כתב: 21 יוני 2022, 21:59 אוף אני גם רוצה לשים לינקים ללא הקשר
אני בדיוק מעביר קורס כזה. רק 5000 שקל ותוך שלושה ימים אתה מומחה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 22 יוני 2022, 00:02
D&3 כתב: 21 יוני 2022, 21:59 אוף אני גם רוצה לשים לינקים ללא הקשר
אני בדיוק מעביר קורס כזה. רק 5000 שקל ותוך שלושה ימים אתה מומחה.
זה יותר זול מכמה וכמה קורסים ב"רפואה" אלטרנטיבית שנתקלתי בהם.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

ובינתיים בעיתון בראשית שמרבה לגנות החיסונים
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הדבר הטוב הכמעט יחידי שאני יכול להגיד על מתנגדי החיסונים זה שאנשי הארץ השטוחה עוד יותר מטומטמים מהם.
לא מפתיעה החפיפה.
لا إله
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

1) עיתון בראשית זה אגדה. זה כ״כ מצחיק שאני שוקל לעשות מנוי
2) לא הבנתי, זה אייל גולן אייל גולן? הוא מאמין שהעולם שטוח?
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

למה להשתמש במוח אם אפשר לתת לתומר פרסיקו לעשות את זה בשבילנו?
הוא כבר יחלק את החיים עבורינו בצורה פשוטה לשחור ולבן
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

דל פיירו, אתה קורא את העיתון הזה? אם כן - אתה באמת לא חושב שהוא קצת מצחיק, או איך לאמר - קונספירטורי? עם המון כתבות הזויות ומצחיקות על קרן המטבע העולמית וביל גייטס ושאר ירקות?

אגב, לדעתי ״להביא עדויות של אנשי מדע ביחס לטענות העולם השטוח״ זה מצחיק ממש. בערך כמו ההיא מהטוויטר שדרשה תגובה מדובר בית חולים רמב״ם לטענה שהיא קיבלה ״מעומק המערכת״ על מחלקה סודית שמטפלים בה ברופאים נפגעי חיסון… יש דברים שאין שום צורך להתייחס אליהם ברצינות
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

אני לא קורא את העיתון הזה אני כן שופט דברים לגופם.
הבחור פה(תומר) עושה מניפולציה כדי להגיחך את הגוף העיתונאי אולי היחיד בישראל, שמעביר ביקורת אמיתית על התנהלות המדינה בקורונה, בעוד כל שאר כלי התקשורת במדינה
מתעלמים מהנושא כמעט לחלוטין ולא מקיימים שום דיון רציני על נושאים מהותיים שכן דורשים דיון, רק מהחשש שכמה טמבלים יקראו להם מפיצי פייק ניוז.
כל זה כמובן רק כדי לקעקע את הקיום של העיתון הזה, מאחר ותומר (שהוא לא אדיוט) כנראה מבין שלא כל מאמיני הארץ השטוחה הם "מתנגדי חיסונים", פשוט מפריע לו שיש דיון מורכב וביקורת על נושא הקורונה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אין ספק שהתקשורת הממסדית היא משת"פית של קונספירציית העולם העגול. צריך עיתונות עצמאית ואמיצה שתחשוף את האמת על ערימת הצבים שעל גבם עומד העולם.
لا إله
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

דל פיירו כתב: 24 יוני 2022, 11:00 אני לא קורא את העיתון הזה אני כן שופט דברים לגופם.
הבחור פה(תומר) עושה מניפולציה כדי להגיחך את הגוף העיתונאי אולי היחיד בישראל, שמעביר ביקורת אמיתית על התנהלות המדינה בקורונה, בעוד כל שאר כלי התקשורת במדינה
מתעלמים מהנושא כמעט לחלוטין ולא מקיימים שום דיון רציני על נושאים מהותיים שכן דורשים דיון, רק מהחשש שכמה טמבלים יקראו להם מפיצי פייק ניוז.
כל זה כמובן רק כדי לקעקע את הקיום של העיתון הזה, מאחר ותומר (שהוא לא אדיוט) כנראה מבין שלא כל מאמיני הארץ השטוחה הם "מתנגדי חיסונים", פשוט מפריע לו שיש דיון מורכב וביקורת על נושא הקורונה.
ה״גוף העיתונאי״ הזה עושה הכל עדי שיגחיכו אותו. בלי קשר ספציפית לקורונה. פשוט עיתון שנותן במה להזיות ההזויים ביותר. אין מה להתפלא שמתייחסים אליו ככה.
אפשר לנהל ביקורת על התנהלות המדינה בקורונה בלי לטעון שהמגיפה והחיסונים הם בכלל טריק של קרן המטבע העולמית לשלוט בנו. תאמין לי, אולי אפילו יתייחסו לזה קצת יותר ברצינות
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

its-sick כתב: 24 יוני 2022, 11:24 אין ספק שהתקשורת הממסדית היא משת"פית של קונספירציית העולם העגול. צריך עיתונות עצמאית ואמיצה שתחשוף את האמת על ערימת הצבים שעל גבם עומד העולם.
אין ספק שהיכולת השכלית שלך כנראה מוגבלת לעשות הפרדה בין נושאים
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אתה צודק, צריך להפריד. זה עיתון מטומטם שכותב שטויות בנושא מדעי אחד, אבל בנושא מדעי אחר הוא גאוני והיחיד שכותב את האמת.
הפרדה מעניינת. סליחה שלא הבנתי את זה קודם.
لا إله
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

כל התורה על רגל אחת
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

כן, רק שבתורת המספרים למאה אלף או "אחרי נרמול", יש כבר חודשים הרבה יותר "מחוסנים" שנדבקים כל יום מאשר "לא מחוסנים".
אינתי עומרי, הפועל.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 יוני 2022, 20:32 כן, רק שבתורת המספרים למאה אלף או "אחרי נרמול", יש כבר חודשים הרבה יותר "מחוסנים" שנדבקים כל יום מאשר "לא מחוסנים".
מה שרלוונטי זה כמות החולים קשים, מונשמים ומתים ולא כמה נדבקים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

מה גם ששיעור הבדיקות בישראל נמוך מאוד, ובמיוחד שיש הטיה מצד לא מחוסנים גם לא להיבדק.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

בני12 כתב: 27 יוני 2022, 20:35
האדום הצורר כתב: 27 יוני 2022, 20:32 כן, רק שבתורת המספרים למאה אלף או "אחרי נרמול", יש כבר חודשים הרבה יותר "מחוסנים" שנדבקים כל יום מאשר "לא מחוסנים".
זה לא גורם לך לתהות אם החיסון הזה אולי לא סבבה כשנדבקים הרבה יותר אנשים שקיבלו אותו (בסדר גודל של פי 2 כל יום "אחרי נרמול" כבר חודשים) מאשר אנשים שלא?
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

"אחרי נרמול"
חחחחחח
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אם אני מבין נכון את הכוונה בנרמול, היא הפיכה של ההתפלגות לנורמלית, והמושג לא מדויק בהקשר של מדידה לפי 100 אלף אנשים. בהתאם מחוץ לישראל לא ראיתי שימוש בו. תקן אותי אם אני טועה.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 יוני 2022, 22:56 אם אני מבין נכון את הכוונה בנרמול, היא הפיכה של ההתפלגות לנורמלית, והמושג לא מדויק בהקשר של מדידה לפי 100 אלף אנשים. בהתאם מחוץ לישראל לא ראיתי שימוש בו. תקן אותי אם אני טועה.
לנרמל זה לקחת את מספר המקרים ולחלק בגודל האוכלוסיה.
מקבלים מספר שהוא שיעור המקרים מתוך האוכלוסיה (מקובל להציג כמקרים למיליון איש, או מאה אלף איש וכו', כדי שהמספרים שיוצאים יהיו בסדר גודל שאנשים רגילים אליו).
נערך לאחרונה על ידי teknoboy ב 28 יוני 2022, 13:44, נערך פעם 1 בסך הכל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

normalization of ratings means adjusting values measured on different scales to a notionally common scale
לא קשור להתפלגות נורמלית, קשור לצורך להשוות בין קבוצות עם גדלים שונים.

והחלוקה per 100000 מופיעה בכל אחד מהdashboardים שראיתי, ממש לא קטע של ישראל.
וזה גם לא קטע של קורונה, שיעורי תמותה לרוב נמדדים ככה באופן כללי, מוזמן לגגל cancer death rates או מחלות אחרות ולראות בעצמך, לא חייב מחלות, גם סיבות מוות אחרות תופסות.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

שישה קורסים של סטטיסטיקה בראי הקבלה, בלי לדעת את את ההבדל בין נירמול לבין התפלגות נורמלית.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 יוני 2022, 21:49
בני12 כתב: 27 יוני 2022, 20:35
זה לא גורם לך לתהות אם החיסון הזה אולי לא סבבה כשנדבקים הרבה יותר אנשים שקיבלו אותו (בסדר גודל של פי 2 כל יום "אחרי נרמול" כבר חודשים) מאשר אנשים שלא?
לא.
ראו את זה מצוין בגל הקודם שבו (אחרי נרמול) 80% מהחולים קשים היו לא מחוסנים ורק 10% היו מחוסנים בתוקף.
אומר שהחיסון עובד מצוין
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

D&3 כתב: 28 יוני 2022, 08:13 normalization of ratings means adjusting values measured on different scales to a notionally common scale

וזה גם לא קטע של קורונה, שיעורי תמותה לרוב נמדדים ככה באופן כללי, מוזמן לגגל cancer death rates או מחלות אחרות ולראות בעצמך, לא חייב מחלות, גם סיבות מוות אחרות תופסות.
לא דיברתי על פר מאה אלף, ידוע לי שזה מדד שמשתמשים בו בכל מקום, אלא על השימוש במילה נרמול כדי להגדיר את המעבר לפר 100 אלף, שהוא ייחודי לישראל. אם תסתכל בהתייחסויות במקומות אחרים אף אחד לא מכנה את זה נרמול כי זה אכן לא נרמול אלא פעולה אחרת. נרמול כדרך להשוות בין סולמות מדידה שונים זה דבר אחד, וזה דבר אחר. בקיצור זה לא דיון קריטי אבל זו הייתה כוונתי.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 28 יוני 2022, 16:04
D&3 כתב: 28 יוני 2022, 08:13 normalization of ratings means adjusting values measured on different scales to a notionally common scale

לא דיברתי על פר מאה אלף, ידוע לי שזה מדד שמשתמשים בו בכל מקום, אלא על השימוש במילה נרמול כדי להגדיר את המעבר לפר 100 אלף, שהוא ייחודי לישראל. אם תסתכל בהתייחסויות במקומות אחרים אף אחד לא מכנה את זה נרמול כי זה אכן לא נרמול אלא פעולה אחרת. נרמול כדרך להשוות בין סולמות מדידה שונים זה דבר אחד, וזה דבר אחר. בקיצור זה לא דיון קריטי אבל זו הייתה כוונתי.
נרמול בהקשר של סולמות מדידה זה באמת דבר (והוא באמת קשור להתפלגות נורמלית), אבל הוא לא קשור לנרמול של מספר מופעים באוכלוסייה - שזה פשוט חילוק של שני מספרים אחד בשני כדי למצוא את היחס ביניהם, את השיעור של האחד מתוך השני, תקרא לזה איך שאתה רוצה.
כאמור, ההצגה של זה כ"מקרים למאה אלף" זה כדי שלא יקרה מצב שהמספר שיצא לנו בפעולת החילוק שעשינו קודם קטן יחסית למספרים הרגילים שאנחנו מתעסקים איתם ביום-יום, ואז אנחנו עלולים ליפול בטעויות כמו "אם שני מספרים מספיק קטנים ממילא, אז אין טעם לחלק אותם אחד בשני".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

וכמובן שגם מחוץ לישראל משתמשים בנרמול כדי לתאר את זה.

ולהשתמש באחוזים זה גרוע כי אז נקבל אחוזים קטנים מ1, ויותר מידי אנשים מתבלבלים כשאומרים להם 0.1% וכאלה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ולמי שלא יודע, אחוזים זה בדיוק אותו דבר, פשוט אחוז זה מספר המקרים לכל מאה פרטים באוכלוסייה (percent = לכל מאה).
ולמי שלא יודע 2, הסיבה שאנחנו מודדים דברים כמו עליות וירידות ושינויים בכלל באחוזים ולא במספרים מוחלטים (אני מקווה שכולנו יודעים מהי) היא בדיוק אותה סיבה שבגללה אנחנו מנרמלים הרבה מאוד גדלים אחרים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה