תוצאות אמת: ניצחון ענק לגוש הימין, בל"ד ומרצ נמחקו :)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 06 יוני 2022, 22:00 קומוניסים לשים את המילים "מרצ" ו"שמאל קיצוני" באותו משפט זה מעליב

אני צריך שתבין שמפלגת השמאל היחידה בישראל מזה עשרות שנים היא חד"ש. רע"מ היא מפלגת ימין ערבית תומכת ציונות, מר"צ היא מפלגת מרכז-ציוני.

אנחנו הפסדנו, אתם ניצחתם. זה ברור. אבל לפחות אל תגיד לי שמר"צ היא שמאל, זה הכי מעליב
מרצ זה בלי ר"ת (אל תשאל למה זה כ"כ מציק לי, אפילו לי זה לא ברור).
כמו כן אנחנו הפסדנו... בינתיים. בטווח הרחוק אף שלטון דיקטטורי אתנוקרטי או אחר על עם שלם לא יכול להימשך לעד, ומתישהו התמיכה הבינ"ל בישראל תקרוס.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

pelegs כתב: 06 יוני 2022, 22:36
הגלמוד מלוד כתב: 06 יוני 2022, 22:00 קומוניסים לשים את המילים "מרצ" ו"שמאל קיצוני" באותו משפט זה מעליב

אני צריך שתבין שמפלגת השמאל היחידה בישראל מזה עשרות שנים היא חד"ש. רע"מ היא מפלגת ימין ערבית תומכת ציונות, מר"צ היא מפלגת מרכז-ציוני.

אנחנו הפסדנו, אתם ניצחתם. זה ברור. אבל לפחות אל תגיד לי שמר"צ היא שמאל, זה הכי מעליב
מרצ זה בלי ר"ת (אל תשאל למה זה כ"כ מציק לי, אפילו לי זה לא ברור).
כמו כן אנחנו הפסדנו... בינתיים. בטווח הרחוק אף שלטון דיקטטורי אתנוקרטי או אחר על עם שלם לא יכול להימשך לעד, ומתישהו התמיכה הבינ"ל בישראל תקרוס.
not holding my breath
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב: 06 יוני 2022, 21:27 ואגב (מיועד בעיקר ל-D&3), אני דווקא כן חושב שמדובר במשהו מהותי. אני מסכים שהאפרטהייד בגדה לא יסתיים בגלל טריק חוקי כזה או אחר, אבל המנעות של מרצ מלהאריך את החוק הייתה מציגה לאזרחי ישראל ולעולם כולו את הסיטואציה ההזויה בה נמצא חבל הארץ הזה ועד כמה כל הלגיטימיות המשפטית שם (שזה משהו שליברלים ניתלים בו כשאין להם שום טיעון אחר) עומדת על כרעי תרנגולת. מעבר לזה, יכול מאד להיות שיהיו למצב של אי-הארכת החוק השלכות פרקטיות, כי עד שיספיקו ללכת לבחירות ו/או להקים ממשלה חדשה יעברו לפחות כמה ימים בהם הרבה ממה שמתרחש בגדה באופן יום-יומי יהיה בלתי חוקי ע"פ החוק הישראלי. בהתחשב בכך שההגנה המשפטית העיקרית שישראל מספקת לעצמה בהקשר הזה הוא שיש שפיטה של פשעים שם ולכן אין צורך בהתערבות בית הדין הבינ"ל - יכול להיות שזה יביא לכך שכמה בכירים ישראלים אשכרה יפשטו על הפשעים הללו, או לכל הפחות שתיחשף ערוותה של ישראל ברבים והלחץ הציבורי על ממשלות שונות להפסיק לתמוך בישראל יתגבר. לישראל אין יכולת קיום עצמאית במבנה הנוכחי שלה (כיבוש-אפרטהייד-טיהור אתני) ללא תמיכה בינ"ל ובפרט של מעצמות הגוש המערבי ובראשן ארה"ב. כל דבר שמקרב את היום בו התמיכה הזו קורסת, מקרב את היום בו פלסטינים יוכלו להיות חופשיים. ויפה שעה אחת קודם.
שום דבר לא ישתנה.
החוק בתוקף עד סוף יוני.
אם הממשלה תיפול ותהיה ממשלת מעבר, התקנות מוארכות באופן אוטומטי עד ששר המשפטים בן גביר יעביר אותן.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

רעם לא מפלגת ימין. הם מפלגת חרדים.
הם ש"ס (מפלגת ערבים חרדים) מוסלמית.

בלד זאת המפלגה הימנית הערבית.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

בני12 כתב: 06 יוני 2022, 22:49

הם מאוד קונסרבטיבים, לדעתי אפשר להגדיר אותם כימין/שמרנים.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 06 יוני 2022, 21:46 אני באמת לא מבין מה ההבדל בין תמיכת מרצ להתנגדות סמוטריץ, ולמה אתם משתפים פעולה עם ההטרלה שבפתיחת האשכול.
אין הבדל אבל למי אכפת מהגמד הנXצי?
הדיון הזה בטח מתקיים בפורום של המזרחי, אם כבר :smoke:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

סתומים מרצ. הצביעו בעד החוק כשהיה ברור שיפול.
ישוע הצלוב

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

בני12
קיבל.ה  828 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 06 יוני 2022, 22:52

הם חרדים. ברור שהם שמרנים.
אתה מכיר בעולם מפלגה דתית שהיא לא שמרנית?
אבל שמרני זה לאו דווקא ימני מדיני
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אפשר לשאול מה הופך את בלד ל'ימנים'?

הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

בני12 כתב: 06 יוני 2022, 22:59
הגלמוד מלוד כתב: 06 יוני 2022, 22:52

הם חרדים. ברור שהם שמרנים.
אתה מכיר בעולם מפלגה דתית שהיא לא שמרנית?
אבל שמרני זה לאו דווקא ימני מדיני
לא אמרתי שהם ימין מדיני, רק שהם ימין
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אדום נחמד כתב: 06 יוני 2022, 23:02 אפשר לשאול מה הופך את בלד ל'ימנים'?

היא לא, בל"ד היא מפלגת שמאל, שכחתי לציין אותם
Charlie
קיבל.ה  430 לייקים

בני12 כתב:
pelegs כתב: 06 יוני 2022, 21:27 ואגב (מיועד בעיקר ל-D&3), אני דווקא כן חושב שמדובר במשהו מהותי. אני מסכים שהאפרטהייד בגדה לא יסתיים בגלל טריק חוקי כזה או אחר, אבל המנעות של מרצ מלהאריך את החוק הייתה מציגה לאזרחי ישראל ולעולם כולו את הסיטואציה ההזויה בה נמצא חבל הארץ הזה ועד כמה כל הלגיטימיות המשפטית שם (שזה משהו שליברלים ניתלים בו כשאין להם שום טיעון אחר) עומדת על כרעי תרנגולת. מעבר לזה, יכול מאד להיות שיהיו למצב של אי-הארכת החוק השלכות פרקטיות, כי עד שיספיקו ללכת לבחירות ו/או להקים ממשלה חדשה יעברו לפחות כמה ימים בהם הרבה ממה שמתרחש בגדה באופן יום-יומי יהיה בלתי חוקי ע"פ החוק הישראלי. בהתחשב בכך שההגנה המשפטית העיקרית שישראל מספקת לעצמה בהקשר הזה הוא שיש שפיטה של פשעים שם ולכן אין צורך בהתערבות בית הדין הבינ"ל - יכול להיות שזה יביא לכך שכמה בכירים ישראלים אשכרה יפשטו על הפשעים הללו, או לכל הפחות שתיחשף ערוותה של ישראל ברבים והלחץ הציבורי על ממשלות שונות להפסיק לתמוך בישראל יתגבר. לישראל אין יכולת קיום עצמאית במבנה הנוכחי שלה (כיבוש-אפרטהייד-טיהור אתני) ללא תמיכה בינ"ל ובפרט של מעצמות הגוש המערבי ובראשן ארה"ב. כל דבר שמקרב את היום בו התמיכה הזו קורסת, מקרב את היום בו פלסטינים יוכלו להיות חופשיים. ויפה שעה אחת קודם.
שום דבר לא ישתנה.
החוק בתוקף עד סוף יוני.
אם הממשלה תיפול ותהיה ממשלת מעבר, התקנות מוארכות באופן אוטומטי עד ששר המשפטים בן גביר יעביר אותן.
אני הבנתי שמאד תלוי מה הכנסת מתפזרת:
אם זה לפני יולי אז אתה צודק
אבל אם זה אחרי - כלומר מבחינה חוקית משפטית תושבי הגדה עוברים מחוק ישראלי לחוק הצבאי, פיזור הכנסת לא ישנה דבר והם יחיו ככה עד שיעבירו את החוק אחרי 2-3 מערכות בחירות....

Sent from my HD1903 using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בל"ד היא מפלגה ליברלית פלסטינית. מבחינה חברתית יש קשת די רחבה של דעות בתוך המפלגה (מתמיכה בזכויות נשים ולהט"ב מצד אחד, ועד שמרנות כללית בכל הקשור למבנה המשפחתי מצד שני). באספקט המדיני הם אנטי-קולוניאליסטים מה שאפשר לקרוא לו בצורה מסויימת "שמאל". באספקט הכלכלי יש בהם ערבוביה של סוציאל-דמוקרטים וליברלים, קרי מה שברוב מדינות אירופה נקרא מרכז-שמאל עד מרכז-ימין.

בגדול, הניתוח של המפה הפוליטית על ציר שמאל-ימין בודד הוא די רדוקטיבי ומפספס הרבה אמיתות חשובות.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 06 יוני 2022, 22:40 not holding my breath
לא יודע, אני מאמין שההתמוטטות של משטר האפרטהייד יגיע באופן הרבה יותר פתאומי ממה שהרבה ישראלים יהודים חושבים, ודי יתפוס אותם בהפתעה.
אבל אמונה לחוד ומציאות לחוד, אני מניח.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

pelegs כתב: 07 יוני 2022, 00:07
הגלמוד מלוד כתב: 06 יוני 2022, 22:40 not holding my breath
לא יודע, אני מאמין שההתמוטטות של משטר האפרטהייד יגיע באופן הרבה יותר פתאומי ממה שהרבה ישראלים יהודים חושבים, ודי יתפוס אותם בהפתעה.
אבל אמונה לחוד ומציאות לחוד, אני מניח.
מאיפה זה יבוא? הלובי הישראלי חזק מספיק בעולם שלא יהיה באמת שום לחץ בינלאומי אמיתי.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 07 יוני 2022, 00:53 מאיפה זה יבוא? הלובי הישראלי חזק מספיק בעולם שלא יהיה באמת שום לחץ בינלאומי אמיתי.
המציאות משתנה כל הזמן. זה יכול לבוא למשל משילוב של איבוד עניין כלכלי של ארה"ב באיזור + לחץ הולך וגובר של אזרחים במערב על הממשלות שלהן להפסיק את התמיכה הפוליטית, הכלכלית והצבאית בישראל.
משהו דומה קרה בהקשר של דרא"פ, ויכול (בע"ה) לקרות גם בהקשר של ישראל.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

"שמאל ציוני" זה כמו "יהודית ודמוקרטית". זה אוקסימורון.

שמאל אמור להתנגד לגזענות בכל צורה שהיא. שמאל אמיתי, לא "שמאל יחסי".
הציונות המדינית היא גזענית במהותה: בהגדרה שלה ובפרקטיקה שלה. ולכן שמאל אמיתי חיב להתנגד לציונות, כתפיסת עולם.

(זה נחמד להעמיד את המושג שמאל כמושג יחסי.
הנה:
אליאור עזריה שמאלני יותר מברוך גולדשטיין.
האצ"ל שמאלנים יותר מהלח"י.)
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

טוב מאוד וכל הכבוד.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

מרצ חתמו על הסכם קואליציוני שלא משנה את הסטטוס קוו בשטחים והם פשוט מקיימים את ההסכם. די פשוט.
כל הכבוד להם, בטח אחרי שהם נכנסו לממשלה הזו. האם מראש הם היו צריכים להיכנס לממשלה עם מפלגות ימין? לטעמי כן, בדיוק מאותה סיבה שטוב שרעמ נכנסה לממשלה וטוב שבנט הלך עם רעמ ומרצ למרות חילוקי הגעות בנושאים מסויימים. לדעתי מפלגות קיימות כדי להשפיע על חקיקה ולהיות חלק מהממשלה, לא בשביל למרק מצפון ולחיות בהכל או כלום.
הפוסט קיבל 3 לייקיםits-sickD&3KingAlpaca
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בר קולמוסא כתב: 07 יוני 2022, 11:37 מרצ חתמו על הסכם קואליציוני שלא משנה את הסטטוס קוו בשטחים והם פשוט מקיימים את ההסכם. די פשוט.
כל הכבוד להם, בטח אחרי שהם נכנסו לממשלה הזו. האם מראש הם היו צריכים להיכנס לממשלה עם מפלגות ימין? לטעמי כן, בדיוק מאותה סיבה שטוב שרעמ נכנסה לממשלה וטוב שבנט הלך עם רעמ ומרצ למרות חילוקי הגעות בנושאים מסויימים. לדעתי מפלגות קיימות כדי להשפיע על חקיקה ולהיות חלק מהממשלה, לא בשביל למרק מצפון ולחיות בהכל או כלום.
להיות חלק מהממשלה זאת מטרה בפני עצמה או שהחברות בממשלה היא כלי בדרך לשינוי שהמפלגה רוצה לייצר?
ואם מפלגות קיימות כדי להשפיע על חקיקה, מה הקטע שלהן לחתום על הסכם שמאלץ אותן להשפיע על החקיקה בניגוד מוחלט לערכים של מי שהצביע עבורן?

אם אתם שואלים אותי, יותר מאשר האפיזודה הזאת אומרת משהו על העתיד של מפלגה\מחנה פוליטי, היא סוג של שיר קינה לדמוקרטיה שהייתה פעם בישראל. (לא דמוקרטיה אמיתית, אמנם, אבל הדמוקרטית של "יהודית ודמוקרטית")
אתם יודעים, השיטה הזאת שבה אנשים מצביעים למפלגה כי הם חושבים שהיא תייצג את הדעות שלהם הכי טוב בהצבעות בכנסת.
במקום זה ישראל עברה לשיטת משטר שכאילו נלקחה מגן ילדים.
מי יילך להצביע למפלגה שאף אחד לא יודע במה היא תתמוך, רק שהיא תתמוך בהפך ממה שXXX יגידו?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

יש גבול עד איזה מרחק ללכת, בשביל שהממשלה הזו, ימנית יותר מקודמתה, לא תיפול?
קומוניסים
קיבל.ה  34 לייקים

teknoboy כתב: 07 יוני 2022, 11:46
בר קולמוסא כתב: 07 יוני 2022, 11:37 מרצ חתמו על הסכם קואליציוני שלא משנה את הסטטוס קוו בשטחים והם פשוט מקיימים את ההסכם. די פשוט.
להיות חלק מהממשלה זאת מטרה בפני עצמה או שהחברות בממשלה היא כלי בדרך לשינוי שהמפלגה רוצה לייצר?
ואם מפלגות קיימות כדי להשפיע על חקיקה, מה הקטע שלהן לחתום על הסכם שמאלץ אותן להשפיע על החקיקה בניגוד מוחלט לערכים של מי שהצביע עבורן?

אם אתם שואלים אותי, יותר מאשר האפיזודה הזאת אומרת משהו על העתיד של מפלגה\מחנה פוליטי, היא סוג של שיר קינה לדמוקרטיה שהייתה פעם בישראל. (לא דמוקרטיה אמיתית, אמנם, אבל הדמוקרטית של "יהודית ודמוקרטית")
אתם יודעים, השיטה הזאת שבה אנשים מצביעים למפלגה כי הם חושבים שהיא תייצג את הדעות שלהם הכי טוב בהצבעות בכנסת.
מי יילך להצביע למפלגה שאף אחד לא יודע במה היא תתמוך, רק שהיא תתמוך בהפך ממה שXXX יגידו?
:rose:
הו הפועל, זה החיים
ולנצח עוד נהיה ביחד
לא משנה, מה שאומרים
אני תמיד אוֹהב אותך :heart:
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

חשבתי על משהו. לא ספרתי, אבל יש מצב שבהצבעה הזאת, בערך חצי מחברי הכנסת הצביעו למעשה בניגוד לדעתם ולעמדות של בוחריהם, לא? יש מספר?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הרבה יותר מחצי.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

teknoboy כתב: 07 יוני 2022, 11:46

קודם כל, אני חוב שמרצ דיברה הרבה הרבה יותר על ביבי מאשר על הכיבוש במערכת הבחירות האחרונה. אולי זה אומר משהו על מרצ כאלטרנטיבה אבל כל מי שהצביע למרצ ידע או אפילו יחל בדיוק לממשלה כזו. בנושא הזה מרצ היו ברורים - הם רצו להיות חלק מהגוש להחלפת נתניהו, כל אדם בר דעת ידע בדיוק מי השותפים לגוש (סער, בנט, גנץ, ליברמן) ומה יהיו הפשרות.
חוצמזה אם תשאל אנשי מרצ הם כנראה יוכלו להצביע על השגים שהישיבה שלהם בממשלה מאפשרת אותם או שהם המנוע שלהם. את הכיבוש הם לא עצרו אבל ממילא לא היו עוצרים באופוזיציה, וקשה לי לראות איך אפשר יהיה בעתיד בלי להיות שותף לממשלות בדרך.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האמת שאולי זה באמת מה שמצביעי מרצ רוצים.
בינינו מרצ כבר הרבה זמן משמשת בעיקר במפלגה סקטוריאלית של שבט מסוים, שלמרבה האסון מיתגה את עצמה כמפלגת שמאל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כאילו שחד"ש אינה יותר מפלגה סקטוריאלית מאשר מפלגת שמאל
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 07 יוני 2022, 14:02 כאילו שחד"ש אינה יותר מפלגה סקטוריאלית מאשר מפלגת שמאל
לא יודע אם יותר או פחות, אבל גם אם הם מפלגה סקטוריאלית אז הסקטור שלהם די חופף לסקטור הכי מדוכא ומופלה בחברה, ככה שזה די אותו דבר ממילא.
לפחות הם לא מצביעים בעד הסדרת האפרטהייד בשטחי הכיבוש :smoke:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםאדום מטליpelegs
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אדום נחמד כתב: 06 יוני 2022, 23:02 אפשר לשאול מה הופך את בלד ל'ימנים'?

מפלגות לאומניות בכל העולם נחשבות כימין
pelegs כתב: 06 יוני 2022, 18:11 והלאומנים הפלסטינים כמו אבנאא אל בלד ואח"כ גם מפלגת אלתג'מע (בל"ד לדוברי העברית).
כל עם בעולם מתחלק לימין, מרכז, שמאל ודתיים.
רק בארץ מקטלגים את כל הערבים בשמאל בגלל הנושא המדיני.
לחשוב שהפלסטינים מיוחדים וכולם אצלם שמאלנים או חרדים ואין אצלם ימין חילוני (בטח בחברה שמרנית כמו החברה הערבית) זה לא מציאותי
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הכיבוש אכן בנפשנו, אבל הוא לא הדבר היחיד שצריך לתקן בישראל.

מרץ רוצה להיות מפלגה לא סקטוריאלית ולהכניס ערבים ברשימה לכנסת, אבל מתברר שאלו מתעקשים להיות סקטוריאלים וטובת המפלגה לא לעיניהם.
כנראה שהסקטוריאליות היא בעיה אצל כולם, לא רק בשבט אחד.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 07 יוני 2022, 14:32 1. הכיבוש אכן בנפשנו, אבל הוא לא הדבר היחיד שצריך לתקן בישראל.

2. מרץ רוצה להיות מפלגה לא סקטוריאלית ולהכניס ערבים ברשימה לכנסת, אבל מתברר שאלו מתעקשים להיות סקטוריאלים וטובת המפלגה לא לעיניהם.
3. כנראה שהסקטוריאליות היא בעיה אצל כולם, לא רק בשבט אחד.
1. נכון מאוד מאוד. הבנתי שמחר יש הצבעה על שכר מינימום. ניתן להם עוד יום של חסד.
2. יש לך את זה ביותר סמולבן-ציוני-מתנשא?
3. נכון מאוד מאוד מאוד. כל העסק הוא תוצאה של ההצלחה של הפרויקט הימני לפירור החברה ופירוק מוסדותיה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 07 יוני 2022, 12:53 חשבתי על משהו. לא ספרתי, אבל יש מצב שבהצבעה הזאת, בערך חצי מחברי הכנסת הצביעו למעשה בניגוד לדעתם ולעמדות של בוחריהם, לא? יש מספר?
לדעתי רק חברי ימינה, כחול לבן, תקווה חדשה, ליברמן, ע'נאים וזעבי הצביעו לפי עמדת בוחריהם.
זה בערך רבע.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

הממשלה הזאת גם התחילה או קידמה תהליכים וחוקים לטובת אוכלוסיות חלשות (העלאת שכר מינימום, קצבאות נכים, קצבאות ניצולי שואה, שכר עובדים סוציאלים, קיצור שעות עבודת מתמחים, תחבורה, אלימות/נשק בחברה הערבית, תקציבי פיתוח לחברה הערבית, הסדרת ישובים לא מוכרים בנגב,רפורמת כשרות, איכות סביבה) שזה גם תפקיד של מפלגות שמאל.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

teknoboy כתב: 07 יוני 2022, 14:342. יש לך את זה ביותר סמולבן-ציוני-מתנשא?
אני לגמרי לא ציוני ורק חצי לבן, אבל אני בהחלט שמאל ובהחלט משתדל תמיד להתנשא כשיש הזדמנות ראויה.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 07 יוני 2022, 14:46 הממשלה הזאת גם התחילה או קידמה תהליכים וחוקים לטובת אוכלוסיות חלשות (העלאת שכר מינימום, קצבאות נכים, קצבאות ניצולי שואה, שכר עובדים סוציאלים, קיצור שעות עבודת מתמחים, תחבורה, אלימות/נשק בחברה הערבית, תקציבי פיתוח לחברה הערבית, הסדרת ישובים לא מוכרים בנגב,רפורמת כשרות, איכות סביבה) שזה גם תפקיד של מפלגות שמאל.
אין בכלל ספק שמרצ חושבת על עצמה כמפלגת שמאל, שעקרונות המפלגה הם (לפחות ברובם) עקרונות שמאליים לפחות בקונטקסט הישראלי, שחלק מנציגיה הם שמאלנים אורגינל וכו' וכו'
אבל בסוף הם מצביעים ההפך.
נראה מה הם יעשו עם שכר המינימום.

אבל אם כבר נכנסת לפירוט, אולי תוכל לעזור לי כי לא שמעתי על שום דבר חיובי בהקשר של איכות הסביבה (כלומר שמעתי הרבה הצהרות, חלקן בפורמט של דבר חקיקה, אבל אפס התחייבויות) או של תחבורה (אני לא מומחה, אבל בטוויטר אני קורא שכל התכנון התחבורתי והעירוני של ישראל עדיין מתעדף את הרכב הפרטי על פני כל ישות אחרת, שלא לדבר על דברים סוציאליים כמו תחב"צ שבעה ימים בשבוע).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בני12 כתב: 07 יוני 2022, 14:29 כל עם בעולם מתחלק לימין, מרכז, שמאל ודתיים.
רק בארץ מקטלגים את כל הערבים בשמאל בגלל הנושא המדיני.
לחשוב שהפלסטינים מיוחדים וכולם אצלם שמאלנים או חרדים ואין אצלם ימין חילוני (בטח בחברה שמרנית כמו החברה הערבית) זה לא מציאותי
וזו חלוקה גרועה. התנגדות לקולוניאליזם וזכויות נשים ולהט"ב הן עמדות שמאליות מובהקות. ליברליזם כלכלי הוא עמדה ימנית מובהקת. אז איפה נמצאת מפלגה שתומכת בכל אלה?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

its-sick כתב: 07 יוני 2022, 14:32
מרץ רוצה להיות מפלגה לא סקטוריאלית ולהכניס ערבים ברשימה לכנסת, אבל מתברר שאלו מתעקשים להיות סקטוריאלים וטובת המפלגה לא לעיניהם.
איציק, באמת ציפית שפלסטיני יצביע בעד חוקי אפרטהייד שהם נגד פלסטינים?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אני מצפה מחברי כנסת בישראל שיפעלו קודם כל למען ציבור המצביעים שלהם.
אם היא נבחרה במרצ, אז היא צריכה לייצג את הערבים מצביעי מרצ. המצביעים הללו לא חיים בשטחים הכבושים, ויש דברים שיותר חשובים להם.
בכלל, רוב הנציגים הערביים בכנסת לוקים בשיפור מצב מצביעיהם ומעדיפים הצבעות מחאה.
רע"ם מנסים לשנות את זה, לראשונה בתולדות המגזר. בגלל זה הם כמעט מחקו את שאר מפלגות המגזר.
لا إله
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אדום מטלי כתב: 07 יוני 2022, 16:37
its-sick כתב: 07 יוני 2022, 14:32
איציק, באמת ציפית שפלסטיני יצביע בעד חוקי אפרטהייד שהם נגד פלסטינים?
אם הוא נכנס לקואליציה בידיעה שאין שינוי בסטטוס קוו וההצבעה אתמול לא משנה כלום אז כן.
את ההחלטה הזאת הוא היה צריך לקחת לפני שהצביע בעד הקמת הקואליציה
לא מתאימה לו הקואליציה הזאת, שיתפטר.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

its-sick כתב: 07 יוני 2022, 16:44 אני מצפה מחברי כנסת בישראל שיפעלו קודם כל למען ציבור המצביעים שלהם.
אם היא נבחרה במרצ, אז היא צריכה לייצג את הערבים מצביעי מרצ. המצביעים הללו לא חיים בשטחים הכבושים, ויש דברים שיותר חשובים להם.
בכלל, רוב הנציגים הערביים בכנסת לוקים בשיפור מצב מצביעיהם ומעדיפים הצבעות מחאה.
רע"ם מנסים לשנות את זה, לראשונה בתולדות המגזר. בגלל זה הם כמעט מחקו את שאר מפלגות המגזר.
אני מניח שרוב מצביעי מרצ הערבים אם יש כאלה, מאד חשוב להם להפסיק את האפרטהייד האכזרי בגדה המערבית, ולא היו רוצים שנציגם בכנסת יצביע בעדו. אבל אני לא באמת יודע.
לא כל ההחלטות בחיים נוגעות "בשיפור מצבך האישי". אם זה היה כך, אז למשל במתקפה האחרונה על עזה, אף פלסטיני בתוך ישראל לא היה יוצא להפגין ולסכן את הפרנסה שלו, אולי את חייו, כדי להביע סולידריות. כנראה שאלה כן דברים מאד חשובים להם.

אבל מה אני יודע... מי שבוחר להצביע למרצ, מפלגה ציונית שתומכת בעליונות יהודית, רק בגלל שהיא יותר נחמדה לפלסטינים (באמת), ייתכן שצריך לבוא בטענות אל עצמו בלבד.
שליחת תגובה