על אימפריאליזם, קולוניאליזם וההתנגדות להם

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אשכול יעודי לדיוני אימפריאליזם: אמריקאי, אירופאי, וואטאבר (אשכול יעודי לאימפריאליזם הרוסי ישנו כבר) - היסטורי ומודרני כאחד.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

סרטון קצר שנותן סיכום חלקי ביותר בנושא השוד הגדול של הדרום הגלובלי (מדינות העולם השלישי):

הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

שמע אתה בלתי יאומן פרודיה של עצמך
חופש לפורום שדים מPELEGES

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Haunter כתב: 04 ספטמבר 2022, 21:20 שמע אתה בלתי יאומן פרודיה של עצמך
פעם ביקשת ממישהו שיביא לך דוגמאות למה שהרגע עשית...
Haunter כתב: 27 אוגוסט 2022, 18:33
הגלמוד מלוד כתב: 26 אוגוסט 2022, 00:38
Haunter כתב: 25 אוגוסט 2022, 18:54 דבר ראשון מי אתה בכלל שאיעלב ממך דבר שני וואלה תנסה פעם לא להתנשא ולהיות יהיר בתגובות שלך ונראה אם אצליח לא להעלב ממך במרכאות יבדיחה
גבר אתה אחד המשתמשים הכי מתנשאים ויהירים בפורום הזה על מה אתה פאקינג מדבר
גבר בוא תביא ציטוטים של הודעות שלי שבהם אני מתנהג פאקינג ככה
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

האמת שלא היה לי ספק שאקבל את התגובה הזאת למרות שחשבתי שזה יגיע מזה חולה ולא מהוד מעלתו אבל בכל זאת אני מציע שתלך לבדוק מה זאת התנשאות או יהירות ולא לנסות בכוח להלביש עליי כותרות

סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

ומה אתה רוצה בכלל תגיד לי הבן אדם פותח עוד נושא ועוד נושא ועוד כל פעם על כל ההתנגדויות האלה על כל העולם וואלה אם היה משקיע את כל הזמן הזה בלבוא לשטחים או לעזה ולנסות לשנות משהו אולי העולם היה נראה קצת יותר טוב אתה לא חושב ככה מלך מלכי המלכים ?

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אבל הוא כבר כתב שהוא אכן השקיע מאות שעות בשטחים, בניגוד לכמה דקות (במקסימום) שלוקח לו לכתוב פה כל הודעה מהכמה עשרות שהוא כתב.

ואם לקרוא למישהו בדיחה ופרודיה זה לא התנשאות בעיניך, אז לא בטוח שאתה זה שאמור לשלוח אנשים למילונים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 3 לייקיםתא מרבוטאpelegsאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כבר כתבתי למה אני משקיע זמן בכתיבת הדברים האלה דווקא בפורום הזה - יש פה פוטנציאל לקהל קוראים רחב יותר מאשר בכל מקום אחר שיש לי גישה אליו. לא נוח לך? תתעלם.

אשמח אם נחזיר את הדיון ליעודו המקורי.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

היה לי קצת זמן פנוי אז צפיתי בסרטון, לא נראה לי שיש לי מספיק common ground עם הדובר כדי לקיים עליו דיון..
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

teknoboy כתב: 04 ספטמבר 2022, 22:12 אבל הוא כבר כתב שהוא אכן השקיע מאות שעות בשטחים, בניגוד לכמה דקות (במקסימום) שלוקח לו לכתוב פה כל הודעה מהכמה עשרות שהוא כתב.

ואם לקרוא למישהו בדיחה ופרודיה זה לא התנשאות בעיניך, אז לא בטוח שאתה זה שאמור לשלוח אנשים למילונים.
אין מצב שאתם לא אותו בן אדם

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

למה אתם לא מתעלמים מהאיש הזה? במה התגובות לו מועילות?
נערך לאחרונה על ידי אדום מטלי ב 05 ספטמבר 2022, 09:53, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מכניס את זה כאן, כדי לא לפתוח אשכול נפרד. זה קצת מתאים, כי צ'ילה הייתה קרבן לא קטן של האימפריאליזם-קאפיטליזם האמריקאי המתועב.
(מקווה שזה על דעת פותח האשכול...)

כואב הלב, חבל כל כך.

אזרחי צ'ילה דחו ברוב גדול את האימוץ של חוקה חדשה ופרוגרסיבית
יותר מ-60% מהמשיבים במשאל העם התנגדו לשינויים הנרחבים, בהם שכר שוויוני והגדרת המדינה כרב-לאומית. בקמפיין השינוי הודו בתבוסה, והנשיא בוריץ' הודיע כי יערוך שינויים בהרכב הממשלה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בהחלט מתאים.
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

זיינתם את הפורום
הפוסט קיבל 2 לייקיםHaunterאדום
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בפעם האחרונה שבדקתי, וולטון מיועד בדיוק לדיונים כאלה.
הפוסט קיבל 3 לייקיםKingAlpacaD&3red in blood
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אפילו במחוז של העיר בירה לא היו קרובים.
גם הייתי מצביע נגד לדעתי
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

Red Or Dead כתב: 05 ספטמבר 2022, 12:41 זיינתם את הפורום

בני12
קיבל.ה  828 לייקים

D&3 כתב: 05 ספטמבר 2022, 17:38

אפילו במחוז של העיר בירה לא היו קרובים.
גם הייתי מצביע נגד לדעתי
צריך להחליף את העם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 05 ספטמבר 2022, 17:38 אפילו במחוז של העיר בירה לא היו קרובים.
גם הייתי מצביע נגד לדעתי
אין לי מושג איך המחוזות בצ'ילה מחולקים, אבל יכול להיות להיות שבכל אחד מהם יש רוב לצאצאי המתיישבים האירופאים (בניגוד לילידים), ולהבנתי הם נטו להתנגד לחוקה במספרים די גבוהים. אבל אולי אני טועה.

אם כבר הזכרת את זה: למה אתה היית מתנגד לה?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

"הלילה נשבר לי הלב. יש סיבות רבות לנצחונם המהדהד של מתנגדי החוקה החדשה בצ'ילה. אם למנות את חלקן: קמפיין פייק ניוז והפחדה מסיווי שהודהד בעוצמה על ידי העיתונות (בצ'ילה כל כלי התקשורת הגדולים ימנים), ונשיא שנבחר על ידי השמאל אבל התנהג כאילו הוא קצת מהאו"ם ואפילו שם כמה מקלות בגלגלים.
בסופו של דבר, הגזענות והניאוליברליזם ניצחו. הפחד מוויתור על פריווליגיות של הון ועליונות גזעית גברו על השאיפה הטבעית לנגישות לבריאות, מערכת חינוך איכותית ורווחה כלכלית.
אבל לא הכל אבוד, אני חושבת. במשאל עם קודם מ2020, נקבע ברוב מוחץ שתכתב חוקה חדשה שתחליף את זו שנכפתה על המדינה בזמן הדיקטטורה של פינושה, שתפס את השלטון בהפיכה צבאית ב1973. עוד הוחלט שהחוקה החדשה תכתב על ידי אסיפה מחוקקת שתורכב מנציגי ציבור (ללא פוליטיקאים) והנוסח יבוא להכרעה במשאל עם. לראשות האסיפה נבחרה אישה מהממת, אליסה לונקון, בת לעם המפוצ׳ה (העם הילידי הגדול ביותר בצ׳ילה) ובעלת תואר שלישי בספרות השוואתית.
המועצה פעלה במשך כשנה בתהליך מעמיק, בשקיפות ובשיתוף הציבור. היא יצרה טקסט מרהיב המכיר בצ׳ילה כמדינה רב-תרבותית השוכנת על שפת האוקיינוס ולכן עצירת הפיכתו למדבר חשוב עבורה, קובע שגם לבעלי חיים יש רגשות ולטבע יש זכויות, קובע זכויות מגדריות מלאות ושוויון בשכר ובהכל ושחובת המדינה להגן ולקדם את כלל התושבות והתושבים, מקדש אך העיקרון של הזכות לקיום בכבוד ורווחה לכולם, מגן על הזכות לכינון זהות מגדרית מינית ואתנית, ועוד.
ההצבעה התקיימה אתמול והרוב החליט לדחות את החוקה הזאת.
עם זאת, הנשיא בוריץ' התחייב, עוד בטרם פרסום התוצאות, להוביל תהליך של כתיבת חוקה חדשה אחרת.
היא מן הסתם לא תהיה מתקדמת ויפיפיה כמו החוקה שנדחתה אמש אלא מישמש של שמאלימיןמרכזכלום, אבל בכל מקרה, במאבק בן ה3 שנים שהוביל להצבעה אתמול על חוקה חדשה התהוו דרישות שאותן לא ניתן יהיה יותר למחוק - זכויות חברתיות, מדינה שמושתת על סולידריות ולא פועלת כתאגיד למטרות רווח, שוויון מגדרי, ביזור הכח ודאגה לסביבה."

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5957130891
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תמונה
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אני יודע שאין קפיטליזם בכותרת, אבל אני לא אפתח עוד נושא, ואני יודע שפלגס התכוון גם לזה
https://www.theguardian.com/world/2022/ ... ting-japan
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ובכן, האימפריאליזם הוא שלב מתקדם בהתפתחות של הקפיטליזם (ולפי לנין השלב "הגבוה ביותר").
סמל אישי של משתמש
בעל(ת) האוב
קיבל.ה  73 לייקים

לא רק של הקפיטליזם, ע"ע בריה"מ...
רינגו סטאר המלך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בעל(ת) האוב כתב: 15 ספטמבר 2022, 16:45 לא רק של הקפיטליזם, ע"ע בריה"מ...
בריה"מ לא הייתה אימפריאליסטית לפי ההגדרה הרלוונטית לתיאור של לנין, שמקובלת על רוב המרקסיסטים וסוציאליסטים אחרים. אם יש פה עניין אפשר להביא את ההגדרה ולהתדיין במשמעותה (הביטוי "אימפריאליזם" מגיע ממקור די אנכרוניסטי, וביטוי יותר מדויק הוא למשל "קפיטליזם גלובלי". בכל מקרה המשמעות שלו הוא לא כיבוש שטחים ע"י גוף שלטוני).
עכשיו, זה לא אומר שבריה"מ הייתה חפה מפשע, או שההתנהלות שלה כלפי עמים שאינם רוסים הייתה חיובית ולא אגרסיבית ושגויה (שלא לומר רצחנית, בעיקר כלפי האפגנים) - אבל אימפריאליסטית, לפי ההגדרה המרקסיסטית המקובלת, היא לא הייתה.
סמל אישי של משתמש
בעל(ת) האוב
קיבל.ה  73 לייקים

גם אם מה שאתה אומר הוא נכון, זאת החמצה של העיקר.
הדיון צריך להיות לא על האם הרצח התרחש במטבח או בספריה, או האם באמצעות פמוט או ע"י צינור,
אלא על למה קולונל מסטארד עשה את זה ומה צריך לקרות איתו עכשיו.
רינגו סטאר המלך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תלוי מה אתה מנסה להגיד, ואיזה רעיון אתה מנסה להעביר. האשכול הזה ספציפית מתמקד באימפריאליזם וקולוניאליזם יחד, קרי ההגדרה המרקסיסטית (אולי אני צריך לערוך את הכותרת בהתאם). יש לזה חשיבות, כי מדובר בניתוח שמסביר למה מדינות קפיטליסטיות מתועשות נוטות לעשות אימפריאליזם וקולוניאליזם - והוא בלתי ישים עבור מדינות סוציאליסטיות, או אפילו מדינות קפיטליסטיות בשלב מוקדם יותר של המערכת. ושוב, זה חלילה לא אומר שכיבוש ודיכוי זה טוב, אלא בסה"כ מדובר בדרך ניתוח מערכתי של ההתנהלות הזו.

מנגד, אם אתה מעוניין באשכול שמתעסק באופן כללי בהתנהלות קלוקלת של מדינות - כולל בריה"מ, סין, יוגוסלוביה ושאר מדינות, אפשר לפתוח אשכול נפרד ולהתדיין בזה. זה פשוט לא מתאים לכאן.
(נראה לי שמאוחר יותר היום אני אביא את ההגדרות הרלוונטיות לאימפריאליזם וקולוניאליזם ואז זה יהיה ברור למה אני מתכוון)
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

its-sick כתב: 02 אוקטובר 2022, 11:29
כרגיל יש לי אישיוז עם מה שפרסיקו כותב.
  • רק כדי שלא תהיינה אי-הבנות: לטעמי פוטין עומד בראש אוליגרכיה שמרנית ואימפריאליסטית.
  • פוטין מנצל את הסנטימנטים המוצדקים ברוסיה, מזרח אירופה ובעולם השלישי כנגד האימפריאליזם המערבי ואומר הרבה דברי אמת כדי להצדיק את הפלישה הרצחנית והבלתי מוסרית של רוסיה לאוקראינה. זה בזוי ברמות אחרות.
  • תומר פרסיקו מציג את ההתנגדות לאימפריאליזם והפשעים המערביים כ"ליברליזם". זה ממש לא נכון, הוא מבלבל בין ליברליזם ו-"שמאל". ליברליזם זו בראש ובראשנה אידיאולוגיה כלכלית שגורסת שכלכלה פרטית תביא ליתר חופש בחברה עצמה. זו ממש לא אידיאולוגיה שמאלית, בדיוק להיפך - והיא זו שמחייבת אימפריאליזם בשלב בו השווקים המקומיים בכלכלה הליברלית מפסיקים להוות כר מספק עבור מעמד בעלי העסקים. ההתנגדות לאימפריאליזם יכולה לבוא מכיוונים פוליטיים שונים, העיקריים בהם הם דווקא סוציאליסטים ולא ליברלים. עכשיו, בארה"ב הבלבול הזה בין "ליברלים" ו-"שמאל" הוא די נפוץ ולדעתי זה יותר מכל מעיד על המסגרת הפוליטית הצרה שהם תקועים בה שם (ובהתאם גם פרסיקו).
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אני לא הבנתי ככה את נקודה 3 שלך חייב לציין
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בגדול, הוא מבלבל בין ליברליזם ובין התנגדות לאימפריאליזם ורעיונות פרוגרסיביים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

(אני מעתיק את זה גם לפה, כי זה רלוונטי)
האם רוסיה היא מדינה אימפריאליסטית?

(כן, התשובה היא כן)
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

(אני מאד מקווה שהוא טועה ולא תהיה פלישה בסוף)
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

لا إله
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacaתא מרבוטא
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

its-sick כתב: 04 נובמבר 2022, 14:58
אבל אנחנו נגד חרמות!!! רק שיח של שנאה וחרמות וזה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תמונה
لا إله
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

יש טענות שהמשטר בפרו, שנתמך ע"י ארה"ב וקשור באופן הדוק לדיקטטור הפאשיסט ששלט במדינה בשנות התשעים, אלברטו פוג'ימורי, התחיל לרדוף מתנגדי משטר ומכוון את המשטרה לעצור מפגינים ולחפש אצלם במיוחד ספרות קומוניסטית. בקיצור פאשיזם 101.

קצת מידע על המתרחש בפרו:

ההיסטוריה של משטר הדיקטטורה הפאשיסטית של פוג'ימורו:
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

הצ'יליאנים ( שוב ) מוכיחים שאין היתכנות לחלומם הרטוב של החברה פה
שליחת תגובה