דילמה מוסרית - אם את הפועל יקנה אוליגרך רוסי כלשהו

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
שליחת תגובה
סמל אישי של משתמש
קפטן ג'ק
קיבל.ה  405 לייקים

סתם משתעשע לי בפנטזיות בעקבות הכתבה אתמול בערוץ 12 לגבי אוליגרכים רוסים שתרמו בישראל וקיבלו בתמורה דרכון ישראלי נחשק (דא"ג - בכתבה יש בערך שמות של 20 אוליגרכים שונים כאלו... לידיעת בועז תושב).
אז נניח שבא אוליגרך כזה שכספו מוחרם ומוקצה במדינות המערב או אפילו אוליגרך בעל רקורד של פרשיות פליליות, סחר בנשק וכו' - והוא קונה את הפועל... הייתם מקבלים את זה, בהיבט הערכי-מוסרי?
לצערי הרב אני מודה שאני הייתי מוכן, אפילו במחיר תדמיתי שהפועל תספוג בהקשר כזה.
עיינו ערך גיידמאק, גוסינסקי.
אפשר למתוח קצת הלאה את הדילמה התיאורטית הזו - נניח שקונה את הפועל איש עשיר מאד אשר מייצג בערכיו את כל מה שאתם שונאים (למשל - איש חרדי אדוק שתומך בהפסת משחקים בשבת ותורם לבן גביר / ערבי סעודי שגם תורם כסף לפת"ח ולחמאס / וכו') -
הייתם מסכימים לעצום עיניים ובלבד שישפוך פה כסף גדול ?
תקרת שכר, יא חביבי ! רק תקרת שכר (בכדורסל וגם בכדורגל) !
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

זה לא משנה מי יהיה הבעלים, בכל מקרה נשנא אותו ונפגין נגדו (עשיתי אינטרפולציה מהעבר).
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדקפטן ג'ק
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

קפטן ג'ק כתב: 01 מאי 2022, 11:18 סתם משתעשע לי בפנטזיות בעקבות הכתבה אתמול בערוץ 12 לגבי אוליגרכים רוסים שתרמו בישראל וקיבלו בתמורה דרכון ישראלי נחשק (דא"ג - בכתבה יש בערך שמות של 20 אוליגרכים שונים כאלו... לידיעת בועז תושב).
אז נניח שבא אוליגרך כזה שכספו מוחרם ומוקצה במדינות המערב או אפילו אוליגרך בעל רקורד של פרשיות פליליות, סחר בנשק וכו' - והוא קונה את הפועל... הייתם מקבלים את זה, בהיבט הערכי-מוסרי?
לצערי הרב אני מודה שאני הייתי מוכן, אפילו במחיר תדמיתי שהפועל תספוג בהקשר כזה.
עיינו ערך גיידמאק, גוסינסקי.
אפשר למתוח קצת הלאה את הדילמה התיאורטית הזו - נניח שקונה את הפועל איש עשיר מאד אשר מייצג בערכיו את כל מה שאתם שונאים (למשל - איש חרדי אדוק שתומך בהפסת משחקים בשבת ותורם לבן גביר / ערבי סעודי שגם תורם כסף לפת"ח ולחמאס / וכו') -
הייתם מסכימים לעצום עיניים ובלבד שישפוך פה כסף גדול ?
אני לא. אבל לדעתי הרבה אחרים כן
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני שם את ההיבט המוסרי בצד: אם דבר כזה יקרה, זה יהיה מאד זמני. 2-3 עונות, אולי קצת יותר, ואחרי זה תבוא קריסה משמעותית.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

קפטן ג'ק כתב: 01 מאי 2022, 11:18 הייתם מסכימים לעצום עיניים ובלבד שישפוך פה כסף גדול ?
כמה גדול? לכל פשע יש מחיר.
סמל אישי של משתמש
קפטן ג'ק
קיבל.ה  405 לייקים

עובדיה כתב: 01 מאי 2022, 14:56
קפטן ג'ק כתב: 01 מאי 2022, 11:18 הייתם מסכימים לעצום עיניים ובלבד שישפוך פה כסף גדול ?
כמה גדול? לכל פשע יש מחיר.
בעלים שישפוך כסף ברמה של השיח' הקנדי - תקציב שנתי של מעל 60-70 מלש"ח ואפשרות למעשה להחתים כל שחקן ישראלי שרוצים.
תקרת שכר, יא חביבי ! רק תקרת שכר (בכדורסל וגם בכדורגל) !
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אני נגד כל דבר שיעזור למושחתים להרויח כסף, ובעד כל דבר שיגרום להם להפסיד כסף.
לא רואה מניעה שאידיוט מושחת יפסיד עשרות מיליונים בהפועל. להיפך, זה וין-וין.

הדבר הטוב היחיד שהיה בתקופת בית יער של גאידמק זה שהוא פשט רגל.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
ר.ש
קיבל.ה  372 לייקים

כמעט כל אוליגרך או טייקון הוא פושע.
וגם בעלים מקטאר או מסעודיה לא עדיף על רוסי.

ולמען הסר ספק -
אני נגד שכל אחד מאלה יהיה בעלים של הפועל.
או מישהו שמתאים למועדון מבחינה ערכית (וכלכלית), או בעלות של הקהל. אין לי עניין בקבוצה מפלסטיק.
רואה שחורות המקורי
J-R
קיבל.ה  36 לייקים

את סמי סגול,שהוא מהבודדים כאן שעשה מיליארדים איכשהו ביושר ופילנטרופט דגול קיללו פה..אתה מדבר על אוליגרך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

J-R כתב: 03 מאי 2022, 11:37 עשה מיליארדים איכשהו ביושר
אוקסימורון
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

מוסר אף פעם לא הביא הישגים וחלוצים טובים
כרגע, השיטה עובדת ככה, צריך לחשוב על רעיונות איך אפשר להצליח בכוחות עצמנו ובעזרת הרבה אהבה
למשל המודל הגרמני, של נתח בעלות משמעותי של האוהדים, או דרך אחרת שלא נזדקק לחסדיו של אף אדם יחיד
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

גם אם יגיע אלינו רוסי מחמד עם כיסים מלאים, יירכוש מהאחים את הקבוצה, ישלם את כל חובותיה ברחבי הגלובוס, ויעמיד קבוצת חלומות, אני בספק אם נוכל להשתתף במפעלים כלשהם
הסנקציות הכלכליות על החברים של פוטין, יישלול לחלוטין את הקיום שלנו כמועדון בבעלות מהסוג המדובר
בהצלחה!
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

J-R כתב: 03 מאי 2022, 11:37 את סמי סגול,שהוא מהבודדים כאן שעשה מיליארדים איכשהו ביושר ופילנטרופט דגול קיללו פה..אתה מדבר על אוליגרך
הוא סוחר נשק, הוא חימש את הערסים בכסאות
لا إله
הפוסט קיבל 4 לייקיםdinoקפטן ג'קKingAlpacaD&3
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

יש דילמה בכלל?
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מה עם אוליגרך אוקראיני?
שליחת תגובה