שרשור לינוקס

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מכיוון שיש לי כבר מכשיר ראספברי פאי בבית בדקתי את הקונספט, הורדתי והתקנתי. עובד נפלא. שוב תודה!
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
fidel
קיבל.ה  71 לייקים

its-sick כתב: 18 דצמבר 2020, 22:26
pelegs כתב: 18 דצמבר 2020, 21:28
בר קולמוסא כתב: 18 דצמבר 2020, 16:52
Julia :heart:
כל החברים המדענים שלי ממש מתלהבים מג'וליה, אני זורם עם numpy בתוספת cython כשצריך.
אצלנו משתמשים רק ב numpy, אבל כבר די מהר חסרים לי שם כל מיני דברים שיש במטלב ואני כותב אותם בעצמי. אבל זו שפה מאד לא יעילה, ככה שחלק נכבד מהדברים נאלצו לכתוב ב C לטובת זמן ריצה.
אני לא מבין מה הערך של פייתון. רוב הזמן אני סופר רווחים שזה בלתי נסבל ממש. הרבה יותר הגיוני שיהיה סימן כמו ; מאשר מעבר שורה וספירת רווחים שלא רואים אותם.
בסופו של דבר הקוד הרבה יותר מבולגן מאשר ב c++.
תנסה לקודד עם pyspark או Scala, אבל אני מבין אותך לגמרי
fidel
קיבל.ה  71 לייקים

teknoboy כתב: 20 דצמבר 2020, 16:38
pelegs כתב: 20 דצמבר 2020, 16:23
teknoboy כתב: 20 דצמבר 2020, 00:29
היה לי פעם דף (פיזי, מודפס) עם קיצורים חשובים.
מאז שהוא הלך לאיבוד אני לא מצליח לעשות שום דבר חוץ מלשמור קובץ :devil-smile:
אני יודע שאני נשמע כמו מישהו בכת, אבל ברגע שאתה מבין את ההגיון מאחורי אופן הפעולה ב-vim, פתאום הכל נעשה יותר קל להפעלה ופשוט לזכור - וכמה בעצם אופן הפעולה הזה גאוני ופשוט/הגיוני בו-זמנית.
תביא לינק לאיזה מדריך נורמלי לאנשים שפויים.
ברור לי שvim עדיף על עורכי טקסט "רגילים", אבל "עלות הכניסה" קצת גדולה.
אולי אתה מומחה כבר 🐧 https://devhints.io/vim
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

fidel כתב: 22 מאי 2022, 08:19
its-sick כתב: 18 דצמבר 2020, 22:26
pelegs כתב: 18 דצמבר 2020, 21:28

כל החברים המדענים שלי ממש מתלהבים מג'וליה, אני זורם עם numpy בתוספת cython כשצריך.
אצלנו משתמשים רק ב numpy, אבל כבר די מהר חסרים לי שם כל מיני דברים שיש במטלב ואני כותב אותם בעצמי. אבל זו שפה מאד לא יעילה, ככה שחלק נכבד מהדברים נאלצו לכתוב ב C לטובת זמן ריצה.
אני לא מבין מה הערך של פייתון. רוב הזמן אני סופר רווחים שזה בלתי נסבל ממש. הרבה יותר הגיוני שיהיה סימן כמו ; מאשר מעבר שורה וספירת רווחים שלא רואים אותם.
בסופו של דבר הקוד הרבה יותר מבולגן מאשר ב c++.
תנסה לקודד עם pyspark או Scala, אבל אני מבין אותך לגמרי
בשל מדיניות אבטחה חמורה למדי, אין לי בחירה בכאלה נושאים. כמעט כל מה שאני מבקש לא מאשרים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

fidel כתב: 22 מאי 2022, 08:25
teknoboy כתב: 20 דצמבר 2020, 16:38
pelegs כתב: 20 דצמבר 2020, 16:23

אני יודע שאני נשמע כמו מישהו בכת, אבל ברגע שאתה מבין את ההגיון מאחורי אופן הפעולה ב-vim, פתאום הכל נעשה יותר קל להפעלה ופשוט לזכור - וכמה בעצם אופן הפעולה הזה גאוני ופשוט/הגיוני בו-זמנית.
תביא לינק לאיזה מדריך נורמלי לאנשים שפויים.
ברור לי שvim עדיף על עורכי טקסט "רגילים", אבל "עלות הכניסה" קצת גדולה.
אולי אתה מומחה כבר 🐧 https://devhints.io/vim
:rose:
שמרתי לי, תודה.

מאז גיליתי דבר שנקרא vscode ועושה פחות או יותר כל מה שיכולתי להעלות על הדעת ועוד כמה דברים נחמדים, אז אני משתמש בזה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

teknoboy כתב: 21 מאי 2022, 13:21 נראה לי שזה השרשור המתאים :evil-grin:

קניתי (תחליף) רספברי פיי והתקנתי עליו משהו שנקרא pi hole.

אמל"ק: חוסם פרסומות ברמת הרשת הביתית - אין פרסומות באף מכשיר שמחובר "דרך" הדבר הזה.

פירוט קל:
זה שרת DNS, ומגדירים בראוטר שישתמש בו ולא באחר.
הוא נפטר מפרסומות, סקריפטים ושאר מרעין בישין עוד לפני שהדפדפן (או כל אפליקציה אחרת!!) ניגש אליהם.
אין יותר פרסומות לא רק בגלישה ברשת, אלא גם במשחקים\אפליקציות בטלפון, אין פרסומות בספוטיפיי או בכל שירות סטרימינג אחר.
אפשר כמובן להחריג מכשירים\כתובות, ו\או לנטרל את כל החסימות לפרק זמן קצוב.

ורק שתדעו, זה מדהים, אבל מתברר שכחצי מהבקשות שמגיעות הן זבל שנחסם.
הכוכב הגדול זה הטאבלט אמזון של הילדה, שמשמש כנראה את הNSA או משהו כזה.
הטלפונים גם לא מתביישים, והדפדפנים הכי רגועים ומכבדי פרטיות (אם כי גם להם לא חסר, במיוחד אם אין חוסם פרסומות, שהמתקן הזה הופך למיותר, כמובן).

בונוס: אפשר לדעת לאן כל מכשיר מנסה לגשת וכאלה
אם רוצים ליהנות מזה גם מחוץ לבית, אפשר להתקין על אותו פיי גם pivpn, שזהן vpn שמתממשק ישירות לpihole ולא צריך לדעת בשביל זה שום דבר :devil-smile:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה