סופרמנים מול גוססים

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
שליחת תגובה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

https://www.iflscience.com/brain/psycho ... xperiment/
כשביקשו נחקרים לדמיין את מותם לפני שהם ענו על שאלות, הדיעות שלהם מיד אחר כך הפכו יותר שמרניות (ימין).
כשביקשו נחקרים לדמיין עצמם כסופרמן, בלתי מנוצחים ויורים לייזר מהעיניים (קבוצת הביקורת רק דמיינה שהיא עפה) הדיעות שלהם מיד אחר כך הפכו יותר ליברליות (יעני נהיו שמאלנים).

השאלות היו בנושאי עונש מוות, הפלות וזכויות להומואים, שזה בערך מה שמפריד שמאלנים מימנים באמריקה.
בהתחשב בזה שדתיים שמאמינים בחיים אחרי המוות (הם באמת מאמינים בזה?) הם כמעט תמיד ימנים, בכל העולם, אז בכלל לא ברור לי הקשר לפחד מהמוות.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

באמת לא ברור הקשר בין אמונה בדבר בחיים אחרי המוות לבין הפחד מהמוות?
אם היית חרד מהמוות גם אתה היית בורא לעצמך יקום שלם של הזיות רק כדי להרגיע את עצמך שזה לא באמת הסוף.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

אני מפחד מהמוות יותר מכל דתי בעולם. זה לא גורם לי לשקר לעצמי.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

its-sick כתב: 03 אפריל 2022, 13:29 אני מפחד מהמוות יותר מכל דתי בעולם. זה לא גורם לי לשקר לעצמי.
אז אולי ההבדל הוא ביכולת ודרכי ההתמודדות עם הפחד הזה ועם פחדים וקשיים בכלל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה