חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

כמה ערבים קמים בבוקר והולכים לדכא עם אחר, לשלול את הזכויות שלו, לגרש אותו מאדמתו, למנוע ממנו תנועה?
כמה יהודים עושים את זה?
אולי פה קבור הכלב?
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ofri כתב: 23 מרץ 2022, 14:12
teknoboy כתב: 23 מרץ 2022, 14:10
benaim כתב: 23 מרץ 2022, 13:35 האם נקמת דם היא תוצר של עוני? האם רצח על רקע כבוד המשפחה הוא תוצר של עוני? האם רצח אדם חף מפשע רק בגלל חזותו היהודית הוא תוצר של עוני? אני לא חוקר תרבות, אבל להבנתי מדובר בגורם תרבותי מובהק.
להגיד שאתה לא חוקר תרבות זה עדין מאוד.
בתור אחד שאין לו מושג בתחום, אולי עדיף שתהיה טיפה יותר צנוע לפני שאתה זורק לאוויר את הדעות הקדומות הגזעניות החשוכות שלך בתור עובדות שהסקת כסוציולוג בשקל עשרים (לפי עדותך שלך וגם לפי רמת הניתוח שלך).
אבל למה ההתנשאות והיהירות גם אם הוא לא מתנסח בדיוק כמו שאתה רוצה , קצת תרבות דיון לא יזיק פה לאף אחד . לא לחברה מהשמאל הרידיקלי ולא לחבר'ה מהימין פה רבאק , וכן אנחנו עדיין לא פורום פה של הרשימה המשותפת , מותר לאנשים להביא דעות שונות גם אם זה לא מקובל פה על חלק מחברי הפורום משני הצדדים כמובן
הבנת שהבעיה שלי זה הניסוח שלו? הניסוח שלו דווקא מעולה וברור, ומבהיר בדיוק מה הוא חושב.
הבעיה שלי היא עם התוכן של הדברים שלו (כלומר עם הגזענות) ועם החוצפה לקבוע דברים בתחום שהוא מעיד על עצמו (ורואים את זה גם מרחוק) שהוא לא מבין בו.

ובוודאי שמותר לאנשים להביע פה דעה על מה ועל מי שהם רוצים. בשביל זה יש פורום.
נדמה לי שברגעים אלה יש פה כמה שהדברים שאני כתבתי לא באו להם טוב בעין אז הם אמנם לא סותמים לי את הפה בכוח אבל כן מנסים להקטין אותי ואת הדברים שכתבתי.
טלו קורה מבין עיניכם, כפרות. או לפחות תפסיקו להתבכיין על זה שמדברים אליכם לא יפה תוך כדי שאתם בדיוק תוקפים מישהו.

(הבהרה קטנה: תתקפו את מי שבא לכם וכמה שבא לכם, הכול טוב)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אדום נחמד כתב: 23 מרץ 2022, 14:49 כמה ערבים קמים בבוקר והולכים לדכא עם אחר, לשלול את הזכויות שלו, לגרש אותו מאדמתו, למנוע ממנו תנועה?
הרבה

אבל בעיקר אמירתים וקטארים וסעודים, אתה יודע, חברים טובים שלנו הציונים
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל 5 לייקיםteknoboypelegsKingAlpacaאדום מטליEl dudernio
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אדום נחמד כתב: 23 מרץ 2022, 14:49 כמה ערבים קמים בבוקר והולכים לדכא עם אחר, לשלול את הזכויות שלו, לגרש אותו מאדמתו, למנוע ממנו תנועה?
כמה יהודים עושים את זה?
אולי פה קבור הכלב?
וואלה. בדואי תושב מדינת ישראל הוא מדוכא וגורש מאדמתו. לכן קם בבוקר והלך לרצוח 4 אזרחים בב"ש.
צריך להפיץ ציפרלקס לערבים כחלק מסל התרופות?
נערך לאחרונה על ידי benaim ב 23 מרץ 2022, 14:54, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 23 מרץ 2022, 14:53
כמה יהודים עושים את זה?
אולי פה קבור הכלב?
וואלה. בדואי תושב מדינת ישראל הוא מדוכא וגורש מאדמתו. לכן קם בבוקר והלך לרצוח 4 אזרחים בב"ש. קסנקס דחוף
אתה לא ממש יודע הרבה על הבדואים בישראל, הא?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsKingAlpaca
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

כמי שבמרבית השבוע נמצא בדרום, יודע שהדור הבדואי הצעיר הוא מסוכן לבטחון היהודים במדינת ישראל. החל מהפרוטקשן, דרך הנהיגה הפרועה, יידויי אבנים וירי על אוטובוסים ורכבים, הפס"דים ובמקרים מסוימים מסעות רצח כפי שהתרחש אתמול.
נערך לאחרונה על ידי benaim ב 23 מרץ 2022, 14:58, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 23 מרץ 2022, 14:56 כמי שבמרבית השבוע נמצא בדרום, יודע שהדור הבדואי החדש הוא מסוכן לבטחון היהודים במדינת ישראל. החל מהפרוטקשן, דרך הנהיגה הפרועה, יידויי אבנים וירי על אוטובוסים ורכבים, הפס"דים כנגד יהודים ובמקרים מסוימים מסעות רצח כפי שהתרחש אתמול.
את הדברים האלה יודע כל מי שצופה בטלוויזיה הישראלית, לא צריך להיות בדרום בשביל זה.
לעומת זאת, על מה שלא אמרו בטלוויזיה אין לך מושג.
אתה פשוט כלי בידי האנשים שמפעילים אותך, והם עושים את זה בקלות. מה שנקרא לפעמים "אידיוט שימושי".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 23 מרץ 2022, 14:52
הרבה

אבל בעיקר אמירתים וקטארים וסעודים, אתה יודע, חברים טובים שלנו הציונים
ישראל תמכור נשק ומערכות ריגול לכל מדינה מחורבנת, זו רק שאלה אם ה-overlords האמריקאים מרשים לה או לא.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדהגלמוד מלוד
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אתה זה שספג אבנים בכביש 40? או נתקעת במחסום סלעים של בדואים רעולי פנים בדרך לדימונה?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 23 מרץ 2022, 15:00 אתה זה שספג אבנים בכביש 40? או נתקעת במחסום סלעים של בדואים רעולי פנים בדרך לדימונה?
ואם נתקעת במחסום סלעים זה אומר שאתה יודע משהו על הבדואים מעבר לזה שנתקעת במחסום סלעים?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

חייב שניה להתעכב על משהו. בכל שנה בישראל נרצחים כ-150 איש, מעל ל100 מהם בחברה הערבית.
אני לא זוכר שכל פעם שנרצח מישהו בחברה הערבית עושים מזה wall to wall coverage, קוראים לזה "פיגוע", יורים ברוצח על המקום, וכל המדינה דנה בהאם צריך להרוס את הבית של משפחת הרוצח או לא.

מבחינתך, אם הקורבן הוא יהודי, אז זה פיגוע וזה אירוע שלכולם צריך שיהיה אכפת. אם הקורבן הוא ערבי, זה סתם סכסוכים וזה לא מזיז לך את הציפורן.
עזוב רצח. כמה אנשים מתו אתמול בתאונות דרכים? כמה אנשים מתו אתמול מקורונה?

רק לפני איזה שבועיים ירו חיילים באיזה סטודנט בן 19 שלא עבר שום עבירה פלילית בראש ועד היום אין שום הסבר ללמה האירוע הזה קרה. איפה ארי שמאי? איפה ערוץ 14? איפה הזווית היהודית? למה לא מרימים פה את כולם?
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

אני יודע שאני מטרה רק כי אני יהודי ולא צריך לדעת מעבר לזה. תוכיח לי אחרת
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

benaim כתב: 23 מרץ 2022, 14:56 כמי שבמרבית השבוע נמצא בדרום, יודע שהדור הבדואי הצעיר הוא מסוכן לבטחון היהודים במדינת ישראל. החל מהפרוטקשן, דרך הנהיגה הפרועה, יידויי אבנים וירי על אוטובוסים ורכבים, הפס"דים ובמקרים מסוימים מסעות רצח כפי שהתרחש אתמול.
זה כזה מצחיק להגיד "ביטחון היהודים במדינת ישראל" ואחרי זה לטעון שאתה לא נאצי

חיי ערבים לא מעניינים אותך
ofri
קיבל.ה  147 לייקים

teknoboy כתב: 23 מרץ 2022, 14:51
ofri כתב: 23 מרץ 2022, 14:12
teknoboy כתב: 23 מרץ 2022, 14:10

להגיד שאתה לא חוקר תרבות זה עדין מאוד.
בתור אחד שאין לו מושג בתחום, אולי עדיף שתהיה טיפה יותר צנוע לפני שאתה זורק לאוויר את הדעות הקדומות הגזעניות החשוכות שלך בתור עובדות שהסקת כסוציולוג בשקל עשרים (לפי עדותך שלך וגם לפי רמת הניתוח שלך).
אבל למה ההתנשאות והיהירות גם אם הוא לא מתנסח בדיוק כמו שאתה רוצה , קצת תרבות דיון לא יזיק פה לאף אחד . לא לחברה מהשמאל הרידיקלי ולא לחבר'ה מהימין פה רבאק , וכן אנחנו עדיין לא פורום פה של הרשימה המשותפת , מותר לאנשים להביא דעות שונות גם אם זה לא מקובל פה על חלק מחברי הפורום משני הצדדים כמובן
הבנת שהבעיה שלי זה הניסוח שלו? הניסוח שלו דווקא מעולה וברור, ומבהיר בדיוק מה הוא חושב.
הבעיה שלי היא עם התוכן של הדברים שלו (כלומר עם הגזענות) ועם החוצפה לקבוע דברים בתחום שהוא מעיד על עצמו (ורואים את זה גם מרחוק) שהוא לא מבין בו.

ובוודאי שמותר לאנשים להביע פה דעה על מה ועל מי שהם רוצים. בשביל זה יש פורום.
נדמה לי שברגעים אלה יש פה כמה שהדברים שאני כתבתי לא באו להם טוב בעין אז הם אמנם לא סותמים לי את הפה בכוח אבל כן מנסים להקטין אותי ואת הדברים שכתבתי.
טלו קורה מבין עיניכם, כפרות. או לפחות תפסיקו להתבכיין על זה שמדברים אליכם לא יפה תוך כדי שאתם בדיוק תוקפים מישהו.

(הבהרה קטנה: תתקפו את מי שבא לכם וכמה שבא לכם, הכול טוב)
מי זה אתם ומי זה תתקפו , רק אמרתי שאפשר שיהיה פה תרבות דיון משני הצדדים זה הכל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 23 מרץ 2022, 15:04 אני יודע שאני מטרה רק כי אני יהודי ולא צריך לדעת מעבר לזה. תוכיח לי אחרת
זה כמו להגיד "אני יודע שאני מטרה רק כי אני אשכנזי-סמולני-עם-משקפיים ואני לא צריך לדעת מעבר לזה. תוכיח לי אחרת"

.......
אני אתן לך רמז:
נניח שפה ושם הרגשתי שאני מטרה בדיוק מהסיבה שציינתי, האם זה באמת כל מה שאני צריך לדעת?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

teknoboy כתב: 23 מרץ 2022, 15:08
benaim כתב: 23 מרץ 2022, 15:04 אני יודע שאני מטרה רק כי אני יהודי ולא צריך לדעת מעבר לזה. תוכיח לי אחרת
זה כמו להגיד "אני יודע שאני מטרה רק כי אני אשכנזי-סמולני-עם-משקפיים ואני לא צריך לדעת מעבר לזה. תוכיח לי אחרת"

.......
אני אתן לך רמז:
נניח שפה ושם הרגשתי שאני מטרה בדיוק מהסיבה שציינתי, האם זה באמת כל מה שאני צריך לדעת?
אל תשכח שיש לו סבא וסבתא שעלו לארץ ממרוקו, נראה אותך משווה את זה.
שער 5 זה הלב
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 23 מרץ 2022, 14:58
benaim כתב: 23 מרץ 2022, 14:56 כמי שבמרבית השבוע נמצא בדרום, יודע שהדור הבדואי החדש הוא מסוכן לבטחון היהודים במדינת ישראל. החל מהפרוטקשן, דרך הנהיגה הפרועה, יידויי אבנים וירי על אוטובוסים ורכבים, הפס"דים כנגד יהודים ובמקרים מסוימים מסעות רצח כפי שהתרחש אתמול.
את הדברים האלה יודע כל מי שצופה בטלוויזיה הישראלית, לא צריך להיות בדרום בשביל זה.
אתה פשוט כלי בידי האנשים שמפעילים אותך, והם עושים את זה בקלות. מה שנקרא לפעמים "אידיוט שימושי".
חשבתי שסיכמנו שלא כל מי שחושב אחרת עושה את זה בגלל "התקשורת".
זה נכון בנושא הקורונה ונכון גם פה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 23 מרץ 2022, 15:57
teknoboy כתב: 23 מרץ 2022, 14:58
חשבתי שסיכמנו שלא כל מי שחושב אחרת עושה את זה בגלל "התקשורת".
אתה צודק, הזדמנות טובה להבהיר את דבריי.
אני לא באמת חושב שבןנעים למד את הדברים האלה מאולפן שישי.
כל המערכת בנויה על הבורות הזאת שהוא מגלה, וכל המערכת מגויסת כדי לקדם אותה.
נכון שאפשר לפתוח את העיניים ולחפש קצת ולבדוק וללמוד, ואז אולי גם לגלות כמה דברים שלא ידענו קודם, אבל כאמור בןנעים לא מרגיש צורך להרחיב את אופקיו מעבר לדעות הקדומות שהוא כבר אוחז בהן (ולא משנה מאיפה הוא הביא אותן) ומעבר למה הסביבה שלו מאכילה אותו.
והסביבה הזאת כוללת פחות או יותר כל מנגנון רלוונטי של המדינה, אבל לא רק.

בפועל, הוא מדבר על הבדואים כאילו שהוא יודע עליהם משהו, כשכל מה שהוא יודע זה החוויה האישית שלו ועוד כמה אמירות שטחיות, שבמקרה או שלא במקרה הן גם מה שנשמע מהתקשורת ומדוברי המדינה.
מצד שני, השאלות שהוא שאל עליהם מעידות על בורות מוחלטת בכל מה שנוגע לחיים שלהם בהווה ולהיסטוריה הממש קרובה שלהם.

אם כבר העלית את הקורונה ואת האשכול שלה, מה שהוא עושה פה קצת מזכיר את הצורר (כולל עיוות של סטטיסטיקות לצורך "הוכחה" של דברים שהוא חשב מלכתחילה).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 23 מרץ 2022, 15:57 חשבתי שסיכמנו שלא כל מי שחושב אחרת עושה את זה בגלל "התקשורת".
ממש לא סיכמנו את זה. ברור שהתקשורת אחראית על עיצוב תודעה, וזה נכון גם בעניין הקורונה.
ההבדל הוא שבנושא הקורונה יש מקורות חיצוניים ואוביקטיביים, נתונים מאומתים וכו' שאפשר להשוות, לנתח ולהסיק מהם מסקנות. זה ממש לא מה שקורה במשהו שהוא פוליטי נטו.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

.......
אני אתן לך רמז:
אין מקום לפגוע באדם רק בגלל שהדעות שלו מנוגדות לשלך ולכן אני נגד השלטים הנוראיים של שמאלנים בוגדים וכו'.

אבל אתה באמת משווה את זה לרצון לרצוח יהודים? האם נסעת עם רכב בכבישי הדרום וספגת אבנים כי אתה אשכנזי סמולני?
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

D red imperia כתב: 23 מרץ 2022, 15:38

.......
אני אתן לך רמז:
אל תשכח שיש לו סבא וסבתא שעלו לארץ ממרוקו, נראה אותך משווה את זה.
נתתי דוגמה לכך שאפשר לחיות ביחד והשנאה ליהודים לא צריכה להיות גזירת גורל מצד הערבים, חבל שאתה עושה בזה שימוש ציני.
גולדה מאיר, ראש הממשלה שהגיעה ממחנה השמאל סיכמה זאת מצוין במשפטה הידוע.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

טקנו ופלגס, נראה לי שזו גם הזדמנות להבהיר את דברי אז..
מדינת ישראל על גופיה השונים, כולל התקשורת, משדרת על תדר מסוים, וכדי להגיע לכל המידע רצוי מאוד להכיר בזה ולנסות לצרוך מידע ממקורות חיצוניים.
מדינת ישראל ממש לא חריגה בקטע הזה אגב.

מה שאני אומר זה שלא כל מי שחושב אחרת עושה את זה מ"בורות ממסדית", וטיעון "התקשורת" הוא בהרבה מקרים סתם עצלני וקצת ריק מתוכן , וזה כן בדומה לקורונה. זה שהתקשורת מהנדסת תודעה לא אומר שהיא מהנדסת את התודעה של כולם.

ספציפית לגבי בןנעים אם אחד מהאדמינים היה בוחר להרחיק אותו זה לא היה מפריע לי, הוא כתב פה לא מעט הודעות שמבחינתי אין להן מקום בקהילת הפועל.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

D&3 כתב: 23 מרץ 2022, 16:13 טקנו ופלגס, נראה לי שזו גם הזדמנות להבהיר את דברי אז..
מדינת ישראל על גופיה השונים, כולל התקשורת, משדרת על תדר מסוים, וכדי להגיע לכל המידע רצוי מאוד להכיר בזה ולנסות לצרוך מידע ממקורות חיצוניים.

מה שאני אומר זה שלא כל מי שחושב אחרת עושה את זה מ"בורות ממסדית", וטיעון "התקשורת" הוא בהרבה מקרים סתם עצלני וקצת ריק מתוכן , וזה כן בדומה לקורונה.

ספציפית לגבי בןנעים אם אחד מהאדמינים היה בוחר להרחיק אותו זה לא היה מפריע לי, הוא כתב פה לא מעט הודעות שמבחינתי אין להן מקום בקהילת הפועל.
ברור. לכל מי שלא שותף לנרטיב המצוי כאן בוולטון סילבה ומשתמש בעובדות אין מקום בקהילת הפועל. אולי גם תשלול ממני את הזכות להיות אוהד הפועל ת"א כי אני לא עונה על הטייפ של בית מפא"י או של תנועת חד"ש?
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אני לא שותף בכלל לנרטיב המצוי אצל חלק מהשתמשים כאן, זה לא אומר שאני חושב שזה קרוב ללהיות בסדר להתייחס לאותם אנשים כאנטישמיים ולקטלג בצורה גזענית קבוצות שונות ומשונות כמו שאתה עושה פה, ואז כשמאמתים אותך עם נתונים לחרטט משהו.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 23 מרץ 2022, 16:10

.......
אני אתן לך רמז:
אין מקום לפגוע באדם רק בגלל שהדעות שלו מנוגדות לשלך ולכן אני נגד השלטים הנוראיים של שמאלנים בוגדים וכו'.

אבל אתה באמת משווה את זה לרצון לרצוח יהודים? האם נסעת עם רכב בכבישי הדרום וספגת אבנים כי אתה אשכנזי סמולני?
זרקו על חבר שהלך איתי אבן וצעקו לו "אשכנזי מניאק" כי הוא הלך עם חולצה אדומה. אני אמור עכשיו להסיק מסקנות על כל מי שדומה לבחור שזרק את האבן?
או במילים שלך, אני באמת לא צריך לדעת מעבר לזה?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

teknoboy כתב: 23 מרץ 2022, 16:29

.......
אני אתן לך רמז:

זרקו על חבר שהלך איתי אבן וצעקו לו "אשכנזי מניאק" כי הוא הלך עם חולצה אדומה. אני אמור עכשיו להסיק מסקנות על כל מי שדומה לבחור שזרק את האבן?
לא כ"כ מצליח להתחבר לדוגמה שנתת כי זה פשוט לא אותו דבר.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 23 מרץ 2022, 16:13 טקנו ופלגס, נראה לי שזו גם הזדמנות להבהיר את דברי אז..
1. מדינת ישראל ממש לא חריגה בקטע הזה אגב.

2. מה שאני אומר זה שלא כל מי שחושב אחרת עושה את זה מ"בורות ממסדית", וטיעון "התקשורת" הוא בהרבה מקרים סתם עצלני וקצת ריק מתוכן , וזה כן בדומה לקורונה. זה שהתקשורת מהנדסת תודעה לא אומר שהיא מהנדסת את התודעה של כולם.

אני אתחיל מהסוף.
2. ברור שלא התודעה של כולם מהונדסת, ולא כל מי שהינדסו לו את התודעה עשו לו את זה בעזרת עמית סגל. יש עוד דרכים.
זה לא קשור לזה שהמדינה על מערכותיה, וגם השוק, מגוייסים לטובת הנדסת התודעה הזאת.
1. אתה בטוח שהיא לא חריגה? בכמה עוד מדינות התקשורת כל כך חד גונית בשאלות כל כך מהותיות לחיים הציבוריים? (האמת שאני לא יודע עד כמה היא חריגה, אם בכלל. יש לי תחושה שכן, אבל לא בדקתי)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

D&3 כתב: 23 מרץ 2022, 16:23 אני לא שותף בכלל לנרטיב המצוי אצל חלק מהשתמשים כאן, זה לא אומר שאני חושב שזה קרוב ללהיות בסדר להתייחס לאותם אנשים כאנטישמיים ולקטלג בצורה גזענית קבוצות שונות ומשונות כמו שאתה עושה פה, ואז כשמאמתים אותך עם נתונים לחרטט משהו.
אוטואנטישמיות (שם נוסף: שנאה עצמית יהודית) הוא מונח המגדיר תופעה חברתית־פסיכולוגית במסגרתה אדם ממוצא יהודי מפגין עוינות אובססיבית כלפי בני עמו ודתו, באופן דומה לזו שמפתחים האנטישמים מקרב עמים אחרים ודתות אחרות – לעיתים תוך אימוץ נרטיבים וטענות שמעלים אנטישמים אלו.
גש לאשכול חדשות מהזווית הפלסטינית ותגיד לי שאני טועה. אם אתה עדיין חושב שאני טועה, כנראה שאני ואתה לעולם לא נגיע להבנה.
נערך לאחרונה על ידי benaim ב 23 מרץ 2022, 16:38, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 23 מרץ 2022, 16:33

אוקיי, יש לי חבר ערבי שהלך בירושליים, באה עליו חבורה ודפקה לו מכות רצח תוך כדי שירת מוות לערבים ומוחמד בן זונה.
הוא אמור להסיק שלכל חובשי הכיפות בעולם (כל התוקפים היו חובשי כיפות ועטויי ציצית) יש אינסטינקס רצחני, שהם חיות אתם שפלות שלא בוחלות בלבעוט בילדים שכבר שוכבים על הרצפה ושכולם מונעים מתאוות דם?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegskruvi
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

teknoboy כתב: 23 מרץ 2022, 16:36

אוקיי, יש לי חבר ערבי שהלך בירושליים, באה עליו חבורה ודפקה לו מכות רצח תוך כדי שירת מוות לערבים ומוחמד בן זונה.
הוא אמור להסיק שלכל חובשי הכיפות בעולם (כל התוקפים היו חובשי כיפות ועטויי ציצית) יש אינסטינקס רצחני, שהם חיות אתם שפלות שלא בוחלות בלבעוט בילדים שכבר שוכבים על הרצפה ושכולם מונעים מתאוות דם?
אני לא מתכחש לעובדה שיש עשבים שוטים בחברה היהודית, אבל זאת בדיוק הנקודה. מדובר בעשבים שוטים. ב2003 כשעליתי לאוטובוס לבית הספר, כל אדם בעל חזות ערבית הפחיד אותי ולעתים אף גרם לי לרדת מהאוטובוס. למה זה?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 23 מרץ 2022, 16:40
teknoboy כתב: 23 מרץ 2022, 16:36

אני לא מתכחש לעובדה שיש עשבים שוטים בחברה היהודית, אבל זאת בדיוק הנקודה. מדובר בעשבים שוטים. ב2003 כשעליתי לאוטובוס לבית הספר, כל אדם בעל חזות ערבית הפחיד אותי ולעתים אף גרם לי לרדת מהאוטובוס. למה זה?
כי אתה גזען.
מאותה סיבה אתה חושב שיהודים רצחנים הם עשבים שוטים וערבים רצחנים הם דוגמה מייצגת.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 3 לייקיםpelegskruviNoam
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

לא גזען, צר לי לנפץ לך את הסטיגמה שאתה מנסה להלביש עלי.
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

benaim כתב: 23 מרץ 2022, 16:16

מה שאני אומר זה שלא כל מי שחושב אחרת עושה את זה מ"בורות ממסדית", וטיעון "התקשורת" הוא בהרבה מקרים סתם עצלני וקצת ריק מתוכן , וזה כן בדומה לקורונה.

ברור. לכל מי שלא שותף לנרטיב המצוי כאן בוולטון סילבה ומשתמש בעובדות אין מקום בקהילת הפועל. אולי גם תשלול ממני את הזכות להיות אוהד הפועל ת"א כי אני לא עונה על הטייפ של בית מפא"י או של תנועת חד"ש?
זה לא תפקידי להחליט מי ראוי להיות אוהד הפועל ומי לא, אבל נראה לי שיהיה לך הרבה יותר כיף במכב* - בלי ערבים רצחניים, בלי סמולנים בוגדים, המון דגלי ישראל במשחקים נגד סכנין, המון ששר בכל משחק "טועמה מחבל".
תוכל אפילו לנצח בדרבים ובסופם לקרוא לנו לרדת מהארץ כי אנחנו לא באמת יהודים. החיים הטובים.
שער 5 זה הלב
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsKingAlpaca
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

ליטרלי בעמוד הספציפי הזה אמרת את המשפט "הבטחון היהודי במדינת ישראל" כאילו לא 80% מהנרצחים בישראל כל שנה הם ערבים. איך לא גזען נשמה איך
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacakruvi
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

לא התחברתי לכל הקונספט הזה של מכביזם, מצטער
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 23 מרץ 2022, 16:56 לא גזען, צר לי לנפץ לך את הסטיגמה שאתה מנסה להלביש עלי.
צר לי לנפץ לך את האשליה, אבל הדברים שלך מדברים בעד עצמם.

מצד שני יפה לך שאתה יכול להגיד ביטוי כמו "דם יהודי", ועדיין לחשוב שאתה לא גזען.
או להניח שלאנשים יש תכונות מסוימות כי הם משתייכים לקבוצה אתנית מסוימת, ועדיין לחשוב שאתה גזען.
אלה פחות או יותר ההגדרות של גזענות.
מדהים שאפשר להסתדר בחיים עם כל כך מעט מודעות עצמית.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacakruvi
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 23 מרץ 2022, 17:03 ליטרלי בעמוד הספציפי הזה אמרת את המשפט "הבטחון היהודי במדינת ישראל" כאילו לא 80% מהנרצחים בישראל כל שנה הם ערבים. איך לא גזען נשמה איך
80% מהנרצחים במדינת ישראל הם ערבים שנרצחו ע"י ערבים.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

teknoboy כתב: 23 מרץ 2022, 17:04
benaim כתב: 23 מרץ 2022, 16:56 לא גזען, צר לי לנפץ לך את הסטיגמה שאתה מנסה להלביש עלי.

או להניח שלאנשים יש תכונות מסוימות כי הם משתייכים לקבוצה אתנית מסוימת, ועדיין לחשוב שאתה גזען.
1. יהודים חפים מפשע הם ברוב המקרים הקורבן לאירועי טרור על כל סוגיו.
2. ערבים במדינת ישראל הם אלימים ולהלן תגובתו של הגלמוד מלוד.
איפה הגזענות?
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

benaim כתב: 23 מרץ 2022, 17:13
teknoboy כתב: 23 מרץ 2022, 17:04

1. יהודים חפים מפשע הם ברוב המקרים הקורבן לאירועי טרור על כל סוגיו.
2. ערבים במדינת ישראל הם אלימים ולהלן תגובתו של הגלמוד מלוד.
איפה הגזענות?
הוא אשכרה לא מבין... :facepalm:
שער 5 זה הלב
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 23 מרץ 2022, 17:05 80% מהנרצחים במדינת ישראל הם ערבים שנרצחו ע"י ערבים.
כיאה לציוני אתה מייבא הסקת מסקנות גזעניות היישר מארה"ב.

רוב הנרצחים בארה"ב הם שחורים שנרצחו ע"י שחורים. זה טיעון שהרבה מאד גזענים לבנים אמריקאים (הרבה מהם אגב גם אנטישמים) טוענים בשביל להוכיח ששחורים אלימים יותר מלבנים באיזשהו אופן חברתי/גנטי עמוק. אדם רציונלי ולא גזען יטען ששחורים אלימים יותר בגלל הסיטואציה הפוליטית/חברתית שלהם.
הגזענים ישתמשו בטיעון הזה כעדות לכך שצריך לטפל בעוצמה בחברה השחורה, לבצע עוד אכיפה ולהטיל עוד הגבלות (בדיוק כמו הגישה שלך לפתרון בעיות עם הפלסטינים, אזרחים או נתינים), בעוד אנשים רציונלים מציעים גישות שתוקפות את בעיות הבסיס בחברה האמריקאית, אלו שמביאות לכך ששחורים עניים יותר, חיים בשכונות מוזנחות יותר, בעלי פחות אפשרויות קידום ביחס ללבנים וכו'.

בכל העולם אנשים שמנתחים את המציאות כמוך בדר"כ מסמנים את הקבוצות האתניות/פוליטיות החלשות כסיבה המרכזית לבעיות הגדולות של המדינה (זה נכון היסטורית ונכון גם בימינו). אלה הם אותם אנשים שסימנו בין השאר את המשפחה שלי לפני כמאה שנה כמקור הבעיות החברתיות בצרפת, גרמניה, בלגיה וכו'. אבל העיקר שדווקא אנחנו איכשהו "אנטישמים" כי הניתוח שלנו מוביל למסקנה שעליונות אתנית היא שגויה בכל סיטואציה.
הפוסט קיבל 4 לייקיםteknoboyKingAlpacakruviאדום מטלי
שליחת תגובה